Mazda 3 Nasıldır? (Hatchback)
49 Cevap1784 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2675 Mesaj
7 Ekim 2008; 22:33:45 

Arkadaşlar uzatmaya gerek yok Mazda 3'ün artılarını eksilerini yazarsanız sevinirim ?

Sport modeli 42.000 ytl, sunroof ise standart.Yalnız araba hakkında pek bilgim yok motoru nasıldır ? Birde otomatik vites seçeneği varmı acaba? Sanırım sadece sedan larda var...Neyse yorumları bekliyorum saygılar!

Arkadaşlar yorumlarımıza birde Golf ve Astraya göre (-) ve (+) ları eklersek çok iyi olur...Teşekkürler

edit: ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MajestiC -- 9 Ekim 2008; 20:08:23 >

3429 Mesaj
7 Ekim 2008; 22:40:23 

105 hp 145 nm torku var.

performans adına fazla beklentiye girme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acu___men -- 8 Ekim 2008; 18:32:19 >

8603 Mesaj
7 Ekim 2008; 22:59:19 

quote:

Orjinalden alıntı: acu___men

105 hp 145 nm torku var.

performans adına hiçbirşey bekleme.

Abartmayın lütfen.
Her zaman standart bir aile aracı performansı verecektir.
Son hızı 190 km
0-100 hızlanması 11,1 sn'dir.

Mazda sorunsuz bir Japon aracıdır. Özellikle dış görünümü ve iç mekanı oldukça şık bir araç.
Yol tutuşu standartların üzerindedir.

Core2Duo E6850@3600mhz //Big Water 735//Abit IN9 32XMAX Wifi //Sapphire 4770//2*2GB Crucial Ballistic Tracer//2*500 Gb Seagate RAID0//HP W2207//Ev Yapımı Feel! Tıkla //LG Dvd-rw//Philips cd-rw//Lc POWER 550Watt//HP 1315 All in one//Creative Megaworks THX550 5+1//Creative Audigy2ZS
//Logitech Momo Racing Force
//

2900 Mesaj
7 Ekim 2008; 23:05:31 

bugün mazdaya uğrama fırsatım oldu şu an kampanya var sanırım en full olanı 37 bine inmişti içine falan baya baktım hoş araba biraz daha pazarlıkla 35 bine alınır gibi

2675 Mesaj
7 Ekim 2008; 23:12:36 

quote:

Orjinalden alıntı: Atl@s

bugün mazdaya uğrama fırsatım oldu şu an kampanya var sanırım en full olanı 37 bine inmişti içine falan baya baktım hoş araba biraz daha pazarlıkla 35 bine alınır gibi

Sitesinde Sport modeli 42.300 ytl sunroof da standart çok şaşırdım valla :)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Ekim 2008; 23:36:38 

quote:

Orjinalden alıntı: acu___men

105 hp 145 nm torku var.

performans adına hiçbirşey bekleme.

115hp lik fsi denilen denilen golfe boy boy fark atan bir araç için mi konuşuyoruz yani aynı araçtanmı söz ediyoruz?

909 Mesaj
7 Ekim 2008; 23:40:39 

quote:

Orjinalden alıntı: speed need

115hp lik fsi denilen denilen golfe boy boy fark atan bir araç için mi konuşuyoruz yani aynı araçtanmı söz ediyoruz?

yeni corolla d4d 90hp 190nm tork düzde ikiyüz hafif bayırda 210 yapar.
1.6 benzinlilerin hepsini rampada geçer. 1.6 bmwyi herşekilde geçer eski 2.0 ları geçemese bile kök söktürür.
mazda3 de neymiş???

pentium mmx 200----thai anakart----800mb hdd----512kb edo ram----1mb pcı ekran kartı----1,44mb floppy----100 watt power supply----midi tower kasa----16bit ses kartı----1+1 stereo hoparlör----14inc full analog monitör----
Daha ne olsun

1958 Mesaj
7 Ekim 2008; 23:52:47 

sen mazda3 kullanmadın galiba mazda3 de laf atma onda 215 220 görebiliyor mazda3 de ne oldu şimdi 2.0 larımı geçicek mi hatta youtube de mazda3 1.6 bmw 3 2.0 geçiyordu izledinmi bilmem şimdi hepsinimi geçicek 2.0 ların hayır şöförün hatasından dolayı okadar büyük konuşup arabaları test etmeden yorum yapıyosunuzki anlamıyorum

