Şimdi Ara

----------BAL ÜLKESİ---------KALDIĞI YERDEN HİZMETE DEVAM.AĞUSTOS AYI ----------------

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
539
Cevap
45
Favori
77.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #Kocaeli İlan Türü #Satılık
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Satışta: Bu ürün şu anda teklif verilmeye ve satın alınmaya uygun, satıcı ile iletişime geçebilirsiniz.
    KOCAELİ İLİ DAĞLARINDA İNSANLARIN DEĞİL,KRALİÇE ARININ KONTROLÜNDE

YAPILAN YÜZDE YÜZ DOĞAL BALIMIZIN LEZZETİ ANLATILMAZ,TATMANIZ GEREK.

DÜNYANIN EN ZENGİN ÇİCEK ÇEŞİTLERİNİN BULUNDUĞU KARTEPE ETEKLERİNDE ÜRETİLEN DÜNYANIN EN

ŞİFALI BALI OLARAK BİLİNEN BU YÖRENİN BALI DOĞRUSU BU NİTELENDİRMELERİ FAZLASIYLA HAK EDİYOR

BALIMIZIN GÖRÜNTÜSÜ,RENGİ,KOKUSU VE AĞIZDA BIRAKTIĞI TAT BAKIMINDAN ÇOK FARKLIDIR.

BALI TAMAMEN EN ESKİ ÜSÜLLERE GÖRE YAPIYORUZ VE ARIYA KESİNLİKLE KARIŞMIYORUZ.

BİZİM ARILAR TEKNİK ŞEYLERDEN HİÇ HOŞLANMIYORLAR. VE KOVANLARI NE KADAR TENHA YERLERDE

OLURSA O KADAR VERİMLİ BAL ÜRETİYORLAR.

HİÇ BİR KATKI MADDESİ BULUNMAYAN YÜZDE YÜZ SAF BALDIR.

DOĞAL BALIN BEDELİ VARDIR.UCUZ BİRŞEY DEĞİLDİR.İYİ BAL VİCDANDIR.

TÜRKİYE'DE BİR İLK BALDA GARANTİ...Garanti Sistemi İle Sizlere Doğal Bal Sunuyoruz.İstediğiniz Labaratuarda Test yaptırabilirsiniz.Çıkan En Ufak Zararlı Bir Madde Karşılığında Ücretinizi Geri İade Ediyoruz......

1 kg. KESTANE BALI(İLAÇLIK) 500 tl
    1 kg.ÇİÇEK BALI YAYLA (KAHVALTILIK) . 230 tl

BAL ANALİZ RAPORUMUZ YAPILMIŞTIR.BİLGİ İÇİN RESİME BAKILABİLİR.

BAL ÜRÜNLERİMİZE İSİM HAKKINI ALMIŞ BULUNMAKTAYIZ.

GEREKSİZ MESAJLAR ATMAYIN LÜTFEN.REKLAM MESAJLARI ATANLAR ŞİKAYET EDİLECEKTİR.

