- x
Bir dosyayı silemiyorum. Yardım? ( Çözüldü )
55 Cevap69604 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2453 Mesaj
27 Nisan 2005; 10:03:24 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Geçtiğimiz günlerde Ares'ten "" constantine - (2005) - dvd screener (verified).avi"" (yaklaşık 715 MB) isimli dosyayı indirdim. Download işlemi bitti ve uzun çabalar sonucunda filmi açmayı başardım. Constantine isimli filmle alakası yoktu. Dosyayı silmek istedim ancak silemiyorum. Her defasında "" Silmeye çalışltığınız dosya şu an kullanımda. Dosyayı kullanabilecek programı kapatıp yeniden deneyin"" şeklinde bir ileti ile karşılaşıyorum. BIOS'u bile sıfırladım ancak dosyayı silemiyorum. Yardım bekliyorum.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1785 Mesaj
27 Nisan 2005; 10:05:41 

Filmi Ares Kullanabilir...Paylaşıma Açarak..

Ares i tamamen kapat ondan sonra dene..

Ya da Ares Kullanmadım Ama İçinde oradan silme seçeneği varsa oradan sil...

Battlefield4 : rhante

Cep Telefonu, Tablet, Haber

2453 Mesaj
27 Nisan 2005; 10:11:18 

quote:

Orjinalden alıntı: eagen

Filmi Ares Kullanabilir...Paylaşıma Açarak..

Ares i tamamen kapat ondan sonra dene..

Ya da Ares Kullanmadım Ama İçinde oradan silme seçeneği varsa oradan sil...

Onu da defalarca denemiştim. Ama dosya silinmiyor.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2453 Mesaj
27 Nisan 2005; 10:14:48 

İşin enteresan yanı aynı dosyayı makinanın başka bir sürücüsüne de kopyaladım, onu da silemiyorum. Yardım bekliyorum.

1785 Mesaj
27 Nisan 2005; 10:26:56 

crtl+alt+del ile çalışan (senin kullanıcı adın) tüm programları kapat daha sonra silmeyi dene...

(bir de güvenli kipte açıp silmeyi dene) ilk önce

1509 Mesaj
27 Nisan 2005; 10:49:32 

ewt bence de güvenlik kipinde çalıştırmayı dene bence işe yarayabilir

872 Mesaj
27 Nisan 2005; 11:09:47 

güvenli kip
f8 yada f5
tuşuna bas restarttan sonra
büyük ihitmal silinecektir.

2453 Mesaj
27 Nisan 2005; 11:19:26 

Güvenli kip de işe yaramıyor. Çıldırmak üzereyim.

2453 Mesaj
27 Nisan 2005; 11:24:19 

Sistem disketi ile açıp, MS-DOS'da silmeyi deneyeceğim. Ancak MS-DOS kullanmayalı uzun bir süre oldu.

Sadece dosyayı silmek için gereken komutu hatırlatabilir siniz?

1785 Mesaj
27 Nisan 2005; 11:25:06 

del *.*

2453 Mesaj
27 Nisan 2005; 11:27:38 

quote:

Orjinalden alıntı: eagen

del *.*

Dosyanın bulunduğu dizine geldikten sonra, öyle değil mi?

1785 Mesaj
27 Nisan 2005; 11:33:39 

evet...

c:/dosya dizini/del *.*

2453 Mesaj
27 Nisan 2005; 11:51:53 

Silemiyorum.

85 Mesaj
27 Nisan 2005; 11:53:03 

Güvenli kipte başlatıp silebilirsin...

FB

779 Mesaj
27 Nisan 2005; 12:06:04 

Hocam nero varsa onun dosya seçim menüsünden silmeyi dene.Task managerdan explorer falan kapatıp silmeyi dene.

159 Mesaj
27 Nisan 2005; 12:07:02 

benimde basima geldi benzer bi olay.. yapman gereken güvenli kip komus istemi ile bilgisayarini acmak.

ilk once ren ile ismini degistir. sonrada del komutu ile ucur o kahrolasi seyi.. ben 1 hafta ugrasmistim.

Kolay gelsin.

1993 Mesaj
27 Nisan 2005; 12:15:58 

dostum ben de az önce tesadüfen siteye gidim ve sorununu gördum.cevaplayabilmek için üye oldum belki bende faydalanırım bu siteden.

sorununa gelince arkadaşların dediği gibi dostan aç makineni ancakren ile ismi değiştiremezsen deltree dizin veya dosya ismini yaz enter a bas.tabiki dosta uzun isimleri yazamazsın.dosya uzun isimli ise ~yatay s şeklinde gözükebilir bunuda alt ü ve sora i harfine basarak çıkarabilrisn.dosya ismini bu şekilde görüyorsan entera bas ok..

