Şimdi Ara

Bowers & Wilkins (B&W) Soru, Sorun, Tavsiye ve İncelemeleri (184. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.140
Cevap
30
Favori
220.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: americanbulldog

arkadaşlar merhaba 803 nautilus almayı düşünüyorum 0 ayarında bir çift buldum fiyatta az çok anlaşmak üzereyiz 4500$ gibi stereo olarak DENON PMA-2020 AE ile sürmeyi düşünüyorum tecrübesi olan ve bu yada buna benzer bir eşleşme ile kullanan veya bilgisi olan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa çok sevinirim

803diamond Krell ile sürüyorum çok memnunum ama mcintosh denemek istiyorum yakında satabilirim bu işin sonu yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • slm arkadaşlar yeni alacağım sistem ile ilgili kafamda soru işaretleri var ve biraz destek almak istiyorum kurmayı düşündüğüm sistem;

b&w 683 s2 front
    htm 61 s2 center
    b&w 686 surround
    sub olarak ta b&w asw 610

şimdi sorular şöyle, öncelikle surround olarak aslında ds3 modelini duvara asılma avantajı olduğu için almaya düşündüm fakat bu 600 serisinin güncellenmesi, ds3 ün ise güncellenmemesi beni biraz soğuttu ve uyum konusunda sıkıntı yaşamamak ve serinini hepsinin yeni seri olmasını istemem nedeni ile 686 yı düşündüm, aklımda birde 685 var fakat iki hoparlörün arasında baya boyut farkı var 686 yı duvara asmayı düşünüyorum 685 duvarda baya heybetli olacaktır, burda tavsiye isteyeceğim konu surround olarak hangisinin bana daha verimli olacağıdır 685 in büyük sürücü avantajımı ? 686 nın ergonomik yapısımı ? yoksa eskide olsa ds3 mü tercih etmek daha iyi olur

ikinci bir sorum ise sub seçimi, asw 610xp yaklaşık 1800 dolar civarı 610 ise 900 dolar civarı kullanım alanım çok büyük olmayacak fakat ileriye dönük bir sub istiyorum açıkcası 610xp nin fiyatının çok yüksek olması beni 610 a itti fakat, bu ürünün küçük boyutları 12,5 kg ağırlığı sanki 1800 1900 tl ye denk gelebilecek fiyatı haketmiyor gibi hissettiriyor bana, bu fiyatlara daha iyi alınabilecek bir sub arayışına girmek mi yoksa seriyi bozmayıp 610 un performansına güvenmi daha verimli olur dinleyen bilen b&w yi tanıyan arkadaşlar zaten fikirleriyle aydınlatacaktır
    daha öncesinde bu asw610 un indirim kampanyaları sonucunda neredeyse 1000 tl lereke kadar alınabildiğini bu forumda okumuştum tabi herzaman denk gelecek birşey değil, şimdi aynı ürüne 1800 1900 arası ödemek bu sub.un hakkı mıdır yoksa dediğim gibi başka bir sub. düşünmek daha mı mantıklı olur

sistemde kullanmak üzere şuan mevcut denon 1911 avr var güç konusunda yetip yetmiyeceğini çok kestiremiyorum nihayetinde giriş sınfı bir amfi bir müddet bunun ile kullanıp sonrada pionnerin orta seviye bir amfisini almayı düşünüyorum amfi konusundada tavsiyelerinizi beklerim

• arkadaşlar her ne kadar görüntüsü bence çok çirkin olsada 5000-6000 aralığında tek çare Nad :) aynı aralıkta sıfır olarak daha güçlü bir cihaz tavsiyesi olan varsa yazabilir nad 375Bee güçlü görünüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • americanbulldog A kullanıcısına yanıt
    NAD MASTER Serisi belki ama Denon o NAD 375'den iyidir.
    Sorun sadece güç değil ayrıca kalite de önemli...
    Krell S300i 'ye bakın dinledim mükemmel uyar...
    T+A Powerplant Class D Dinlemedim ama uyum sağlayabileceğini düşünüyorum
    120wx2 olmasına rağmen şaşırtıcı derecede dengeli ve güçlü çalan Primare i32 üç farklı setupda dinledim . Naim Ovator dışındaki Elac ve Dynaudio setuplarda muhteşemdi bence değerlendirilmeli
    İkinci el MBL 7006 vardı satılık ... Güçlüdür...BW ile nasıl olur bilmem...
  • quote:

arkadaşlar her ne kadar görüntüsü bence çok çirkin olsada 5000-6000 aralığında tek çare Nad :) aynı aralıkta sıfır olarak daha güçlü bir cihaz tavsiyesi olan varsa yazabilir nad 375Bee güçlü görünüyor

:)))) şaka mı bu? 5000-6000 aralığında tek çare nad?? bence son çare bile değil, biraz forumlarda gezinin, neler olduğunu görün, ondan sonra nad çaremidir anlarsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: turushanovgu

quote:

arkadaşlar her ne kadar görüntüsü bence çok çirkin olsada 5000-6000 aralığında tek çare Nad :) aynı aralıkta sıfır olarak daha güçlü bir cihaz tavsiyesi olan varsa yazabilir nad 375Bee güçlü görünüyor

