Şimdi Ara

ATi Radeon HD 4830, GeForce 9800GT'den %60'a varan oranda daha hızlı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
6.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD-ATi önümüzdeki günlerde orta segmente yönelik olarak hazırladığı Radeon HD 4830 modelini kullanıma sunmaya hazırlanıyor. 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV770 LE gpu'sunun kullanıldığı yeni model firmanın orta segmentte rakibi Nvidia'nın GeForce 8800GT/9800GT modellerine yanıtı niteliği taşıyacak.

640x paralel işlem birimine sahip olan ve 256-bit bellek veri yolu ile gelecek olan Radeon HD 4830, Radeon HD 4800 serisinin karakteristik özelliklerine sahip olacak. Gün ışığına çıkan resmi dökümanlar ile teknik özellikleri netleşen yeni modelin sahip olacağı performans hakkında da önemli bilgiler gelmeye başladı.

Yine AMD-ATi'nin resmi dökümanına göre, RV770LE tabanlı Radeon HD 4830, rakibi GeForce 9800GT'den %60'a varan oranda daha hızlı olacak. Özellikle yüksek çözünürlükte yapılan detay testlerinde günümüz modern oyunları için kartın GeForce 9800GT'de %10-%60 arası daha yüksek performans sunduğu belirtiliyor.

DirectX 10.1 ve PCIe 2.0 destekli olan HD 4830, Crossfire X teknolojisiyle çoklu ekran kartı kurulumuna da olanak tanıyor. 6-pin'lik ek güç girişine sahip olacağı belirtilen yeni modelin Önümüzdeki Ekim ayının 21'inde 150$'a yakın bir fiyat seviyesinden kullanıma sunulması bekleniyor.

• %10 doğru olan sanırım o büyük fark sadece 1920 çöz. te vede aa acıkken yoksa 4850 bile %60 iyi değil 8800-9800gt den
  • Fazlı ısınma problemi olmazssa çok iyi fiyat.
  • quote:

Orjinalden alıntı: legaLAlien

Fazlı ısınma problemi olmazssa çok iyi fiyat.

ısınma sorunu olcağını sanmıyorum
  • kesin ısınır :) daha önce de söylemiştim.ati kartları soğutamıyor.
  • Ati de başladı Nvidia gibi bol keseden sallamaya...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fettah34

Ati de başladı Nvidia gibi bol keseden sallamaya...

+1 O nasıl bir tablo öyle..
  • Ati yeni kartlarını tanıtırken kendine has sürücü kullandığını,diğer sorunlu sürücüleri de kullanıcılarla paylaştığına ikna olmuş durumdayım bu haberle beraber
  • Ortalama baz alınırsa %20 hızlı denilebilir 1280x1024'te bu fark %15'e kadar düşer ama genede fiyat/performans kartı olacağı kesin. Güç tüketimi o/c potansiyelide kartın alınabilirliğini etkileyecektir.
  • o zaman 4850den de hızlı oluo

• Bu kartların referans soğutma kullanma gibi bir zorunluluğu yok. Yani muhtemelen üreticiler kendi soğutma çözümlerini kullanacaklar. Böylelikle hız aşırtılmış ürünler çıkabilir. Bu nedenle ısınma ile ilgili fazla sorun olacağını sanmıyorum.

Öte yandan gerçekten bir eksiği tamamladılar. Bu kart ile birlikte fiyatlarda da düşüş olacaktır. Böylelikle daha ucuza nVidia ve ATI gelecektir. Güzel bir gelişme...
  • ATi, nVidia'dan öğrendiklerini yüzüne yüzüne çarpıyor
    Eee, ne demişler, keser döner, sap döner, gün gelir, hesap döner.
  • quote:

Orjinalden alıntı: OziiX

quote:

Orjinalden alıntı: Fettah34

Ati de başladı Nvidia gibi bol keseden sallamaya...

+1 O nasıl bir tablo öyle..

Görende 2 ye falan katlıyor sanacak.Acaba nvidia nın hangi sürücüsüyle yaptılar bu testi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sunaoğlu

kesin ısınır :) daha önce de söylemiştim.ati kartları soğutamıyor.

Sende Üstüne Kova Kova Su Dökersin..
  • simdi 4830 9800gt den yavas mı demek istiyorsunuz ...

o kadar olumsuz yorumlar görünce hani...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F.@.T.İ.H -- 27 Eylül 2008; 12:08:47 >
  • Düşük çözünürlüklerde 9800 gt'den biraz daha iyi olur sanırım. Ama önemli olan fiyatı.
  • yok daha neler artık
  • quote:

Orjinalden alıntı: cavador

%10 doğru olan sanırım o büyük fark sadece 1920 çöz. te vede aa acıkken yoksa 4850 bile %60 iyi değil 8800-9800gt den

Aynen öyle, burada bir kandırmaca seziyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: OPTİMİST

quote:

Orjinalden alıntı: cavador

%10 doğru olan sanırım o büyük fark sadece 1920 çöz. te vede aa acıkken yoksa 4850 bile %60 iyi değil 8800-9800gt den

Aynen öyle, burada bir kandırmaca seziyorum

Aynı kandırmacayı 4670 ile 9600GT ye yapmıştı şimdi ise 9800GT ye yapıyor.
  • Atıp tuttmayın, 4870 ve 4850 çıkmadan önce söylenenleri de bir hatırlayın isterseniz, sonra yine kelimelerinizi yutmak zorunda kalmayın, bir kart çıksın ondan sonra yorum yaparsınız. ATI böyle iddaa ediyor, diyor ki "ben yüksek çözünürlükte coşuyorum hoca", doğru çıkarsa ne ala, çıkmazsa o zaman yaparsınız eleştirinizi. Ayrıca nasıl grafik okuyorsunuz hayret ediyorum, ortalamasını alırsanız %10 ila %20 arası daha başarılı 9800GTden birtek DMC4 de coşmuş yüksek çözünürlükte, kaldıki en kötü ihtimal 9800gt ile aynı performansta çıkar.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.