Şimdi Ara

HIS Radeon HD 4870 için ICEQ modeli hazırlamayacak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD-ATi'nin önde gelen iş ortaklarından biri olan ve hazırladığı ICEQ serisi ekran kartlarıyla popüler olmayı başaran HIS'in takip edeceği strateji ile ilgili olarak detaylar da netleşiyor. Geçtiğimiz ay içerisinde HD 4850 ICEQ4 modelini kullanıma sunan firma geçtiğimiz günlerde de HD 4670 ICEQ modelini duyurmuştu.

Yeni bir ekran kartı alma arefesinde olan kullanıcıların bir kısmı firmanın HD 4870 için ICEQ soğutmalı herhangi bir model hazırlayıp hazırlamayacağını merak ediyordu. Daha önceki haberlerimizde firmanın Türkiye ofisinden aldığımız bilgi ışığında HD 4870 ICEQ modelinin hazırlanmamasının gündemde olduğunu belirtmiştik.

Gelen yeni bilgiler de bu durumu doğruluyor yani HD 4800 serisi için kısa vadede firmanın ICEQ soğutmalı modelleri HD 4850 ve 4670'den ibaret olacak gibi görünüyor. Firma cephesinden elde ettiğimiz bilgilere göre HIS, standart soğutucunun HD 4870'in soğutulması için yeterli performansa sahip olduğunu düşünüyor.

Özel soğutuculu olmasa da HIS'in hazırladığı fabrika çıkışı hız aşırtlımış HD 4870 OC modelleri de bulunuyor. 512MB GDDR5 ve 1GB GDDR5 bellekli modellerde gpu hızı 780MHz, bellek hızı ise 4GHz olarak belirlenmiş durumda.

• o kadar çeşit 4870 ve özel sogutma çıktı ki kullanıcıların bunu dert edecegini sanmıyorum işin açıkçası
  • Hocam 4870 kartlar için IceQ soğutma sistemine ihtiyaç olmaz herhalde biraz inceledimde önceki versiyon kartlardaki gibi tek slota hapsetmek içni uyduruk bir soğutucu koymamışlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bakidoruk

Hocam 4870 kartlar için IceQ soğutma sistemine ihtiyaç olmaz herhalde biraz inceledimde önceki versiyon kartlardaki gibi tek slota hapsetmek içni uyduruk bir soğutucu koymamışlar.

Ama fan halâ sesli
  • his eğer iceq serisi çıkarmazsa 4870 satmaz zaten iceq olmasa bu firmanın hiçbir kartı satmaz çıkarmassa hd4870 satamaz bu firma giderim povercolor alırım yada özel sogutuculu modeli kim çıkarmışsa onu alırım
  • Ben x2 için bile beklerken his 4870 e bile yapmıyor..Tuhaf
  • ya gelmesin bırakın ya valla bilgisayardan soğudum almıcam daha ps3 yada xbox alcam
  • quote:

Orjinalden alıntı: XandP

ya gelmesin bırakın ya valla bilgisayardan soğudum almıcam daha ps3 yada xbox alcam

Alıyosun bi hevesle baya bi takıyosun kendini ondan sonra yatıyo makine nerdeyse 1 aydır açtıgım yok xboxı. Tabi Yeni oyunları da merakla bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izmitcarsi -- 29 Eylül 2008; 20:20:12 >
  • His kendisi kaybeder bence çünkü bu soğutucu baya sattırıyo kartlarını
  • bu kartlar cayır cayır yanmıomuydu
  • quote:

Orjinalden alıntı: *Furious*

quote:

Orjinalden alıntı: bakidoruk

Hocam 4870 kartlar için IceQ soğutma sistemine ihtiyaç olmaz herhalde biraz inceledimde önceki versiyon kartlardaki gibi tek slota hapsetmek içni uyduruk bir soğutucu koymamışlar.

