- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
iPhone yurtdışında nerde ne kadar?
58 Cevap25405 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

510 Mesaj
30 Eylül 2008; 11:12:58 

Arkadaşlar iPhone yutrdışında nerde ne kadar bi bilgisi olan varsa burada bizimle paylaşırsa sevinirim.. Tavsiyelerini de alabilirim. Yurtdışından getirtmeyi düşünüyorum da. Mesela ben şu an Almanya'dan almayı düşünüyorum...

4335 Mesaj
30 Eylül 2008; 11:32:07 

[font="Trebuchet MS"]İmzan kural dışı dostum.Ceza almadan değiştir istersen.[/font]

15-inch MacBook Pro with Retina display | iPhone 5S 16GB Space Grey | Apple TV3 | iPad Mini Retina 32GB WiFi+Cellular

800 Mesaj
30 Eylül 2008; 12:24:31 

nasıl aldığına göre değişir ki, nasıl bizde turkcell vodafone kampanyalı fiyattan satıyorsa, oradaki operatörlerin de bu tarz kampanyaları var, örneğin kuzenim bana gönderdiğini kampanya kapsamında 150 pounda almış ingiltereden. yani yaklaşık 400 lira civarı bir para..

Eşeğe eşek dersin eşek bile utanır,insana eşek dersin şaka diye sırıtır...

989 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
seksenbes
30 Eylül 2008; 12:32:04 

Artık bu tür sorular can sıkmaya başladı.Forum bu tür insanlar tarafından hala nicin kirletilmek isteniyor anlamış değilim.Yazık vallahi yazık!!

Şu bayram günü kötü konusturacaksınız ya beni öff...
Araştırın biraz araştırın...

Kalmamış abicim yurtdısında iphone kalmamış oldu mu?

33 Mesaj
30 Eylül 2008; 17:14:00 

bizim bir yakın var oda çine gidecek acaba orada fiyatlar nasıl bide oradan getirmek sorun olurmu acaba

989 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
seksenbes
1 Ekim 2008; 0:54:21 

:)

175 Mesaj
1 Ekim 2008; 2:04:22 

fransada yasayan birisi olarak cevapliyorum 8G 3G 510 EURO 16 GB 610 EURO sozlesmesiz saygilar

bay fransiz

510 Mesaj
15 Ekim 2008; 21:16:40 

quote:

Orjinalden alıntı: Evolution

[font="Trebuchet MS"]İmzan kural dışı dostum.Ceza almadan değiştir istersen.[/font]

Doğru haklısınız.. Sonuçta burası da bi forum orası da.. Neyse değiştirdim sağolun...

Bu çabanız nedir anlamıyorum. Sonuçta burası bilgi paylaşım platfoprmu değilmi herkes istediğini yazar ve sorar bence. Ayrıca çok komiksiniz.. Kalmamışımış

quote:

Orjinalden alıntı: iyimser bir gul

fransada yasayan birisi olarak cevapliyorum 8G 3G 510 EURO 16 GB 610 EURO sozlesmesiz saygilar

Teşekkürler kardeşim....

453 Mesaj
16 Ekim 2008; 0:01:10 

arkadaş adam gibi soru sormuş bu agresiflik niye
bence yurtdışı sözleşmesiz fiyatları tr deki sözleşmesiz fiyatlarıyla neredeyse kafa kafaya
yerli malı al bari bizim esnaf kazansın

"Siperler arasıdaki mesafe sekiz metre, yani ölüm muhakkak...
Birinci siperdekiler hiçbiri kurtulmamacasına kamilen düşüyor.İkinciler onların yerine geçiyor...
Fakat, ne kadar gıpta edilecek bir itidal ve tevekkülle biliyor musunuz?...
Öleni görüyor, üç dakikaya kadar öleceğini biliyor, hiç ufak bir korku ve endişe göstermiyor, sarsılmak yok...
Okumak bilenlerin elinde Kur’an-ı Kerim cennete gitmeye hazırlanıyorlar.
Bilmeyenler kelime-i şehadet getirerek yürüyorlar.
Emin olunuz ki, Çanakkale Savaşlarını kazanan bu yüksek ruhtur.” M.Kemal ATATÜRK

294 Mesaj
16 Ekim 2008; 1:07:39 

quote:

