TAVAN ISI VE SES YALITIMI KONUSUNDA YENİ TEKNİKLER
54 Cevap53094 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

588 Mesaj
26 Eylül 2008; 1:08:11 

daire içinden tavana strofor ,köpük gibi çözümler dışında yeni çıkan bir teknik yada malzeme varmı.bilgisi ve tavsiyesi olan arkadaşlar cevap yazabilirmi acaba..slmlar tşkkürler..yeri burasımı onuda bilemiyorum yöneticilerden de özür dilerim.

7058 Mesaj
26 Eylül 2008; 1:50:44 

nasıl bir teknik olabilirki en iyisi xps malzeme ile tamamen kaplamak bu konuda benimde çok sıkıntım var xps ile kapladıktan sonra üzerine tel ve alçı çekilebilir,ama sade tavanda çok yeterli olmaz evi dışardan mantolamakta gerekir bence

Acı su da tatlı su da berraktır. Sakın görünüşe aldanma. Görünüşte herkes insandır ama gerçek insan HAL ehli olandır! (Hz.Mevlana)

2983 Mesaj
26 Eylül 2008; 11:26:11 

Ben bir odada denedim içerden köpüklü yalıtım hiç yoktan iyi fakat dışardan mantolamak gibisi yok. Tavan ve taban dış cepheden soğuğu alıyor.
Camlardan ısı kaybı çok oluyor. Yeni teknikleri bilmiyorum ama kaliteli cam filmleri kışın da yalıtım yapabilidiklerini iddia ediyorlar.

Q klavye parmaklara işkencedir. Türkçenin klavyesi F klavyedir, tıklayın!
USB belleklerde virüslerin gizlediği dosyaları ortaya çıkarmak için tıklayın!
Android cihazların yazılım güvenliği için tıklayın!

7058 Mesaj
26 Eylül 2008; 14:02:56 

benim 2006 da kışın en soğuk dönemi aylık doğalgaz faturam 480 ytl geldi ( 4 katlı evin en üstündeyim 4 cephe boş altta cam takılı ama oturan yok üstte çatı var ama izolasyon yok duvar aralarına beyaz strafor var 17 sene önce yapılmış ev için yine iyi ) neyse 2007 de aluminyum olan camları pimapen 7500 serisi ile değiştirdim max fatura 306 ytl ye düştü zam gelmesine rağmen ,ama bu seferde izolasyon iyi olmadığından tavanda su damlaları ve küf oluştu yerdede sanki akarsular akıyor çekyatların altından durum bu dışardan en az 5 cm lik xps ile mantolamak gerek aynı uygulamayı üst kısımdada uygulamak gerek ama işte ev yapılırken yapmak tabki en iyisi,ilk vadede büyük sermaye ister ama zamanla o size geri döner ve konforlu bir yaşamınız olur

Acı su da tatlı su da berraktır. Sakın görünüşe aldanma. Görünüşte herkes insandır ama gerçek insan HAL ehli olandır! (Hz.Mevlana)

588 Mesaj
27 Eylül 2008; 13:29:39 

dışardan mantolama yapmam mümkün değil.daha doğrusu yapılmış zaten .ama tavan ve tabanlarda yok sanırım.alt katta ve üstkatta oturan yok.dolasıyla isı sarfiyatı fazla olacak.tabanlarda laminant kaplama var .tavan boş gibi geldi.bu durumda köpük en basit ve kolay çözüm yine .öyle görünüyor.bu xps denilen madde köpükmüdür.içerden uygulanabilirmi.

6640 Mesaj
28 Eylül 2008; 7:27:18 

Kayanka Bauhausa git..Laminatların oldugu bölümde taban için ince XPS yalıtım plakaları satılıyor...Yeşil renkli Alman malı..Laminatların tabanına koyuluyor..Çok kaliteli..Fiyatınıda yazıyorum 5 M2 lik pakedi 24 Lira...Alıp evin en çok soguk olan dış duvarlarına içeriden yapıştır.Mukavva kalınlıgında çok güzel . Sonra üzerine ince bir alçı sıva çek eklem yerleri kaybolsun Üstüne güzel bir boya ev hazır...Kaliteli bir malzeme..Ancak fiyatıda güzel...Saygılarımla.. Pendikte ısınma zorlugu ceken zıraat mühendisi bir arkadaşım iki yıl önce yaptı...Çok çok memnun..Mükemmel ısınıyor...Onu görüp diger komşuları kendileri yaptılar..Ustalık bir şey yok..Duvarların ve tavanın iç kısmına kendin yapıştır....En üstede eklem yerlerine çok ince alçı tamam.....Bu dedigimi blogdaki ögretmenler, avukatlar...Bütün komşular. Pazar günleri toplanıp yaptılar....Gaz gittikçe pahalanıyor..Yalıtıma giden para boşa gitmiyor...Kat kat geri geliyor.. DEVİR TASARRUF DEVRİ....ENERJİ DEVAMLI PAHALANIYOR:::::.Biliyorsunuz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 28 Eylül 2008; 12:56:32 >

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

7058 Mesaj
28 Eylül 2008; 15:14:28 

xps straforun basınçla sıkıştırılmış hali yani yoğunluğu daha fazla ısı geçirgenlik katsayısı çok düşük,uanlız xps üzerine alçı direk tutmaz tutsa dahi sağlam olmaz xps üzerine ince tel çekiliyor onun üzerine çekilebilir de alçı işçiliğini nasıl yapmışlar kolay bişey değil

588 Mesaj
28 Eylül 2008; 15:24:09 

çok teşekkür ederim tavsiye ve görüşlerinize.çoğu kimse farkında değil ama yalıtım konusu gerçekten önemli.enerji için çok para harcıyoruz ülke olarak..bir yerde okumuş ve çok şasırmıştım.4 cmlik köpük 293 cmlik beton duvarın yalıtım gücüne eşitmiş.çok ilginç geldi bana tabi doğruysa

7058 Mesaj
28 Eylül 2008; 21:32:14 

o kadar değildi sanırım ama 1 cm si 30 cm deki tuğlaya bedeldi sanırım

47 Mesaj
4 Mart 2009; 10:17:31 

ısı yalıtımlı boyalar çıkmış özelliklerinde %30 ısı tasarrufunu garanti ediyor.Galiba mantolama kadar etkili.Kullanıp deneyen var mı.Palavra mı acaba.Ha bu da bir link.

http://www.merbolin.com...-isi-yalitim-boyasi.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mayko33 -- 4 Mart 2009; 10:13:13 >

9387 Mesaj
4 Mart 2009; 16:49:45 

Bu tür boyalar vaad ettikleri kadar etkili izolasyon ya da kir tutmama özelliği sergileyemezler,mantolama çok daha etkili olacaktır.

