Şimdi Ara

SAMSUNG OMNIA SGH-i900 'Yapılandırma ve Yazılım Destek' (865. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.407
Cevap
31
Favori
1.997.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 863864865866867
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: canku96

quote:

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

quote:

Orijinalden alıntı: canku96

İyi günler,2yıldan daha fazla bir suredir samsung omnia sgh-i900 kullanıcısıyım,yasım daha genc oldugu ıcın meraklı oldugumu soyleyebılırım.top oynarken telefon cebımden dustu ve bi daha acılmadı.omnia yazısında takılıp kalıyor.sarja baglanmadan telefon oraya kadar bile gelemiyor.yardımlarınızı bekliyorum.saygılarımla...

içinden birşeyler hasar görmüştür bir telefoncuya gidip sıkıntısının ne olduğunu öğrenin bence çünkü fiziksel bir hasar almış ve yazılım ile düzeltilecek bir şey değildir büyük ihtimal ile siz biraz anlıyorsanız içini açıp bakın derim gözle görünür bir hata var mı diye yinede en iyi çözüm bir telefon tamircisine göstermeniz yönünde...

İci acık bir vaziyette su an.Anakartta gorunurde bi şey yok.Hard reset atamıyorum.Sunuda soylemeliyim telefon cimlerin ustune dustu yani pek fazla hasar aldıgını dusunmuyorum.

şimdi içi açık bir biçimde çalıştırabiliyor musunuz olmadı düzgün bir şekilde kapatıp tekrar deneyin olmaz ise bir telefoncuya götürün veya yeni bir anakart alın telefonunuza çünkü bir çip in sarsılması bile anakartın değişmesine neden oluyor
    hard reset olayına gelince telefonda yazılımsal sıkıntı yok pda yükleme kısmına geçmiyor sanırsam ara bağlantılar hasar görmüş boot bellek ile ilgili ve nasıl tamir edilebileceğini bilmiyorum daha önce kimsenin başına gelmedi konuyu takip ettiğim kadarı ile... yere düşme vakalarında genelde ekranın anakart ile bağlantıları kopuyordu oda basit bir kaynak ile halloluyordu seninkinde ise göze çarpan bir şey yoksa anakart üzerindeki çip lerden bazıları hasar görmüştür ki tek tek kontrol etmen lazım bu da imkansız bir şey özel aletlere falan ihtiyacın var
    telefonun içini görmeden diyebileceklerim bu kadar... tamir olarak sadece kasa parçalamayı, ana parçaları birleştirme dışında pek birşey bilmiyorum bende

• Cihazın içini açtım.Bataryasını çıkarıp yarım saat bekledim.en sonunda ''olmaz'' gözüyle baktığım telefon normal-sorunsuz açıldı.İlginize teşekkür ederim,benzer sorun yaşayan arkadaşlara çözüm konusunda bu deneyim yardımcı olur
  • şey zaten içini açıp düzgün bir şekilde toplayınca problem çözülüyor eğer olmaz ise de yüzde yüz anakartın değişmesi gerekiyor
    neyse geçmiş olsun allah uzun ömürler versin telefonunuza...
  • Teşekkürler,yaşımın daha 14 olması dolayısıyla montaj hatası yaptım sanırsam arama,aramayı sonlandırma ve trakpad tuşu çalısmıyor,yarın gündüz gözüyle tekrar açıcağım.tesekkür ederim....
  • wm 6.1 kurulu ve dili rusça olan telefonu, menü den ingilizceye çevirmek için hangi adımları izlemek gerekiyor. Rusça karakterler olduğu için satır ve şekil olarak tarif edebilir misiniz ?

Ek bilgi: Telefonda 16 gb lik hafıza kaybolmuş. (çok sık yaşanılan bir problem galiba ilk mesajda okuduğum kadarıyla).

Samsung servise gitmeden en güncel wm yüklemek ve bu kayıp hafızayı geri getirmek mümkün mü?
  • güncel rom veya custom rom yükleyerek sorunu kökten halletmiş olursunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EneSerhat

wm 6.1 kurulu ve dili rusça olan telefonu, menü den ingilizceye çevirmek için hangi adımları izlemek gerekiyor. Rusça karakterler olduğu için satır ve şekil olarak tarif edebilir misiniz ?

Ek bilgi: Telefonda 16 gb lik hafıza kaybolmuş. (çok sık yaşanılan bir problem galiba ilk mesajda okuduğum kadarıyla).