Orjinalden alıntı: Y@k@r

arkadaş adam gibi soru sormuş bu agresiflik niye
bence yurtdışı sözleşmesiz fiyatları tr deki sözleşmesiz fiyatlarıyla neredeyse kafa kafaya
yerli malı al bari bizim esnaf kazansın

bence aynı fiyat demişsiniz ama gerçek ne yazık ki öyle değil..italyada 8 GB 3G iphone nun fiyatı 499€..türkiye fiyatı 645€..150€ fark var yani arada..bugunku kurdan hesaplayınca 290 ytl gibi bir fark var arada..

ben bu kadar fiyat farkı varken bizim esnafımız kazansın diyemiyorum.

konu ile alakalı barbee nickli arkadaşın yaptığı çalışmaya bir göz atabilirsiniz

http://www.iphonedo.com...in-italyada-tatil-yapin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vefakoksal -- 16 Ekim 2008; 1:03:52 >

510 Mesaj
16 Ekim 2008; 13:01:11 

quote:

Orjinalden alıntı: vefakoksal

bence aynı fiyat demişsiniz ama gerçek ne yazık ki öyle değil..italyada 8 GB 3G iphone nun fiyatı 499€..türkiye fiyatı 645€..150€ fark var yani arada..bugunku kurdan hesaplayınca 290 ytl gibi bir fark var arada..

ben bu kadar fiyat farkı varken bizim esnafımız kazansın diyemiyorum.

konu ile alakalı barbee nickli arkadaşın yaptığı çalışmaya bir göz atabilirsiniz

http://www.iphonedo.com...in-italyada-tatil-yapin

Ya evet vefakoksal arkadaşa katılıyorum ama yaa bi sn şimdi yurtdışında da o kadar pahalı mı yani? ben daha az diye düşünüyordum internetten araştırdığımda da öyleydi ama onların hepsi sözleşmeli mi şimdi? ve ben de tabi ki sözleşmesiz alacam.. Yani yurtdışından almak da bi hayal mi oldu.. ben o kadar veremem açıkçası öğrenciyim ve kendim alacam yani düşünüyodum ama ...!!!! Türkiyede de ben Ankara'dayım ve dün sıhhiye de bi dükkanda sordum sözleşmesiz vs 1200 ytl çekti adam bana resmen... nerden geldi bu dedim yurtdışından getirttim dedi.. ben bi yerden bakmıştım Almanya'da falan 16gb lık 300$ civarı yazıyodu ama demek ki o sözleşmeliymiş.... Şimdilik .Phone hayal gibi benim için biraz daha bekleyecez demek ki... Ayrıca yazılarıyla katkıda bulunan arkadaşların hepsine teşekkür ediyorum...

361 Mesaj
16 Ekim 2008; 14:01:25 

Avusturya'da unlocked 8GB 3G versiyon 649 EURO...
bugun kurun 1euro=2YTL oldugunu dusunursek, 1200 YTL fiyat uygun bile sayilabilir ;) Tabii o fiyatada Turkcell ve Voda alternetiflerine yonelmek daha mantikli herhalde Turkiye icin...

Selamlar...

ipad 2 16GB Wifi/3G - IOS 5.01 - Absinthe
iphone 2G 3.1.3. JB
Yamaha v463 + HKTS11
Samsung 51D550

631 Mesaj
16 Ekim 2008; 17:03:47 

arabistanda sozlesmesiz kirik halde iphone 2g16gb 850 ytl

3559 Mesaj
17 Ekim 2008; 0:56:59 

arabistanda nerelerden alınabileceği hakkında bi bilginiz var mı acaba ?

quote:

Orjinalden alıntı: semihbaba4125

arabistanda sozlesmesiz kirik halde iphone 2g16gb 850 ytl

GALATASARAY MANCHESTER UNITED

348 Mesaj
17 Ekim 2008; 1:23:49 

amerikada 8 gb 199 dolar .. sannırım sözleşmeli .. ( Phone price based on new line activation or eligible upgrade with AT&T contract. ) seklinde bir ifade var..ku tam olarak ne demek ? birde sözleşmeli olan bir cihazında sim kiliti kırılamazmı..yani bu cihazı alsak burada hiçbirsekilde kullanamazmıyız..

