Şimdi Ara

SAMSUNG OMNIA SGH-i900 'Yapılandırma ve Yazılım Destek' (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.406
Cevap
31
Favori
1.997.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çok teşekkür ettim sorunu çözdüm sizin yönteminizle sağolun.
  • HI2 romunu yükleyip deneyen oldumu arkadaşlar ?
  • ellerine sağlık exen yalnız ben bişey soracam resco klavyeyi ayrı bunu ayrı mı yükleyecez yoksa bunu yüklesek direk oluyor mu? Teşekkürler

quote:

Orjinalden alıntı: exen

Bilen bilir Resco Keyboard'un en çok beğenilen ve Ominia uyumlu versiyonuda bulunan skin'ini Kie's Grey Carbon 2. Bu skinin en güzel özelliği tuşlar arasında geniş bir aralık olması, yanlışlıkla yandaki tuşlara pek basmıyorsunuz.

Ancak bu skin'de türkçe karakterler ana görünümde yoktu ve yazmak için ekstra bir tuş kullanmak gerekiyordu. Bende Türkçe karakterler için skin map dosyalarını düzenledim. Skin'i yükledikten sonra ne yapmanız gerektiği okubeni.txt dosyasında yazıyor. Bu haliyle var olan en iyi keyboard oluyor.

Aşağıda yaptığım değişikliklerin ekran görüntüleri görülüyor:

SAMSUNG OMNIA SGH-i900 'Yapılandırma ve Yazılım Destek'

Donanımhaber'de ki tüm Omnia fanatiklerine hediyem olsun :
    http://r apidshare.com/files/148757025/Kie_s_Grey_Carbon_2_WQVGA_Turkce_uyumlu_EXEN.zip.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiFeLiFE -- 28 Eylül 2008; 1:28:47 >

• Merhaba arkadaşlar...Samsung Omnia cihazımda Samsung Widget yerine değişiklik yapıp Samsung Today 1 öğe sini kullanmak istedim fakat ekrana çıkan menünün orta kısmındaki ikonlara ( internet , rehber , fm radio ) dokunduğumda hem açılmıyor hemde ikonlar kayboluyor....Dahada enteresanı firmware yükseltme yaptım ( HI2 ) telefon ingilizce iken sorun yok çalışıyor fakat türkçeye çevirdiğim zaman bu bahsettiğim sorunu yapıyor... Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim......
  • Evet bu sadece skin dosyası. Önceden Resco Yüklü olmalı. Şu linkten indirebilirsiniz:

http://www.uploadjockey.com/download/7568339/rkeyboard_p.arm_cracked-runliu.cab

Önce rkeyboard_p.arm_cracked-runliu.cab sonra Kie's Grey Carbon 2 WQVGA.cab kurulmalı. Son olarak Skin.ini ve TR.map var olan dosyalar üzerine yazılmalı.

quote:

Orjinalden alıntı: HiFeLiFE

ellerine sağlık exen yalnız ben bişey soracam resco klavyeyi ayrı bunu ayrı mı yükleyecez yoksa bunu yüklesek direk oluyor mu? Teşekkürler

• Herkese selam.

1-Arkadaşa i900 aldık. Yalnız hala divx oynatamadık. Divx e tıklıyorum Medya onyatıcısı en üstmenude özüküyor gelmiyor daha önce media oynatıcısı görünüyor ama hata veriyor, hata raporu hazırlıyor vs.
    Bu başlıktan TCMP yi indirdim kurulmadı, core player ı indirdim Serial lazım diyor.
    Cihazın bir divx performansını göremedim hala.

2-Herşeyden öte devamlı "DEPOLAMA BELLEĞİ KRİTİK DÜZEYDE " şeklinde bir ufak pencerede hata iletisi alıyorum.
    Ayarlardan Bellek Yöneimine girdiğimde 93 mb 93 mb sağ tarafta 93 mb 45 mb yazıyor. Ayrıca en çok yer kaplayan programları Bula tıkladığımda bir sürü MP3 çıktı, route 66 ile 4-5 mb lık program var.Neyi neren silmem gerekli.