Ama fan halâ sesli

O zaman iş ekran kartları için soğutucu üreten firmalara düşüyor. Yada HIS üretmezse başkası üretir demek geliyor içimden..
  • Acaba IceQ 4 HD 4870'i soğutamıyor mu Neymiş standart fan yeterliymiş Fan hızını ayarlarsan tabi yeterli O zaman HD 4850'de de standart fan yeterliydi Bunun altında başka bir sebep var. IceQ'nun özelliği soğutulamayan kartları soğutmak değil, kartları en uygun biçimde soğutarak, düşük sıcaklığın yanında sessizliği de sağlamak değil miydi ?

Aklıma IceQ 4'ün HD 4870'i soğutamadığı ve de HIS'inde yeni bir soğutucu tasarlamaya vakitleri olmadığı için(anladığım kadarıyla HD 4850'deki IceQ 4'ün HD 4870'i de rahatça soğutabileceğini düşündüler) HD 4870 IceQ versiyonunu piyasaya sürememesi geliyor.

Acaba bu kurduğum komple teorisi mi; yoksa gerçeklik payı varmı
  • quote:

Orjinalden alıntı: buraoca2

Acaba IceQ 4 HD 4870'i soğutamıyor mu Neymiş standart fan yeterliymiş Fan hızını ayarlarsan tabi yeterli O zaman HD 4850'de de standart fan yeterliydi Bunun altında başka bir sebep var. IceQ'nun özelliği soğutulamayan kartları soğutmak değil, kartları en uygun biçimde soğutarak, düşük sıcaklığın yanında sessizliği de sağlamak değil miydi ?

Aklıma IceQ 4'ün HD 4870'i soğutamadığı ve de HIS'inde yeni bir soğutucu tasarlamaya vakitleri olmadığı için(anladığım kadarıyla HD 4850'deki IceQ 4'ün HD 4870'i de rahatça soğutabileceğini düşündüler) HD 4870 IceQ versiyonunu piyasaya sürememesi geliyor.

Çok fazla film seyrediyosun sen Şaka bi yana dostum haklı olabilirsin.Ancak bu 4850 ve 4870 lerin çok ısındığı bi gerçek var. 2 side çift slot soğutmada dahi aşırı ısınıyolar. Ama ICEQ 4 4850 yi soğutabiliosa 4870'i neden soğutamıyo ona anlam veremedim sonuçta aynı stock soğutmalarla aynı ısınan kartlar. İlginç bi durum bence daha başka bi neden aramak gerekiyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: buraoca2
    Acaba IceQ 4 HD 4870'i soğutamıyor mu Neymiş standart fan yeterliymiş Fan hızını ayarlarsan tabi yeterli O zaman HD 4850'de de standart fan yeterliydi Bunun altında başka bir sebep var. IceQ'nun özelliği soğutulamayan kartları soğutmak değil, kartları en uygun biçimde soğutarak, düşük sıcaklığın yanında sessizliği de sağlamak değil miydi ?

Standart fan bile 35 derecelere düşürülebiliyor kartı IceQ gibi bir firma için bile bunu düşünmen biraz senin için acıklı olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cem300 -- 30 Eylül 2008; 0:23:08 >
  • Demekki fazla satamayacağını piyasanın doyduğunu düşünmüşlerdir. Sonuçta firma kar elde etmek ister her ne kadar forumda iceq tutkusu olsada avrupada felan böyle takıntıların olduğunu sanmıyorum.
  • bencede satamayacağından üretmiyor yoksa niye ama ben bu haberden sonra HIS gözümden düştü
  • Ben bu karttan kullanıyorum ama ilk açılışta yükses bir sesle başlıyor bende ki kart mı arızalı yoksa geneli böylemi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emin_gs05

Ben bu karttan kullanıyorum ama ilk açılışta yükses bir sesle başlıyor bende ki kart mı arızalı yoksa geneli böylemi?

konuyu hortlatmışsın ama hepsi böyle telaş edilecek birşey yok
  • Yahu... 5870 sandım valla ha
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

Yahu... 5870 sandım valla ha

Aynen bende.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.