Samsung servise gitmeden en güncel wm yüklemek ve bu kayıp hafızayı geri getirmek mümkün mü?

http://gss.gs/8u3 türkçeleştirme inen dosyayı direk telefon hafızasına at dosya yöneticisinden kur
    http://gss.gs/uIC my storage için çözüm
    ama kablon varsa rom at derim en baştan nette gayet güzel videolu anlatımları mevcut

• quote:

quote:

wm 6.1 kurulu ve dili rusça olan telefonu, menü den ingilizceye çevirmek için hangi adımları izlemek gerekiyor. Rusça karakterler olduğu için satır ve şekil olarak tarif edebilir misiniz ?

http://gss.gs/8u3 türkçeleştirme inen dosyayı direk telefon hafızasına at dosya yöneticisinden kur
    ama kablon varsa rom at derim en baştan nette gayet güzel videolu anlatımları mevcut

Çok teşekkürler, yalnız telefon rusça olduğu için dosya yöneticisinin simgesini veya hangi menünün altında olduğunu da söyleyebilir misiniz?

• quote:

quote:

quote:

Çok teşekkürler, yalnız telefon rusça olduğu için dosya yöneticisinin simgesini veya hangi menünün altında olduğunu da söyleyebilir misiniz?

sağ altta programs olmalı oraya girince yukardan aşağı doğru inin klasör içine doğru bakan büyüteçli şey dosya yöneticisi oradan lang mui tur klasör klasör gezip bulursunuz baya zor oldu benim içinde netten inceleme videolarını seyrettim nerede olduğunu hatırlamak için

• quote:

quote:

quote:

quote:

sağ altta programs olmalı oraya girince yukardan aşağı doğru inin klasör içine doğru bakan büyüteçli şey dosya yöneticisi oradan lang mui tur klasör klasör gezip bulursunuz baya zor oldu benim içinde netten inceleme videolarını seyrettim nerede olduğunu hatırlamak için

Tarifiniz ile dosya yöneticisini de bulup o dosyayı çalıştırdım.
    Ama Rusça yazıların olduğu beyaz bir ekran geldi, ekranda hiç bir tuş yok. Sadece sağ üstte ok tuşu var, ona basınca da çıkıyor.
    Telefonu kapatıp açtım tekrar denedim. Yükleme barına benzer bir ekran çıkıyor ama başlamadan yine o beyaz ekrana geçiyor.

Bu arada telefon açılırken ve kapanırken siyah ekranda turuncu kare içinde "Orange" yazısı beliriyor. Bu nokia e 72 lerde olan Turkcell yazılımı gibi birşey galiba

Sizin daha fazla vaktinizi almayayım. Teşekkürler.

Turkcell internet ayarlarını gönderebilseydi, (cihaz uzaktan yardım alımını destekelemiyor mesajı geldi.) Rusça olarak kullanıcaktık. Malesef kullanamıyacaz.

Tekrar teşekkürler.

• quote:

Tarifiniz ile dosya yöneticisini de bulup o dosyayı çalıştırdım.
    Ama Rusça yazıların olduğu beyaz bir ekran geldi, ekranda hiç bir tuş yok. Sadece sağ üstte ok tuşu var, ona basınca da çıkıyor.
    Telefonu kapatıp açtım tekrar denedim. Yükleme barına benzer bir ekran çıkıyor ama başlamadan yine o beyaz ekrana geçiyor.

Bu arada telefon açılırken ve kapanırken siyah ekranda turuncu kare içinde "Orange" yazısı beliriyor. Bu nokia e 72 lerde olan Turkcell yazılımı gibi birşey galiba

Sizin daha fazla vaktinizi almayayım. Teşekkürler.

Turkcell internet ayarlarını gönderebilseydi, (cihaz uzaktan yardım alımını destekelemiyor mesajı geldi.) Rusça olarak kullanıcaktık. Malesef kullanamıyacaz.

Tekrar teşekkürler.

