- x
arkadaşlar..H2O mop paspas hakkında bilgisi olan varmı..?
218 Cevap125293 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 [3]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

10 Mesaj
31 Mart 2012; 14:35:22 

Ya Arkadaşlar bu kullanım klavuzu Türkçe değil nereden bulabilirim bu klavuzu yardımı olacak varmı bu konuda kıracam atacam şimdi tam olacak. Elinde fazla olann varsa yollasın arkadaslar yada scannerden taratsın Elinde olan varsa fazladan ben ödeyim kargo parasını.

431 Mesaj
4 Nisan 2012; 17:20:24 

Bugün annemin yoğun ısrarı üzerine yakala sitesinden 139tl ye satın aldım umarım beğenir...

http://instagram.com/kapakyarat
https://www.facebook.com/kapakyarat

60 Mesaj
5 Nisan 2012; 0:26:41 

quote:

Orijinalden alıntı: cankut90

Bugün annemin yoğun ısrarı üzerine yakala sitesinden 139tl ye satın aldım umarım beğenir...

hayırlı olsun, ama genelde indirimli sitelerdeki hep taklit olan steam mop oluyor. bize ürün gelince bildirebilir misiniz?

10 Mesaj
5 Nisan 2012; 14:57:14 

h2mopx5.in ben buradan aldımda türkçe kullanım klavuzu gelmemiş daha birisinde varsa paylaşabilirmi ?

60 Mesaj
5 Nisan 2012; 17:42:09 

pakette de h20mopx5 yazıyor muydu? yoksa steam box mu yazıyor? hem uygun fiyatlı hem orijinal bir yer var mı diye soruyorum sürekli

431 Mesaj
6 Nisan 2012; 3:57:43 

ürün elime ulaşınca resim eklerim

http://instagram.com/kapakyarat
https://www.facebook.com/kapakyarat

227 Mesaj
14 Nisan 2012; 0:06:29 

buna benzer bir ürün alf cıkarmıs arkadaslar buda aynımıdır? http://www.sobamarketim.com/alf_elektrik_supurgesi.html inceleye bilirsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merol77 -- 14 Nisan 2012; 0:08:39 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Nisan 2012; 15:41:17 

halılar da başarısız

8590 Mesaj
16 Nisan 2012; 15:47:50 

quote:

Orijinalden alıntı: naberlanziya

halılar da başarısız

Hocam, nerede başarılı ki? Islak zeminlerde kullandıktan sonra her yer su içinde kalmadı mı? Sıcak suyun etkisiyle haliyle bir temizlik oluyor ama her yer göl gibi oluyor. Ben kullandım aynen geri gönderdim. Bedavaya verseler evde yer kaplar diye almam...

60 Mesaj
20 Nisan 2012; 15:55:32 

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Hocam, nerede başarılı ki? Islak zeminlerde kullandıktan sonra her yer su içinde kalmadı mı? Sıcak suyun etkisiyle haliyle bir temizlik oluyor ama her yer göl gibi oluyor. Ben kullandım aynen geri gönderdim. Bedavaya verseler evde yer kaplar diye almam...

sizin kullandığınız orijinal olanı mıydı? benim bir arkadaşım orijinalden memnun öyle bir şikayetten bahsetmedi. of ya bu ne biçim bir şey!

8590 Mesaj
24 Nisan 2012; 23:45:10 

quote:

Orijinalden alıntı: hukihuki

sizin kullandığınız orijinal olanı mıydı? benim bir arkadaşım orijinalden memnun öyle bir şikayetten bahsetmedi. of ya bu ne biçim bir şey!

Hayır benim kullandığım orjinal olan değil. Zaten hiç biri orjinal değil sadece Amerika'dakiler orjinal diğerlerinin tamamı benzer ürünler ama aralarında fark yok.

Hocam eğer reklamlardaki gibi bir ürün olsa herkes evine bunlardan ikişer tane alırdı. Millet niye gidip 1500 - 2000 lira verip buharlı temizleyici alıyor? Biz 150 TL verip 1500.-TL'lik makinedeki sonucu almayı umuyoruz.

Belki hikayemi okummış olabilirsiniz. ben paramı geri aldım ve makine elimdeydi, istesem geri vermeyebilirdim ama hanım ben bu makineyi evimde barındırmam deyince ödemeli gönderdim evde yer kaplamasın diye, o derece işe yaramaz yani.

60 Mesaj
26 Nisan 2012; 14:16:15 

quote:

Hayır benim kullandığım orjinal olan değil. Zaten hiç biri orjinal değil sadece Amerika'dakiler orjinal diğerlerinin tamamı benzer ürünler ama aralarında fark yok.

Hocam eğer reklamlardaki gibi bir ürün olsa herkes evine bunlardan ikişer tane alırdı. Millet niye gidip 1500 - 2000 lira verip buharlı temizleyici alıyor? Biz 150 TL verip 1500.-TL'lik makinedeki sonucu almayı umuyoruz.