BAL ALAN ARKADAŞLAR<>E-COOL><UÇANTÜRK41><AİREA*5 ><BARBAROS24*2<>WAWES>< H.ERDOG (2 Kg)><ZİZİM><SALİHX>< NİSEZA>< SCHAVELLE*2>< SERKANUGUR><WAVEFORM>< AEO>< ALTUNOK74*(5Kg.)2>< LORDMAYROS>< WESCAM><HAYALSİNBANA*(2Kg.)3><KADİRCAN*(2 Kg)>< NANOCHEMİST><PLUM>< HUNGOKMEN>< KRİDVAN><KASAİ(2 Kg.+4 Kg)>< RAİST(5 Kg.)><FENMAN><NDURSUN(2 Kg)><ENEGARİP(2 Kg)><JUTİ34*2><METHÜSENA><VALUME>< NETKİT><FAİRBOY*(2Kg.)>< KEMSAN21*(4Kg.)><FATİHM,16>BİRİ< ALİTOPAL>< TURİZMPİSKOLOĞU*4><DENEM><SNUFFXXX*(5 Kg)><ORKEMAY><KELFENDER2><SULUDAĞ*(2 Kg)><SLİM_120><KADİRYİLDİZ84*(4 Kg)><BORABD><İTFAYECİ><BİOTECH><AKİRAFES><LUMEDİ><BENSENDE(2 Kg.)><FENERLAND*2><KENTEN*2(3 Kg)><MEKESOY><TAMİRCİ62><MANİNBALCK><EMRE-GS><BİTTER*2><İZTECH (2 Kg)><TECHİNCS*2+2><KOCADEMŞAH ><M.ENİS BOLAT (2 Kg)><CATOARDA><*AXI*(2 Kg)><THE-SAKAL (2 Kg)><FRAXİNUSSS><TUGAYADIGÜZEL(2 Kg)><VPLL*2><ATOSBA (2 Kg.)><CARDOWNER*2><NZMYSLKY (2 kg)><KENAN 2*(5 Kg)><CAPSAROV2>SHADOWY0*(2 kg)><AYHAN_OK><KARAMSAR1İ><DESCİ><SAFAKHAN *2><GAFFARSON><4SONE><KARASSS*2><WHEATHERMAN*2><CELALKAMİL*2><KAMAKA><KİTYY><AKİRAFES><VVOLKAN198*2kg.><AKDUM><MARTNİSAN><CHARCHARODON CARCHARİAS><LOOKOUT*2><İMPOSSİBLE*2><BESTCOLL*2>< SKY_WALKER 3 kg.><MAMİ907 1 kgY@S@R 2 Kg.><PATİNCE 1Kg.><PC0576 2 Kg><ALİ AVCI 2 Kg.><PAMİRRR 2 Kg>ALEMDAR* 11><MEMRE111* 2 Kg><GKHNCNK<>ENTTE><İBOCAN1978><TECHNİCS*2><ERROR404><FENDERİMSİ><AKDUM *2><EFLATUN001*2><DEMİRKANKAAN><THE-SAKAL><Z4M4*6><BERSİS576><ZUZU><BİTTER><MUHMUS><FENERLAND*3><LEOP>CENGİZHAN KIRAN*2><YASİNC*3><VAGİİ*2><GANZ*1><MR3EAN*1><VFORFREEDOM*1><CAĞLARTONGA*3><

----------BAL ÜLKESİ---------KALDIĞI YERDEN HİZMETE DEVAM.AĞUSTOS AYI --------------------------BAL ÜLKESİ---------KALDIĞI YERDEN HİZMETE DEVAM.AĞUSTOS AYI ----------------

Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dilaver_isik -- 27 Eylül 2022; 15:29:41 >

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün

• Arkadaşım fiyatlar kilo fiyatlarımıdır,kovan veya kavanoz fiyatlarımıdır biraz daha detaylı bilgi verebilirsen ve resim falanda ekleyebilirsen satışların açısından daha olumlu olacaktır...
  • Bende kaç zamandır düzgün bir bal aramaktayım her kafadan bir ses cıkıyo bana dügün bal lazım fındığımı aldım balımıda aldımmı ikisini karıştırıp ateşleme yapmam gerek
  • quote:

Orjinalden alıntı: icebergmetii

Bende kaç zamandır düzgün bir bal aramaktayım her kafadan bir ses cıkıyo bana dügün bal lazım fındığımı aldım balımıda aldımmı ikisini karıştırıp ateşleme yapmam gerek

aynen ya bal diye şurup yediriyor fabrikalar en iyisi yerinden almak oda köylerde ancak
  • TEŞEKKÜR EDERİM UYARDIĞIN İÇİN UNUTMUŞUM. İLANA SÖYLEDİĞİN EKSİK BİLGİLERİ DE GİRDİM.

