Şimdi Ara

HIS'in Radeon HD 4670 IceQ modeli mercek altında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
4.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sadece AMD-ATi tabanlı ekran kartları hazırlayan HIS'ın yüksek performans meraklılarını hedef alan ICEQ serisi, hemen her yeni jenerasyonda merak uyandırmayı başarmıştır. Firma yüksek satış rakamlarınıa ulaşan Radeon HD 4850 için geliştirdiği özel soğutuculu modellerden sonra benzer bir adımı ATi'nin en yeni modeli olan Radeon HD 4670 için de attı.

Daha önceki haberlerimizde ilk detaylarını verdiğimiz Radeon HD 4670 IceQ modeliyle HIS kulvarında iddialı olmayı hedefliyor. Özellikle soğutucusu ile referans tasarımdan ayrılan yeni model 55nm üretim teknolojisi ile hazırlanan RV730XT gpu'sunu kullanıyor ve 512MB GDDR3 bellek ile geliyor.

Çift slot tasarıma sahip olan kart, 128-bit bellek veri yolu desteğine sahip. 320x paralel işlem birimiyle gelen DirectX 10.1 destekli kart Unified Video Decoder 2 teknolojisi ile yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma yaparken Crossfire-X desteği ile çoklu kart kurulumlarına olanak tanıyabiliyor.

Grafik işlemcisi 750MHz, bellekleri ise 2000MHz'de görev yapan HIS H4670 IceQ'nun referans tasarımın aksine daha serin çalıştığı ifade ediliyor. Çift DVI ve HDTV destekli tv çıkışlarına sahip olan kart ülkemiz kullanıcılarının da beğenisine sunulacak.

• emeğin için teşekkürler fx57
  • yaa bu kartlarınıceq cıksa ne olacak ki!!! 4870 olsa süper olurdu
  • Türkiyeye ne zaman gelir acaba ?
  • hocam kartın oc performansı bildiğim kadarıyla yok en azından powercolorun modelinde öyleydi genede vmod filan biraz zorlarsak 3850 ye kafa kafaya gider şimdide gidio ama o zman rahat gider
  • Benim x1600 pro iceq ile aynı görünümde
  • video incelemesini bekliyoruz
  • hd 4850 ıceq dan dahamı iyi bu ekran kartı ya anlayamadım??!!
  • yaw 4 yıl önce 9800 proyla kullanıyodum bu fanı o kadarda iyi soğutmuyodu
  • Fiyat ne olcak? 99$ civarı iyidir bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tmert0

hd 4850 ıceq dan dahamı iyi bu ekran kartı ya anlayamadım??!!

Dostum bu kart 4670 4870 değil.
    His firmasını anlamak mümkün değil. Şu kıytırık 4670'e iceQ yapıyorlar 4870'e yapmıyorlar.
  • 4850 IceQ modelinde 4 pinli fan vardı bu da fana kontrol edebileceğimiz anlamına geliyor. Bu modelde 2 pin giriş kullanmışlar yani fan sürekli %100 devirde olacak anlamına geliyor

4850 IceQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Slayer_ -- 21 Eylül 2008; 1:00:24 >
  • His çok yanlış yapıyor bence. 4670 in IceQ modelini bekleyen duymadım. 4870 için ise çoğu kişi IceQ yu bekliordu fakat çıkartmayacağını duyurdu. His 4870'e yapılması gereken IceQ 4670'e yapılmış. 6 ile 8'i mi karıştırdı acaba.
  • 4870e bile gelmedi 4670 e geldi şu işe bak
  • Türkiye ne zaman Gelecek Piyasa?
  • Piyasaya ne zaman gelicek?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Slayer_

4850 IceQ modelinde 4 pinli fan vardı bu da fana kontrol edebileceğimiz anlamına geliyor. Bu modelde 2 pin giriş kullanmışlar yani fan sürekli %100 devirde olacak anlamına geliyor

4850 IceQ

+1

Dikkat edilmesi gereken bir nokta!

• bu kart nvidia'nın 8x serisinden hangisine denk düşer??? performans anlamında??? benim tahminim 320MB 8800GTS diye düşünüyorum ama yanılıyormuyum???
  • quote:

Orjinalden alıntı: WinteR

Fiyat ne olcak? 99$ civarı iyidir bence.

Hocam 99$ dan girerse 3850 tercih etmek daha mantıklı olur. Gördüğüm bütün testlerde 3850>4670
  • quote:

Orjinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

Orjinalden alıntı: WinteR

Fiyat ne olcak? 99$ civarı iyidir bence.

Hocam 99$ dan girerse 3850 tercih etmek daha mantıklı olur. Gördüğüm bütün testlerde 3850>4670

+1
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.