- x
AYAKKABıM VICIK VIJK ÖTÜYOR :))
68 Cevap12439 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1211 Mesaj
8 Ekim 2008; 10:42:21 

Merhaba arkadaşlar.
4-5 ay önce aldığım adidas adventure marka spor ayakkabım yolda yürürken vıcık vıcık ötüyor.
Sanki altına taş kaçmış gibi. merak ettim içinizde böyle bişey yaşayan var mı ??
walla artık giymeye utanıyorum yesyeni ayakkabıyı yaw :))

Yıldızlar ates böceği sanılmaktan korkmazlar !

„€ Vincent Lord €„ 

543 Mesaj
8 Ekim 2008; 12:43:41 

bende de nike var
o da oyle yapıyo ozellikle yagmurlu havada
ama adam bana bu garanti kapsamında olur sürekli yaparsa degisirim dediydi

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Ekim 2008; 12:48:09 

benimde kinetix öyle ötüyo sinir oldum artık kinetix almıyorum yağmurlu havadada converse giyemiceğime göre botlarda olmaz en iyisi yeni ayakkabı almak

512 Mesaj
8 Ekim 2008; 13:14:04 

Aynı problem bendede var nike ayakkabı hava tabanı falan da yok...

Bende bi ykm ye gideyim değiştiririm dediyse ama ben alalı 4 ay oldu ayakkabıların yarısı gitti :)

Bizi sevenleri üzmeyelim baba... ||
Metin OKTAY

2073 Mesaj
8 Ekim 2008; 14:10:27 

deri converse giyiyorum ilk zamanlarda hafif ses vardı sonradan kesildi normal şimdi

670 Mesaj
8 Ekim 2008; 14:16:01 

Nike air da o şekilde ses çıkarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rosenrot -- 8 Ekim 2008; 14:12:33 >

Dear Resident,
The time we spent together however long it was meant the world to me. I would love to see you again, but unfortunately, I cannot. You see, I am a ghost. I can't only materialize once every decade on the anniversary of my death. I chose to spend my one day among the living with you, sweet... Resident. Perhaps we will meet again in another decade, provided you keep your figure.
Until then, all my love from the beyond,
Barney

965 Mesaj
8 Ekim 2008; 14:43:19 

bende de var aynı sorun. Topuk kısmına basınca geliyor. Pürüzlü yüzeylerde fazla belli olmuyor ama betonda asfaltta felan yürürken çok gıcık oluyor. Bende değiştirebilirim garanti bitmedi daha. Ama bu baya kullanılmış diyip almamazlık yaparlarmı.

2541 Mesaj
8 Ekim 2008; 14:48:18 

tabanından mı yoksa ayakkabının içinden mi geliyor ses? adventure dediğin adidas desman modeli mi yoksa ?

Asus Maximus IV GENE-Z\Gen3 Intel® Z68 *Intel Core i7 2600K 3.4Ghz* CORSAIR 8GB VENGEANCE DDR3 1600MHZ C9 * Palit GTX560Ti 2GB GDDR5* SSD CH ForceGT * Samsung 26" T260HD * Creative inspire p5800 * RAZER Naga+G19 * Coolermaster Centurion B5 * High Power 560W * Coolermaster GP Hyper Cooler Samsung103SJ 1tb x2 Raid+WD 2TB EXT * Sennheiser PC360

1211 Mesaj
8 Ekim 2008; 14:57:15 

quote:

Orjinalden alıntı: ©oolermaste®

tabanından mı yoksa ayakkabının içinden mi geliyor ses? adventure dediğin adidas desman modeli mi yoksa ?

yok ses direkt tabandan geliyor. desman yazmıyor. büyük bileklilerden değil. Dışı deri diyah topuk kısmının arkası da kadifemsi kumaştan.. Hatta bağcık için aparat var. ipleri bağlamıyorsun yaylı minik aparatla sıkıştırıyosun.... Altı tırtıklı siyah lastik gibi bişey. kalın tırtıklar ötüyor zaten. hava taban falan yok. direkt yumuşak lastik.
normal yürürken zaten ötüyor bir de topuğuna basınca tam ciyaklıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vincent Lord -- 8 Ekim 2008; 14:54:47 >

„€ Vincent Lord €„ 

5053 Mesaj
8 Ekim 2008; 14:57:47 

quote:

Orjinalden alıntı: Drizz

bende de var aynı sorun. Topuk kısmına basınca geliyor. Pürüzlü yüzeylerde fazla belli olmuyor ama betonda asfaltta felan yürürken çok gıcık oluyor. Bende değiştirebilirim garanti bitmedi daha. Ama bu baya kullanılmış diyip almamazlık yaparlarmı.