Sony32D3000 Lcd \ Samsung HTTP 75 HomeTheater \ Sony T7 digital cam.\ Logitech X540 \ HP DV6750ET \ Delonghi EN660 latissima rot \ İpod 3GN 4gb.\ dyson dc 23

868 Mesaj
17 Ekim 2008; 1:45:35 

hongkong ta 8gb iphone 3g 650 usd idi...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

807 Mesaj
17 Ekim 2008; 3:09:34 

quote:

Orjinalden alıntı: bitter end

amerikada 8 gb 199 dolar .. sannırım sözleşmeli .. ( Phone price based on new line activation or eligible upgrade with AT&T contract. ) seklinde bir ifade var..ku tam olarak ne demek ? birde sözleşmeli olan bir cihazında sim kiliti kırılamazmı..yani bu cihazı alsak burada hiçbirsekilde kullanamazmıyız..

Turkiye'de de bedavaymis, bizim buradaki arkadaslar ne kadar sanslilar diyorlardi...

1257 Mesaj
17 Ekim 2008; 3:31:47 

ingilteredeki sozlesmesiz ama faturali garantili operatorden alma fiyati 8gb lik versiyon 350 pound ama ebayden cok rahat 300 pound ve altina alinabilir..
edit: ayrica sozlesmeli sozlesmesiz ne fark eder.. sozlesmesiz olunca fiyat tabiki yuksek ama sozlesmeli alindigindada bilmem kac ay devamli dunya paralar odeniyo sozlesmeli modellere bence hic bakmayin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhanyor -- 17 Ekim 2008; 3:29:31 >

psn: precise

775 Mesaj
17 Ekim 2008; 15:01:52 

Kardeşim ABD'ye gitmişti. Gelirken bana alabileceği en ucuz yolu araştırıp 8gb İphone 3G getirmesini söyledim. O da iyi bir taktikle telefon işimi halletti.

Bakın nasıl yaptık. ABD'de hiç İphone almayı düşünmeyen bir ablamız AT&T ile kendine alıyormuş gibi sözleşme imzaladı 199 dolara bu şekilde telefonu aldık. Sözleşmeden bir ay içinde cayma hakkı var ve cayma cezası olarak da 170 dolar para ödedik. 199+170= 369 dolara telefonumu getirttim. TL olarak da o tarihte 460 YTL'ye mal oldu.
Burada da turbo sim vs yaptırdım. 100 YTL diyorlar ama biraz pazarlık yapınca 50 ye yaptırıyorsunuz. Böylece 510 YTLY İphone almış oldum ve sorunsuzca kullanıyorum.

Memleketin ellide biri değil, her tarafı tahrip edilse, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üstünde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız. Mustafa Kemal ATATÜRK

7937 Mesaj
17 Ekim 2008; 15:11:33 

Başka hiçbirşey ödemediniz yani, öyle mi?

Ya aktivasyon ücreti? Ya alırken ödediğiniz ilk fatura bedeli?

quote:

Orjinalden alıntı: tonk

Kardeşim ABD'ye gitmişti. Gelirken bana alabileceği en ucuz yolu araştırıp 8gb İphone 3G getirmesini söyledim. O da iyi bir taktikle telefon işimi halletti.

Bakın nasıl yaptık. ABD'de hiç İphone almayı düşünmeyen bir ablamız AT&T ile kendine alıyormuş gibi sözleşme imzaladı 199 dolara bu şekilde telefonu aldık. Sözleşmeden bir ay içinde cayma hakkı var ve cayma cezası olarak da 170 dolar para ödedik. 199+170= 369 dolara telefonumu getirttim. TL olarak da o tarihte 460 YTL'ye mal oldu.
Burada da turbo sim vs yaptırdım. 100 YTL diyorlar ama biraz pazarlık yapınca 50 ye yaptırıyorsunuz. Böylece 510 YTLY İphone almış oldum ve sorunsuzca kullanıyorum.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

775 Mesaj
17 Ekim 2008; 16:39:43 

Zaten orada hat anlaşmalı satın alınca aktivisasyonu yapılıyor. Yazmayı unuttuğum tek şey gelince pasaporta işletmiştik. Verdiğim paranın tamamı bu kadar.

Memleketin ellide biri değil, her tarafı tahrip edilse, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üstünde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız. Mustafa Kemal ATATÜRK

35 Mesaj
17 Ekim 2008; 16:46:25 

quote:

Orjinalden alıntı: vogue

arabistanda nerelerden alınabileceği hakkında bi bilginiz var mı acaba ?

evet beyler arabistanda nerden ne kadara alınabilir babam hacca gidiyor ona aldırmayı düşünüyorum cevaplarsanız sevinirim...

