Şimdi Ara

Bowers & Wilkins (B&W) Soru, Sorun, Tavsiye ve İncelemeleri (172. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.140
Cevap
30
Favori
220.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bowers & Wilkins (B&W) Soru, Sorun, Tavsiye ve İncelemeleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asefik -- 6 Temmuz 2014; 13:36:10 >
  • Güzel sistem oldu, iyi günlerde kullanın.
  • dün gerçekten çok güzel bir gün oldu, trabzondan şefik dostum ve ve telefonda tanıştığım fakat ilk defa yüzyüze görüştüğüm sevgili göktun dostumla keyifli bir gün geçirdik, öğleden sonra başlayan ve gece yarısına kadar devam eden sohbet ve dinleti ile geçen güzel bir gündü

üstadım zaten tüm olayı özetlemiş, bana anlatacak birşey kalmamış
    ben genel olarak kablo uyumuna değinmek istiyorum, daha önce de cardas golden reference interconect kullanmıştım, fakat o dönemde primare i32 entegre amfi, triangle esprit antal hoparlörler ve yine primare cd31'den oluşan sistemim vardı, hoparlör kablom cardas golden reference'ydi, GR interconnect o zaman sistemle çok uyumluydu ve memnuniyetle kullanıyordum, fakat bu sistemde pre-power arasında sesde gövde artışı yaptığı için pek memnun kalamadık dct300'le devam etme kararı aldık, dct300 çok narin bir kablo, sese de yumuşak, detaylı ve sıcak bir katkısı olu, gövde normal ve sahne olması gereken yere geldi, GR ile midler biraz önce gelmişti, dct300de bu da iyi oldu,

ilave olarak kısaca analog olayından bahsetmek istiyorum; izmirden sevgili dostum egemen yaz dönemi boyunca kullanmak üzere primare r32 phono amfi ve project debut 2 xperience pikabını bana yolladı, sağolsun beraberinde de yaklaşık 10 tane pilak yolladı, analog olarak ilk defa istanbulda murat kaya'nın sisteminde yaklaşık 1 saatlik dinteti yapmıştım, bunun haricinde çocukken evde vestel pikaptan yatığım dinletiyi saymıyorum :) analog ses gerçekten çok kaliteli, fakat dinlemesi bir o kadar meşakkatli, fakat daha önce murat beyin ve tuğrul'un da bana söylediği gibi belli bir pilak aşivi olmadan analog işine girmek çılgınlık olur ve keyif vermez, beni analog'tan korkutan en önemli sebep budur, pilak arşivinin sağlam olması tek başına yetmiyor aynı zamanda arşivinin de kaliteli olması gerekiyor, yoksa raf pilak çöplüğünden başka bir işe yaramaz, bunun haricinde 2. sebep analog işinin zahmetli olması, benim gibi ikizler burcuna pek uyan bir uğraşı değil, sabır gerekiyor, pilak temizliği, parça seçimi, sürekli pilak değiştirme vs... çok zor :))))) ben müzik dinlerken günün tüm stress ve yorgunluğunu üzerimden atmaya çalışıyorum, çoğu zaman müzik dinlerken gevşeyip uyuya kalıyorum :) pilak dinlerken gözünü dört açman ve sürekli pilak değiştirmen gerekiyor ki bu durum bana göre değil, 3. sebep analoğun maliyeti, şimdiye kadar sisteme çok para harcadım, fakat analoğa girersem bir o harcadığım kadar daha masraf etmem lazım, sağlam bir pikap, kafa, kol, iğne, phono kat, pilak maliyeti ...... oooooof of :)
    yukarıda belirttiğim 3 sebep beni analogdan biraz uzaklaştırıyor, o yüzden şimdilik analog işine girmek istemiyorum, bundan sonra cd arşivimi çoğaltıp ilave olarak kaliteli flaclarla yoluma devam etmek istiyorum, stereo'ya ilave olarak ilerde belki sinemaya da geçiş yapabilirim

davetimi kırmayıp kabul ettikleri için ve keyifli bir gün geçirdiğimiz için dostlarıma teşekkür ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: väliaikaista