10869 Mesaj
8 Ekim 2008; 1:06:48 

[font="Trebuchet MS"]Mazda 3 sağlam araç vesselam serviste adamı öpüyorlar ama problem çıkarmıyor...alfa ile 33 kere servise girip çıkıp sinir sistemini bozacağına mazda3 ile yaşamak daha mantıklı...105hp motor öle ayyy performans fukarası dedirtmesin 120hp lik arkadaşlarını aratmaz başarılı bir motor şanzıman ikilisi ile hizmet veriyor ve sınıfının yol tutuşu en iyi aracı diyebilirim(bir çoğunun boyunu ölçtüm) ancak gidipte 42bin ytl ye sıfır alma ikinci ellerine bakarsan 26*28 arası gidiyor ve satmaya kalktığın an değeri düşecek onu da düşün ancak şunu belirteyim illa sıfır alacam diyorsan Subaru imprezaya bakmanı öneriyorum çok daha keyfili ve yeni nesil bir otomobil...[/font]

0

Uzaklaştırılmış
8 Ekim 2008; 14:18:35 

quote:

Orjinalden alıntı: kkma

yeni corolla d4d 90hp 190nm tork düzde ikiyüz hafif bayırda 210 yapar.
1.6 benzinlilerin hepsini rampada geçer. 1.6 bmwyi herşekilde geçer eski 2.0 ları geçemese bile kök söktürür.
mazda3 de neymiş???

uzun zamandır bu tür tartışmalara girmiyordum eskiye bi özlem diyelim benimkisine ama yaşlanmışım artık...sana kolay gelsin arkadaşım

105 Mesaj
8 Ekim 2008; 15:18:30 

Mazda nın burda yapılan yorumlar kadar kötü bi araç olduğunu düşünmüyorum...Bence kalite bi araç performansı da i bnce dış görünüşüde çok güzel...Bazı arkadaşlar wv hayranlığından çıkıp durumlara objektif bakmayı ne zmn örenicek acaba??

6247 Mesaj
8 Ekim 2008; 15:19:56 

Çok beğendiğim araç fakat bu durumda sıfırını almam, bir kaç yıllık temiz bulabilirsin..

453 Mesaj
8 Ekim 2008; 16:37:35 

servisinin baya pahalı olduğunu duymuştum bazı parçalarında herzaman bulunmadığı gelmesinin haftalar aldığı falan yani can sıkıcı olabilir.Fakat araba fazla sorun çıkarmayarak kendisini afettiriyor.

2675 Mesaj
8 Ekim 2008; 19:13:04 

quote:

Orjinalden alıntı: infinite

[font="Trebuchet MS"]şunu belirteyim illa sıfır alacam diyorsan Subaru imprezaya bakmanı öneriyorum çok daha keyfili ve yeni nesil bir otomobil...[/font]

Bir ara düşünüyordum ama sonradan vazgeçtim dizayn olarakta pek beğenmedim aslında

947 Mesaj
8 Ekim 2008; 21:24:50 

Ya bir yorum çok ilgimi çekti Golf 115 HP 155 torku olan araca Mazda 3 105 HP lik 145 torklu motoru ile boy boy fark atmış valla çok ilginç geldi bana, herhalde Golfü kullanan şahıs benim gibi 100 km. hızın üzerinde araç kullanmayı pek seven birisi değildi yoksa sınıfının en düşük torklu araçlarından birine sahip bir aracın kendisinden 10 HP güç ve 10 NM daha yüksek torklu aracına boy boy fark atması pek mantıklı değil o zaman sizin mazda3 biraz fazla idman yapmış kaslanmış falandır iyi bakın siz ona.

Çok abartı bir yorumdu yani Mazda3 genel olarak beğenilen bir çok kişinin saygı duyduğu bir çok kişinin hayran olduğu özellikle tasarım konusunda sınıfında bir çok araçtan üstün olan bir otomobil. Amma velakin motor konusunda yani performans olarak söylüyorum bir form üyesi arkadaşında dediği gibi bildiğimiz bir çok C sınıfı hb ve sedanda kullanılan ortalama bir motora sahip ne çok kötü bir performans sergileyecek nede yukarıda yazıldığı gibi ortalama motorlara boy boy fark atacak bir motor değil...

Bir diğer arkadaşta 1,4 90 HP lik 190 NM lik Toyotası ile harikalar çıkarmış 2,0 araçlara kök söktürmüş 1,6 zaten kalmamıştır e 1,4 ler zaten leblebi çerez ya böyle bir şey varmı? Başka araç mı kullanmadınız nedir anlamıyorum aracın teknik verileri ortada nasıl benzin kullanıyorsunuz siz bu araçlara merak ediyorum dağ fare doğruyor... O zaman 1,5 110 HP 235 NM lik Accent eralar uçaktır herhalde 250 KM. hızlara ulaşması sıradan bir olaydır nedir ki canım şunun şurasında 250 km. hız...

Ne mazdanın 1,6 105 HP lik motoru Nede toyotanın 1,4 dizel motoru performans içindir, performans arıyorsan git 2,0 Turbo herhangi bir markanın aracını al 200 HP den az olmasın bas basabildiğin kadar ancak kullandığınız aracı uçak olarak göstermeyin herkes test ediyor bu araçları görüyor kullanıyor...