N78 - Yolunuzu Bulun - Kendinizi Müzikle Sarmalayın - Medya Dosyalarınıza Bağlanın
N78 -Şimdi tüm özellikler bir araya geldi...
===>N78 ANA KONUSU(DESTEK-PAYLAŞIM) <===
NSeries - N78 - Şimdi tüm özellikler bir arada...

510 Mesaj
17 Ekim 2008; 21:19:56 

quote:

Orjinalden alıntı: tonk

Zaten orada hat anlaşmalı satın alınca aktivisasyonu yapılıyor. Yazmayı unuttuğum tek şey gelince pasaporta işletmiştik. Verdiğim paranın tamamı bu kadar.

tonk kardeş gerçekten çok sağol yaa.. en iyi açıklamayı yapmışsın ve çok akıllıca da... uygulanabilir.. ama bakalım ben amerikadan alamam mesela almanyadan alabilirim. ve orda böyle cayma hakkı falan var mı onları araştırıyorum.. verdiğin bilgi için sağol

62 Mesaj
18 Ekim 2008; 9:31:12 

Unlockable 8GB 3GIphone = 545USD + 17USD kargo ( USA'ya giden bi arkadasimin oteline gonderdim) /ebay ile

Gevey Sim unlocker = 10USD + free kargo ( TR adresime gelecek) / ebay ile

= 572 USD Iphone 3G almiş oldum

Eylülde USA'da idim, ama malum Hemsehri HEmsehriyi Gurbette duduklerimis hesabı, gittigim yerdeki Turklerden rica ettim. Dedim siz alin 199USD'ye hatta mumkunse 5-6 tane alabilirim, size odemeyi ve punishement ları oderim. Ama yok kimse kabul etmedi...

Neyse 640€ da vermiş olabilirdim ;o)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aminocard -- 18 Ekim 2008; 9:27:23 >

14803 Mesaj
18 Ekim 2008; 10:06:47 

suriyede 2g 8gb 500 dolar 3g 850 dolar

Nikon D200 + Tamron 17-50mm f2.8 + Sigma 150mm f2.8 + Sigma 100-300mm f4 + Kenko 1.4x TC & Automatic Extension Tubes

3559 Mesaj
18 Ekim 2008; 14:13:06 

ayın 21'inde bi tandığım 4-5 günlüğüne new york'a gidiyor...bi tane daha iphone getirtmenin en kestirme yolu ordan at&t sözleşmesi yaptırıp iptal etmek mi sizce ?

ayrıca ipod touch isteyen olursa da yardımcı olabilirim..

775 Mesaj
18 Ekim 2008; 19:23:25 

onemli olan new york'a giden tanidiginin vize statusu. orada hat acirabilmesi icin social security number'i olmasi yani calisma vizesi sahibi olmasi yada vatandas olmasi gereklidir. diyelim ki tum bunlara sahip, sizin icin 2 yillik sozlesmeye imza atarken -iptal ettirebilecek de olsa- tereddut edebilir. 2 yillik sozlesmeyi iptal etmek icin AT&T telefon iadesi olmadigi zaman resmi olarak 350$ istemektedir. telefonu almadan once 170 dolara iptal ettireceginizin garantisini almaniz gerek. eger bunu yapamiyorsaniz zaten 350$ ceza ve 199$ telefon ucretiyle 549 dolara sorunsuz bi sekilde alinabilir.

quote:

ayın 21'inde bi tandığım 4-5 günlüğüne new york'a gidiyor...bi tane daha iphone getirtmenin en kestirme yolu ordan at&t sözleşmesi yaptırıp iptal etmek mi sizce ?

ayrıca ipod touch isteyen olursa da yardımcı olabilirim..

3559 Mesaj
18 Ekim 2008; 20:52:43 

@tonk

cevabın ve ilgin için teşekkürler öncelikle giden arkadaşım hostes, dolayısıyla sadece iş için gidip 4-5 gün kalacak ve sonrasında dönecek. yani sigortası filan olmadığı için kendi adına hat açtırması vs. mümkün değil. o yüzden at&t dışında başka bi yolu yok mu bu iphone'u almanın? aysonuna doğru da annem ve babam hacca gidecek, onlara da aldırabilirim ama arabistandan nasıl alınabileceği hakkında da hiçbir fikrim yok..