Güzel sistem oldu, iyi günlerde kullanın.

yaşar bey teşekkür ederim, keşke siz de burada olsaydınız hep beraber keyif yapsaydık,
    şu an hoparlör olayına son noktamı bw 804d ile koydum, daha önce hoparlör konusunda verdiğiniz tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum,

şimdi sırada sehpa olayı var, özellikle şefik dostum aylardır sahpa konusuna el atmam gerektiğini söylüyor, fakat yine nokta atış yapmak adına sabırlı davranmam gerekiyor, şimdilik mevcut sehpamda modifikasyona gidip zaman kazanacağım, zamanı geldiğinde de uygun sehpa ile yoluma devam edeceğim, hi-fi rack ve rezonans twek'lerle ilgili tavsiyelerde bulundunuz için size de teşekkür ediyorum
  • 804 lerden memnun kalmanıza sevindim. Zamanla daha da marifetli olduklarını göreceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: altanpsx

804 lerden memnun kalmanıza sevindim. Zamanla daha da marifetli olduklarını göreceksiniz.

kullandıkça her geçen gün daha da hoşum gidiyor, almadan önce sizin de 804d yorum ve desteğiniz için teşekkür ederim
  • turushanovgu T kullanıcısına yanıt
    bu hi fi hobisinde yalnız hareket etmek maalesef olmuyor,insanın destek olan dostları olması güzel.Kendi adınıza son noktayı koydum demenize sevindim,umarım bir gün
    bizlerde başarırız :)

Analog olayında evet arşiv gerektiren ve kullanım sırasında bana göre bir ritüeli olan bir hobi,dinleyeceğiniz plağı seçmek,kılıfından çıkarmak o sırada kapakta ki resme
    bakmak üzerindeki yazılara her defasında şöyle bir göz gezdirmek ki bir çok plak yıllar önce basılmış oluyor,pikaba koymak,motoru hareket ettirmek ,plağın hareket halinde iken tozunu almak,kolu yavaşça kaldırıp ,iğneyi plağın başlangıç hizasına getirmek ve kolunu indirdikten sonra o ilk çıkan sesi dinlemek benim için ayrı bir keyif,
    umarım kendinizi hazır hissettiğinizde sizde bir stereocu olarak analoga ileride geçiş yaparsınız.

keyifli bol müzikli günler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

bu hi fi hobisinde yalnız hareket etmek maalesef olmuyor,insanın destek olan dostları olması güzel.Kendi adınıza son noktayı koydum demenize sevindim,umarım bir gün
    bizlerde başarırız :)

Analog olayında evet arşiv gerektiren ve kullanım sırasında bana göre bir ritüeli olan bir hobi,dinleyeceğiniz plağı seçmek,kılıfından çıkarmak o sırada kapakta ki resme
    bakmak üzerindeki yazılara her defasında şöyle bir göz gezdirmek ki bir çok plak yıllar önce basılmış oluyor,pikaba koymak,motoru hareket ettirmek ,plağın hareket halinde iken tozunu almak,kolu yavaşça kaldırıp ,iğneyi plağın başlangıç hizasına getirmek ve kolunu indirdikten sonra o ilk çıkan sesi dinlemek benim için ayrı bir keyif,
    umarım kendinizi hazır hissettiğinizde sizde bir stereocu olarak analoga ileride geçiş yaparsınız.

keyifli bol müzikli günler...

öncelikle teşekkür eder, size de keyifli dinletileri dilerim

taşrada olunca ne yazık ki fazla hobidaş bulmak zor :) bu yüzden genelde yalnız hareket ediyoruz, fırsat buldukça da buluşup hem muhabbet hem de dinleti yapmak iyi oluyor

benim için farklı bir durum olmadıkça bu bileşenlerle son noktayı koyduğumu düşünüyorum, heyecanı kaybetmemek için arada kablo değişimleri olabilir, ben bunu hedef sapması olarak görmüyorum :)))

analog ayrı bir keyif bunu kabul ediyorum, hem anlattığınız ritüel hem de müzikalite açısından bambaşka bir keyif ama ben bu keyfi cdp ve dac aracılığıyla farklı şekilde yaşıyorum, analog olayını tamamen kestirip atmadım ama şimdilik düşünmüyorum, ileri bir dönemde inşallah kendimi hazır hissedince analoğa geçerim :)))
  • Tekrar hayırlı olsun. Plak konusunda ki yazdığınız tüm çekincelere katılıyorum. Benzer çekinceler ve bir kaç özel gerekçedaha dolayısıyla ben de plak işinden uzak durma kararı almış ve tamamen Cd ye yoğunlaşmıştım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