Saygılarımı sunarım...

2675 Mesaj
8 Ekim 2008; 21:34:07 

quote:

Orjinalden alıntı: alp___

Ya bir yorum çok ilgimi çekti Golf 115 HP 155 torku olan araca Mazda 3 105 HP lik 145 torklu motoru ile boy boy fark atmış valla çok ilginç geldi bana, herhalde Golfü kullanan şahıs benim gibi 100 km. hızın üzerinde araç kullanmayı pek seven birisi değildi yoksa sınıfının en düşük torklu araçlarından birine sahip bir aracın kendisinden 10 HP güç ve 10 NM daha yüksek torklu aracına boy boy fark atması pek mantıklı değil o zaman sizin mazda3 biraz fazla idman yapmış kaslanmış falandır iyi bakın siz ona.

Çok abartı bir yorumdu yani Mazda3 genel olarak beğenilen bir çok kişinin saygı duyduğu bir çok kişinin hayran olduğu özellikle tasarım konusunda sınıfında bir çok araçtan üstün olan bir otomobil. Amma velakin motor konusunda yani performans olarak söylüyorum bir form üyesi arkadaşında dediği gibi bildiğimiz bir çok C sınıfı hb ve sedanda kullanılan ortalama bir motora sahip ne çok kötü bir performans sergileyecek nede yukarıda yazıldığı gibi ortalama motorlara boy boy fark atacak bir motor değil...

Bir diğer arkadaşta 1,4 90 HP lik 190 NM lik Toyotası ile harikalar çıkarmış 2,0 araçlara kök söktürmüş 1,6 zaten kalmamıştır e 1,4 ler zaten leblebi çerez ya böyle bir şey varmı? Başka araç mı kullanmadınız nedir anlamıyorum aracın teknik verileri ortada nasıl benzin kullanıyorsunuz siz bu araçlara merak ediyorum dağ fare doğruyor... O zaman 1,5 110 HP 235 NM lik Accent eralar uçaktır herhalde 250 KM. hızlara ulaşması sıradan bir olaydır nedir ki canım şunun şurasında 250 km. hız...

Ne mazdanın 1,6 105 HP lik motoru Nede toyotanın 1,4 dizel motoru performans içindir, performans arıyorsan git 2,0 Turbo herhangi bir markanın aracını al 200 HP den az olmasın bas basabildiğin kadar ancak kullandığınız aracı uçak olarak göstermeyin herkes test ediyor bu araçları görüyor kullanıyor...

Saygılarımı sunarım...

Mesajın başına "performans beklemiyorum" diye eklemem gerekirdi

En önemlisi Dizayn ve donanım yeterli, yani onu geçeyim bunu geçeyim şuna boy boy fark atayım dalgasında değilim işin...Zaten düşündüğüm golf ile astrada 115 ve 122 hp.Senin dediğin gibi olsaydı niye kafamı yorayım alırdım bi Golf GTI yada GTC OPC görürdüm işimi

5854 Mesaj
8 Ekim 2008; 21:36:18 

Full ve hp versiyonu tanıdığımızda olup bindiğimde çok hoşuma gitmiş, keşke dizelinin de olmasını istediğim modeldir. Herkez tarafından sorunsuz arabalar olarak bilinir...

909 Mesaj
8 Ekim 2008; 21:39:10 

quote:

Orjinalden alıntı: speed need

uzun zamandır bu tür tartışmalara girmiyordum eskiye bi özlem diyelim benimkisine ama yaşlanmışım artık...sana kolay gelsin arkadaşım

ya ben yanlış anlaşıldım.
bu yukarıdaki sözler bana ait değil.
her fırsatta hemen bütün topiclerde aynı sözleri yazan acu_mene ait. o genelde böyle söyler bilenler bilir.
ben ona karşı kinayeli konuşmak istemiiştim ama sonuna gülücük falan eklemediğim için sanki mazda3 karşıtı gibi çıkmışım.

0-130 hızlanması 23 küsür saniye olan mmt d4d nin büyük vites rolling ve bayır haricinde mazda3 karşısında hiçbir zaman şansı olamaz. hatta mazda3 kullanan bayırda devir çevirmeyi tercih ederse o zaman yine işi zor d4dnin.

pentium mmx 200----thai anakart----800mb hdd----512kb edo ram----1mb pcı ekran kartı----1,44mb floppy----100 watt power supply----midi tower kasa----16bit ses kartı----1+1 stereo hoparlör----14inc full analog monitör----
Daha ne olsun

5420 Mesaj
8 Ekim 2008; 21:47:52 

ESP ve TCS birlikte sunan sınıfındaki ender araçlardan...tebrik etmek lazım..
keşke hız sabitleme, kararan iç dikiz gibi gerekli opsiyonları da barındırsaydı çok harika olurdu..