• şu hayatta fındık ve bal hastasıyım ikiside çıktı harbiden.... bi de tulum peyniri satıcısı çıksın istirham ediyorum onuda çok severim. bu arada dilaver bey bir sipariş geçeceğim size sanırsam. fakat fiyatlar pek fırsatlık değil hatta piyasanın biraz üzerinde gibi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sioux -- 25 Eylül 2008; 0:22:55 >
  • Evet Düzgün köy peynirimi tulum peynirimi neyse onuda cok severim balıda cok severim yokmu hakiki bal satan arkadaşlar hakiki olsun istiyorum

duyduğum şey doğuda ve karedenizde cok iyi bal yapılabildiği baldan anlayan birileri gelsin arkadaştan alsın onay gelirsen bizde alalım fındıkta olduğu gibi

Fabrikalara öldüm fiyattan satacağınıza halka satın lütfen
  • dilaver bey mailinizi aldım teşekkürler.
  • Geçen hafta artvinden bal aldık kilogramı 80 ytlden.. Onun yanında sizin fiyatlarınız uygun bile tabi iki bal arasında ne gibi farklılıklar vardır bunu burdan anlamak gerçekten güç..

Eğer %100 doğal bal ise herkese tavsiye ederim çünkü piyasada marketlerde alacağınız balların çoğu katkılı ve şekerli oluyor..

İyi satışlar..
  • BEYLER SİZLERİNDE DEDİĞİ GİBİ BAL PİYASASI ÇOK DEĞİŞİK BİR PİYASA.

MARKETLERDE SATILAN BALLAR 3 ÇEŞİT BAL VE DİĞER KARIŞIMLARDAN OLUŞUYOR
    VE DE FİYATLARIDA HİÇ UYGUN DEĞİL.

BAL SAĞLIK VE VİTAMİN DEPOSUDUR.

SAĞLIĞINIZ İÇİN KESİNLİKLE KALİTELİ ÜRÜNLER ALMANIZI TAVSİYE EDİYORUM..

BALDA GARANTİ VERİYORUM.İSTEDİĞİNİZ TESTİ-ANALİZİ YAPTIRABİLİRSİNİZ.

TÜRKİYEDE BİR İLK BALDA GARANTİ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dilaver_isik -- 25 Eylül 2008; 11:26:07 >

• balda garanti valla iyiymis

kestane balini ne kadar tuketmek gerekiyor, bir de normal sekilde yenmiyor degil mi? onumuz bayram, kargo isi karismasin. uygun olursa bayramdan sonra bende siparis verebilirim (tabi o sirada alacak arkadaslarimizin yorumlari da onemli). hayirli satislar

quote:

Orjinalden alıntı: dilaver_isik

BEYLER SİZLERİNDE DEDİĞİ GİBİ BAL PİYASASI ÇOK DEĞİŞİK BİR PİYASA.

MARKETLERDE SATILAN BALLAR 3 ÇEŞİT BAL VE DİĞER KARIŞIMLARDAN OLUŞUYOR
    VE DE FİYATLARIDA HİÇ UYGUN DEĞİL.

BAL SAĞLIK VE VİTAMİN DEPOSUDUR.

SAĞLIĞINIZ İÇİN KESİNLİKLE KALİTELİ ÜRÜNLER ALMANIZI TAVSİYE EDİYORUM..

BALDA GARANTİ VERİYORUM.İSTEDİĞİNİZ TESTİ-ANALİZİ YAPTIRABİLİRSİNİZ.

TÜRKİYEDE BİR İLK BALDA GARANTİ..

• pervari(siirt'in bir ilçesidir) balı da lezzetiyle türkiye çapında ün yapmış bi baldır.ben siirtliyim ancak burdan satış yapmak istemiyorum.satan arkadaş temin edebilirse alıcısı çok olucaktır,eminim şiddetle tavsiye ederim.
  • Fiyat normal

Bu yıl üreticiden çiçek balını 1,5 kg sunu 25 ytlye aldım.

Hayırlı sayışlar :)
  • DEDİĞİN GİBİ TADI GÜZEL BİR BAL OLABİLİR.NE KADAR DA TADI GÜZEL OLURSA OLSUN BEN

KENDİ BALIMDAN BAŞKA BAL SATMAM.ÇÜNKÜ BEN BALDA GARANTİ VERİYORUM.BİLMEDİĞİM BİR BALADA GARANTİ VEREMEM...

BEN BİR SEFERLİK DEĞİL DEVAMLI OLAN ALIŞVERİŞLERDEN YANAYIM...