Tekrar hayırlı olsun. Plak konusunda ki yazdığınız tüm çekincelere katılıyorum. Benzer çekinceler ve bir kaç özel gerekçedaha dolayısıyla ben de plak işinden uzak durma kararı almış ve tamamen Cd ye yoğunlaşmıştım.

atilla bey teşekkür ederim,

artık cd alımlarına ağırlık vereceğim, mutlu ve mesut yoluma devam edeceğim :)
  • Burdan da yazayım da eksik olmasın hayırlı olsun ustat yeni cicilerin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar cm9 krell ile sürmek için transparent mi audioquest mi öneririsiniz cm9 krell ile hangisi daha uyumlu olur tecrübe eden varsa paylaşırsa sevinirim
  • tgaripozer T kullanıcısına yanıt
    Hangi modeller ? Ayrıca daha önemlisi sizin kablodan beklentiniz nedir ?
  • altanpsx A kullanıcısına yanıt
    altan bey şuan beklenti sahibi olacak tecrübeye sahip değilim sadece değerli sizin gibi arkadaşların yönlendirmesi ve forumları takip ederek satın alma işlemi yapıyorum krell alındı oppo 105d vardı zaten hoparlör olarakda bw cm9 yakınım sinemayıda birleştireceğim için çok fazla altarnatif bulamadım kabloya gelince ne kadar cok iyisini alabiliyorsanız alın dedikleri için çokda uçmadan alım yapmayı düşünüyorum transparent yada audiquest olabilir ne modelleri nede markaları kullanmadım transparent musiclink ultra xlr 950 $ cıvarı buldum aynı olması açısından birde speaker cablo almalıyım diye düşünüyorum daha alım yapmadım önerilerinizi bekliyorum
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    :) teşekkür ederim
  • Audioquest volcano ile colorado/niagara/sky interconnectleri pek çok b&w ile kullandım, çokta iyi sonuç aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tgaripozer

altan bey şuan beklenti sahibi olacak tecrübeye sahip değilim sadece değerli sizin gibi arkadaşların yönlendirmesi ve forumları takip ederek satın alma işlemi yapıyorum krell alındı oppo 105d vardı zaten hoparlör olarakda bw cm9 yakınım sinemayıda birleştireceğim için çok fazla altarnatif bulamadım kabloya gelince ne kadar cok iyisini alabiliyorsanız alın dedikleri için çokda uçmadan alım yapmayı düşünüyorum transparent yada audiquest olabilir ne modelleri nede markaları kullanmadım transparent musiclink ultra xlr 950 $ cıvarı buldum aynı olması açısından birde speaker cablo almalıyım diye düşünüyorum daha alım yapmadım önerilerinizi bekliyorum

krell ile b&w mach ini bir daha düsünün derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: firstdejavu

quote:

Ne gibi uyumsuzluklar olabilir paylaşırsanız sevinirm
  • quote:

quote:

krell ile 803 dinlemiştim bana kreller b&w lara sert geldi gibi gelmisti.
    hatta aynı kombinasyonu rotel ile dinledim o bile sert gelmişti bana

fakat sinemada kullanılacak denirse bir 2ch daki sesleri beklemek zaten olmaz diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: indigo_blue

quote:

quote:

krell ile 803 dinlemiştim bana kreller b&w lara sert geldi gibi gelmisti.
    hatta aynı kombinasyonu rotel ile dinledim o bile sert gelmişti bana

fakat sinemada kullanılacak denirse bir 2ch daki sesleri beklemek zaten olmaz diye düşünüyorum

krell ile stereo kulanılacak öyle düşünün siz
  • 
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.