- x
bilgisayarı TV'ye kablosuz bağlamak
38 Cevap76550 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

550 Mesaj
8 Ekim 2008; 17:43:22 

selamlar

internette web sitelerinde gördüğüm "kablosuz görüntü ve ses aktarıcı" cihazlar var yaklaşık 100-150 YTL fiyatlara.
Bu tarz bir cihaz kullanan var mı? Bu tip bir cihazı ben laptop'tan LCD tv'ye görüntü aktarmak için kullanmayı düşünüyorum. Ama görüntü kalitesi nasıl olur bilemiyorum. Eğer kullanıp ta marka/model tavsiye edebilecek olan varsa çok memnun olurum. Özellikle 42' bir LCD de görüntü aktarım kalitesi, tv'de ekran çözünürlüğü vb hakkında yorum rica ediyorum

Şimdiden çok teşekkürler,

Acer 5920g // Philips 42 PDL 7906 // dreambox 800 hd // lg bd 670 // Philips media player HMP3000// ps3 60 gb fat // xbox 360 slim 250 gb

14 Mesaj
9 Ekim 2008; 12:38:57 

bence verim alamassın. çözünürlük kalitesini düşürür bance, ben uydu için kullanıyorum diğer odadaki tüplü tv ye aktarıyorum.masaüsütü bilgisayarın olsa tamam taşımak aleti problem ama laptopunu direk tv ye bağlayıp o paraya kablosuz mouse klavye alsan daha iyi bir çözüm olabilir.

1847 Mesaj
9 Ekim 2008; 14:09:20 

Sony 'nin yeni çıkacak LCD modellerinde kablosuz bağlantı Wireless özelliği var. Ama tabiki bu modellerin fiyatları çok tuzlu.

Ayrıca satılan cihazlar nasıldır, verim alınırmı bende bilmiyorum. Kullanan varsa yorum yaparlarsa seviniriz.

1103 Mesaj
9 Ekim 2008; 14:18:56 

Ben Philips 'in kablosuz aktarıcısını kullanıyorum.

Salondan oturma odasına çok net birşekilde ses ve görüntü aktarıyorum . Bazen cep telefonu sinyallerinden etkileniyor ama sonuç çok başarılı.

Aynı cihazı bir arkadaşıma aldık Salon ile yatak odası arasında mutfak ve banyo var ve hiç görüntü ve ses alamadık.

Yani aradaki mesafeden çok birden fazla duvar var ise görüntü çok etkileniyor.

En iyi sonuç ise altlı üstlü odalarda alınıyor.

Hi-Def-Man
WDTV live+ Samsung 52LE-A756
Panasonic PT-AE1000-Marantz SR7005
Deftec BP10 -Def Tech.CLR2000-Def Tech.BP2x-Def Tech. Sunfire HRS12 Sub.-PS3-DSMART-DIGITURK

14259 Mesaj
9 Ekim 2008; 16:35:08 

Bu konuda dünyada ilk çalışmayı(Ticari olarak)Sharp başlattı ve yeni çıkacak süper serisi olan XS1 lerde bu sistem
kullanılacaktır!(araba parasına satılacka olan TV leri )

Dünyanın Wireless konusunda en başarılı ve büyük firmalarında "AMIMON" un Patentli bir ürünüdür bu kullanılan "Chipset"

-----
Sharp ayrıca bu firma ile işbiliğinede giderek sistemi geliştirmiştir(LCD ye uyumlu)

"Wireless HD Interface" teknolojisi iki ana üniteden oluşmaktadır;

-Transmiter unit
-W-HDI Modem receive unit

---Transmiter unit>>>sistemdeki bütün uyumlu cihazları buna bağlıyorsunuz(bir başka odada,gizlenmiş v.s durumunda)
yaklaşık 30metrelik sağlıklı sinyal aktarımı vardır(duvarlardan geçiyor!!!)