3429 Mesaj
8 Ekim 2008; 22:07:38 

ESP ve TCS birlikte çalışır ve ayrı olamaz zaten.

quote:

Orjinalden alıntı: toz-koparan

ESP ve TCS birlikte sunan sınıfındaki ender araçlardan...tebrik etmek lazım..
keşke hız sabitleme, kararan iç dikiz gibi gerekli opsiyonları da barındırsaydı çok harika olurdu..

129 Mesaj
8 Ekim 2008; 22:13:35 

4 tane hoperlör var.

Söz bir daha kırmam seni
Üzerine titrerim ilk günkü gibi
Anladım ne çok sevmişim seni
Orta yolu buluruz gel yeterki

7501 Mesaj
8 Ekim 2008; 22:30:39 

Bir arkadaş japon arabası demiş ama bildiğim kadarıyla artık ford yani amerikan arabası. Ford motoru kullanmaya başlamışlar. Yanlışmı biliyorum yoksa.

Yeni Aveo Sedan 1.2 LS (Boracay Mavi)
Monster Q63MS-16F41 (i7-4700QM, GTX 770M, 2x8GB DDR3, 240GB SSD, 750GB HDD); Asus Note 8; Dell Studio XPS 1640; LG G2 32 GB Beyaz; iPod Touch 5 32 GB Siyah; Navimex 9917+Kenwood KFC-M1634A; Logilink HS0017; Logitech G100, G500, VX Nano, K310, Tablet Keyboard for iPad, S220; Creative EP630, EP630i; Casio EFA-111D-1AVDF; Adata CH94; Lacie Rikiki 1TB; WD WD15EARS, WD20EARS; Akasa Quasar; Sandisk Extreme 32 GB, Kingston DTDUO/32GB
Steam ID: Kesbi

477 Mesaj
8 Ekim 2008; 22:48:50 

quote:

Orjinalden alıntı: kesbi

Bir arkadaş japon arabası demiş ama bildiğim kadarıyla artık ford yani amerikan arabası. Ford motoru kullanmaya başlamışlar. Yanlışmı biliyorum yoksa.

japan arabası tabi ford dediğin marka general motor'sun araçlarından biri aynı mazda gibi

10869 Mesaj
8 Ekim 2008; 22:48:53 

quote:

Orjinalden alıntı: CıLgIn CoCuk

4 tane hoperlör var.

[font="Trebuchet MS"]içinde panasonic ses sistemi var ve içine girip müzik dinlemeni tavsiye ederim[/font]

1767 Mesaj
8 Ekim 2008; 22:50:40 

quote:

Komple yanlış biliyosun.%33,7 ford hissesi vardır. Japonyada üretilir 1,6 mzr motoru külliyen mazdadır. Performans zaafı da aynı Ford motorlu oluşu gibi palavradır.Aksine çoğu rakibinden de seridir söylendiği gibi.

Pioneer DEH-1900--Pioneer TS-W310S4--Pioneer TS-S15--Pioneer GM-X602--XETEC Vector V200.4--Alpine SXE-6925S @ '92 Renault 11 TXE Flash

909 Mesaj
8 Ekim 2008; 22:51:44 

mazda3 kullanan arkadaşlar tüm mazdalar bu videodaki gibi aydınlatmayamı sahip? yoksa buna özel bişey mi yapılmış.
vallahi hayran kaldım..

http://www.youtube.com/...lXYz-Fc&feature=related

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkma -- 8 Ekim 2008; 22:48:23 >

Daha ne olsun

1958 Mesaj
8 Ekim 2008; 22:59:12 

quote:

Ford sadece hisselerinin belli bir kısmını aldı ama mazdanın ne motoruna nede bir şeyine karışamıyor mazda aynen devam ediyor kendi motorlarıyla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aligfb_07 -- 8 Ekim 2008; 22:56:43 >

5630 Mesaj
8 Ekim 2008; 23:51:15 

eskiden beri mazda3 jhayranı olan ben bundan 3 ay kadar önce aracı test etme imkanına kavuştum.
kullandığım araç aracın full versiyonuydu.
iç dizaynı ve dış dizaynı mükemmel bence gerçekten çok çok güzel motoruda sınıfınfaki araçlardan çok çok farklı değil performans anlamında. ancak benim en beğenmediğim yönü yol tutuşu oldu 90 km hızla sert girdiğim bir virazjda araç dngesini kaybeder gibi oldu bunu test yaptığım satış görevliside fark etti ve korktu. bende bu araca yakışmadığını söyledim. daha sonra müdürün yanına gittik araç müdürün kullandığı araçmış ve müdür lastik havalarını özelikle fazla bastığını (yakıt için) bu nedenle olduğunu istersem havaları indirerek tekrar deneye bileceğimi söyledi.tabi tekrar denemedim ama içimdede bir kurt oluştu. ancak araba dizayn olarak çok iyi.

