Şimdi Ara

KONSOLLAR İÇİN TV ARAŞTIRMASI YAPTIM;PAYLAŞIMLAR VE SONUÇLAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
0
Favori
7.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

!!!!NOT:Sn.Signore un önerisi üzerine başlığı değiştirdim,yaptığım araştırmalar sonucu 32V4500de karar kıldım ve aldım,merak edenler 2. sayfadaki incelemeye bakabilirler.

İlk mesajdan devam

1 Seneden bu yana kullanmış olduğum SAMSUNG 32M87BD televizyonumu değiştirmeye karar verdim.Değiştirmek istememin nedeni tvden 2 konuda müzdarip olmam.

Birincisi renkler,ilk aldığımda oldukça memnundum ama artık doğal ve gerçek renkler istiyorum...

İkincisi backlight,parlak ekran olmasının avantajıyla gündüz kendini belli etmeyen arkaışık gece tabiri caizse kabak gibi ortaya çıkıyor,bırakın filmleri oyunlarda dahi artık çok rahatsızlık vermeye başladı bu yüzden bu durumdan bir an önce kurtulmak istiyorum...

Özetle sıkıntılarım bunlar.

Şimdi bütçeden,ne için ve nerede kullancağımdan bahsedeyim;

Bütçe maximum 1800ytl ve Tv tamamen konsollar için(Ps3 ve Xbox 360) kullanılacak SD yayınla kesinlikle işi olmayacak,ancak biraz yer sıkıntım var şöyleki.....

KONSOLLAR İÇİN TV ARAŞTIRMASI YAPTIM;PAYLAŞIMLAR VE SONUÇLAR

Odada kullanacağım için mesafe malesef bu kadar az,aslında SAMSUNG un sitesinden aldığım verilere göre bu mesafeden HD yayın için 40" den bile yeterli performans alabileceğim görülüyor şöyleki:

576P 720P 1080P
    32" 8' 6' 4' --feet (1 feet=30.5 cm)
    37" 10' 7' 5'
    40" 10.5' 8' 5'

İlk sorum burada bu mesafe için sizce kaç " uygun olur????

Eğer 32" uygun derseniz sahip olduğum bütçeyle alabileceğim en iyi Tv ler SAMSUNG 32A656 ve SONY 32V4500 olarak karşıma çıkıyor,her ikisinin kısaca öne çıkan özelliklerine bakarsak...

SAMSUNG A656

FULL HD 1080P 1920X1080
    24P COMPATIBLE
    100Hz(not the 32")
    USB 2.0
    4XHDMI 1.3 anynet
    Crystal Design
    Freeview
    SRS TRU surround XT
    DLNe pro
    Movie Plus
    Ultra Clear Panel(not the 37")

SONY V4500

Aktif Çözünürlük 1366x768
    BRAVIA ENGINE 2
    Entegre DVB Tuner
    6,2 Mega Pixel Ekran
    Live Colour Creation
    HD 1080p Compatible
    24p True Cinema

İki Tv arasındak en önemli fark 656 nın FUL HD olması ancak bana göre 32" te kriter alınacak bi olay değil,fark anlaşılmaz diye düşünüyorum...

Onun dışında contrast ratio lar yine bana göre kriter alıncak bi nokta değil ancak burada şöyle bi durum ortaya çıkıyor;32V4500 abisi 40V4000 ile her anlamda aynı özelliklere sahip iken(ki bu siyah seviyesinin ve renklerin her anlamda birebir 40" modeliyle aynı olduğunu gösterir).

32A656 hem contrast ratio hemde 100hz eksikliği ile 40" modelinden ayrılıyor bu da acaba siyahta ve renklerde büyük kardeşi kadar kaliteli değil mi? Sorusunu akla getiriyor....

İkisi arasında tercihim ne olmalı sizce????

NOT:Karşılaştırmaya 32W4000 i dahil etmedim lakin V4500 ün çözünürlük farkı haricinde bu Tvden herhangi bir farkı bulunmuyor ve 32W buna reğmen 500ytl kadar daha pahalı...

Son olarak tercihim 40" olursa önümde fazla bi alternatif görünmüyor.Bütçeyi biraz daha zorlayabilirsem SAMSUNG A5***,TOSH XV505 ve SONY S4000 geliyor karşıma,lafı daha fazla uzatmayayım 40" derseniz bunların arasındanda bi öneride bulunursanız sevinirim.

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JOELLAMBERT -- 11 Ekim 2008; 15:33:52 >

• dostum sony öneririm v4000,v4500,s4000 hangisini alırsan al memnun kalırsın ayrıca konsol için demişsin zaten benim aldığım sony 40s4000 üzerinde ps3 ready yazıyordu pişman olmazsın açıkçası.
  • Sn.Stalin iyi pazarlar

Seni severim ve takdir ediyorum,üslup ve yazılarını+yardım etmek görevimiz böyle arkadaşlara+

Şimdi işe şaka yollu başlıyayım...yaw 1 senede Samy M87 nasıl gitti!!!hoş şimdikiler dahada kofti paneller,
    aman diyeyim Gamer için Samy A5/6 filan düşünme,"JUDDER" ve diğer sıkıntılarını fix edemediler,zaten
    edecekleride yok,yeni seriler çıktı!! 1005.1 den başladı 6 ayda 1015.1 oldu
    Sen hala Samy de kalmışşsın yaw,geç bunu bir kalem....

