Şimdi Ara

<b>Güçlendirilmiş</b> GeForce GTX 260 üreticileri etkilemedi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
3.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia geçtiğimiz günlerde rakip AMD-ATi'nin Radeon HD 4870 modeli karşısında daha güçlü durabilmek için paralel işlemci takviyesi yapılarak güçlendirilen GeForce GTX 260 modelini kullanıma sunmuştu. Haziran ayında lansmanı yapılan ve 192x paralel işlem birimine sahip olan "ilk" GeForce GTX 260 modeline göre fazladan 24x paralel işlem birimine (216) sahip olan "yeni" modelin yapılan testlerde %5-%8 arası daha hızlı olduğu ortaya çıkmıştı.

Performans farkının hem üretici firmalar hem de son kullanıcılar açısından beklentileri karşılayamaması partnerlerin karta olan bakış açısını da değiştirmişe benziyor. Zira gelen haberlere göre Nvidia'nın iş ortakları "güçlendirilmiş" GeForce GTX 260 modelinden etkilenmemişe benziyor. Yeni model ile ilgili yapılan lansman sayısının da fazla olmaması adeta bu durumu doğrular nitelikte. Nvidia cephesinde artık gözler son çeyrekte duyurulması beklenen ve 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanmakta olan GT200b gpu'suna çevrilmiş durumda.

• 212 shader ve 448bit ve 896mb bu kart iyi bir kart
  • nvidia kötüye gidiyor gibi
  • bunun düz versiyonu bile işe yaramaz cünkü rakibi segmentinde atiden fiyatı pahalı i kimbilir bu nefiyat olur
  • adamlar alışmıştı piyasayı istedikleri gibi yönetmeye ama baktılar bu sefer pabuç pahalı ekle shaderi sat kartı dediler ama papaz pilav yemek istemiyor bugün
  • Bunlar güzel haberler seve seve fiyatı çekecekler yada ağızları kokacak açlıktan böye yapa yapa..Tabi insanlar fanatiklik yerine bilinçli olursa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi espada1 -- 25 Eylül 2008; 10:36:45 >
  • Şahsen gereksiz bir hamle olarak görüyorum. En başından 216 paralel işlemci kullansalardı daha iyi olacaktı. Sorun maliyetse şu zamanda onlara daha fazla masrafa neden olduğu kanısındayım. %5-%8 performans artışı için değmez.

Neyse artık 55nm işlemcilere bakalım. O zaman toparlar (umarım)...
  • nvidia bırak kullanıcılar tekme yemeyi üreticilerden bile yedi daha ne olsun:D demekki neymiş yüzde 8 lik performans için 50 dolar fazla vermeye gerek yokmuş(tahmin ettiğim rakam)
  • Ati 5xxx serisindede aynı performansı yakalamayı başarırsa işte osaman görün Nvidiayı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: AndryTR

Şahsen gereksiz bir hamle olarak görüyorum. En başından 216 paralel işlemci kullansalardı daha iyi olacaktı. Sorun maliyetse şu zamanda onlara daha fazla masrafa neden olduğu kanısındayım. %5-%8 performans artışı için değmez.

Neyse artık 55nm işlemcilere bakalım. O zaman toparlar (umarım)...

Sadece sp arttırmak fazla birşey getirmiyor üretilen gpu'nun hangi nm ile daha verimli olabileceğinide hesaba katmak lazım eğer bu seri 55nm üretilseydi daha yüksek saat hızlarına çıkardı ve güç tüketimi daha az olurdu
  • peki nvidia neden ati gibi 55nm üretime erken geçmedi yada geçemedi?gerçekten merak ediyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: wormhole

peki nvidia neden ati gibi 55nm üretime erken geçmedi yada geçemedi?gerçekten merak ediyorum...

bence işi ağırdan alıyorlar biz kaliteliyiz 65 nm ile bile atiyi solda sıfır bırakırız ddr3 le ddr 5 i bile geçeriz hesabımı yaptılar ne
  • Nvidia 216 paralel işlem biriminin turşusunu kurar artık.

yerse diye denedi, ama millet yemedi + %5 performans la olsa olsa turşu olur
  • 800 paralel işlemci koysa belki dikkat çekerdi 4800 serisinde olduğu gibi
  • iyi böylelikle piyasayı okadar boş bulamıyacaklarını anlarlar ve 55nm lik ekran kartlarında daha iyi bir fiyat politikasıyla cıkarlar
  • Nvidia aynı pilavı pişirip pişirip önümüze koyuyor. Artık yeter yani. Adam akıllı bir kart çıkarmaları lazım şöyle 8800 GT etkisi yapacak kadar ki o zaman durumu toparlar nvidia. Yoksa ATI alan üsküdarı geçti...
  • Nedendir bilinmez fakat şu anda hiçbir ekran kartını almak hayallerimi süslemiyor. Ne Gtx280 ne 4870x2 hepsi fos gibi... Eskiden daha tuhaf bir hava olurdu... Sizde de durum böyle mi acaba???

Mesela 6600Gt zamanında acaip havası vardı kartın
  • quote:

Orjinalden alıntı: 865pe

Nvidia 216 paralel işlem biriminin turşusunu kurar artık.

yerse diye denedi, ama millet yemedi + %5 performans la olsa olsa turşu olur

aynen öyle

bitmez bu döngü
  • nvidia 6600gt gibi bir kart yapsın

fiyatına gore adam akıllı orta cozunurluklerde 1 1.5 yıl oyun oynatsın ben eskiden nvidia alırdım paso ama bune soydu sogana cevirdi bizi

oyunlara sponsor oluyor oyun kasıyor. ati de cf destegi olmuyor vs vs.
    senin gpu oynatamıyorsa birak karsıdaki oynatabiliyorsa oynatsın.

bırak atiyi sen yap ekran kartı guzel yap senden alalım

1000 tane kart cıkardı g92 den,
    yetmiyor kardeşim olmuyor yani neden usteliyorsun neden hala milleti soyuyorsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: tolgacem

nvidia 6600gt gibi bir kart yapsın

fiyatına gore adam akıllı orta cozunurluklerde 1 1.5 yıl oyun oynatsın ben eskiden nvidia alırdım paso ama bune soydu sogana cevirdi bizi

oyunlara sponsor oluyor oyun kasıyor. ati de cf destegi olmuyor vs vs.
    senin gpu oynatamıyorsa birak karsıdaki oynatabiliyorsa oynatsın.

bırak atiyi sen yap ekran kartı guzel yap senden alalım

1000 tane kart cıkardı g92 den,
    yetmiyor kardeşim olmuyor yani neden usteliyorsun neden hala milleti soyuyorsun

+10000000.........

başka lafa hacet yok
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.