Şimdi Ara

KATI MEYVE SIKACAĞI TAVSİYE

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.162
Cevap
17
Favori
596.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar meyvelerin %80 i şeker dolayısıyla sizlerde katı meyve sıkacaklarından meyvelrin suyunu çıkartıp gerçek vitaminsel bölümleri olan posalarını dışarı atınca kendinize sadece şeker yüklemesi yapıyorsunuz.Naçizane tavsiyem okadar büyük paralar verip katı meyve sıkacakları almayın en güzel çözüm şu 1000 w gücündeki blendırlara meyveleri olduğu gibi atmak ve poaları ile beraber sularını çıkartıp içmek.Ben 4 sene magic bullet kullandım üstelik meyve sıkacağı olmasına rağmen ben mini değirmen bölümünü kullandım reklamlarını izledi iseniz sos yapılan parçası ile işte oraya portakal,mandalin,elma,nar sadece kabuklarını soyup çekirdekleri ile doldurun içine meyvenin kendisini yemiş olursunuz üstelik vitamini dibine kadar almış olursunuz saf su olarak düşünmeyin tabiki mini pütürleri olacaktır ama meyveyi olduğu gibi yemiş olacaksınız.Meyvelerinizi marketten alıyorsanız kesinlikle kabuklarını sayarak yapmanız lazım çünkü üzerileri parafin kaplı yıkamak ilede çıkmıyor deneyin sağlıkla yiyin .benim şimdiki problemim magic bulletin bıçaklarının olduğu lastikleri aşındı yedek parçalarını bulamıyorum bu konuda bilgi sahibi olan arkadaş var ise memnun olurum bu magic in ayarında ürün bulamadım yani diğer markaların kahve değirmeni bölümleri onların bıçakları çıkmıyor sadece üst kapak bölümleri çıkıyor ve güçleri düşük en güçlüsü 200 wat dolayısıyla uygun değil bu magicle de her türlü baharatı taze taze çekip kullanabilirsiniz tavsiye ederim ama makinayı aşırı kullanmaktan bozdum yani.

•  KATI MEYVE SIKACAĞI TAVSİYE

Uzun araştırmalarım sonucu emsan multiprress 'den yana tercihimi kullandım.

Yeni tip sıkma sistemine sahip olmasının yanında klasik çevirmeli olanlara kıyasla işini daha hızlı yapıyor.

google da "Best Juice Press" yazıp yabancı kaynakları da araştırdığım vakit ilk çıkan resimler emsan ile bire bir aynı sistemi kullanan sıkacaklar olduğunu gördüm.

Sıkım yaparken öne doğru gelme durumu olanak dahilinde değil. Şöyle ki;

Ürünün üst tarafında tutma kolu olmasının yanında altında oturduğu yere arkadan yapışmasını sağlayan vantuzu var ve sıkım yapmak bir yana, üsten tutup öne doğru eğmeye çalışsanız dahi yerinden kıpırdamıyor.

Klasik sistem ile eş zamanlı olarak teste tabi tuttum; multi dava hızlı ve daha az güç ile çalışıyor.

Ancak kıyasladığım klasik sistemli olanın markası belli olmamakla beraber çok da kaliteli bir ürün değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: metalcup

bu markanın bugun tv de reklamlarını gördüm
    çay makinasıydı reklamdaki sesli konuşma yapıyormuş
    cihaz ilginc geldi özellikli bi marka gibi geldi

Ufkum pek geniş olmadığından olacak konuşan çay makinesi ne işe yarar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: R.Rondo9

Bosch Antrasit MES20A0 hakkında fikir sahibi olan yok sanırım.

Peki bu Philips HR 1871 ile PHILIPS HR 1861 arasında ki neredeyse 200 TL'lik farkı vermeye değer mi?

