- x
KATI MEYVE SIKACAĞI TAVSİYE
995 Cevap376640 Görüntüleme17 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

5486 Mesaj
25 Şubat 2009; 16:27:56 

bende almak istiyordum ilk önce piyasada var olan,ve bu işi ticari olark yapn büfelerin marka tercihlerine baktım,hatta sordum,ve arçelik olarak karar verdim artıları pek çok .

117 Mesaj
25 Şubat 2009; 18:11:41 

quote:

Orjinalden alıntı: wernik

bu aletin adı katı meyva sıkacağı olduğuna göre üzüm-vişne hele hele portakal vb. sıkamaması normal gibi geliyor bana,
zaten bu yüzden narenciye sıkacağı denen aletler yok mu?

Neden normal olsun ki? Benim beklentim:

Narenciye sıkacağı -> Yalnız sulu meyveleri sıkar (Portakal, limon vs. Bu yüzden fiyatı ucuzdur.)
Katı meyve sıkacağı -> Hepsini sıkar (sulu, katı ayırmaz.)

Philips kullanan arkadaların bu konuyu adınlatmasını rica ediyorum..

quote:

Orjinalden alıntı: demirel1943

bende almak istiyordum ilk önce piyasada var olan,ve bu işi ticari olark yapn büfelerin marka tercihlerine baktım,hatta sordum,ve arçelik olarak karar verdim artıları pek çok .

Biliyorsanız modelini ve artılarını söyler misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gecekusu35 -- 25 Şubat 2009; 18:15:07 >

Görüntü : Toshiba 52Z3030 Lcd (ex Toshiba 46ZF355) / Toshiba HD-EP30 Hddvd / WD TV Live HD Media Player / Hiremco X3 Turbo Receiver / Logitech Harmony 525 Universal Remote
Ses : Jvc RX-5062 Avr + Pure Acoustics Slimdream + Slw10
Bil : Exper NR13E Notebook
Tel : Huwei İdeos X5 + Team 16 GB Class 10 (ex Siemens SX1) ve daha neler neler..

5486 Mesaj
25 Şubat 2009; 19:53:54 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demirel1943 -- 25 Şubat 2009; 21:10:38 >

793 Mesaj
27 Şubat 2009; 13:46:30 

bende 114 ytl ye. www.herevelazım.com.tr den scarlett marka olan bu ürünü sipariş verdimiştim. ----> http://www.herevelazim.com.tr/1983/Scarlett_Tam_Katı_Meyve_Sıkacağı

bugün öğlen gelmiş. akşama deneyip yorumları yazacağım.

519 Mesaj
27 Şubat 2009; 21:55:11 

Blue House Bh511je Presse Katı Meyve Sıkacağı hakkında ne düşünüyorsunuz, 800w bu arada...
Blue House Bh510je Complete Katı Meyve Sıkacağı yıda bakarsanız sevinirim. PRESSE-COMPLETE ne demektir?

Toyota Auris 1,4 D-4D 2012 Comfort Extra Kar Beyazı
Megane II sedan_1,6_16V_dynamique_2004 BRC Sequent24 Sıralı Sistem Lpg
Ford Focus_Ambiante Atiker Sıralı Sistem Lpg
ALEMDE ŞER, OĞUZ'DA ER TÜKENMEZ

1279 Mesaj
27 Şubat 2009; 22:09:52 

quote:

Orjinalden alıntı: makifozcan

Blue House Bh511je Presse Katı Meyve Sıkacağı hakkında ne düşünüyorsunuz, 800w bu arada...
Blue House Bh510je Complete Katı Meyve Sıkacağı yıda bakarsanız sevinirim. PRESSE-COMPLETE ne demektir?

presse complete bütün olarak atabilme imkanı sağlıyor demektir.

bluehouse'a gelince, http://forum.donanimhab...page_1//tm.htm#30052741 linkinde yapmış olduğum inceleme de kısmen değindim. umarım sizi aydınlatır..

330Ci Feel the Difference

1514 Mesaj
27 Şubat 2009; 22:13:21 

internette "PHILIPS HR 1861 ALU" satan hiç bir yer kalmamış sanırım.her yerde stok yok gözüküyor.

Sony Nex-6 sel-1650mm ,sel-50F18 , Canon FD 50mm 1.4

519 Mesaj
27 Şubat 2009; 22:33:42 

quote:

Orjinalden alıntı: fever2006

presse complete bütün olarak atabilme imkanı sağlıyor demektir.

bluehouse'a gelince, http://forum.donanimhab...page_1//tm.htm#30052741 linkinde yapmış olduğum inceleme de kısmen değindim. umarım sizi aydınlatır..

Portakal sıkması nasıldır acaba? bilginiz varmıdır? Birde köpük ayırıcısı varmı?

793 Mesaj
28 Şubat 2009; 0:44:57 

Philips , Sinbo , Arzum, Arnica ve en son olarak Scarlett marka katı meyva sıkacağını kullandım.

Hepsinin sistemi aynı.

ilk Başta Arzum Ar 113 le başladım . Kötü yanı, Ağzı küçüktü meyvayı dörde beşe bölmek gerekiyordu. Ama küçüktü ve temizlemesi kolaydı.

Arkadaşımda arnica aldı ondada durum aynı . meyvayı dört beş parçaya bölmek gerekiyordu. küçüktü ve temizlemesi kolaydı.

Daha sonra başka bir arkadaşım sinbo aldı. Onda meyvaların küçük parçalarını posa haznesine direkt suyunu çıkarmadan gönderiyordu. Pek memnun kalmadı .

Philipse gelince scarlett markasından hiçbir farkı yok. Farkı Fiyatı. :)
( meyvaları bütün atmak zevkli ama büyük oldukları ve çok parça barındırdıkları için temizlemesi daha zor.)

