1997 MODEL BMW 5.20İ /1996 MODEL E200 AVANGARDE KIYASI
52 Cevap16115 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2570 Mesaj
2 Ekim 2008; 13:10:19 

http://www.araba.com/1496573.html

http://www.sahibinden.c...28380WQQpXQQdisplayitem

nedense araç satış sitelerine girdiğimde bu arabalara bakmadan geçemiyorum.Bmw nin bu kasası çok hoşuma gidiyor ve nedense fiyatlarıda çok makul gibi. Şöyle bir baktığınızda 22/26000 arası lpg li otomatik vites li deri koltuklu güzel bir bmw alınabiliyor. Kasa olarak da bence çok güzel bi araç. Bunun yanında aynı paralara E 200 avangarde de alınabiliyor. 1996 1997 1998 model bu araçların fiyatları çok yaklaşık olmakla beraber özellikleride çok farklı diğil.

Benim merak ettiğim neden özellikle bmw nin bu derece düşük fiyatlar etmesi. 22 23 24 000 ytl ye bir çok bmw 5.20i var yani hani biri düşük desek neyse de bu fiyatlara oldukça çok araba bulunabiliyor.

Bu araçlardan uzak mı durmak lazım masrafları ağır mı olur yaklaşık 150 000 200 000 km de olan bu araçlar fiyatı cazip diye alınırsa baş ağrıtırmı. Bazı ilanlarda bakım ları yapılmış faturaları var gibi ilanlar var bakımları yapılmış masrafsız ise bu fiyatlara makul diğil mi.

Bu araçlardan kullananlar varsa memnuniyeti şikayeti nelerdir. Ve en önemli soru

bmw 5.20 i mi E200 avangarde mi alırsınız

teşekkürler

14139 Mesaj
2 Ekim 2008; 13:15:47 

bmw 200.000 lerde bakımlısını bulmak çok çok zor....
e serisinin piyasası her zaman daha kuvvetli olmuştur...

bu 2 araç arasında seçim yapmak gerçekten çok zor...birbirlerine çok yakın araçlar...
tamamen insanın kişisel zevkine kalmış bir olay....

ancak merso motor ömrü olarak daha başarılı ...

yüksek kilometrede alıcaksanız merso derim....

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3556 Mesaj
2 Ekim 2008; 13:16:29 

hacı hem merco hemde avangarte demişsin

yani karşısında kimsenin şansı yok...zaten fiyatada dikkat edersen her şey ortada

14139 Mesaj
2 Ekim 2008; 13:20:48 

98 avangarde ile 97 bmw nin fiyatları arasında fark vardır...
bmw daha ucuz ...

eğer kafaya almayı koyarsanız 2 araç hakkındada zamanında oldukça araştırma yapmıştım bildiklerimi paylaşabilirim...
şuandada 2000 model e39 5.20 tercih ettik...çok memnunuz....sorularınız olursa seve seve cevaplamaya çalışırım..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

6247 Mesaj
2 Ekim 2008; 13:31:00 

Arkadaş e39 hakkında bilgi versin bende w210 hakkında..

Sor sorabildiğin kadar..

2570 Mesaj
2 Ekim 2008; 13:32:09 

model yılında takılmaya gerek yok illa 97 ila 98 arasındaki fiyatı kıyas yaparak diğil de aynı fiyatlarda 1-2 model düşük yüksek ama aynı özellikler km yaklaşık olarak kıyas yaparak farklarını ele alabiliriz.

sonuçta 96 avangarde ile 98 bmw de olabilir üretim yılına takılmaya gerek yok 1-2 yıl oynayabilir.

başka bir örnek vereyim olmassa

http://www.sahibinden.c...75783WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.c...87591WQQpXQQdisplayitem

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Ekim 2008; 13:46:05 

BMW vs Mercedes...

2 ayrı dunyanın araçları gibidir her nekadar ınsanlar onları TR de rakip olarak gorselerde...

Bi bakıma prestıj bırazda nam olsun dıye alınan araçlar oldugundan kullanıcı bu araçları tercıh ederken beklentilerini gozardı edıyor bırazda..

Ben olsam ıkısınıde kullanırdım hangısının surusu hosuma gıdıyorsa onu tercıh ederdım...

14139 Mesaj
2 Ekim 2008; 13:52:46 

fiyat bakımından evet çok olmaz...

ama 96 mersoyla 98 merso aynı değil mesela...
98 de chip li anahtara geçildi birçok yeniliği var...içerden bagaj açma v.s geldi
ayrıca bazı değişikliklerde oldu mesela kapı kilitlerinde yanlıs hatırlamıyorsam değişiklik oldu kaza sırasında sıkışanlar olmuş(kilit)...

bmw de de 98 de motor çift vanos a geçti...
maksimum torku daha alt devirlerde alabiliyor....ayrıca ilk yıllarda sorun çıkaran yapısal değişiklik te giderildi...(metalin yapısal özelliği)

lazarotti arkadas yakışını daha iyi bilir...(gerci onunki kop. ama diğerleride biliyodur)
merso 2.0 bmw den daha az yakar bmw 6 silindir çünkü...

6247 Mesaj
2 Ekim 2008; 14:56:52 

Örnek verdiğiniz w210 araçlar genel olarak boş diyebilir ki otomatik klima bile yok..

Performans beklentiniz varsa e200 dan vazgeçin derim ve e280, e320 tarzı araçlara bakmınızı tavsiye ederim ki bu araçlara LPG uygulandığın da çok daha ekonomik oluyorlar..Sanırım vergi indirimine de giriyor bu motorlar..

Hor kullanılmış bir Mercedes-Benz ve BMW yi toplamak çok can sıkar hocam, alırken dikkat etmek lazım..

