Dişe Dolgu Yaptırmak Acıtır mı ?
70 Cevap44920 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

4162 Mesaj
7 Ekim 2008; 23:49:48 

Onceden onlem icin dolgu yaptırtmayı düşünüyorum. Acı çekermiyim dişçi koltuğunda yoksa basit, acısız, kansız bir şekilde oluyor mu?

Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hazan -- 31 Aralık 2010; 14:06:03 >

517 Mesaj
7 Ekim 2008; 23:51:19 

Çok Acıdığını Hatırlamıyorum ZzzzzzzzzzzZzZZzzZzzzzZzz Diye Bi Ses Duyuyodum Hala Öyle mi Bilmiyorum :D Asıl Çektirmek Acıtır mı ?

678 Mesaj
7 Ekim 2008; 23:53:05 

2 kanal tedavisi , 4 tane 20'lik diş çekimi, 3 tane dolgu yaptırdım.dolgu oldukça basit.sadece biraz vııyyççç diye bir ses geliyor.korkmana gerek yok. relax ;)

benimde ağız yamulmuş harbi.yazınca fazla geldi

1619 Mesaj
7 Ekim 2008; 23:55:14 

bi makina haric acitmio bole vizzzzz yapio ama resmen adam disini zimparalio sanki bi tek o makinadan nefret ediyorum b uarada dolgu porselen dolgumu olcak acaba?

Bir Gün Gelecek ve Ben 8 Satır İmza Yazacağım!!!
To Be Continued....

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Ekim 2008; 23:56:28 

Yok be yaa

bi fısfıs belki iğne sonra bi vızz sesi ardından ağzında biraz toz sonra hafif basınç sonra tükür bittiii...
hiçbiride acıtmıyor merak etme fısfıs uyuşturup yapılacak iğnenin acınısı alıyor iğne diş matkabının acısını alıyor basınç yapılırken hafif bir şekilde hissediliyor malum dişinize baskı uygulandığından zaten parmağınla bastırsan daha çok basınç hissedersin toz ve tükürme zaten acıtmaz ama ardından uyuşuk ağızla su içmeye çalışırken arkadaşlara rezil olmak acıtabilir

131 Mesaj
7 Ekim 2008; 23:58:01 

ağzımda 4 dolgu var 3 acımadı birinde bayıldım geri gedim gibi birşey oldu iğneyle uyuşmasına rağmen
dişe bağlı ne kadar çürük

4162 Mesaj
8 Ekim 2008; 0:07:06 

quote:

Orjinalden alıntı: mrcopper

ağzımda 4 dolgu var 3 acımadı birinde bayıldım geri gedim gibi birşey oldu iğneyle uyuşmasına rağmen
dişe bağlı ne kadar çürük

Fazla değil, %15-20.

Kaç sene gider bu dolgular???

Porselen olanlar pahalımıdır, onların ömürleri daha mı uzun, ne açıdan normal dolgulardan ayrı ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hazan -- 31 Aralık 2010; 14:06:47 >

1619 Mesaj
8 Ekim 2008; 0:09:06 

quote:

Orjinalden alıntı: Hazan

Fazla değil, %15-20.

Kaç sene gider bu dolgular???

Porselen olanlar pahalımıdır, onların ömürleri daha mı uzun, ne açıdan normal dolgulardan ayrı ??

Bu arada 3 taneymiş çürük

bende 4 tane var porselen 3 sene fln oluyr hic dusme fln olmadi
yapciaksan porselen yaptir
fiyati 60 ytl felandi yanlis hatirlamiyosam ama bilemiycem

Bir Gün Gelecek ve Ben 8 Satır İmza Yazacağım!!!
To Be Continued....

982 Mesaj
8 Ekim 2008; 0:10:39 

o vızz sesı var ya dısı oyuyolar ya acayıp kıl oluyorum

aklıma geldı tuylerım dıken dıken oldu

. BiR hAziRaN AkşAmıNdA kısMetim olmuşsundA hAberim yokmuŞ....

1404 Mesaj
8 Ekim 2008; 0:12:56 

lazerli yapıyolardı o işlemleri kalktımı artık ?