Bu kadar katı meyva sıkacağı kullandım ve hiç biri beni tatmin etmedi.

Bundan sonra kollu narenciye sıkacağı kullanmayı düşünüyorum.

Diyeceksiniz illa ben katı meyvada sıkacam. Gidin ozaman arnica 205 katı meyva sıkacağı alın .

meyvaları daha fazla parçaya bölersiniz ama. en azından temizlenmesi kolay olur.

Bence temizlikle uğraşmaktansa meyvaları birkaç parçaya daha bölmek daha iyi.

117 Mesaj
28 Şubat 2009; 12:06:13 

quote:

Orjinalden alıntı: hakan2200

Mevei bölmek problem değilde bu ağzı dar olan makinelerin ebatı ve dolayısıyla gücüde düşük oluyor. Meyveyi iyi sıkabiliyorlar mı acaba?

Görüntü : Toshiba 52Z3030 Lcd (ex Toshiba 46ZF355) / Toshiba HD-EP30 Hddvd / WD TV Live HD Media Player / Hiremco X3 Turbo Receiver / Logitech Harmony 525 Universal Remote
Ses : Jvc RX-5062 Avr + Pure Acoustics Slimdream + Slw10
Bil : Exper NR13E Notebook
Tel : Huwei İdeos X5 + Team 16 GB Class 10 (ex Siemens SX1) ve daha neler neler..

793 Mesaj
28 Şubat 2009; 13:04:49 

quote:

Orjinalden alıntı: gecekusu35

Mevei bölmek problem değilde bu ağzı dar olan makinelerin ebatı ve dolayısıyla gücüde düşük oluyor. Meyveyi iyi sıkabiliyorlar mı acaba?

bende arzum Ar 113 makinede var.

hiç zorlanmadan bölmüş olduğum meyvaları cirlop gibi sıkıyor.

Ayrıca daha dün 114 ytl ye aldığım scarlett makinayı bir arkadaşım istedi ona bugün 100 ytl den sattım.

ve arzumla devam edeceğim.

292 Mesaj
28 Şubat 2009; 14:47:28 

sinbo sj3122 ve arzum mela modelinden hangisini önerirsinz?

793 Mesaj
28 Şubat 2009; 16:13:41 

sinbo 3122 alma arkadaşım şimdi hiç memnun değil.

arzum düşünülebilir.

292 Mesaj
28 Şubat 2009; 16:23:59 

quote:

sinbo 3122 alma arkadaşım şimdi hiç memnun değil.

arzum düşünülebilir.

üstat sebebi nedir? sinbo 3122 neden iyi değil.

793 Mesaj
28 Şubat 2009; 18:30:44 

ufak kalan parçaları sıkmadan posa haznesine atıyormuş. nar falan atsan sonuç facia yani.

312 Mesaj
2 Mart 2009; 11:25:29 

Philips alu'nun doğubank ve çevresinde iki gün önceki fiyatı 275 liraydı. Mal yok diye karaborsaya düşmüş neredeyse. Bi de dolar kurundaki artış iyice fiyatı yükseltti. Biraz beklemekte fayda var sanırım. Ama uygun fiyatta bulan olursa paylaşımını bekliyoruz.

May the Force be with you

292 Mesaj
6 Mart 2009; 20:42:08 

Philips HR 1858/55 Katı Meyve Sıkacağı

bu ürünle ilgili fikriniz nedir arkadaşlar?

http://www.ekopasaj.com...yve-sikacagi_91405.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyuksel -- 9 Mart 2009; 18:21:03 >

337 Mesaj
9 Mart 2009; 17:01:10 

quote:

Orjinalden alıntı: kyuksel

Philips HR 1858/55 Katı Meyve Sıkacağı

bu ürünle ilgili fikriniz nedir arkadaşlar?

http://www.ekopasaj.com...s.aspx?productId=106925

link çalışmıyor.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

292 Mesaj
9 Mart 2009; 18:27:05 

quote:

Orjinalden alıntı: kartal4c

link çalışmıyor.

düzeltildi.

374 Mesaj
9 Mart 2009; 21:09:45 

arkadaşlarben MOULINEX JU5008 JUICE MACHINE kullanıyorum
tek kelımeyle mukemmel
portakalıda son derece iyi sıkıyor
katı meyvelerde performans mukemmel
parcalıda bulasık makınasında yıkanıyor
bence son derece mukemmel
kesınlıkle tavsıye ederım ılgılenen arkadaslara 20-30 mılyondan kacmayın bence

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

1279 Mesaj
10 Mart 2009; 9:17:29 

quote:

Orjinalden alıntı: arkin11

arkadaşlarben MOULINEX JU5008 JUICE MACHINE kullanıyorum
tek kelımeyle mukemmel
portakalıda son derece iyi sıkıyor
katı meyvelerde performans mukemmel
parcalıda bulasık makınasında yıkanıyor
bence son derece mukemmel
kesınlıkle tavsıye ederım ılgılenen arkadaslara 20-30 mılyondan kacmayın bence

ben geçen darty'de inceledim.Bıçağı süzgeci filan kaliteliydi.Fakat sürahisi yok.Çok saçma geldi.Sırf bu yüzden almaktan vazgeçebilir insanlar

330Ci Feel the Difference

695 Mesaj
10 Mart 2009; 13:19:46 

quote:

Orjinalden alıntı: gecekusu35

Neden normal olsun ki? Benim beklentim:

Narenciye sıkacağı -> Yalnız sulu meyveleri sıkar (Portakal, limon vs. Bu yüzden fiyatı ucuzdur.)
Katı meyve sıkacağı -> Hepsini sıkar (sulu, katı ayırmaz.)

Philips kullanan arkadaların bu konuyu adınlatmasını rica ediyorum..