Aracın içine binip, sürdüğünüzde anlaşılır zaten daha önce nasıl kullanıldığı..Difransiyelde boşluk ve bu boşluk doğrultusunda vites geçişlerin de vuruntu gibi..

3485 Mesaj
2 Ekim 2008; 15:09:23 

mercedesin avantajı ölümsüzdür 10 yaşında lıp 20 yaşında satsanız yine alıcısı çıkar üstelik bakımını yaparsanız arıza vermez dökülmez taş gibidir yaşını hiç göstermez

ama bmw farklıdır narindir zora gelmez yaşlandıkça apaçi arbasına dönüşür satmak zorlaşır bakımını yaptıkça problem çıkarmaz ama mercedes kadar yaşlanmaya dayanıklı değildir sağından solundan yaşlanma belirtileri fazlasıyla ortaya çıkar

4036 Mesaj
2 Ekim 2008; 15:19:53 

İki aracın da bilinçli kullanıcıları olan iki arkadaşımızı dinleyin derim:)

Bana göre de BMW nin 98 sonrası çift vanoslu motorlu olanlarına,E200 lerin de 2000 ve sonrası makyajlı modellerine bakın derim fiyatları bütçenizi çok aşmazsa..Ayrıca iki aracı da almışken yüksek donanımlı(deri koltuk,otomatik klima gibi opsiyonlar zevklidir:)) alın,bu araçların keyfi ancak öyle çıkar..

2011 Focus II 109 Tşi
powered by taşıtmatik

1991 Mesaj
2 Ekim 2008; 17:30:32 

İlanlardaki mercolarda niye deri koltuk yok? Hem de avantgarde donanım. Şaşırdım valla.

89 Mesaj
2 Ekim 2008; 17:59:54 

mercedes

9211 Mesaj
2 Ekim 2008; 18:08:29 

quote:

Orjinalden alıntı: alkoc
http://www.sahibinden.c...28380WQQpXQQdisplayitem

benim bildiğim avangarde modelinde deri döşeme ve otomatik klima var
bu araç avangarde değil.
elegance da bile deri döşeme var.
yani bu sanırım classic

1991 Mesaj
2 Ekim 2008; 18:12:01 

quote:

Orjinalden alıntı: individual

benim bildiğim avangarde modelinde deri döşeme ve otomatik klima var
bu araç avangarde değil.
elegance da bile deri döşeme var.
yani bu sanırım classic

Ben de öyle biliyorum. Şaşkınlığım ondan. Muhtemelen ilanda kasten veya bilmeyerek yanlış yazılmış.

9211 Mesaj
2 Ekim 2008; 18:15:27 

quote:

Orjinalden alıntı: ecar limon

Ben de öyle biliyorum. Şaşkınlığım ondan. Muhtemelen ilanda kasten veya bilmeyerek yanlış yazılmış.

birde avangarde modelinin diğer modellerden farkları
alçaltılmış şasi jant ve D1R xenon far (dış görünüm)

11068 Mesaj
2 Ekim 2008; 18:21:02 

Evet mercedes classic galiba

We fought him hard we fought him well
Out on the plains we gave him hell
But many came too much for Cree
Oh will we ever be set free?

6247 Mesaj
2 Ekim 2008; 19:03:36 

Arkadaşlar, avangarde veya elegance olması donanım farklılığı değil, tamamen görsel farklılıklardan ibaret..

Classic model haricinde ki donanım tamamen aracın alınırken donanım listesine bağlı..

Avangarde nin elegance den farkı, bazı modellerde jant büyüklüğü, panjur farkı, camlarda ki renk tonu farklılığı, yerden yüksekliği daha alçak olması ve iç döşemede ki grimsi tonlar..

2300 Mesaj
2 Ekim 2008; 19:19:05 

o araçlar avantgarde ama deri koltuk opsiyonu alınmamış. bu kasa e serisinde e320 ve e420(daha sonra e430 oldu.)elegance ve avantgarde versiyonlarında 98 yılı itibariyle deri döşeme standart oldu.diğer versiyonlarda aklınıza gelebilecek her donanım opsiyoneldir.zaten klasik bmw ve mercedes özelliğidir.sadece aktif ve pasif güvenlik donanımları standarttır gerisi müşteri tercihidir.
kişisel tercihim 5.20i'den yana olur.çünkü daha güçlü ve daha iyi yol tutuyor.

this is an age of darkness and world of fear

- 2013 SEAT LEON 1.4 TSİ 140HP FR - PLUS PAKET- KIRMIZI

2570 Mesaj
2 Ekim 2008; 19:38:04 

benim merak ettiğim üstat lardan birinin e280 e320 nin daha az yakacağını söylemesi vergi avantajının da olduğu evet 7-11 yaş grubu vergi indiriminden yararlanıyor diye biliyorum vergisinin makul oldugunu kabul edersek yakıt ın e200 den daha az yakacağını kabul edebilirmiyiz gerçekten şehir içi kullanım şartlarını ele alırsak ne olabilir ve bu araçtan kullananlar varsa 98 model bmw 5.20i ve 98 model e200 otomatik vitesli araçlar arasındaki yakıt tüketimi çok farklılık gösterir mi.

ayrıca ses yalıtım konusunda 2 araç arasında farklılık çok mudur onu merak ediyorum. 23-28 000 ytl arası 2 araçtan birini almak mümkün her 2 araç ta güzel sağlam prestijli araçlar her ne kadar alım satımda mercedesin avantajı daha fazla olacağını kabul etsekde diğer yandan bmw nin vahşi ön görünümü gücü seriliği daha spor durması makyajın daha yakışmasınıda unutmamak gerekir kanımca.

sürüş zevki açısından aralarında uçurumlar olduğunu da sanmıyorum her ne kadar kullanmasamda binmesemde o yüzden fikirlere ihtiyaç var

yorumlar için teşekkürler.

bir de otomatik vitesli 150 000 200 000 km de ki bu araçlar otomatik vites sorunu kesin çıkarır mı km ile doğru orantılımıdır.