-Backlight-bleeding bütün LCD lerde az çok oluyor!ama sendeki tarifin,aşırı fazla gibi,ulen bunların kullandıkları
    malzeme hepten dandik,Çin işi ama dökülüyor panelin arka kapağını açınca,neyseki kimse açıpta bakmıyor ne var içinde diye

Sony W4x serisine bak önce,V45x e değil!Samy leri unut!
    1080p yakın mesafeden fark eder!!PS3/Xbox ta 1080p/720p olayı ciddi fark eder!

O verdiğin ölçülerde tam doğru değil,özellikle 32" ayrıca yapacağın uygulamaya görede değişir bu mesafe!!

Sen şimdi tam kaç metreden izleyeceksin+Desktop olayın varmıdır(bu çok önemlidir)???
    Buna göre 32"/40" durumunu bulacağız>>SD/DVD/BD/HDDVD gibi uygulamaların hiç olmayacağını hesap ederek yazıyorum!
    (yada bunlarda varmıdır)

Onun için net olarak ben şu kadar mesafeden izleyeceğim demen lazım???
    ---------
    Ön tavsiye olarak

2 marka öne çıkarıyorum W4x ile XV5x modelleri>>32" olarak

Kolay gelsin

• serkanky

Dostum saol Bu kez benimde gönlüm SONY den yana

Sn.albani sizede iyi pazarlar

Öncelikle düşünceleriniz için teşekkür ederim

M87nin nasıl gittiğine gelirsekValla benimde inanamadığım bir olay,aldıktan 4-5 ay sonra önce bir ölü piksel yakaladım sol üst köşede,sonraki süreçte bariz olarak backlightta bi artış oldu,mesela Tvyi ilk açtığımda değil ama panel ısındıkça kendini daha çok belli ediyor,şu aralar artık tahammül edilemeyecek durumda.Aslında foto koymak istedim ama beceremedim bi türlü,makina tam istediğim gibi göstermiyor durumun nasıl olduğunu...

Onun dışında ok+ SAMMY i geçtim diyelim,F/W olaylarını ben de okuyorum,iyice vahim duruma geldi o iş

Uygulamalara gelince DESKTOP kesinlikle yok 22" bi monitörüm var,desktop işlerini onda hallediyorum,SD yi 55 ekran CRTimde izliyorum.Film izlemem genelde(HD hiç izlemem).Sadece oyun için olucak...

Mesafe şöyle,yukarıda biraz yanlış görünüyor ayak hizasında gibi ama bugün tam olarak ölçtüm bi duvardan diğerine tam olarak 2.60 metre mesafe var yani bu şekilde olacak...

32W4000 i inanın İzmirde aramadığım yer kalmadı ama 2300ytl altına bulamadım hiçbir yerde

TOSH XV leri bende düşünüyorum ama bu siyah konusunda emin değilim mağazaya gittiğimdede hiçbirşey belli olmuyorki spot ışıkları altında...

V4500ü neden önermediniz çözünürlük farkını bu kadar bariz görebilirmiyim gerçekten oyunlarda

• İyide oyunu 2.5 meterdenmi oynayacaksın???

Yoksa dahamı yakına geleceksin,hiç deneme imkanın oldumu böyle bir uygulamayı,yoksa kafadanmı böyle yazıyorsun!

Sadece oyun için sana Tosh XV yi birinci öncelikte tavsiye ederim,2.sırada W4x serisi,aslında Sharp X20 diyeceğim ama onun
    sorunları var,artı TR de ben Sharp tavsiye etmek istemiyorum!

-----------
    Senin zaten elinde panel var,acele etme daha Kurban Bayramı+Yılbaşı furyası olacak v.s,merak etme rakamlar 2-3 ay sonra senin
    istediğin seviyelere kesin gelecektir!

Ama XV de Black,çok iyi değil,ama oyunda problem olmaz!ama XF daha iyi gidebilir!
    W4x de ise çok iyi,bunu kesinlikle tavsiye ederim,2-3 daha bekleyebilirsin,rakamlarda
    inecek zaten!
    ------------------------
    Dead/Stuck-Pixel>>Samsung panellerin sıkıntısıdır,çıkabilir!
    Backlight taki dediğin olayda genelde bütün panellerde vardır(Sharp hariç)
    Isındıkça artar,ancak sendeki durum biraz extrem olmuş gibi!
    Buda Contrast/Brightness düzenini bozmaktadır,dolayısıyla panelleri arada "soğutacaksınız" kapatarak!!

Satış yerlerini sen geç bir kalem,orada görüntüye bakılarak panel filan alınmaz!