Aynı topuk kısmından yapıyordu ayakkabılarım..

Sanırım içindeki tabanlık oturmadığından.

Zaten bu aralar yok.

Ben Mevlana Değilim Adam Ol Gel.

2541 Mesaj
8 Ekim 2008; 15:08:04 

quote:

Orjinalden alıntı: Vincent Lord

yok ses direkt tabandan geliyor. desman yazmıyor. büyük bileklilerden değil. Dışı deri diyah topuk kısmının arkası da kadifemsi kumaştan.. Hatta bağcık için aparat var. ipleri bağlamıyorsun yaylı minik aparatla sıkıştırıyosun.... Altı tırtıklı siyah lastik gibi bişey. kalın tırtıklar ötüyor zaten. hava taban falan yok. direkt yumuşak lastik.
normal yürürken zaten ötüyor bir de topuğuna basınca tam ciyaklıyor...

0
bu mu model. kahverengisi de var bunun.

Asus Maximus IV GENE-Z\Gen3 Intel® Z68 *Intel Core i7 2600K 3.4Ghz* CORSAIR 8GB VENGEANCE DDR3 1600MHZ C9 * Palit GTX560Ti 2GB GDDR5* SSD CH ForceGT * Samsung 26" T260HD * Creative inspire p5800 * RAZER Naga+G19 * Coolermaster Centurion B5 * High Power 560W * Coolermaster GP Hyper Cooler Samsung103SJ 1tb x2 Raid+WD 2TB EXT * Sennheiser PC360

1211 Mesaj
8 Ekim 2008; 15:08:28 

abi bunu götürsek değiştirmezler ki kullanıyorum bayadır zaten

„€ Vincent Lord €„ 

5053 Mesaj
8 Ekim 2008; 15:41:44 

Vincent Lord

Git şansını bir dene az nemli bezle sil ama ıslak olmasın.

Ben Mevlana Değilim Adam Ol Gel.

486 Mesaj
8 Ekim 2008; 17:55:14 

Bendede vardı aynı sorun converse topuk kısmından geliyordu aynı ses ama şimdi yapmıyor nedense

'11 Grande Punto 1.3 Mj
'97 R19 Beymen Club

39 Mesaj
8 Ekim 2008; 18:05:57 

Olur öyle..

Acer 5520G & Nokia 7610 & OpheLL astra G & TP user

2541 Mesaj
8 Ekim 2008; 18:29:43 

ayakkabıları aklıma soktunuz ben de benim desmanı bi makineye attım. atmaz olaydım 2 parça halinde çıktı tabanı ayrıldı. 2 sne kullandım ama çok çeşit oldupundna temiz kullanırım yeniydi ayakkabı. sinirlendim gittim yeni ayakkabı aldım stan smith model. nerde eski ayakkabılar istediğin kadar makineye at bişey olmuodu.

3682 Mesaj
8 Ekim 2008; 18:56:32 

1 yıldır aynı sorun bendede var adidas samba diye bir ayakkabı var vıcık vıcık ötüyor sinir oluyorum

...

30 Mesaj
8 Ekim 2008; 18:58:38 

evet ben de birinin yanından gecerken parmak ucumda gecıyordum adıdaslarımla.

Kendin için yanarsan, seni cehennem bile yakmaz...

1211 Mesaj
8 Ekim 2008; 23:36:27 

ahanda evet abi helal valla doğru resim....
çok şık ama viyaklıyor ciyaklıyor..
şeytan diyo kes topuktaki dişleri dümdüz olsun altı :P

quote:

Orjinalden alıntı: ©oolermaste®

0
bu mu model. kahverengisi de var bunun.