2107 Mesaj
2 Ekim 2008; 21:30:43 

GÖKTE YILDIZ YERDE YILDIZ
mercedesten şaşma

14139 Mesaj
3 Ekim 2008; 0:21:59 

quote:

benim merak ettiğim üstat lardan birinin e280 e320 nin daha az yakacağını söylemesi vergi avantajının da olduğu evet 7-11 yaş grubu vergi indiriminden yararlanıyor diye biliyorum vergisinin makul oldugunu kabul edersek yakıt ın e200 den daha az yakacağını kabul edebilirmiyiz gerçekten şehir içi kullanım şartlarını ele alırsak ne olabilir ve bu araçtan kullananlar varsa 98 model bmw 5.20i ve 98 model e200 otomatik vitesli araçlar arasındaki yakıt tüketimi çok farklılık gösterir mi.

ayrıca ses yalıtım konusunda 2 araç arasında farklılık çok mudur onu merak ediyorum. 23-28 000 ytl arası 2 araçtan birini almak mümkün her 2 araç ta güzel sağlam prestijli araçlar her ne kadar alım satımda mercedesin avantajı daha fazla olacağını kabul etsekde diğer yandan bmw nin vahşi ön görünümü gücü seriliği daha spor durması makyajın daha yakışmasınıda unutmamak gerekir kanımca.

sürüş zevki açısından aralarında uçurumlar olduğunu da sanmıyorum her ne kadar kullanmasamda binmesemde o yüzden fikirlere ihtiyaç var

yorumlar için teşekkürler.

bir de otomatik vitesli 150 000 200 000 km de ki bu araçlar otomatik vites sorunu kesin çıkarır mı km ile doğru orantılımıdır.

2 aracıda kullandım piyasadaki 0 birçok modele taş çıkarırcasına içeriye ses almıyorlar.....
bu konuda mükemmeller.....E sınıfı araç kullandığınızın farkına varıyorsunuz...
uzun yolda yorulmanız gerçekten imkansız....bu yaşlarda araçların bu kadar mükemmel durumda olup bu özellik ve kullanımı sunmaları
kullanınca merso ve bmw nin ne olduğunu anlatıyor....

bahsedilen araçlar hiç birkoşulda birbirine bariz üstünlük kurmaz...kişisel zevkler ve parasal duruma göre seçim yapılır....

bmw nin mersoya göre biraz daha çok yakacağı kesin.....ancak otomatiği daha zevklidir steptronik şanzıman manuel kullanımada olanak verir..

78 Mesaj
3 Ekim 2008; 5:04:29 

iki aracında ilan sitelerindeki en ucuz olanları seçilmiş bakalım ne sorunları varda ucuzlar.bir arkadaşım tüm boyalı aracını boya darbe yok diye araba.com a ilan vermiş.97-98 mercedesler bakımlısı düşük km olanı 35 civarı ve sonuçta 10 yaşında araba sıfır km araç fiyatına.
Asıl şunu düşünmek lazım sıfırı 150.000ytl olan bir araçtan bahsediyoruz aracın fiyatı 30.000 e düştü diye parça fiyatlarıda düşecek değil.mecburen çıkma veya yan sanayi parça kullanılıyor ve araba mercedes olmaktan çıkıyor.

2570 Mesaj
3 Ekim 2008; 11:45:06 

22000 ytl ye 5.20 i 1998 model araç satılıyor anlamak mümkün diğil. İlanında bakımları yapılmış yazıyor doğru yanlış değişen boyanmış olmasını bir yana alırsak önemli olan aracın yürüyeni motoru şanzumanı elektronik sistemi olsa gerek ve esas masraf açacak proplem yaratacak parçalarıda bunlar.

Velevki boya değişen işini aştık arabaya bindik ooo gusel gidiyor tısır tısır ama bu yeterli olmasa gerek. Aracın yağ filtre bakımları zaten çok para tutmayacak şeyler hadi onu da yaptırdık ee rot balans istiyor ee onu da yaptırdık balatalar da fena diğil illa servise gidecez diye bişi yok ben nissan ve passat kullanırken yan sanayi parçalarını alır yaptırırdım sorunsuz binerdim bmw merso da böyle mi bilmiyorum da yani bu tür ufak şeyleri aştığımızı varsayarsak hadi motoru da adam rektifiye ettirmiş dedik ee fena mı yeni motor bide serviste yapıldıysa değme keyfine ee ne kaldı otomatik şanzıman ee onu da kullanırken sorun vermiyorsa garç gurç etmiyorsa daha neyine bakmamız lazım hani bazılarımızda orjinallik arama durumu vardır yani "yok baba 1 parça boya var bozar beni" gibi birisi olmadığım için yine de korkmamı gerektiren ne olabilir diye düşünüyorum. bu 2 araçtan herangi birini almamış binmemiş birisi olarak aldıktan sonra olabilecek şeylere kendimizi hazırlamak için araştırıyorum aslında bunu.150-200 000 km de ki satılan bu araçlara baktığımızda maşallah sorunlu su yok hepsi ya ihtiyaçtan ya bakımları yapılmış sorunsuz araçlar.