Mezardakilerin pisman olduklari seyler için, dünyadakiler birbirlerini yiyorlar!..

247 Mesaj
27 Nisan 2005; 13:31:13 

bazen bende bi program kurduğum zaman tamamen silinmiyor.o zaman çalıştır da regedit yazıyorum ve silinemeyen dosyanın ismini yazıyorum ve bulduğu zaman hepsini siliyorum ve sorun çözülüyor.

Ahmak yanına varma.Başına bela sarma,Cahile bir şey sorma.Şan ve şöhrete tapma,Er ol, çavuşluk yapma.Ömrü geçir izzetle,Ecelini gözetle,Sözüm şudur özetle
Ölüm vardır unutma

1336 Mesaj
27 Nisan 2005; 13:42:18 

Arkadasim aynı filmi bende indirmistim xxx film cıktı.Sonra silmeye kaltıgmda aynı problemi bende yasadım ve ensonunda su sekilde silmeyi basardim.

Aresi kapatıp baslangictaki programlardan da kaldırdıktan sonra pc ye restart attım daha sonra filmi sil dedigimde sildi.

Insallah yardımcı olabilmisimdir.Ben bu sekilde hallettim.

2453 Mesaj
27 Nisan 2005; 13:47:52 

quote:

Orjinalden alıntı: honestboy

Hocam nero varsa onun dosya seçim menüsünden silmeyi dene.Task managerdan explorer falan kapatıp silmeyi dene.

Sildiiiiiiiiiiiiiiiim Baba eyvallah. Çok teşekkür ederim.

872 Mesaj
27 Nisan 2005; 14:19:41 

quote:

Orjinalden alıntı: [TUTH_ANKH_AMON]

hocam nasıl yaptığını ayrıntısıyla bi anlat
bizim de başımıza çok geliyor böyle şeyler
güvenli kipte siliyoz ama, silemediklerimiz de olur

2453 Mesaj
27 Nisan 2005; 14:34:48 

Nero'yu açtım. Data Disk'i seçtim. Ekle butonuna bastım ve açılan pencerede silmek istediğim dosyayı seçtim ve "Delete" tuşuna basıp sildim. Bu kadar kolay oldu. Dört - beş defa kontrol ettim. Dosyayı sildiğime hala inanamıyorum.

109 Mesaj
27 Nisan 2005; 15:00:01 

Güvenli kipte sil işe yarar oda olmassa dos disketinden işini hallet

779 Mesaj
27 Nisan 2005; 17:12:29 

quote:

Önemli değil hocam yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

547 Mesaj
27 Nisan 2005; 17:28:47 

Hayret yaa bu nero bişey kopyalamaya çalışırsın problem çıkarırı(işi koyalamak olsa bile) ama dosya silmede bir numara hayret

Burası KURTLAR VADİSİ...BURDA KUZU OLMAYACAN...AAAAANADINIZMI!!!...

2264 Mesaj
18 Temmuz 2005; 22:54:20 

inanılmaz birşey !

aylar sonra aynı sorun ile karşılaştım...

forumda arattım ve bu topic çıktı...

teşekkürler ilgili herkese

hayret yaa !

904 Mesaj
19 Temmuz 2005; 12:46:48 

Bazı dosyalar deli ediyor ama çözümü öğrendik...

macbook 13.3

21 Mesaj
12 Ekim 2005; 15:59:38 

arkadaşlar inanamıyorum
3 saat sonra nero
del ve sildi

5 Mesaj
12 Ekim 2005; 19:56:24 

gipo@moveonboot programını bulun bu programla silemeyeceğiniz birşey yoktur dosyayı bilgisayar açılırken siler. MÜKEMMEL BİŞEY YANİ:.......

11 Mesaj
12 Ekim 2005; 20:11:29 

çok ilginç windowsun yapamadığını nero yaptı

5 Mesaj
12 Ekim 2006; 15:48:35 

yaa ben datadisk diye bişey bulamadım biri söyleyebilirmi yerini mümkünde resimlerle

246 Mesaj
3 Mart 2007; 13:40:03 

nero kullanmayanlar ne yapabilir. benim başıma daha çok dosya değil de klasör bazında geliyor bu sorun. setup, mp3 avi dosyalarını arşivlerken klasör değişimi yapıyorum. içini taşıyor ve malum uyarıyı veriyor. dosyalar yeni klasrüne gidiyor ama eski klasörler silinmiiyor. oturum kapatmak, yeniden başlatmak, explorer.exe yi kapatıp yeniden açmak fayda etmiyor ve de nero kullanmıyorum. çözüm var mıdır? güvenli modda başlatmayı denemedim, sadece bir klasör silmek için de 2 3 dakika harcanmaz ki.