2014 Opel Insignia SIDI Cosmo - 2014 Vw Golf TSI Highline - 2013 Dacia Sandero Stepway dCi - 2009 Fiat Doblo Safeline

2037 Mesaj
4 Mart 2009; 18:01:36 

Arkasına köpük yapışık halde satılan alçıpan levhalar var.

Onları vidayla monte edip alçıyla az bir düzeltme yapılırsa olur.

Tosh 55SV685

153 Mesaj
4 Mart 2009; 18:18:06 

Evin içinde çalışmaya uygunsa en yakınındaki bir kartonpiyerciyi çağır asma tavan yapmasını ve enfazla 5 cm ve ısı yalıtımlı alçıpanlar var onlardan montaj yaptır sonra güzel bir modeldende kartonpiyer yaptır köşelere boya ve TAMAM. metrekare fiyatını söyliyeyim malzeme işçilik dahil boya hariç en fazla 17 tl den fazla verme kolay gelsin.

12 Mesaj
26 Nisan 2010; 15:57:13 

ben evimin dış cephe duvarları ve tavanlar olmak üzere bütünü xps ile yalıtım yaptırdım. fakat bir yanlış yaptık. tavana yapıştırma ve dubel kullandık. buda ısı yalıtımı için iyi ama ses yalıtımı için ters bir etki yaptı. en küçük bir ses daha çok duyulur oldu. aslında bizim tavana xps değil de eps kullanmamız gerekliymiş ve dubel de kullanmamamız gerekliymiş. eps yi sadece tavana yapıştıracak ve üzerine alçınızı çekeceksiniz. o zaman hem ısı hem de ses yalıtımı yapılmış olacaktır.

Türk demek Türkçe demektir, Ne Mutlu Türk'üm diyene...Ulu Önder Gazi Mustafa Kamal ATATÜRK

3127 Mesaj
28 Nisan 2010; 0:22:42 

quote:

Orijinalden alıntı: avsarilyas

ben evimin dış cephe duvarları ve tavanlar olmak üzere bütünü xps ile yalıtım yaptırdım. fakat bir yanlış yaptık. tavana yapıştırma ve dubel kullandık. buda ısı yalıtımı için iyi ama ses yalıtımı için ters bir etki yaptı. en küçük bir ses daha çok duyulur oldu. aslında bizim tavana xps değil de eps kullanmamız gerekliymiş ve dubel de kullanmamamız gerekliymiş. eps yi sadece tavana yapıştıracak ve üzerine alçınızı çekeceksiniz. o zaman hem ısı hem de ses yalıtımı yapılmış olacaktır.

Faydalı bilgi...

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

545 Mesaj
28 Nisan 2010; 20:38:14 

dübel gerekli. tabi tavanın kafanıza düşmemesini istiyorsanız. muhtemelen çok fazla sayıda dübel kullanılmış olabilir. ses yalıtımı için en iyi sonuç taş yününden alınır. aynı zamanda ısı yalıtımı da sağlar tabi. birde yanıcı değildir. xps , eps çok yanıcıdır. ama taş yününün işçiliği çoktur. en az da 5 cm liği bulunur. yerden kaybettirir. m2 fiyatı da malzeme dahil 30 civarıdır. ucuzunuda bulursunda artık sana nasıl bir yalıtım ve duvar bırakırlar bilemem. boyalardan da uzak dur. 1 mm kalınlığındaki boyaların nasıl bir yalıtımı olabilir Allah bilir. umarım yararlı olmuştur. ha dow kullan mavi kalenin , kalitelidir.

''Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her seyi de Atatürk'e...''

132 Mesaj
2 Mayıs 2010; 7:43:05 

Isı yalıtımı ve ses yalıtımı, kullanılan malzemelerin bazılarında benzerlik gösterse de, çok ayrı şeyler. Ses yalıtımı, ısı yalıtımına sebep olsa da, ısı yalıtımının genelde ses yalıtımına fazla katkısı olmaz. Çünkü ses bulduğu ilk boşluktan katı yüzeylere geçer, ve katı yüzeylerde uzun mesafeler kateder. tavanı isterseniz 40 cm kaliteli malzemelerle kaplayın, yalıtım tekniğini doğru uygulayamamışsanız, ya da duvarlardan bir kısmını kaplamamışsanız, ya da yan duvarları kaplamamışsanız, bass sesler olduğu gibi diğer bölümlere gider.

Kaliteli ses yalıtımı pahalıdır ve uygulaması ince ustalık ve işinde uzmanlık gerektirir. Isı yalıtımını herkese yaptırabilirsiniz, hatta eliniz alet tutarsa, iç yalıtımı kendiniz bile yapabilirsiniz. Ancak ses yalıtımını uzmana yaptırmaz iseniz, muhtemelen yaptığınız masraf boşa gidecektir.

1134 Mesaj
2 Mayıs 2010; 18:16:44 

sdymz ve diğer arkadaşlar;
verdiğiniz bilgiler çok faydalı bir sorum ve sorunumda benim var...yeni aldığım evimin üst katından çocuk koşturmacası ,ses fazla geliyor inanın hiç huzurum kalmadı evimin tavanına ses yalıtımı yaptırsam düzelir mi?çok zor durumdayım lütfen tecrübesi olan byle bir sey yaptıran arkadaslar cevaplasın tesekkürler

2313 Mesaj
2 Mayıs 2010; 21:32:44 

Bir tanıdıgım 2 cepheli 3 katlı bir binaya ısı yalıtım levhaları ve sıva ile birlikte yaptırmış.Usta yanına 2 kişi alarak yapmış.Tanıdık çıkarmış 350 ytl para vermiş.Yahu ne yaptın yazık günah degilmi dedim.Böyle usta bulursanız hemen yaptırın derin(Ama bence hakkını verin).

1725 Mesaj
2 Mayıs 2010; 21:44:30 

Ses yalıtımı için araştırmalarıma göre en iyi ürün Prosonic. www.mardav.com 'da broşürler ve fiyat bilgisi var.

REKLAMLARLA ALDATAN FİRMALAR!

1134 Mesaj
3 Mayıs 2010; 1:01:55 

dedektif,forumda bir yerde prosonicle ilgili yorulmların vardı okumustum ben de baktım senin linklerinden mantıklı duuryor ama yine forumdan ve netten okudugum kadarıyla sese,çocuk koşturmasına çare değilmiş.parası ,maliyeti sorun değil benim için yeterki çözüm bulayım.ben burada benim sorunumla karşılasan arkadaslardan yol göstermesini istiyorum.dedektik,sana özel mesaj atmıstım bu konuyla ilgili zaten,sanırım sen vazgectin ses yalıtımı yaptırmaktan...deneyimlerinizi alabilirm arkadaslar buna ihtiyacım var,çünkü delirmek üzereyim...