510 Mesaj
18 Ekim 2008; 23:07:55 

Ya bu iPhone denen icat şimdilik cidden hayal gibi bişey.. niye bizim ülkemizde bu kadar çok para istiyolar ki!!! sözleşmesiz de yine pahalı(bizim buraya göre yine ucuz ama:) yani arkadaşlar sanırım ben unutuyorum yavaş yavaş "ayfon"u:(

4771 Mesaj
18 Ekim 2008; 23:29:44 

avusturyada aylık 35 euroya sınırsız internet sınırsız sms mmsler 25 cent her ay 1000 dakika her yöne bedava iphoneda 99 euro nasıl alıcam hemen

Forever Alone
Vienna University Of Technology Elektro Technik

775 Mesaj
18 Ekim 2008; 23:44:09 

vogue;
Maalesef ucuz almanın tek yolu bu. AT&T olmadan alabiliyorsun ama fiyatı 800-900 $ arası bir şey ki o da pahalıya geliyor.

294 Mesaj
19 Ekim 2008; 4:17:19 

quote:

Orjinalden alıntı: angel26

Ya bu iPhone denen icat şimdilik cidden hayal gibi bişey.. niye bizim ülkemizde bu kadar çok para istiyolar ki!!! sözleşmesiz de yine pahalı(bizim buraya göre yine ucuz ama:) yani arkadaşlar sanırım ben unutuyorum yavaş yavaş "ayfon"u:(

iphone 3G türkiyede gerçekten pahalı..yurtdışından getirme imkanın da yoksa temiz kayıtlı bir iphone 2G de alabilirsin bence.gittigidiyorda 600-700 arası 8 gb iphone 2G bulmak mümkün..eğer büyükşehirlerden birindeysen telefoncularda da kolaylıkla bulabilirsin.tabi ikinci el telefon kullanmada sakınca görmüyorsan

184 Mesaj
19 Ekim 2008; 12:42:17 

Avrupadan 16GB sim kilitsizler 500-600 Euro civarinda, 1200 YTL civari,
TR Darty'de 1360 satlılıyor, arada cok buyuk bir fark yok. Yurtdısı 1 sene TR 2 sene garanti.
TR'de taksitli alma şansın olduğundan, ben italyadan sipariş vermekten vazgeçtim.
Ama USA'den kontrat iptali ile alirsan tadından yenmez 500 YTL civarına alıyorsun.

Toshiba Satellite A100-003: Intel Core 2 Duo T7400 2.16GHz, 3GB RAM, 160GB Hitachi HD, nVidia GeForce Go 7600 256/1.5 GB Vista + Logitech MX Revolution
Apple G5 1.6 MacOSX Tiger 10.4.11 ING + Logitech MX Revolution
iPhone 8GB 2.1 - iPod 160GB Black - iPod 30GB White

152 Mesaj
19 Ekim 2008; 13:58:22 

arkadaşım 3G'yi yurtdışından 200 dolara getiririm diyor gerçek payı varmı sizce...

7937 Mesaj
19 Ekim 2008; 14:04:35 

O arkadaşın muhtemelen kontratlı ilk verilen fiyatı görmüş, o yuzden öyle diyor.

Söyleyin getirsin, getirebilirse alırsınız 200$a.

quote:

Orjinalden alıntı: erbay6288

arkadaşım 3G'yi yurtdışından 200 dolara getiririm diyor gerçek payı varmı sizce...

152 Mesaj
19 Ekim 2008; 14:10:47 

bende sizin gibi düşünüyorum...yukardaki yorumlara bakınca arkadaşımın dediği zaten imkansız gibi gözüküyor...

510 Mesaj
19 Ekim 2008; 21:01:27 

quote:

Orjinalden alıntı: erbay6288

bende sizin gibi düşünüyorum...yukardaki yorumlara bakınca arkadaşımın dediği zaten imkansız gibi gözüküyor...

yani... O şekilde kontratlı vs oluyo. ve öyle bi oyun da yapılıp iptal edilebilir hat ama garanti olması gerek ve zor iş... yani şimdilik iphone 3g beklemede..

ancak iphone 2g beni düşündürüyor? arkadaşlar bütün özellikler aynı mı? wireless, gps vs. ? ve diğer fiziki özellikler falan da? öyle ise türkiyeden alınabilir ucuz bi şekilde? veya onu yurtdışından getirtecek olsak mesela onda kontrat vs yoktur şu an herhalde.. Türkiyeden daha ucuza malolur gibi geliyo bana!

249 Mesaj
19 Ekim 2008; 22:36:04 

Arkadaslar Birleşik Arap Emirlikleri (Dubayi) fiyatlarını araştırmak için online shopping sitelerine bakmak istedim ancak googledan ise yarayan bir sonuc bulamadım...
yardımcı olabilir misiniz?
bildiğiniz iyi siteler var mı?