Sen ayrıca artık bu saatten sonra 1080p alacaksın++

XF leri Vatan da bir incele istrsen,hangi şehirdesin sen??

++

• @ JOSEPH_STALin

ben genelde yorumlarında ve mesajlarında albani arkadaşın tosh hayranlığı yada marka tutkunluğu olduğunu farkettim genelde ilk tercihi her zaman tosh serileri oluyor tamam kaliteli olabilir buna bişey demiyorum fakat ben toshların renklerine pek alışamadım sanırım sammyler gibi pek doğal değil ben oyun konsolu için sana sony öneririm lcd de.
  • Evet oyunları tam olarak 2,5 metreden oynayacağım yakına gelme,sağa sola kıvrılma vs durumları kesinlikle yok

Ben İzmirdeyim yarın Vatana uğrama düşüncem vardı zaten XV lere bakmak için,XF leride incelerim
  • serkanky

Aslında ustanın özellikle önerdiği XV,gamer serisi olduğu için üstüne basarak tavsiye ediyor.Birde 1080P destekleri var tabi.Ama benim açımdan bi sıkıntısı var siyah seviyesi SONY kadar değil,buda benim artık tahammül edemeyeceğim bi konu yukarıda söylediğim gibi.

TOSH u hiç yakından inceleme imkanım olmadı aslında ama benim SAMSUNG un renklerinden sonra hangi marka olursa olsun bana doğal gelir galiba

Şöyle bir düşüncem var yarın vatana uğrayıp TOSHlara baktıktan sonra SONY CENTER a gidip 32W4000 ve V4500 ü ps3e bağlattıracağım.Şu an elimde Gran Turismo 5(1080p) oyun var onuda götürüp deneyeceğim farklarını görmek için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JOELLAMBERT -- 28 Eylül 2008; 17:32:52 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: serkanky

@ JOSEPH_STALin

ben genelde yorumlarında ve mesajlarında albani arkadaşın tosh hayranlığı yada marka tutkunluğu olduğunu farkettim genelde ilk tercihi her zaman tosh serileri oluyor tamam kaliteli olabilir buna bişey demiyorum fakat ben toshların renklerine pek alışamadım sanırım sammyler gibi pek doğal değil ben oyun konsolu için sana sony öneririm lcd de.

Sn.Serkan

Sen önce bütün yazdıklarımı iyi takip edip,ne demek istediğimi anlayacasınki,tam doğru yorum yapasın hakkımda!
    Ben DH/TF de bir çok marka/seri/model inceledim,yorum yaptım v.s bu benim işi,yazdıklarımıda takım tutar gibi
    değil,araştırarak,bilgime güvenerek yazarım,örneğin açtığım ZF355 bağşığındaki bütün yazılarımı dikkatlice okuyun bakalım+

Ben Tosh derken sıralama yapıyorum,bazılarına hiç değinmiyorum v.s v.s
    Ama ele aldığım ZF355 teki bilgileri ise aylarca uğraşarak derleyerek vede bilerek derledim,hatta bir sürü bulunamayacak yada çoğu
    insanın bulamayacağı kadar bilgileri-detayları verdim,kısaca dersimi iyi çalıştım ben!

Tercihler ise birazda şahsidir,kaldıki öyle olsa herkes bir marka/bir model panel alırdı!!

Zaten genelde piyasada satılan,yüzlerce marka yokki;Samy/Sony/Phil/LGD/Tosh gibi daha bir kaç marka var,hepsi budur,
    ama kendi içlerinde çok farklı durumlar ortaya çıkmaktadır,işin esprisi vede püf noktalarıda burasıdır!

Ayrıca ben birebir,inceleme yaparım,MARKA yapmam,o markanın/serisinin/modeline göre durum değerlendiririm,yani her ne yapacaksan git
    Tosh yada Sony al demem,bir dünya insanada PİO tavsiye ettim vede ediyorum(işin içinde bütçe meseleside vardır!)

Renkler konusunda ise teknik olarak bilgin olmadığı için tartışmıyorum bile,çünkü burasıda farklı bir konu!
    Vivid/Sature nin çok farklı vede yalnış değerlendirildiği bir kullanıcı kesimi vardır Türkiye de,dolayısıyla yalnış renkleri
    sürekli doğru gören insanlara mal satmak yada tavsiye etmek zor olmaktadır+

Belli kriterler için zaten dünyada çok fazla panel seçeneği yoktur,oyun işin içine girince seçenekler çok ciddi azalmaktadır!!!
    Örneğin ben şimdilerde Oyun için W4x veya XV5x serisini herkese tavsiye etmekteyim+
    W4x Oyunda çok iyi,XV5x Oyunda çok iyi
    Ama Samy A/6 serisi Filmde daha iyi Sony den!!!(ancak çok hızlı sahnelerde şişiyor ve Sony öne çıkıyor,daha az MotionBlur yaptığı için+
    Samy de Judder hatta Flicker varken Sony de yok gibi,hatta çok iyi,ama bu konuda ZF355 bunlardan az daha iyi,sıfır değerine en yakın olanı!
    Hatta Motionhandling i en iyi yapan panel,şuandaki kendi kategorisindeki paneller içinde+

Son olarak özellikle benim sayemde çok ciddi bir sayıda insan ZF355 almıştır,çoğu bir daha sitelere bile gelmiyor(bu olayı USA/İngiltereden de
    takip ediyorum)hepside son derece memnundur!
    Bunlar gerçeklerdir,ben ZF leri çok cidi takip ediyorum,Sony leride,ne yaptıklarını tek-tek biliyorum,aynı şekilde F/W lerine varıncaya
    kadar takip ediyorum!

