Şimdi Ara

KATI MEYVE SIKACAĞI TAVSİYE (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.162
Cevap
17
Favori
596.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Philips Alu 1861 ve Kenwood JE750 ikisini aynı stand'da açık olarak test ettim ve kararım kenwood'dan yana oldu daha pahalı 289 ytl.Ama daha pratik (sökülüp takılması) ,daha sessiz ve daha güçlü bir izlenim bıraktı bende saygılarımla.
  • quote:

Orjinalden alıntı: barsoy

1- sadece meyve sıkma işi için mutfakta oldukça fazla yer işgal ediyorlar.
    2-her kullanımdan sonra yıkamak gerekiyor.
    3-bozulma olasılıkları yüksek
    4-güçlü motorları yüzünden çok elektrik harcıyorlar.
    5- ikinci made yüzünden su da harcıyorlar. Tabi sıkmadan önce meyveleri yıkamak için de su harcıyorsunuz.
    6-pahalılar(özellikle philips)
    7-Pazardan alırken yiyeceğiniz meyve-sebze dışında sıkmalık da alacağınız için daha fazla yük ve para:)
    8-Evinizde daha fazla çöp oluşturuyorlar.
    9-Özellikle bol vitaminli olsun diye çocuklara hazırlanan "karışık" meyve suları, hem çocukların sindirim gelişimini geciktiriyor, hemde meyvelerin tadını geç öğrenmesine sebep oluyor.

Piyasada katkısız ve %100 olarak satılan meyve suyu varken, bence uğraşmaya değmez.

Söylediklerinizin büyük bir bölümüne katılmakla birlikte, piyasada %100 saflıkta diye satılan ürünlerin içindeki koruyucu katkı maddelerine dikkat etmenizi özellikle tavsiye ediyorum. Normal olarak sıkılan hiç bir meyve suyu bu kadar süre dayanmaz.

• quote:

Orjinalden alıntı: RoaDHuNTeR

quote:

5- ikinci made yüzünden su da harcıyorlar. Tabi sıkmadan önce meyveleri yıkamak için de su harcıyorsunuz.
    7-Pazardan alırken yiyeceğiniz meyve-sebze dışında sıkmalık da alacağınız için daha fazla yük ve para:)
    9-Özellikle bol vitaminli olsun diye çocuklara hazırlanan "karışık" meyve suları, hem çocukların sindirim gelişimini geciktiriyor, hemde meyvelerin tadını geç öğrenmesine sebep oluyor.

Piyasada katkısız ve %100 olarak satılan meyve suyu varken, bence uğraşmaya değmez.

Söylediklerinizin büyük bir bölümüne katılmakla birlikte, piyasada %100 saflıkta diye satılan ürünlerin içindeki koruyucu katkı maddelerine dikkat etmenizi özellikle tavsiye ediyorum. Normal olarak sıkılan hiç bir meyve suyu bu kadar süre dayanmaz.

ben de katılıyorum.. % 100 deseler bile %100 olduğuna inanmıyorum o meyve sularının. illa ki bir şeyler katıyorlar. tat versin, uzun süre dayansın vsvs.. evde tertemiz taze taze katıksız meyve suyu içmeyi tercih ederim..

• merhaba arkadaslar bende tefal shoptan moulınexin katı meyva sıkacagını aldım 100 ytl karsılıgı 4-5 aydır kullanıyorum cok memnunum meyvanın suyunu son damlasına kadar alıo bilginize
  • 1861 gerçekten iyi kullanıyorum KATI meyvelerde oldukça başarılı.
    Portakal mandalina gibi meyvelerde sıkacak öneririm mesela
    http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=22747
    yada
    http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=22746 gibi ürünler alabilirsiniz

• Ben de kenwood kullanıyorum. Temizliğii en büyük dert ama biz meyve de yetiştirğimiz için gerçekten çok işimize yarıyor.
  • up güncel
  • Benim görüşüm ve araştırarak aldığım Philips 1861 model katı meyve sıkacağı. Biraz pahalı gelebilir, ama fazlasıyla hakediyor diye düşünüyorum.
  • up güncel
  • Philips 1861 model katı meyve sıkacağını 6 aydır kullanıyoruz. çok memnunuz..
    performansı çok iyi..

iyi yönleri:

* çok kısa sürede sıkıyorsunuz.. portakal, nar, havuç v.b. farketmez, yarım dakikada meyve suyunuz haızr.
    * köpük ayırıcı aparatı ile köpükten kurtuluyorsunuz.

