Şimdi Ara

Twintech'den 216 paralel işlemcili GeForce GTX 260 geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia geçtiğimiz günlerde paralel işlemci takviyesi yapılmış GeForce GTX 260 modelini kullanıma sundu. Haziran sonunda satışına başlanan GeForce GTX 260'dan farklı olarak 192 yerine 216 paralel işlem birimiyle gelen yeni model Nvidia'nın, rakibi ATi'nin Radeon HD 4870 modeli karşısında pozisyonunu güçlendirmek istemesiyle hazırlanmıştı.

İlk modele göre %8'e varan oranda daha yüksek peformans sunduğu yapılan test sonuçlarıyla ortaya çıkan "takviyeli" GTX 260 için yeni bir model haberi de son dönemde adını sıkça duymaya başladığımız üreticilerden biri olan Twintech'den geldi ve firma GeForce GTX 260 216 modelini duyurdu.

Firmanın yeni modeli tasarım anlamında Nvidia'nın referans çizgisini koruyor ve kullanılan özel çıkartması ile aynı segmentteki benzer modellerden ayrılıyor. 448-bit bellek veri yoluna ve 896MB GDDR3 belleğe sahip olan kart 65nm üretim teknolojisiyle hazırlanan G200-103-A2 kodlu gpu'dan güç alıyor.

Grafik işlemcisi 576MHz'de görev yapan kartın bellekleri 1998MHz'de, parlel işlem birimleri ise 1242MHz'de çalışıyor. CUDA ve PhysX teknolojileriyle uyumlu olan Twintech'in yeni modeli PureVideo HD teknolojisi sayesinde yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabiliyor ayrıca SLI ve Triple SLI kurulumlarına da olanak tanıyor.

Önümüzdeki günlerde kullanıma sunulması beklenen Twintech GeForce GTX 260 "216" modelinin fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

• yorumsuz ilk fx57 haberi galiba
    nv sagolsun
  • 216 iyi olmuşta 55nm ye de geçse artık 9800 seriside sözde 55 olacaktı gittler 65 leri sürdüler piyasaya
    ee boşana dememişler gün gelir devran döner diye geçen sene ati tırmalıyordu bu senede nvidia tırmalasın biraz düşsün fiyatlar
  • kutusu şekil olmuş ama kart bence şu an almaya değmez
  • almaya değmez bence 8800gt neyime yetmiyor.ne zaman %100 fark hissederim ve 300ytl lik bi kartta bu farkı görürüm o zaman alınır derim
  • bu kart çok uzun yaw

ilk testlerinin geldiği konuların resminde anakartın 1.5 katı kadar dı bu gtx260..Anakart yanında kucucuk kalıodu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HoLY.oNE -- 1 Ekim 2008; 12:01:14 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: cengaver029

almaya değmez bence 8800gt neyime yetmiyor.ne zaman %100 fark hissederim ve 300ytl lik bi kartta bu farkı görürüm o zaman alınır derim

8800gt sağlam kart %100 fark atıcak bir kartın çıkması zaman alabilir.Çok bekleyebilirsin ama bekle 8800 gt zaten işini fazlasıyla görüyo
  • Kutusu güzelmiş
  • Birde normal 260gtx'in 4870'den güçlü oldugunu savunanlar vardı bu haber onları artık bir nebze olsun dogruyu görmelerini saglamıştırki bu bile hala 4870 karşısında fazla bir avantaj saglayamayacaktır
  • quote:

Orjinalden alıntı: realcem

Birde normal 260gtx'in 4870'den güçlü oldugunu savunanlar vardı bu haber onları artık bir nebze olsun dogruyu görmelerini saglamıştırki bu bile hala 4870 karşısında fazla bir avantaj saglayamayacaktır

yazık hala anlatamamısız adama .

nvidianın bu kartı nieye çıkardığını bile bilmiyorsun daha..

Tamam arkadasım 4870in var senin gelmiş geçmiş en iyi kart gtx280den daha daha hızlı hatta 4870X2 den de daha hızlı..Mutlu oldun mu

• Dostum dün bir konudaki bazı arkadaşlar bana ısrarla seçmece caps koydukları için yazdım o yazıyı ama sendede bir terddüt varmış işin gerçeği
    Konuda zaten yazıyor ne için çıktıgı:
    quote:

GeForce GTX 260'dan farklı olarak 192 yerine 216 paralel işlem birimiyle gelen yeni model Nvidia'nın, rakibi ATi'nin Radeon HD 4870 modeli karşısında pozisyonunu güçlendirmek istemesiyle hazırlanmıştı.