294 Mesaj
20 Ekim 2008; 2:36:08 

quote:

Orjinalden alıntı: angel26

yani... O şekilde kontratlı vs oluyo. ve öyle bi oyun da yapılıp iptal edilebilir hat ama garanti olması gerek ve zor iş... yani şimdilik iphone 3g beklemede..

ancak iphone 2g beni düşündürüyor? arkadaşlar bütün özellikler aynı mı? wireless, gps vs. ? ve diğer fiziki özellikler falan da? öyle ise türkiyeden alınabilir ucuz bi şekilde? veya onu yurtdışından getirtecek olsak mesela onda kontrat vs yoktur şu an herhalde.. Türkiyeden daha ucuza malolur gibi geliyo bana!

ebatları neredeyse birebir aynı.en,boy,kalınlık herhalde en fazla 1mm falan oynar.3G 2 gr. daha hafif..3G nin arkası kavisli..avuca daha iyi oturuyor.2G nin arkası düz,elin terliyken telefon hamsi gibi kayıyor elden bu açıdan 3G daha güzel..ama buna rağmen 2G nin arkası aluminyum, 3G nin plastik..hangisini tercih edersin diye sormama gerek yok herhalde

2G de gps yok.3G de var ama ücretliymiş şu an için (3G kullanmıyorum o yüzden kullanan arkadaşlardan daha sağlıklı bilgi alabilirsin) onun dışında ne fark var bilmiyorum..çok da büyük bir fark olacağını da sanmıyorum.

55 Mesaj
20 Ekim 2008; 6:58:31 

şu an miamideyim günlerden pazar.. yarın yani pazartesi hemen bu yakındaki apple store ye gidicem bakalım satış varmı.
çünkü en son temmuz ortaları gibi sormuştum satışta iphone yoktu ilk modeli için diyorum. o zaman henüz yeni model piyasaya
sürülmemişti. bende ilk modeli var. 1 yıl önce 420 dolara almıştım apple store dan. bakalım neler değişmiş.

bi gelişme olursa burdan yazarım..

iyi forumlar

SONY VAIO T8100 Canon IP3000 SONY T70 SONY 4GB MEMORY STICK PRO WESTERN DIGITAL 160GB SCANDISK 8 GB FLASH MEMORY TOSHIBA A305-S6843 64BIT IPHONE 8GB ZUNE IPOD NANO 4 GB

3559 Mesaj
20 Ekim 2008; 9:56:24 

o zaman abd'den at&t olmadan almak biraz saçma oluyor.. burda ipod touchların da fiyatları çok uygun..dışardan getirip burda 425 ytlye bile satan var. abd'den getirtecek bişey kalmadı anlaşılan :)

510 Mesaj
20 Ekim 2008; 14:39:40 

quote:

o zaman abd'den at&t olmadan almak biraz saçma oluyor.. burda ipod touchların da fiyatları çok uygun..dışardan getirip burda 425 ytlye bile satan var. abd'den getirtecek bişey kalmadı anlaşılan :)

o zaman dışarıdan ipod touch getirmek mantıklı mı sizce? onların fiyatı ne kadar? ben biraz sorguladım ama yavaş yavaş ipod touch a yönelmeye başladım sanırım... çünkü wlan onda da var.. ve diğer özellikler.. fark olarak bildiğim telefon olarak kullanamıyosunuz ve GPS yok.. kamera vs hakkında bilgim yok. daha fazla bilgiye sahip ark.lar varsa bizi bilgilendirirse sevinirim... Ve ipod touch ları yurtdışından almakta bi sorun vs oluyo mu? daha kolay olsa gerek...

3559 Mesaj
21 Ekim 2008; 0:54:18 

abd'den 8 gb ipod touch 247 dolara geliyor. buradan ipod touch almayı düşünen birisi için ordan getirtmek daha mantıklı olabilir.. bugün bana geldi ipod touch. iphonedan farkı telefon, gps, kamera özellikleri yok ve ekranı iphonea göre biraz daha kısa...onun dışında bi farkı yok ve aletin sesine hayran kaldım resmen bugün. ipod touchın oradan alınmasında ve getirilmesinden en ufak sınırlama ve sıkıntı yok..