Benim düşüncem 4 4lük bir araç almak diğil aldığım aracın elimde patlamaması sanayi ile akraba olmamam. Zaten bu araçların en büyük avantajı da kolay kolay sorun yapmaması olsa gerek. Az cok elle tutulur bakımları yapılmış bi araca binmemek için kendi kafamda neden bulmaya çalışıyorum ama elle tutulur bişi bulamıyorum açıkcası.. Bakalım nasip ölmeden binebilcekmiyiz bu araçlardan birine :)

2783 Mesaj
3 Ekim 2008; 12:05:14 

Dostlar BMW nin yedek parças kıyamet gibi piyasada hem yan sanayi hem orjinal hem çıkma olarak... ve çok ucuz gerçekten çok ucuz bir megane den farkı yok... Bu arabalrın işletim masrafları yerl iaraçlar kadar hemen hemen, millet bmw diyince korkuyor, korkmayan keyfine varıp biniyor...

Benim tavsiyem 3-5 bin ytl daha verip 5.28i almanız yakıt olarka birşey değişmeyecek ama güçlü olacka jeza 5.20i ler ile e200 ler gerçekten yavaş ama konforlu araçlar...

Octavia Elegance 1.4 TSI DSG (Az yakar, iyi kaçar) 2009 Daihatsu Terios Otomatik (Az yakar, keyifle kaçar) Honda CBR 125R

1790 Mesaj
3 Ekim 2008; 12:10:56 

http://www.sahibinden.c...39824WQQpXQQdisplayitem

[font="Trebuchet MS"]Süper görüküyor. [/font]

2570 Mesaj
3 Ekim 2008; 12:24:02 

quote:

Orjinalden alıntı: tolgao2000

Dostlar BMW nin yedek parças kıyamet gibi piyasada hem yan sanayi hem orjinal hem çıkma olarak... ve çok ucuz gerçekten çok ucuz bir megane den farkı yok... Bu arabalrın işletim masrafları yerl iaraçlar kadar hemen hemen, millet bmw diyince korkuyor, korkmayan keyfine varıp biniyor...

Benim tavsiyem 3-5 bin ytl daha verip 5.28i almanız yakıt olarka birşey değişmeyecek ama güçlü olacka jeza 5.20i ler ile e200 ler gerçekten yavaş ama konforlu araçlar...

kasko değerlerini düşünmessek tabi :)

14139 Mesaj
3 Ekim 2008; 12:34:06 

evet arkadaslar sanki bmw merso parçaları diğer araçlarınkinin 2 katı...

yok öyle birşey hee siz gider aracı kosifler otoya bırakırsanız tabiki affetmezler....
ama parçaları kendiniz temin ederseniz gerçekten bir vw opelden çok farklı değil.....

2256 Mesaj
3 Ekim 2008; 15:16:21 

BMW süspansiyon konforu olarak daha iyi 6 silindirli motoru çok daha sessiz ve yumuşak çalışıyor fakat parça fiyatları merc.e göre daha pahalı ki 2.el alımda bu önemli bir kriter ve azıza olasılığı bmw de daha fazla.
Merc.in içi daha geniş .Sonuçta karar yine alıcının.

merhaba

78 Mesaj
3 Ekim 2008; 17:14:43 

arkadaşlar bu araçlar parası olup keyif sahibi birisinin bineceği türden.Büyük bir arızada altından kalkabilecek birisi olmalı sahip olan.neden bir öğretmen nir memur gidip sıfır km hyundai veya kia v.b. biniyor.sonuçta sıfır en az 5 yıl yağ değiştirip kullanacak. Kendimden örnek veriyim ilk arabamı aldım (vw polo hb 2001) servise götürdüm yağına suyuna bakıp iyi memlekete git gel öyle değiştirelim dediler.yolda aracın yağ lambası yandı servise çektik araç egzantirik sarmış yağ pompası tortu yapan yağ nedeniyle tıkanmış.sübap kapağı,motor üst kapağı,karter hepsi açıldı.yani iki yaşındaki aracın tüm motoru indi.Bu arada servis 2003 te 3000ytl masraf çıkardı. sanayide çıkma parçalarla 1600ytl ye yapıldı.7-8 ay sonra yine şehir dışına çıkarken yağ lambası tekrar yandı.yine motorun heryeri açıldı.bu kez 300 ytl verdim.usta daha önce konulan kalitesiz yağ motor bloğunda tortu yapmış şimdi kullandığımız sentetik yağ tortuyu çözüyor ve filtrenin temizleyemediği minik parçalar yağ pompasını tıkayıp üst kapağa yağ yetiştiremiyor ve bunu muhtemelen yine yapar dedi ve arabayı 1 ay sonra bir galeri ile takasa verdim.Galeri arabamı ertesi gün 1000 ytl karla doktordan çok temiz diye bir tanıdığıma satmış.
bu arızanın eskide olsa lüks bir araçta çıktığını düşünemiyorum.
neyse alınacaksada paraya kıyıp çok temiz bakımlısını bulmak lazım.

14139 Mesaj
3 Ekim 2008; 17:27:01 

quote:

Orjinalden alıntı: forever42

arkadaşlar bu araçlar parası olup keyif sahibi birisinin bineceği türden.Büyük bir arızada altından kalkabilecek birisi olmalı sahip olan.neden bir öğretmen nir memur gidip sıfır km hyundai veya kia v.b. biniyor.sonuçta sıfır en az 5 yıl yağ değiştirip kullanacak. Kendimden örnek veriyim ilk arabamı aldım (vw polo hb 2001) servise götürdüm yağına suyuna bakıp iyi memlekete git gel öyle değiştirelim dediler.yolda aracın yağ lambası yandı servise çektik araç egzantirik sarmış yağ pompası tortu yapan yağ nedeniyle tıkanmış.sübap kapağı,motor üst kapağı,karter hepsi açıldı.yani iki yaşındaki aracın tüm motoru indi.Bu arada servis 2003 te 3000ytl masraf çıkardı. sanayide çıkma parçalarla 1600ytl ye yapıldı.7-8 ay sonra yine şehir dışına çıkarken yağ lambası tekrar yandı.yine motorun heryeri açıldı.bu kez 300 ytl verdim.usta daha önce konulan kalitesiz yağ motor bloğunda tortu yapmış şimdi kullandığımız sentetik yağ tortuyu çözüyor ve filtrenin temizleyemediği minik parçalar yağ pompasını tıkayıp üst kapağa yağ yetiştiremiyor ve bunu muhtemelen yine yapar dedi ve arabayı 1 ay sonra bir galeri ile takasa verdim.Galeri arabamı ertesi gün 1000 ytl karla doktordan çok temiz diye bir tanıdığıma satmış.
bu arızanın eskide olsa lüks bir araçta çıktığını düşünemiyorum.
neyse alınacaksada paraya kıyıp çok temiz bakımlısını bulmak lazım.

bahsedilen araçlarda butür arızalar çıkmıyor ama...
o kadar kaliteli yapılmışki bakımlarını yaptığınız sürece sizi üzmüyor kolay kolay...

bütün araçların arızalanma riski var elbet.....ancak daha yeni araçlar emin olun daha çok servise gidiyordur...

bakın bir örnek vereyim ...
aracın alternatör rulmanı değişecekti....usta zaten iyi bile dayanmış demişti 100 000 bindeydi araç....
herneyse verdik parçayı alternatörcüye....bekliyoruz dükkanın dışında babamla birlikte...
adam geldi işi halledip ....babama döndü abi bu alternatör hangi araçtan geldi ya dedi ....bmw 5.20 dedi babam ...
adam belli oluo zaten maşallah öle bi yapmışlarki ağırlığından parçalarından sağlanmlığından buraya pek böyle alternatör gelmez dedi ...

2570 Mesaj
3 Ekim 2008; 17:44:42 

çok temiz çok bakımlı çok para
az temiz az bakımlı az para dersek aslında bunu yerli araçlar için söylersek daha yerinde olur kanaatindeyim. Bmw ve merso araçlarına binen insanlar genelde kalbur üstü biniciler olduğu için ihtimal olarak daha düzgün daha bakımlı olurlar en azından olmamasına ihtimalle daha fazla olurlar dersek bir de bmw ve merso araçların dayanıklılığı kolay bozulmayacağını düşünürsek sorun olabileceği ihtimali daha düşük diye düşünebiliriz kanımca..

1998-2004 arası passat kullanan birisi olarak 2 senedir de ford fiesta dizel kullanıcısı olarak aralarda +araçlar doblo olsun kango olsun ek araç kullanan birisi olarak yolda kalmadım sorun yaşamadım hatta ford fiesta dizel 40 000 de aldım 70 000 oldu sadece yağ mazot koy bas gitsin kullandım. + ve eksileri tabi ki her aracın olacak bu araçlarda olduğu gibi ama düşününce 0 sıradan araçların 20-25 000 ytl olduğu bu zamanda bu paralara extra dünya özelliği konforu karizmayı sağlamlığı güvenilirliği olan bu araçları almamak garibime gidiyor aslında..

belkide bizde kandırıldık bi anlamda yani anadolu da araba alıcılarını kandırmak daha kolay olsa gerek yani servisi var mı ee yok ee o zaman alınmaz bozulsa kim yapacak " iyide 98-2004 arası servis olmayan bir memlekette bir kere sorun yaşamayan birisi olarak bu araçlara da sorun olur gözüyle olumsuz bakmak çok doğru gelmiyor bana.. Benim 2 araçta da hevesim var bmw de daha fazla işin acıkcası ve sadece 5 kasada öyle 3 kasa m kasa yok tek kapı da filan diğil illede 5 kasa da merakım var sırf kasa hoşa gidiyor diye onun emsali avangarde deyi düşünüp düşünmemek meselesi. Aslında belki kıyasıda yanlış yapmış olabilirim ama aynı rakamlarda merso da en ideal avangarde geldiği için ona baktım belki başka modelleri de olabilirdi sadece rakamlar yakın olduğu için düşündüm onu.

velhasıl yorumlara teşekkürler bmw 5 kasa olup temiz bakımlı az para olan araç görenler ses verirse memnun oluruz :) teşekkürler.Ayrıca bir sorum da şanzıman sorunlumu sorunsuz mu sorun açabilir mi gibi sorunları elektronik test cihazları ile öğrenilebilir mi yani aracı alıp bi yere götürdüğümüzde motorundan şanzımanına enjektörlerine vsvsvs herşeyni söyleyen öyle cihazlar var mı acaba.
teşekkürler

2783 Mesaj
3 Ekim 2008; 18:43:40 

BMW ve mercedes otomatik şanzumanda dünyanın en iyilerinden denebilir, özellikle tiptronikte BMW bir numara diye biliyorum klasmanında..

Octavia Elegance 1.4 TSI DSG (Az yakar, iyi kaçar) 2009 Daihatsu Terios Otomatik (Az yakar, keyifle kaçar) Honda CBR 125R

6247 Mesaj
3 Ekim 2008; 18:45:15 

Bana sorarsan sen bu iki araçlardan almıcaksın..

Çevrede ki boş konuşan tipler kafanı karıştırmış anlaşılan..

Şanzuman da bir şey olup olmadığını test cihazında çıkmaz kullanman gerek..İlk kalkışda gaza aban ve vites geçişlerinin vuruntulu mu diye bak..Sonra 100 km hız civarında giderken ani fren yap ve vites küçültürken vuruntu yok ise problem yoktur büyük ihtimal..