132 Mesaj
3 Mayıs 2010; 2:14:05 

Yanlış yerlere bakıyorsun. Bazı şeyler subjektiftir, bence şöylesi iyi bence böylesi iyi diyebilir insanlar. Bazı şeyler ise bilimseldir. İki kere iki dörttür mesela, napsan beş etmez.

Çocuk koşuşturmalarının muhtemelen bass seslerini duyuyorsunuz. Ve o sesler malesef sadece tavandan gelmiyor. Yan duvarları dinleyecek olursan, muhtemelen oradan da geliyor. Hepsini tekniğine uygun kaplarım dersen, (gerçi dediğim gibi pahalıya çıkar ya..) sesi mesela tavanı ve yan duvarları iyi bir uygulamayla 5 cm lik kaya yünüyle yaklaşık %30 lara düşürebilirsin ki, bence dramatik bir iyileştirmedir ve rahatsız etmeyecek, hatta normal ortam gürültüleri ile kolay ayırt edilemeyecek seviyeye inebilir. Yüzer oda sistemi ile çok daha düşük seviyelere de indirebilirsin.

Foam board vs materyaller ısı yalıtımında kullanılmalarına rağmen, ses yalıtımında uygun maddeler değildir.

5er santim demek, tavan sağ, sol ön arka duvarlara 5 cm kaya yünü ve kaya yünü üzerine alçıpan ile, aslında ciddi bir küçülme demek. Eğer ev kendinin ise, değer. Yaptır. Gürültüden yana biraz rahat edersin. Eğer ev kira ise değmez.

Yan duvarları yapmıyım, sadece tavanı yapayım dersen, paranı boşa harcarsın.

Ha bir de şu var, sen bu yalıtımı yaptıktan sonra odan dışarıdan sıcaklığı almayacak ve dışarıya sıcaklığı vermeyecek. Kışın çok ekonomik gelebilir de, yazın kalabalık olabilecek bir oda için, bir klima sistemi gerekebilir.

1725 Mesaj
3 Mayıs 2010; 9:15:47 

quote:

Orijinalden alıntı: meddah58

dedektif,forumda bir yerde prosonicle ilgili yorulmların vardı okumustum ben de baktım senin linklerinden mantıklı duuryor ama yine forumdan ve netten okudugum kadarıyla sese,çocuk koşturmasına çare değilmiş.parası ,maliyeti sorun değil benim için yeterki çözüm bulayım.ben burada benim sorunumla karşılasan arkadaslardan yol göstermesini istiyorum.dedektik,sana özel mesaj atmıstım bu konuyla ilgili zaten,sanırım sen vazgectin ses yalıtımı yaptırmaktan...deneyimlerinizi alabilirm arkadaslar buna ihtiyacım var,çünkü delirmek üzereyim...

Prosonic için kullanıcı yorumu:
http://www.davulanahtar...wtopic.php?f=80&p=66349

1134 Mesaj
3 Mayıs 2010; 16:55:33 

arkadaslar yorumlarınız için tesekkürler...dedektif verdiğin linki bastan sona inceledim ..tabi sdymz;'nin yorumları da okurken hayli etkili oldu.prosonicle odada her yönde 5-6 cm daralma olmus ve dısarıya davul sesi gitmiyormus.peki dısarda davul calsalar sesi sana gelir mi?ya da tepende zıplasalar...işte bütün mesele bu...duvarlar canımı sıkıyor ama tavan umrumda değil istere 10 cm daralsın...bakalım arastırmaya aydınlanmaya devam..tesekkürler

132 Mesaj
3 Mayıs 2010; 19:19:57 

quote:

peki dısarda davul calsalar sesi sana gelir mi?ya da tepende zıplasalar...işte bütün mesele bu...duvarlar canımı sıkıyor ama tavan umrumda değil istere 10 cm daralsın...

quote:

Orijinalden alıntı: sdymz
Çocuk koşuşturmalarının muhtemelen bass seslerini duyuyorsunuz. Ve o sesler malesef sadece tavandan gelmiyor. Yan duvarları dinleyecek olursan, muhtemelen oradan da geliyor. Hepsini tekniğine uygun kaplarım dersen, (gerçi dediğim gibi pahalıya çıkar ya..) sesi mesela tavanı ve yan duvarları iyi bir uygulamayla 5 cm lik kaya yünüyle yaklaşık %30 lara düşürebilirsin ki, bence dramatik bir iyileştirmedir ve rahatsız etmeyecek, hatta normal ortam gürültüleri ile kolay ayırt edilemeyecek seviyeye inebilir. Yüzer oda sistemi ile çok daha düşük seviyelere de indirebilirsin.

Sesi tamamen kesmek için çok ciddi bir yatırım yapman lazım. Ve inşaat tekniği bakımından seni aşar. Hakkıyla uygulayabilecek birilerini bulman da sana bir araba parasına patlar. O yüzden unut.

%30lar senin o sesi tamamen duymamanı sağlamaz. Ancak rahatsız olmayacağın, bu yüzden o sesin farkına varmayacağın bir seviyedir. Hele odada tv vs başka bir ses kaynağı varsa, kulak kabartsan da duyamazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sdymz -- 3 Mayıs 2010; 19:30:26 >

1725 Mesaj
3 Mayıs 2010; 19:24:04 

quote:

arkadaslar yorumlarınız için tesekkürler...dedektif verdiğin linki bastan sona inceledim ..tabi sdymz;'nin yorumları da okurken hayli etkili oldu.prosonicle odada her yönde 5-6 cm daralma olmus ve dısarıya davul sesi gitmiyormus.peki dısarda davul calsalar sesi sana gelir mi?ya da tepende zıplasalar...işte bütün mesele bu...duvarlar canımı sıkıyor ama tavan umrumda değil istere 10 cm daralsın...bakalım arastırmaya aydınlanmaya devam..tesekkürler

Prosonic'te zemin ve tavan için darbe sesini kesen ürünler var. Yani zemine-tavana ve duvarlara kaplanan ürünler farklı. Davul çalan arkadaş dikkat ettiyseniz 2 kat malzeme kullanmış. Bence komşu seslerini kesmek için tek kat malzeme yeterli olur. Böylece hem maliyet ucuz olur hem de oda daha az daralır.