Dostum, bosch hakkında bir fikrim yok.
    Philips konusuna gelince bana sorarsan aradaki farka değmez ancak eşimle aynı kıyaslamayı yaptık eşimin bakış açısı şu: ne kadar az bulaşık, ne kadar güzel görüntü, ne kadar az yer kaplama o kadar iyi. bu açıdan bakıldığından da HR 1871 oval yapısı, posa haznesinin içinde olması, çelik gövde olmasından ötürü plastik gövdeli olanlara nazaran göze daha güzel görünüyor olması ve zamanla meyve lekesine bağlı renklenmenin oluşmama ihtimalinin yüksek olması, ayrıca daha az bulaşık çıkarıp, daha az yer kapladığından tercih edilmesi gereken ürün olma özelliğini kazandırıyor. katılıyor muyum? kısmen, fiyat farkına değer mi? değmez, sonuç: HR 1871
    sebep:el mahkum:)

• Philips 1866 almayı düşünenler için yazıyorum bu yorumu.

Eşim biraz önce filtresini sökmek için yardım istedi yaklaşık yarım saattir boğuşuyoruz. Kolay yolunu bilen varsa söylesin?

Sıkması vs. iyi güzel ama hiç mi temizlenmeyecek bu alet, biraz ergonomiyi de düşünmeleri lazım...

• quote:

Orijinalden alıntı: @bdullah

2 ocakta n11'den philips hr1869 modelini aldık.
    Çekle 154 liraya geldi.
    http://www.n11.com/philips-kati-meyve-sikacagi-hr186900-P17486649
    Şimdilik elma, kabuksuz portakal,havuç sıktım. Posası tek yerde kuru. Cihazın temizlemesi 2dk. Tavsiye ederim.
    Bu arada başka ne sıkabiliriz tadı güzel güncel sebze meyve.

Arkadaşlar,

Araştırmalarım sonucu Philips HR1869 modelinde karar kıldım.
    Fakat fiyat olarak biraz pahalı geldi.
    Ama sırf kolay temizleniyor diye almayı düşünüyorum.

Sizce en uygun satış yapan yer neresidir?
    Ben en uygun şu sitede buldum kargoyla birlikte 271TL ediyor.
    Netreyonum-Philips-HR1869

n11.com'da da en ucuz 285TL..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi r00tsecurity -- 4 Mayıs 2014; 23:11:43 >

• Bu makinelerin temizlenmesi oldukça zor. Tanitimlarda, resimlerde vs. Sadece meyve sıkarkanki fotoğraflarını görürsünüz. Kimse temizlenirken göstermez. Posa haznesi, sıkma bölmesi, meyve suyu haznesi vs. temizlemesi sıkıntı. 1 bardak meyve suyu icicem diye 15 - 20 makineyi temizlersiniz. Kirli şekilde de birakamazsiniz. Bunun yerine gidin narenciye sikacagi alın, temizlemesi daha basit. Elmayı armutu da soyarak tüketin
  • fuducuk kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler gerçekten güzel inceleme olmuş. fiyatı da uygun
  • Değerli Arkadaşlar,

Bu konuda çok araştırma yaptım. Sonuç, meyveleri lifleri ile tüketmek.

Bunun için de smothie makineleri tercih edilebilir. İlk tercihim:
    http://m.istanbulbilisim.com.tr/kenwood-sb327-smoothie-blender-fiyati,119198.html
    Çok uygun bir fiyat, ancak birkaç tane daha alternatif ürün tespit ettim, araştırıyor, soruyorum.

http://www.hepsiburada.com/liste/philips-hr7761-00-viva-collection-mutfak-robotu/productDetails.aspx?productId=mtphihr7761&categoryId=22025
    http://m.istanbulbilisim.com.tr/profilo-psd1400b-stand-blender-fiyati,131103.html# bu ürün aynı güçte, fiyatı 100 lira düşük.

Ne dersiniz? Hangisini alayım?

Araştırmalarım sonucunda yarın birisini alacağım, aldıktan sonra da burada paylaşacağım.

