Şimdi Ara

MSI'ın 8 bellek slotuna sahip P45-8D Memory Lover modeli raflardaki yerini alıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
3.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçtiğimiz günlerde MSI'ın 8 bellek slotuyla gelen P45-8D Memory Lover isimli yeni anakartının ilk detaylarını sizler ile paylaşmıştık. Intel'in P45 yonga setini temel alan ve yüksek bellek kapasitesi ile dikkat çekmeyi başaran yeni model, sonunda raflardaki yerini almaya başladı.

Segmentinde farklılık yaratan ve dikkat çekmeyi başaran P45-8D Memory Lover, Intel'in LGA775 formundaki tek, çift ve dört çekirdekli anakartları ile kullanılabiliyor. 8 adet bellek slotuna sahip olan anakart kullanıcılara tercihleri doğrultusunda DDR3 veya DDR2 kullanma imkanı tanıyor.

Anakart üzerinde yer alan 8 DIMM slotundan 4'ü DDR2, 4'ü ise DDR3 bellekler ile kullanılabiliyor. DDR2 cephesinde 16GB'a kadar 1066MHz, DDR3 cephesinde ise 8GB'a kadar 1600MHz bellek kullanıma olanak tanıyan MSI'ın yeni modelinde pasif soğutma kullanılıyor.

Katı kapasitörleriyle de dikkat çeken anakart, MSI'ın yeni nesil anakartlarında kullanmaya başladığı DrMOS teknolojisini de desteklerken güç tasarrufu ve enerji verimliliği de sağlayabiliyor. Farklı RAID konfigürasyonlarını destekleyen 8x SATA-II portuna sahip olan anakart üzerinde gigabit ethernet ve 8 kanal yüksek tanımlı ses özellikleri de bulunuyor.

Kartın ülkemiz pazarına giriş yapıp yapmayacağı ve olası Türkiye satış fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

• "Memory Lover" ehehehehehheheheheheheheheheh

mobonun da sapkın olanını ürettileren sonunda
  • sağlam alete benziyor
  • Anladığım kadarıyla 8 bellek slotunu da aynı anda kullanamıyoruz.
    O zaman normal bir anakarttan slot bakımından pek bi farkı kalmıyor, sadece güncelleme açısından kolaylık sağlıyor.

Yanılıyor muyum?
  • ısteyen ddr2 ısteyen ddr3 kullanır

gayet guzel bı anakart
  • ddr2 ve ddr3 olarak ramlerde bazen sorun yaşanabiliyor tercihim tek ddr3 veya ddr2 olmalı
  • Ram slotlarını palamut gibi sıralamışlar.
  • Nehalemi bile geçmiş bu
  • PCB rengi burda söyleyemeyeceğim bi renge benzemiş
  • ben kullanıyorum bu ana kartı tek sorunun pcıexpres ses kartının girisini ekran kartımın kapartması hd4890 kullanıyorum ve sesi optik olarak alamıyorum bu bukadar başka bir sorunu yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: K-Ci

PCB rengi burda söyleyemeyeceğim bi renge benzemiş

3 harfli
  • DDR2 olursa 8 slot da kullanılıyor, DDR3 olursa 4 slot kullanılabiliyor. 8 GB DDR3 ve 16 GB ddr2 destekliyor. 1.5 V DDR3 destekliyor. Bilginize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

DDR2 olursa 8 slot da kullanılıyor, DDR3 olursa 4 slot kullanılabiliyor. 8 GB DDR3 ve 16 GB ddr2 destekliyor. 1.5 V DDR3 destekliyor. Bilginize.

Ne anladım ben bu işten...
  • anakart o kadar renkli olmuşki insana ufakken oynadığı oyuncakları hatırlatıyor, biraz daha sade biraz daha ağır oturak olsaydı (renk açısından) bence daha albenili olurdu
  • memori sever,okşar,öper
  • Biz 4 tane ram slotunu dolduramiyoruz 8 tanesini neyapalim
  • Egva nın 7 adet pci slotuna sahip olan kartı da demekki gpu lover
  • Satan Varsa Ala Bilirim Bilginize Jordache_04@hotmail.com
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.