Bağlarsak,ilk tercih için zaten piyasada kendisini ispatlamış belli markalar vardır ve senin dediğin ZF355 ler içinse doğrudur,yada şimdilerde
    XF e XV ler içinde aynen doğrudur,ama bunları bilerek-araştırarak v.s yapıyorum,sallama ve gazlama gibi değil,yani arada ciddi bir fark vardır

Selamlar

• albani kardeş ben senin bu konularda ne kadar bilgili olduğunu görüyorum, takım tutar gibi sürekli aynı markayı önermediğini de biliyorum. emeğini zaten bu konuları okuyan herkes bilir. Amacım senin bilgini irdelemek değil ama dikkatimi çektiği için söyledim tosh olayını, isteyen tabiki istediği markayı alır. Bende mesela arkadaşa toshiba önermiştim zf serisiydi fakat o gitmiş philips almış tercih meselesi. Değerli yorumlarını takip ediyorum saygılar.
  • Bu arada Sony düşünüpte,şimdilik almak isteyenler az daha beklesinler ve seri tamamlansın+fiyatlar belli olupta önlerini görün!
    Sony çünkü müthiş kafa karıştırıcı "Cosmetic" modeller çıkarırvede gittikçe bunu fazlalaştırıyor,dolaysıyla Sony alacaklar önce
    "uyanık" sonrada "bilinçli" olarak almaya gitsinler,yoksa Sony mağazasına girerlerse ona "istemediği bir malı aynen satarlar"!!!!

Bunca site var,bunca bilgi var,bunca netten aranılıp-bulunacak bilgiler varken,aman ha "satıcıların gazına filan gelmeyin"

Ben Bimeks ten ZF355 aldığım zaman mağazaya gittim,şunu alıyorum dedim,herifler depodan kutuyu getirdiler!KIPA nın alış-veriş
    arabasına koydular,işleme başladım ama POS Mak.arızalanınca!!!işlem yarım kaldı ve çıktım gittim,sonra bunlar kutuyu tekrar depoya
    taşımışlar,3 gün yeniden gittim POS Mak.OK idi!!tekrar depodan kutu geldi arabanın üstünde,o anda işlemde bitmişti,aynen
    götürüp arabaya koydum,bastım gittim!!

Bu arada Mağaza Müd........Can bey bakın teşhirde 1 tane açık var,gördüğüm kadarıyla hiç bakmadınız,10 dak içinde alıp gidiyorsunuz!!!
    sonra 10/15sn.baktım,üstelik görüntüde kötü ve ayarsız idi,yanındaki bütün paneller çok daha iyi idi(ayarları itibarıyla)
    Onlarda şaşırdılar tabi,bu arada benim arkamdan o furyada 3-5 yada daha fazla kişi aldı,zaten alanların hepsi kaçtı gitti,demekki hiç kimsenin
    sorunu yok

--------
    Stalin sen,dediğim gibi bekle ve hiç acele etme,bunlar stoklarını yılbaşına kadar bitirmek isteyeceklerdir,çok yeni mal geliyor,dolayısıyla
    fiyatları indireceklerdir!!

Selamlar

• İyi akşamlar

Beklemedeyim

Sadece inceleme turlarına çıkacağım biraz,satıcılarla pek muhatap olmadan PS3 bağlatıp izlemeyi düşünüyorum bi kaç makinayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JOELLAMBERT -- 28 Eylül 2008; 20:58:55 >
  • Sayın albani üstad yazılarınızı uzun zamandır buradan ve TF'den de zamanım oldukça takip etmekteyim. Verdiğiniz her türlü bilgileri büyük bir dikkatle okuyorum çoğu arkadaşlar gibi bende sizi bu uğraşlarınızdan dolayı tebrik ediyorum. Ben 46" LCD arayışına başladım bütçem 4000YTL Tamamen HD ağırliklı olarak kullanacağım zira SD yayınlar için tüplü TV'm var. Bir önceki Tosh furyasını kaçırdık İzmirde oturmaktayım sürekli takipteyim; İlk başlarda PHILIPS 9603 ile SONY46X3500 arasında kaldım ama bu bütçeyle bu TV lerin dükkanının içine daha adım atamayız forumlarda sizin yazılarınızı okudukça PHIL'den tamamen vazgeçtim şimdi aklımda SONY var ama fiyatların biraz daha düşmesini bekleyeceğim. Size sormak istediğim sony'lerin Z seris ile ilgili yorumlarınız varmı acaba? Bu seri en üst model mi oluyor? Saygılar sunar hayırlı haberlerinizi bekleriz.
  • Sn.Akkaynak

-Phil 9x serisi aslında çok iyi,ama sorunlarıda var ve şansın yaver gitmezse,zor durumda kalırsın!şansın yaver gidersede süper
    bir TV sahibi olursun,F/W olayına çok çabuk başladılar,bunlar iyi şeyler değildir,belliki Processor de bir şeyler var,stabil değil,
    yani sorun yoksa,süper ama.......
    Ayrıca çok çok pahalı ve bana göre değmez!