---Receive unit>>>>bu modem ise TV nin içine monte ediliyor

--------------------------
Ama burada en önemli ve ilginç olan bir başka sistemin(kullanım durumu) daha olmasıdır şöyleki>>>TV ye bağlayacağınız
örneğin PC/PS3/çeşitli konsollar/BR/HDDVD v.s gibi cihalarda bu chipseti takarak tüm sistemteki cihazlar "Wireless" olabiliyor
Ortada kablo filan kalmıyor!!!

Ancak diğer cihazları kumanda edebilmek için yine TV nin bulunduğu bir bölgede olması gerekiyor!tabi burada işin esprisi
vede en önemli olanı bir dünya kablonun hem estetik olarak verdiği çirkinlikten kurtuluyorsunuz hemde chipset ile bütün sistem
irtibatlanmış bulunuyor!!!
----------------------------

Sinyal iletimi çok güçlü>>(5Gb)
Ayrıca Chipsetler 2 ayrı yapıda>>Dahili kullanılanlar(cihazların içine monte edilen chipset ler)
Harici olanlar ise>>>çok daha uzak mesafelerden Antenli sistemle iletişimi sağlamak!
AMIMON da kullanılan "IC ler(Entegre)kendi Patentli ürünleridir.

Not;Fiyat ve Satış durumu henüz belli değildir(Ticari olarak)

Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 9 Ekim 2008; 16:31:41 >

Toshiba 46SV685/Toshiba 42WL863
TechniSat DIGIT ISIO S(CI+)/Kathrein-913/Humax ırcı5400z
Panasonic BluRay BDT320EG/Toshiba BluRay BDX5400KE

434 Mesaj
16 Ocak 2010; 2:46:03 

2 yıl sonra konuyu hortlatıyorum ve soruyorum.

Wireles ile laptobu Tv ye nasıl bağlarım ?

Bu konuda yeni bir teknolojik gelişme var mı?

Bilgisi olupta paylaşmak isteyen buyursun...

11328 Mesaj
16 Ocak 2010; 5:40:31 

quote:

Orijinalden alıntı: maxalanya

2 yıl sonra konuyu hortlatıyorum ve soruyorum.

Wireles ile laptobu Tv ye nasıl bağlarım ?

Bu konuda yeni bir teknolojik gelişme var mı?

Bilgisi olupta paylaşmak isteyen buyursun...

DLNA özelliğine sahip tv'lerde ki artık bu özelliği barındıran tv'ler çoğaldı, TV'yi ethernet kablosu ile modeme, laptoğu wireless'ten yine modeme olacak şekilde bağlarsan tv ve laptop arasında bağlantıyı gerçekleştirmiş olursun.

Tabii bunu yaparken yapman gereken bazı ayarlar olacak. Şimdi ona girmiyorum.

Ayrıca eğer tv'de bu özellik yok ama ps3'ün varsa yine ps3 üzerinden, yani laptoptan modeme modemden ps3'e kablosuz şekilde bağlanarak laptoptaki resim, video gibi medya dosyalarını tv'den görebilirsin.

Eğer sen kaba ve katı yürekli olsaydın, onlar senin etrafından dağılıp gitmişlerdi.

434 Mesaj
16 Ocak 2010; 17:22:38 

quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

DLNA özelliğine sahip tv'lerde ki artık bu özelliği barındıran tv'ler çoğaldı, TV'yi ethernet kablosu ile modeme, laptoğu wireless'ten yine modeme olacak şekilde bağlarsan tv ve laptop arasında bağlantıyı gerçekleştirmiş olursun.

Tabii bunu yaparken yapman gereken bazı ayarlar olacak. Şimdi ona girmiyorum.

Ayrıca eğer tv'de bu özellik yok ama ps3'ün varsa yine ps3 üzerinden, yani laptoptan modeme modemden ps3'e kablosuz şekilde bağlanarak laptoptaki resim, video gibi medya dosyalarını tv'den görebilirsin.

Dostum asıl komik olanda o ya,

Bende Sony 200 hZ LCD, PS3, Sony Vaio ve sony ses sistemi var ama bunları DLNA ile bağladığımda verim alamıyorum.