Belki hikayemi okummış olabilirsiniz. ben paramı geri aldım ve makine elimdeydi, istesem geri vermeyebilirdim ama hanım ben bu makineyi evimde barındırmam deyince ödemeli gönderdim evde yer kaplamasın diye, o derece işe yaramaz yani.

anladım. amerika'dan getirme şansım var ama ona değer mi bilmiyorum. zaten ben 1500 liralik makine performansı beklemiyorum. onları da alıp bir kenara atmaktan korkuyorum. bunu alınca hiç olmadı parasna yanmam diye düşünüyor insan ötekilerin fiyatına kıyasla. bir de şu beko-arçelik olan ve alf'ın çıkardığı şeyler vs. var. ama bunları kullanıp da memnun olan da var hiç iyi demeyen de. anlaşılan bu buharlı temizlik işi alışageldiğimiz yöntemlerden farklı diye tam bir kanaat oluşmuyor. ama ben de yakında bebek olacak vs. diye istiyorum. bakalım en son neye karar verebileceğim.

11996 Mesaj
9 Mayıs 2012; 1:09:38 

Alf i bende gordum merak ettim ama cok buhar veriyor ve ayar var mi yok mu anlatmamislar hic. Zaten karcher gibi vakumlu degilse hic ise yaramaz . Birde hortum yok hortumlusu falan 350 lira vakum yok .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
Ne mutlu Türküm Diyene

418 Mesaj
10 Mayıs 2012; 13:21:17 

yakala.co dan almıştım 3 haftada gönderemediler telefonda sallıyorlardı aradım iptal edin,paramı geri gönderin deyip yüzlerine çarptım telefonu

hepsiburadadan aynısını 30tl farkla aldım bugün çakma satacaklarını sanmıyorum gelince de yazarım.

11996 Mesaj
10 Mayıs 2012; 14:55:56 

Esparkta kurmuşlar stantını 2 3 tane var aletten bitane de teşirde var tozlu mozlu ama açıp kullandırmıyorlar hiç. Açarlarsa bezi kirlenirmiş. Arkadaş sen satıcısın zaten 200 liranın hesabını mı yapıyor. Belki bu sayede 5 tane satacan. Ama gelen herkes nasıl çalışıyor diyip duruyor gösteren yok Acaba taktik mi anlamadım, çalıştırmadan övüyorlar alıp eve geleceksin bir işe yaramayacak. Belki de yarayacak kimse bilmiyor çünkü sahtesi çok.

Aynısı İhlas aura mıdır nedir onda başımıza geldi. Boşu boşuna 1500 lira vermiştik temizlik roboto diyorlar birde. Arkadaşımın ablası yüzünden aldık taktikleri de şu. Eve gelip iki toz gösterisi falan yapıyorlar ışık tutuyor bişi yapıyor milleti uyutuyor. (ozamanda toza alerjim vardı ) Toz yüzünden aldık hakkaten düzenli temizlik yapınca diğer cihaza göre tozları daha iyi alıyordu o zamanlarda başka suya hapseden makine yoktu sene 2003 falan. Fakat birde yıkaması varki onu göstermiyorlar. Yine onu da övüorlar falan yıkaması ise 3 ay sonra gelip gösterecez diyip kaçıyorlar. 1 aylık deneme süresi var iyi güzel dion kullanıon.

İş yıkamaya geliyor nasıl yıkıyacaksın ? Tabi biliyoruz kullanımı önceden fakir vardı bizde fakat bu ihlasın yıkması rezaletmiş onu anladık Su teknesi desen 1 litre falan neredeyse hemen bitiyor hemen doluyor işin yarıda kalıyor, kolu dijital su ver diyorsun suyu veriyor suyu kes diyon suyu kesmiyor bazen falan. 1 saatlik işi bu uğraşlar yüzünden 2 saatte bitiriyorsun. Vallaha inanın yıkama özelliğini görseydik boşu boşuna o hantal alete 1500 lira vermezdik. Annem senin yüzünden aldım senin çeğizine koyacam diyo Yok sağol kızına ver diyorum oda istemiyor. Alet lanetlenmiş gibi duruyor karanlık odada . 2500 watt deli gibi çekim gücü olan Fakir ile yola devam ediyoruz. :)

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
Ne mutlu Türküm Diyene

16 Mesaj
15 Mayıs 2012; 11:38:41 

ay cıldırcam bende markopondan aldım. Okudum yorumlarınızı fotokopı turkce kullanım klavuzu koymuslar bende oda yok. İngilizce kullanım kılavuzu neyı nerde kullanıcam anlamadım vallahı

16 Mesaj
15 Mayıs 2012; 13:05:10 

buraya yazdıktan sonra youtubede vıdeolarına baktım aparatların neyın ne oldugu cıktı ortaya. Hemen kullandım tek tek butun aparatlarını. Halı koltuk cam klozet fayans arası bırde fırında denedım. Bence guzel ben begendım. Özellıklede fayans arasında cok hosuma gıttı. Mutfagında buzdolabının tam onundekı fayansların araları renk degıstırmıstı. şok oldum kapkara kır cıkarttı:D Tuttum ben bunu. Halı koltuk temızlıgınde pek bısey beklemeyın. ama yınede sıcak buhar ufluyor. Yanı mayklar ıcın ıyıdır dıye dusundum. Tek dezavantajı aparat degıstırmenız gerekırse bıraz beklemek gerekıyor. Çunku kullanılan aparat buhardan dolayı sıcak oluyor. Suyu 400m cabuk bıtıyor bırde. Not: Ben suyunun ıcıne bırazcık loc koydum.