-46"X35x için hala şansın olabilir,elde kalmış ve çeşitli yerlerde bulunabiliyor,ama rakam 4000 geçiyor!

-ZF355 ler içinse,nasılsa yineden kampanya yapacaklar,elleri mahkum,çünkü ilan ettikleri normal satış fiyatından artık bunu kimse
    almaz!sanırım 46" sı 6000 kağıt(şaşırmış bunlar)

Bu arada Sony leri bir güzel incele W4x serisi ve W45x serisi gibi,Z ler ise yine güzel sanırım TR ye çok yeni buda geldi,ama "High-End"
    X45xx lerdir(46" ve 55" olanları)40" olanı CCFL dir,ancak yinede ben alabilecek olsam 40" CCFL de olsa alırım++

Selamlar

• Merhaba albani ustayı dikkatli takip etmekteyim Panel alıcağı zaman ilk tercihi sony,nin X'di ama malum nedenlerden almamıştır bizlerde onun için alamıyoruz bu paneli Sharp , Loewe almak istiyoruz ama aynı nedenlerden alamıyoruz , iş böyle olunca Performans+Fiyat önem kazanıyor Bende toshıba diyorum (Bugün DARTY panel baktım yanlışım varsa düzeltin tosh yok burda dedim stant görevlisi geldi yanınma buyrun yardım ediyim dedi Bende sordum niye yok bu cihaz ''''o iyi değil''''' , bak bu modeller var SONY SAMSUNG PHILIPS LG vs vs dakika bir gol bir Samsung 6 serisi önerdi bu devamlı oluyor en azından bana hep bu paneli söylüyorlar Bende bu panel sorunlu alanlar memnun değil Kim memnun değil forumda yazan arkadaşlar Hareketli görüntüler sorunlu Kırmızı öyle böyle bir kırmızı değil her yer kırmızı Satıcının cevap vermeden bir manevra daha , zaten samsung bu paneller yüzünden Sharp,a cezalar ödüyor yok kontrast bu kadar tepkime süresi çok iyi vs vs lerden dedim Alakası yok dedi Samsung kendi panelini kendi üretiyormış Fabrika kurmuş sony'le korede (kızdım) Onları bizde biliyoruz ama panel,i sharp,tan alıyor komple kendi yapmıyor ya diyip sinirlendim çıktım ama yanlışım varsa düzeltin Ayrıca o kadar kusursuz neden firmware güncelleştirmesi yapıyor bu firma ''yok dercesine afalladı''' adam tam sopalık bu arada bir daha gidicem,,,,, TOSHIBA hiç güncelleştirme yapmadı dedim LG tavsiye ediyor moron türkiye dispürütörlüğü askıda ... JOSEPH_STALin Sadece inceleme turlarına çıkacağım biraz,satıcılarla pek muhatap olmadan PS3 bağlatıp izlemeyi düşünüyorum bi kaç makinayı (En iyisi bu olur) kusura bakma alakasız bir yerden giridim... Yanlışım varsa ALBANİ düzeltsin saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 29 Eylül 2008; 4:37:15 >

• Yok alakasız biyerden girmemişsin ama çok karışık yazmışsın be hocam

Saat geç oldu hemen yazıp kafayı vurayım demişsin herhalde normal

Ben bu satıcılara alıştım artık yahu,en çok sallayanlarına teknosada rastlıyorum,anlattıklarına "he he evet öyledir" deyip geçiyorum,sadece istediğim cihazları bağlattıktan sonra kumandayı elime alıp kurcalıyorum sonra çıkıyorum,onların anlattıkları tabiri caizse bi kulağımdan girip bi kulağımdan çıkıyor,tartışmaya kavga etmeye falan lüzum yok

Bu arada o FW firewall değil firmware olucak hocam,eğer böyle demişsen adam afallamıştır gerçekten

• Pardon hocam söylediklerimde bir yanlışlık varmı onu merak ettim , Ayrıca o düzeltmeyi hemen yapıyorum yanlış yazmışım Görevliye o şekilde sormadım tabıki:) , pc yüzünden bu hale geldim çaktırma:) , Teknosada geçen hafta ölü piksel garantisi varmı dedim Cevap aynen şu ONE Kİ dur bir soruyim... :) V4000 46'' yokmu sony'de öyle bir ürün yok VAYYYYY BEEEEE:) Bravo size...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 29 Eylül 2008; 4:50:28 >
  • İyi günler herkese

-Türkiye de hala panel satmasını öğrenemedi firmalar!
    -Satıcı denen adam aslında hikaye,ona patronları yada müdürleri v.s ne diyorsa o da bunları size "papağan" gibi aktarıyor!!
    yani benim gözümde "tam dayaklık" bir olay,odunla girişeceksin bunlara

Kardeşim,sormayın böyle yerlerde hiç bir şey satıcılara yada bilmem kime,bakın-izleyin çıkın gidin!!

