Şimdi Ara

Kartuş nasıl korunur

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
9.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Hp C4180 azıcım var.elimde toplam 4 adet kartuş var. iki adet ürünün kutusunda cıkan iki adette kendim satın aldığım.bir çiftini bittiğinde doldurmuştum ama yeni aldıklarım daha hiç doldurulmadı vede hala içinde bir miktar boya var.ben kartuşların daha önce doldurulmamış olanı kullanmak istemiyorum.kenara ayıracağım.diğeri işlem yapmaz hale gelene kadar yedektte dursun istiyorum.
    Kartuşu nasıl koruyabilirim?yani donmasını istemiyorum sağlıklı bir şekilde nasıl saklarım.vede bunda son kullanım tarihimi var acaba? cünkü pakette 2009 diye tarih yazıyor.acaba o süre gecince ne oluyor kartuşmu donuyor?

• Selam
    Bence kartuşu, streç film ile sıkıca kapla sonra, ne çok soğuk, ne de çok sıcak bir yerde sakla...
    Kolay gelsin..
  • kartuş yapısı gereği açıldıktan sonra mozul denilen kartuş ağızlarında donacak dolayısıla kartuşlar kullanılamaz duruma gelecektir eğer uzun süre saklamak istiyorsanız orjinal ürünse ağzındaki bandı açmayın ama dolum yapılmış bi kartuşsa dua etmekten başka bi şansınız yok
  • kartuşun mürekkep püskürten yerine bant yapiştirın
    ve haftada bir defa çıktı alın sonra hava almayacak şekilde
    bir poşetin içine koyun. kuruma yaparsa çaydanlık buharına
    tutarak yada kolonyalı mendille temizeyerek ucunu acabilirsin
  • okuldayken kızın biri kutu kolasını içmeyi başaramamıştı tenefüste derse girerkende kutu kolanın üserine selpak örttü ve şöyle söylendi gazı kaçamsın

soru?
    biz 2,5 litre kolayı yarısında ağzını kapatarak sıkıca gazının kaçmamasını engelleyemiyorsak bu kız selpakla kutu kolanın gazını nasıl kaçırmamyı başarıyordur bu bir psikolojik yetinmemdir :) evet çizdim kafayı :)))))))))))))
  • quote:

Orjinalden alıntı: progressiver

okuldayken kızın biri kutu kolasını içmeyi başaramamıştı tenefüste derse girerkende kutu kolanın üserine selpak örttü ve şöyle söylendi gazı kaçamsın

soru?
    biz 2,5 litre kolayı yarısında ağzını kapatarak sıkıca gazının kaçmamasını engelleyemiyorsak bu kız selpakla kutu kolanın gazını nasıl kaçırmamyı başarıyordur bu bir psikolojik yetinmemdir :) evet çizdim kafayı :)))))))))))))

Dostum
    2,5 litre kola yarısına gelirse, kola içindeki var olan gaz, pet şişenin boş olan kısmını doldurmaya çalışıyor..
    Fakat Bu pet şişeyi kapağını kapatmadan önce, O boş olan kısmı, pet şişeyi ortasından büzerek kola ile dolmasını sağlarsak,
    hava boşluğu azalacak ve sonra kapağını kapatarak ve Kolamız fazla gaz kaybetmeyecek....
    Bilmiyorum ne kadar anlaşılır oldu..

• quote:

Orjinalden alıntı: tarnat1985

quote:

Orjinalden alıntı: progressiver

okuldayken kızın biri kutu kolasını içmeyi başaramamıştı tenefüste derse girerkende kutu kolanın üserine selpak örttü ve şöyle söylendi gazı kaçamsın

soru?