4162 Mesaj
8 Ekim 2008; 0:13:13 

http://www.dentcare.com.tr/porselen_dolgu.html

Vay iyiymiş ya, en yakın zamanda yaptırmam lazım :((

Dolgu yaptıktan sonra pamuk mamuk koyuyomuyuz yani hiç kan varmı bu işte ????

"İnsan, insanın cehennemidir.."

4176 Mesaj
8 Ekim 2008; 0:15:53 

Ağzımdan 7 tane dolgu var. Uyuşturmasını iste sadece damarlardan cırt cırt geçe geçe acıtarak iğneyi yapar sonrası rahat. Lazerli dolgu oldu zaten heryerde hemen hemen

Ekleme:

@Hazan

Ben 7kere dolgu oldum 3-4 tanesinde uyuşturmuştu o uyuşukluk geçene kadar 3-4 saat birşey yemezsien iyi olur çünkü dilini damağını ısırıp hatı hutur yiyebiliyorsun farkında olmadan.

Onun dışında dolguyu ol çık dışarı yemek ye su iç felan. Kan zaten çıkmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PeterPetrelli -- 8 Ekim 2008; 0:12:39 >

Kim ki, kendinden bir canavar yaratır,o zaman insan olmanın acısından kurtulur.

Uzaklaştırılmış
8 Ekim 2008; 0:23:10 

Ben geçen sene yaptırmıştım hiç acımıyo.
Fısfıs yapıyolar önce.Sonra böle delici bi aletle vızzzz diye çürüğü temizliyo.Ondan sonra ilacı koyup dolguyla kapatıyo.Korkucak bişi yok ben bi 11 bide 8 yaşımda yaptırdım
Edit:En sonda porselen dolguyu yapıp bitiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JanJan_09 -- 8 Ekim 2008; 0:21:48 >

4162 Mesaj
8 Ekim 2008; 0:23:23 

Anladım teşekkür ederim

Porselen dolgu yaptırayım o zaman, özel bi kliniğe gideyim lazer felan güzelce yapsınlar

İğneye karşı aşırı derece fobim var, daha önce dişte çektirdim iğne vurdu tabii, zar zor iğne vurdurdum ama. Bakalım Allah yardım eder umarım =)

3 dolgu = 70den hesap edersek; 70x3 = 210 lira eder. İyi paraymış

13 Mesaj
8 Ekim 2008; 0:28:07 

derinse eğer çürük çok acıtır
değilse de az acıtır
dolgu çok acıtır sonuçda dişle ilgili olan her şey çok acıtır

ama kanal tedavisi kadar iğrenci yok yani dolgu yanında hiç bişey

4162 Mesaj
8 Ekim 2008; 0:31:06 

Kanal tedavisi neden yapılır? çürük çok derinde old. zaman mı?

922 Mesaj
8 Ekim 2008; 0:31:34 

yazılanları okuyunca kendime yapılan işkenceyi hatırladım baylıyodum az daha burda.eğer öndeki 2 dişe uygulanıcaksa iş çok zor.bana olduğu gibi.doktorun dedğine göre en zor bölge öndeki o kesici dişlermiş.hatırlamak istemiyorum ama diğerleri çok kolay.sesleri duyma burnunu tıka çünkü acayip bi koku geliyo acı falan yok yani

Mia San Mia | 2013-2014 FC Bayern München Taraftarları

1 Neuer • 4 Dante • 5 Van Buyten • 6 Thiago Alcântara • 7 Ribéry • 9 Mandzukic • 10 Robben • 11 Shaqiri • 13 Rafinha • 14 Pizarro • 15 Kirchhoff • 17 Boateng • 19 Mario Götze • 20 Weichrauch • 21 Lahm (c) • 22 Starke • 23 Weiser • 25 Müller • 26 Contento • 27 Alaba • 28 Badstuber • 31 Schweinsteiger • 32 Raeder • 34 Højbjerg • 39 Kroos • Manager: Pep Guardiola

4162 Mesaj
8 Ekim 2008; 0:36:08 

@matrix_neo

yok hocam azı dişlerinde benim çürükler diğerleri pırıl pırıl maşallah :)

ilerde kaybetmek istemiyorum dişlerimi şimdiden önlem almalıyım. :(

2139 Mesaj
8 Ekim 2008; 0:45:32 

Diş hekimi önce dişine iğne yapacak (bazıları iğneden önce fısfıs sıkıyor ama çok bi etkisi olmuyor.)
İğneyi yaparken kendini kasmazsan acımaz.

