Şimdi Ara

'Bence Artık Sende Herkes Gibisin'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: blue night

gönlümle baş başa düşündüm demin
    artık bir sihirsiz nefes gibisin
    şimdi ta içinde bomboş kalbimin
    akisleri sönen bir ses gibisin

maziye karışıp sevda yeminim
    bir anda unuttum seni, eminim
    kalbimde kalbine yok bile kinim
    bence artık sen de herkes gibisin

"Bence artık sen de herkes gibisin" .

Tek değil, iki şiirinde birden yer vermiş hem de. Kalbine dokunmuş, ama ona ulaşmana hiç izin vermemiş birine söylenebilecek en ağır söz belki de. "Artık seni sevmiyorum" değil, "Senden nefret ediyorum" da değil, "Seni bir daha hiç görmek istemiyorum" da.

Hepsi tutku dolu bu cümlelerin. Burukluk, şiddet, içinde sanki hala "dokun bana" yı taşıyor.

"Senden öylesine nefret ediyorum ki.Biliyorum ki asla benim olmayacaksın. Ben burada çıldırıyorken, sen soğuk, mesafeli, kontrollüsün. Ne kadar birlikte olursak olalım, seni çok özlediğimi söyleyemem, çünkü dalga geçersin. Delicesine kıskandığımı belli etsem, kızarsın. Biliyorum ki, bana benim sana aşık olduğum kadar hiç aşık olmadın.İşte bundan dolayı ölesiye, öldüresiye nefret ediyorum senden!"

Nefrete renklerden en çok kırmızı uyuyor; ancak canlı, insanı enerjiyle dolduran bir tonu değil. Kırmızı, içinde bir parça sevgi de taşıyor. Ne kadar nefrete sığınmaya çalışırsa çalışsın, ara ara kendini hep belli ediyor.

"Git. Bundan sonra ne yaparsan yap, ama artık görünme bana. Sana karşı hiçbir şey yapmayacağım. Senden intikam almayacağım. Tek bir isteğim kaldı senden, lütfen artık git. Seni görmeyeyim bir daha, olur mu?

dediğinda birisi aslında;

"Sana karşı o kadar savunmasızım ki. Ama artık gücüm kalmadı. Herşeyimi, yaşama sevincimi, umudumu, arzumu, aşkımı sömürdün sen. Yine de söküp atamıyorum kalbimden seni. Hayalini kurmaktan, seni düşünüp durmaktan alı koyamıyorum kendimi. Belki görmezsem seni bir daha, ne kadar çok özlersem özleyeyim; bu kadar çok üzülmem. Artık dayanamıyorum, ne olur bana yaşamam için bir şans tanı."

diyor. Böylesine bezginliğin rengi de mor, ama insanın içini açan, eflatuna çalan bir mor değil; buruk bir tonu.

Oysa:

"Bence artık sen de herkes gibisin"

Söyleyenebilecek en ağır söz, tutkudan da, duygudan da eser taşımayan. Hatta aldatılmaktan bile acı verici. Aldatma da içten içe intikam almak. Üçüncü kişinin hiçbir değeri yok, maksat can yakmak.

Oysa bu söz o kadar keskin ki. Duygusuz, acımasız ve izsiz. Kalp yeni aşklar için boş, zihinse çoktan kategorize etmiş. Koca bir herkes grubunda, hiçler arasında yerin.

Not: İlerde beni terk etmek isteyip, canımı yakmak isteyen olursa, bu yazıdan kopya çekip bana bunu demesin. Daha yaratıcı olup, söylenmemişi bulmak zorunda.

27 gündür görmemeyi başardığım birisine.. bugün dayanamadım..

•  'Bence Artık Sende Herkes Gibisin'
  •  'Bence Artık Sende Herkes Gibisin'
  • "-de" ayrı olacak
  • Herkes birgün "herkes gibisin " damgasını yemiyecek mi sanki?
  • duygusallık başa bela blue , kurtar kendini şu illetten
  • bende artık sence herkes gibiyim
  • quote:

Orjinalden alıntı: İxİr*

Herkes birgün "herkes gibisin " damgasını yemiyecek mi sanki?

Herkes birgün Fenebehçeli olacak gibi oldu bak şimdi
    cık cık cık
  • bu söz ne kadar söylenirse söylensin o malum kişi hiçbir zaman herkes gibi olamayacaktır aklınıza her geldiğinde yine canınız yanacaktır...
  • quote:

Orjinalden alıntı: lazycat

bu söz ne kadar söylenirse söylensin o malum kişi hiçbir zaman herkes gibi olamayacaktır aklınıza her geldiğinde yine canınız yanacaktır...

• quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

bu söz ne kadar söylenirse söylensin o malum kişi hiçbir zaman herkes gibi olamayacaktır aklınıza her geldiğinde yine canınız yanacaktır...

Etkilendiğin kıza bu kadar üzülüyorsan, Allahtan kız nişan falan atmamış.

Canına kıyardın sen.

• sence bence herkes artık gibiyiz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ZoRBa

quote:

quote:

Canına kıyardın sen.

Etkilendiğim kız mı, olm kıza teklif ettim ya 2 aylık bi beraberlikten sonra. Ama kız kararsız kaldı bişey diyemedi. Herşey belirsiz nasıl üzülmem

• quote:

quote:

quote:

quote:

Canına kıyardın sen.

Etkilendiğim kız mı, olm kıza teklif ettim ya 2 aylık bi beraberlikten sonra. Ama kız kararsız kaldı bişey diyemedi. Herşey belirsiz nasıl üzülmem

Benim yaşadıklarımı yaşamamışsın.

Bak hâlâ gülebiliyorum.

Niye?

Çünkü hayat güzel.

• Orjinalden alıntı: ZoRBa

Benim yaşadıklarımı yaşamamışsın.

Bak hâlâ gülebiliyorum.

Niye?

Çünkü hayat güzel.

Hayat sevdiğin yanındayken güzel....

• Hayat tek başına güzel olum.

Anlayamadın gitti.

• herkes bence gibiyiz artık sence
  • quote:

Orjinalden alıntı: k2fg9

herkes bence gibiyiz artık sence

Bencede.
  • SLm
  • quote:

quote:

quote:

Canına kıyardın sen.

gülüp geçmek bazılarının adeti değilse

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.