E serisinin ağır bakımı 120 bin km de, periyodik bakımı 15 bin km de bir yapılıyor..

14139 Mesaj
3 Ekim 2008; 18:52:46 

araç zaten arıza kodlarını veriyor yol bilgisayarında....
( motorun çekirdek sıcaklığı digital hız/ devir motorun toplam çalıştığı saat ve bunun gibi ilginç sayılabilicek verilerde var)

aracı büyük bilgisayarlara bağlayarak her şeyiyle kontrol ettirebiliyorsunuz....farlarına kadar açıp kapatıyor pc kendiliğinden çok karmaşık bir testi var...

şanzımana gelinceeeeeeeee.....

en büyük sorun orda ...

bmw kitapçığında şanzıman yağı life time yazıyor.....normalde 60.000 km de bir değişir...
kosiflere gittim sordum içinde özel uzun ömürlü yağ var açıp değiştirmiyoruz zaten değişme yeride yok istesekte yağın hepsini boşaltamıyoruz değiştirmeyin gerek yok dediler...

bonkör bmw nin lifetime olarak bahsettiği ömür 250.000 civarı şanzımanın ömrüyle eşdeğer...
yani 250 000 km civarı şanzıman ömrü bitiyor....şanzıman komple değişiyor....

yağ değişimi konusunda çok kararsız kaldık....sayın vezir çok sağolsun bu konuda engin bilgisiyle bizi oldukça aydınlattı....
otomobil yardım konusunda otomatik şanzıman ömrü adlı başlıkta oldukça bilgi içeren yazıları oldu.....

şuan için mükemmel çalışan şanzımana dokunmaya tam olarakta gerçekleşmeyecek yağ değiştirme işlemine girişmeyi gözümüz yemedi
içinde bulunan özel yağ bulamama sorununu da düşündük...

ancak düzenli yağ değiştirilmiş otomatik şanzıman 250 300 binden çok daha fazla gidicektir......
eğer yüksek kilometrede alırsanız yağını değiştirin kesinlikle ....ve bu süreçten sonra her 60.000 de bir yağ değiştirin...

merso 60.000 de bir değişim öneriyormuş....
bakacağınız aracın şanzıman yağının rengi bakımı konusunda ipucu verir.....

14139 Mesaj
3 Ekim 2008; 19:04:56 

bu konuda çok bilgili
vezir ile meteg arkadaslarımızın şanzıman yağı rengi konusunda söyledikleri :

eğer şanzıman yağı kan kırmızısı rengi değilde kahverengi-- koyu vişne --- siyah renklerine döndüyse o yağ ömrünü tamamlamış demek ve derhal değiştirmelidir

6247 Mesaj
3 Ekim 2008; 19:08:00 

Şanzuman yağını değiştirmeyi şahsen pek yanaşmıyorum..Çünkü içinde bulunan yağ ince ve şanzumanın her yerine dolmuş vaziyette, eğer ki şanzımanda sorun olmayıp değiştilirse, koyulan yağ olarak daha kalın olucak ve her yeri tam doldurmadığından ilk çalıştırmada büyük arızaya yol açabilir..

Eğer ki şanzumana bakım yapılcaksa, beraberinde değiştirilmesi taraftarıyım..

14139 Mesaj
3 Ekim 2008; 19:10:28 

bmw nin bakım periyodundan bahsedeyim biraz....
herhangi bir periyodik bakımı yok 5 tane yeşil ışık var göstergede bu ışıklar sizin kullanımınıza göre belirli kıstaslar doğrultusunda teker teker sönüyor..
sonuncu ışık söndüğündede bakıma gidiyorsunuz....

bizim araç sürekli uzun yol gittiğinden 20-25 bin civarı na denk geliyordu o ışıklar...(eğer sürekli şehir içi gitsek belki daha az km sürücektir)
ancak çok pahalı olmaması nedeniyle filtreleri v.s. 15 binde bir değiştiriyoruz....bakımını 15.000 olarak yapıyoruz ülkemiz şartlarını da düşününce..

motor yağı da aynı şekilde yağ değişimi geldiğinde göstergede yağ değişimi olarak belirtiyor....
13 bin civarı değiştiriyoruz gene biz motor yağını aracın söylemesine bırakmadan....

14139 Mesaj
3 Ekim 2008; 19:45:46 

quote:

Orjinalden alıntı: Lazarotti

Şanzuman yağını değiştirmeyi şahsen pek yanaşmıyorum..Çünkü içinde bulunan yağ ince ve şanzumanın her yerine dolmuş vaziyette, eğer ki şanzımanda sorun olmayıp değiştilirse, koyulan yağ olarak daha kalın olucak ve her yeri tam doldurmadığından ilk çalıştırmada büyük arızaya yol açabilir..

Eğer ki şanzumana bakım yapılcaksa, beraberinde değiştirilmesi taraftarıyım..

hocam eğer araçta seviye ölçümü...değiştirme yerleri v.s. varsa....
bildiğim kadarıyla 60.000 de bir mersolarda değişim...bi kere değiştirin birden çok büyük sorunlara gebe halde olmasından iyidir....

değiştirilebilen şanzımanlarda ona uygun yapılmıştır ki bahsedilen araç mercedes kesinlikle düşünüp hesabını yapmışlardır...
zaten değişiminde belli bir prosedürü var... vitesleri belli zamanlarda bekleterek değişim v.s. yapılıyor tek tek....böylece tam yağlama sağlanıyor...

kapalı sistem bmw gibi olanlarda değiştirmek gerçekten çok zzor....özel ekipmanlar ile bile tam olarak değişmiyor....

bu konuda meteg ve vezir e danışabilirsiniz.....
sayın meteg defalarca şanzıman tamiri yapmış söküp takmış bu konuda ileri düzeyde bilgiye sahip birisi...
vezir hocam zaten forumun üstadı

2570 Mesaj
3 Ekim 2008; 19:47:41 

quote:

Orjinalden alıntı: Lazarotti

Bana sorarsan sen bu iki araçlardan almıcaksın..