1134 Mesaj
4 Mayıs 2010; 20:31:56 

tamam..cevaplarınız için çok teşekkürler arkadaşlar...okullar kapansın bu işe muhakkak girişeceğim...şimdi ilk işim sivasta prosonic malzemeyi satan ve uygulayan yerler ile irtinbata gecmek olacak...gelişmelerden sizleri haberdar edeceğim...tekrar çok ama çok tesekkrür ederim sizlere ...baki selam

76 Mesaj
2 Kasım 2010; 9:10:06 

quote:

tamam..cevaplarınız için çok teşekkürler arkadaşlar...okullar kapansın bu işe muhakkak girişeceğim...şimdi ilk işim sivasta prosonic malzemeyi satan ve uygulayan yerler ile irtinbata gecmek olacak...gelişmelerden sizleri haberdar edeceğim...tekrar çok ama çok tesekkrür ederim sizlere ...baki selam

Sevglili Meddah58 arkadasım,
sanırım seninle ayni dertten muzdaribiz....Bende dönem dönem gece calismak ve gündüz uyumak zorunda kaliyorum ve üst katima taşınan ailenin inanilmaz bir veledi var...Mütemadiyen kosturarak odalar arasi ring atiyor...Bir çok kez susturmak için çıktım,annesi binbir özür vs ama sonuçhep ayni çocuk işte...Ona da kizamiyorum...Apartmanın diger veledleri ile bulustulabilir mı ev gezmesi formunda ,duvarlari yumrukluyorum anca sesler azaliyor...ben artik şikayet etmekten bıktım,cocuk saniirm ciplak ayakla kosuyor deyip inan gidip ayakkabi alip anasına verip al bunu giydir de ses azalsin demeyi bile düşündüm..
Yine şikayete gittigim bir gün ,kadının yine hamile oldugunu ögrenip yikilmiştim,şimdi 2 nci büyüdü ama büyük veled gibi degil...Eger hala foruma giriyorsan ,merak ediyorum uygulamayı yaptirdin mi dostum? Sonuc vs için bir sey diyebilir misin? Yaptırdı isen maliyet vs ne oldu? Ev kendi evim,ve en azından yatak odasına yaptırıp rahat uyumak istiyorum...
Şimdiden tesekkurler,mesajını dört gözle bekliyorum dostum...
Rumuz : UYKUSUZ :))))

44 Mesaj
12 Mayıs 2011; 11:36:59 

Üst kat komşu ayak ve eşya çekme seslerinden ben de çok sıkıntıdayım, en azından yatak odası için en etkili darbe sesi izolasyon çözümünü umarım bu forumda hep birlikte bulabiliriz. Üst katın tabanına değil de bizim tavana ve duvarlara uygulayabileceğimiz bir çare bulmalıyız.

19620 Mesaj
12 Mayıs 2011; 13:08:48 

Benim tavanda 25cm kalınlığında köpük var ama üst kat çocukları koştu mu gürültü geliyor. Neyseki rahatsızlık verecek kadar sık gürültü yapmıyorlar.
Benim asıl derdim; şerefsiz müteahhit nasıl bir duvar yaptıysa çift daire olduğu için karşı komşum ile aynı duvarı paylaşan banyo ve yatak odasından komşumun nefes alma sesini bile duymam.
Herüfler sanki benimle aynı dairede yaşıyorlar. Neyseki ateşli bir aşk hayatı yok.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

545 Mesaj
13 Mayıs 2011; 9:18:54 

köpük sadece ısı yalıtımı yapar da hem ses hem ısı için taşyünü alacaksınız keyfinize bakacaksınız. bu arada sadece tavana yaparak olmaz. komple çevrelemek lazım.

''Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her seyi de Atatürk'e...''

44 Mesaj
13 Mayıs 2011; 9:19:29 

Mantar şilte diye bir ürün var internette topuk sesine karşı etkili olduğu söyleniyor ama üst kattaki komşunun tabanına döşendiğinde (parkenin altına vs.) etkili olduğu için sıkıntı. Tavana döşenen en etkili yöntem nedir acaba. Tam anlamıyla kesmese de ne oranda azaltır topuk ve yürüme sesini?

320 Mesaj
17 Mayıs 2011; 14:28:10 

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Benim tavanda 25cm kalınlığında köpük var ama üst kat çocukları koştu mu gürültü geliyor. Neyseki rahatsızlık verecek kadar sık gürültü yapmıyorlar.
Benim asıl derdim; şerefsiz müteahhit nasıl bir duvar yaptıysa çift daire olduğu için karşı komşum ile aynı duvarı paylaşan banyo ve yatak odasından komşumun nefes alma sesini bile duymam.
Herüfler sanki benimle aynı dairede yaşıyorlar. Neyseki ateşli bir aşk hayatı yok.

aynı problem eniştemlerdede vardı gecen yaz içden köpük üzerine alçi ve boya ile sorunu çözdü.allah kolaylık versin sana umarım sorununu çözersin

baktın ki olmuyor... o zaman bakmayacaksın

510 Mesaj
18 Temmuz 2011; 15:55:50 

Ben de birşey sormak istiyorum; dışı ısı yalıtımlı 15 katlı yeni binada, 7. kat kuzey cephe daire için içeriden oda duvarlarına yalıtım yaptırsak avantajı/dezavantajı ne olur acaba? Terleme vs yapar mı? Yalıtım yaptığımıza değer mi? Köpük, levha vs her ne ise kaça malolur?

i30 1.6 CRDi 115 PS Style Plus Otomatik - Çelik Gri

4 Mesaj
13 Şubat 2012; 19:15:53 

Doğrudur, beton ısıyı ilettiği için o kadar olmasa da 50 santim beton 4 cm e tekabül eder (Mimar bir arkadaşım söylemişti bana)

Özgür Toraman, MS Finance, Ind.Eng.

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
5 gün 48 dk. kadarı kaldı.
13 Şubat 2012; 19:27:47 

Kardeş biz evin bir odası içten tamamen yalıtım yaptırdık hiç bir faydasını göremedik sebep ya tüm odaları yalıtım yaptırmadığımızdan ya da bütün apartmanın yalıtım yaptırmamasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum

1725 Mesaj
13 Şubat 2012; 20:39:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Gölge Haramisi

Kardeş biz evin bir odası içten tamamen yalıtım yaptırdık hiç bir faydasını göremedik sebep ya tüm odaları yalıtım yaptırmadığımızdan ya da bütün apartmanın yalıtım yaptırmamasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum

Hangi malzemeyi kullandınız?