585 Mesaj
31 Mayıs 2012; 14:18:19 

up alıcam kararsızım

bu forumda 11-12 yaşında çoçukların olduğunu unutmayalım.yaptığımız yorumların şaka olduğunu anlayamayabilirler. (Zeytinburnu)

2 Mesaj
7 Haziran 2012; 12:49:37 

KESİNLİKLE ALMAYIN !!!! Biz aldık hiiiç bir işe yaramıyor idade istedik türlü oyunlarla kandırdırlar idade hakkımızı elimizden aldılar. hiç bir işe yaramıyor bu ürün kesinlikle almayın özelliklede SEHİR FIRSATLARI sitesinden hiçbir sey almayın dolandırıcıığı meslek edinmişler !

2 Mesaj
7 Haziran 2012; 12:52:28 

KESİNLİKLE HİÇBİR İŞE YARAMAYAN REKLAMLARLA GÖZ BOYAYAN BİR ALET SAKIN ALMAYIN

8590 Mesaj
7 Haziran 2012; 13:21:28 

Keşke almadan önce biraz araştırsaydınız, bu konuda forumlarda uzun süredir uyarılar yapılıyor...

2012 Megane EDC - 140 HP - 300 NM by Megachips

519 Mesaj
7 Haziran 2012; 16:53:51 

şu sayfada celebiç in yaşadıkları var idi

http://resim.donanimhab..._/key_//tm.htm#56023706

bende siparişi vermiştim okuyunca vazgeçtim parayı geri ödediler, 1500 lük bir iki makine var onlara da baktım ama pek içaçıcı gelmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tek_Türk -- 7 Haziran 2012; 16:57:01 >

1 Mesaj
7 Haziran 2012; 18:06:51 

Merhabalar,

Ben de uzun süre forumları takip ettim ve kullanıcı yorumları benim için çok faydalı oldu. Öncelikle fiyat, kullanım kolaylığı ve temizlik gücü çok önemliydi ve forumlardan epey bilgi sahibi oldum. Sonuç olarak Alf Multi Steam Force aldım. H2 Mop x5 alacaktım ancak forumlardaki farklı bir marka gönderilmesi söylentisi yüzünden vazgeçtim. Bir de Arçelik buharikaya bakmıştım ama onun da sırtta taşınması ve kullanım güçlüğü sebebiyle vazgeçtim. İsabet de olmuş, zira zaten makine ve hortumu epey ısınıyormuş. Ben evde bebek olduğu için almak istedim ve üründen çok memnun kaldım. Özellikle fırınım berbat haldeydi. Eşim ben yokken fırın ızgarasında sucuk pişirmiş ve o yağlar öyle bir yanmıştı ki ne yaptıysam çıkmadı. Artık fırının içi sanki siyah üretilmiş gibiydi. Şimdi tertemiz oldu, tabi henüz sadece alt kısmı temizleyebildim. Öyle sihirli değnek gibi buharı tutunca yağlar yok olmuyor tabi. Sadece alt kısmı 1 saatimi aldı. Yanlar ve karşı kısma sıçrayan nokta nokta yağlar duruyo henüz, vaktim olunca onları da temizleyeceğim tabi. Yalnız ocak kısmı sadece saniyeler içinde yeni alınmış gibi oldu. Ocak sanki fosforluymuş gibi bembeyaz parlıyor. Bulaşık makinesinin kapağının iç alt kısmı da gerçekten tertemiz oldu. Camları ve pimapenleri de çok kolay ve kısa sürede tertemiz yapıyor, camlar sanki yokmuş gibi. Küveti de güzel temizliyor ama nispeten biraz daha zaman alıyor. Küvetin kabin kısmı cam silme aparatıyla tek tutmada tertemiz. Onun dışında bir halı temizledim, ama lekesi olmadığından leke çıkarıp çıkarmadığını henüz söyleyemem. İlk fırsatta koltukları temizleyeceğim, koltuklarda oğlan bıraktığı lekeler var (elinde bisküvi ve meyveyle gezerken), bakalım nasıl olacak. Mama sandalyesi ve oyuncakların temizliğinde de harika iş çıkardı. Kullanımı kolay, hafif ve hortumundan çekinde çok rahat hareket ediyor. Kaliteli bir ürün, yani dokununca adi plastik malzemeden yapılmadığı anlaşılıyor. Bir de su haznesinin 1,2 lt oluşu çok iyi. Mesela bir banyo temizliğinde bitti. O yüzden daha küçük hazneliler eminin sık sık doldurmak icap eder ki aralarda soğumasını beklemek gerek. Ürün bana 1 günde geldi, ama içine antijen koymayı unutmuşlar. Arayınca 1 gün sonra onu da yolladılar, o yüzden kullanamadım ve henüz antijenle temizliğin bir farkı var mı bilemiyorum. Ben kullanıcı olarak kesinlikle tavsiye ederim. Umarım deneyimlerim faydalı olmuştur.

519 Mesaj
10 Haziran 2012; 22:23:04 

antijen nedir ne işe yarar?

95 Mesaj
18 Haziran 2012; 22:30:11 

ilk mesaj 30 eylül 2008 son mesaj 10 haziran 2012. zaman tüneli gibi... ama deli gibi hepsini okudum
bu formu seviyorum. bakmadan çöp bile almam...
mesaj yazan herkese teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MFKsivas -- 18 Haziran 2012; 22:31:37 >

8590 Mesaj
18 Haziran 2012; 22:46:29 

quote:

Orijinalden alıntı: MFKsivas

ilk mesaj 30 eylül 2008 son mesaj 10 haziran 2012. zaman tüneli gibi... ama deli gibi hepsini okudum
bu formu seviyorum. bakmadan çöp bile almam...
mesaj yazan herkese teşekkür ederim.

