Şimdi Ara

bu iki subwooferdan hangisi sizce 'İŞTE BUDUR!!!'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
3.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tamda sinema sistemime sub arayışı içindeyken bir arkadaşım iki subı olduğunu ikisinide kullanmadığını ve istersem birini bana hediye edebileceğini söyledi. Bende ikisi hakkında bilgim olmadığında size danışayım dedim.

linkleri aşağıda

http://www.sansui-global.com/english/products_detail.php?cat=Subwoofer&cat_id=&ss_model_no=SW-190
    http://www.pure-acoustics.com/design/english/html/sub_sl_10.htm

teşekkür ederim.

• Ben olsam pure acoustic SLW 10 u tercih ederdim. Birazdaha güçlü ve portsuz gibi gözüküyor. Ses bangırdamaz belki ama portlı sublara göre daha tok ve yumuşak olur.
  • sanırım benim tercihim sansui olurdu. gerçi ikise işte budur denecek SW değil. hatta alınmaz bile. lakin 10'' ise sansui bence o ideal. acosutic i çözemedim açıkcası sealed kabin lakin... dediğim gibi tercihim.
  • Sevgili dostum ben portlu sub lara karşı çok soğuğum, ama sen seviyosun sanırım
  • EĞER GERÇEKTEN GERÇEK VERİLERSE SANSUİ 25 HZ E DÜŞÜYOR DAHA İYİ AYRIYETTEN ORONRA PORTSUZ KABİN SERT VURUR PORTLU KABİN YUMUŞAK VURUR DAİMA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinali35 -- 7 Ekim 2008; 10:21:54 >
  • Sen oyle diyosan ..
  • YA BU ZEVK MESELESİ HERKESİN KULAK ZEVKİ FARKLIDIR BENCE SİNEMA İÇİN PORTLU ÇOK İİ OLUYO HEM DAHA DÜŞÜK HERTZE İNİYO HEMDE DAHA YUMUŞAK VURUP UZATIYO AMA PORTSDA MÜZİK İÇİN DAHA İİ GELİYO BANA ARABA SİSTEMLERİNDE BİLE ARAÇ SAHİBİNE SORUYOLAR NE TÜR MÜZİK DİNLERSİN NASIL SES İSTERSİN DİYE EĞER YUMUŞAK BAS OLSUN UZATSIN DERSEN PORTLU PANDİZOT YAPIYOLAR AMA SERT BAS OLSUN DERSEN KOYUYO İKİ TANE KAPALI KUTUYA KİCKER İ VERİYO KÜT KÜT DİNLİYON ARABA SİSTEMLERİYLE ÇOK UĞRAŞTIM NERDEYSE BÜTÜN SUBWOOFER LARLA UĞRAŞTIK DİNLEDİK
  • İyide araba ile ev sistemlerini neden kıyaslıyosun şimdi Arabada küt küt eden otomobilin şasisi olmasın.

Portlu sub da port sesi sesin daha alt frekansa indiği hissi yaratır. Bu alt frekanslara indiğini göstermez, üstelik portlu sub lar dediğin gibi sesi yayar uzatır bu sebeple yumuşak bas aldığını sanabilirsin. Bence sen kavram karkaşası yaşıyosun.

Bunun kulak zevkiyle alakası yok, yumuşak yumuşaktır sert serttir. Portlu sub a yumuşak deyip bu kulak zevki denmez.

Bu şuna benziyor benim ferrarim var 250 basıyo hızlı diyorum. Sendede aynı araba var ama sen 120-130 da kullanıp yoo bu araba hızlı degil ben 120 de kullanıyorum diyosun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oronra -- 7 Ekim 2008; 13:08:52 >
  • VALLA 12 SENEDİR ARABADA SUBWOOFER DİNLİYORUM KÜTKÜT SESİN ŞASİ SESİ Mİ YOKSA SUBWOOFERIN KAPALI KUTUDAKİ YÜKSEK HZ SESİMİ ÇOK İİ BİLİYORUM JBL İN AÇIKLAMASINDA BİLE İKİ KABİNİ YANYANA KOYMUŞLAR BİRİ PORTLU BİRİ PORTSUZ VE ÜZERLERİNDE HZ RAKAMLARI YAZIYORDU PORTLUDA DAHA DÜŞÜK VE PORTU UZATTIKÇA'DA DEĞİŞİYO AMA BEN JBL MÜHENDİSLERİNDEN DAHA İİ BİLİYOM DİYOSAN SAYGI DUYARIM
  • dostum cınalı ımzanda dd 1812 görüyorum nasıl bir şeydir o acep ?
  • nerdeeeee şekil olsun diye yazdım 30milyar lira kendisi bende jvc var peki senin imzandaki varmı nasıl bişey
  • quote:

Orjinalden alıntı: hakansolak

dostum cınalı ımzanda dd 1812 görüyorum nasıl bir şeydir o acep ?

175 kg o sub hakan
  • aman be abi heyecan yarattıydın bir an için... bende var gerçek ten de .
    tarifi imkansız dostum verdiği keyfin . 1000 tane sub dınledım hepsını ust uste koyar her yönden
  • quote:

Orjinalden alıntı: cinali35

VALLA 12 SENEDİR ARABADA SUBWOOFER DİNLİYORUM KÜTKÜT SESİN ŞASİ SESİ Mİ YOKSA SUBWOOFERIN KAPALI KUTUDAKİ YÜKSEK HZ SESİMİ ÇOK İİ BİLİYORUM JBL İN AÇIKLAMASINDA BİLE İKİ KABİNİ YANYANA KOYMUŞLAR BİRİ PORTLU BİRİ PORTSUZ VE ÜZERLERİNDE HZ RAKAMLARI YAZIYORDU PORTLUDA DAHA DÜŞÜK VE PORTU UZATTIKÇA'DA DEĞİŞİYO AMA BEN JBL MÜHENDİSLERİNDEN DAHA İİ BİLİYOM DİYOSAN SAYGI DUYARIM

Hi-Fi ve sizin tabirinizle Tesko farklı şeyler o sebepten bu konuyu burda kapatim herkez bildigiyle kalsın iyisimi

Ama şunu sölim ki subw yüksek hz üretmez, düşük hz de zaten duyulmaz

• biliyom oronra aladım ya o yüzden dermişim . vinç lazım geldi
  • hakan kardeşim imzandaki velodyne dd 15 fiyatı 7 milyar küsur sen kaça aldın
  • sölemem . söleyemem söyletmeyin
    ben ıyı fiyta aldım işin şakası .
  • 1250 watt rms 3000 watt peak yazıyo evdemi kullanıyosun yoksa bi barın falanmı var
  • ev ev . bardan da teklif aldı ama kendisi cidden . bir arkadaşın pub ı var . ayar oldu sat dıyo . ara ara cıkarıss bara belki çatlatmaa alemi
  • keşke izmirde olsaydın görürdük şu minik aleti iyice merak ettim şimdi
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.