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
5 gün 48 dk. kadarı kaldı.
14 Şubat 2012; 0:28:17 

strafor mu köpük mü öyle bir şeydi

13 Mesaj
16 Nisan 2012; 20:55:05 

eve içerden izolasyon yapmanın en kolay ve estetik yolu kesinlikle alçıpan kullanmaktır
tavana yapacaksanız tavanı güzelce 5 cm kadar kalınlıkta çıtalarla yarım metre kadar aralıkta kare olacak şekilde tavana çakın
sonrada aralarına uygun bulacağınız ses ve ısı izolasyon malzemelerini koyun
bu malzemeler strafordan cam yününe kadar ve çok daha iyi hazırlanmış özel malzemelere kadar kolaylıkla bulunabilir
bahaus gibi yapı marketlerde çeşit çeşidi sudna ucuz bunların
sonra biraz zor kısım ama amatörlerinde altından bence kalkabileceği kısım geliyor
alçıpanları alıp eve getiriyorsunuz bunlar 1.2 x 2.5 ebatlarında metrekaresi 9 kg ağırlığında yani yaklaşık 25 kg ağırlığında iki yanı karton kaplı arası alçı olan 1 cm kalınlığında malzemeler
maket bıçağı ile dahi kesilebilir dümdüz saden alçı yapılabilen malzemelerdir
Asma tavan gibi şeyler bunlarla yapılr zatende biliyorsunuzdur
bun panelleri 2 arkadaş birazda youtube dan bakıp tavana tahtalara kendi vidaları ile vidalanacaklar
sonra iki panelin bağlantı yerlerine ( yarım cm kadar korkmayın aralık bırakın) yine alçıpan satılan yerden alacağınız yapışkan fileyi yapıştırın
tavan hazır geriye el becerinie kalan gözünüz alıyor ise girişeceğiniz ama bence denemekte fayda olan ipek alçı yani saten alçı yapma işi kalıyor
onuda internetten araştırın büyükçe bir spatula ile deneye deneye yapın zımparayıda yaptımmı geriye su bazlı güzel bir boya kalıyor
duvarlar ise yine aynı alçıpan ile aynı yöntemle yapabileceğiniz gibi çıta koymadanda bol alçı ile duvara yapıştırarakta yapabilirsiniz
ama ben gönyesi zor olmasın diye yinede duvara bir kaç sıra çıta çakmanızı öneririm
yine duvardada ev içinde demeden izolasyon yapın para değil çünkü o straforlar
hem ses izolasyonu oluyor odada müzik dinleseniz kimse duymuyor hemde ısı izolasyonu oluyo
dışarı cephesi olan duvarlarda zaten allahın emri izolasyon
geriye yerler kalıyor oda çok kolay
yerede laminant parke döşüyecek altına hasır denen izolasyon malzemesini koyacaksınız
parkeyide kendiniz yapın hiç zor değil
bir tane 30 tl ye satılan ucuz dekopaj ve yine 30 tl gibi vidalama makinesi alın bu işlere başlamadan önce
bu izolasyonu yaparken hazır eliniz değmişken oda içine telefon tv modem gibi kablolarıda döşeyebilirsiniz
hatta gözünüz alıyor ise havalandırma bile yapabilirsiniz biraz daha tavanı kalın yaparsanız
sonuçta iptidai değil mükemmel bir iş ortaya çıkar
kesinlikle oda eskisinden hem sıcak hem ses izolasyonlu hemde en önemlisi çok çok çok zarif şık olacaktır
bu malzeme yani alçıpan eliniz yakışırsa cillop gibi yapar duvarları
birde parkeyi döşeyince köşelere süpürgelik keser çakarsınız tavanada strofordan kartonpiyer yapıştırırsınız lamba etraflarında strafor kartonpiyer yaparsınız görenin dibi düşer

aklıma geldi ilave yapayım
bu iş üstelik çokta ucuzdur
alçıpanın m2 fiyatı 3.5 tl dir izolasyonun fiyatı ise söylemeye bile değmeyecek fiyatlardadır
laminant ın m2 fiyatı 15 tl
çıtalarda bahaus ta var onlarında 4 m si 3.5 tl
artık hesaplayın bir oda 100 tl ye mi mal olur en fazla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erolkarax -- 16 Nisan 2012; 20:57:38 >

1323 Mesaj
18 Mayıs 2012; 23:26:58 

Bizim evin yatak odasının bir duvarı yan komşunun mutfağı oluyor. Ayrıca yatak odasının bir duvarıda merdiven boşluğuna denk geliyor. Şimdi ben sadece odanın iki duvarını yalıtım malzemesi ile kaplasam yalıtıma etksi olurm acaba?

8 Mesaj
31 Ağustos 2012; 9:42:33 

Benim tavsiyem INSULADD

Ürünlerimizin hammaddesi olan patentli ısı yalıtım kürecikleri, uygulandıkları yüzeylerde görünmez bir ısı kalkanı olarak işlev görür ve bu yüzeylerin ısıyı emmesini engeller.
Insuladd Isı Yalıtım katkısı istenilen her tür boya, astar ve kaplama malzemesi
ile kullanılabilir. Bu sebepten dolayı Insuladd´ın kullanım alanları hemen
hemen sınırsız gibidir.
Insuladd uygulandığı her alanda üstün ısı yalıtımı sağlar(%20-%50)
ve kullanıcıların ısınma ve soğutma masraflarından tasarruf etmelerine
olanak tanır. Kendi alanındaki ilk ve tek patentli ürün olan INSULADD,
orjinal NASA teknolojisine sahip olup, müşteri memnuniyet ve performans
garantisi ile satılmaktadır.
INSULADD'IN FAYDALARI
· Kendi alanında teknolojisi patentlenmiş tek termal yalıtım katkısıdır (Patent # 61/359, 492)

· NASA’nın kendi websitesinde tanıtımını yaptığı tek ısı yalıtım katkısıdır.

· Çalıştığı çeşitli kurumlar tarafından defalarca kanıtlanmış bir üründür.

· Bütün ürünlerimiz performans garantilidir.

· Insuladd ürünleri uygulandığı yüzeydeki sıcaklığın dışarı sızmasını engeller. (Lütfen Genel

Bilgi dosyamızdaki termal kamera görüntülerini inceleyiniz)

· Yüksek derecede termal yalıtım ve basit kullanım kolaylığı sağlar.

· Bütün yıl boyunca enerji tasarrufu sağlar, enerji masraflarını düşürür.

· İç mekanda konforu arttırır.

· İ1850 derece erime derecesiyle yangın geciktirme özeliğine sahiptir

· Boyanın içerisinde ekstra bir katman olarak ses yalıtımına katkı sağlar.

· Düşük uygulama masrafı ve uzun dönemde sağlayacağı tasarruf ile kendimasraflarını kısa

sürede çıkartır !

· Çevreye karşı uyumlu, tamamen güvenli ve toksik olmayan bir üründür.

· İçerisine karıştırılan ürünün kimyasal yapısını asla bozmaz, garantilidir.

· Küflenme ve paslanmanın birinci sebebi olan nemlenme ve yoğuşmayı tamamen durdurur !

· İster bir oda isterse bütün bir bina için hesaplı bir yalıtım çözümüdür!