Kurulum sırası:
    1_ctrlpda.com I900_FIX.cab
    2_CTRLPDA_LANG_EYRON.cab
    3_CTRLPDA_LANG_MUItur.cab
    zip den üç tane dosya çıkacak içindekileri yukardaki sıraya göre yükle hallolması lazım
    linkhttp://gss.gs/5SF
    bu da olmaz ise en iyisi rom yüklemek en baştan custom olanlardan
    i900 omnia rom yaz birçok yerde bulursun çünkü en çok rom yazılan 3 4 tel den biridir omnia...
    iyi forumlar...

alıntı yapılan yer
    http://www.ctrlpda.com/showthread.php?50485-FINAL-Samsung-Omnia-i900-T%C3%BCrk%C3%A7e-Dil-Paketi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Led Zeppelin -- 19 Haziran 2012; 3:25:02 >

• Mrb.16gb lık winmob 6.1 işl.sist. i900 ün hafızasını bilgisarlardaki gibi c ve d olarak 2 ye bölmek mümkün değilmi..
  • Eski telefonum 5800 yıkanınca sizlere ömür ne alayım ne alayım derken nette Omnia i 900'ü gördüm.Dedim benim telefonum bu,taa ki bu başlığı bulana kadar Başlık sahibini ayakta alkışlıyorum.Müthiş faydalı,ayrıntılı bir başlık (Hepsini okuyamasamda ilk sayfa yeterli..) Tebrik ederim.. Ancak bu başlık beni telefondan soğutu verdi.Açılış evresi ne öyle...? bir dünya ayar vs.. Birde telefonu spot yada pasaport onaylı (sıfır orjinal bulma olasılığı?) vs aldığımızı düşünürsek yandık demektir Görüntülü konuşma,wi-fi vs istiyorum,herşeye rağmen bu telefon alınır diyormusunuz? 250 TL bu telefon için uygun mu? yoksa sakın alma başın çok ağrır mı diyorsunuz? Yardımcı olabilirseniz sevinirim..

• quote:

Orijinalden alıntı: RS182

Eski telefonum 5800 yıkanınca sizlere ömür ne alayım ne alayım derken nette Omnia i 900'ü gördüm.Dedim benim telefonum bu,taa ki bu başlığı bulana kadar Başlık sahibini ayakta alkışlıyorum.Müthiş faydalı,ayrıntılı bir başlık (Hepsini okuyamasamda ilk sayfa yeterli..) Tebrik ederim.. Ancak bu başlık beni telefondan soğutu verdi.Açılış evresi ne öyle...? bir dünya ayar vs.. Birde telefonu spot yada pasaport onaylı (sıfır orjinal bulma olasılığı?) vs aldığımızı düşünürsek yandık demektir Görüntülü konuşma,wi-fi vs istiyorum,herşeye rağmen bu telefon alınır diyormusunuz? 250 TL bu telefon için uygun mu? yoksa sakın alma başın çok ağrır mı diyorsunuz? Yardımcı olabilirseniz sevinirim..

Yaklaşık 2 yıllık bir Omnia i900 kullanıcısı olarak şunları söyleyebilirim sana. 5800 kadar büyük tuş ları yada kullanım rahatlığı yakalayamayabilirsin. O ilk sayfadaki ayarlar kısmı istersen yapacağın uygulamalar. Yani sesle ilgili. Senin alacağın sanırım GG üzerinden spot satış yapan yerlerden. Bende öyle almıştım çünkü :) kapanma olasılığı düşük ama telefoncular bu durumda sağlam bir imei ile sorunu hallediyor. şarj süresi 2 ila 5 gün arasında gider kullanışlı sevimli bir telefon özellikle wm6,5 kurulu gelirse windowsu sonuna kadar kullanmış. Bir süre sonra telefonun yazılımını beğenmeyip rom atmak isteyebilirsin daha fazla ana hafıza ve değişik uygulamalar ana menü ve menüde görsel değişiklikler, bu esnada romlar devreye giriyor. Ben aldığımın ilk haftası rom atmaya çabalarken telefonu uçurmuştum :) şimdi haftada bir değiştiriyorum. Sçana tavsiyem öyle bir şey yaparsan XP kurulu bir bilgisayarda yap sıfır riskli :) Ayrıca kamerası oldukça iyi. Sesi oldukça iyi 250 liraya her türlü gideri var. GPS olsun kamera olsun windows uygulamaları olsun. Hala kullanılabilecek bir telefon.

• quote:

Orijinalden alıntı: bayfresh
    Senin alacağın sanırım GG üzerinden spot satış yapan yerlerden. Bende öyle almıştım çünkü :) kapanma olasılığı düşük ama telefoncular bu durumda sağlam bir imei ile sorunu hallediyor.