Tut ki Ali'den miras kaldı sana Zülfikar, sende Ali'nin yüreği yoksa Zülfikar neye yarar?(Mevlana)

10869 Mesaj
9 Ekim 2008; 0:02:47 

quote:

mazda3 kullanan arkadaşlar tüm mazdalar bu videodaki gibi aydınlatmayamı sahip? yoksa buna özel bişey mi yapılmış.
vallahi hayran kaldım..

http://www.youtube.com/...lXYz-Fc&feature=related

[font="Trebuchet MS"]2006 sonrası üretilen model bu ve mazda 3 lerin içi aynen bu şekilde sadece kadran zemini beyaz bu modelde tek farklılık bu ve tabi far yıkamalı xenon mevcut videodaki bu araçta bizde ne yazik ki opsiyon olarak bile bulunmuyor...[/font]

1958 Mesaj
9 Ekim 2008; 0:34:57 

quote:

Orjinalden alıntı: otomobilci_x

eskiden beri mazda3 jhayranı olan ben bundan 3 ay kadar önce aracı test etme imkanına kavuştum.
iç dizaynı ve dış dizaynı mükemmel bence gerçekten çok çok güzel motoruda sınıfınfaki araçlardan çok çok farklı değil performans anlamında. ancak benim en beğenmediğim yönü yol tutuşu oldu 90 km hızla sert girdiğim bir virazjda araç dngesini kaybeder gibi oldu bunu test yaptığım satış görevliside fark etti ve korktu. bende bu araca yakışmadığını söyledim. daha sonra müdürün yanına gittik araç müdürün kullandığı araçmış ve müdür lastik havalarını özelikle fazla bastığını (yakıt için) bu nedenle olduğunu istersem havaları indirerek tekrar deneye bileceğimi söyledi.tabi tekrar denemedim ama içimdede bir kurt oluştu. ancak araba dizayn olarak çok iyi.

bence bir daha deneseydin çünkü ben frene bile basmadan girdiğim sert virajlar oluyor

10217 Mesaj
9 Ekim 2008; 0:41:04 

quote:

Orjinalden alıntı: Lazarotti

Çok beğendiğim araç fakat bu durumda sıfırını almam, bir kaç yıllık temiz bulabilirsin..

Bencede bir iki yıllık temizini almak mantıklıdır.

Birde sanırım yeni kasa mazda3 ler bir seneye kadar gelecekmiş diye birşey okumuştum bir dergide.

En kötüsü çok zarar etmeden elindekini satar yeni kasasına bakarsın

1237 Mesaj
9 Ekim 2008; 1:34:22 

quote:

Orjinalden alıntı: Lazarotti

Bencede 42 milyar iyi para satarken çok değer kaybediyor

2011 Opel Astra 1.4T Cosmo 2008 Opel Astra cdti njoy
CANON EOS 650D KULLANICILARI KULÜBÜ

Uzaklaştırılmış
9 Ekim 2008; 1:47:01 

quote:

Orjinalden alıntı: alp___

Saygılarımı sunarım...

golfü olan arkadaşımdı,kalkış yapmayı bilir...10-15 kez(sayısını tam olarak hatırlayamayacağım kadar çok kez) denedik sadece 0-100 değil rolling-bayır aşşağı-bayır yukarı gibi her şartta denedik arabaları değiştirdik ve tekrar denedik ve sonuç hep şu;1 de kafa kafya gidiyorlar 2 de mazda 3 az önce çıkıyor 3 ün sonlarında aramıza 2-3 araba girecek kadar fark oluyor rollingtede bu böyle(kalkış yapmayı bilmediğimizi farzedelim vites değiştirmeyide mi bilmiyoruz?) 3. viteste tartışmasız ayırıp gidiyor mazda 3 üstelik golfte 2 kişi mazda da tek olduğumuz zamanlarda da sonuç değişmedi

bizde şaşırdık ve nedenini şuna bağladık..mazda 3 ün vites aralıkları çok kısa ve motoru devirlenmeye istekli gaz tepkileri çok net golfe oranla golfte ise 6 vitesli olmasına rağmen vites aralıkları uzun ve orantısız tutulmuş olmalı ki galip gelemedi ayrıca golf motorununda bir japon kadar deviri sevmediği bilinir..