· İç cephe, dış cephe, çatılar, tavanlar, garajlar, binalar, fabrikalar, gaztankları, depolar,

ısıtmalı-soğutmalı araçlar, metal yüzeyler ve daha bir çok yerde sorunsuzcauygulanabilir!

REFERANSLARIMIZ

• Shell Petrol
• RUSTELOUM PAINT (USA)
• J.W OSTENDORF PAINT (ALMANYA)
• OKURA CHEMICAL (JAPONYA)
• Amerikan Savunma Bakanlığı (#52802726)
• Arizona Köprüsü, U.S.A
• Bharti Telekom Şirketi, Hindistan
• Candica FZE, Fujairah , Birleşik Arap Emirlikleri
• Contained Solutions Şirketi, İngiltere
• Conrad Centennial Oteli, Singapur
• Güney Kore Savunma Bakanlığı
• Ford Otomobil, U.S.A
• Hyundai Yapı Teknolojileri, Kore (Ordu Evlerine Uygulamıştır)
• Honda Servis İstasyonu, Dubai , Birleşik Arap Emirlikleri
• Sharjah Teknoloji Enstitüsü, Sharjah, Birleşik Arap Emirlikleri
• India River Citrus Hangarları, U.S.A (Area – 5000 m2 )
• Japon Ulusal Tren İşletmesi – Tokyo Belediye Binası
• Japon Tarım Birliği
• Linde Gas Şirketi, Singapur
• Kore Ulusal Ev Sağlama Şirketi
• Kore Yapım Teknolojileri Enstitüsü
• Kuveyt-Britanya Ready Mix Şirketi, Kuveyt – Ready Mix Araçları
• Cox İletişim Firması
• Mirak Soğuk Saklama Tesisleri, Güney Kore
• Piper Uçakları , U.S.A
• Kore Ulusal Sanat Müzesi
• PolyN - Plastik Şirketi, İngiltere
• Purina Feeds Hayvan Üretim Çiftlikleri, U.S.A
• Samsung Ordu Teknolojileri Departmanı
• Pratt & Whitney Uzay Fırlatma Laboratuvarları, U.S.A
• Seul Sanat Yapılandırma Müzesi, Kore
• Swift Freight Taşıma Firması, Jebel Ali, Birleşik Arap Emirlikleri
• The Ritz-Carlton Millenia Hoteli, Singapur
• Çin Ulusal Ev Sağlama Şirketi
• Le Canonnier Hotel , Mauritius
• Vista Boya; Boya Dağıtım Firması
• Bahrain Royal Flight , Bahreyn
• Sugar Beach Resort Hotel, Mauritius
• Abadan Petrol Rafinerisi, İran
• Sharjah İslam Bankası, Sharjah
• Pacific Kontrol, Dubai - Rashid Hospital , Dubaİ
• Lockheed Martin Teknoloji Firması, F22 Savaş Uçaklarının Üreticisi
• Palm Canyon Emlak Geliştirme Firmasi, U.S.A
• Frazee Boya ve Duvar Kaplamaları; Boya Dağıtım Firması

http://insuladd.com/

NASA resmi web sayfası makale adresleri
http://www.nasa.gov/top...salife/green_paint.html
http://www.sti.nasa.gov/tto/Spinoff2007/ch_4.html

Isı yalıtım katkı maddesi ve ısı yalıtım boyaları ile ilgili daha detaylı bilgi almak için iletişim
Adres:Kavaklık mah. ordu cad. 38-1/C Şahinbey Gaziantep
İş= 0 (342) 336 36 37
Cep= 0 (541) 214 97 27

310 Mesaj
22 Eylül 2012; 21:28:11 

quote:

Orijinalden alıntı: gaziısı

Benim tavsiyem INSULADD

Ürünlerimizin hammaddesi olan patentli ısı yalıtım kürecikleri, uygulandıkları yüzeylerde görünmez bir ısı kalkanı olarak işlev görür ve bu yüzeylerin ısıyı emmesini engeller.
Insuladd Isı Yalıtım katkısı istenilen her tür boya, astar ve kaplama malzemesi
ile kullanılabilir. Bu sebepten dolayı Insuladd´ın kullanım alanları hemen
hemen sınırsız gibidir.
Insuladd uygulandığı her alanda üstün ısı yalıtımı sağlar(%20-%50)
ve kullanıcıların ısınma ve soğutma masraflarından tasarruf etmelerine
olanak tanır. Kendi alanındaki ilk ve tek patentli ürün olan INSULADD,
orjinal NASA teknolojisine sahip olup, müşteri memnuniyet ve performans
garantisi ile satılmaktadır.
INSULADD'IN FAYDALARI
· Kendi alanında teknolojisi patentlenmiş tek termal yalıtım katkısıdır (Patent # 61/359, 492)

· NASA’nın kendi websitesinde tanıtımını yaptığı tek ısı yalıtım katkısıdır.

· Çalıştığı çeşitli kurumlar tarafından defalarca kanıtlanmış bir üründür.

· Bütün ürünlerimiz performans garantilidir.

· Insuladd ürünleri uygulandığı yüzeydeki sıcaklığın dışarı sızmasını engeller. (Lütfen Genel

Bilgi dosyamızdaki termal kamera görüntülerini inceleyiniz)

· Yüksek derecede termal yalıtım ve basit kullanım kolaylığı sağlar.

· Bütün yıl boyunca enerji tasarrufu sağlar, enerji masraflarını düşürür.

· İç mekanda konforu arttırır.

· İ1850 derece erime derecesiyle yangın geciktirme özeliğine sahiptir

· Boyanın içerisinde ekstra bir katman olarak ses yalıtımına katkı sağlar.

· Düşük uygulama masrafı ve uzun dönemde sağlayacağı tasarruf ile kendimasraflarını kısa

sürede çıkartır !

· Çevreye karşı uyumlu, tamamen güvenli ve toksik olmayan bir üründür.

· İçerisine karıştırılan ürünün kimyasal yapısını asla bozmaz, garantilidir.

· Küflenme ve paslanmanın birinci sebebi olan nemlenme ve yoğuşmayı tamamen durdurur !

· İster bir oda isterse bütün bir bina için hesaplı bir yalıtım çözümüdür!

· İç cephe, dış cephe, çatılar, tavanlar, garajlar, binalar, fabrikalar, gaztankları, depolar,

ısıtmalı-soğutmalı araçlar, metal yüzeyler ve daha bir çok yerde sorunsuzcauygulanabilir!