Yaklaşık 1 yıldır Philips Alu 1861 kullanıyorum, çok memnunum. Portakal ve mandalinayı 1. kademede sıkıyorum harika sonuç alıyorum. Tamamen homojen oluyor. Kollu portakal sıkıcılarında meyvesuyunda hafif pütürler oluyor ya, işte onlar olmuyor. Vişne suyu kıvamında portakal suyu oluyor yani. Almayı düşünenlere tavsiye ederim. Yıkaması da kolay. Bazen hemen kullandıktan sonra yıkamıyorum, akşam sıkıyorum bir de ertesi sabah kullanıyorum.

374 Mesaj
10 Mart 2009; 16:14:05 

haklısın surahısı yok ama performansı cok iyi
surahı o kadar da onemlı degıl

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

39 Mesaj
13 Mart 2009; 17:11:11 

Sinbo SJ-3122 almak üzereyken dh'de konusu varmı diye bir bakayım yorumlar nasıl dedim yorumları görüncede almaktan vazgeçtim, 100-150 tl civarları tavsiye edeceğiniz katı meyva sıkacağı var mı?

Sahipsiz vatanın batması haktır,sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır..!

292 Mesaj
13 Mart 2009; 20:03:02 

arzum mela ve philips hr 1858 modelleri arasında kaldım.ama piyasada ve internette bir türlü bu ürünler yok.acaba alabileceğimiz bir yer varmı?

374 Mesaj
16 Mart 2009; 8:12:46 

5 mart 2009 da Philips ALU-1861 modelinden aldım. ankarada vatan bilgisayardan. normal fiyatı 279 tl idi. ama Word kart da % 18 indirim + 5 taksit imkanı vardı. yaklaşık 237 tl gelmiş oldu. bende ankarada araştırdım sadece orada buldum. 4 tane getirmiş adamlar. ama ben daha sonra 1 tane daha aldım. annemlere. benden sonra teshirde 1 ürün kalmıştı.
gelelim ürünün durumuna, şimdiye kadar portakal,limon,elma,ayva sıktım. elmalardan hiç memnun kalmadım. çünki piyasada ki elmaların % 90 soğuk hava deposu elması. dolayısı ile cok sulu değiller. içleri sanki muz gibi. fazla suyu cıkmıo. ayrıca portakallar da cok sulu değildi. buna rağmen alet den memnun kaldım. ayrıca bu aleti almadan önce Arzum, sinbo,moulinex,kenwood arasından hangisini sececeğim derken, Ankamall da ki cafelerden birine sordum siz hangi katımeyva sıkacağını kullanıyorsunuz? adamlar philips ALU 1861 kullanıyorlarmıs 2,5 yıldır. "bir problemi cıkarmadı aslında ev kullanımı için ama biz profesyonel olarak kullanıyoruz. ufak tefek arızası cıkıyor onuda servisde yaptırıyoruz" dediler. bununla birlik de daha üst düzey bir cihaz almak isteyenler için ise Tepe home da Breville 'nin JE 800 katı meyva sıkacağı var 1.250 TL ye yurtdısında bu cihaz yaklasık 250 sterlin felan. ama 1200 watt cok profesyonel bir cihaz. parası olanın bu cihazı almasını tavsiye ederim.

Çırak Ustayı Sollamazsa Sanat Ölür, Hatalı Sollarsa Çırak Ölür.. Samsung Galaxy N9000Q Note 3 Mazda 3 1.6 Mirai AT Automatic 2012 Nike WC0021 Ray Ban RB3308 Nikon D3000

292 Mesaj
16 Mart 2009; 9:44:36 

arkadaşlar hafta sonu SİNBO SJ-3122 modelini aldım.alırken tereddüt ediyordum.ama eve gelip ilk kullanımı yaptım.bence gerçekten mükemmel.diğer markalara fazla para vermeye gerek yok.TEKNOSA'dan 99,90TL idi.maximum karta 5 taksite %10 maxipuan veriyor.yani 90 TL ye gelmiş oldu.bence bu fiyata çok iyi bir ürün.diğer markalar piyasada zaten yok.hem de pahalı.bütçesini sevenler için SİNBOyu öneririm.

128 Mesaj
16 Mart 2009; 15:54:00 

arkadaşlar bende almayı düşünüyorum galiba arzumun ar155 modelini alacağım fiyatı nette 155 tl en ucuz benim gördüğüm philips iyi ama para yok malesef

sony dsc h50

292 Mesaj
16 Mart 2009; 17:41:44 

quote:

Orjinalden alıntı: mozasur

arkadaşlar bende almayı düşünüyorum galiba arzumun ar155 modelini alacağım fiyatı nette 155 tl en ucuz benim gördüğüm philips iyi ama para yok malesef

kardeş bu ürün hiçbiryerde yok.baktığın sitedede yoktur.ben bu yüzden sinbo aldım.memnunnum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyuksel -- 16 Mart 2009; 17:36:30 >

337 Mesaj
23 Mart 2009; 11:03:37 

quote:

Philips , Sinbo , Arzum, Arnica ve en son olarak Scarlett marka katı meyva sıkacağını kullandım.

Hepsinin sistemi aynı.

ilk Başta Arzum Ar 113 le başladım . Kötü yanı, Ağzı küçüktü meyvayı dörde beşe bölmek gerekiyordu. Ama küçüktü ve temizlemesi kolaydı.

Arkadaşımda arnica aldı ondada durum aynı . meyvayı dört beş parçaya bölmek gerekiyordu. küçüktü ve temizlemesi kolaydı.

Daha sonra başka bir arkadaşım sinbo aldı. Onda meyvaların küçük parçalarını posa haznesine direkt suyunu çıkarmadan gönderiyordu. Pek memnun kalmadı .