Eskiden bu hatayı vermiyordu windows.

64 Mesaj
3 Mart 2007; 14:05:48 

ya benimde başıma gelmişti ve silemeyip (bilgisayar benim değil di) sinir olmuş ve format atmıştım. Vay be...

p4 3ghz, Gigabyte (10.0.0.88), Asus AX300 128 Mb,512 Mb DDR SDRAM,Barracuda 7200.7 SATA NCQ 120827 120 Gb Harddisk, Philips 107E monitör, Microsoft Natural PS/2 Klavye, HID uyumlu fare,

1740 Mesaj
3 Mart 2007; 20:17:00 

Sonuçta dosya silinmesine izin vermeyen sizin işletim sisteminiz ...

HDD yi söküp bir başka makineye takın ve silin. OK.

Intel PIII 866 Mhz (133 x 6,5)
ASUS TUV 4X Socket 370 (6 Pci, 1 AGP, 4 x SDRAM)
Maxtor 20 GB 7200 , Western 10 GB 5400
768 MB SDRAM 133 MHz (256 + 512)
64 MB Nvidia Geforce4 MX 480 E1 AGP 8X
LG CD-RW , LG DVD-RW

4 Mesaj
18 Mayıs 2009; 15:17:31 

ya arkadaslar bu nero data nerde
ben bıse anlamadım hasan_25_53@hotmail.com ekleyınde soleyın ya
sınırden patlıyom

168 Mesaj
18 Mayıs 2009; 15:23:58 

önce pc ye reset at sonra görev yöneticisinden multimedia olarak kullanılan ( media player , total video player..vs.) programlar ve sildeceğin dosyaının adı geçen her işlemi sonlandır ve sonra sil .

1216 Mesaj
18 Mayıs 2009; 15:29:44 

quote:

Geçtiğimiz günlerde Ares'ten "" constantine - (2005) - dvd screener (verified).avi"" (yaklaşık 715 MB) isimli dosyayı indirdim. Download işlemi bitti ve uzun çabalar sonucunda filmi açmayı başardım. Constantine isimli filmle alakası yoktu. Dosyayı silmek istedim ancak silemiyorum. Her defasında "" Silmeye çalışltığınız dosya şu an kullanımda. Dosyayı kullanabilecek programı kapatıp yeniden deneyin"" şeklinde bir ileti ile karşılaşıyorum. BIOS'u bile sıfırladım ancak dosyayı silemiyorum. Yardım bekliyorum.

kasayı yan yatır

4 Mesaj
18 Mayıs 2009; 15:50:38 

bu nero dan olmaz mı ya kafayı yıcem ben ole seylerden anlamıyom msn yı ekleyın abıler yavas yavas anlatın sınırden patlıyorum

2383 Mesaj
3 Ağustos 2009; 23:06:53 

hortlatıyorum bu konuyu
nero 7 var ve söylenen şekilde silmeyi denedim olmadı, güvenli kip olmadı, başka bilgisayar da olmadı...
çözüm var mı ??

• Asus N550JV-CN211D

• 2383 Mesaj
    9 Ağustos 2009; 3:06:52 

unlocker diye bir program buldum, güzel güzel siliyor :D
    google'dan bu sorunu arayıp da DH'ye ulaşanlara selam olsun

• Asus N550JV-CN211D

•  
    20 Mesaj
    21 Kasım 2009; 7:38:47 

Selam arkadaşlar.
    Ben de bir dosyayı silemedim ve yardım almak için buraya geldim ve de silmeyi başardım. Öncelikle bu dosya silmeme işi nereden çıkıyor onu bir yazam, herhangi bir dosya yı indirirken indiren programın ve ya sistemin hata vermesi sonucu indirme işi yarım kalırsa bu dosya silinmiyor ve silmeye kalktığınız zamanda explorer cpu nun %100 ünü çalıştırıp size başka bir işlem yapma fırsatı bırakmıyor. Görev yöneticisini açıp tüm işlemleri sonlandırırsanız o zaman sistemi bırakıyor. Tabi dosya yine silinmiyor. Ben bir çok yöntem denedim ama başarılı olamadım. Silmenin en basit yöntemini NERO. Bu arada sayın arkadaşımız honestboy a teşekkürler zannediyorum o yazmış bu yöntemi. Nero yu çalıştırın veri cd. ye devam edin. Dos ekle bölümünde silmek istediğiniz yere gelip o dosyayı bulunca ctrl+alt+delete basın işlem tatam dır. Teşekkürler emeği geçen tüm arkadaşlara.