3-Ve cihazda FW sinde sourunlar varsa FW update için ROM çıkı mı? Tabi Samsung TR için,

Şimdiden herkese Hayırlı Bayramlar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080p -- 28 Eylül 2008; 9:05:43 >

• quote:

Orjinalden alıntı: guesss

HI2 romunu yükleyip deneyen oldumu arkadaşlar ?

Evet yükledim.

Şimdilik iyi görünüyor, bir hata vermedi. HI1 e göre sanki biraz daha hızlı.
  • mrb arkadaslar 2 hafta once gold dan aldigim cihazi orjinal yazilimindan kaynaklandigini tahmin ettigim yavaslama ve takilmalari duzeltmek amaciyla rom update yaptim oncelikle forumda volcano 2K arkadasin anlattigi sekilde rom update yaptim HI2 romunu yukledim gayet guzel calisiyor sonrada linkte verilen LANG_MUItur.cab programini pc den activesync baglantisi ile storage card icine attim sorun burada basliyor telofonda bu prog.calistirmak istedigimde setup ta opera simgesi gozukuyor ve prog.calismiyor .acaba nerde hata yapiyorum o simgenin opera olarak gozukmemesi lazim bu arada start/programs/file exploler/windows ta LANG_MUItur.cab dosyasini bulamadim muhtemelen silindi bunu tekrar geri getirebilirmiyim selamlar...........
  • arkadaslar bende des samsung omnia var fransizca turkceye cevirdim ancak sadece baslatta bugun var programlar hersey kayboldu format atiyorum fransizcaya donuyor vehersey aynen geliyor bunun sebebi nedir tesekkurler
  • quote:

Orjinalden alıntı: horon

quote:

Evet yükledim.

Bende HI2 bugün yükledim. menüler dahada hızlı görünüyor.
  • quote:

Bilen bilir Resco Keyboard'un en çok beğenilen ve Ominia uyumlu versiyonuda bulunan skin'ini Kie's Grey Carbon 2. Bu skinin en güzel özelliği tuşlar arasında geniş bir aralık olması, yanlışlıkla yandaki tuşlara pek basmıyorsunuz.

Ancak bu skin'de türkçe karakterler ana görünümde yoktu ve yazmak için ekstra bir tuş kullanmak gerekiyordu. Bende Türkçe karakterler için skin map dosyalarını düzenledim. Skin'i yükledikten sonra ne yapmanız gerektiği okubeni.txt dosyasında yazıyor. Bu haliyle var olan en iyi keyboard oluyor.

Aşağıda yaptığım değişikliklerin ekran görüntüleri görülüyor:

Donanımhaber'de ki tüm Omnia fanatiklerine hediyem olsun :
    http://r apidshare.com/files/148757025/Kie_s_Grey_Carbon_2_WQVGA_Turkce_uyumlu_EXEN.zip.html

Hocam bunu yüklüyoruz ama rakam yazmak istediğimizde yani123 e basınca prg. çöküyor...

• Teşekkürler

quote:

Evet bu sadece skin dosyası. Önceden Resco Yüklü olmalı. Şu linkten indirebilirsiniz:

http://www.uploadjockey.com/download/7568339/rkeyboard_p.arm_cracked-runliu.cab

Önce rkeyboard_p.arm_cracked-runliu.cab sonra Kie's Grey Carbon 2 WQVGA.cab kurulmalı. Son olarak Skin.ini ve TR.map var olan dosyalar üzerine yazılmalı.

quote:

Orjinalden alıntı: HiFeLiFE

ellerine sağlık exen yalnız ben bişey soracam resco klavyeyi ayrı bunu ayrı mı yükleyecez yoksa bunu yüklesek direk oluyor mu? Teşekkürler

• Bu adımları uygularsan problem olmayacaktır. Sanırım sende farklı versiyon bir Resco Keyboard yüklü ya da başka bir hata yaptın. Bence şöyle yap:

- Resco keyboard'u uninstall et.
    - Telefonu kapat aç
    - Resco dizininde kalan birşey var mı kontrol et, varsa dizini komple sil.
    - Son versiyonu yükle:http://www.uploadjockey.com/download/7568339/rkeyboard_p.arm_cracked-runliu.cab
    - Kie's Grey Carbon 2 WQVGA.cab kurulmalı. Son olarak Skin.ini ve TR.map var olan dosyalar üzerine yazılmalı.
    -http://rapid share.com/files/148757025/Kie_s_Grey_Carbon_2_WQVGA_Turkce_uyumlu_EXEN.zip.html dosyasında çıkan Kie's Grey Carbon 2 WQVGA.cab skin'inin kur.
    - Son olarak yine zipteki Skin.ini ve TR.map dosyalarını var olan dosyalar üzerine yazılmalı. Hangi dizilerde olduğu zip'teki okubeni.txt'de yazıyor.