Bende kesinlikle bu foruma bakmadan adım atmam. Bilmediklerimi öğrenir, bildiklerimi paylaşırım...

8 Mesaj
27 Haziran 2012; 15:05:47 

gittigidiyorda 90 tl ye kadar düşmüş, h2o x3 olsa gerek:))

8590 Mesaj
27 Haziran 2012; 15:07:48 

quote:

Orijinalden alıntı: doanss

gittigidiyorda 90 tl ye kadar düşmüş, h2o x3 olsa gerek:))

20.-TL'ye verseler alırsam namerdim, hiç bir halta yaramaz, sadece evde kuru kalabalık yapar

8 Mesaj
28 Haziran 2012; 23:31:04 

H2o Mop X5 Yeni Nesil Buharlı Temizleyici H2MOP
( 11 adet mevcut. 837 adet satıldı. )

şaka gibi ama gerçek....

60 Mesaj
4 Temmuz 2012; 13:36:56 

quote:

Orijinalden alıntı: someone else

Merhabalar,

Ben de uzun süre forumları takip ettim ve kullanıcı yorumları benim için çok faydalı oldu. Öncelikle fiyat, kullanım kolaylığı ve temizlik gücü çok önemliydi ve forumlardan epey bilgi sahibi oldum. Sonuç olarak Alf Multi Steam Force aldım. H2 Mop x5 alacaktım ancak forumlardaki farklı bir marka gönderilmesi söylentisi yüzünden vazgeçtim. Bir de Arçelik buharikaya bakmıştım ama onun da sırtta taşınması ve kullanım güçlüğü sebebiyle vazgeçtim. İsabet de olmuş, zira zaten makine ve hortumu epey ısınıyormuş. Ben evde bebek olduğu için almak istedim ve üründen çok memnun kaldım. Özellikle fırınım berbat haldeydi. Eşim ben yokken fırın ızgarasında sucuk pişirmiş ve o yağlar öyle bir yanmıştı ki ne yaptıysam çıkmadı. Artık fırının içi sanki siyah üretilmiş gibiydi. Şimdi tertemiz oldu, tabi henüz sadece alt kısmı temizleyebildim. Öyle sihirli değnek gibi buharı tutunca yağlar yok olmuyor tabi. Sadece alt kısmı 1 saatimi aldı. Yanlar ve karşı kısma sıçrayan nokta nokta yağlar duruyo henüz, vaktim olunca onları da temizleyeceğim tabi. Yalnız ocak kısmı sadece saniyeler içinde yeni alınmış gibi oldu. Ocak sanki fosforluymuş gibi bembeyaz parlıyor. Bulaşık makinesinin kapağının iç alt kısmı da gerçekten tertemiz oldu. Camları ve pimapenleri de çok kolay ve kısa sürede tertemiz yapıyor, camlar sanki yokmuş gibi. Küveti de güzel temizliyor ama nispeten biraz daha zaman alıyor. Küvetin kabin kısmı cam silme aparatıyla tek tutmada tertemiz. Onun dışında bir halı temizledim, ama lekesi olmadığından leke çıkarıp çıkarmadığını henüz söyleyemem. İlk fırsatta koltukları temizleyeceğim, koltuklarda oğlan bıraktığı lekeler var (elinde bisküvi ve meyveyle gezerken), bakalım nasıl olacak. Mama sandalyesi ve oyuncakların temizliğinde de harika iş çıkardı. Kullanımı kolay, hafif ve hortumundan çekinde çok rahat hareket ediyor. Kaliteli bir ürün, yani dokununca adi plastik malzemeden yapılmadığı anlaşılıyor. Bir de su haznesinin 1,2 lt oluşu çok iyi. Mesela bir banyo temizliğinde bitti. O yüzden daha küçük hazneliler eminin sık sık doldurmak icap eder ki aralarda soğumasını beklemek gerek. Ürün bana 1 günde geldi, ama içine antijen koymayı unutmuşlar. Arayınca 1 gün sonra onu da yolladılar, o yüzden kullanamadım ve henüz antijenle temizliğin bir farkı var mı bilemiyorum. Ben kullanıcı olarak kesinlikle tavsiye ederim. Umarım deneyimlerim faydalı olmuştur.

ben de en son bundan almayı düşünüyorum. h20mopdan vazgeçtim. ancak bununla ilgili bir kullanıcı kötü yorumda bulunurken şu anda sizinle birlikte iki kullanıcı iyi dedi. bir de en azından bir de garanti olayı bu mopdan daha iyi olacaktır kesinlikle diye düşünüyorum. biraz daha uygun bir zamanımda bundan alacağım sanırım umarım başka yorumlar da okurum iyi yönde...

bu arada ben du bu forumu seviyorum ama anlık email bildirisi seçmeme rağmen hiçbir konuda mail gelmiyor. ben kendim gelip kontrol ediyorum cevap var mı diye. niye acaba?