Internet denen bir olay var dünyada,arayın,araştırın v.s v.s,en azından DH gibi sitede üye iseniz,hala kalkıpta satıcılara
    soru sormak neyin nesi yaw!!!

Ancak tekrar söylüyorum,olay salt bir "satıcı" sallaması değildir,öyle icap ettiği için o da öyle davranmaktadır,kaldıki bunların bilgi
    seviyeleri nedir,buda çok ciddi tartışılır,çünkü ben arada bunlara aptalları oynayarak bir şeyler soruyorum,cehalet had safhada olduğunu
    görmekteyim
    ----------------------
    Şimdi gelelim Cannibal neler demiş>>
    -önce bir şeye cevap vereyim,evet benim ilk tercihimde X35x vardı,ama uygun fiyata gelince,Antalya da ancak 1 tane buldum(Teknosa)
    çizik v.s gibiydi,belliki 2-3 aylık kullanılmışlığı vardı(bu benim için hiç önemli değildi)ama çizikler kötüydü!,birde ödeme için Card sorunuda
    çıkmıştı,dolayısıyla almadım,sanırım halada durmaktadır!2.tercihim(aslında 1.tercihti)ZF355 idi ve Bimeks teki kampanya oluncada,hiç bakmadan
    almıştım+

-Sharp ve hele hele Loewe TR için kesinlikle uygun cihazlar değildir,yaw Loewe nereden çıktı şimdi,toplama ile iş yapıyorlar,birde absürt
    fiyat çekiyorlar,unutun bunu,ama Sharp olayı bambaşka ve uzmanlık dalım aslında Sharp tır,ama fiyat yüksek,serilerin çoğunda sorunlar
    var!!(Avrupa version) v.s.v s kısaca TR için uygun değil,kaldıki alternatifler bolca vardır!

-Bugün global pazarda vede özellikle(burasını dikkatli okuyunuz lütfen!)>>USA/Canada/Avrupa da en büyük "satın-alma kriteri"
    --"Fiyat-Performans" olmuştur,ikinci olarakta "Fiyat" gelmektedir,gerisi teferruat! örneğin panel ağzıyla kuş tutuyor olsa,hikaye!!
    sadece "Butik" ürün olarak satılabiliyor

Türkiye de daha bu seviyeye pek gelemedik,bizde hala başka kriterler sözkonusudur!

-Tosh un sadece ZF355 i High-End seridir,ama fiyatı ciddi pahalıdır!(Kampanya yakalamanız lazım bunu almak için!!!)
    --XV/XF ise güzel bir fiyat/performans serileridir(ama bunlar asla çok özellikli-üst seviye bir modellerde değildir!)ancak son bir yılda,
    USA ve Avrupada bu serileri çok ciddi satış yakalamıştır(USA da ayrıca XF5x serisi)

-Canni,DARTY ye gitmiş,satıcı,Tosh için.........o yok yaramaz manasında saçmalamış.....öyle demesi tabiki çok normal,elinde olmayan
    mal için(daha doğrusu TNB den istedikleri fiyatı alamadıkları için Tosh almamışlar,gelende hatta kötülüyebilirler!!!kaldıki heriflerin
    elinde daha fazla "KAR MARJLI" markalar varsa,elbette bunlar için "yemleme" yapacaktır,ayrıca böyle yerlerin satışları daha fazladır
    ve atılan bu "yeme" hergün bir sürü insan düşmektedir
    --Sony/Samy/LGD/Phil varmış>>>ulen zaten heryerde bunlar var!millet bunları biliyor,sadece fiyatı önemli alacaklar için!
    --Samy A/6 önerilmeside çok doğal,buda bir satış taktiği ve Dist.firmanın stok durumları+Kar marjları v.s v.s sebeblerden
    bazı seriler özellikle çok fazla öne çıkabilir,yoksa A/6 mucize bir panel değil

Ancak burada Canni arkadaş işi başka alana sürüklemiş,yaw satıcı senin dediğini ne anlar(anlamak istemez)nede duyar!!
    o kendi ezberlediği şeyleri sana söyliyecektir,dolayısıyla,satıcılarla asla böyle ""derin muhabettlere" girmeyeceksiniz!
    Ancak Canni olayı daha,herifin anlamayacağı(daha doğrusu bilmediği)bir alana sürükleyip,Sharp la olan Davalarına filan
    getirince,satıcı zaten tam uyuz olmuştur!!!