Diş dolgusu çok kolay bi işlem, dişini hafif bi şekilde oyacak oyarken su da kullanıyorlar bazen. Su ağzına dolduğu için, eline bi hortum veriyolar onla ağzındaki suyu çekiyosun
Ses ve titreşim biraz rahatsız edebilir, ama çürük küçükse kesinlikle acı hissetmezsin. Çürük küçükse, Kanama gibi bi olay da dolgu sırasında olmaz.

Diş çektirmek acıtır mı deseydin evet derdim, ama dolguda herhangi bi acı sorunu olmuyor.

--------------------------------------------------------

Kanal tedavisi çürük derinde olduğu zaman yapılır. Genelde diş çekilmeden önceki son çaredir. Genelde 3 seansta uygulanır.

Yeni Araba sürenlere benden tavsiyeler
İkinci El araba Alma konusu

1052 Mesaj
8 Ekim 2008; 0:50:13 

dişini temizlerken büyük bi çürük varsa,pek iyi şeyler yaşanmaz...

ama öyle büyük bi sorun yoksa koaly geçer bi ses çıkar insana değişik bir hava verir,sonrası basit.

ne oldum dememeli! , noluyo ... demeli!

bütün umutların kaybolması özgürlüktü.

4162 Mesaj
8 Ekim 2008; 1:14:37 

Tamam aklımdaki tüm soruların cevabını aldm.

Cok teşekkür ediyorm herkese.

504 Mesaj
8 Ekim 2008; 1:23:53 

çürüğün büyüklüğüne göre derinliğine göre iş değişir.
çok küçük çürük varsa uyuşturmadan bile yapılır hiç acı hissetmezsin.

senin gibi dişçi koltuğuna yabancılar için uyuştururlar orayı.

ağzına güzel kokulu uyuşturucu bir sprey yapıyorlar ondan sonra hiç birşey hissetmiyor o bölge .

orayı oyuyor içine çimentoyu kumu suyu karıştırıp harcı o oyuğa döküp mala ile pürüzleri alıyor.

artık eskisi gibi değil lazer diye birşey var lazer dolgu lazer dolgu dedikleri meşhur şey işte.

oda bu çimentoyu hemen kurutuyor 5 dk sonra normal yiyip içebilirsin.

tabi herşey doktor da bitiyor doktordan doktora fark var
kimisi hiç hissettirmeden acıtmadan problemli dişini tedavi ediyor kimiside sağlam dişini bozuyor.

donanimhaber

375 Mesaj
8 Ekim 2008; 5:57:00 

quote:

Orjinalden alıntı: matrix_neo

yazılanları okuyunca kendime yapılan işkenceyi hatırladım baylıyodum az daha burda.eğer öndeki 2 dişe uygulanıcaksa iş çok zor.bana olduğu gibi.doktorun dedğine göre en zor bölge öndeki o kesici dişlermiş.hatırlamak istemiyorum ama diğerleri çok kolay.sesleri duyma burnunu tıka çünkü acayip bi koku geliyo acı falan yok yani

harbiden ya kesici dişime yaptırdım ben de.resmen doktor deldikçe beynimde hissettim zonklamayı.demekki diğer dişler daha kolay arkadaşların dediğine göre..

Geride bıraktığım onlarca kadın ve mühür saydığım göz altı morlukları ve soğuk bedenlerinin bembeyaz çekiciliğine aldanmadan, her birinin saçlarını ilmek edinip, astım bir bir fahişe kalplerinin zifir duvarlarına... Hiçbir sevişme kulağımda çınlamadı. Adına hissizlik dedikleri koca bir boşluğu yüklenip sırtıma, inilti ......seranatlarından bir hayat besteledim. Bir timsah kadar dahi ağlamadım!.