kötü yönleri:
    * birkaç bardak meyve suyu için bayağı temizlik işi çıkıyor.
    * (bu kimine göre iyi kimine göre kötürdür) meyvelerin sadece suyunu alabiliyorsunuz, örneğin portakalı elde sıksanız az biraz da posası gelir bardağa, ama bu alet ile saf su gibi çıkıyor.
    * biraz büyük, mutfakta yer işgal ediyor.
  • philips alacağım ama halen karasızım.
  • herkese selam
    katı meyve sıkacağı alıcam..karar veremiyorum.yorumları okudum philips gayet iyi fakat daha uygun fiyata da aletler var.
    bana marka model tavsiyesinde bulunabilir misiniz?
    ayrıca en ucuz nerden alabilirim nerelerde kampanya var bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim..istanbul için...

teşekkürler
  • katı meyve sıkıcı dostlar nerdeler?
  • SELAMLAR PILIHPS KATI MEYVA SIACI ALMAYI DUSUNUYORUM FIYATI NEKADAR
  • quote:

Orjinalden alıntı: murat_3547

SELAMLAR PILIHPS KATI MEYVA SIACI ALMAYI DUSUNUYORUM FIYATI NEKADAR

Hb.comda fiyat artmış arkadaşlar haberiniz olsun (philips için)
  • quote:

çok doğru,
    bizim buralarda bir dirhem bal icin bir ceki keciboynuzu cignemek diye bir söz var,

çok aşırı sıklıkta kullanılmayacak bir ürün ama

hayat insana herşeyi ihtiyaçmış gibi şartlanıdırıyor,

evlerimiz bir yığın teknolojik kalabalıkla boğuluyor...

• quote:

Orjinalden alıntı: fever2006

herkese selam
    katı meyve sıkacağı alıcam..karar veremiyorum.yorumları okudum philips gayet iyi fakat daha uygun fiyata da aletler var.
    bana marka model tavsiyesinde bulunabilir misiniz?
    ayrıca en ucuz nerden alabilirim nerelerde kampanya var bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim..istanbul için...

teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: dmrbrn

bende sinbo sj 3113 var yaklaşık 2,5 aydır kullanıyorum...
    ilk önce phılıpsın yukarıdaki modeli aklımdaydı-arkadaşımda bundan var-sonra ablam arnıca aldı baktım oda güzel...
    sonra sınboyu aldım,90ytl...
    phılıpsile aralarında sıkma ve köpük olarak hiç fark yok...heee birini 10sene birini 7 yıl kuullanırsın ona bişey demem ...ama sinboda malzeme kalitesi olarak gayet güzel...
    bence sinbo 95 phııps 225....ytl....bu farka kesinlikledeğecek fark yok arada....heee 30-40-50ytl(en fazla) fark vardır-dersin ki bu phılıps o zaman alınır...ben sinbo,nun baskülünüde kullanıyorum-atıyorum kullanım bilgilerinde 9,7kg yazan hoparlörümü aynen 9,7kg çıkartıyor....çok iyi..

meyve sıkacağı için sıçratma vs..falan fılan yok.malzeme kaliteside gayet yeterli.
    ..tekrar edeyim-sıkma olayı ve köpük ve posa durumu aynen phılıps gibi,
    en önemlisi phılıpsın bu sıkacağı bence çok pahalı-o parayı etmez..hee elbette sınbodan aşşağı kalacak yanı yok artısı vardır eksisi yoktur ancak o parayı 225ytl edecek kadar kesinlikle değil...
    demir buran...

yorum cok ise yaradi bende alacam
    yanliz 3119ile 3122arasinda kaldim, 3122 inox olmasi sebebi ile tercihim olacak gibi

• http://www.toptangibi.com/store/productdetails.aspx?productId=72504&ref=nekadar

bluehouse je510 katı meyve sıkacağı..nasıldır kullanan varmı?

bugün doğubank ve kastelli'yi gezdim.Esnafın birisi nar sıkabilen bi teknolojinin henüz olmadığını söyledi...nar sıkamıyo mu bu aletler?cekirdekleri motoru yakıyomus da
  • bluehouse ve king markasi icin iyi seyler duymadim sinbo ve premier bu markalardan daha iyi ve servisleri yaygin ozellikle sinbonun mutfak aletleri cokca kullanilmakta ve cok memnun olan var (ekmek mak vs)

birde aleti alirken buyuk supermarketlerde 30gun icindegeri iade etme hakki var herhangi bir sebepten oturu sorun olamsadahi geri aliniyor netten almaktan daha iyi sanirim nettede var ama siteler guvenilir degil yeterince...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.