Hepsinde media sharing açık ama ne MVK dosyaları izleyebiliyorum nede diğer video dosyalarından verim alabiliyorum.

Bravia TV den vaio ya bağlanıyorum ama videolar kopuk kopuk kesik kesik çalışıyor. Resimler desen 1 dk da bir resmi ancak gösteriyor.

PS3 den vaio ya bağlanıyorum onda da aynı sorunlar var.

Sanırım bana wireless Push 2 TV HD lazım. http://www.netgear.com/...diaplayers/ptv1000.aspx

11328 Mesaj
16 Ocak 2010; 17:40:41 

Kablosuz ağın yetersizliğinden kaynaklanıyor bu durumlar. Hepsini ethernet kablosu ile birbirine bağlamak lazım veya "Wireless N" bağlantı destekleyen modem ve notebook olursa bu tip sorunlar aşılır diye tahmin ediyorum.

mkv dosyaları içinse forumda konuları vardı ama benim şimdi aklımda yok ayrı bir program kurmak gerekiyor. Bu program sayesinde bilgisayar mkv dosyasını çözüp öyle yolluyor ps3'e veya dlna'lı tv'ye. Böylece tv'nin veya ps3'ün mkv'yi destekleyip destelememesinin bir önemi kalmıyor; gösteriyor.

İşte bu durumda ise kullanılan bilgisayarın da güçlü bir konfigirasyona sahip olması gerekiyor. Eğer değilse ara bağlantıdan olmasa bile yetersiz pc gücü dolayısıyla kesiklikler oluşabiliyor.

Eğer sen kaba ve katı yürekli olsaydın, onlar senin etrafından dağılıp gitmişlerdi.

434 Mesaj
16 Ocak 2010; 18:11:09 

quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Kablosuz ağın yetersizliğinden kaynaklanıyor bu durumlar. Hepsini ethernet kablosu ile birbirine bağlamak lazım veya "Wireless N" bağlantı destekleyen modem ve notebook olursa bu tip sorunlar aşılır diye tahmin ediyorum.

mkv dosyaları içinse forumda konuları vardı ama benim şimdi aklımda yok ayrı bir program kurmak gerekiyor. Bu program sayesinde bilgisayar mkv dosyasını çözüp öyle yolluyor ps3'e veya dlna'lı tv'ye. Böylece tv'nin veya ps3'ün mkv'yi destekleyip destelememesinin bir önemi kalmıyor; gösteriyor.

İşte bu durumda ise kullanılan bilgisayarın da güçlü bir konfigirasyona sahip olması gerekiyor. Eğer değilse ara bağlantıdan olmasa bile yetersiz pc gücü dolayısıyla kesiklikler oluşabiliyor.

Air 5450 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem kullanıyorum 802.11n teknolojisi bu modemde mevcut, 2 aylık laptobumda da aynı özellik desktekleniyor ama dediğin gibi o programı araştırmak lazım.

6109 Mesaj
16 Ocak 2010; 18:49:25 

Fazla heveslenmeyin derim

People are born free
life chained forever NBC

434 Mesaj
16 Ocak 2010; 18:56:38 

quote:

Orijinalden alıntı: GOGOMEZ

Fazla heveslenmeyin derim

Bir iki program denedim olmadı, kopukluk oluyor genelde, o yüzden hevesim yok ama az da olsa umudum var.

6109 Mesaj
16 Ocak 2010; 19:14:32 

quote:

Orijinalden alıntı: maxalanya

Bir iki program denedim olmadı, kopukluk oluyor genelde, o yüzden hevesim yok ama az da olsa umudum var.