Philipse gelince scarlett markasından hiçbir farkı yok. Farkı Fiyatı. :)
( meyvaları bütün atmak zevkli ama büyük oldukları ve çok parça barındırdıkları için temizlemesi daha zor.)

Bu kadar katı meyva sıkacağı kullandım ve hiç biri beni tatmin etmedi.

Bundan sonra kollu narenciye sıkacağı kullanmayı düşünüyorum.

Diyeceksiniz illa ben katı meyvada sıkacam. Gidin ozaman arnica 205 katı meyva sıkacağı alın .

meyvaları daha fazla parçaya bölersiniz ama. en azından temizlenmesi kolay olur.

SANA KATILIYORUM.

Abim kenwood almış 300 ytl ye. Portakal sıktırdım . ve sıktıktan sonra posa haznesine baktım.

Portakalların posası sulu idi. Güzel portakal sıkmıyor.

Çilekleride parça parça posa haznesine gönderiyor.

Bu makinaların sadece katı meyva sıkma işlemlerini güzel yaptığını söyleyebilirim. Diğer yumşak meyvaları sıkarken tamamen bir israf makinesi .

Ama katı meyva sıkarken hakkını veriyorlar.

Bence en iyisi.

Daha ucuz bir katı meyva sıkacağı + narenciye sıkacağı + blendır alınmalı kesinlikle.

Narenciye'de --> Portakal
Blendır'da-------> Çilek - Muz
Katı meyva sıkacağı ---> elma, armut, pancar vs.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4674 Mesaj
23 Mart 2009; 11:19:47 

11 yıl önce Siemens bulaşık makinamı aldığım yerde satıcı,alış-veriş bittikten sonra
hediye istediğimizde Frigidaire marka bir katı meyve sıkacağı hediye etmişti..
hala kullanıyoruz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gendarme -- 23 Mart 2009; 11:14:35 >

iki tip insan korkutur beni..birincisi aç insan, durduramazsın..ikincisi cahil insan,anlatamazsın
Kör cehalet çirkefleştirir insanları...Suskunluğum asaletimdendir.Her lafa verilecek bir cevabım var. Lakin, bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye !!!
2011 Fiat Bravo Sport Style 120+ Hp Dualogic M-Jet Skydome-Asist Kit-Bianco Pastello

1320 Mesaj
25 Mart 2009; 18:11:23 

katı meyva sıkacağı + salata için havuç falan rendeleyen mutfak robotu tarzı performans alabileceğim bi ürün var mı acaba?tabi fiyat da çok önemli.sanırım böyle bir ürün pek yok veya olsada fiyat olarak heralde biraz tuzludur.ikisindende almayı düşünüyorum,beraber bir model varsa daha çok tercih ederim.

başka bir sorum da arzum mela'yla nar sıkan oldu mu acaba?ilgilendiğim bir ürün ve nar suyu elde edebilmek için kullanışlı mı merak ediyorum.

374 Mesaj
25 Mart 2009; 18:45:01 

MOULINEX JU5008 JUICE MACHINE
YADA BIR UST MODELI
HIC BASKA MAKINA ARAMAYIN FIYATIDA PAHALI DEGIL
SON DERECE KALITELI
MEYVELERI BUTUN ATABILIYORSUN
PERFORMANS MUTHIS

ALIN BU ALETI SONRA BANA DUA EDIN BASKA BISEY ARAMAYIN
YINEDE FIKIR SIZIN

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

1320 Mesaj
25 Mart 2009; 18:56:28 

tavsiye için teşekkürler.peki öncelikli olarak benim istediğim tarz ikisi birarada olan bir ürün tavsiye edebilecek olan var mı acaba?

519 Mesaj
25 Mart 2009; 19:06:06 

quote:

MOULINEX JU5008 JUICE MACHINE
YADA BIR UST MODELI
HIC BASKA MAKINA ARAMAYIN FIYATIDA PAHALI DEGIL
SON DERECE KALITELI
MEYVELERI BUTUN ATABILIYORSUN
PERFORMANS MUTHIS

ALIN BU ALETI SONRA BANA DUA EDIN BASKA BISEY ARAMAYIN
YINEDE FIKIR SIZIN

Biraz inceledim ve bluehouse 510je ile aynı ayarda sanırım. bluehouse düşünüyordum ama gönlüm de moulinexe kaymıyor değil.
Siz kullanıcısı iseniz biraz bilgi verirmisiniz. Örneğin portakalları iyi sıkabiliyormu yoksa posası sulu sulu mu kalıyor ya da kaç portakaldan kaç bardak çıkar gibi bilgileri verirmisiniz. 800w olması önemli bir nokta bi de...

374 Mesaj
25 Mart 2009; 20:18:33 

KARDES HER SEY MUKEMMEL
portakal butun atıosun makına kabugunu ayırıyo
fakat suya bu durumda bıraz kabuk tadı karısıyor ben soyuyorum
cıkan su tatmınkar katı meyve sıkacagı olmasına ragmen muthıs su cıkarıyor
SU DURUMU MEYVANIN DURUMUNA GORE DEGISIYO
MESELA EN SON 2 KG HAVUCTAN 1 LİTREDEN FAZLA SU ALDIM
BU ALETTEN SONRA YASAMIM DEGISTI ELMA PORTAKAL HAVUC KARISIMI YAPIYORUM INANILMAZ LEZZETLİ VE SAGLIKLI OLUYOR BAZENDE PATATES ATIYORUM SUPER OLUO
OZELLIKLE OGRENMEK ISTEDIGINIZ BIR KONU VARSA YARDIMCI OLABILIRIM

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

519 Mesaj
25 Mart 2009; 23:45:53 

quote:

KARDES HER SEY MUKEMMEL
portakal butun atıosun makına kabugunu ayırıyo
fakat suya bu durumda bıraz kabuk tadı karısıyor ben soyuyorum
cıkan su tatmınkar katı meyve sıkacagı olmasına ragmen muthıs su cıkarıyor
SU DURUMU MEYVANIN DURUMUNA GORE DEGISIYO
MESELA EN SON 2 KG HAVUCTAN 1 LİTREDEN FAZLA SU ALDIM
BU ALETTEN SONRA YASAMIM DEGISTI ELMA PORTAKAL HAVUC KARISIMI YAPIYORUM INANILMAZ LEZZETLİ VE SAGLIKLI OLUYOR BAZENDE PATATES ATIYORUM SUPER OLUO
OZELLIKLE OGRENMEK ISTEDIGINIZ BIR KONU VARSA YARDIMCI OLABILIRIM

peki hiç çilek, kiraz nar sıktınmı kardeş. Bütün olarak posaya atıyor diyorlar küçük olduğundan diğer makinelerde ama

3012 Mesaj
27 Mart 2009; 13:12:36 

Philips'de nar suyu dışında her şeyi sıkabildim. Nar'ın çekirdekleri aleti bozuyordu az kalsın.
Ben genelde köpük az olsun diye en düşük kademede sıkıyorum.
3 tane Golden elma bir adet bütün kabuklu limon sıkınca muhteşem bir limonata oluyor.

PSN: orkhonn

10 Mesaj
28 Mart 2009; 17:12:39 

İlk önce yapmış olduğunuz iyi niyetli tavsiyeler için herkese teşekkür ederim..

Bende bugun genel olarak forumdaki tavsiyelerin philips hr 1861 meyva sıkacağı yönünde olmasından dolayı gidip almış bulunuyorum.Havuç ve portakal sıktım.Ürün gayet başarılı ve sessiz gözüküyor.İnş uzun süreli kullanılabilir.

Bunun dışında Media Markt de 269 lira ancak kart finans ve citibank kartlarından başka vade farksız taksit yapmıyorlar.Bundan dolayı Meydan Real den 279 lira vade farksız 8 taksit aldım.Ürün Realde mevcut(bulamayanlar için).Ayrıca Moulinex 5008 de 189 lira ancak sadece bir tane var ve teşhir ürünü.Teşhir olduğundan dolayı pek içime sinmedi ancak almak isteyenler düşünebilir.Gitmeden önce bir telefon açsınlar bir tane kaldığından satılabilir.

Son olarakta piyasada satılan meyva suların,taze sıkılanlarla karşılaştırılamayacağını söylemek isterim

Selamlar..

istikbal göklerdedir

374 Mesaj
29 Mart 2009; 15:50:25 

quote:

Orjinalden alıntı: makifozcan

peki hiç çilek, kiraz nar sıktınmı kardeş. Bütün olarak posaya atıyor diyorlar küçük olduğundan diğer makinelerde ama
NAR DENEDİM ÇOK ACI OLDU KABUKTAN DOLAYI
ÇİLEKTE SIKTIM UZUMDE MUZ VE KIVI COK SU ALAMIYORUSN
BEN PORTAJKAL VESAIRE KARISIMI ELDE ETTIKTEN SONRA CILEK MUZ GIBI MEYVALARI SURAHININ ICINE ATIP BLENDERDAN GECIRIYOEUM
BUNUDA DISARIDA TAZE SIKMA MEYVA SUYU SIKANLAR SOYLEDİ

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

1 Mesaj
14 Nisan 2009; 18:32:01 

arkadaslar merhaba

sımdı bu phılıps alu portakalı ıyı sıkmıyomu bu sonuc mu cıkıyor ortaya ona gore karar verecegım

bende moulınex ve phılıps arasında kaldım

793 Mesaj
17 Nisan 2009; 12:58:29 

Ufak tefek birşey alın.
meyvaları ikiye üçe bölerek kullanın.
Çünkü Sistem hepsinde aynı.

+Meyvanın içinide görmüş olursunuz.
+Temizliği kolay oluyor.
+Daha ucuz.

Benden söylemesi.

11 Mesaj
17 Nisan 2009; 14:50:29 

Kaliteli ve gerçekten çok ergonomik bir meyve sıkacağı...

3 lt posa kabı.
1 lt meyve suyu saklama haznesi.
2 hız ayarı.
Güvenlik kilidi.
Güçlü 850 Watt motor.
2 yıl garanti.

http://www.magaza24.com...-sikacagi-p-103977.html

695 Mesaj
17 Nisan 2009; 15:59:48 

quote:

Orjinalden alıntı: iippeekk

arkadaslar merhaba

sımdı bu phılıps alu portakalı ıyı sıkmıyomu bu sonuc mu cıkıyor ortaya ona gore karar verecegım

bende moulınex ve phılıps arasında kaldım

Ben de Philips 1861 var 1 senedir. Çok memnunum. Portakalı soyup 1. kademede sıktığın zaman harika oluyor. Havuç, elma, portakal, mandalina, kivi, armut sıkıyorum daha çok.

1041 Mesaj
22 Nisan 2009; 15:11:30 

quote:

Orjinalden alıntı: gaberdiye

Sinbo Sj-3119 Katı Meyve Sıkacağı

http://www.ekoal.com/st...ls.aspx?productId=71224

0

evet katılıyorum güzel bir ürün epey donanıma sahip

381 Mesaj
9 Mayıs 2009; 22:20:54 

anneler günü için anneme sinbo 3122 yi 89 liraya aldım.6 taksitlle carrefourdan.fiyatı gayet uygun geldi.inşallah iyi çıkar anneme mahcup olmayız.