SANA AFİYET OLSUN

• TEŞEKKÜRLER...

DEDİĞİN GİBİ FİYATLARIMIZ NORMAL PİYASAYA GÖRE

AFİYET OLSUN...

• Eeee şimdi ne oldu balı neyaptık anlayamadım alan arkadaş varmı varsa görüşleri beklemekteyim
  • balı tutan parmağını yalamış, ses seda çıkmadığına göre galiba satışlarda bayramdan sonraya kalmış
  • hayırlı satışlar birkaç sorum olacak bal önemli bir tüketim ürünüdür gerçekten harbi balsa çicek veya kestane balı gibi ayırmak çok zor olur
    balda kestane esansı yoğunsa kestane balı derler ama arı kendi kendine bal yaparsa hangi çiceği bulursa ondan yapar balı kestane veya çicek diye ayırmak çok zordur 1 şekilde ayıra bilirsin kestane balı yapan arının kovanının yakınları sadece kestane ağaçlarıyla dolu ve başka çiceğin olmaması lazım

soru 1
    bal kavanozlarda süzülmüş bir şekilde satış yapıyorsunuz 1 ay sonra o kavanozdaki süzme bal donacakmı yani hafiften tereyağı rengi alacakmı yoksa olduğu gibi duracakmı

A-- bal donmasa gerçek bal değildir
    B-- bal donarsa herkez şekerlendi der sahte der hayır donma tereyağı kıvamına gelmesi farklı şekerlenmesi farklıdır
    C-- bal çerçevede arının işlediği halde gözenekler arı tarafından kapatılmış şekildeyse bal donmaz ama gözenekler açıldığı andan itibaren 1 -2 ay içinde soğuk havada veya dolapta tereyağı kıvamını alır

D-- birde çerceve ballarda bazılarında gözeneklerin 1 veya 2 tanesin de olsun çiçek tozu desiğimiz olay olur ama OĞUL BALLARINDA OLMAZ ben bakıyorum adamda 300 çerçeve bal var esmeri beyazı ama hiç birinde 1 gözenek bile çiçek tozu yok bu arada esmer bal en erken yapılan bal esmer olur ve çiceğine bağlı olarakta renk değiştirir ama genelde en erken üretilen bal esmerleşir

E-- birde bir çerçeve bal alın yarısını kesin yani balın gözeneklerini patladın aksın yani süzme hale gelsin diğer tarafı gözenekler kapalı halde kalsın 1 ay gibi bir sürede akan taraf donacak şekerlenmeyecek donacak kıvamlı bir hal alacak gözenekli tarafsa olduğu gibi kalacak

BEN 27 YAŞINDAYIM DOĞDUĞUM GÜNDEN BERİ ALIMIZ VAR BABAM BELGELİ ONAYLI ARICIDIR ALLAH RAHMET ELESİN BİZİM ÇOK AZ BALIMIZ ÇIKAR ÇIKMASIYLA BİTMESİDE BİR OLURDU GENELDE HASTALAR SATIN ALIRDI VE BU YAZ SON ARILARIMIZ DA ÖLDÜLER GEÇEN YAZ SADECE 2 KOVAN ARIDAN ARINAN BAL KENDİ YİYECEĞİ BAL HARİÇ 2 KİLO KADAR BAL ÇIKTI ONUDA MEMLEKETE GELEN MİSAFİRLERİMİZ VARDI KOVANDAN ÇIKARIP ÖNLERİNE KOYDUK O ANDA YENİLDİ BİTTİ

KENDİ AMCAMLARIN FALAN ARISI VARDI HEPSİ GEÇEN YIL ÖLDÜ BİZİM ÇEVREDE SADECE BİR TANIDIKTA ARI KALDI BU YIL ODA BAL VERMEMİŞ ANCA KENDİ YİYECEĞİ KADAR ÜRETMİŞ ÇIKSAYDI BEN ALACAKTIM