8590 Mesaj
4 Temmuz 2012; 14:17:53 

quote:

ben de en son bundan almayı düşünüyorum. h20mopdan vazgeçtim. ancak bununla ilgili bir kullanıcı kötü yorumda bulunurken şu anda sizinle birlikte iki kullanıcı iyi dedi. bir de en azından bir de garanti olayı bu mopdan daha iyi olacaktır kesinlikle diye düşünüyorum. biraz daha uygun bir zamanımda bundan alacağım sanırım umarım başka yorumlar da okurum iyi yönde...

bu arada ben du bu forumu seviyorum ama anlık email bildirisi seçmeme rağmen hiçbir konuda mail gelmiyor. ben kendim gelip kontrol ediyorum cevap var mı diye. niye acaba?

Hocam anlık email uyarısı her zaman çalışmıyor daha doğrusu genelde çalışmıyor.

Gelelim ürüne; çok dandik hatta dandik ötesi bir ürün. TV çekimlerini yapan reklam ajanslarını tebrik etmek lazım gerçekten ürüne çok güzel bir albeni katmışlar ama buna aldanmayın.

Anlatması uzun sürer bir şekilde bu ürüne para vermeden sahip oldum ve istesem geri göndermezdim ama o kadar işe yaramaz bir ürün ki eşim evde kalabalık etmesin diye para vermeyeceğimizi bile bile geri göndermemi istedi. O derece yani Zaten TV'de anlatılan gibi faydalı bir ürün olsa yer yerinden oynardı ama sadece koridoru nyapalım derken her yer su içinde kaldı. Beş para etmez eder diyende doğru söylemiş olmaz.

Bu ürün üzerinde dururken gördüm ki gerçekten bu işi yapan ürünler var ama fiyatları 1.500 - 2.000.-TL civarlarında. Ha onlardan birini alacaksanız amenna ama bu ve buna benzer ürünler ancak evde kalabalık yapar.

60 Mesaj
4 Temmuz 2012; 14:25:33 

quote:

Hocam anlık email uyarısı her zaman çalışmıyor daha doğrusu genelde çalışmıyor.

Gelelim ürüne; çok dandik hatta dandik ötesi bir ürün. TV çekimlerini yapan reklam ajanslarını tebrik etmek lazım gerçekten ürüne çok güzel bir albeni katmışlar ama buna aldanmayın.

Anlatması uzun sürer bir şekilde bu ürüne para vermeden sahip oldum ve istesem geri göndermezdim ama o kadar işe yaramaz bir ürün ki eşim evde kalabalık etmesin diye para vermeyeceğimizi bile bile geri göndermemi istedi. O derece yani Zaten TV'de anlatılan gibi faydalı bir ürün olsa yer yerinden oynardı ama sadece koridoru nyapalım derken her yer su içinde kaldı. Beş para etmez eder diyende doğru söylemiş olmaz.

Bu ürün üzerinde dururken gördüm ki gerçekten bu işi yapan ürünler var ama fiyatları 1.500 - 2.000.-TL civarlarında. Ha onlardan birini alacaksanız amenna ama bu ve buna benzer ürünler ancak evde kalabalık yapar.

sizin dediğiniz, beğenmediğiniz alf multi olan mı? h2omop olan mı? Yanılmıyorsam siz h20 için de kötü tecrübe yaşamıştınız. Şimdi alf de mi kötü diyorsunuz? Eğer alf içinse o zaman iyi ve kötü yorumlar 2-2 berabere kaldı şu an :)
benim anlamadığım şey iyi diyenler nasıl iyi diyor? beğenmeyenlerin şikayet ettiği durumlarla karşılaşmıyorlar mı? Valla kafam karıştı. 1500-2000 lira vermeye niyetim yok. Ya bunlardan birini alıp şansımı deneyeceğim. Ya da eskisi gibi temizliğe devam. Bebek olacak kimyasallardan uzak duralım, bir viledayla yer silmekten daha iyi sonuç olacaktır, eğilip de silemediğimden mecbur bunlara bakayım diyorum ama kafam karıştıkça karışıyor...

8590 Mesaj
4 Temmuz 2012; 15:07:33 

quote:

sizin dediğiniz, beğenmediğiniz alf multi olan mı? h2omop olan mı? Yanılmıyorsam siz h20 için de kötü tecrübe yaşamıştınız. Şimdi alf de mi kötü diyorsunuz? Eğer alf içinse o zaman iyi ve kötü yorumlar 2-2 berabere kaldı şu an :)
benim anlamadığım şey iyi diyenler nasıl iyi diyor? beğenmeyenlerin şikayet ettiği durumlarla karşılaşmıyorlar mı? Valla kafam karıştı. 1500-2000 lira vermeye niyetim yok. Ya bunlardan birini alıp şansımı deneyeceğim. Ya da eskisi gibi temizliğe devam. Bebek olacak kimyasallardan uzak duralım, bir viledayla yer silmekten daha iyi sonuç olacaktır, eğilip de silemediğimden mecbur bunlara bakayım diyorum ama kafam karıştıkça karışıyor...

Yok hocam sizin bahsettiğiniz ürünü kullanmadığım için hakkını yemek istemem.

Ürünün linkini verirseniz size düşüncemi söyleyebilirim. Ancak 150-200.-TL'lik ürünlerden bir şey beklemeyin.

