Şimdi Ara

SAMSUNG OMNIA SGH-i900 'Yapılandırma ve Yazılım Destek' (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.407
Cevap
31
Favori
1.997.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • biraz önce bende rom yükledim.zaten programda yazıyor ama tekrarda fayda var. ilk bağlantı için active sinc ve samsung modem yükledikten sonra omnia ile bilgisayar bağlantısını yapmayın.rom u açın.omnia yı kapatın.bağlantıyı yapın. omnia yı açın. start butonu gelicek.sadece ona basın bekleyin.6-7 dk.sürüyor.bitince bekleyin.omnia açılacak .restart yapıcak.sonrası ilk kurulum.volkano gayet net anlatmış.navigasyonun daha önceki aktivasyonu kaybolmuyor sadece kurulumu yapıyor.türkçeleştirmeyi yapıp keyfinize bakın.
  • sevgili dostlar merhaba..

Bende yeni sayılacak kadar omnia kullanıcısıyım.Bu arada 5 yıldır pda kullanıyorum; ancak omnia ya program yüüklemede oldukça zorlanıyorum.Zira omnia için verilen mesela coreplayer cihaza cab dosyası olarak atıldığında bile bir yükleme seceneği sunmuyor.Arkadaşlar nasıl yükleme yapıyorlar anlamadım bu flash 7 v.s içinde geçerli..İLgilenirseniz çok sevinirim..

sevgiler

saygılar
  • Port Create retry (7)
    Port Create retry (6)
    Port Create retry (5)
    Port Create retry (4)
    Port Create retry (3)
    Port Create retry (2)
    Port Create retry (1)
    Port Create retry (0)
    Download failed!!

banada bunu verdi.soft reset attım tekrar kurmaya çalıştım tekrar verdi şaka gibi...ne oluo ne yapmam gerekiyo arkadaşlar!

******* 1 saat sonra ********

6 kere port hatası olan setup denemesi yaptım ve hala kurabilmiş değilim.adam gibi birisi anlatana kadar da denemeyi düşünmüyorum şu saatten sonra.Ne activesync ne restart ne modem sürücüsü kaldı.hepsini her kombinasyonda denedim.port hatasını aşamadım." Cez " yapabildiyse yol gösterirse sevinirim ama insanlar ilgisiz topiğe....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OssyG -- 25 Eylül 2008; 23:57:11 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: saydina

sevgili dostlar merhaba..

Bende yeni sayılacak kadar omnia kullanıcısıyım.Bu arada 5 yıldır pda kullanıyorum; ancak omnia ya program yüüklemede oldukça zorlanıyorum.Zira omnia için verilen mesela coreplayer cihaza cab dosyası olarak atıldığında bile bir yükleme seceneği sunmuyor.Arkadaşlar nasıl yükleme yapıyorlar anlamadım bu flash 7 v.s içinde geçerli..İLgilenirseniz çok sevinirim..

sevgiler

saygılar

dosya gezginini kullanarak cab'i attığın foldera giriyorsun orda setup dosyası olarak duruyor tıklıyorsun otomatik olarak cab'in olduğu dizine kuruyor.nereye kurmak istiyosan cabi oraya taşıycaksın.yani setup işlemini telefonda yapıyosun.Ben şahsen bilgisayarımdan mobil aygıt'ı kullanarak bütün setupları atıyorum telefona sonra dosya yöneticisinden teker teker kuruyorum.

Bu arada port hatası almıştım ancak telefon hard resetli olarak açıldı tekrar yani çokta ciddi bi sorun teşkil etmiyo sanırım.tekrar deniycem firmwarre updatei

• quote:

Orjinalden alıntı: OssyG

Port Create retry (7)
    Port Create retry (6)
    Port Create retry (5)
    Port Create retry (4)
    Port Create retry (3)
    Port Create retry (2)
    Port Create retry (1)
    Port Create retry (0)
    Download failed!!

banada bunu verdi.soft reset attım tekrar kurmaya çalıştım tekrar verdi şaka gibi...ne oluo ne yapmam gerekiyo arkadaşlar!