Çevrede ki boş konuşan tipler kafanı karıştırmış anlaşılan..

Şanzuman da bir şey olup olmadığını test cihazında çıkmaz kullanman gerek..İlk kalkışda gaza aban ve vites geçişlerinin vuruntulu mu diye bak..Sonra 100 km hız civarında giderken ani fren yap ve vites küçültürken vuruntu yok ise problem yoktur büyük ihtimal..

E serisinin ağır bakımı 120 bin km de, periyodik bakımı 15 bin km de bir yapılıyor..

walla satılmayı bekleyen doblo vip ford fiesta dizel kia bongo olan 3 aracımız var bunların parasıyla 25-30 000 ytl civarı bi araç alma niyetimiz olabilir. Kafamı karıştıran olumsuz olan birşey yok aslında amaç 2 araç hakkında bilgilenmek. 25-30 000 ytl ye alınabilecek ideal aracı belirlemek alırken dikkat edilmesi gereken şeyleri bilmek malum sahibinden com ve araba com a baktığımızda dünya araç var ama sormamız gereken soruları bilmiyoruz sizlerin sayesinde bunları öğreniyoruz. Nasip olursa birinden birine binmek istiyorum şekil olarak bmw ağır basıyor aynı zamanda performans sessizlik yol tutuş konusunda bmw ağır basarken daha derli topluluk az yakıt 2nci el değerinin olması açısından merso ağır basıyor gibi geliyor. Ama şu an bmw de niyet daha ağır basıyor.Senede 15 20 000 km yaparız yapmayız eğer yüksek km ucuz fiyat bakımları yapılmış dökük olmayan bir bmw olursa neden olmasın diyebiliriz. Elimizin altında bu araçlardan anlayan servis usta parça satan yer yok o yüzden az çok sorun ihtimali düşük olan bir araç olmalı.

Bunun dışında yakıt konusunu merak ediyorum ilanlarda yazılanlara bakılırsa km de 200 ykr diyen var bana kalırsa sallıyorlar biraz benim dizel fiesta bile 200 ykr yaktıktan sonra o araçların lpg li haliyle 300 ykr den aşağı yakmayacağını tahmin ediyorum tabi araç sahipleri bu konuda da bilgilendirirse sevinirim.

14139 Mesaj
3 Ekim 2008; 19:52:05 

son zamlardan sonra doru dürüst hiç ölçüm yapmadım...
kısa süre içinde şuan bitik olan depoyu doldurup ölçüm yapıcam lpg ile...

ancak 200 ykr u her şekilde geçer...

benzinle yakışı konusunda.... çarşamba günü izmit -ist arası kalabalık sayılan bir yolda 110-120 hızlarda (hız sabitliyici biraz çok oynadım yeni birşey farkettim araçta bu nedenle biraz artmış olabilr yakış )8.4 litre gösteriyordu yol bilgisayarı otobanın girişinden çıkışına ortalama .....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whisper911 -- 3 Ekim 2008; 19:50:58 >

2570 Mesaj
4 Ekim 2008; 14:03:01 

teşekkürler bilgi yorum için ilanlarda gözlerim bmw aramaya devam edecek nasip olurda alırsak sizlerle paylaşırım.

2783 Mesaj
5 Ekim 2008; 22:36:51 

quote:

walla satılmayı bekleyen doblo vip ford fiesta dizel kia bongo olan 3 aracımız var bunların parasıyla 25-30 000 ytl civarı bi araç alma niyetimiz olabilir. Kafamı karıştıran olumsuz olan birşey yok aslında amaç 2 araç hakkında bilgilenmek. 25-30 000 ytl ye alınabilecek ideal aracı belirlemek alırken dikkat edilmesi gereken şeyleri bilmek malum sahibinden com ve araba com a baktığımızda dünya araç var ama sormamız gereken soruları bilmiyoruz sizlerin sayesinde bunları öğreniyoruz. Nasip olursa birinden birine binmek istiyorum şekil olarak bmw ağır basıyor aynı zamanda performans sessizlik yol tutuş konusunda bmw ağır basarken daha derli topluluk az yakıt 2nci el değerinin olması açısından merso ağır basıyor gibi geliyor. Ama şu an bmw de niyet daha ağır basıyor.Senede 15 20 000 km yaparız yapmayız eğer yüksek km ucuz fiyat bakımları yapılmış dökük olmayan bir bmw olursa neden olmasın diyebiliriz. Elimizin altında bu araçlardan anlayan servis usta parça satan yer yok o yüzden az çok sorun ihtimali düşük olan bir araç olmalı.

Bunun dışında yakıt konusunu merak ediyorum ilanlarda yazılanlara bakılırsa km de 200 ykr diyen var bana kalırsa sallıyorlar biraz benim dizel fiesta bile 200 ykr yaktıktan sonra o araçların lpg li haliyle 300 ykr den aşağı yakmayacağını tahmin ediyorum tabi araç sahipleri bu konuda da bilgilendirirse sevinirim.

BMW 6 silindirli 150 hp motor, benim 1.8T LPG li passat Turbo 150 hp, şehir içi km de 190-220 ykr yakmakta lt si 1.690 dan alıyorum, yani 5.20i nin 200-230 ykr yakması çok normal.