4268 Mesaj
8 Ekim 2008; 6:03:54 

acıtmaz yalnız sinirlere yaklaşınca çok kötü bir his oluşuyor.
Agrıdan daha kötü. :))

4268 Mesaj
8 Ekim 2008; 6:06:54 

Ben bu arada implant diş düşünüyorum arkada yer alan 1 dişim kayıp
0

0

4450 Mesaj
8 Ekim 2008; 11:08:37 

Benim de birkaç çürüğüm var gibi ama şu ara dişçiye gidemem, ertelemek durumundayım umarım çok ilerlemezler :D. Çok ağrı vermeyen çürüklerse pek birşey hissetmiyorsun ama o aletin oyarken çıkardığı ses çok uyuz gerçekten. Bir de yeni farklı bir yöntem varmış, çok az yer yapıyormuş nasıl birşeydi tam hatırlamıyorum diş kendiliğinden dolguyu atıyormuş falan diye muhabbeti geçmişti bir ara, bilen veya deneyen var mı bunu ? öyle birşey varsa şahane yav

Uzaklaştırılmış
8 Ekim 2008; 11:30:17 

quote:

Orjinalden alıntı: teknikkonular

Ben bu arada implant diş düşünüyorum arkada yer alan 1 dişim kayıp
0

0

o ne ya ilk defa görüyorum korktum valla

bu arada bendede çürük başlangıcı vardı tam çürük değildi yani 2 tane dolgu yaptı ama ben o insanı sinir eden vıjj diye ses çıkaran makineyi ağzıma yaklastırmadım onun elle yapılanı var onunla yaptı sesten dolayı kıl oldum o makinaya dolgu sırasında hiç bi acıma kanama olmadı hatta verdiği uyuşturucu sprey de tarçınlıydı sadece tarçın tadı aldım bide dolguyu yapmadan önce biraz delmişti temizlemek için o zaman ağzımdan nefes aldığımda o boşluğa hava giriyodu o biraz acıttı sadece nefes alma yeter (ağzından)

4268 Mesaj
8 Ekim 2008; 12:23:58 

Şimdi bu resmi gördü dişciye hiç gitmez

Uzaklaştırılmış
8 Ekim 2008; 12:43:01 

quote:

Orjinalden alıntı: teknikkonular

Şimdi bu resmi gördü dişciye hiç gitmez

(smileyler gözükmediği için önüme gelene bastım)

504 Mesaj
8 Ekim 2008; 13:48:52 

implant ta yaptırdım onu yaptırmak çok zor resmen ameliyata alıyorlar.

ameliatın olduğu gün zor geçiyor sonrası rahat.

boş olan diş takılacak yyeri klima takan elemanların duvardan kalın kablo geçirmek için duvarı deldikler makkabın minyatürü ile orayı deliyorlar

oraya bi dübel yerleştirip dikiyorlar.
2-3 ay sonra gel dişi takalım diyorlar.

baya pahalı birşeydir buda.
1000 dolar 1000 euro artık doktoruna göre değişiyor.

donanimhaber

Uzaklaştırılmış
8 Ekim 2008; 14:29:13 

dolgum düştü haftaya gidicem allahım sana geliyorum iyi uyuşturmazsa oyle bi acıtıyki sorma bana 3 kez uyuşturucu iğne yaptı acı hissetmeye devam ettiğimde sinirini yakıcam bida bişe hissetmezsin dedi haklı çıktı

45 Mesaj
8 Ekim 2008; 15:06:45 

Eski sistemde ( yani yeni bi şekli çıkmadıysa) benim yaptırdığım seneler önce olanı çok acıtmıştı o delen alet matkap gibi acıtır.

4268 Mesaj
9 Ekim 2008; 6:03:18 

Aslında 1000 dolar birşey değil, sonuçta o diş sana ömrünün sonuna kadar bakacak.
Ama açıksa anlattığın şu montaj olayında biraz tırstım.