Not;Samsung bu ana üreticiler içinde,gerek USA daki çeşitli reklam durumları,gereksede kullandığı Lisanslar yüzünden
    özellikle Sharp ile hep Davalıktır!!! şu andada bildiğim kadarıyla 4 veya 5 Lisanstan,Sharp yine Samy yi Dava etmiştir+
    Contrast oranları tam palavradır!!!(bunları zamanında uzun-uzun yazmıştım!!)

-Bu Samy nin geçtiğimiz aylarda(sanırım Şubat/Mart gibiydi)YönetimKurulu Başk.şirketi tokatlamıştı!!!(kendisiyle birlikte 8/9 kişi ile)
    Ben bu "zimmete para geçirme""olayını daha detaylı olarak,o zaman TF de vermiştim,hatta dikkatimi çekmişti,Türkiye de bu olay
    bildiğim kadarıyla "Haber" bile olmamıştı(basit bir haber gibi verildi sanıyorum!!)
    ayrıca birde devletide tokatladılar,zimmete para geçirmek,vergilerden bir şey yapmak v.s v.s,sonra alayı şutlandı bunların!
    Yeni Yönetim seçildi v.s,eski Başkanda TV ye çıkıp,bütün dünyadaki Samy kullananlardan ÖZÜR diledi!!
    Dava devam ediyor,sanırım büyük ihtimallede içeride girecektir!
    Diğer şeyleri daha yazmıyayım,konu dağılmasın diye.......

--Ancak Samy ve LGD dünyanın en büyük iki ana panel üreticisidir,yani burası doğru,ama en büyük derken,en fazla sayıda üretim yapan,
    en fazla panel satan v.s,yoksa en kaliteli panelleri yapıyor durumu değil,dalgaya düşmeyin!!!
    --Sony ilede ortak panel üretim fabrikası vardır(halende devam ediyor burada üretim)2002 de kuruldu,2005 den itibaren full kapasiteye geçtiler,
    ancak yakın gelecekte Sony bu fabrikadan ayrılıyor,çünkü Sony artık Sharp ın yeni inşa ettiği dünyanın en büyük/gelişmiş tesisleri olan
    Sakai-City Plant tesislerine 1/3 oranında ortak olarak panel işine devam edecektir(Şubat ayında yaklaşık $ 1 Milyar ödedi Sony firması,Sharp a
    1/3 oranındaki aldığı hisseleri karşılığı)
    --zaten bu olaydan sonra Samy şaşırdı ve olayı kabullenemedi!!!

Kore deki bu tesisin adı(Samy/Sony ortak panel fabrikası)>>>"Samsung S-LCD" olarak geçmektedir(Samsung >"S" burada Sony anlamına geliyor)
    Şuanda Sharp ASV modüllerden sonra dünyada kabul edilen en iyi modül olan "S-PVA" lar,işte burada üretilmektedir,bu modülleride başta
    Samy olmak üzere,Tosh ve Sony>>en üst seviye LCD lerinde kullanıyorlar+

not;"S-PVA" Samy tarafından geliştirilmiştir+

--Samy panelleri kendisi üretiyor,fabrikadaki ortaklık sadece kağıt üzeri,yani Kore deki tesislerde Samy elemanları çalışıyor,Sony sadece burada ortaklığı
    sebebiyle daha ucuz modül alabiliyor,ancak Samy üretim teknikleri v.s konusunda,Sharp tan Lisans alarak bunları üretmektedir(modül üretimi konusunda
    dünyada tek otorite ve teknoloji bulup geliştiren Sharp tır!!)

-Sony,Sharp ın tesisleri bitincede,modülleri buradan alacaktır,ama şimdilik Sony,Sharp modül kullanmıyor!
    -Sharp tesislerinden yakın gelecekte>>Pio/Phil/Tosh ta modül alacaklardır,bunların hepsinin anlaşmaları yapılmıştır!(ama her seri/model
    için değil elbette,ucuz ve düşük seviyeli TV ler için,yine her zamanki gibi başka yerlerden modül alacaklardır!)

--Samy deki F/W olayı eskinden beri vardır,bu aslında güzel bir şey ama nereye kadar güzel,herifler bugün bir seri çıkarıyorlar,bir hafta
    sonra F/W çıkıyor(aynı durum azda olsa Sony lerdede vardır!ama bunlar çok önemli değil)
    --Tosh un hiç F/W yapmaması,bu chipset/processor konusundaki bir başarısıdır!kaldıki böyle teknolojileride bunlara zaten Tosh satıyor

Son olarakta LGD ye gelirsek,bunlar yakın zamana kadar Phil ile ortaktılar,ama sonunda Phil kaçtı bunlardan!!modülleri şimdilik(üst seviyede)
    IPS den alıyor,ilerde Sharp tan alacaklar,diğer modülleri ise>> LGD/AUO/QDI dan almaktadır+
    LGD global pazarda,yeniden bir yapılanmaya gitti v.s,son çıkardığı serilerin 6/7 serisi oldukça iyi,ancak LGD ağır satılan bir marka!
    Üst seviye modelleri iyidir+

