Şimdi Ara

direk pc ye sub

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • logitech x540 dan memnun olmadıım için önce 2 tane thx550 hoparlör aldım (x540 ı 2+1 sistem gibi kullanıyorum) ve x540ın subwooferına bağladım sorunsuz çalışıyorlar gayette memnunum ama subıda da deişmek istiyorum böyle birşey buldum bunu direk pc ye bağlayabilirmiyim anfi siz ve sizce nasıl olur ? kaliteli bir sub mı x540 ın sub ından daha güçlü olduğu kesin zaten ama ondaki gibi uğultu bozulmalar olur mu ?
    Akai Subwoofer ss-2700SW
    Power Output : 80W

Driver Size/Type : 8" Paper

Frequency Response : 35-150Hz

Inputs : 2 Low, 2 High

Mains Supply : 230V AC 50Hz

direk pc ye sub
     direk pc ye sub

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rebay -- 5 Ekim 2008; 13:02:39 >

• çoklayıcı jack le bağlarsın ama ses seviye kontrolünü kaybedersein. Ses seviyesini sadece pc den ayarlamaya mahkum olursun. yada her logitechten ses ayarladığında bu sub in arkasından da yeni durumuma bu sony i ayarlaman gerekir.
    eğer sony sw nin güç outları olsaydı frontlardan bağlantı ile bunu aşardın ama sadece line ve güç in bağlantıları var.

çözüm ana kullandığın pc ye bağlı volume kontrol yaptığın sw nin devresine girerek buradan bu sw ya ait sw volume potansiyometre/devre çıkışı nı sony e paylaştırman lazım.

tabi frontların güç çıkışlarını bu sub in güç girişine frontlarla beraber vermeyi de dene giriş empedansı yüksekse parelel çalışabilirler. ancak şu varki logitech uydu anfisinin düşük frekans cevabı kötüyse yada çıkış kondansatörü kapasitesi az tercih edildiyse başarısız olur.
  • cevabın için teşekkürler genel anlamda anladım ama keşke daha sade anlatsaydın ztn bu ölçüde bilgiye sahip olsaydım bu soruyu burda sormazdım
    sorularıma tam cevap alamadım sonuç olarak thx550 uyduları bu sub a olur mu olmaz mı ? ses kontrol sorun değil onu bi şekilde hallederim ...
  • hocam thx550 nin uyduları bu sub'a olur..zaten sub'ın arkasında volume kontrolde var..yani hem pc den hemde sub' ın arkasından sesi kontrol edebilirsin...sadece gerekli stereo kabloyu alıp pc' ye girmen..X540' ın sub'ı ile aralarında ne gibi farklar vardır bilemeyiz..kulanıp görmek lazım..
  • cvplar için teşekkürler ancak satan arkadaş direk pc ye bağlayamazsın anfi lazım dedi ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: sklerenkima

cvplar için teşekkürler ancak satan arkadaş direk pc ye bağlayamazsın anfi lazım dedi ...

o pasif subwofer sanmıştır. sizinki aktif. anfisi içinde.
    ancak şu varki yukarıda açıkladığım gibi tek noktadan ses seviye kontrolü için bu sw ler 5.1-7.1 receiverlere uyumludur. onu kastedmiş olabilir. doğal olarak z5500 ve benzerleri ile tek noktadan ses seviye kontrolü sorunlu.
  • cvbnız üzerine satıcıya msj attım gelen cvp aynen böyle
    ben anfiye bağlıyken kullanıyorum, pasif değil, aktif subwoofer'dır. Anfisiz çalışmaz.
  • Burada anfiden kastı receiver olmalı.
    tek noktadan ses konrolü için dediğim gibi receiver (çok kanllı anfi) şarttır.

örneğin:
    http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=5.1+receiver&meta=

sw için aktif subwofer demek kendi anfisi içinde demek.

ses sistemleri literatürü anfi: sesi yükselten-artıran cihaz/devre anlamına kullanılır.

5.1 receiverlerde 5 tek kanal anfiye sahiptir. artı subwofere giden kanalı da ses seviyesi açısından kendi volüm kontrol sistemlerine bağlı olarak kontrol ederler.
    (7.1 olanlar 7 tek kanal anfiye sahiptir.)

aktif subwoferlerinde içinde üzerlerindeki 1 (bazen 2) bas hoparlörü sürmek için anfileri vardır.
    pasif subwoferlerde anfi yoktur. sizin resimdeki zaten belli aktif.
    arabalarda olan tup baslar varya onlar pasif tir örneğin.

• aktif subların amfisi içindedir.ama @keleminabi nin dediği gibi receiver kesinlikle şarttır.(kullanım açısından)
  • sürücüsü çok dandik görünüyo.IEKEI diye çin malı bi model var. onun aynısı, ben de 8" sürücüsü vardı.60watt yazmasına rağmen 20-30w rms anca verebiliyodu.benden demesi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.