ayrıca tüm bunların dışında otomobllerdeki tek kriterin bg ve nm olmadığını belirtmek isterim bunların yanında bg ve nm yi verdikleri maksimum devir-güç devir grafiği,ağırlık,vites aralıkları çok büyük önem taşımakta ve üstüne basarak söylüyorum br araçtaki 0-100 km ye ulaşma süresi o aracın 0-100km zarfında kendinden daha yüksek saniye tutturan bir aracı geçebileceğinin göstergesi değildir

golf ve mazda 3 konusunda ise gayet eminim eğer gözlerinizle görmek istersenizde memnuniyetle size yardımcı olabilirim golfü olan bir arkadaşınızı veya kendinizin golfü varsa pm ile ulaştıracağım adresime beklerim

yorumlarınızda daha mesafeli olmanız dileğiyle
saygılar

Uzaklaştırılmış
9 Ekim 2008; 1:50:03 

quote:

ya ben yanlış anlaşıldım.
bu yukarıdaki sözler bana ait değil.
her fırsatta hemen bütün topiclerde aynı sözleri yazan acu_mene ait. o genelde böyle söyler bilenler bilir.
ben ona karşı kinayeli konuşmak istemiiştim ama sonuna gülücük falan eklemediğim için sanki mazda3 karşıtı gibi çıkmışım.

0-130 hızlanması 23 küsür saniye olan mmt d4d nin büyük vites rolling ve bayır haricinde mazda3 karşısında hiçbir zaman şansı olamaz. hatta mazda3 kullanan bayırda devir çevirmeyi tercih ederse o zaman yine işi zor d4dnin.

anladım.yanlış anlaşılma için özür dilerim

1319 Mesaj
9 Ekim 2008; 9:54:30 

Bence bir yanılgı söz konusu.2 yıldır mazda 3 sahibiyim aracımın en çok hoşuma giden yanı viraj kabiliyeti.Çok şükür hiçbir şekilde beni utandırmadı.
quote:

Orjinalden alıntı: aligfb_07

bence bir daha deneseydin çünkü ben frene bile basmadan girdiğim sert virajlar oluyor

1958 Mesaj
9 Ekim 2008; 10:55:35 

speed need bende golfle kalktım dedim forumda banada bir konuda inanmıyan arkadaşlar çıktı fakat adam yanıma bile yanaşamadı hele virajlarda benim girdiğim hızla bile giremedi bir viraja sert girdi geçmek için arabayı tam yola oturtamadı ve az kalsın başka bir arabaya vuruyordu buarada önemli olan 115 hp olması değil bunu en iyi yola yansıtan alır götürür ve bir teste golf astra 307 megane vs den en iyi değerleri sunan mazda3 hatta 0-50 ve 0-100. daha iyiyiydi rakiblerinden

965 Mesaj
9 Ekim 2008; 11:09:20 

Merhabalar,
Ailemizde 92 yılından beri hep bir tane mazdamız olmuştur, Ve şu anda 06 model Mazda 3'ümüz var..Çok kullanılmıyor.0 almıştık ama otopark aracı oldu.Arabayı aktif olarak kullananlardan biri de benim. Çok zevkli bir araba.Bana sürüş keyfini yaşatıyor. Aracımız t.tronic s.roof'lu sedan.Full paket.Otomatik olmasına rağmen performansı başarılı, tüketimi diğer otomatikler gibi abartılı değil.. Ve en önemlisi yol tutuşuna hastayım. Lüzumsuz sorunlar çıkarmaması da ayrı bir artı.. Ailemizde 6 sene falan Vw ve Opel de kullanıldı. Vw'yi bir daha düşünürüz ama büyük konuşamamak gerekse de Opel bir daha tercihimiz olmaz.Nedense Astra bizi çok üzdü. Passat TDI t.tronic ağzımızda tadı kalan bir araçtı. Yol tutuşu, otomatik olmasına rağmen performansı ve tüketimi, kaliteli ve işçiliği yüksek iç mekanı ile Mazda 3 Türkiye' de hakkettiği yerde olmayan bir otomobil.
Biz memnunuz. Bir daha da alırız.

İnadına 95 Oktan...

8710 Mesaj
9 Ekim 2008; 11:50:02 

quote:

Orjinalden alıntı: CX2

Merhabalar,
Ailemizde 92 yılından beri hep bir tane mazdamız olmuştur, Ve şu anda 06 model Mazda 3'ümüz var..Çok kullanılmıyor.0 almıştık ama otopark aracı oldu.Arabayı aktif olarak kullananlardan biri de benim. Çok zevkli bir araba.Bana sürüş keyfini yaşatıyor. Aracımız t.tronic s.roof'lu sedan.Full paket.Otomatik olmasına rağmen performansı başarılı, tüketimi diğer otomatikler gibi abartılı değil.. Ve en önemlisi yol tutuşuna hastayım. Lüzumsuz sorunlar çıkarmaması da ayrı bir artı.. Ailemizde 6 sene falan Vw ve Opel de kullanıldı. Vw'yi bir daha düşünürüz ama büyük konuşamamak gerekse de Opel bir daha tercihimiz olmaz.Nedense Astra bizi çok üzdü. Passat TDI t.tronic ağzımızda tadı kalan bir araçtı. Yol tutuşu, otomatik olmasına rağmen performansı ve tüketimi, kaliteli ve işçiliği yüksek iç mekanı ile Mazda 3 Türkiye' de hakkettiği yerde olmayan bir otomobil.
Biz memnunuz. Bir daha da alırız.

annenler fethiyede sen namazda

2013 Fiesta 1.5 titanium x

1319 Mesaj
9 Ekim 2008; 13:44:32 

Bu arada bence yeni mazda 3 ü beklemekte fayda var.
Bu topicte inceleyibilirsiniz
http://forum.donanimhaber.com/m_27064572/tm.htm

12135 Mesaj
9 Ekim 2008; 14:16:04 

Aracın tasarımı güzelde donanım olarak zayıf.