----------------
    Sonuç,lütfen satıcılarla böyle derin konulara girmeyin,boşuna nefes harcarsınız
    Sonrada,yaw bunlar dayaklık filan demeyin zinhar!!! ben döverim sizi bu defa

Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 29 Eylül 2008; 12:54:16 >

• Hocam selamlar tabıki ben o muhabbete hiç girmicektim ama Eleman öyle bir dediki tosch yok yaramaz Sen yanlış biliyorsun , ben kibar bir şekilde yaklaştım ama biz bilmiyormuşuz demek Siz doğru söylüyorsunuz ama eksik dedim , kabul etmedi kolay gelsin dedim çıktım ama anlayana ..... değerli bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkürler...
  • İyi akşamlar

Az önce eve geldim,malesef VATAN a uğrayamadım bu yüzden TOSH ları görme imkanım olmadı günün özetini yaparsam:

Önce SAMSUNG bayini buldum,daldım içeriye,bi adam Tv almış onu paketliyorlardı,bütün çalışanlarda onun yanındaydı oh be rahatım! diyerekten incelemeye koyuldum.

Duvarda 32A656 ve 32A552 yanyanaydı(SAMSUNG un demosu oynuyordu bağlantılar her ikisindede HDMİ idi),kumandaları aldım başladım oynamaya,ilk baktığım şey tabiki backlight oldu her ikisindede seviye 6 daydı,hemen Tv leri boşa alıp dikkatlice inceledim,spot ışıklarının altında artık ne kadar incelenirse o kadar bakabildim tabi.Kısaca 656 da derin bi siyah görürken 552 bariz olarak koyu griye kaçıyordu.

5 serisi zaten kafamda yoktu ama tamamen elenir benim için...

Sonra çektim birini yanıma konuşmaya başladım,ne söylediğini bilen herşeyin farkında olan biriydi allahtan, o yüzden biraz muhabbete daldık ama ne PS3 getirip incelemeyi ne de almayı düşünürsem laptop getirip ölü piksel testini mağazada yaptırmayı kabul ettiremedim sadece değişim sözü aldım...

Fiyata gelirsek peşin 1700ytl fiyat aldım 656 için...

Ardından SONY mağazasına girdim adamlar sanki beni bekliyormuş gibi 46"e takmışlar PS3ü NBA oynuyorlar.
    Oyunlar hakkında biraz muhabbetin ardından V4500ü bağlamalarını istedim.Siyaha bakmak için Tvyi boşa almama gerek kalmadı çünkü ps3ün menüsünde simsiyah bi fon hakim,neticede V4500de siyahtan geçti benden,656 gibi simsiyahtı.Sonra oturdum NBA oynadım renkler kesinlikle olması gerektiği gibiydi.Benim SAMMYde saturation o kadar fazlaki sahanın parlak olduğunu ilk kez SONYde gördüm..

32W4000 yoktu inceleyemedim ama allem ettim kallem ettim fiyatı 2250den aşağıya düşüremedim..........................

32V4500 ise aynıydı peşin 1800 lira istediler.....

Ve son olarak Teknosaya girdim,SONY 40S4000 kampanyadaydı,afedersiniz eşşek kadar tabela asmışlar yanına 2000YTL diye.Ve yine kampanyada olduğu için renk ayarlarıyla öyle bir oynamışlarki,benim SAMMY halt eder yanında,futbol oynuyordu ekranda öyle rezalet görünüyorduki sanırsınız fosforlu yeşille aydınlatmışlar sahayı.Tabi gelen geçen renklerin ne kadar canlı göründüğüne dair yorumlar yapıyordu...

Hemen sağımda bir çalışan 2000ytl fiyatı olan 32" bir PHİLİPS i tüm sallama yenteneklerini kullanarak,bir aileye satmayı başardı.Hemen depodan kutusunda yeni bir tane getirdiler gösterip göstermiyormu diye bağladılar,Tv yi bağladıkları an gördüğüm ilk şey,Backlight onca ışık altında dahi çok vahim durumdaydı,ah!! dedim içimden ah!!!

Teknosada da hiç ummadığım şekilde yine Tvlere hakim Hasan Can isimli bir şahısla görüştüm,SONYV4000 VE S4000 i inceledik ve ayrıca PS3 ile gelme durumum olursa sorunsuz istediğim TVye bağlayıp inceleyebileceğimi söyledi...

İzlenimlerim bu kadar,kararlarıma gelirsek 656 dan vazgeçmeme rağmen fiyat beni biraz cezbetti açıkçası
    onun dışında odamın şeklini şemalini tamamen değiştirip enine kullandığım odayı boyuna kullanmayı deneyip,izleme mesafesini 1 metre daha arttırarak 40S4000 i almakta oldukça cazip görünüyor..............

Saygılar......................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JOELLAMBERT -- 29 Eylül 2008; 20:30:26 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.