Işıksız karanlıkta çekilen video üstünde oynama
7 Cevap6646 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

73 Mesaj
5 Ekim 2008; 21:47:21 

Selamlar.Umarım doğru yere konuyu açmışımdır araştırdım burası uygun gibi geldi hatam oldu ise affola.
Geçenlerde bi olay oldu ve videoya çekmem gerekti hiç hazırlıklı değildim etraf karanlıktı ve yaklaşık iki dakikalık video nun hemen hemen hepsi sadece ses sadece arada apartman ışıkları felan gözüküyor detaylar çok dikkatli bakılınca ortaya çıkıyor.Acaba ben bu karanlık çekilen video yu herhangi bir programla birazda olsa izlenebilir hale getirebilir miyim.Bu konuda hiçbir fikrim yok o yüzden mümkün mü değil mi onuda sormak istiyorum.Şimdiden çok teşekkürler.

An old man dies, a young girl lives.Fair Trade...

1 Mesaj
13 Ekim 2008; 17:34:55 

benzer bir video da bende var. bu mümkün mü bilmiyorum ama varsa çok iyi birşey

1123 Mesaj
13 Ekim 2008; 18:16:43 

Ben bi kere öyle sesleri düzeltmiştim. Ses hemen hemen hiç yok gibiydi!!

Sony Vegas'ta timeline'da açın videoyu.
Video nun üzerine sağ klik.
Video even fx.
Sony brightness and contrast.

Tekrar render edin.

Artık kullanmadıklarım : Canon T90 / Leica R4 / Mamiya RB67 + Mamiya Sekor 90 mm lens

1716 Mesaj
19 Ekim 2008; 7:00:52 

quote:

Orjinalden alıntı: MIND GAMES

Ben bi kere öyle sesleri düzeltmiştim. Ses hemen hemen hiç yok gibiydi!!

Sony Vegas'ta timeline'da açın videoyu.
Video nun üzerine sağ klik.
Video even fx.
Sony brightness and contrast.

Tekrar render edin.

Kulaga hos geliyor. Denedin mi @zango?

www.bilalarabaci.com
www.youtube.com.com/bilalarabaci
Av, Atış, Güvercin Yarışları Hakkında Videolar

3115 Mesaj
19 Ekim 2008; 12:24:12 

Birgtness, contrast birazda Gamma(%5) ve birazda şans işi ile görüntü toplamda %5-6 kadar iyileştirilebilir ama
ortaya gren sorunu çıkmasıda kesindir.

1123 Mesaj
19 Ekim 2008; 15:30:33 

:) yeni bişiler öğrenmek ne güzel ha...

Sağolasın Nodar arkadaş!

Bu "gamma" dan pek haberim yoktu. Daha doğrusu böyle bir kavram yoktu bende.

Vegas'ta ilgili yeri açınca 3 tane sürgü: a-brightness b-contrast c-contrast center diyor.
Bu "contrast center" dediğin "gamma"ile aynı şey olabilir mi?

Ayrıca, programda başka bir yer daha buldum. Channel Blend diye. Red, Green, Blue, Alpha. Her birine değerler girebiliyoruz!
Ama ilgisi yok sanırım aydınlatma olayıyla?

Bu "gamma" ya color corrector'da rastladım! Saturation, Gain, Gamma, Offset sürgüleri var!

Bana iş çıktı! bu kavramları anlamaya çalışıcam şimdi:)

Artık kullanmadıklarım : Canon T90 / Leica R4 / Mamiya RB67 + Mamiya Sekor 90 mm lens

3115 Mesaj
20 Ekim 2008; 9:34:32 

Bunlar biraz karmaşık kavramlar.. Gamma genelde tv cihazlarında ve uydu cihazlarında sıklıkla görülen
ayarlarda yer alır şimdiye kadar mutlaka bir şekilde karşına çıkmıştır.Türkçe eş anlamlısı yok... Normalde ultraviole
ışınlar için kullanılan bir terimdir. Grafik terminolojisinde grinin tonlama değeridir. Eğer sözlüklerde ararsan kontrast değeridir
gibi uyduruk bir karşılık bulursun. Eğer öyleyse contrast ne oluyor!?.. Kontrast; siyahla beyaz arasındaki ton farkıdır. Ama karşılığı
gri renk değildir.Yani beyaz ve siyahın daha doygun veya zıttı... Saturation ise rengin doygunluk değeridir.. Hemen aklıma gelmişken
forumun foto bölümünde fuji marka fotoğraf makinelerinle çekilmiş fotoğraflara bakarsan kırmızı gereğinden fazla kırmızı, mavi gereğinden
fazla mavi... İşte bunun terminolojideki anlamı cihazın renkleri gereğinden fazla abartarak çekmesi yani çok yüksek saturate değeri
demektir...
Hiç bilmeyen arkadaşlara tavsiyem, bu tür video kilblerinizi daha ileri seviyede bir video edit programı öğreninceye kadar
ulead video studio ile yapsınlar program çok basit olduğu için tek adımda videonun renki ve parlaklığı ile ilgili düzenlemeleri
kolayca yapabilirler. Bundan sonra isterseniz premiere,vegas,media studio gibi üst seviye programlara geçip kendinizi geliştirebilirsiniz.

73 Mesaj
20 Ekim 2008; 23:46:18 

quote:

Orjinalden alıntı: bilalarabaci

Kulaga hos geliyor. Denedin mi @zango?

Ben bu topicten umudu kesmiştim aslında yaklaşık 4 5 gün takip etmiştim cevap yoktu :)
Bu programdan da hiç haberim yoktu gerçekten muhteşem birşeymiş trialini kurdum yükledim hemen ,tüm günümü video ile oynayarak geçirdim :) İstediğim sonucu alamasamda gayet güzel oldu gerçi istediğim şeyde imkansız birşey olduğunu gördüm video ile oynayınca.
Çok saolun MIND GAMES,nodar.
Dip not:Bu arada Zango değil Zengo :) Nedense senelerdir kullanırım bu nicki ve çoğu kez zango diyor insanlar anlamadım gitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zengo -- 20 Ekim 2008; 23:41:41 >

An old man dies, a young girl lives.Fair Trade...
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Fotoğraf Makineleri ve Video Kameralar] » Video Kameralar » Işıksız karanlıkta çekilen video üstünde oynama
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.297