„€ Vincent Lord €„ 

1211 Mesaj
8 Ekim 2008; 23:41:52 

hocam sağol valla şimdi daha çok ötüyor

quote:

Orjinalden alıntı: droll

Vincent Lord

Git şansını bir dene az nemli bezle sil ama ıslak olmasın.

„€ Vincent Lord €„ 

696 Mesaj
8 Ekim 2008; 23:46:37 

hava tabanlı ayakkabılarda hava tabanında delik veya patlak olursa bu şekilde vıcıklar bendeki kinetixlerde o şekildeydi hava tabanını taşa deldirmiştim

Hyundai Getz 1.5 CRDI 82 Bg Kristal Mavi

1211 Mesaj
10 Ekim 2008; 9:03:52 

eyvallah baba :)

quote:

Orjinalden alıntı: Piscocuk

Olur öyle..

„€ Vincent Lord €„ 

10516 Mesaj
10 Ekim 2008; 10:19:02 

Benim ayakkabım da ötüyor.Alalı 2 hafta oldu.

Hava tabanı patlak sanırım,götürüp geri vereceğim.Almazlarsa kavga çıkartırım

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

Uzaklaştırılmış
10 Ekim 2008; 10:22:06 

Bırak ötsün havan olur

2207 Mesaj
10 Ekim 2008; 10:52:05 

spor ayakkabılarda özellikle hava yastığı olan ayakkabılar bir süre sonra tabanın altında yada yanından deriyle tabanın birleştiği yerde çok çok ince bir yerden hava kaçırarak bu sesi çıkarırlar hava yastığı olmayanlarda ayağını havaya kaldırdırında delikten hava dolar sen ayagını basınca tekrardan havayı dışarı basar ses çıkar kundurularda topuk kısmından çıkarır buda yanlış bilmiyorsam topuk kısmındaki çivilerin gevşeyip yada topuğun temas yerinden çatlaması sonucu topuğun sürekli hareket etmesinden dolayı ses çıkıyor

bu soruna yapılacak şeyler şunlar kundura giyenler ayakkabı tamircisine gidip topuklarını tamir ettirecek spor ayakkabı için hiçbirşey yok açık yeri görebilirseniz yapıştırabilirsiniz yada benim gibi kafaya takmıcaksınız bendede hava yastığı olmayan düz taban ayakkabı var ondanda ses geliyor bunlar üretici hataları değil yapıştırıcının o bölgeden kuruyup tuttğu yerden iğne kadar bir yerin açılması sonucu olur sonradan kullanım sonucu olabilecek şeylerdir aldığınız yere götürürsünüz üretimi türkiyede ise yaparlar ithal mallara ne yaparlar bende bilmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TIGERSHARK -- 10 Ekim 2008; 10:50:41 >

1211 Mesaj
10 Ekim 2008; 11:47:53 

haklısın hocam. yalnız dikkat ediyorum sanırım hava ile ilgisi yok benimkinin. çünkü bariz bir sürtünme ve lastik sesi geliyor. topuğun altındaki dişler sanırım ilk başta yan basıyor. Önce topuk bastığı için. Sonra ayağın geri kalanı basınca bu ses çıkıyor.. Yani ayağı dik olarak yere bastığında ses çıkmıyor. dolayısıyla bu dişler birbirine ya da biyere sürtüyor olmalı.