:)))) şaka mı bu? 5000-6000 aralığında tek çare nad?? bence son çare bile değil, biraz forumlarda gezinin, neler olduğunu görün, ondan sonra nad çaremidir anlarsınız

Bende arkadas dalga geciyor bizimle diye cevap bile yazmadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • americanbulldog A kullanıcısına yanıt
    Merhaba, Helicon 400 mk2 Denon birlikteliğine her şekilde kefil olurum. Helicon 400 mk2 4 ohm'da 50-300 watt güç istiyor. (yanılıyorsam arkadaşlar düzeltsin) Denon pma 2020 4 ohmda 160 watt güç üretiyor. Çok kolay sürer emin olun. Bazıları 100 yıllık hifi sektörünün öncüsü bu markayı küçük görme eğiliminde ama Avr'den tutunda pikap, pikap kartuşu, amfi, kulaklık gibi ürünleri en iyi şekilde üretiyor. Sürüme oynayıp, bazı marjinal markalardan aynı kalitede ama çok daha ucuza üretim yapabiliyor. Bence watt değerlerini çok fazla kafaya takmayın, bu hobinin en çok tartışılan konularından biri, araştırın 500 dolarlık bookself ve kule hoparlörlerinin speclerinde bile 25-200, 50-300, 50-500 watt değerlerini göreceksiniz. Piyasada 5-40 watt arası güç üreten 10.000lerce dolara satılan amfiler nerede kullanılıyor peki?

Not: Denon ve Dali markasıyla kullanıcı olmak dışında bir bağım yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simsek07 -- 9 Eylül 2014; 10:10:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: simsek07
    Piyasada 5-40 watt arası güç üreten 10.000lerce dolara satılan amfiler nerede kullanılıyor peki?

sn. simsek07,

bahsettiğiniz konu hoparlörün tasarımı, kullanılacak hacim ve amplinin topolojisi ile ilgili bir durumdur. piyasada düşük güçlü stabil ampliler ile de çok iyi eşleşen hoparlör mevcut, veya aclass çalışan bir ampli ile ab yi aynı klasmana koymak yine yanlış olur, burada konuştuğumuz konu b&w 8 serisi özelinde yoksa bütün marka ve modeller ile ilgili bir genelleme değil. ilave olarak sorunuz ile ilgili full range, horn, yüksek hassasiyet gibi konu başlıklarına bakmanızı öneririm...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdundar

quote:

Orijinalden alıntı: simsek07

Alacağınız hoparlörler 8 ohm'da 50w-500w tavsiye ediyor. Denon Pma 2020 ise 8 ohm 2x80 w yani kolaylıkla bu hoparlörleri sürebilirsiniz. Alacğınız hoparlörlerin sensitivity'i 90Db olduğu da düşünülürse, 30-40wattlık lambalı amfilerle bile kolaylıkla sürülebilir. Ayrıca ev kullanımında bir amfiyi 4-5 watt bilemediniz 10 watt kapasiteyle kullanıyorsunuz, sesi sonuna kadar açmak gibi çılgınlıklar deniyorsanız orasını bilemem.
    Amfinin ses rengine gelirsek, Denon ses kalitesi anlamında gerekli her şeyi yapmış bence 24 Kglık ağırlık, çift mono yapı, altın kaplama terminaller, birbirinden izole edilmiş power, phono, pre katları v.s. Ayrıca Ht by pass özelliği ve mm, mc phono katı artı özellikleri. Amfi özellikle Dali hoparlör markasıyla uyumlu fakat ben B&W markasıyla hiç dinlemedim, öncelikle dinleyerek karar vermenizi öneririm.

Sn. Simsek07,

Forumdaşın belirttiği hoparlörün önerilen sürülme gücü 50-250 watt arası...
    Ayrıca dinlemeden belittiğiniz şekilde 50-500 watt önerilen gücü olan bir hoparlörü önerilen gücün %15 ine denk gelen bir güç ile rahatlıkla sürüleceğine nasıl kanaat getirdiniz merak ettim doğrusu...
    Sizin için yüksek watt sadece yüksek db de müzik dinlemeye mi yarıyor? Ben evimde hiçbir zaman rahatsız edecek bir basınçta müzik dinlememe rağmen stabil yüksek gücün her zaman faydasını görmüşümdür.

Düşük volümde kaliteli müzik dinlemek bence amfinin gücüyle alakalı değil, kalitesiyle alakalı. Sadece amfinin kalitesi de yetmez, kaynak cihaz ve hoparlörün uyumu ve kalitesi de önemli. Düşük volümde kaliteli sesi kendi sistemimde kaynak cihaz değişimiyle yaşadım.