2484 Mesaj
    21 Kasım 2009; 9:48:28 

unlocker olmayan bir pc yavandır.çalışan dosyaların bağlantılarını koparabiliyor.

http://ccollomb.free.fr/unlocker/

Intel I7 920-Gigabyte X58-UDR3-Zotac GTX 260^2-OCZ 2x2gb 1333 Platinium-2xSeagete 500 gb+1TB W.D Caviar Black-Samsung 2233 Monitor-Thermaltake M9D 4000bws-Ocz 600watt psu-Lg DVD Rewriter-Audigy2 ZS-MegaworksTHX 550-NAD 320BEE-Yamaha BWS100

2132 Mesaj
    28 Mart 2010; 17:25:53 

bende netten bir dosya indirmiştim. bir türlü silemiyordum devamlı dosya kullanılıyor..... hatası alıyordum. Ama hiçbir programın kullanmadığına eminim.sonra bu topici gördüm üstte de tavsiye edildiği gibi nerodan silmeye çalıştım direk silindi =)

15 Mesaj
    8 Ocak 2011; 23:09:12 

ben de başka bir çözüm buldum.
    anlatayım.
    öncelikle bilgisayar da winrar yüklü olması gerekir.

1- silinmek istenen dosyanın üstüne mouse ile sağ tık yapılır.
    2-arşive ekle'ye tıklanır. (mouse sol tık )
    3-Açılan menüde "arşivledikten sonra dosyaları sil" kutusu işaretlenir.
    4-Tamam tıklanır ve arşivlemesi beklenir.
    5-Arşivleme bittikten sonra görülür ki silmek istediğimiz dosya silinmiş yerine rar uzantılı dosya oluşmuş.
    6-rar uzantılı dosyanın üzerine tıklanıp (mouse sağ) sil dediğimiz zaman o da sorunsuz olarak silinmekte.
    7-Saygılar.

1982 Mesaj
    31 Temmuz 2011; 17:32:57 

quote:

Orijinalden alıntı: kanovat

ben de başka bir çözüm buldum.
    anlatayım.
    öncelikle bilgisayar da winrar yüklü olması gerekir.

1- silinmek istenen dosyanın üstüne mouse ile sağ tık yapılır.
    2-arşive ekle'ye tıklanır. (mouse sol tık )
    3-Açılan menüde "arşivledikten sonra dosyaları sil" kutusu işaretlenir.
    4-Tamam tıklanır ve arşivlemesi beklenir.
    5-Arşivleme bittikten sonra görülür ki silmek istediğimiz dosya silinmiş yerine rar uzantılı dosya oluşmuş.
    6-rar uzantılı dosyanın üzerine tıklanıp (mouse sağ) sil dediğimiz zaman o da sorunsuz olarak silinmekte.
    7-Saygılar.

denedim ama rarlama işlemi hiç bitmedi

13 Mesaj
    25 Ekim 2011; 21:20:22 

@atorbaci
    sağol yarbayım.konu eski ama benim için çok günceldi:).Her ağzı olan bişeyler söylemiş.Hiçbiri "güvenlik" ayarlarında,her nasılsa sahipliği SYSTEM'e devredilmiş dosya veya klasörü silmek için yeterli değildi.Bu "unlocker" yazılımı,sorunumu çözdü.Muellifine ve bilgilendiren size,teşekkürlerimi sunarım.

Download Unlocker 1.9.0 Portable - 32 and 64 bit
    http://www.brothersoft....er-portable-431245.html

MD5: 8f7da0d01afd03a1e366a72c231fb3fc / SHA1: e8abf005d2f7658f81b1ed29a0c426f9a63637f2

Selam ve sevgiler,yarbay kardeş.Umarım şimdilerde Mareşal olmuşsundur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iskas -- 25 Ekim 2011; 21:26:27 >

19 Mesaj
    1 Nisan 2012; 21:06:07 

[font="Times New Roman"]Merhaba..

-6hg14973- adlı bi uygulama yüklü belgelerim klasörümde, sabahtan beri çok uğraştım silmek için, pc'yi açıp kapatıp denedim, klasöre atabilseydim klasörü silecektim olmadı, silme programları yükledim çalıştıramadım, msdos ile silemedim, neroda datadiski bulamadım, güvenli kip açamadım, winrar arşivle dedim engellendi,,

uff lütfen yardımcı olun, bi alışveriş sitesinden yüklendi tahminimce uygulama, nero programım bozulmuşmuş mu, silme programları neden çalışmadı bilmiyorum, msdos yada güvenli kip modu ile silme ihtimalim yada daha iyi bir yöntem yok mu, format yapıp yazılım programlarımı yeniden mi yüklemeliyim, temiz ve iyi çalışır olması için pc'im....