1022 Mesaj
25 Mayıs 2009; 17:13:59 

bende philips 1861 modelini almış bulunuyorum peşin 250 tl ye alabildim dogubank tan urun malesef kara borsaya dusmus.Neyse sormak istedigim sey meyvaları butun sekilde sıkabileceginden bahsediliyor peki seftali veya kayısı gibi sert cekirdekleri olan meyvelerde de aynı şey gecerli olurmu bu konuda tecrube edinen varmı yani cunku mesela biliyosunuzki kayısının oldukça sert bir çekirdegi var kesicisinin dislerinin kırılması soz konusu olurmu

20 Mesaj
13 Temmuz 2009; 19:06:45 

merhaba

bende 2 gün önce dartyden 249 tl vade farksız philps 1861 alu aldım çok araştırdım en iyisi buydu bence mükemmel bir ürün herkese tavsiye ederim ama bazı tereddütlerim var kullanım açısından eğer bu cihazı uzun süreden beri kullanan arkadaslar varsa yardım istiyorum

1- Ürünün kullama kılavuzunda bazı içecek tarifleri var mesela aynen şöyle yazıyor.....

Meyve kokteyli
-- 4 adet orta boy kayısı, çekirdekli ((( İŞTE BUNU ANLAMADIM MESELA ÇEKİRDEKLİ YAZIYOR ZARAR VERMEZMİ ))))
-- 2 kap küp şeklinde kesilmiş soyulmuş kavun
-- 1 büyük boy elma, sapı çıkarılmış
-- 1 adet soyulmuş portakal
1 Tüm meyveleri meyve sıkacağında iyice karıştırın ve buz ekleyerek derhal servis yapın.

2- Bunu hiç anlamadım elmanın sapını çıkararak atın diyor ama bakın ne yazıyor cihazın içindeki içecek tarifleri bölümünde

Ananas, şeftali ve armut suyu
-- 1/2 soyulmuş ve ikiye kesilmiş ananas
-- 2 adet soyulmuş ve soğutulmuş şeftali
-- 2 adet sapı çıkarılmış, küçük armut
1 Ananas, şeftali ve armudu meyve sıkacağında sıkın. Derhal servis yapın.

Evet bende kullanma kılavuzunda yazana uydum ve şeftali soydum ve attım sonuç mükemmel o çok sert olan çekirdeği paramparça etti ama bende makine o işlemi yaparken dedim herhalde makine gitti inanılmaz bir ses bir gürültu şaşırdım kaldım.

Ertesi gün philps sirkececi küçük alatler servisini aradım dedim böyle böyle şeftali sıktım çekirdekle beraber adam dedi olmaz sakın yapmayın cihaza zarar verir ama dedim kendi kitabında

-- 2 adet soyulmuş ve soğutulmuş şeftali sıkın yazıyor soyun diyor çekirdeği çıkarın demiyor adam belki çeviri hatası olmuştur falan filan yapmayın anlamadım gitti eğer bu cihazı kullanan tecrübeli arkadaslar varsa yardım istişyorum..

teşekkürler şimdiden bu sayfayı takip ediyor olucam

22 Mesaj
16 Temmuz 2009; 11:59:25 

Herkese merhaba, Moulinex katı meyve sıkacağı aldım.
Elmayı bütün veya büyükse ikiye bölerek çekirdeklerini çıkartmadan
Şeftalinin çekirdeğini çıkararak 2 parça halinde
Vişneleri bütün çekirdekleriyle
Üzümleri de küçük saplarıyla sıkabiliyorsunuz.
Güzel sıkıyor tamam da çok köpüklü oluyor sanki meyvenin tadı değişmiş gibi sonra acayip bir mutfak kirliliği meydana geliyor. Çok iş çıkıyor. Cihazın filtresinin etrafı meyve parçalarıyla doluyor, yıka yıka bitmiyor ve ben 2 bardak meyve suyu elde etmek için yarım saat mutfakta kalıyorum.
Çalışan insanlarız zaman kısıtlı tamam çocuğuma katkısız meyve suyu içirmek istiyorum ama bilemiyorum... ben ürünü iade etmeye karar verdim Daha alalı 4 gün oldu ve satıcı mağaza ile konuştum. Ürünü alacaklar.
Aldığım ürün şu :
0

Ürün çok büyük ve çok yer kaplıyor ayrıca. Bu işin daha pratiği yok mu merak ediyorum. Koca bir alet, devasa bir kirlilik elde edilen sonuçla orantılı değil!

Not: Bu ürünü alan ya da alacak olanlara bir tavsiye; posa kabına poşet yerleştirirseniz bir kap yıkamaktan kurtulursunuz :)

708 Mesaj
24 Temmuz 2009; 0:38:49 

Arkadaşlar ayvayı bile sorunsuz sıkabilen makina varsa onu alacağım.

748 Mesaj
7 Ağustos 2009; 18:20:33 

Arkadaşlar en sonunda bende birtane aldım. Philips alacaktım. son birkaç aydır bir türlü stoklara giremedi. Philips bulamadığım için Molunex alacaktım, internette dolaşırken Bosch'un MES 3000 diye XXL boyutlarında yeni bir model katı meyve sıkacağı çıkmış.
Çarşıda bizim bosch bayisine gittim. Bayideki abimiz tanıdıktı. Bana ev hediyesi olarak çok uygun fiyata verdi, ürünü.

Ürün hakkında kendi kişisel sitemde bazı bilgileri paylaştım. İnceleme Burada, reklam olmasın diye site adı yazmıyorum.

0

Ekteki dosya (1)

Asus N53SN-SZ129V, Corsair Force GT 120GB, Corsair Force 3 120GB, 16 GB Kingston RAM, Full Hd Ekran, Gigabith Ethernet, 150Mbit Wireless Adaptör, Sata 3, Geforce GT 550 2GB, Usb 3.0, 4 adet USB, HDMI, BlueRay Combo sürücü,DELL U2713H 2560X1440 WQHD

Demirdöküm NITRON Kullanıcılarını buraya bekliyorum -->> NITRON KOMBI Kullanıcıları Derneği (Problemler ve Çözümleri Kullanıcı Deneyimleri, Özellikler)

748 Mesaj
7 Ağustos 2009; 18:26:23 

Ürünü daha yeni aldık, birgün bile olmadı alalı. Daha 2 adet elmanın suyunu çıkardık. Şimdilik olumsuz veya olumlu birşey söyleyemiyorum. Ama ürün Philips'e çok benziyor.