Pratikteçok kolay ama sistemler zıt ,şimdi istemezmiinsan panelininpc bağlantısında mükemmel dekro etmesini ama gel görki olmuıyorteknik kısımlarada hiçluzumn yok anlat anlat bi yere kdr

People are born free
life chained forever NBC

2 Mesaj
27 Mart 2010; 18:21:10 

Az önce arkadaşımın yeni aldığı Samsung tv sini laptopla bağladım. DLNA aparatının televizyona bağlayarak. bağlantıda herhangi bi sorun yok yani hızı ve bağlantının kopması gibi. Ama şöyle bir sorun var ki yapabildiğimiz sadece televizyonla gelen cd deki programı kurarak sadece dosya paylaşımı yapabiliyoruz. yani bilgisayarımızdan istediğimiz. klasörleri seçip paylaştırıyoruz ve televizyondan bu klasörlerin içine bakabiliyoruz. görüntüleyebildiğimiz sadece televizyonun desteklediği formatlar, yani bizim pc de çalıştırabildiğimiz herşeyi çalıştırmıyor. vcd lerde izlediğimiz .DAT uzantılı dosyaları bile çalıştırmıyor. ama JPG resimlerimizi, Mp3 şarkılarımızı, DVD ve Divx formatındaki videoları sorunsuz bir şekilde televizyonun kendi menüsünden dolaşarak görebiliyoruz.

Eğer yarımcı olabilecek biri varsa çok memnun olurum ki sorum şu: Bu DLNA bağlantıyla monitördeki görüntüyü Tv ye aktarmak mümkün mü?

975 Mesaj
14 Eylül 2010; 4:57:32 

quote:

Orijinalden alıntı: natsukav

Az önce arkadaşımın yeni aldığı Samsung tv sini laptopla bağladım. DLNA aparatının televizyona bağlayarak. bağlantıda herhangi bi sorun yok yani hızı ve bağlantının kopması gibi. Ama şöyle bir sorun var ki yapabildiğimiz sadece televizyonla gelen cd deki programı kurarak sadece dosya paylaşımı yapabiliyoruz. yani bilgisayarımızdan istediğimiz. klasörleri seçip paylaştırıyoruz ve televizyondan bu klasörlerin içine bakabiliyoruz. görüntüleyebildiğimiz sadece televizyonun desteklediği formatlar, yani bizim pc de çalıştırabildiğimiz herşeyi çalıştırmıyor. vcd lerde izlediğimiz .DAT uzantılı dosyaları bile çalıştırmıyor. ama JPG resimlerimizi, Mp3 şarkılarımızı, DVD ve Divx formatındaki videoları sorunsuz bir şekilde televizyonun kendi menüsünden dolaşarak görebiliyoruz.

Eğer yarımcı olabilecek biri varsa çok memnun olurum ki sorum şu: Bu DLNA bağlantıyla monitördeki görüntüyü Tv ye aktarmak mümkün mü?

DLNA bağlantıyla monitördeki görüntüyü Tv ye aktarmak mümkün mü?

Samsung N9005 note 3 + Samsung 46e7000 led tv + sony VAIO + swatch + Wolsvagen GOLF FSi

826 Mesaj
14 Eylül 2010; 8:09:29 

Hayır

975 Mesaj
14 Eylül 2010; 11:47:19 

quote:

Orijinalden alıntı: teme

Hayır

wifi ile bilgisayardaki görüntüyü hdmi kabloları kullanmadan tv ye aktarmak mümkünmü?

Samsung N9005 note 3 + Samsung 46e7000 led tv + sony VAIO + swatch + Wolsvagen GOLF FSi

3236 Mesaj
14 Eylül 2010; 13:54:12 

Bilgisayara bir yazılım kurarak ve wireless adaptörler ile bilgisayardaki film, müzük ve resimleri tvde oynatmak mümkün. Buradaki mantık bir tür stream yapmaktır , iki cihazı birbirine bağlamak değil. Başka bir deyişle tvye usb harddisk bağlamak yerene wireless adaptörle bilgisayarı bağlıyorsunuz. Sonuç olarak arada bir kablo olmuyor ve bilgisayar usb harddisk gibi oluyor. Tvnin erişmesini istediğiniz klasörleri paylaşıma açıyorsunuz (share ediyorsunuz) , tv de buradaki dosyaları oynatıyor.

