Şimdi Ara

Lock's Quest İnceleme-

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Selamlar arkadaşlar ilk oyun incelememle karşınızdayım bundan sonra çıkan ve çıkacak olan bütün nds oyunlarını kendi çapımda inceleyip sizlere sunmaya,yardımcı olmaya çalışcam.

Oyunumuzun adı Lock's Quest,oyunun öncelikle grafik durumuna değineceğim ;oyunun grafikleri çok şirin ve 2d olarak ayarlanmış.Daha fazlasını zaten beklemiyorsunuz çünkü oyuna bu grafik gerçekten çok yakışıyor.Oyunun bu şirin grafiklerine benden 10/9,

Lock's Quest İnceleme-

Gelelim oynanabiliriliğe,oynanış olarak gerçek zamanlı bir strateji diyebiliriz.Oyunu ilk açtığımızda tutorial yani alıştırma bölümü başlıyor oyun dinamiklerine nasıl alışacağımız neyi nasıl yapacağımız konusunda eksiksiz yardımcı oluyor.Az öncede dediğim gibi gerçek zamanlı gerçekleşiyor herşey öncelikle köyümüze clockworks adında düşmanlarımız saldırıyor biz de savunma yapıyoruz oyun bu saldıryı gerçekleştirmeden önce bize 2 dk zaman veriyor saldırılan köyümüze savunma yapabilmemiz için.Bu durumda oyun strateji ağırlığı basıyor kale duvarları,torretler,kapılar inşa edip gelen saldırıyı egale etmemiz isteniyor tabi bu yapılanlşar sınırsız değil her düşmanı öldürdümüzde experience denen mavi ateşler alıyoruz bunlar bir nevi para olarakda geçiyor diyebiliriz,her düşman öldüğünde bir adet bu mavi şeylerden alıyoruz bunların birikiminde ise kale duvarları torretlar yapabiliyoruz hepsinin bir değeri var iyi düşünüp yerleştirme yapmak zorunda kalıyoruz.Tabi sadece bu tip bir savunma yapmıyoruz kahramanımızla birlikte birebir yüzyüzede dövüşebiliyoruz.Bu durumda ekrandaki düşmana tıklamak yeterli olacaktır.Burda dikkat edilmesi gereken şey ise hemen dokunmatik ekranın altında 1-2-3 ya da 1-2-3-4,1-2-3-4-5 şeklinde yuvarlak kutucuklar beliriyor bunlara küçükten büyüğe sıralayıp tıkladığımızda saldırdığımız düşmana sağlam zararlar veriyoruz.İlk kademede 3 iken ilerledikçe bu sayı artıyor ama maksimum 5'e kadar çıkıyor.

Lock's Quest İnceleme-

Oyunun diğer önemli kısmı ise oyun ilerledikçe yeni çıkan turretları yani savunma silahlarımızı kendimiz yapıyoruz.Üst ekranda Örnek veriliyor alt ekranda ise biz kendimiz yukarı bakarak yapıyoruz.İnanılmaz zevkli bir durum.
    Savaş esnasında yaptığımız kaleler savunma duvarları ve silahlarımız hasar alıyor bunları yine hızlı bir şekilde takip ederek biz tamir ediyoruz.Bu durumda şöyle oluyor.hasar alan duvara dokunduğumuzda ekranın hemen altında bir kol çıkıyor altta yazan sayıya göre kolu sağa ve sola çevirip tamiratını yapıyoruz.Oyunun bu bölümü ise benden 10\10 alıyor.

Lock's Quest İnceleme-

Gelelim oyunun seslerine,sesler oyuna çok yakışmış gerek fonda çalan müziklere gerekse savaş zamanında vurduğumuz düşmanlarımızdan çıkan seslere kadar oldukça tatminkar .Kulağınızı tırmalamadan oyununuza eşlik etmeyi başarıyor.Sesler 10\8.5

Yazımın sonuna doğru gelirken belirtmem gereken önemli bir husu var oyunun başından sonuna kadar şehir adlarını düşmanlarınzın isimlerini o köyün kahramanını iyi bilin ilerde bir sınava tabi tutulacaksınız geçmeniz şart oyunda ilerlemeniz için bu durumdada oyun kendini sevdirmekle kalmıyor resmen özümsüyorsunuz.Oyunumuz diğer sitelerdende 10\8.5-9.0 almayı başarmış harükulade bir oyun.Ds'in bütün nimetlerinden özelliklede dokunmatik ekranından sonuna kadar yararlanıyor.Başka bir incelemede buluşmak üzere oyunsuz kalmamanız dileği ile...

Lock's Quest İnceleme-

• Fackless eline sağlık çok güzel inceleme olmuş izninle Oyun incelemlerine koyuyorum.
  • Teşekkürler dostum sırada kirby var aldım oynadım süpper bişi ya bir kaç gün sonra kirby sizlerle
  • ellerine sağlık,kaç gündür gs'da reklamını görüp meraklanıyordum
    devamı gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malcolmx -- 1 Ekim 2008; 18:55:09 >
  • Oyun güzele benziyor
  • Teşekkürler ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: cırık

Fackless eline sağlık çok güzel inceleme olmuş izninle Oyun incelemlerine koyuyorum.

Kirby nerede kaldı .Oyun incelemelri üst konu oldu onun şerefine inceleme yapmanı bekliyoruz.
  • çok güzel bir oyun bügün başladım oyunu yeni aldım oyun 2008 e3 fuarında en iyi strateji oyunu ödülünü almış
  • unicornik oyunu bitirince bana hediye edersin herhalde yada takaslarız biliyorsun ki elimde sana ait guitar hero olacak yakın zamanda :)
    bide battlified serisi vardı dimi bende
    merak etme daha gelmediler
    15 inden sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimkibuki

unicornik oyunu bitirince bana hediye edersin herhalde yada takaslarız biliyorsun ki elimde sana ait guitar hero olacak yakın zamanda :)
    bide battlified serisi vardı dimi bende
    merak etme daha gelmediler
    15 inden sonra

para ile aldığım oyunları bide oyun verip alıcam oda garip bişimiş:)
  • ben para verdiğini hatırlamıyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimkibuki

ben para verdiğini hatırlamıyorum :)

yani vericem! çalışıyorum borç yiğidin kamçısıdır
  • farketmez istersen verme başkasına satarım
  • yok ben veririm sen yeterki gelince haber ver:)
  • yav sen parayı vermesen bile oyunlar senindir biliyon :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.