510 Mesaj
21 Ekim 2008; 11:16:47 

quote:

abd'den 8 gb ipod touch 247 dolara geliyor. buradan ipod touch almayı düşünen birisi için ordan getirtmek daha mantıklı olabilir.. bugün bana geldi ipod touch. iphonedan farkı telefon, gps, kamera özellikleri yok ve ekranı iphonea göre biraz daha kısa...onun dışında bi farkı yok ve aletin sesine hayran kaldım resmen bugün. ipod touchın oradan alınmasında ve getirilmesinden en ufak sınırlama ve sıkıntı yok..

Çok teşekkürler. O zaman dediğiniz gibi yurtdışından almak mantıklı.. Ama ben dün biraz internet üzerinden araştırdım e-bay da falan 8GB ipod touch 185$.. ama o siteden biz Türkiyeye direk olarak sipariş veremiyoruz galiba değil mi? veya gümrükte kargo ile gelse sorun olabiliyor mu? yani yurtdışına çıkan tanıdıklarım var onlar elden alabilir ama internetten satış daha mı ucuz ki? yoksa mesela 8GB lığını 185$ dan daha ucuza bulabilir miyim ki? Ayrıca gerçekten ben de merak ediyorum şı Apple nin kalitesini.. kullanan herkes memnun.....

3559 Mesaj
21 Ekim 2008; 15:43:09 

@angel26

e-bay'da gerçekten uygun fiyatlar var ama ben şunu düşünürüm genelde.."apple'ın sitesindenn 229 dolara satıldığına dair kocaman yazılar varken bu adamlar nasıl oluyor da 185 dolara satabiliyorlar ?"o yüzden bana güven vermez..ama tercih sizin tabi ki.
eğer karar verip de e-baydan alırsanız buraya geldiğinde gümrükte vergi sorunuyla karşılaşabilirsiniz. o zaman da ödediğiniz saçmasapan vergi yüzünden astarı yüzünden pahalıya gelebilir. en iyisi yurtdışına giden tanıdıklarınızdan birisinden rica edin getirsin.bu arada faturasını da atmayıp mutlaka size versin. çünkü ileride arıza durumunda fatura olmadan işlem yaptıramazsınız.
ben dün kullandığım ve kurcaladığım kadar Apple kalitesinin söylendiği kadar yüksek olduğunu bizzat öğrendim. darısı sizin başınıza..

510 Mesaj
22 Ekim 2008; 16:15:22 

quote:

@angel26

e-bay'da gerçekten uygun fiyatlar var ama ben şunu düşünürüm genelde.."apple'ın sitesindenn 229 dolara satıldığına dair kocaman yazılar varken bu adamlar nasıl oluyor da 185 dolara satabiliyorlar ?"o yüzden bana güven vermez..ama tercih sizin tabi ki.
eğer karar verip de e-baydan alırsanız buraya geldiğinde gümrükte vergi sorunuyla karşılaşabilirsiniz. o zaman da ödediğiniz saçmasapan vergi yüzünden astarı yüzünden pahalıya gelebilir. en iyisi yurtdışına giden tanıdıklarınızdan birisinden rica edin getirsin.bu arada faturasını da atmayıp mutlaka size versin. çünkü ileride arıza durumunda fatura olmadan işlem yaptıramazsınız.
ben dün kullandığım ve kurcaladığım kadar Apple kalitesinin söylendiği kadar yüksek olduğunu bizzat öğrendim. darısı sizin başınıza..

Teşekkürler vogue kardeş yaa.. gerçekten çok yardımınız oldu bana.. artık ben de bi ipod almayı düşünyorum ciddi ciddi... dediğiniz gibi apple store de 229$ mış 8GB lık.. ama ben biraz daha büyük yani 16GB falan almayı düşünüyorum ama bakalım bi artık..... Ve bu apple store deki fiyatlar tüm ülkelerde aynı mı? mesela almanyada.. gerçi heryerde aynı olsa bizim türkiyede deaynı olması gerek diyen olabilir ama öyle mi işte.. ben almanyadan rahatlıkla getirtebilirim de Benim şu an kafamda ipod ile ilgili bi kaç soru daha var ama onlara da tatmin edici cevaplar bulursam almam kesinleşecek iyice ve aldıracam...

Kafama takılan en büyük bi sorun var.. cihaza mp3 nasıl aktarılıyor? bi programla mı? mesela bizim internetten kaçak olarak indirdiğimiz mp3leri yüklemede bi sorun olmuyor değil mi? itunes ile yükleniyormuş galiba? ve nasıl oluyor... kısaca hiç ipod kullanmamış birine ipod nasıl anlatılırsa biraz anlatırsanız sevinirim....