Asus N53SN-SZ129V, Corsair Force GT 120GB, Corsair Force 3 120GB, 16 GB Kingston RAM, Full Hd Ekran, Gigabith Ethernet, 150Mbit Wireless Adaptör, Sata 3, Geforce GT 550 2GB, Usb 3.0, 4 adet USB, HDMI, BlueRay Combo sürücü,DELL U2713H 2560X1440 WQHD

Demirdöküm NITRON Kullanıcılarını buraya bekliyorum -->> NITRON KOMBI Kullanıcıları Derneği (Problemler ve Çözümleri Kullanıcı Deneyimleri, Özellikler)

321 Mesaj
7 Ağustos 2009; 22:02:18 

quote:

Orijinalden alıntı: mtarik34

merhaba

bende 2 gün önce dartyden 249 tl vade farksız philps 1861 alu aldım çok araştırdım en iyisi buydu bence mükemmel bir ürün herkese tavsiye ederim ama bazı tereddütlerim var kullanım açısından eğer bu cihazı uzun süreden beri kullanan arkadaslar varsa yardım istiyorum

1- Ürünün kullama kılavuzunda bazı içecek tarifleri var mesela aynen şöyle yazıyor.....

Meyve kokteyli
-- 4 adet orta boy kayısı, çekirdekli ((( İŞTE BUNU ANLAMADIM MESELA ÇEKİRDEKLİ YAZIYOR ZARAR VERMEZMİ ))))
-- 2 kap küp şeklinde kesilmiş soyulmuş kavun
-- 1 büyük boy elma, sapı çıkarılmış
-- 1 adet soyulmuş portakal
1 Tüm meyveleri meyve sıkacağında iyice karıştırın ve buz ekleyerek derhal servis yapın.

2- Bunu hiç anlamadım elmanın sapını çıkararak atın diyor ama bakın ne yazıyor cihazın içindeki içecek tarifleri bölümünde

Ananas, şeftali ve armut suyu
-- 1/2 soyulmuş ve ikiye kesilmiş ananas
-- 2 adet soyulmuş ve soğutulmuş şeftali
-- 2 adet sapı çıkarılmış, küçük armut
1 Ananas, şeftali ve armudu meyve sıkacağında sıkın. Derhal servis yapın.

Evet bende kullanma kılavuzunda yazana uydum ve şeftali soydum ve attım sonuç mükemmel o çok sert olan çekirdeği paramparça etti ama bende makine o işlemi yaparken dedim herhalde makine gitti inanılmaz bir ses bir gürültu şaşırdım kaldım.

Ertesi gün philps sirkececi küçük alatler servisini aradım dedim böyle böyle şeftali sıktım çekirdekle beraber adam dedi olmaz sakın yapmayın cihaza zarar verir ama dedim kendi kitabında

-- 2 adet soyulmuş ve soğutulmuş şeftali sıkın yazıyor soyun diyor çekirdeği çıkarın demiyor adam belki çeviri hatası olmuştur falan filan yapmayın anlamadım gitti eğer bu cihazı kullanan tecrübeli arkadaslar varsa yardım istişyorum..

teşekkürler şimdiden bu sayfayı takip ediyor olucam

El-insaf arkadaşım, şeftali hiç çekirdeğiyle sıkılır mı?Makineye ve çevreye zarar verebileceği gibi zaten çekirdeğin kendisi de bir hayli zehirli maddeler bulunduruyor.Aman dikkat!

1-Avşa adasında SATILIK üç daire, dört üçgen, beş dikdörtgen

64 Mesaj
7 Ağustos 2009; 23:25:51 

bende blue house aldım 199 a 8taksit. 800 wattlık.gayet memnunum.

748 Mesaj
15 Ağustos 2009; 0:21:46 

Bosch ile çekirdeksiz izmir üzümü sıkmak istedim. Üzüm tanelerini doldurdum, bastım düğmeye. Üzümlerin suyunu çıkardı çıkarmasına, ama tam sıkmadan bütün üzüm tanelerini posa kabına fırlattı. Üzümün suyunun %60'ı nı biriktirme kabına, geri kalan suyu ise posa haline getirdi. Yani suyun bir kısmı posa kabında birikti.

Anladımki katı meyve sıkacakları yumuşak meyveleri sıkmakta pek verimli değil. Heleki XXL boyutlarında büyük meyveleri sıkmak için olanlarında, yumuşak ve küçük taneli meyveleri posa kabına çok çabuk atıyor. Çok verimli olmuyor. Tahmin ediyorum, bütün katı meyve sıkacakları bu şekilde. Portakal, mandalina, şeftali, üzüm gibi meyveler için narenciye sıkacaklarından almakta fayda var.

487 Mesaj
16 Ağustos 2009; 23:11:06 

philips hr1861 alu kullanıp memnun olmayan var mı arkadaşlar, bir de fiyatları ne civarda acaba, piyasada pek bulunmuyor sanırım, internet sitelerinde var ama hangisine güvenip alacağımı bilemedim, son zamanlarda alan arkadaş var mı acaba aramızda?

487 Mesaj
23 Ağustos 2009; 22:05:37 

arkadaşlar 1 haftada 1 cevap bile gelmedi, ben de dün metroda hr1865 gördüm ve aldım, biraz pahalı oldu sanırım 369 tl ama parasının hakkını verecegini düşünüyorum, kullanınca deneyimlerimi paylaşırım...