******* 1 saat sonra ********

6 kere port hatası olan setup denemesi yaptım ve hala kurabilmiş değilim.adam gibi birisi anlatana kadar da denemeyi düşünmüyorum şu saatten sonra.Ne activesync ne restart ne modem sürücüsü kaldı.hepsini her kombinasyonda denedim.port hatasını aşamadım." Cez " yapabildiyse yol gösterirse sevinirim ama insanlar ilgisiz topiğe....

Sevgili ossy.

Ben bir şey yapmadım. Aynen çıktım. Programı kapattım. Soft reset attım. Makinada arama ekranına *#1234# yaz HI1 yazıyorsa sorun yok dostum. Sadece laptop da yada masaüstünde usb portları tanımıyor.Yani bende öyle oldu. Act sync programını kaldırdım. Tekrar kurdum. pc deki portun yerini değiştirdim. Tel buldu ve tanıdı. Ama arasıra yine bulamıyor. Tekrar port u değiştiriyorum. Benim yaptığım bu. Malesef bende başka bir çözüm bulamadım. Ama şimdilik bir sorun yok.Değiştir değiştir kullan yani.

• Evet şu an itibariyle hallettim sanırım.Modemi kurup laptopu restartlamak yetmiyor.Aygıt yöneticisi'nden samsungu bulup modem driverını göstererk setup yapmak gerekiyor.Port hatası böylece aşılıyor.

Saol Cez cevabın içni ancak hallettim telefonda pda da DXH1 şu an.Ancak türkçe dili kaybettim nası türkçe yapıcam?hard resetten sonraki setupta otomatik olarak kurmuyor dili.
  • bende ana konuda düzeltme yapmıştımki sorununu çözmüşsün.. Ağır nezle oldum topiğe bakamadım kusra bakmayın.
  • sorun değil ancak dediğim gibi türkçe dili kaybettim volcano.Windows içinde falan olabilirmi?ingilizce şu an alet
  • OssyG sen ilk mesajı güzelce okusaydın çok iyi olurdu gibime geliyor :) Halen ingilizce oldu bu falan diyorsun.

geçmiş olsun dileklerin içinde teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volcano2K -- 26 Eylül 2008; 1:55:56 >
  • ilk mesaj çok karmaşıklaştıda anca buldum hallettim programlarımı bile kurdum.teşekkür ederim emeğin için volcano eline gözüne sağlık geçmiş olsun acil şifaler ; mevsim değişimi herkes kendine dikkat etsin arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OssyG -- 26 Eylül 2008; 1:58:00 >
  • sevgili dostum oncelikle cevabiniz icin tesekkur ederim.Ancak sanirim ifade edemedim.Cab dosyasi olarak atilip dosya yoneticisinden kuruldugunu biliyorum.Fakar cab dosyasinin icindeki setup dostasi calisan yada cihaz icindw exe olan bir dosya degil.Yani uzeribe gelip tiklayinca eror veriyor.wm 6.1 icin denilen butun coee playerlari indirip denedim ama nafile.Simdi sende yuklu hic program yokmu diye dusunebilirsiniz cab olarak yukledigim sadece igo8 var. Umarim ifade edebilmisimdir.

sevgiler
  • benim yeni almış olduğum i900 ile şöyle bir sorunum var:
    cihaz gün içerisinde kendi kendine kapanıyor(tekrar açılmamak üzere)
    dikkat edebildiğim kadarıyla cihazı bir zemine bıraktığımda kapanması gibi bir durum var
    pil yuvasında veya cihazın kendi içinde bir temassızlık var diye düşünüyorum ama netleştirebilmiş değilim
    konu hakkında bilgisi olan veya benzer bir şikayet yaşayan var mıdır ?

tşk
  • saydina
    quote:

Fakar cab dosyasinin icindeki setup dostasi calisan yada cihaz icindw exe olan bir dosya degil.Yani uzeribe gelip tiklayinca eror veriyor.
    ben anlayamadım demek istediğini:(

obaran açılmamak üzere kapanıyor derken resetle açılıyor demek istedin sanırım.Bu ilk versiyonda olan genel bir problem ilk mesajda yazmıştım. Hatta şöyle diyim telefon dediğin gibi kapanınca başka bir telefondan kendini ara telefon çalıyormuş gibi uzun ses tonu duyacaksın ama telefon çalmıcak :) bu hatadan kurtulmak için yazılımı güncellemen gerekir.