Tvnin işletim sistemi ve ana işlemcisi yeterince esnek ve güçlü olsa, tv üretici firma da 3. parti yazılımlara izin verse çoğu şeyi amatör veya yarı profesyonelce yapmak mümkün olabilirdi. Bilgisayara bir program yüklerdiniz ve data olarak tvye sinyal , bilgi vs gönderirdi . Tvye de bunu anlayacak , işleyecek ve ekranda görüntüye çevirecek program yüklerdiniz ama şimdilik buna imkan yok. İlerki yıllarda bekleyip göreceğiz.

Arkadaşlar,yazdığım mesajlarda sizi üzen veya kıran ifadeler varsa özel mesaj atın, hemen düzelteyim veya sileyim. Aynı saygı ve özeni sizlerden de bekliyorum.
Ben tv konusunda uzman değilim , bu yüzden "hangi model tvyi almalıyım?" şeklindeki sorularınıza cevap veremediğim için lütfen alınmayın. Yine de soracağınız birşey olursa lütfen sadece PM ile sorun , lütfen mail atmayın, çünkü forumdan gelen mailler hotmailde spam olarak işaretleniyor.
Tv konusu , ticari bir konu olduğu için forumda ve internette bilgi vermekten ziyade çoğu yerde yönlendirme ve ticari kandırmaca yapanlar kişiler ve websiteleri var. Sadece kullanıcı yorumlara bakarak tv seçin ve dikkatli olun.

Bir kişinin mesaj sayısının yüksek olması, o kişinin çok bilgili olduğunun ve hep doğru şeyleri yazdığının değil , sadece foruma çok mesaj attığının göstergesidir.

45 Mesaj
14 Eylül 2010; 23:11:28 

arkadaşlar size birşey sorcam birsürü yere yazdım ama cevap alamadım belki bileniniz vardır

ben notebook pcmden lcd tv ye görüntüyü aktarmak istiyorum notebook da HDMI veVGA çıkışı var TV de de SCART girişi var ama bu işlem için bir kablo bulamadım bilen biri varsa söyleyebilirmi ???

Birde SCART tan VGA ya dönüşüm yapabilen bir kablo varmı birde ses için çıkış olmalı o da uydu receverndaki yayını bilgisayar monitöründe izlemek için (tabi oluyorsa).. :))
görüntü kalitesi HD olmadığı için kalitesinin düşmesi falan çok önemli değil zaten HD olmadığı zaman pek kalite düşmesi olmuyor zannedersem 1-2 gb lık filmlerde yani :)

bunların bazıları sesi aktaramıyormuş bana hem sesi hem görüntüyü aktarabilecek bişey lazım yardımcı olrsanız sevinirim..

3236 Mesaj
14 Eylül 2010; 23:46:56 

quote:

Orijinalden alıntı: maytekin26

arkadaşlar size birşey sorcam birsürü yere yazdım ama cevap alamadım belki bileniniz vardır

ben notebook pcmden lcd tv ye görüntüyü aktarmak istiyorum notebook da HDMI veVGA çıkışı var TV de de SCART girişi var ama bu işlem için bir kablo bulamadım bilen biri varsa söyleyebilirmi ???

Birde SCART tan VGA ya dönüşüm yapabilen bir kablo varmı birde ses için çıkış olmalı o da uydu receverndaki yayını bilgisayar monitöründe izlemek için (tabi oluyorsa).. :))
görüntü kalitesi HD olmadığı için kalitesinin düşmesi falan çok önemli değil zaten HD olmadığı zaman pek kalite düşmesi olmuyor zannedersem 1-2 gb lık filmlerde yani :)

bunların bazıları sesi aktaramıyormuş bana hem sesi hem görüntüyü aktarabilecek bişey lazım yardımcı olrsanız sevinirim..