7464 Mesaj
27 Ağustos 2009; 10:24:50 

Ben de bugünlerde bir katı meyve sıkacağı alacağım.

Sanıyorum 200-250 TL bütçe aralığında en çok tercih edilen cihazların başında Philips HR1861 ALU geliyor.

Dün akşam Philips, Arzum, Moulinex, Fakir, Essenso vb. olmak üzere 150-300 TL fiyat aralığında birçok katı meyve sıkacağına yakından baktım. Öncelikle bu dizaynı ilk önce kim yaptıysa tebrik ediyorum, çünkü tüm markaların çalışma sistemi ve bıçak diyebileceğim meyvelerin parçalanarak suyunun çıkartıldığı bölüm aynı. Sadece bıçakları arasında ufak tefek dizayn farkları var.

Arzum AR-155 link 170 TL fiyatla satılıyor. Özellik ve dizayn olarak Philips HR1861 ALU'ya çok benziyor (bıçakları neredeyse aynı, 700w güç, 1,2 LT kapasite, sürahi dizaynı vb).

Philips 1861 ALU ise 240 TL'ye satılıyor (güncel HB fiyatı bu. Carrefour'da 299 TL idi).
Ayrıca Essenso'nun da 1000w gücünde bir modelini gördüm. O da fena gözükmüyordu ama sürahisi pek hoşuma gitmedi. Bir de yanlış hatırlamıyorsam bıçak dizaynını da çok beğenmemiştim.

Çok fazla memnun kullanıcısı olduğu için gönlüm Philips 1861 ALU'dan yana. Hatta bir arkadaşımda bizzat denedim. Çekirdekli üzüm suyu çıkartmıştık; sonuç gayet başarılı idi. Ancak Arzum AR-155 %30 daha uygun fiyatıyla hemen hemen aynı işi yapacaksa, ayrıca yerli üretici olduğu için onu da tercih edebilirim. Burada sorun şu. Her ne kadar çok benzer olsalar da verdikleri sonuçlar arasında fark olabilir. Bu da ancak iki modeli de kullanıp anlayabileceğimiz birşey.

Benim gibi bu yakın zamanda bu cihazı araştıranlara iki sorum olacak :

1) Arzum AR-155'in performansı hakkında tecrübesi olan var mı ?
2) Sirkeci tarafında Philips HR1861 ALU'nun yaklaşık fiyatını biliyor musunuz ? Mağaza adı istemiyorum, sadece piyasa fiyatı... Eğer en fazla 220 TL civarına bulunamıyorsa oraya kadar gitmeye gerek yok; internetten sipariş verebilirim.

REHBER » HD Ready - Full HD Tercihi ve Temel Bilgiler

Lütfen özel mesaj ile görüş veya tavsiye istemeyin, cevap veremiyorum.

351 Mesaj
27 Ağustos 2009; 10:48:25 

quote:

Orijinalden alıntı: signore

Ben de bugünlerde bir katı meyve sıkacağı alacağım.

Sanıyorum 200-250 TL bütçe aralığında en çok tercih edilen cihazların başında Philips HR1861 ALU geliyor.

Dün akşam Philips, Arzum, Moulinex, Fakir, Essenso vb. olmak üzere 150-300 TL fiyat aralığında birçok katı meyve sıkacağına yakından baktım. Öncelikle bu dizaynı ilk önce kim yaptıysa tebrik ediyorum, çünkü tüm markaların çalışma sistemi ve bıçak diyebileceğim meyvelerin parçalanarak suyunun çıkartıldığı bölüm aynı. Sadece bıçakları arasında ufak tefek dizayn farkları var.

Arzum AR-155 link 170 TL fiyatla satılıyor. Özellik ve dizayn olarak Philips HR1861 ALU'ya çok benziyor (bıçakları neredeyse aynı, 700w güç, 1,2 LT kapasite, sürahi dizaynı vb).

Philips 1861 ALU ise 240 TL'ye satılıyor (güncel HB fiyatı bu. Carrefour'da 299 TL idi).
Ayrıca Essenso'nun da 1000w gücünde bir modelini gördüm. O da fena gözükmüyordu ama sürahisi pek hoşuma gitmedi. Bir de yanlış hatırlamıyorsam bıçak dizaynını da çok beğenmemiştim.

Çok fazla memnun kullanıcısı olduğu için gönlüm Philips 1861 ALU'dan yana. Hatta bir arkadaşımda bizzat denedim. Çekirdekli üzüm suyu çıkartmıştık; sonuç gayet başarılı idi. Ancak Arzum AR-155 %30 daha uygun fiyatıyla hemen hemen aynı işi yapacaksa, ayrıca yerli üretici olduğu için onu da tercih edebilirim. Burada sorun şu. Her ne kadar çok benzer olsalar da verdikleri sonuçlar arasında fark olabilir. Bu da ancak iki modeli de kullanıp anlayabileceğimiz birşey.

Benim gibi bu yakın zamanda bu cihazı araştıranlara iki sorum olacak :

1) Arzum AR-155'in performansı hakkında tecrübesi olan var mı ?
2) Sirkeci tarafında Philips HR1861 ALU'nun yaklaşık fiyatını biliyor musunuz ? Mağaza adı istemiyorum, sadece piyasa fiyatı... Eğer en fazla 220 TL civarına bulunamıyorsa oraya kadar gitmeye gerek yok; internetten sipariş verebilirim.

Biraz yukarılara Dikkatle bakarsan yada bir önceki sayfada bir arkadaşımız almıştı sirkeci tarafından mal karaborsa gibi birşeydi bence şu an en uygun HB.saygılarımla

Nasıl Yaşarsan Öyle ÖLÜRSÜN,
Nasıl ÖLÜRSEN Öyle Dirilirsin.

PANASONİC TXP42GW20E NEO PLAZMA