60 Mesaj
4 Temmuz 2012; 15:19:27 

http://www.alfsteam.com/ da multi modeli. ben bunu iki ayrı mağazada sordum. bir yer hiç bir şey bilmiyordu. diğeri biraz daha bilgi sahibi gibiydi. bir kaç yere daha sormadan almayacağım zaten. daha önce alıntı yaptığım kişi ve başka yerdeki biri beğenmiş, diğeri beğenmemiş. 300 kusür fiyatı var. Anladığım pek tabii o pahalılarla kıyas edilmez ama aşırı beklentiniz yoksa tatmin edebilecek gibi. beni cezbeden yani süpürge gibi olması. Aşırı büyük de değildi kaldırıp da sağa sola götürmeye de müsait sayılır. garanti olayını da ufo-alf bakıyormuş. daha çok yeni bir ürün o yüzden acele etmeye cesaretim yok. zaten bu ay param da yok :)
ben zaten h2o dan vazgeçtim. garanti problem olacak. tv ürünü yeni modeli çıksa başına kalacak. parçası kırılsa bulamazsın vs. bu, beko vs hiç olmazsa bir firma adıyla çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hukihuki -- 4 Temmuz 2012; 15:20:48 >

8590 Mesaj
4 Temmuz 2012; 15:28:42 

quote:

http://www.alfsteam.com/ da multi modeli. ben bunu iki ayrı mağazada sordum. bir yer hiç bir şey bilmiyordu. diğeri biraz daha bilgi sahibi gibiydi. bir kaç yere daha sormadan almayacağım zaten. daha önce alıntı yaptığım kişi ve başka yerdeki biri beğenmiş, diğeri beğenmemiş. 300 kusür fiyatı var. Anladığım pek tabii o pahalılarla kıyas edilmez ama aşırı beklentiniz yoksa tatmin edebilecek gibi. beni cezbeden yani süpürge gibi olması. Aşırı büyük de değildi kaldırıp da sağa sola götürmeye de müsait sayılır. garanti olayını da ufo-alf bakıyormuş. daha çok yeni bir ürün o yüzden acele etmeye cesaretim yok. zaten bu ay param da yok :)
ben zaten h2o dan vazgeçtim. garanti problem olacak. tv ürünü yeni modeli çıksa başına kalacak. parçası kırılsa bulamazsın vs. bu, beko vs hiç olmazsa bir firma adıyla çıkıyor.

Verdiğiniz linke akşam evden girebilirim, neden bilmiyorum iş yerinin filtresine takılıyor. Sonuçta alacağınız üründen beklediğinize bağlı. Verdiğiniz fiyatta az değil.

8590 Mesaj
4 Temmuz 2012; 21:47:56 

quote:

Hocam şahsi görüşüm; bu tip ürünlerden çok şey beklemeyin. Sonuçta 300.-TL vereceksiniz.

Bununla yerleri sildiniz anladım ama normal viledadan ne farkı var? Verdiği buhar size yerde su olarak geri dönecek. Ayrıca hiç kimsenin evinden TV'de gösterildiği gibi kir çıkmaz. Halılarda zaten bir şey beklemeyin. Buharı verdi diye halı mı temizlenecek? İçine bir ki,r çekse anlıcam ama halı temizliği halıya verdiğiniz buhardan ibaret kalacak.

Sadece 300.-TL vererek kurtulsanız yine bir derece ama sarf malzemesi sizi daha çok üzecek. Geçen bir yerde ilan vardı 3 adet H2O MOP için yedek bezlerin üçünü 75.-TL'ye satıyorlardı. Al başına belayı

Kısaca nacizane fikrim; bu ürünlere fazla bel bağlamayın, halı malı temizlemez. Perde filan ütülemeye kalkmak tamamen hayal. Ancak ıslak zeminlere buhar verirsiniz sonra arkadan viledayla yerdeki buhar sonucu oluşan suları çekersiniz.

60 Mesaj
6 Temmuz 2012; 18:31:13 

valla bence beklenti olayı kişiden kişiye değişiyor ki bu kadar farklı yorumlar aynı ürün için alabiliyoruz. benim çok acelem yok. bu alf olanı biraz araştıracağım. h20 dan vcazgectim belki bundan da vazgecerim. ama sizin dediğiniz gibi yerleri ıslak bırakmıyor diye biliyorum. bir yerde demo vs. görebilsem çok daha rahat edeceğim. neyse eğer alırsam burada da bilgi veririm zaten.en son hangi alet için bu kadar ayrıntılı düşündüm emin bile değilim :)

8590 Mesaj
6 Temmuz 2012; 23:33:27 

Hocam dediğim gibi Alf olanı bilmiyorum ama diğeri için size şöyle diyebilirim. Bedava verseniz eşim kapıdan içeri sokmaz. Bedava olarak elimizde vardı ama gonder evde kalabalık istemiyorum dedi.

60 Mesaj
7 Temmuz 2012; 14:46:19 

evet galiba h20 mop işe yaramıyor. çoğu kişi bu görüşte. o da ucuz değil ki. topshop da kargo birlikte 300'e yakın bir fiyatı var. bakalım ileriki günlerde ne ürünler karşımıza çıkacak? benim alf'den umutlu oluşumda biraz da ufo ile aynı firmanın malı olması geliyor. ben ufo ürünlerinden çok memnunnum çünkü.