Aşağıdaki başlığa bakabilirsiniz. Umarım yardımcı olur. Bu arada anlamadığım şey Lcd tvde nasıl hdmi giriş yok ama sadece scart var? Tn panelden imal edilen 50 cm (20" civarı ) ekranlı tv mi bu?

http://forum.donanimhaber.com/m_41309599/tm.htm

Arkadaşlar,yazdığım mesajlarda sizi üzen veya kıran ifadeler varsa özel mesaj atın, hemen düzelteyim veya sileyim. Aynı saygı ve özeni sizlerden de bekliyorum.
Ben tv konusunda uzman değilim , bu yüzden "hangi model tvyi almalıyım?" şeklindeki sorularınıza cevap veremediğim için lütfen alınmayın. Yine de soracağınız birşey olursa lütfen sadece PM ile sorun , lütfen mail atmayın, çünkü forumdan gelen mailler hotmailde spam olarak işaretleniyor.
Tv konusu , ticari bir konu olduğu için forumda ve internette bilgi vermekten ziyade çoğu yerde yönlendirme ve ticari kandırmaca yapanlar kişiler ve websiteleri var. Sadece kullanıcı yorumlara bakarak tv seçin ve dikkatli olun.

Bir kişinin mesaj sayısının yüksek olması, o kişinin çok bilgili olduğunun ve hep doğru şeyleri yazdığının değil , sadece foruma çok mesaj attığının göstergesidir.

28 Mesaj
24 Mart 2011; 19:09:03 

samsung 40C650 LCD TV'im var. Samsung wireless adaptörüm var. kablosuz olarak nete bağlanabiliyorum.

peki kablosuz olarak asus marka notebook'um ile samsung LCD TV mi nasıl bağlantı kurabilirim.

ağ bağlantısı ayarları yapmak gerekiyorsa... resimli anlatım yapabilir misiniz? bir kaç deneme yaptım olmadı....
birde samsung'un sitesinden SAMSUNG PC Share Manager isimli bir program indirdim. yine de olmadı....

şimdiden teşekkürler....

134 Mesaj
31 Temmuz 2011; 23:12:14 

Ben kablosuz klavye fare ikilisi alıp bilgisayarı televizyona doğrudan kabloyla bağlayım diyorum. Öbür türlü Pardus'la zaten biraz zor bağlantı kurarım gibime geliyor. Deneyin bence hoşunuza gider.

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_79213608/f_//tm.htm]

5763 Mesaj
2 Ağustos 2011; 14:10:31 

samsunglara kablosuz klavye mouse baglanıyor mu kı ? siz denedınız mı ?

Ender
(Fujitsu-Siemens V3205 T7600 Cpu Laptop )
(Iphone 5s Beyaz)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Şubat 2012; 12:51:29 

Laptop'da DLNA özelliği standart mı oluyor yoksa programla sonradan da eklenebiliyor mu?
Benim tv'de DLNA var diyelim ama pc'de yok, şimdi pc'deki vidyoları kablosuz biçimde TV'de oynatabilir miyim yani?

434 Mesaj
20 Şubat 2012; 23:36:24 

http://www.shopping.hp.com/store/product/product_detail/WY555AA%2523ABC#defaultAnchor Süper cihaz ama Türkiye de satan var mı iş yerine almam lazım belki 3 tane bulursam alacağım.

..:::FORUM SİTESİNE GERİ DÖNDÜM:::..

159 Mesaj
28 Şubat 2012; 10:44:25 

quote:

Orijinalden alıntı: bonan61

Laptop'da DLNA özelliği standart mı oluyor yoksa programla sonradan da eklenebiliyor mu?
Benim tv'de DLNA var diyelim ama pc'de yok, şimdi pc'deki vidyoları kablosuz biçimde TV'de oynatabilir miyim yani?

Bilgisayarda DLNA'yı Media player 11 veya üstü ile yapabilirsiniz. Fakat bu bilgisayar görüntüsünü tv ye aktarmaya değil, bilgisayarda ki bir medya dosyasını tvden izlemeye veya dinlemeye yarar. Dosya paylaşımı gibi. Ayrıca uygun telefonunuz varsa, telefondaki bir filmi, resimi veya müzik dosyasını bilgisayara kablosuz (wireless) olarak gönderebilirsiniz. Tabi Media Player 11 ve üstü olmak şartı ile.