. çöp kedisi İNSAF .
    lütfen fazla alıntı yapıp duvarda kalabalık etmeyelim,, teşekkürler......

.........provakasyonculara DİKKAT, evde işte heryerde muhitinizi iyi seçin.........
    Alayına isyan,, Haysiyet Meselesi.
    TÜRK VEGAN

1 Mesaj
    18 Mayıs 2012; 17:10:17 

merhaba arkadaşlar benim sorunum D'deki bir klasörü silememek. gerekli izniniz yok diyor. özelliklerden güvenliğe giriyorum abuk sabuk bir kullanıcıya ait görünüyor acaba bilgisyarım gizemli güçler tarafından ele mi geçirilmiş???

19 Mesaj
    10 Ekim 2013; 10:20:05 

daha önce D klasöründe izniniz yok diye uyarı verilen silemediğim dosyaları, 3 şekilde sildim:

1. her sabah computerı çalıştırınca, ilk olarak d harddiskine gidip, o dosyayı silmeyi denedim, bi kaç gün sonra silindi.
    2. computeri çalıştırınca, d harddiskinde yeni klasör açtım, silinmeyen dosyayı kesip yeni açtığım klasöre taşıdım, aynı gün yada başka gün silindi.
    3. yeni klasöre taşıdığım silinmeyen dosyayı, klasörde iken masaüstüne taşıdım, bikaç gün içinde sildim.

. çöp kedisi İNSAF .
    lütfen fazla alıntı yapıp duvarda kalabalık etmeyelim,, teşekkürler......

.........provakasyonculara DİKKAT, evde işte heryerde muhitinizi iyi seçin.........
    Alayına isyan,, Haysiyet Meselesi.
    TÜRK VEGAN

57 Mesaj
    15 Ekim 2013; 18:52:20 

bende ilkten silemiyordum ama daha sonra buldum hemde çok kolay bir yol. size anlatayım :)
    ilk olarak görev yöneticisini açıyoruz ve uygulamaların yanında bulunan işlemlere tıklıyoruz . onların arasından dosyanın adını bulun ve üzerine tıklayın . ondan sonra sağ altta bulunan işlemi sonlandıra basın . şimdi dosyayı çöp kutusuna göndermeye çalışın . bende başarıyla sonuçlandı

78 Mesaj
    9 Nisan 2014; 16:54:44 

UNLOCKER programını indirip kolayca silebilirsiniz

Baykuştan pervamız yok, biz şahinler sürüsüyüz

170 Mesaj
    15 Mayıs 2014; 12:39:45 

arkadaşlar ben aylar önce Autocad yüklemiştim, yüklemeden sonra 3küsür gigabyte lık ISO dosyasını silemiyorum. tam hatırlayamıyorum ama CD olmadan kullanacak şekilde yükledim sanırım Deamon tools tarzı bi program vasıtasıyla olabilir. aklıma tek gelen o çünkü, bu iso dosyası açık değil acaba onun üstünden çalışıyor da o yüzden mi silinmiyor? veya yazılmayı bekliyor da biyerlerde o yüzden mi silinmiyor?
    silemiyorum ne yapmalıyım sizce? masaüstünde duruyor bir de iyice rahatsız ediyor o yüzden :S

5 Mesaj
    31 Mayıs 2014; 20:57:52 

benimde suan basımda benzer bir dert var bakalım neler olacak

54 Mesaj
    1 Haziran 2014; 10:12:56 

Unistalller yazilimlari gercrkten id gorur.Ben rrvo unustsller kullanıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1 Mesaj
    16 Temmuz 2014; 23:06:58 

ARKADASLAR DEAMON TOOLS ILE INDIRDINIGINIZ BIR DOSYAYI DEAMON TOOLS U SILEREK KURTULABILIRSINIZ AKSI TAKTIRDE MUMKUN OLMUYOR

3 Mesaj
    14 Ekim 2014; 21:34:01 

System advice care7 programını yükle onunla da silebilirsin böyle tuhaf bir olay benimde başıma gelmişti tesadüfen bu program ile silmiştim

Sayfa:   [1]
    Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Bir dosyayı silemiyorum. Yardım? ( Çözüldü )
    Sayfa: [1]
    Foruma Git
    Bölümde Ara
    Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
    Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.469