Şimdi Ara

Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz | Aziz Nesin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz | Aziz Nesin

Yaşar Yaşamaz, bedenen yaşamakta, ancak nüfus kayıtlarında yaşamıyor gözükmekte, kendisinin 1915'te şehit olduğu yazmaktadır. Bütün herşey, babasının okula kayıt için başvurmasında başlamıştır. Yaşar Yaşamaz kendisine bir nüfus kağıdı çıkartmak için mücadelelerinde pes eder ve Ayşe'den, yani resmi olarak olmasa da imam nikahlı karısından, olan oğluna nüfus kağıdı çıkarmak için mücadelelerine başlar. Yaşar Yaşamaz ölü gözüktüğünden oğlu da olamayacağı nedeniyle bu çocuğa nüfus kağıdı çıkartılamaz, bunun yüzünden cinnet geçirir ve hapishaneye atılır. Tüm başından geçenleri hapishanede anlatmaya başlar.

Ayrıca eserin film ve tiyatro versiyonu da vardır.

Kaynak

• Okunmaya şayan kitaba benziyor.Yazarı da son derece kaliteli.Tavsiye için teşekkürler.Umarım bu bir ideoloji mücadelesi değildir...
  • 3-4 sene önce okumuştum sanırım.Güzel bir kitaptı hatırladığım kadarıyla.Öneririm.
  • çok çok çok komik bir kitap bence herkes okumalı
  • quote:

Orjinalden alıntı: wIzI_

Okunmaya şayan kitaba benziyor.Yazarı da son derece kaliteli.Tavsiye için teşekkürler.Umarım bu bir ideoloji mücadelesi değildir...

Merak etme ideolojik şeylerden çok trajikomik olaylar ele alınıyor ve gülmekten yerlerde yatıyorsun.
  • Orjinal filminde Halit Akçatepe oynuyor süper bir film
  • quote:

Orjinalden alıntı: marophat

quote:

Okunmaya şayan kitaba benziyor.Yazarı da son derece kaliteli.Tavsiye için teşekkürler.Umarım bu bir ideoloji mücadelesi değildir...

Merak etme ideolojik şeylerden çok trajikomik olaylar ele alınıyor ve gülmekten yerlerde yatıyorsun.

Beni güldüren bir mizah anlayışına sahip oldğunu söyleyemiyeceğim ama güzel eleştiri noktaları yakalıyor, okumakta fayda var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: s£stavina

quote:

Orjinalden alıntı: marophat

quote:

Beni güldüren bir mizah anlayışına sahip oldğunu söyleyemiyeceğim ama güzel eleştiri noktaları yakalıyor, okumakta fayda var.

biraz o ortamlarda yaşamak lazım biz arkadaşlarla izlerken çok eğlendik

• quote:

Orjinalden alıntı: єянαη

Zaten belirtmiştim benim espri anlayışıma hitap etmiyor diye mutlak gülenler olmuştur , benim için odak noktası eleştirilerin inceliği oldu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: s£stavina

quote:

Orjinalden alıntı: єянαη

Zaten belirtmiştim benim espri anlayışıma hitap etmiyor diye mutlak gülenler olmuştur , benim için odak noktası eleştirilerin inceliği oldu.

Açıkcası kitabı okurken güldüğümü söyleyemem ancak birçok yerde tebessüm ettiğim olmuştur. Dediğiniz gibi eleştirilerin inceli beni daha çok etkilemiştir.

• aziz nesin adını duyunca bi garip oluyorum
    kitaplarını da okumadım şu ana kadar
    nedenini bilmiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: waRRioR

aziz nesin adını duyunca bi garip oluyorum
    kitaplarını da okumadım şu ana kadar
    nedenini bilmiyorum

şu anki türk mizahında izleri vardır ama sadece izleri kaldı,küfürden öteye gidemeyen bi mizah anlayışımız olduğu için....
  • Bu kitabı yıllar önce okumuştum biraz kara mizahçı aynı oranda çok cesur ve sivri dilli bir yazardı kimsenin dil uzatamadığı konularda korkusuzca yazardı. Bu yüzden başı hiç beladan kurtulmadı.
  • bu kitap gayet güzel yazar Aziz Nesinde gayet iyi bir yazar kitap az trajikomik olduğu için ilgi çekici okuyun tavsiye ederim
  • Filmini de öneririm. Halit Akçatepe çok güzel oynamıştı.
  • bende bugün başladım bu kitaba. gayet akıcı bir dil ile yazılmış. bakalım ilerleyen sayflarda neler karşılaşacağım
  • Okuyacağım bunu yakın zamanda hocamız bu kitabın ismini verdi.Saçma birşey zannediyordum fakat yorumlara bakılırsa değil gibi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.