504 Mesaj
9 Ekim 2008; 18:37:00 

implantı iyi bir diş kliniğinde yaptırınca iyi olur . az acı çekip sağlam iş yapılıyor.

sağlam bi yere işinin ehline yaptırmak önemli. ben hiiç acı çekmedim .

donanimhaber

2021 Mesaj
9 Ekim 2008; 18:49:30 

benim 3 tane kanal tedavisi vardı.1 ini yaptırdım diğer ikisine gitmedim .Resmen gözümden yaş gelecekti.Hele dişin içine küçük bi iğne sokup çıkarıyo o çok acıtıyo.Bide bunu 4 günde bir hep yapıyo Diğer 2 dişimide yaptırmayı düşünmüyorum.Eğer çok sızlarsa çektiririm biter

610 Mesaj
9 Ekim 2008; 18:51:56 

Dolgu yaparken tam uyuşturmuyor nedense bu yüzden oyma işlemi sırasında o oyan makinene(ismi herneyse)sinirlere değdimi müthiş bir acı ile karşılaşıyor insan

2156 Mesaj
9 Ekim 2008; 18:57:39 

ilk defa gitmiştim bu doktora, sorunlu bi dişim vardı ya yine kanal tedavisi yapılcaktı yada çekilcekti, bende hangisinde acı yoksa onu yapalım dedim, ikisindede yok dedi, ama kanal tedavi yaparsak yine böyle ağrı yapabilir dedi, bende ondan çektirdim, acımadı, biara gidip diş taktırcam, muayene ortamıda baya iyidi, doktorda şansıma metalci çıktı, ya led zeppelin yada pink floyd eşliğinde çekmişti dişimi, bugunlerdede sol üst dişim ağrıyo geçmezse gidicem, geçsede gidicem, sonra gitmeyince daha büyüyo dişi kaybediyoruz, şuaralar uygun değilim ondan nese, yani gittiğin yer kaliteyse bence acıma ihtimali çok az, diş çok sorunlu bişeyse arada acıyabilir

ψ Kimi Raikkonen - Freddie Mercury Ψ

Freddie Mercury : "Müzik aynen resim çizmeye benzer.Resmi çizerken arada neye benzediğini
görmek için bir adım geri çekilmek zorundasındır.Ben de Queen'den bir adım geri çekiliyorum.
Sevenlerimin,müziğimi ebediyete kadar hayatta tutmalarını istiyorum.''

141 Mesaj
9 Ekim 2008; 20:19:15 

yaaw bendede war dolguda pek bişi olmuorr hele eli hafif bir dr varsa çeksede acımıo benim gibi ,iki dişini uyuşturmadan çeken bi dr gidersen yandın

Zor günlerde buldum seni bırakır mıyım artık deli :D

Gülmek gerek..

Uzaklaştırılmış
9 Ekim 2008; 20:27:30 

quote:

Orjinalden alıntı: matrix_neo

ya böyle dedin tırstım şimdi. yarın dişçiye gidip önde 2 tane dişe dolgu yaptırıcam. 2 kök dişim çekildi geçen hafta. 6-7 yıl öncede kanal tedavisi oldum. dişlerin neredeyse tamamı çürük.. dolgu yapılacak öndeki 2 üst dişe

648 Mesaj
9 Ekim 2008; 20:29:12 

yok ya hiç acımıyo.bundan 5-6 sene önce,yani 11-12 yaşlarındayken gittim.o yaşta bile korkmamıştım.önce bi fısfıs sıkıyo o uyuşturuyo.sonra iğne yapıyo ama fısfısın etkisiyle hiçbişey hissetmiosun.hani kürdan kullanırken biraz batırınca diş etine az bişey hissedersin ya,o kadar hissediyosun yani.ya da dişinin arasına bişey sıkışmış gibi diyelim.sonrası basit zaten.sen hiçbişey hissetmiyosun.hissetmediğin için ağzın kayıyo.sonra da doktor gelip o bahsedilen aletle oyuyo.içine bade koyuyo ısır diyo ısırıyosun.sonra 2-3 saat bişey yeme ve içme diyo.o kadar yani.korkulacak hiçbişey yok aşı olmaktan çok daha kolay

.

117 Mesaj
27 Ekim 2009; 15:26:46 

Az önce yaptırdım bişe acıtıo çürüğü oyarken çok az acıtıo kötü yanı oyarken çürük çıktığı için iğrenç kokuo o kadar bence korkma

1449 Mesaj
27 Ekim 2009; 15:33:16 

acıtmaz merak etme..

