- x
AÖF'de Geçilen Dersleri Örgünde Saydırmak?
10 Cevap5038 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

36 Mesaj
6 Ekim 2008; 3:45:21 

Merhaba

Hacettepe öğrencisiyim bu sene girişliyim. Bir yandan da ikinci üniversite olarak AÖF İşletmeye kaydolacağım. Sormak istediğim soru basitce şu:

Önümde zorunlu olarak almam gereken her bölümde mecburi okutulan Türkçe I-II ve İnkilap Tarihi dersleri var. Zaten Türkçe ve edebiyat bilgim iyi. Oturup birde her pazartesi sabahın köründe, bildiğim konuları temcit pilavı gibi tekrar tekrar görmek istemiyorum. Hem AÖF'de 50 ile ders geçmek hacettepede 2 vize 1 final ile 60 ile ders geçmekten daha kolay olacaktır. Bu yüzden özellikle ders yükümü dahada hafifletmek için zorunlu dersleri AÖF'den geçip mevcut okulumda saydırmak istiyorum. Hemde ileride seçmeli ders almamız zorunlu olduğu için AÖF'den geçeceğim seçmeli dersleride saydırma şansım olabilir belki. Hem derse gitmekten kurtulmak hemde daha kolay ders vermek amacım.

1) AÖF'de geçilen dersler örgünde sayılıyormu? Saydıran arkadaş varsa hangi üniversitelerde saydırdıklarını söylerlerse çok sevinirim.
2) 1. sınıf öğrencisi olduğum için zaten zorunlu olarak programıma Türkçe dersi eklendi ve ilk dersede katıldım. Örgünde mevcut olan türkçe dersimi silip bunu aöfden geçmek istiyorum diyebilirmiyim?
3) Özellikle 2. üniversite olarak AÖF okuyan arkadaşlar bilgi verirse daha iyi olur. AÖF'yi bitirip örgüne kayıt olanlar neticede bir fakülteden mezun olmuş sayılıyorlar. Ben ikisinden de mezun olmuş olmayacağım için durum farklı olurmu emin değilim.

Bu sorularımı bizim danışmanlara sormak yerine buraya sormamın sebebi, hacettepenin öğrenci işlerinin insana eziyet etmek konusunda oldukça namlı olması. Olan şeyi olmaz, olmayan şeyi olur diyen bir ruh haline sahiplermiş ki bende daha ilk haftadan eziyete alışmaya başladım.

Şimdiden teşekkür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ybah -- 6 Ekim 2008; 3:42:10 >

2155 Mesaj
6 Ekim 2008; 4:56:06 

Hiçbirini yapamazsın.Aof'te geçtiğin dersler örgünde sayılmaz.Aynı şekilde örgündeki dersler aof'te sayılmaz.İstersen odtü işletme öğrencisi ol geçtiğin dersleri aof'te saydıramazsın.

36 Mesaj
7 Ekim 2008; 2:51:58 

Bugün danışmanlardan birine sordum bunu. Yapılabileceğini hatta birkaç kişinin AÖF'ye gidip derslerini saydırdığını söyledi. 2 yıl içinde olmak zorundaymış aldığım ders yalnız. Tabi hacettepenin öğrenci işlerine güvenmek gibi bir hata yapmayacağımdan en iyisi dilekçeyle bunu sormak oluyormu olmuyormu şeklinde

2155 Mesaj
7 Ekim 2008; 3:15:25 

Nasıl olur?Açıköğretim sınav yönetmeliği madde 17/a'ya göre böyle birşey mümkün değil.
http://www.anadolu.edu....gretim_yonetmeligi.aspx
quote:

Orjinalden alıntı: ybah

Bugün danışmanlardan birine sordum bunu. Yapılabileceğini hatta birkaç kişinin AÖF'ye gidip derslerini saydırdığını söyledi. 2 yıl içinde olmak zorundaymış aldığım ders yalnız. Tabi hacettepenin öğrenci işlerine güvenmek gibi bir hata yapmayacağımdan en iyisi dilekçeyle bunu sormak oluyormu olmuyormu şeklinde

36 Mesaj
7 Ekim 2008; 3:57:58 

İyide o yönetmelikte Açıköğretimin herhangi bir örgün öğretimi veya yine kendisini (mesela işletme okuyorsun kaydını sildirdin iktisada geçtin, işletmenin derslerini saymıyor) derslerinin sayılmadığından bahsetmiş. Ama AÖF derslerinin örgünde sayılamayacağından bahsetmemiş.

Ki mesela örgünde başka bir üniversiteden derslerini saydırabilirsin (örneğin istanbul iktisat -> marmara iktisadın derslerini sayıyor atıyorum), veya kamu öğrencisinin iktisada geçtin kamunun derslerini sayıyor bunda sorun yok. Ama AÖF bunu yapmıyor. örgünde ders sayma daha esnek. Senin bahsettiğin yönetmelikte aöfnin ders sayma koşulları belirtiliyor örgün öğretimin değil (yine yönetmelikleri inceledim, açıköğretimin dersleri sayılmaz gibi tek bir ibare yok)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ybah -- 7 Ekim 2008; 3:53:53 >

12 Mesaj
1 Ekim 2012; 16:45:00 

Bu konunun hortlaması lazım :)

Ne oldu kardeş saydırabildin mi?

25 Mesaj
1 Ekim 2012; 22:26:28 

quote:

Orijinalden alıntı: fathieagle

Bu konunun hortlaması lazım :)

Ne oldu kardeş saydırabildin mi?

İYİ HORT

P5LD2, P4 630, 512DDR2 667, ASUS 16X52X32X52, 3X80GB SEAGATE SATAII NCQ 7200.9 8MB, ASUS 500W PSU

12 Mesaj
5 Ekim 2012; 12:33:55 

quote:

Orijinalden alıntı: fantezimuziginsevilenismi

İYİ HORT

Teşekkürler...

3 Mesaj
8 Ağustos 2014; 19:12:00 

bi daha hortlamalı bu konu. Ama benim durum biraz değişik. aöf yi bitirdim örgünde dersleri bu sene görcem(tabii saydıramazsam)

4 Mesaj
8 Eylül 2014; 14:18:25 

hort

2897 Mesaj
25 Eylül 2014; 23:27:12 

hort arkadaşlar bende saydırabilirmiyim aö den aldığım dersleri acaba normal öğretimde 2 side 4 yıllık okuduğum bölümler

nereye gittiğini bilmiyorsan hangi yoldan gideceğinin önemi yok
En Beğenilmeyen Yorumlar
Bugün danışmanlardan birine sordum bunu. Yapılabileceğini hatta birkaç kişinin AÖF'ye gidip derslerini saydırdığını söyledi. 2 yıl içinde olmak zorundaymış aldığım ders yalnız. Tabi hacettepenin öğren... Yoruma Git Yorumun Devamı ybah - 7 Ekim 2008; 2:51:58 -1
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora » AÖF'de Geçilen Dersleri Örgünde Saydırmak?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.469