Acer Aspire 6930
HTC Evo 3d

134 Mesaj
29 Şubat 2012; 11:25:48 

DLNA programlarla sağlanıyor. Asıl konu aynı wifi bağlantısını kullanan bilgisayar, televizyon, telefon gibi dlna özelliğine sahip olanları birbirine bağlamak. Eski bilgisayarım var o da dlna ağına programla bağlanıyor. Ancak televizyon ve telefonda bu özelliğin olması gerekiyor sanırım. Yalnız dlna ekran görüntüsünü değil bir medyayı paylaşmak üzerine yapılandırılmış. Yani bir medyanızı, video, fotoğraf, müzik gibi, wifi bağlantınızı kullanarak televizyonda oynatabiliyorsunuz. 3b görüntülerü bile başarıyla telefondan televizyona aktardı. Telefonda her medya için bu özelliği doğrudan kullanabiliyorken bilgisayarıma Samsung televizyonumun kullandığı AllShare programını kullandım.

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_79213608/f_//tm.htm]

Uzaklaştırılmış
29 Şubat 2012; 23:56:18 

levent ve okanunal arkadaşlar; cevabınız için öncelikle teşekkür ederim :) Bir sorum daha olacak.
DLNA'lı Vestel tv aldım. Servis bilgisiz olduğu için DLNA bağlantısını yapamadı. Bende anlamıyorum. Tv ve PC arasında bağlantıyı nasıl kuracam. TV'ye wifi adaptörü taktılar Nero MediaHome 4 diye bi yazılım da pc ye kuruldu bundan sonra neler yapmam gerekiyor?

Nasıl yaptım anlamadım ama yaptım.Çok kolaymış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bonan61 -- 3 Mart 2012; 0:41:53 >

667 Mesaj
4 Mart 2012; 14:26:12 

quote:

Orijinalden alıntı: bonan61

levent ve okanunal arkadaşlar; cevabınız için öncelikle teşekkür ederim :) Bir sorum daha olacak.
DLNA'lı Vestel tv aldım. Servis bilgisiz olduğu için DLNA bağlantısını yapamadı. Bende anlamıyorum. Tv ve PC arasında bağlantıyı nasıl kuracam. TV'ye wifi adaptörü taktılar Nero MediaHome 4 diye bi yazılım da pc ye kuruldu bundan sonra neler yapmam gerekiyor?

Nasıl yaptım anlamadım ama yaptım.Çok kolaymış

vestel için ne kullandın ?

"If it is just us, it seems like an awful waste of space..."

Uzaklaştırılmış
5 Mart 2012; 22:59:02 

quote:

Orijinalden alıntı: fleischman

vestel için ne kullandın ?

Neyi sordun anlamadım :(

667 Mesaj
5 Mart 2012; 23:25:47 

kullandığınız programı sormuştum...wm11 den başka

"If it is just us, it seems like an awful waste of space..."

Uzaklaştırılmış
6 Mart 2012; 22:44:58 

nero media home, programını pcye kurdum. tv ile birlikte, CDsi veriliyor. TV'ye de Winstron DNUB 236 isimli kablosuz USB dongle denilen cihazı taktılar.
sonrasında pcde wifi paylaşımını açtım, tv ağ aradı ve buldu ondan sonra da medya tarayıcıda pcdeki TVnin desteklediği dosyaları oynattı.
WMP 11'in gerekli olduğunu sanmıyorum çünki kılavuzunda onla alakalı hiçbir şey yok. ben nette yazılanlardan dolayı ayar yapmıştım ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bonan61 -- 6 Mart 2012; 22:46:04 >

8 Mesaj
11 Mart 2012; 17:11:25 

Arkadaslar benim farklı bir sorum olacak.

Yeni aldığım LG 32LV570S TV min wi-fi dahili yok. USB wi-fi adaptor henuz bulamadım. Kullanma kılavuzunda da uygun adaptor adı göremedim hangi model olacağı ve nerden bulacağım konusunda da yardımcı olan varsa memnun olurum.