"Yeterince uzun zamandır aldatılmışsak, aldatmacayı ortaya koyan her türlü kanıtı reddederiz. Gerçeği bulmakla ilgilenmeyiz artık. Aldatmaca bizi kafeslemiştir. Çünkü tuzağa düştüğümüzü kendimize itiraf etmek son derece acı vericidir." - Carl Sagan

1088 Mesaj
27 Ekim 2009; 15:36:01 

@Hazan oncelikle korkunun ecele bir faydası yok şaka bir yana. dolguda hiç bir acı hissetmessin zaten agzını uyuşturuyo hissetmiyosun bile birtek sesleri duyuyorsun.diş çektirmekte acıtmıyo agzını uyusturdugu için doktor hiç birşey hissetmiyorsun sadece uyusturucunun etkisi gectikten sonra biraz agrın oluyor oda fazla sürmeden geciyor.kanal a gelmeden yaptır bence dolgunu kanal tedavi gercekten uyussada sinirleri aldıktan sonra gercekten acayip bir agrı oluyor bana oldu hayatımda hiç bu kadar acı cektigimi hatırlamıyorum. ama o agrıda 1-2 saat sürüyor sonra geciyor.birde doktorunu iyi seç oyle sıradan yolda gordugun bir doktora gitme sonra pişman olursun. arkadasımla aynı anda dolgu yaptırdık aynı klinikte doktorlarımız farklıydı benim dolgum suan agrıyor sıcak soguk bişey yiyip içince felaket bir agrı oluyor ama arkadasım hissetmiyor bile doktordan doktora fark var.benim doktorum daha yeniymiş sanırım işide bilmiyodu heralde suan gercekten pişmanım.doktora dikkat et o yüzden.

Katılım zamanı: 21 Aralık 2005;

380 Mesaj
27 Ekim 2009; 15:45:32 

quote:

Orijinalden alıntı: costance

harbiden ya kesici dişime yaptırdım ben de.resmen doktor deldikçe beynimde hissettim zonklamayı.demekki diğer dişler daha kolay arkadaşların dediğine göre..

arkadaş ne yaptın ya 28 ekimde benim öndeki kesici dişede bi operasyon yapılıcak

3 Mesaj
7 Ağustos 2010; 12:34:24 

ön dişe dolgu yaptıracamda çok acıtırmı çürük falan yok sadece küçük bi kırık var

4268 Mesaj
7 Ağustos 2010; 14:05:43 

Acıtmaz kardeşim hatta ben uyuşturucu iğne falanda vurdumuyorum. Tabi bu kişiden kişiye göre değişir.

80 Mesaj
7 Ağustos 2010; 14:14:49 

madem konu hortladı

Dolgu acıtmıyor dişin olduğu tarafı uyuşturuyolar ama iğne acıtıyor :) 3 seansda tedavi oldum, ilk iki seanstaki iğneler için bi jel sürdü iğneler acıtmadı.. ama son seansta jel sürmedi iğneyi beynimde hissettim Ama bunu dışında başka hiç bişi hissetmedim
Yanlız doktor bayandı ve eli hafifti öff yaktın benii tubaa doktor

+
İpad 4 16 Gb Wifi - Siyah

155 Mesaj
7 Ağustos 2010; 14:38:22 

dostum kişiden kişiye değişir. ben 3 yaşımdan beri dişçiye gidiyorum (aile dişcimiz^^) ne ağrı var ne sızı. 1 porselen 1 kanal ve onlarca dolgu yaptırdım.. herşey kafada bitiyor :D

∫ ∫ DH Mühendisler ve Mühendis Adayları Odası∫ ∫
< Bu ileti DH Gold PremiumPLUS kullanılarak atıldı >
Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği İkincil Öğretim 1.Sınıf
SONY WALKMAN® NWZ-B152||HP Compaq 6720S||SAMSUNG STAR II
öğrenci için yemek tarifleri : http://forum.donanimhaber.com/m_72938411/mpage_1/f_/key_//tm.htm#72938411
HOOOOORTLAR İÇİN TIK!