„€ Vincent Lord €„ 

Uzaklaştırılmış
10 Ekim 2008; 13:19:21 

Bendede Nike Shox Serisinden Bi Ayakkabı Vardı. Bi Gün Islak Bi Yere Bastım Sonra Koridorlarda Yürümeye Basladım. Ve İŞte O Kahrolası Ses Benide Yakaladı. Utanıyodum Resmen Yürürken. Ses Çıkmasın Die Farklı Yürüyüş Şekilleri Denedim Ama Bu Milletin Dikkatini Daha Çok Çekti Artık O Ayakkabıyı Giymiyorum Lanet Olası Converse'den Bende Aldım. Ama Bu Seferde Ayaklarımı Mahvetti Bu Converse. Baska Ayakkabı Alcam Artık. Bu Arada Converse'in A.Q

2541 Mesaj
10 Ekim 2008; 13:50:29 

ayırdım 2 parçaya benimkini rahat ettim ben gittim yeni aldım

1365 Mesaj
10 Ekim 2008; 13:53:26 

Nike Air tabanda sorun yaşayanlar,tabanınız delinmiş olabilir.
Bende de aynı sorun başladı,ayakkabının altına baktığımda raptiye girdiğini gördüm.Raptiye hava tabanını deldiği için ayakkabı her seferinde O403 otobüsleri gibi bir ses çıkartıyor

"Bizim dünyamız - bilirsiniz - topraktan, sudan ve havadan oluşmaktadır. Hayatın da esas unsurları bunlar değil midir? Bu unsurlardan birinin eksikliği, yalnız eksikliği değil, sadece bozukluğu, hayatı imkansız kılar. Hayatı, hele ulusal hayatı seven, onu korumak isteyen; yurdunun topraklarına, denizlerine olduğu gibi, havasına da ilgisini, hergün biraz daha çoğaltmalıdır." Mustafa Kemal ATATÜRK

321 Mesaj
10 Ekim 2008; 20:02:30 

çok gıcık bir durum

578 Mesaj
10 Ekim 2008; 20:08:00 

Aynı durum bende de var.Adidas Superstar II aldım.Sol ayakkabı tabanına bişey oldu,ani bir hareket yapınca mesela basket oynarken falan sert bir adım attıgımda veya her neyse, acayip bi vıyaklama çıkıyo Ayakkabıcıya goturucem

Stay out of my territory

2126 Mesaj
10 Ekim 2008; 20:18:57 

Aynı dert bende de var (amma fazlaymış dertliler be ) Nike'ın bi ayakkabısı her yerinde hava fonksiyonu var değişik bir tür. Harika ayakkabılar ama şu ses olayı yüzünden giymiyorum bazen. Yok mu bunun bi patch'i falan filan

2536 Mesaj
10 Ekim 2008; 22:42:38 

Bende de nike ın siyah spor deri tarzı bir ayakkabısı vardı. Aynen son zamanlarda vıcık gacırt gucurt sesler cıkıyordu. Yani sabahları işe giderken yanımdan geçen hatunlar sırf o sesi duymasın diye değişik yürüme stilleri geliştirmiştim. Ama arkadaşın da dediği gibi daha çok dikkat çekiyor Bir ara yağlamayı düşündüm ama yapmadım. şimdi kullanmıyorum lanet olasıyı. Slazenger aldım yeni hafiften onlardada o403 kapı tıs tıs sesi başladı gibi

LG 47LM660S

1211 Mesaj
11 Ekim 2008; 2:33:09 

ahaha :D
iyi ki açmışım bu topiği ya amma çok sorunlu ayakkabı varmış :D

„€ Vincent Lord €„ 

40 Mesaj
7 Aralık 2008; 23:17:17 

Bende de aynı ayakkabı ve aynı sorun var, ama ayakkabıyı gerçekten çok seviyorum, çok şık ve inanılmaz rahat, nerde satıldığını bilsem en az iki çift daha alırım, aranız da bilen varsa ve söylerse çok makbule geçer.

873 Mesaj
7 Aralık 2008; 23:28:54 

Benimde öyle ama garantisi bitti benim ayakkabının.

18962 Mesaj
7 Aralık 2008; 23:31:42 

aynı sorun bendede var yürüyüşüm değişti ses çıkarmasın diye tenhada cırt cırt yürüoyorum yanımdan biri geçerken ayakkabının yanlarına basıyorum korkuyorum biri osuruyo sanacak diye

1211 Mesaj
7 Aralık 2008; 23:39:09 

mohahaha aynen ya :D

yürüyüşüm değişti valla :)

„€ Vincent Lord €„ 

1078 Mesaj
7 Aralık 2008; 23:43:43 

quote:

Orjinalden alıntı: dodocan

1 yıldır aynı sorun bendede var adidas samba diye bir ayakkabı var vıcık vıcık ötüyor sinir oluyorum

beli kırılmıştır ayakkabının çok normal birşey

...Aşkımız iki gözlüklünün öpüşme çabasıydı;
gözlükleri çıkarmak hiç aklımıza gelmedi.

