Şimdi Ara

Transcend 64GB kapasiteli yeni SSD'lerini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Önümüzdeki yıllarda mekanik disklerin yerini alarak sektör standardı olacakları öngörülen flash bellek tabanlı katı halli diskler yada bilinen tanımlamasıyla SSD'ler yavaş fakat emin adımlar ile yaygınlaşmaya devam ediyorlar.

Flash tabanlı depolama çözümleri üreticisi Transcend, iki yeni SSD modelini duyurdu. 64GB'lık kapasiteye sahip olan 2.5" boyutundaki SSD'lerden biri SATA-II diğeri ise IDE arabirimi üzerinden sistemlere bağlanıyor.

Error Correction Code (ECC) özelliğine de sahip yeni SSD'lerin 159MB/sn okuma ve 136MB/sn'lik yazma hızına sahip olan disklerin erişim süresi ise 1ms. Önümüzdeki günlerde kullanıma sunulması beklenen SSD'lerin fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

• 4 X 64GB @ RAID 0 =
    Haber için teşekkürler.
  • eee 4 tane alırsan herhalde süper bir fiyat çekersin
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

eee 4 tane alırsan herhalde süper bir fiyat çekersin

Rahmetli babannemin bir lafı vardı : " Gönlün beylikte,popon küllükte." durumu yoksa neden alınmasın ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tulû

4 X 64GB @ RAID 0 =
    Haber için teşekkürler.

ayrıyetten hız olarak 2 tane de alsan 4 tane alsanda bişey değişmeyecek çünkü sata II nin veri transfer hızına takılmış olacaksın.
    gayet iyi okuma va yazma hızlarına ulaşmışlar.

o bakımdan 2 x64gb yeterli.

şöle bu hızlarda 256gb lıkların çıkmasını bekliyoruz artık...
  • SataII veri hızı = 3.0GB/sn değeri yanlış mı o zaman ?
  • quote:

SataII veri hızı = 3.0GB/sn değeri yanlış mı o zaman ?

3 g bit/ sec yani 3*1024/8 mb demek oluyo (384mbyte/sec)

Tabi o kadar uçamaz bu en iyi ihtimalle o hızda çalışır.
  • quote:

SataII veri hızı = 3.0GB/sn değeri yanlış mı o zaman ?

öle bi değer yok yaw nerden buldun onu
    arkadaşda açıklamış, sata II de transfer hızı 300mb/sn.

sen 4 tane 150mb/sn lik hdd yi radi yapasan yaklaşık olarak 600mb/sn lik değer elde edersin.
    hadi bu teorik değer diyelim pratikte de nerden baksan 400-500 olacaktır. bu haliyle de sata II yetmeyecek tabi.
  • Fazla çaktırmayın

bit ile byte ı kardeş yaptım bir an için ; şu an kendimden çok utanıyorum .
    2 tane alayım ben o zaman ; teorik olarak tam 2 katı olmasa da max. 300MB ile okumak güzel olur herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tulû -- 29 Eylül 2008; 21:38:19 >
  • quote:

Fazla çaktırmayın

bit ile byte ı kardeş yaptım bir an için ; şu an kendimden çok utanıyorum .
    2 tane alayım ben o zaman ; teorik olarak tam 2 katı olmasa da max. 300MB ile okumak güzel olur herhalde.

Bi tanede bana al ben 1 taneye de razıyım.

beleş ssd baldan tatlıdır.

• Şunlar bir yaygınlaşsa iyi olacak. Ucuzlasın hemen alacam. Ama üretici firma sayısı gördüğüm kadarıyla fazla buda kullanıcı açısından iyi bir şey.
  • şu an ssd işinde lider ocz. şu an 128gb'likleri türkiye'de satılıyor. Ama bu teknolojinin ucuzlayarak gündelik kullanıma girmesine bence tahmin edilenden daha bir uzun süre var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Temren -- 30 Eylül 2008; 1:08:55 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: k2fg9

Bi tanede bana al ben 1 taneye de razıyım.

beleş ssd baldan tatlıdır.

Ayıp ettin almam mı ?
    Alırım ama bir şartla ; sen de bana HD5870X2 alacaksın ilk çıktığı gün , anlaştık ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tulû -- 30 Eylül 2008; 13:34:54 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.