477 Mesaj
9 Ekim 2008; 14:43:29 

quote:

Orjinalden alıntı: GöKHaN 35

donanımdan kastın ne ki araçta birçok rakipinde olmayan donanım özellikleri var. 6'lı cd çalar mesela bunlardan sadece biri

216 Mesaj
9 Ekim 2008; 17:48:29 

quote:

Orjinalden alıntı: GöKHaN 35

hocam en son söylenecek şeydir o mazda3 için, nettin sen ha comfort modelinden bahsediyorsan onu bilemem ama almayı düsünen arkadas dynamic modelinden bahsediyor anladıgım kadarıyla..

2675 Mesaj
9 Ekim 2008; 20:11:08 

quote:

Orjinalden alıntı: otomobilci_x

Hocam eminmisin sınıfının BMW 1 serisi ile en iyi yol tutuşuna sahip araçları diyorlar...Tekrar deneseydin keşke

@murdoc111

Hocam Sport Dynamic(en full u) modelinden bahsediyorum evet...Gökhanı tanıyorum dün banada söylediğinde şaşırmıştım biraz,teknik ve donanım listesinide attım ona hatta ben bu kadar donanımı başka hiçbir modelde standart görmedim demiştim.Tasarım ve şıklığa önem verenler için sunroof zaten başlı başına bir olay.Hatta broşürünede baktım sedan veya hatchback diye belirtmemişler ama sanırım artık xenon uda standart olarak sunuyorlar(far yıkama ve yük. ayarlı)

Yalnız en büyük sorunu elden çıkarması işte...Elbet bi zaman sonra satılmaya çalışılacak işte ozaman çok zorluk çekilirmi bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MajestiC -- 9 Ekim 2008; 20:23:46 >

12135 Mesaj
9 Ekim 2008; 21:31:57 

quote:

Orjinalden alıntı: burhiuaua

donanımdan kastın ne ki araçta birçok rakipinde olmayan donanım özellikleri var. 6'lı cd çalar mesela bunlardan sadece biri

4 tane hoperlör var.

@burhiuaua
@murdoc111

Konuyu açan kişi başka bi araba alcaktı ben onun donanımıyla kıyasladım. O araca göre mazda 3'ün donanımı zayıf bunu MajestiC de biliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GöKHaN 35 -- 9 Ekim 2008; 21:33:38 >

5630 Mesaj
9 Ekim 2008; 22:00:34 

valla arkadaşlar ben durumu anlattım size emin olacak olmayacak bir şey yok.

Tut ki Ali'den miras kaldı sana Zülfikar, sende Ali'nin yüreği yoksa Zülfikar neye yarar?(Mevlana)

965 Mesaj
10 Ekim 2008; 11:04:03 

quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunberber

Annenler fethiyede sen namazda

Namaz derken?

İnadına 95 Oktan...

10869 Mesaj
10 Ekim 2008; 14:48:23 

[font="Trebuchet MS"]Yorum yapan kişilerin bir çıoğu mazdayı tanımadan konuşuyor...mazdanın bir eksiği otomobili tanıtamıyorlar bizlere...[/font]

670 Mesaj
10 Ekim 2008; 20:42:38 

Bir çok kompakt aracın girdiği bir testte Mazda 3 0-100'de birinci oluyordu ama hız ve mesafe biraz daha artınca 0-400 metre hızlanmasında geride kalıyordu.
0-100'ü iyi olsun diye çok kısa vites oranları koymuşlar araca. O yüzden düşük hızlarda seri ama yüksek hızlarda esnekliğini hızlanma değeri olarak kaybediyor. Aynı testte 120 hp'lik 147 vardı ve 0-100'de Mazda3 az bir farkla öndeydi ama devir ve hız arttıkça 0-400'de Alfa fark koyuyordu.
Mazda çok kaliteli araçlar yapıyor. Alfa ve Lancia'dan sonra alabileceğim ilk araç. Özellikle Mazda6'yı seviyorum. Ve hatta nette LPG'si takılı çok temiz ve uygun fiyatlı Mazda6'lar vardı. 2. elde çok parlak bir seçenek. Mazda'nın sorunsuzluğu, donanımı ve yol tutuşu artı sportif imajınıda göz önüne alırsak gayet iyi.
Fakat 105 hp ve dizel motor seçeneğinin olmaması Mazda'nın Türkiye'deki en büyük handikapı.