251 Mesaj
7 Ağustos 2010; 14:53:41 

8 dişim dolgu bazıları iyi uyuşmadığında hoplatıyor ama bazende hiçi bişi hissetmiyosun

3 Mesaj
9 Ağustos 2010; 15:52:44 

çürük bi dişim vardı onu yaptırmam gerekti ama düzgün oturmuyo diş yerine yarın düzeltiriz dedi ama ön diş için gittik diğer dişi yaptı

3 Mesaj
9 Ağustos 2010; 15:54:49 

bide bu dolgu sonrası dolgunun yüksek gelmesi normalmidir

1534 Mesaj
9 Ağustos 2010; 16:01:08 

Porselen dolgu değil kaplamadır , beyaz dolgu yaptırırsan çıkıntılı bölgelerdeyse 6 ay max . gider , amalgam yani siyah dolgu yaptırırsan ömür boyu bile gidenleri gördüm.Yaparken acımaz,diş etine hissetmediğin incelikte 2-3 iğne yapılır sonra hissetmezsin .

8G56GH16U99HS131I3IIG78U0N

Uzaklaştırılmış
9 Ağustos 2010; 16:28:06 

Tek acıtan yeri Soğuk hava üflüyo o pis sızdırıyo ama uyuştutursa bişey olmaz

3 Mesaj
10 Ağustos 2010; 15:44:25 

Ön diş az bişey kırıldı ama doktor diyo kesmem lazım dolgu için ama dolgu eskisi gibi olmayacak herhalde ön diş dolgusu yaptırmış biri yokmu ??

1131 Mesaj
10 Ağustos 2010; 16:27:48 

aRKAdaşlar ben 3 tane renlsiz (ten rengi gibi bi renk) dolgu yaptırdım acaba onlar ömür boyu kalırmı? yoksa bi daha mı yaptırcam ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gezegenci -- 10 Ağustos 2010; 16:28:59 >

169 Mesaj
29 Aralık 2010; 15:06:30 

Vay arkadaş bak şimdi korkmaya başladım he ben nasıl dolgu yaptırcam yarın.

Memleketimi seviyorum: Çınarlarında kolan vurdum, hapisanelerinde yattım. Hiçbir şey gidermez iç sıkıntımı memleketimin şarkıları ve tütünü gibi.. // Nazım HİKMET RAN

1431 Mesaj
29 Aralık 2010; 15:08:48 

quote:

Orijinalden alıntı: mitsubishiyue58

Vay arkadaş bak şimdi korkmaya başladım he ben nasıl dolgu yaptırcam yarın.

Konuyu okumadım ama dolgudan korkulacak bir şey yok. Çürük çok ileri bir safhada değilse, kaldırılması ve doldurulması ağrısız acısız olur. Yok ben dişlerime hiç bakmadım, zaten diş hekimine de ağrıyınca giderim diyorsan anestezi yapılır yine acı çekmeden tedavi tamamlanır.

Kafalarda hesaplar yapılır ve mesafeler konur, fakat bu kalp unutmaz, unutamaz ki zaten her kalp yıkılır ancak yenisi bulunamaz bir mesken, her anım birini özler, rüyada yolunu gözlediğim, düşünceler ve benliğimle canlanır tüm hatıralarım, bitince yalnızım, gözümü açtığımda kalmışım yanımda ailem ve birde arkadaşlarım....
Canon EOS 40D, Tamron 17-50mm F/2.8 Di-II XR IF AF, Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II, Canon EF 50mm f/1.8 II, Helios 44m-7 58mm f/2.0, Super Paragon 135mm f/2.8
Canon 60D'm çalındı seri no:2021202816

870 Mesaj
29 Aralık 2010; 15:13:49 

1 tane doldum var dentistanbul da yaptırmıştım. Uyuşması için iğne yapmıştı ama iğnesi yaklaşık bir 15-20 cm diş etinin üstünden sokuyo içerde dolaştırıp çene kemiğine doğru yapıyo. Ondan sonra çürük bölgeyi oyup oraya doldu malzemesi koyuyor bu kadar basit.

LORD OF THE RINGS STORE

297 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
cekirge17
9 Şubat 2011; 0:34:45 

Konuyu biraz hortlattım kusura bakmayın :) Bugün dişçiye gittim ve dolgu yaptırdım ama şu an nefes aldığımda dolgu olan yerde hafif bi sızı hissediyorum, su içerkende aynı şey oluyor. Sanırım dolguyu tam yapamadı ne dersiniz bu konuda ? Önümüzdeki hafta yeniden gitmeyi düşünüyorum. Sizce sorun nedir, ne gibi tedavi uygulanır ? Veya doktora gitmeden bir kaç güne geçme durumu var mıdır ?