Şimdi Ara

Intel Kasım ayında 3 yeni işlemcisini kullanıma sunacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kasım ayı ile birlikte Core i7 serisi yeni nesil işlemcilerini kullanıma sunacak olan Intel, LGA775 formundaki mevcut işlemcilerden oluşan ürün gamını da yeni modellerle destekleyerek dönüşüm sürecinde kullanıcılara farklı fiyat segmentlerinde çok sayıda alternatif sunmayı planlamakta. LGA1366 formundaki Core i7 920, 940 ve XE 965 modellerini Kasım ayının hemen başında lanse etmesi beklenen yarıiletken devi Intel, Kasım ayı içerisinde, en azından bir süre daha LGA775 platformunda devam etmeye niyetli kullanıcılar için biri dört çekirdekli toplam üç yeni işlemciyi kullanıma sunacak.

19 Ekim'de yapılacak indirimler sonrası oluşacak yeni fiyat tablosundaki boşlukları doldurma misyonları da olan yeni işlemcilerden Core 2 Quad 8300, satılmakta olan Q8200 modelinin hemen üzerine konumlandırılacak. 45nm üretim teknolojisi ile hazırlanan dört çekirdekli işlemci 2.53GHz'de görev yapacak. 1333MHz FSB desteğine sahip olacak işlemci 4MB seviye 2 bellek ile gelecek ve 224$'lık etiket fiyatı üzerinden kullanıma sunulacak. Intel Q8300 ile birlikte Pentium E5300 ve Celeron E1500 modellerini de kullanıma sunacak.

Yine 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan çift çekirdekli Pentium E5300, 2.6GHz'de görev yapacak ve 800MHz FSB desteğiyle gelecek. Seviye 2 bellek miktaro 2MB olarak belirlenen E5300'ün 86$'lık etiket fiyatı üzerinden kullanıma sunulması bekleniyor. Firmanın 30 Kasım'da lanse edeceği üç yeni model arasında en ekonomik çözümse Celeron E1500 olacak. Giriş seviyesindeki masaüstü bilgisayarları ve ofis sistemlerini hedef alan Celeron E1500, 2.2GHz'de görev yapacak ve 512Kb L2 bellek ile gelecek.

FSB hızı 800MHz olan E1500'ün lansman fiyatıysa 50$ olacak gibi görünüyor. Core i7 serisi işlemcilerin geçiş maliyeti ve 2009 yılının ikinci yarısına kadar Nehalem mimarisini temel alan çift çekirdekli herhangi bir yeni model beklenmediği için Intel'in, Core mimarisini temel alan LGA775 formunda yeni işlemciler hazırlamaya devam etmesi bekleniyor.

• E8xxx serisinde de düşüş bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 6 Ekim 2008; 20:23:47 >
  • 1.Core 2 Quad 8300, satılmakta olan Q8200 modelinin hemen üzerine konumlandırılacak. 45nm üretim teknolojisi ile hazırlanan dört çekirdekli işlemci 2.53GHz'de görev yapacak. 1333MHz FSB desteğine sahip olacak işlemci 4MB seviye 2 bellek ile gelecek ve 224$'lık etiket fiyatı üzerinden kullanıma sunulacak.

2.Yine 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan çift çekirdekli Pentium E5300, 2.6GHz'de görev yapacak ve 800MHz FSB desteğiyle gelecek. Seviye 2 bellek miktaro 2MB olarak belirlenen E5300'ün 86$'lık etiket fiyatı üzerinden kullanıma sunulması bekleniyor.

3.Firmanın 30 Kasım'da lanse edeceği üç yeni model arasında en ekonomik çözümse Celeron E1500 olacak. Giriş seviyesindeki masaüstü bilgisayarları ve ofis sistemlerini hedef alan Celeron E1500, 2.2GHz'de görev yapacak ve 512Kb L2 bellek ile gelecek.FSB hızı 800MHz olan E1500'ün lansman fiyatıysa 50$ olacak gibi görünüyor

• Diğer serilerde de düşüş olsa fene olmaz mesela q da
  • Arkadaşlar E8500 almaya karar verdim,şimdi kasım ayını beklersem herhangi bir fiyat düşüşü olur mu ?
  • vaybe hiç alanda boşluk bırakmak istemiyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.