Dostum
    2,5 litre kola yarısına gelirse, kola içindeki var olan gaz, pet şişenin boş olan kısmını doldurmaya çalışıyor..
    Fakat Bu pet şişeyi kapağını kapatmadan önce, O boş olan kısmı, pet şişeyi ortasından büzerek kola ile dolmasını sağlarsak,
    hava boşluğu azalacak ve sonra kapağını kapatarak ve Kolamız fazla gaz kaybetmeyecek....
    Bilmiyorum ne kadar anlaşılır oldu..

selpakla yapılan uygulama için istemiştik :) aslında ama bu çözümde uyuglanabilir fakat lakin ama 2.5 litredeki gazı ne kadarda büzersen büz tutamazsın

• Arkadaşım cok bekletirsen problem yaşayacağın kesindir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luxtor -- 13 Ekim 2008; 10:29:46 >
  • orjinal pakedinde ise bir şey olmaz.Son kullanma tarihi dediği tavsiye edilen kullanım zamanıdır.Bu gıda değil ki zehirlen me filan yapsın.
  • Acılmıs bir kes kullanılmış ancak dolu bir renkli ve siyah lartuşlardıııı.
    arkadaşlar başlamış kola muhabbeti .
    konuyu unuttum bile ben bu arada paraya yazık oldu cünkü birkaç cıktı alabildiğim kartuşlar kurudu gitti.buhardır sıcakjtır derken kanalalr fazlamı acıldı ne.siyah sakır sakır akıyo drek alttan damlayarak.renkler içinde aynı konu sadece sarı hiç akmıyor vede yazmıyor.yalnız bu kartuşları donan kısmını acmak için doldurduğumuz delikten tam bir basınc sağlayarak acılır kanallar diye düşünüyorum.tekrar yazacak bence.
  • Evet arkadaşlar tatil sezonu açılıyor. Aramızda tatile gidecekler olabilir. Var mı bu konuda yeni çözüm getirecek aramızda?
    Ben de yaklaşık 3ay boyunca kartuşları kullanmayacağım. Ne yapmamı önerirsiniz kartuşların donmaması için?

Kartuş orijinal ama kendim doldurduğum mürekkepler var içinde ve güvenemiyorum açıkçası. Yarın kartuşları kabına koyup hava almasını önlemeyi düşünüyorum ama 3ay çok uzun bir süre. Donmamaları için başka ne yapmak gerekir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Of Monsters and Men -- 16 Haziran 2009; 2:00:23 >
  • Araştırdığmızda en makul çözüm budur diye tahmin ediyorum faydası olur ümidiyle paylaşmak istedim....

Bütün kartuşların pirintıra, takılana kadar tüm kartuşları orjinal paketlerinde kapalı olarak saklamanızı önerilir.

Sarf malzemeleri doğru nem oranına sahip hava geçirmez kaplarda saklanmadığında püskürtme uçları kuruyabilir. Püskürtme uçlarına bir cisim temas ettiğinde mürekkep sızabilir.

Kartuşlar ve baskı kafaları, üzerlerindeki bantlar veya kapaklar çıkarıldıktan sonra ürünün içine takılı kalmalıdır.

ÖNLEM:Uygun olmayan saklama yöntemleri, kartuşların ve püskürtme uçlarının hasar görmesine yol açabilir.

Açılmış Kartuşları ve Baskı Kafalarını Saklama

• Açılmış sarf malzemelerinin ürünün dışında tutulması gerekiyorsa malzemeleri (püskürtme uçları yukarı bakacak şekilde) hava geçirmez kapaklı plastik bir kap içinde saklayın.

• Bazı kartuşların bükülerek açılan turuncu bir kapağı olur. Bu sarf malzemeleri açıldıysa saklamadan önce turuncu kapağı yerine takın.

• Kabın içine nemli bir bez veya bir kağıt koyun.

•Plastik poşetleri kullanmayın. Kartuşun püskürtme uçlarına bir cismin temas etmesini önleyin.

Şekil 1: Hava geçirmez kapaklı plastik kap
    Görüntü: Hava geçirmez kapaklı plastik kap

Şekil 2: Kartuş püskürtme uçlarına dokunmayın.

Alıntıdır...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.