TEŞEKKÜRLER

631 Mesaj
22 Ekim 2008; 19:54:15 

quote:

Orjinalden alıntı: sahinkp

evet beyler arabistanda nerden ne kadara alınabilir babam hacca gidiyor ona aldırmayı düşünüyorum cevaplarsanız sevinirim...

medineden alıcaksın teli çünkü meekke de çok pahalı medine de al jazire die bi yer war orda war adamın adıda hasan el bilmem neydi ya ordan siparis veriyon adam sana yarın getiriyo fazla bilgi isteyen pm yada msninimi eklesin

3559 Mesaj
22 Ekim 2008; 22:29:49 

@angel26

almanyadaki fiyatları bilmiyorum ama google'da apple germany shop filan yazarsan bişeyler çıkar heralde..
fiyatların türkiyeden çok daha düşük olduğu kesin de ne kadar düşük olacağını bilmiyorum :)
cihazı ilk açtığınızda kabloyla bilgisayardaki itunes programına bağlıyorsunuz. orada bi apple accountu açıp kaydı tamamlıyorsunuz. korsan mp3'leri, videoları vs. direkt itunes ile hiç sorunsuz atabiliyorsunuz. en ufak kuşkunuz olmasın :) wifinin sorunsuz olması ve ekranın güzelliğinden dolayı memnun kalacağınızı sanıyorum.

@semihbaba4125

bilgi için teşekkürler dostum. mağazanın tam ismini öğrenme şansımız var mı acaba ? internetten filan fiyatlarına bakardık en azından.

2902 Mesaj
22 Ekim 2008; 22:50:50 

www.myusabox.com işinize yarayabilir, facebook reklamlarında vardı.

510 Mesaj
23 Ekim 2008; 10:31:41 

quote:

@angel26

almanyadaki fiyatları bilmiyorum ama google'da apple germany shop filan yazarsan bişeyler çıkar heralde..
fiyatların türkiyeden çok daha düşük olduğu kesin de ne kadar düşük olacağını bilmiyorum :)
cihazı ilk açtığınızda kabloyla bilgisayardaki itunes programına bağlıyorsunuz. orada bi apple accountu açıp kaydı tamamlıyorsunuz. korsan mp3'leri, videoları vs. direkt itunes ile hiç sorunsuz atabiliyorsunuz. en ufak kuşkunuz olmasın :) wifinin sorunsuz olması ve ekranın güzelliğinden dolayı memnun kalacağınızı sanıyorum.

@semihbaba4125

bilgi için teşekkürler dostum. mağazanın tam ismini öğrenme şansımız var mı acaba ? internetten filan fiyatlarına bakardık en azından.

Sağol vogue tekrar.. araştıracağımiyiceve en yakın zamanda alacağım.. istediğğim tüm özellikler var.... tşk

3559 Mesaj
23 Ekim 2008; 16:24:58 

@angel26

rica ederim dostum. aklına takılan bişey olursa pm atabilirsin..seve seve yardımcı olurum.

23 Mesaj
19 Aralık 2008; 13:14:33 

Merhaba

İpod fiyatlarını Türkiye'de ve diğer avrupa ülkelerindeki fiyatlarını karşılaştırarak istediğiniz mağazadan güvenle burdan daha ucuzu alabilirsiniz.

http://www.ucuzu.com/CategorySearch.php?st=ipod

Ayrıca diğer mp3 player / çalarları da burda bulabilirsiniz.

http://www.ucuzu.com/mp3-calar-c3147/

51 Mesaj
19 Aralık 2008; 17:25:53 

bayramda annem hollandadaydi ve ordan soru 3g 8gb 460 euro 16gb 519 euro sozlesmesiz fiyatlar bu fiyatlara hersey dahil yani arti tax falan eklenmiyor

iPhone 3G 16GB jailbreak'li
iPhone 3GS 32GB jailbreak'li

35 Mesaj
20 Aralık 2008; 5:06:17 

İngiltere de O2 mağazası Pay&go yani al git diyo :)

3G 8gb =342.5 £ * 2.31 = 791,2 YTL
3G 16gb =391.45£ * 2.31 =904,2 YTL

http://www.o2.co.uk/iphone/paygo

7 Mesaj
31 Mart 2009; 1:26:20 

Umrede I touch fiyatlarından haberi veya bilgisi olan biri varmı?

75 Mesaj
31 Mart 2009; 13:52:25