quote:

Orjinalden alıntı: dataegemen

Hocam bunu yüklüyoruz ama rakam yazmak istediğimizde yani123 e basınca prg. çöküyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 29 Eylül 2008; 5:40:59 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Tai-chi

quote:

Orjinalden alıntı: horon

quote:

Evet yükledim.

Bende HI2 bugün yükledim. menüler dahada hızlı görünüyor.

ama modaco forumlarında alittle bit slower diyor HI1 ile karşılaştırıldığında. ve HI1 e göre gözle görülür bi probleminin çözülmedğinden bahsediyorlar genel olarak... en iyisi beklemek. şimdilik HI1 ile geotagging dışında bi problem yaşanmıyor..

• promox üstad özellikle recsco carbon skin keyboard süper.

teşekkürler..

•  SAMSUNG OMNIA SGH-i900 'Yapılandırma ve Yazılım Destek'

Not: Ctrl tuşu çalışmıyor. O kadar kusur kadı kızında da bulunur. Ama Onu da halledersen Tam 4x4'lük bir klavyemiz olur.

Halledip yenisini yayınlamanı sabırsızlıkla bekliyoruz......

Kolay Gelsin.....

• Arkadaslar yardim lütfen!!!

Problemler

1-No data programi kurdum ayarlardan wap mms gprs gibi secenekleri kapatinca wifi bagli olmasina rahmen internet tarayicim algilamiyor.Proxy ayarlarini ayarla falan gibi sacma bi mesaj cikiyor.Nodata yi kaldirip baglanti ayarlarindan ne secersem seciyim 3G devreye giriyor.Baglanti seceneklerinin altindada internet is wap güvenli wap secenekleri var baska bisey yok.Sadece wifi secemiyorum yani....

2-Türkce dil programini yükledim süper program ama program listemdeki diger tüm programlar görünmez oldu.Hic bir yerden ulasmak mümkün olmayinca sildim.silincede de tüm programlarin ayarlari degisti :(

3- Kamera acilista cok sik hata veriyor.Soft reset ve diger programlari kapiyorum bu defa da düzelmeyince hard reset atmak sorunda kaliyorum.
    Bu problemler ben program yüklerken nereye yükliyim diye sordugunda dahili hafizaya diyorum bundan kaynaklaniyor olabilir mi?

Yavas yavas kafami kizdirmaya basladi bu alet geri yollamayi düsünmeye basladim...

• Cez kardeş samsung-bresson-m8800 e biraz bakayim dedim, kesinlikle sen benden daha fazla bilgilisindir , bunun kablosuz bağlantı ozelligi var mı onu anlayamadım bunu acıklarsan sevınırım ....i900 almaya karar vermiştim sence farklilıkları 8mp olması hariç nelerdir...tesekkurler....
  • Sağol hocam :) CTRL tuşunu şimdi denedim çalışıyor, bir yanlışlık olmasın. Bir metni seçili duruma getirdim, ctrl yi tıkladım sonra c yi tıkladım, sonra boş bir alana getirdim cursor ü ctrl'yi tıkladım sonra v'yi tıkladım yapıştırdı. Zaten o tuşa hiç dokunmamıştım.

Saygılar...

quote:

Orjinalden alıntı: hoca953

Not: Ctrl tuşu çalışmıyor. O kadar kusur kadı kızında da bulunur. Ama Onu da halledersen Tam 4x4'lük bir klavyemiz olur.

Halledip yenisini yayınlamanı sabırsızlıkla bekliyoruz......

Kolay Gelsin.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 29 Eylül 2008; 17:03:23 >

• exen arkadasım calısman için tesekkürler ama ben programı kurup gerekenleri değiştirdim.program calıstı fakat ara ara kayboluyor ekran bos gözüküyor bosluga basınca yinede yazıyor:)) yani klavye görünmez oluyor .
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.