Asıl konum TV LAN kablo ile internete giriyor ve sorun yok. Fakat şu an kullandığım yer modeme uzak kablo cekmek istemiyorum. wi-fi sebekeye laptop ile bağlansam TV ile laptopu LAN kablo ile bağladığımda TV internete girermi ayarları nasıl yapmam gerekir

Laptopun network ayarları ile cok ugrastım ama yapamadım.
TV direkt LAN kablo ile modeme bağlayınca IP ve DNS ayarlarını otomatik secince sorunsuz bağlanıyor. Fakat Laptop üzerinden bağlanmak için manuel ayar girin diyor

TV nin sorduğu ayarlar:
IP Address:?
Subnet mask:?
Gateway:?
DNS Server:?

Simdiden yardımlarınız için teşekkürler

6872 Mesaj
12 Mart 2012; 9:58:48 

quote:

Orijinalden alıntı: aykanatali

Arkadaslar benim farklı bir sorum olacak.

Yeni aldığım LG 32LV570S TV min wi-fi dahili yok. USB wi-fi adaptor henuz bulamadım. Kullanma kılavuzunda da uygun adaptor adı göremedim hangi model olacağı ve nerden bulacağım konusunda da yardımcı olan varsa memnun olurum.

Asıl konum TV LAN kablo ile internete giriyor ve sorun yok. Fakat şu an kullandığım yer modeme uzak kablo cekmek istemiyorum. wi-fi sebekeye laptop ile bağlansam TV ile laptopu LAN kablo ile bağladığımda TV internete girermi ayarları nasıl yapmam gerekir

Laptopun network ayarları ile cok ugrastım ama yapamadım.
TV direkt LAN kablo ile modeme bağlayınca IP ve DNS ayarlarını otomatik secince sorunsuz bağlanıyor. Fakat Laptop üzerinden bağlanmak için manuel ayar girin diyor

TV nin sorduğu ayarlar:
IP Address:?
Subnet mask:?
Gateway:?
DNS Server:?

Simdiden yardımlarınız için teşekkürler

O şekilde TV yi interenete bağlayıp Smart TV özelliğini kullanamazsın, direk modemden gelen ethernet / wireless TV ye gelmeli.
LG AN-WF100 var Wifi alıcısı, bu uyuyordur büyük ihtimalle tüm LG TV lere.

WoW Armory
D3 Armory
CS:GO

1367 Mesaj
21 Nisan 2012; 19:55:12 

bu aletin adı nedir

685 Mesaj
23 Nisan 2012; 21:33:26 

quote:

Orijinalden alıntı: CagdasyavasTR1

bu aletin adı nedir

Wifi dongle diye geçiyor eğer bir önceki mesajdakini soruyorsan.

571 Mesaj
9 Haziran 2012; 14:01:24 

Arkadaşlar bende LG LW5500 televizyon var onu laptopuma bağlamak istiyordum televizyonun menüsünde biraz dolaşınca medya bağlantısı buldum. lg televizyonu olanlar plex diye bir program indirerek bağlayabilirler bilgisaayarı. şimdi ben de deneyeceğim RGB kablosu ile bağlıyordum yavaşlama oluyordu şimdi umarım daha verimli olur.

192 Mesaj
18 Ekim 2013; 22:39:01 

Arkadaşlar laptoptan skypedaki görüntüyü falan daha doğrusu monitörün goruntusunu televizyona yansıtmak gibi bir sistem var mı? Ne gibi program ve cihazlar gerekiyor acaba? Hp pavilion laptopum ve Vestel 3D 1080p yeni nesil bir tv var. Muhtemelen tv de bu gibi şeyler için gerekli özellikler vardır ama bilgi almak istiyorum. Kabloluda olabilir bu bağlantı yeterki olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nidoran -- 18 Ekim 2013; 22:39:54 >

1 Mesaj
28 Haziran 2014; 12:52:44 

Lcd eğer hd ise hdmi mecburdur
(4 yıllık hort )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Televizyonlar » bilgisayarı TV'ye kablosuz bağlamak
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.609