REFERANSLARIMIZ

• Shell Petrol
• RUSTELOUM PAINT (USA)
• J.W OSTENDORF PAINT (ALMANYA)
• OKURA CHEMICAL (JAPONYA)
• Amerikan Savunma Bakanlığı (#52802726)
• Arizona Köprüsü, U.S.A
• Bharti Telekom Şirketi, Hindistan
• Candica FZE, Fujairah , Birleşik Arap Emirlikleri
• Contained Solutions Şirketi, İngiltere
• Conrad Centennial Oteli, Singapur
• Güney Kore Savunma Bakanlığı
• Ford Otomobil, U.S.A
• Hyundai Yapı Teknolojileri, Kore (Ordu Evlerine Uygulamıştır)
• Honda Servis İstasyonu, Dubai , Birleşik Arap Emirlikleri
• Sharjah Teknoloji Enstitüsü, Sharjah, Birleşik Arap Emirlikleri
• India River Citrus Hangarları, U.S.A (Area – 5000 m2 )
• Japon Ulusal Tren İşletmesi – Tokyo Belediye Binası
• Japon Tarım Birliği
• Linde Gas Şirketi, Singapur
• Kore Ulusal Ev Sağlama Şirketi
• Kore Yapım Teknolojileri Enstitüsü
• Kuveyt-Britanya Ready Mix Şirketi, Kuveyt – Ready Mix Araçları
• Cox İletişim Firması
• Mirak Soğuk Saklama Tesisleri, Güney Kore
• Piper Uçakları , U.S.A
• Kore Ulusal Sanat Müzesi
• PolyN - Plastik Şirketi, İngiltere
• Purina Feeds Hayvan Üretim Çiftlikleri, U.S.A
• Samsung Ordu Teknolojileri Departmanı
• Pratt & Whitney Uzay Fırlatma Laboratuvarları, U.S.A
• Seul Sanat Yapılandırma Müzesi, Kore
• Swift Freight Taşıma Firması, Jebel Ali, Birleşik Arap Emirlikleri
• The Ritz-Carlton Millenia Hoteli, Singapur
• Çin Ulusal Ev Sağlama Şirketi
• Le Canonnier Hotel , Mauritius
• Vista Boya; Boya Dağıtım Firması
• Bahrain Royal Flight , Bahreyn
• Sugar Beach Resort Hotel, Mauritius
• Abadan Petrol Rafinerisi, İran
• Sharjah İslam Bankası, Sharjah
• Pacific Kontrol, Dubai - Rashid Hospital , Dubaİ
• Lockheed Martin Teknoloji Firması, F22 Savaş Uçaklarının Üreticisi
• Palm Canyon Emlak Geliştirme Firmasi, U.S.A
• Frazee Boya ve Duvar Kaplamaları; Boya Dağıtım Firması

http://insuladd.com/

NASA resmi web sayfası makale adresleri
http://www.nasa.gov/top...salife/green_paint.html
http://www.sti.nasa.gov/tto/Spinoff2007/ch_4.html

Isı yalıtım katkı maddesi ve ısı yalıtım boyaları ile ilgili daha detaylı bilgi almak için iletişim
Adres:Kavaklık mah. ordu cad. 38-1/C Şahinbey Gaziantep
İş= 0 (342) 336 36 37
Cep= 0 (541) 214 97 27

Ben insuladd boya kullanıp ta, zerre kadar memnun olmayan birisi olarak kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ben bir odamın duvar ve tavanlarına 2 kat insuladd katkılı boya kullandım. Hiçbir şeye faydası olmadı.

1 Mesaj
27 Ekim 2012; 0:31:51 

merhabalar,
ısı yalıtım problemi olan biri olarak merakla bekliyorum konuyla ilgili tecrübelerinizi, yusuftv nin yorumuna cevap yok
anlaşılan INSULADD olayına bulaşmamak lazım!???

2 Mesaj
15 Kasım 2012; 19:07:53 

Arkadaşlar bende geçtiğimiz yaz foçadaki ewime iç-dış cephe insuladd uyguladım, şuan çok memnunum.. bu konuda baya bi araştırma yapmıştım, alanında tek ürün diyebilirim.kullanmak isteyenlere tavsiye ederim.

1100 Mesaj
21 Kasım 2012; 18:31:29 

ses ve ısı yalıtımı birbirinden farklı uygulamalar.. benim edindiğim bilgiye göre
ses yalıtımı açık gözenekli yalıtım malzemeleri kullanılırken, ısı yalıtımında ise kapalı gözenekli ürünler yani eps, taş tünü kullanılıyor. firmalar bilmeden etmeden, taş yünü ahşap yünü kullanıp kapatıyor duvarı, ancak hiçbir işe yaramıyor, verimliliğinden tüketicide memnun kalmıyor

ses yalıtımında, en etkili malzeme mantar levhalar.. 4-5 cm kalınlığında olanlar ile duvarlara, oda içinde oda mantığı ile kaplama yapılıp, alçıpan ile kapatılması en sağlıklı yöntem.
tabanlarda ise laminantların, altına serilen mantar şilteler mevcut, hatta yeni laminant parkelerde 4-5 cm kalınlıkta olan modelleri çıkmış durumda.

linkteki firma üretiyor mantar levhaları: durock IKM
http://www.ducork.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 26 Ocak 2014; 23:37:53 >

DH Kadın Milletine Güvenmeyenler Klübü

310 Mesaj
23 Aralık 2012; 15:45:22 

quote:

Orijinalden alıntı: benlinus

Arkadaşlar bende geçtiğimiz yaz foçadaki ewime iç-dış cephe insuladd uyguladım, şuan çok memnunum.. bu konuda baya bi araştırma yapmıştım, alanında tek ürün diyebilirim.kullanmak isteyenlere tavsiye ederim.

Ben geçen sene evimin 2 odasına insuladd boya katkısı uyguladım hiçbir yararını göremedim.
Laminant parkelerin altına da birsürü masraf edip 4mm mantar şilte koymuştum. Onun da hiçbir faydasını göremedim. Evim 3 katlı bir binanın orta kat. Alt ve üst katlar boş. Laminantın altına mantar şilte uygulamasını yaptım ama yerlere basamıyorum. Buz gibi.

Ne mantar şilte ne de insuladd katkısını tavsiye etmiyorum.