şarj süresi 2 ila 5 gün arasında gider kullanışlı sevimli bir telefon özellikle wm6,5 kurulu gelirse windowsu sonuna kadar kullanmış. Bir süre sonra telefonun yazılımını beğenmeyip rom atmak isteyebilirsin daha fazla ana hafıza ve değişik uygulamalar ana menü ve menüde görsel değişiklikler, bu esnada romlar devreye giriyor. Ben aldığımın ilk haftası rom atmaya çabalarken telefonu uçurmuştum :) şimdi haftada bir değiştiriyorum. Sçana tavsiyem öyle bir şey yaparsan XP kurulu bir bilgisayarda yap sıfır riskli :) Ayrıca kamerası oldukça iyi. Sesi oldukça iyi 250 liraya her türlü gideri var. GPS olsun kamera olsun windows uygulamaları olsun. Hala kullanılabilecek bir telefon.

Aynen öyle GG de buldum.nete çok girerim telefondan,bu tür spot telefonlar nette girince kitlenip kapanıyorlar verdiğiniz parada uçuyor deniliyor,doğru mu?Kapanırsa en kötü benim sizlere ömür 5800'ın imei'sini aktarma şansımız ve başarımız ne olur? Bi de bu devirde xp yüklü bilgisayarı nerde bulacağız Bir kaç sorum olacak buraya yazmayayım pm atıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: RS182

quote:

Orijinalden alıntı: bayfresh
    Senin alacağın sanırım GG üzerinden spot satış yapan yerlerden. Bende öyle almıştım çünkü :) kapanma olasılığı düşük ama telefoncular bu durumda sağlam bir imei ile sorunu hallediyor.

şarj süresi 2 ila 5 gün arasında gider kullanışlı sevimli bir telefon özellikle wm6,5 kurulu gelirse windowsu sonuna kadar kullanmış. Bir süre sonra telefonun yazılımını beğenmeyip rom atmak isteyebilirsin daha fazla ana hafıza ve değişik uygulamalar ana menü ve menüde görsel değişiklikler, bu esnada romlar devreye giriyor. Ben aldığımın ilk haftası rom atmaya çabalarken telefonu uçurmuştum :) şimdi haftada bir değiştiriyorum. Sçana tavsiyem öyle bir şey yaparsan XP kurulu bir bilgisayarda yap sıfır riskli :) Ayrıca kamerası oldukça iyi. Sesi oldukça iyi 250 liraya her türlü gideri var. GPS olsun kamera olsun windows uygulamaları olsun. Hala kullanılabilecek bir telefon.

Aynen öyle GG de buldum.nete çok girerim telefondan,bu tür spot telefonlar nette girince kitlenip kapanıyorlar verdiğiniz parada uçuyor deniliyor,doğru mu?Kapanırsa en kötü benim sizlere ömür 5800'ın imei'sini aktarma şansımız ve başarımız ne olur? Bi de bu devirde xp yüklü bilgisayarı nerde bulacağız Bir kaç sorum olacak buraya yazmayayım pm atıyorum

Pm cevaplandı :)

• Tlf nu ya tırnak ıle veya kalem ıle kullanabılmenız bu zamanda buyuk 1 eksi sayılır. Ama bu da artık sorun olmaz cunkı kalem ıle kullanılan galaxy note var ve arkası da geliyor. En buyuk sıkıntı ekran hassaslıgı cabuk bozuluyor bulursanız sayet 2/3. Adet alın atın 1 koseye

• bu sanırım birazda şans işi ben alalı iki yıl kadar oldu. hala üzerindeki orjinal dokunmatik paneli. oldukçada hassas. Şansıma sanırım omniatürk sitesinde bir çok arkadaş hassasiyet konusunda şikayetçiydi.
  • Slm arkadailar hocalar ustalar i900 omnia windows işletım sistemli bi telefon aldım . Hattımı taktığımda phone off telefon kapalı diyor uçak modunda çalısıyor yeni rom yükledim olmadı bazen hat geliyor bazen hemen gidiyor bu sorunuma ne gibi bi cözüm bulunabıılır birde ekranın renkleri soluk renkler bozuk o neden oluyor onu bılmıyorum beyaz ekranda renkler sorunsuz ama bilmiyorum dokunmatikte saglam calısıyor simdiden yardımlarınız için tesekkur ederim ...
  • yeni rom yuklemelisiniz o zaman renkler düzelir hat görmemek ise tamamen radyo modem ucmus yeni rom yükleyin muhtemelen düzelir düzeltmesse bu durumda tlf uyar göstermenizde yarar var

• 
Sayfa: önceki 863864865866867
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.