• Forum istanbula Philips katı meyva sıkacağı alıcam diye gittim,media marttan bosch MES 3500 meyva sıkacağı aldım 479'a...Nasıl oldu ben de anlamadım.biraz büyük,mutfağın bir köşesinde kartal gibi tepeden bana bakıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imagineist1942 -- 10 Ekim 2015; 2:05:04 >
  • Arkadaşlar, meyve suyu sıkacagı almayın alacaksanızda simbo almayın. Bir heyecan almış bulundum, eve heyecanla getirip kullandım bir kilo havucu sıkıp içtim afiyetle . Bizimki gorunce cıldırdı tabii beslenme konularına hashas bir kadın olarak. Gerçektende gereksiz şeker yüklemesi yapıyor ki bu metabolizma için zararlıdır. o gün gönlüm geçti. Verin cocuga havucu hatur hutur yesin bagırsakları çalıssın, lifinide alsın, şeker kanına yavaşca karıssın. İsterseniz blenderde hafifce çekip posasını atmadan kullanın. Gereksiz bir alet yinede karar sizin.

• valerio V kullanıcısına yanıt

Bosch alın tavsiyem en az yarım bardak fazla su çıkar.

• Arkadaşlar önerebileceğiniz Meyveleri bütün olarak atabileceğimiz Meyve sıkacağı tavsiyeleriniz nelerdir..
    Yada şu ürün nasıl bilginiz yada kullanan varmı? PHILIPS HR 1861 ALU KATI MEYVA SIKACAĞI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Forza Kartal -- 5 Ekim 2008; 16:04:16 >

• Yokmu arkadaşlar aranızda katı meyve sıkacağı kullanan yada şu kötüdür şu iyidir diyebilecek birisi...
  • Dostum paran varsa gözünü kapa al,işte özellikleri,

Bildiğim kadarıyla piyasanın en iyisi,işte özellikleri
    2 adet elmadan bir bardak meyva suyu çıkartabilen başkada alet yok şu anda......

Patentli mikro gözenekli süzgeç
    Patentli mikro gözenekli süzgeç, meyveyi son damlasına kadar sıkar.
    Sadece iki elmadan bir bardak taze meyve suyu elde edebilirsiniz.
    Ekstra büyük ekleme ağzı
    Ekstra büyük ekleme ağzı sayesinde, çoğu meyve için sıkma öncesinde çekirdek ayıklama, göbeğini çıkarma, dilimleme veya soyma işlemlerini yapmanıza gerek yoktur.Örneğin, katı meyve sıkacağı elma veya havuçları bütün olarak kolayca alabilir.
    iki hız ayarlı 700W motor Sarsıntısız, çok yönlü, 700W gücündeki motor, sert veya yumuşak meyveleri sıkarken en uygun hızı seçebilmeniz için iki hız ayarına sahiptir.
    Bulaşık makinesinde yıkanabilir
    Philips Katı Meyve Sıkacağının parçaları bulaşık makinesinde yıkanabilir.
    Çıkarılabilen tüm parçaları musluk suyuyla durulayabileceğiniz gibi, bu parçaları bulaşık makinesinde de yıkayabilirsiniz.
    Anodize alüminyumdan üretilmiştir Philips Katı Meyve Sıkacağı anodize alüminyumdan üretilmiş olup, şık yüzeyi leke tutmaz ve etkileyici görünümünü zamanla kaybetmez
    Çıkarılabilir posa kabı Posanın toplandığı kap, sıkacak çalışırken de, sıkacağın parçalarını sökmeden, boşaltmak üzere kolayca çıkarılabilir.
    1,5L meyve suyu kabı Şık 1,5L meyve suyu kabı, berrak veya köpüklü meyve suyu elde etmek için çıkartılabilir bir köpük ayırıcısıyla birlikte sunulmaktadır.
    Önemli özellikler
    Patentli mikro gözenekli süzgeç : en fazla meyve suyunu elde etmek için Ekstra büyük ekleme ağzı : önceden dilimlemek yok
    Hız ayarları : 2 Köpük ayırıcısı : berrak veya köpüklü meyve suyu için
    Güç : 700 W Posa kabı kapasitesi : 2L l.
    Teknik özellikler Malzeme : Anodize alüminyum
    Voltaj : 220-240V, 50-60Hz Kordon uzunluğu : 1.2 m.
    Standart özellikler Fırça : süzgeç ve katı meyve sıkacağının diğer parçalarını temizlemek için
    Meyve suyu kabı : çıkartılabilir köpük ayırıcısı ile birlikte, şık 1,5L meyve suyu kabı Kordon toplama bölümü Ayrılabilir, bulaşık makinesinde yıkanabilir parçalar : bulaşık makinesinde kolayca yıkanabilmesi için Kaymayı önleyici kauçuk ayaklar : ekstra sağlamlık için Güvenlik sistemi : ayrılabilir parçaları yerine sabitler