311 Mesaj
5 Ocak 2013; 11:43:48 

Arkadaşlar forumu açan kişinin derdi asıl yukkarı komşusundan gelen sesi yada alt komşu-yan komşudan gelen sesi nasıl önleyebilirimdi,sizler ise mevzuyu ısıyalıtımına çektiniz ben size bir tyo vereyim hem ekonomik hemde ses izolasyonu açışından çok verimli adamların iso belgesi bile var artı referansları da var 2cm bir yalıtım malzemesi 50cmx50cm çapında 10M2 100 TL civarı ama dikkat 180-200 Dansite serliğinde alın size sitesi (http://www.seskes.com.tr/?q=Seskes%20Ses%20izolasyonu) bizim siteninde yalıtımı beş para etmez alttaki komşumun sesi olduğu gibi dairemde vallahi illahllah çektim,bukadarınıda beklemiyordum piyasadaki 60-70 binliralık evlerde hani malum mütahitler fazla şuna buna önem vermezya ve görültü evinin içindeymiş gibi hissedersinya bendede aynısı,ne yapacağımı şaşırdım olmassa belli yerlere bu ''SESKES.COM.TR nin '' ürününü döşeteceyim (herkesede tavsiye ederim ) eğer Benim mütahitimde birazcık hakkaniyeti düşünüyorsa bu hususta bana yardımcı olmasını beklerim bana bu ses izolasyonu allah bilir kaç liraya mal olacak eğer olmassada şunuda bilsin hakkımıda helal etmiyorum bunu bilen bilsin ve onu allaha havale ediyorum,bizlere yazık değilmi dünyanın parasını veriyoruz ama binadaki kullanınan malzeme (ana taşıyıcı malzemeler 60-70 bin TL değerinde olan binalardakinden farkı yok yapılan işin ) .Asıl önemli olan cıcısı bıcısı değil asıl önemli olan ana unsurlar örneğin: yalıtım-ses izolasyonu-Taşıyıcı unsurlar,wc giderleri (mütahitin döşediği fare deliği gibi kanal borularından binalarda azmı tıkanmalar olmuyor vs. ama ne konuşuyorumki burası Türkiye...............Mütahitlerin %85 Köşeyi dönme peşinde (%15 hariç onlarda allah korkusu var hakkaniyetini verirler öyle mütahitlerde tanıdım sağolsunlar) ben bunu bilirim çoğunu tanıdım hepsi nasıl çaktırmadan malzemeden nasıl ''kibarcasını söylüyorum'' tasarruf ederim (kısarım) nasıl hızlı köşeyi dönerim vs. onun peşinde!
Yalancıktan Binayı biraz süslülüyorlar vatandaşda benim gibi tam incelemeden safız'ya Binaya yanılıp şıklığına kapılıp şapa basıyoruz!
Sonradanda birşeyleri eleştirincede senden kötüsü olmuyor !............

1 Mesaj
20 Haziran 2013; 13:41:48 

www.isolaturkiye.com bu sayfada isi ve ses yalitimi icin mukemmel urunler bulabilirsiniz

22 Mesaj
17 Aralık 2013; 13:03:34 

arkadaslar ellerinize sağlık yararlı bi konu olmuş bende bu konuda araştırma yapıyordum İZOBİR diye bir firma gördüm fena değil fakat biraz daha sorup soruşturayım dedim bilgisi olan varmı bunu evin içine yaptırmak istiyorum tavan duvar ve yer acaba bunun üstüne boya yapılırmı bu konu da bilgisi olanlardan yorum ve başka tavsiyesi olanlar varsa bekliyorum simdiden teşekkürler

110 Mesaj
20 Aralık 2013; 23:58:09 

Merhaba arkadaşlar
Tavana içten köpük kaplayacağız da sizce en uygun yapıştırma tekniği hangisidir. çekomastik ve alçı kullanabileceğimizi söylediler. hangisi daha sağlam olur

25 Mesaj
26 Ocak 2014; 18:57:54 

Ya arkadaşlar forumdaki bütün yalıtım konularına yazıyorum fakat cevap alamıyorum...Herkes boyuna ya reklam yapmış ya da birbirlerinin aksi şeyler söylemişler .Hakikaten üst kat gürültüsünü yalıtım yoluyla kesen biri yok mu ya ? Diğer forumlara baktığımda darbe seslerinin kesilmesi imkansız diyorlar . E ne yapıcaz ozaman ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

51 Mesaj
28 Ocak 2014; 14:52:54 

Yıl olmuş 2014 ses yalıtımı köpüğünün mt2' sine faiş fiyatlar istiyorlar.. bildiğiniz ucuz yollu var mı. Öğrenci evine döşicem sonra giderken kaldırıp yerine boya yapacam..

15 Mesaj
11 Haziran 2014; 21:37:49 

Herkesin farklı alanlarda ses yalıtımı problemi bulunmaktadır. Bunlar odalar, daireler, katlar arasında olduğu gibi, fabrikalar, yatlar, arabalar, özel odalar gibi alanlarda da söz konusudur. Ayrıca ses kayıt odalarında, işitme cihazları test odalarında vb...

Biz Lava Grubu - akustik ve ses izolasyon kolu olarak " LAVA AKUSTİK " www.lavagrubu.com - www.lavaakustik.com
% 100 'e yakın ses yalıtımı sağlayan ürün geliştirdik. Bu ürün yaklaşık farklı frekanslarda30 ile 40 Db sesi azaltmaktadır. Yani yüksek konuşma sesi oda şartlarında 0'a tek başına indirmektedir.

Bu ürünü istediğiniz alanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Piyasada bulunan 40'a yakın farklı malzemeleri test ederek, bu ürünlerden sesin geçişlerini inceleyerek gerçekten sesi kesebilecek malzemeyi nihayet üretebildik.
Birçok projemizde bu ürünü şimdiye kadar kullandık ve inanılmaz performanslar yakaladık.

Ayrıca LAVA AKUSTİK olarak her türlü ses danışmanlığı, ses kayıt oda yapımları, Akustik Düzenleme, Özel Akustik Ürünlerin Tasarımı ve Üretimi, Akustik Ürünlerin Teknik Danışmanlığı, Akustik Tasarım konularında yardımcı olmaktayız.

https://www.facebook.com/LavaGrubu

http://vimeo.com/89873519

http://vimeo.com/95672033

1 Mesaj
27 Haziran 2014; 22:53:07 

isonem anti sound ses geçirmeyen boya kullanan varmı ??

153 Mesaj
Bugün; 11:05:15 

arkadaşlar ben konya'da kuzey cephe son kat evimin tavanını ve duvarlarına yalıtım yapmak ya da yaptırmak istiyorum.
daha önce hiç yapmadığım için kendim yapabilir miyim?
ayrıca gerçekten faydası oluyor mu?
yapıştırdıktan sonra mutlaka boyamak gerekir mi?
bazı resimlerde boyanmamış hallerini de gördüğüm için soruyorum.

En Beğenilmeyen Yorumlar
Yoruma Git Faydalı bilgi... bobita - 28 Nisan 2010; 0:22:42 -1
Yoruma Git www.isolaturkiye.com bu sayfada isi ve ses yalitimi icin mukemmel urunler bulabilirsiniz ISOLA TURKIYE A.S - 20 Haziran 2013; 13:41:48 -1
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Diğerleri » Diğer ev elektroniği » TAVAN ISI VE SES YALITIMI KONUSUNDA YENİ TEKNİKLER
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.672