3682 Mesaj
7 Aralık 2008; 23:54:15 

quote:

Orjinalden alıntı: _Beta_

beli kırılmıştır ayakkabının çok normal birşey

ilk aldıgım günden beri böle hiç giyilmemişti ve hiçbir yeride kırık değil:D

...

1211 Mesaj
8 Aralık 2008; 9:41:13 

bi daha adidas alırsam forumdakiler kovalasın beni

neyse bir çocukluk hayalini 28 yaşında gerçekleştirdik. O da ötüyo anasını sattımının kıvırta kıvırta yürüyos töbe töbe !

„€ Vincent Lord €„ 

806 Mesaj
8 Aralık 2008; 10:02:52 

Söndü...

ARABESK Destek Hattı-
25.06.09

Uzaklaştırılmış
8 Aralık 2008; 10:04:41 

yağlaman lazım kardeş küflenmiş seninkiler

2962 Mesaj
8 Aralık 2008; 10:08:41 

bende nike var viyak viyak ötüyo.millet paso bakıyo yolda ama özellikle ayakkabı ayağımda 7-8 saat kalmışsa o zaman daha fazla ötüyo

1888 Mesaj
8 Aralık 2008; 10:35:53 

Benim ayakkabıda ötüyordu. Sonradan geçti. Nasıl oldu bilemiyorum

2082 Mesaj
8 Aralık 2008; 10:43:12 

benimki yağmurlu havalarda hep ötüyor gıcık oluyorum bazen

Yıldız Teknik Üniversitesi
2012 Girişliler

264 Mesaj
8 Aralık 2008; 10:46:16 

eski adidasımda vardı bu problem..
gerçi tek problem o değildi..
almıyorum artık adidas

1609 Mesaj
8 Aralık 2008; 11:03:23 

valla küçükken bi yaşlı teyze vardı yaz aylarında yürüken o derlik nasıl vıcık vıcık öterdiya.

şu ana kadar öle bir sorunum olmadı
olursada 2.ye asla giymem

nemli havalarda ve açık terliklerde çıplak ayakla çok görülen bir olay

816 Mesaj
10 Aralık 2008; 1:57:26 

ya bende adidas samba var 2 haftalık vıjk cırşt ötüyo ses gelen yerde dil denen şeyin etrafa sürtmesi bağçıklara sürtününcede geliyor bu ses çok gıcık bişey 3 çeşit bağlama şeklini denedim bağcığı değiştirdim yinede geliyor ses bu dili koparsam yerine başka bi dilmi diktirsem plastik gibi bişey zaten nabiim şimdi ben bunu kuzenim aldı ole kaldı ayakkabı okulum nişantaşında tüm sosyeteye rezil oluyom 2 haftadır yaw o metronun koridorlarındada yankı yapıyor nerdeyse

bi arkadaş ilk giydiğinde olur dedide iki haftadır hergün giydim hala aynı hatta ilk gün fazla değildi git gide fazlalaştı nabiim zeytin yağı falan mı süriim
bunasıl konu yaw iyiki açılmış baya dertli varmış içimi döktüm arkadaşımada aldık o da adidas kız modellerinde bi sorun yok hatta sanki daha kaliteli sahte mi diye kıllanıyorum ama diil caruselden alınmış yada capacity ...
bi çaresine bakıcaz artık nabalımmm

MAFIA®

Vito Scaletta

2082 Mesaj
10 Aralık 2008; 1:59:49 

mahallede yürüyoruz 4-5 arkadaş önümüzde yaşlı bir teyze yürüyor ayaklarındaki terliklerden de tıss tısss fıss gibi sesler geliyor bende bastım espriyi:
-Kadın mı Kamilkoç şehirler arası mı belli değil arkadaş dedim

Kadın da duydumu nedir cık cık cık dedi böyle yılan gibi tıslamaya devam etti

Yıldız Teknik Üniversitesi
2012 Girişliler

3449 Mesaj
10 Aralık 2008; 3:09:42 

Bir süre sonra geçiyor fakat çok nadir de olsa arada tekrarlıyor. Bu arada çok sağlam ve rahat bir ayakkabıdır, hayırlşı olsun. Adventure için konuşuyorum.