1253 Mesaj
10 Ekim 2008; 21:10:30 

quote:

Orjinalden alıntı: scald

Mazda nın burda yapılan yorumlar kadar kötü bi araç olduğunu düşünmüyorum...Bence kalite bi araç performansı da i bnce dış görünüşüde çok güzel...Bazı arkadaşlar wv hayranlığından çıkıp durumlara objektif bakmayı ne zmn örenicek acaba??

İlginç gerçekten , mesajınızın üstünde kimse Vw ve Golfü tavsiye bile etmemesine rağmen ''Vw fanatikliği yapmayın'' diyerek bir serzenişte bulunuyorsunuz.
Üstelik yukarıda corollanın 1.4 dizel motorunun 1.6 ları ezdiği üstüne 2.0 lt lik motorlara kök söktürdüğünü yazan varken hala Vw fanatikliğinden bahsetmek absurt kaçıyor.

Birçok konuda görüyorum.Kimse Vw i tavsiye etmese bile direk Vw fanatikliği yapmayın deniliyor.Ancak ben Vw fanatiklerinden çok AntiVw fanatiklerini görüyorum.Boşuna insanları tahrik edip tartışma ortamı çıkarmaya çalışmayın bunun modası geçeli çok oldu.
Bu gözlemimi paylaşmak istedim.
Hayırlı günler
edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M@rvellous -- 10 Ekim 2008; 21:59:05 >

22 Mesaj
18 Ekim 2009; 1:50:58 

Bugün alternatiflerim arasında olmayan Mazda3 1.6 MZR Activematic sedan impressive modelini test ettim. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine forumlarda yaptığım 2 günlük araştırma sonrası arabayı test etmeye karar verdim. Mazda satış olarak çok yüksek rakamlarda olmadığından kelli satış sorumluları müşterilerle oldukça yakından ilgili ve alakalı. Teste geçersek; Önce göreceli özellikler: Arabanın dış tasarımı çok başarılı (avrupada bir çok ödül aldı ve kendi kategorisinde birinci seçildi), iç tasarımı ve malzeme kalitesi de oldukça yüksek. Sadece tek kusur olarak gri siyah koltuk döşemeleri olabilir. sordum bir de düz siyah ve düz sarı varmış ki onlar daha kötü. Direksiyon ve kumandaları çok beğendim, ön konsol çok modern ve gece yolculuklarında mavi çizgili ışıkları ile çok havalı. Kısacası araba dış ve iç tasarım olarak beni fazlasıyla tatmin etti (golf dahil ama asla bir delta olamaz tabi). Sürüş özelliklerine gelecek olursak; bu arabanın en çok 4 ileri otm şanzıman performansını merak ediyordum, DSG yi test ettikten sonra mazdanın bu activematik denilen ama aslında bildiğimiz eski teknoloji 4 ileri tam otomatik şanzımanını beğenmek zor tabi. Geçişlerde çok kararsız değil ama tepkide maalesef çok zayıf. Düz viteslerde bu motor çok başarılı ama bu otm. şanzıman maalesef motora da gölge düşürüyor. Artık üreticiler 4 ileri tam otomatikten ziyade DSG SMG Duallogic gibi teknolojileri tercih etme nedenleri belli. Bu eski teknoloji otm şanzımanlar artık kullanıcıları tatmin etmiyor. En azından beni etmedi. Yol sesi içerde hissedilmiyor ama motor sesi yüksek geldi. Süspansiyonları ise maalesef beklediğim gibi sert çıktı ve çukurlarda beni zıplattı. Yol tutuşu çok başarılı, görüş açıları sorunsuz, kullanışı çok rahat, direksiyon hafif, frenler harika. Bu arabanın rakiplerinden asıl farkı zengin donanım paketi. impressive paketinde yok yok sunroof koltuk ısıtma bile standart! şerit değiştirirken kör noktada araba varsa onu bile sizi aynadan ışık ve içerden ses ile uyarıyor. Yani bu modeli alırsanız opsiyon olarak hiç birşey ekletmenize gerek yok. Fazlası var eksiği yok. Fiyatı ise 44 bin TL. Pazarlık yapmadan bayii bu fiyatı verdi. Bu fiyata golfte bırakın sunroofu park sensoru bile alamıyorsunuz! 40 bin TL olan touring modelinin bile donanımı müthiş! Yani özetle düz vites araba düşünen, otomatik şanzıman performansı benim için çok önemli değil diyen biri kesinlikle bu arabayı gitsin bir denesin. Ama ben yumuşak süspansiyon ve konfor meraklısı biri olarak bu arabayı almayı düşünmüyorum.

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.766