1062 Mesaj
15 Temmuz 2012; 0:29:53 

Arkadaşlar annemde şimdi bugün h2o mop x5 den alıyormuş bana sormadan almak istememiş. İyi de yapmış. Direk forumda konuyu bulup okudum. Şimdi son karar olarak alan arkadaşlar ne aldığını yazarsa çok makbule geçer teşekkürler.

519 Mesaj
15 Temmuz 2012; 13:40:18 

top ortada dönüp duruyor. şu alf steam alıpta kullanan yok mu?

60 Mesaj
15 Temmuz 2012; 13:58:13 

bir kaç mesaj yukarıda someone else alf aldığından bahsetmiş. ondan başka yorum yapan yok sanırım. ben de başka bir yerde de okudum kullanan biri gayet memnun imiş. ancak bir başkası da memnun olmayıp geri verdiğini ifade etmiş. bu iş biraz da şahısların beklentisi ile alakalı bence....

58 Mesaj
17 Temmuz 2012; 15:29:11 

Bende bu ürünü ilk tv de gördüğünde hemen almak istemiştim fakat fiyatı 275 tl civarındaydı. Bugün bitenekadar.com sitesinden mail geldi 95 TL fakat çok kararsız kaldım. Arkadaşımın annesi almış çok memnun muş. Fakat benim beklentim çok yüksek özellikle derz araları için iyi performans sağlasın isterim. Koltuk ve halı içinde aynı şekilde. Yorumların çoğunu okudum, anladığım kadarıyla ürün bana hitap etmiyor. Yaklaşık 7 ay önce, banyodaki derz aralarını temizlemek için BİM'de gördüğüm minik bir buharlı temizleyici vardı onu almıştım. Hiç memnun kalmamıştım. Küçük sarı bir buharlı temizleyiciydi. Ancak tostmakinasının yüzeyini temizleyebilmişti. Su kapasitesi çok azdı. Neredeyse iki büyük su bardağı kadar su alıyordu. Bu tarz ürünlerde anlaımki su haznesi kapasitesi çok geniş olmalı ki temizliğiniz yarıda kesilmesin. Çünkü bu tarz ürünlerde ürün soğmadan su ilavesi ve dolumu yapılmıyor. Alf ürününü biraz daha bekleyip denemek gerekli sanki. Çoğu kişinin kuvvetli bir buharlı temizleyiciye ihtiyacı varmış. Şöyle küçük, güçlü emiş gücü olan uygun fiyatlı kullanışlı bir buharlı temizleyici olsa çok satar.

0

Ekteki dosya (1)

8590 Mesaj
17 Temmuz 2012; 23:30:15 

Hocam bu tarz ürünlerin emiş gücü diye bir şeyi yok çünkü emmiyor. Halıda filan kullanmak tam bir hayal kırıklığı, derzde filan bir şe yaramıyor her yer su içinde kalıyor. TV'de görüldüğü gibi değil. Gerçekten işe yarayan bir ürün olsa her evde bir tane olurdu.

Elbette memnun olanlar vardır ama sonuçta beklentiyle ilgili bir durum. Memnun olanların nesinden memnun olduklarını bilmek isterdim doğrusu.

60 Mesaj
18 Temmuz 2012; 18:04:25 

ben daha önce bitenekadar'a maille sormuştum. h20 diye sattıkları ürün topshop un orijinal olanı değil, diğer ürünün adı neydi steam mop mu işte ondanmış. yani alsanız da esas olanı almayacaksınız. ayrıca memnun olanlar direk topshopdan o 200 küsür lira verip de alanlar anladığım kadarıyla benim bir tanidığım da topshop ürününden memnun. illa h20 alacaksanız o para topshopdan alın derim. ancak beklentiniz çok yüksekse sanırım karşılamaz. ben youtube'de bakmıştım amerikalı birileri evlerinde deniyordu. ama tabi onlarınki de sanırım orijinal olandır...

60 Mesaj
18 Temmuz 2012; 18:06:54 

bir de bu h20nun su haznesi çok azmış bir bardak bile değil diyordu tanıdık. ancak bir alf kullanıcısı da sıcak su koyarak beklemeden işimi yaptım yazmıştı. belki o yöntem denenebilir küçük haznelilerde. son olarak alf için gittigidiyorda alanlardan da fikir almayı deneyebilirsiniz. ben bazı ürünler için alıcılara mesaj attığımda genellikle cevap yaanlar oluyor ve reklam amaçlı bir cevap olmadığından da olumlu olumsuz herşeyi söylüyorlar...

1 Mesaj
25 Temmuz 2012; 16:00:04 

bence gerçekten işe yaramıyor. bir tanıdığım http://www.h2mopx5.com diye güyya resmi web sitesi olduğunu idea eden bir yerden bu ürün aldı ve işre yaramadığı halde geride almadılar. hukuki bir süreç başladı. bunlara çok inanmayın derim.

9 Mesaj
31 Temmuz 2012; 15:06:35 

http://www.gold.com.tr/...Fonksiyonlu-Yeni-Sistem
türkçe kullanma kılavuzu veren terk yer goldmuş
diğerlerinde fiyat ucuz ama ürünler müşteriden geri gelenlermiş
gg de ürün çok ucuza satıyor ama orjinal değil
içinden su çıkıyor ama bu su orjinal fabrikadan geliyor.

1723 Mesaj
6 Ağustos 2012; 23:04:19 

Alp alan yok mu? Şu Multi olanı gözüme kestirdim ben de..

