Şimdi Ara

Xigmatek'den yeni işlemci soğutucusu; Dark Knight (Kara Şövalye)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
4.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Asus'un Dark Knight kod adlı GeForce 9800GTX+ modelini duyurmasından sonra Xigmatek de aynı kod adı taşıyan yeni bir işlemci soğutucusu hazırladı. Açıkçası üreticiler yaz dönemine damga vuran Batman: Dark Knight filmindan etkilendiler mi şimdilik bilinmiyor fakat ismin dikkat çekici olduğu ve filmin başarısı sonrası ciddi merak uyandırdığı da kabul edilmesi gereken bir gerçek.

Seri numarası CAC-SXHH3-U04 olan yeni işlemci soğutucusu 120x50x159 mm boyutlarında ve 660 gram ağırlığında. Xigmatek'in daha önce kullanıma sunduğu diğer işlemci soğutucuları gibi Dark Knight modeli de HDT teknolojisini esas alıyor yani işlemcinin ısı aktarım boruları doğrudan işlemci yüzeyi ile doğrudan temas kurarak ısı transferinin daha efektif gerçeklemesi amaçlanıyor.

Bakır tabanlı 8mm2lik üç adet ısı aktarım borusuna sahip olan Xigmatek Dark Knight, Alüminyum tabanlı yapraklardan oluşan çok sayıda yaprağa sahip. 1000-2200rpm arası hızlarda çalışan ve dönüş hızına göre 22dbA'ya varan gürültü yaran Beyaz LED'li 120mm'lik fan ile desteklenen soğutucu Intel'in LGA775, AMD'nin ise soket AM2/754/939/940 formundaki işlemcileriyle kullanılabiliyor.

Önümüzdeki günlerde kullanıma sunulması beklenen yeni işlemci soğutucusunun fiyatı hakkındaysa henüz net bir bilgi bulunmuyor.

• 3 Adet ısı aktarım boru su mu En azından 4-6 arası olmalıydı. Neyse çıkmadan fazla yorum yapmak istemiyorum. Yanlız bu soğutucunun ismine nazaran performanslı olacağını düşünmüyorum. Umarım yanılırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraoca2 -- 2 Ekim 2008; 23:02:37 >
  • bütün soğutucular birbirine benzemeye başladı.maksat yeşillik olsun diye yapıyorlar...
  • fanın üstündeki "X" logosu yerine "batman" logosu koysalar daha şekil olurmuş

ben soutmasının yeterli olacağını düşünyorum çünki işlemci ile direk temas eden 3 bakır boru====> 6 koldan peteklere bağlanıyor 120mm lik fan la soğutuluyor
  • Sıradan bi soğutucuya benziyor
  • güzel güzel,fan 120 mm olduğu için soğutma performansı açısından yeterince avantajlı zaten,benim sevdiğim yer anakarta giren ayakları standart lga soğutucudaki gibi uyduruk yapmamış olmaları ki yönelim o yöndeydi son zamanlarda.her ne kadar ittir tak mantığıyla kolayca yerleşse de benim gibi kaba kullanıcılar için 2-3 defa tak çıkardan sonra yamulup kullanılmaz hale geliyordu.Arkadan monte en sağlamı
  • fanın büyük olması bir artı ama çıksında o zaman görürüz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.