• kdundar kullanıcısına yanıt
    Evet bu konuda size aynen katılıyorum.
    İlk mesajımda zaten B&W ile ilgili herhangi bir bilgim olmadığını belirtmiştim.
  • bakın, dün arkadaşım rega elicit marka 8ohm'da 80w gücünde entegre amfisini aldı bana dinletiye geldi, kullandığım hoparlör bw 804 diamond, internetten güç gereksinimlerine bakabilirsiniz,

ben 804leri 8 ohmda 250w güç üreten primare a32 power amfi ile sürüyorum

ilk geldiğinde rega'yı pre olarak deneyip a32'ye kabloladık, sonuç beklendiği üzere gayet normal

daha sonra rega elicit'i entegre olarak 804lere kabloladık, düşük volumde sıkıntı yok, volume yüklendikçe %60larda baslarda dağılma oldu, mid ve tizler de yine aynı şekilde olması gerekenden bozulmaya başladı, ben 250w amfi ile çok daha yüksek volume rahatlıkla gelebiliyorum,

a class 5-40w amfi ile ab class 100w amfileri lütfen karşılaştırmayınız
  • quote:

Bir amfiyi değerlendirirken sadece güç unsurunu öne çıkarırsanız gelinecek nokta burası işte.
  • hoparlöre göre amfi alırken bakılacak ilk şey amfinin çıkış gücüdür, güç uygunsa diğer faktörlere bakarsınız, güç yeterli değilse ne yaparsanız yapın
  • Bu forumda bir tek şey öğrendim, ne kadar dil dökersen dök, insanlar senin yazdıklarını anlamak istediği gibi anlıyor.
  • öyle de bir şey var ki ne anlatırsan anlat bildiğinin dikine gidenler var,

tecrübeler, yaşanmışlıklar, araştırmalar fuzuli tabiki,

üzerinde 50-250w güç gereksinimi yazar, sen onu 50w ss ile sürmeye kalkarsın, sonra da sürdüğünü sanırsın, aynı hoparlörü 300w ssle süren birinde dinlediğinde de ağzın açık kalır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turushanovgu -- 8 Eylül 2014; 10:42:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turushanovgu

bakın, dün arkadaşım rega elicit marka 8ohm'da 80w gücünde entegre amfisini aldı bana dinletiye geldi, kullandığım hoparlör bw 804 diamond, internetten güç gereksinimlerine bakabilirsiniz,

ben 804leri 8 ohmda 250w güç üreten primare a32 power amfi ile sürüyorum

ilk geldiğinde rega'yı pre olarak deneyip a32'ye kabloladık, sonuç beklendiği üzere gayet normal

daha sonra rega elicit'i entegre olarak 804lere kabloladık, düşük volumde sıkıntı yok, volume yüklendikçe %60larda baslarda dağılma oldu, mid ve tizler de yine aynı şekilde olması gerekenden bozulmaya başladı, ben 250w amfi ile çok daha yüksek volume rahatlıkla gelebiliyorum,

a class 5-40w amfi ile ab class 100w amfileri lütfen karşılaştırmayınız

bu iki ampli arasındaki fark ancak %60 sesin üzerine çıkınca mı belli oluyor? Yazıdan sanki bu şekilde anlaşılıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdundar -- 8 Eylül 2014; 11:10:24 >

• Amfi alırken , ilk bakmanız gereken şey, hoparlörlerinizin gereksinimi. Bu noktada aldığınız hoparlörünüzün odanız ve amaçlarınız ile barışık alındığı varsayımındayım.

Bu noktadan sonra bütçenizi belirleyeceksiniz. Hoparlörlerinüzün seviyesi ile uyumlu markalardan, ihtiyacınız olan gücü bulmaya çalışacaksınız. Bir amfinin ne kadar güç üretitiği her zaman çok ama çok önemlidir.

Denon, bahsi geçen bw ile eşleşecek seviyede, kalitede bir marka ve ürün değil. Denon giriş seviyesine/de oynayan bir marka. Keza Nad da daha küçük ölçekte benzer bir firma. Bw nun giriş seviyesi hoparlörleri ile eşleşebilir.
  • turushanovgu T kullanıcısına yanıt
    Bütün bu yazdıklarınızı bana cevap niteliğinde yazıyorsanız kırılırım doğrusu Çok doğru şeyler yazmışsınız aslında, 300 watt amfiyi %60 volümde dinlersem kesinlikle ağzım açık kalır, kulaklarımsa tıkalı. Polemiği başından beri okusaydınız aslında çok farklı düşünmediğimizi anlardınız. Düşük çıkışlı bir amfinin yüksek volümlerde sıkıntı yaratacağını ima etmiştim zaten.
  • Siz altan beyi dinleyin gerisini çok düşünmeyin
  • dün yaklaşık 10 saat dinlemişizdir, %60dan sonra elicit kontrolden çıkıyor ki bu da gayet normal, baslar dağınık, vocal rahatsız edici,

düşük volumde de fark çok bariz, baslarda dağılma yok fakat his yok, sahne biraz geride, fakat enstrümanlar iyi, genel anlamda pre32 daha başarılı, fakat pre32'i a32 power ile kullanıyorum, elicit'i kendi başına, burada güç faktörü devreye giriyor, zaten daha önce de belirttiğim gibi elicit'i ilk başta a32 ile kabloladık, anlamlı bir sorunla karşılaşmadık
  • 
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.