2849 Mesaj
10 Aralık 2008; 3:28:23 

Benim Nike'lar da ötüyor. Tabanı çökmüş ondan.

2602 Mesaj
11 Aralık 2008; 13:12:31 

Fıs fıs ediyorsa tabanda delik vardır.

Çıt çıt ediyorsa çakıl, zeytin çekirdeği kaçmış olabilir.

1977 Renault 12 TL Kırmızı
İskenderun Deniz Alayı/Amasra SG Grup K 12.12.2012-17.05.2013

1211 Mesaj
11 Aralık 2008; 18:37:57 

baba pırt pırt ediyosa napmak lazım? :P

quote:

Orjinalden alıntı: BX4TC

Fıs fıs ediyorsa tabanda delik vardır.

Çıt çıt ediyorsa çakıl, zeytin çekirdeği kaçmış olabilir.

„€ Vincent Lord €„ 

35 Mesaj
31 Ocak 2009; 18:01:35 

Aldığım ayakkabı büyük gelmeye başladı ne yapmamız lazım bilen varmı önüne gazete koyun diyen var...

5307 Mesaj
31 Ocak 2009; 18:04:03 

Benim en sinir olduğum şey de spor ayakkabı ile merdivenlerden çıkarken gıcık bir ses gelmesi.

Yavaş yavaş çıkmaya çalışıyorum ama istemeden o ses çıkıyor.

2732 Mesaj
31 Ocak 2009; 18:26:56 

quote:

Orjinalden alıntı: ::AlacaKaranlıkT!M::

Benim en sinir olduğum şey de spor ayakkabı ile merdivenlerden çıkarken gıcık bir ses gelmesi.

Yavaş yavaş çıkmaya çalışıyorum ama istemeden o ses çıkıyor.

eğer bu basket ayakkabı sesi gibi sesse aynen yaw bende

5307 Mesaj
31 Ocak 2009; 18:30:29 

quote:

Orjinalden alıntı: Ultio

eğer bu basket ayakkabı sesi gibi sesse aynen yaw bende

Yok hocam bütün spor ayakkabılarında yaşadım bunu. Deli ediyor o ses ya. Merdivenden çıkarken millet bana bakıyor. Parmak uçlarıyla çıkmak lazım.

370 Mesaj
31 Ocak 2009; 18:32:08 

benim botlarda çin çin ötüyo

100 YIL

"Zafer, benimdir." diyebilenin, başarı, "Başarılı olacağım" diye başlayanın ve "Başarılı oldum" diyebilenindir.
Gazi M.Kemal Atatürk ...

2619 Mesaj
31 Ocak 2009; 18:46:06 

Adidas var, üstelik ayakkabı Amerika'dan geldi, dışa doğru basınca kurbağa edasıyla ötüyor.

Ama sorunu çözmüş bulunmaktayım.

Ayakkabının bağcıklarını çıkarıp bir kenara koyuyoruz.İki tane sıcak suda takla atmış bol sabunlu bezi ayakkabı teklerinin içine yerleştiriyoruz.Geceden yerleştirin sabahtan çıkarın.Daha sonra normal bir poşetin içine ayakkabıları koyup ayrı bir derin dondurucunuz var ise içinde bekletin, yok ise buzdolabının derin dondurucusuna veya tanıdığınız bir market vs.. var ise onun derin dondurucusuna da koydurtabilirsiniz, sadece 1 saat.Çıkardıktan sonra bağcıklarını takıp normal yaşantınıza devam edebilirsiniz.2 veya 3. günde tamamen etkisini gösterecektir.Ben faydasını gördüm.