Edit: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thorondor06 -- 6 Ağustos 2012; 23:05:52 >

1723 Mesaj
9 Ağustos 2012; 13:49:34 

Alf hero ve handy modellerini satın aldım. 2 güne kargo gelecek. Deneyimlerimi yazarım.

115 Mesaj
11 Ağustos 2012; 13:13:29 

Bugün nerdeyse Gold Bilgisayardan 107TL ye alıyordum. Bunca şikayeti görüne vazgeçtim. Tüm bilgilendirmeler için teşekkürler.

Dell Strake5
The New İpad 32GB 4G
Hp Pavillion Dv6 2155
Next YE-G545

316 Mesaj
17 Ağustos 2012; 10:40:40 

Hanim buhar temizleyicisi alalim mi diye sorunca, her zaman oldugu gibi, foruma baktim. En sonunda Arcelik Buharika aldim.

Daha 2 gun oldu ama evden iletilen izlenimler soyle:

* Son derece basit kullanimi var. Ana govde ve aksam kaliteli. Gerekli yerlerde plastik yerine pirinc kullanmislar.
* Hafif. Ici su dolu iken bile rahatlikla omuzda geziyor. Zaten omuzda tasimayi sadece cam & perde icin yaparsiniz.
* Mutfak tezgahlari, evye, firin, ocak, plastik pencere dogramasi, tuvalet gibi yerleri piril piril yapti.
* Evin bazi zeminlerindeki travertenlerin dogal deliklerine girmis olan siyah kirleri rahatlikla cikardi.
* Deneme amacli bazi yerlerdeki derzlerde denedik, olumlu. Ben cok fark goremedim zira zaten devamli temizleniyordu ama hanim memnun.
* Yer silme islemi de iyi. Hanim yer aparati + mikro fiber ile duvarda denemis, aksam gelince 1 saat farki gosterip kafami sisirdi.
* Ayni kafa sisirme islemi camlar icinde gerceklesti. 1/2 saat evi tavaf edip camlari incelemek zorunda kaldim.
* Govdeye bakmadim ama hortumda isiya bagli bir miktar isinma var. Ama el yakacak duzeyde degil. Bu kadar isiya da normaldir.
* Ayni bolgeye uzun uygulama yaparsaniz bir miktar su oluyor ama ince uc ile dip koselerde yaptiklari zaman gecerli. Yer silmede olmuyormus.
* Kullandiktan sonra hortum ve kablo etrafina sariliyor. Cok az yer kaplamakta.

Haftasonu arabaya girisecegim. Benim neyim eksik?

60 Mesaj
25 Ağustos 2012; 17:32:04 

ben buharlı aletlere bakarken hediye h20 geldi. hala almayı düşünen varsa diye yazayım dedim.
mutfak zemini, camlar,duşakabin, derz araları ve lavabo musluk bağlantı yerlerinde denedim
mutfak zemini en düşük ayarda hafif nemli, bir üst ayara gecince de ıslak kaldı. bezi hemen kirlendi. ayrıca biraz toz kalıntısı oluyor bir bezle onları almak gerekiyor.
camlar cam aparatı ile ıslak kalıyor, doğru düzgün temizlenmiyor. duşakabin ilk etapta temizlendi gibi görünüyordu ama kuruyunca beyaz bir toz gibi leke kalmıştı. ayrıca bu cam için yapılmış bez ve ucu çok ıslak kalıyor, damlatıyor.
lavabonun süzgeç ve musluk diplerini temizliyor. aynı uçla derz aralarındaki siyahlığı kaldırmak mümkün. muhtemelene fırın içi yağları da söker. ama fırın için yanınızda bez olması lazım ki buharla gelen suyu kurulayasınız. (ben denemedim.)
sonuçta her bahsettiği iş için değil, belki derz araları vs gibi ufak ucuyla yapılacak alanalr için alınabilir ki değmez, elinizde aleti tutmak da hem yorgunluk hem el meşguliyeti oluyor.

benim ricam şu alf multi modelini alan varsa biraz ayrıntılı bilgi vermesi. bakın mesela arçelik buharika için güzelce anlatılmış. bunun gibi .su bırakıyor mu işe yaradığı yaramadığı noktalar nelerdir. birbirimizi bilgilendirirsek çok iyi olur.

74 Mesaj
31 Ağustos 2012; 12:24:44 

TopShop'tan alıp kullanan kimse yok mu acaba? Tüm mesajları okudum ve sanırım beğenmeyenlerin tamamı farklı sitelerden orjinal olmayan ürünü satın alıp deneyip, memnun kalmamış.

Orjinal ürünü alıp tecrübe etmiş birinin yorumları olsa daha iyi olurdu açıkçası.
Bende almayı düşünüyorum ama orjinal H2O ile ilgili yorum olsa çok daha iyi olurdu. TopShoptan almayı düşünüyorum.

519 Mesaj
31 Ağustos 2012; 22:13:31 

alf buharlı borusu kırılmış şikayete cevapda verilmemiş
quote:

http://www.sikayetvar.com/firma/detay/alf

buharika ile ilgili

quote:

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1066177/ar-ccedilelik-hayal-kirikligi-yaratti/rn3uv

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tek_Türk -- 31 Ağustos 2012; 22:18:32 >

8590 Mesaj