ARKADAŞINKİ GERÇEK BALDIR SÖZÜM YOK AMA BENDE ARININ İÇİNDE BÜYÜYEN BİRİ OLARAK HER HASTA OLDUĞUMDA KENDİ BALIMIZLA İYİLEŞEN BİRİYİM NE ZAMAN BALIMIZ KENDİMİZE BİLE YETMEDİ BEN GRİP İÇİN SOĞUK ALGINLIĞI İÇİN İLAÇ ALIR OLDUM

VE BU DEDİKLERİ İNANMIYORSANIZ NETTE ARAŞTIRIN PİYASADA BAL SATAN BÜYÜK FİRMALARDAN BİRİDE AÇIKLAR VE ŞÖYLEDE DEVAM EDER BİZ ŞİRKET OLARAK KOOPARİTİFLERDEN BAL ALIYORUZ HER YIL DER AMA DİĞER BİR ÇOK FİRMA BAL ALMAZ KENDİ ARILARIDA YOK PEKİ SATTIKLARI BALLAR NEREDEN GELİYOR DER DİKKATE ALIN BELKİ AYDA ÜRETİM YAPAN YERLER VARDIR BİLEMEM

BU ARADA ARILARIN KOVAN RESİMLERİNİ FALAN KOYSAYDIN RESİMDE KENDİNDE OLSAYDIN BAYA ETKİLİ OLURDU

NOT: BENİM SOKAĞIMDA BAL SATAN 2 MARKET VAR BİRİ 40 YTL DEN DİĞERİ 15 YTL DEN SATAR BAL FENA DEĞİL EEHHH İŞTE AMA İKİSİNİ GETİREN ADAMDA AYNI ADAM SİVASTAN GETİRİYOR VE AYNI BAL SADECE PAZARLAMA FARKI VAR HEHEHEHEHE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sunucum -- 30 Eylül 2008; 16:45:05 >

• kardeşim verdiğin bilgiler için teşekkürler

Arıların özellikle çiçeklerden derlediği bütün tabii ballar,kovanlardan çıkarıldıktan birkaç saat yada sene içerisinde mutlaka GRANÜLLEŞİR,yani şekerlenir.Bu tamamen doğal bir olaydır.Çiçek ballarının kristalleşmesinde saat ile seneler gibi uzun bir süre farkı olmasının nedeni;balın derlendiği çiçeklerin çeşidi ve saklandığı yerin ısısı ve nemi ile yakından ilgilidir.
    Bazı çiçeklerden derlenen ballar çok kısa zamanda kristalleşir.Örneğin;
    Hindibaba –kolza-ayçiçeği-pamuk-püren-akasya-yonca ve tırtıl balları birkaç hafta yada ay içerisinde mutlaka şekerlenir.
    Hiç şekerlenmeyen ballar çiçeklerden derlenen ballar olmayıp ÇAM BALI- BÖCEK ve yaprak salgılarından arılarca derlenen ballardır.
    Balların şekerlenme süresinin saklandığı yerin ısı derecesi ile de yakından ilgisi vardır.10-18 derece sıcaklığındaki bir yerde saklanan ballar daha çabuk kristalleşir.26,5 derecenin üzerindeki yerlerde saklanan ballar ise hiç şekerlenmezler.Nem bakımından en iyi ortam % 60-6 arasıdır.
    Şekerlenmiş ballar 45 derece sıcaklıktaki bir su içinde benmari usulü ile bir süre bırakıldıklarında,yine eski hallerini kolaylıkla almakta,vitamin enzim ve mineral maddelerinden hiçbir kayba uğramamaktadır.55 derece üstünde ise değerlerinden pek çoğunu kaybetmektedir.

kardeşim arılarınız öldüğü için üzüldüm bizimde geçen sene 15 kaybımız vardı
    bu sene yeniden aldık.

sizinde tekrar bu işe başlamanızı dilerim dediğin gbi artık gerçek bal yapanlar kalmadı piyasada bilinçli ve kaliteli kişilerle bu işler çözümlenir ancak.

irtibatı koparmayalım...

hayırlı bayramlar

• eğer alan kişi varsa yorumlarını bildirirse memnun olurum çünkü bende alacam.
    fiyatlar gerçekten makul gözüküyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.