• quote:

Birde normal 260gtx'in 4870'den güçlü oldugunu savunanlar vardı bu haber onları artık bir nebze olsun dogruyu görmelerini saglamıştırki bu bile hala 4870 karşısında fazla bir avantaj saglayamayacaktır

Onlar her zaman savunurlar haklı/haksız da olsalar.Hee deyip geç artık
  • kartın performansıyla ilgili bi kaç ek (gtc260 eski version almış olanlar üzülmesin fazala fark yok)

Fiyat olarak ta ortalama 299 dolardan satışa çıkmış bi ürün tamamen 4870 e rakip edilmiş güzel bir ürün

• quote:

Orjinalden alıntı: *Furious*

quote:

Onlar her zaman savunurlar haklı/haksız da olsalar.Hee deyip geç artık

savunmakla kalmadık kanıtladık , hariçten konuşmakla olmuyor gidin oyun bölümüne bir bakın stalker ve crysisde en yüksek fpsleri hangi kartlar alıyor..

- stalkerda max settingsde sun shadow açıkkne 40 fps üstüne çıkmayan 4870 sahipleri varken , ben elimdeki kart ile aynı ayalarda hemde AA açıken ortalama 60-70 fps alıyorum min fps im işe 40

cryis dede aynı durum söz konusu warhead dede onlarla ilgilide testeleri veridm forumda sıkça

yani biz burda test edip konuşuyoruz sağdan soldan testlere bakmıyorum zaten onlara bakacak olursakta genel itibari ile gtx 26, ın daha hzılı bir kart olduğu kabul görmüş durumda halen neyin tartışması anlaymıyorum..

forumu takip ederseiniz gtx 260 la 20bin 3dmark 2006 puanı alnlar olduğunu görürsünüz 8500 sm, 3,0 puanı alanıbiliyor rahatlıkla , daha neyini geçecek 4870 anlamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 1 Ekim 2008; 13:33:22 >

• Çok değerli sayın kardeşim bunu zaten söyleyen Nvidia
    quote:

GeForce GTX 260'dan farklı olarak 192 yerine 216 paralel işlem birimiyle gelen yeni model Nvidia'nın, rakibi ATi'nin Radeon HD 4870 modeli karşısında pozisyonunu güçlendirmek istemesiyle hazırlanmıştı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: evohan

savunmakla kalmadık kanıtladık , hariçten konuşmakla olmuyor gidin oyun bölümüne bir bakın stalker ve crysisde en yüksek fpsleri hangi kartlar alıyor..

- stalkerda max settingsde sun shadow açıkkne 40 fps üstüne çıkmayan 4870 sahipleri varken , ben elimdeki kart ile aynı ayalarda hemde AA açıken ortalama 60-70 fps alıyorum min fps im işe 40

cryis dede aynı durum söz konusu warhead dede onlarla ilgilide testeleri veridm forumda sıkça

yani biz burda test edip konuşuyoruz sağdan soldan testlere bakmıyorum zaten onlara bakacak olursakta genel itibari ile gtx 26, ın daha hzılı bir kart olduğu kabul görmüş durumda halen neyin tartışması anlaymıyorum..

forumu takip ederseiniz gtx 260 la 20bin 3dmark 2006 puanı alnlar olduğunu görürsünüz 8500 sm, 3,0 puanı alanıbiliyor rahatlıkla , daha neyini geçecek 4870 anlamıyorum

Kanıtladığın birşey yok, saydığın bütün oyunlar/uygulamalar Nvidia'da daha yüksek fps veriyor. Bu şekilde karşılaştırmaya niyetin varsa bende burda sadece ATI'nin daha yüksek FPS verdiği sürüyle oyunu koyup al sana kanıtladım diyebilirim. (grid, bioshock, cod4 vs..)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiesTorN -- 1 Ekim 2008; 15:41:50 >

• quote:

hayal görmeye devam et aynen.

quote:

Orjinalden alıntı: max975

kutusu şekil olmuş ama kart bence şu an almaya değmez

sana kalsa 10 yıl sonra çıkan kartta almaya değmez. 2*3 asır idare edersin 8800gt ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murdoc 361 -- 1 Ekim 2008; 16:02:34 >

• Twintech'den 216 paralel işlemcili GeForce GTX 260 geliyor

buyur kardesim illaki test istiyorsun...Bildiğin düz gtx260 ile 4870 karsılastırması

Hala inanmıyorsan sana artık hiçbirşey soylemiyorum..Hergun test koyup ispatlıyoruzz sen ise inanmıyorsun..Takmışsın gozune At gözlüğü gözün hd4870den başka hiçbirşey görmüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HoLY.oNE -- 1 Ekim 2008; 16:54:45 >

• Hiç bir şey söylemiyorum onları aradaın taradın bir saat sonunda buldun dünde koydun diğer konuya sen direk forumumuzun giriş sayfasında en altta duran test sonuclarına bak başka bir şey söylemiyorum
  • 8800 gt den sonra 8800 gts nin çıkması gibi oldu. Biraz sp artı birde saat hızı o kadar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.