• philipsi bilmem ama bir tefal birde fakir bozduktan sonra bizimkiler geçen sene (1.5 sene oldu) sinbo aldılar alet canavar gibi
    yani 300ytl veya 200ytl verip alacağın tanınmış MARKALAR bazen onlar kadar tanınmış ve daha ucuz olanlar kadar insanları memnun etmeyebiliyor
    bizimki internette varmıymış diye bakarken hepsiburadada olduğunu gördümhttp://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=22020&productid=mtsinsj3119
    bir tefal birde fakir eskitmiş biri olarak sinbo bunlardan bile iyi desem inanırmısınız bilemem hemde fiyatıda çok cazip

SINBO SJ-3119 100 YTL

• quote:

Orjinalden alıntı: TheGate

philipsi bilmem ama bir tefal birde fakir bozduktan sonra bizimkiler geçen sene (1.5 sene oldu) sinbo aldılar alet canavar gibi
    yani 300ytl veya 200ytl verip alacağın tanınmış MARKALAR bazen onlar kadar tanınmış ve daha ucuz olanlar kadar insanları memnun etmeyebiliyor
    bizimki internette varmıymış diye bakarken hepsiburadada olduğunu gördümhttp://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=22020&productid=mtsinsj3119
    bir tefal birde fakir eskitmiş biri olarak sinbo bunlardan bile iyi desem inanırmısınız bilemem hemde fiyatıda çok cazip

SINBO SJ-3119 100 YTL

Peki dostum Tavsiyen için Teşekkürler yalnız sinbo için hiç iyi şey söylemiyorlar gerçi fiyatıda ucuzmuş bir şey sorucam peki bu alette köpük kesici ayırıcı varmı? Birde meyveleri bütün olarak atabiliyormusun?

• Merhaba arkadaşlar. 50 ytl -120 ytl arasında bir fiyatta katı meyva sıkacağı arıyorum.

Sizin kullandığınız tavsiye edeceğiniz bir marka ve modeli varmı.

Motor gücü yüksek ama sessiz , meyva haznesi büyük , temizlenmesi kolay olması tercih sebebidir.

Ayrıcada boyutunun küçük olması üstüne tuzu biberi olur.

Tavsiyelerini bekliyorum.

Şuan için 1 adet ady var ürünün linki : http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?Categoryid=22020&Productid=mttefeleaduo

• quote:

Orjinalden alıntı: Forza Kartal
    Peki dostum Tavsiyen için Teşekkürler yalnız sinbo için hiç iyi şey söylemiyorlar gerçi fiyatıda ucuzmuş bir şey sorucam peki bu alette köpük kesici ayırıcı varmı? Birde meyveleri bütün olarak atabiliyormusun?

kim iyi şey söylemiyor...hepsiburadaya yorum yazanlar birileri değilmi?
    ağzı çok geniş ve ciddi bir köpük sorunumuz olmadı bu zamana kadar
    fiyat/performans olarak bakmak lazım olaylara birazda..........
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.