dün iphone 3G çıktı arkadaşlar. 16 GBlık için 1400 gibi bir fiyat verildiğini duyunca çok güldüm. O özelliklerde bir telefona verilmeyecek bir para. iphoneu beklemeyip samsung omnia aldığım için çok memnunum. Bu sabah bir arkadaş ardı iphone alıcam ne diyorsun dedi. ayda 75 milyon sınırsız internet falan dedi.150 dk görüşme 150 sms bedava dedi. dünden bilgilendiğim için hemen açıkladım kandırmacayı;

sınırsız internet dediği aylık 3gb (bunu nasıl sınırsız diye nitelendirip kamuoyuna sunarlar anlamadım)
    150 dk. dediği turkcell içi görüşme.
    150 sms olayı dahada komik zaten geç türkcelli iseniz 3 mesajdan sonra bedava mı ne oluyor :)
    birde bu 75 dedikleri vergisiz hali 91 ytl tüm vergiler dahil birde türkcell dışı konuştun diyelim ayda 100 eder:)

ben gps için alıyorum diyince ağrıyan çatlıyan baıma ramen beni güldüren arkadaşıma teşekkür ettim. GPS yol iz bilmiyor sadece yerini gösteriyor, bir nokta olarak olan o.

yanlış anlaşılma olması iphone'u çok beyenmekteyim 1.generasyondanda kullanmış biriyim fakat o telefonun ederi 650 ytlden fazla değil.Şu sim kilidi olayı çözüldüğünde eşime alıyım diyordum o bile arada değişiriz ama falan dedi :)

samsunga bu telefonu bu fiyata sunduğu için teşekkür ederim. Umarım fiyatı yakın zamanda düşürmez. Zaten herkez iphone çıkınca düşer fiyat deniyordu bu iphone bu fiyatlarla çıkınca düşürmesi değil zam yapması gerekir :)

• volcano geçmiş olsun ), sayende ilk defa kullandığım bu tarz bi aleti çok sevdim...
    bi sorum olacak yanıtlarsan sevinirim; opera da birkaç sayfa açtıktan sonra opera 9.5.exe hatası diyo ve kapatıyo...bilgin yada bilgis olan var mı ???
  • rom uptade vista için olanı varmı
  • http://www.samsungmobile.com/promotion/omnia/index.jsp bu sitedehangisini seçeceğiz kafam iyice karıstı
  • Beyler beyler beyleeeer.

Acayip bişey bu alet ya.Gelen mesajı görüntüle dedikten sonra yazının üstüne bir çift tıklayın bakalım neler oluyo.Mesajı foto gibi büyütüp küçültüyorsunuz.
    Bayılıyorum bu cihaza.Hergün bişeyi çıkıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mmg55

http://www.samsungmobile.com/promotion/omnia/index.jsp bu sitedehangisini seçeceğiz kafam iyice karıstı

dostum orayı boşver volcano ilk sayfada linkini verdi en son firmware dosyasının onu indir, yukarıdaki linkini verdiğin siteden sadece vista kullanıyorsan vistayı seç ilk yerede singapur seç çıkan sayfadaki 1. ve 2. dosyayı indir ve kur 3.yü indirme onu 1.mesajdak linkten indir ve yükle firmware'yi.
  • ok saol
  • saydina quote:

Fakar cab dosyasinin icindeki setup dostasi calisan yada cihaz icindw exe olan bir dosya degil.Yani uzeribe gelip tiklayinca eror veriyor.ben anlayamadım demek istediğini:(

Sevgili dostum volcano.. Kusura bakmayın gece omniadan yazdım mesajı ondan bazı kelimeler yanlış çıkmış.Tekrarlıyım: Bir cab dosyasını-mesela core player- cihazın my storage bölümüne atıyorum.Daha sonra dosya gezgini vasıtasıyla ilgili yerde cab dosyasını buluyorum.Burada setup yazan bir dosya var ancak tıklayınca şu hatayı veriyor:core player ile ilişkilendirilen vir uygulamayok.Önce uygulamayı çalıştırın ardından bu dosyayı içinden açın.

İşte hata bu dostum bu sorunu bir çok programda yaşadım ve yaşıyorum..

sevgiler
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.