1110 Mesaj
5 Ekim 2008; 22:46:45 

2 aracıda zamanında almak kısmet olmuştu

şimdi bu araçlarda km kesinlikle önemli degildir (mersedes e220 dıesel 1999 model 600.000 km daha kapak açılmamıştı )

özellik olarakta motor olarakta yakın araçlar eger gençseniz bmw 35 li yaşlardaysanız mersedesi tavsiye ederim

ben olsam bmw yi alıp m paket yaptırıp gezerdim

14139 Mesaj
5 Ekim 2008; 23:05:32 

quote:

Orjinalden alıntı: tolgao2000

BMW 6 silindirli 150 hp motor, benim 1.8T LPG li passat Turbo 150 hp, şehir içi km de 190-220 ykr yakmakta lt si 1.690 dan alıyorum, yani 5.20i nin 200-230 ykr yakması çok normal.

evet "giza" arkadasımla (ondada passat 1.8t var) benzin ortalama yakışlarımız hemen hemen aynıydı...

741 Mesaj
6 Ekim 2008; 23:51:46 

quote:

Orjinalden alıntı: KubiPala

http://www.sahibinden.c...39824WQQpXQQdisplayitem

[font="Trebuchet MS"]Süper görüküyor. [/font]

adam 22/27 000 tl arası fiyat demiş sen 52.000 ytllik araç koyuyorsun

LG Optimus P880 4x HD // 2013 Renault Symbol 1.5dCi Joy // 2012 Fiat Doblo Classic Safeline

210 Mesaj
10 Ekim 2008; 2:51:58 

quote:

Orjinalden alıntı: Platinium

mercedesin avantajı ölümsüzdür 10 yaşında lıp 20 yaşında satsanız yine alıcısı çıkar üstelik bakımını yaparsanız arıza vermez dökülmez taş gibidir yaşını hiç göstermez

ama bmw farklıdır narindir zora gelmez yaşlandıkça apaçi arbasına dönüşür satmak zorlaşır bakımını yaptıkça problem çıkarmaz ama mercedes kadar yaşlanmaya dayanıklı değildir sağından solundan yaşlanma belirtileri fazlasıyla ortaya çıkar

arkadas dogru soyluyor. mersedesin kalitesini baska arabada zor bulursun. bmwnin hastası çok (apaçiler) baska bi olayı yok.
http://www.sahibinden.com/search.php?b[search]=bmw&c=17648
http://www.sahibinden.com/search.php?b[search]=mercedes&c=17593

14139 Mesaj
10 Ekim 2008; 10:26:12 

quote:

Orjinalden alıntı: ubd

arkadas dogru soyluyor. mersedesin kalitesini baska arabada zor bulursun. bmwnin hastası çok (apaçiler) baska bi olayı yok.
http://www.sahibinden.com/search.php?b[search]=bmw&c=17648
http://www.sahibinden.com/search.php?b[search]=mercedes&c=17593

e39 ile w210 arasında çok kalite farkı yok....
motor v.s. daha uzun mersoda buna lafım yok...ama diğer unsurlarda kafa kafaya diyebilirim...işin içine zevk v.s. giriyor....
mersonun piyasası kuvvetli olduğu için donanım olarak bmw den o fiyata daha aşşağıda seçenekler alınıyor.....
makyajsız olan w210 larda yol bilgisayarı dahi yokken bmw de aracın motor çekirdek sıcaklığından digital devir ve hız göstermeye kadar oldukça detaylı ve başarılı yol bilgisayarı alabilmek mümkün...

tip olarak ta gene tamamen zevke kalıyor olay...ben bmw nin gerek iç mekan (sürücü odaklı ) gerekse dışı olarak mersodan çok daha başarılı olduğunu düşünüyorum.... (merso kötü değill tabi) zevk meselesi işte...

başka bir olayı yok dediğiniz araç bmw nin geçen kasa E sınıfı aracıdır...şimdiki birçok 0 araçtan emin olun daha sessiz ve sorunsuzdur....steptronic vites v.s. oldukça başarılıdır...donanım olarak büyük bölümü full dür....kararan dış aynalara kadar alabilmeniz mümkün...

208 Mesaj
10 Ekim 2008; 21:59:07 

iki araçtanda birer tane almak lazım hatta bide 2003 passat o da çok güzel araç...

2003 1.5 dci 57.000 km beyaz symbol sedan.

210 Mesaj
12 Ekim 2008; 8:11:14 

1998 5.20 26-33 bin ytl
1998 e200 28-42 bin ytl

1988-1990 5.20 8-13 bin ytl
1988-1990 e200 12-24 bin ytl

kisa-orta vadede apaciyle mercedes arasinda cok buyuk fark yok.

210 Mesaj
12 Ekim 2008; 8:24:00 

amerikada durum biraz daha farkli:

2000 Mercedes-Benz E Class Sedan 4D E430 (AWD):$8,075
2000 BMW 5 SERIES Sedan 4D 540i (AT/6 Spd.):$8,550

1989 Mercedes-Benz MERCEDES-BENZ V Sedan 4D 300SE:$1,500
1989 BMW 5 SERIES Sedan 4D 525i:$900

6247 Mesaj
12 Ekim 2008; 12:38:49 

Türkiye çapında paylaşım yapsak ya..

Yurtdışında bende 30 bin dolara TR fiyatı ile 70 bin avroluk araca binebiliyorum..

Bu arada kompressörün kelebiğini yaptım araç fena kudurdu..Bir yıldan beri eziyet çekiyormuş zavallım..

5 Mesaj
19 Nisan 2014; 21:03:51 

1998 5.20 otomatik bu araç Şehiriçi Lpg ne yakar. 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Araç tercih-kıyaslama » 1997 MODEL BMW 5.20İ /1996 MODEL E200 AVANGARDE KIYASI
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.609