Şimdi Ara

CANON POWERSHOT SX1 IS ve SX10 IS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.156
Cevap
5
Favori
99.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Canon CMOS sensörlü,POWERSHOT SX1 IS ve SX10 IS adında, süperzoom 28-560mm,10 mp 2 modelini duyurdu.Burada ilginç olan fotoğraf makinasında CMOS sensörü ilk kez kullanıyor olması...Bu konudaki görüşlerimizi burada bildirelim...

• Cmos sensörlü olan "SX1 IS" diğeri CCD ayrıca "SX1 IS" "1920 x 1080 (HD) @ 1080p" oranında video çekiyor onun dışında çoğu özellikleri aynı farklı özellikleri ise şunlar

Continuous shooting

SX1 IS: Approx. 4.0 fps until card fills

SX10 IS: Approx. 1.4 fps until card fills

Viewfinder

SX1 IS:
    • EVF (0.40" type)
    • 148,000 pixels

SX10 IS:
    • EVF (0.44" type)
    • 235,000 pixels

LCD monitor

SX1 IS:
    • Vari-angle 2.8" TFT
    • 230,000 pixels
    • Adjustable Brightness
    • 100% Coverage

SX10 IS:
    • Vari-angle 2.5" TFT
    • 230,000 pixels
    • Adjustable Brightness
    • 100% Coverage

Connectivity

SX1 IS:
    • HDMI Mini Connector
    • USB Hi-Speed
    • AV out

SX10 IS:
    • USB Hi-Speed
    • AV out

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kevin Flynn -- 19 Eylül 2008; 12:30:20 >

• Yeni başlığımız hayırlı olsun . önümüzdeki günlerin en çok ses getirecek makinesiyle tanıştık CANON SX1 IS , farkı ne? en önemli özelliği tamamen yüksek çözünürlüklü video çekebiliyor teknik tabiryle 1080p bu bir ilk . sanyonun böyle modelleri var sadece; ama onlar da video kamera .ikinci en önemli özellik 20x yakınlaştırma ;bu boyutta bir makine için harika .ve son olarak cmos sensör .bakalım ne kadar yakışmış bu makineye; örnek fotolar geldikçe göreceğiz ben bu makine için CANON'UN DİGİTAL CANAVARI diyorum şimdilik ama özellikle olympus 570 uz serisinden nasıl bir yanıt gelecek onu merak ediyorum:) 30x optik ve 1080p olabilir mi acaba:)panasonice gelince olympusdan daha çok tutulduğu bir gerçek bakalım o bu yarışta nasıl bir karşılıkla hamleye geçecek

• SX10 IS Örnek Resimler.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.usa.canon.com/app/images/PowerShot_2008/PS_SX10/sampleimg/sampleimg_1.jpg

Shooting Mode: Aperture-Priority AE
    Tv (Shutter Speed):1/640
    Aperture Value (Av):4.5
    Metering Mode:Evaluative
    Exposure Compensation:-1/3
    ISO Speed:80
    Lens:5.0-100.0mm
    Focal Length:5.0mm
    Digital Zoom:None
    Image Stabilizer:On
    Image Size:3648 x 2736
    Image Quality:SuperFine
    Flash:Off
    White Balance:Auto
    AF mode:Single AF
    Parameters:Contrast: Normal
    Sharpness: Normal
    Color Saturation: Normal
    File Size:4014KB
    Drive Mode:Single-frame shooting

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.usa.canon.com/app/images/PowerShot_2008/PS_SX10/sampleimg/sampleimg_2.jpg

Shooting Mode:Aperture-Priority AE
    Tv (Shutter Speed):1/60
    Aperture Value (Av):4.0
    Metering Mode:Evaluative
    Exposure Compensation:0
    Focal Length:9.9mm
    AF mode:Single AF
    File Size:4299KB

http://www.usa.canon.com/app/images/PowerShot_2008/PS_SX10/sampleimg/sampleimg_3.jpg

Shooting Mode:Aperture-Priority AE
    Tv (Shutter Speed):1/25
    Aperture Value (Av):4.5
    Metering Mode:Spot
    Exposure Compensation:0
    Focal Length:19.2mm
    AF mode:Continuous AF
    File Size:3461KB

Kaynakwww.usa.canon.com

http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelInfoAct&fcategoryid=144&modelid=17630#ModelFeaturesAct

• vay vay vayyyy...20x optic sx10is haa..yaw tamda yeni SX100IS almıştım neyse fiyatının düşmesini bekleriz bu arada...
  • sx1 ve sx10 arasında galiba sadece ekran, vizör ve sensör tipi farklılıkları var..

Sx1 e ait sample bulamadım, bulabilen varsa koyarsa sevinirim..
  • @atalayalper altta 7 tane var şimdilik bunlarla idare edelim.

http://web.canon.jp/imaging/dcp/pssx1is/samples/IMG_1088.JPG

Shooting Mode: Av
    Shutter Speed: 1/100 sec.
    Aperture Value: f/4.0
    ISO Speed: 80
    Exp. Compensation: +1/3
    White Balance: Auto

-------------------------------------------------------------------------------------------------

http://web.canon.jp/imaging/dcp/pssx1is/samples/IMG_1166.JPG

Shutter Speed: 1/60 sec.
    Exp. Compensation: 0

-------------------------------------------------------------------------------------------------

http://web.canon.jp/imaging/dcp/pssx1is/samples/IMG_1007.JPG

Shooting Mode: AV
    Shutter Speed: 1/25 sec.
    Aperture Value: f/4.5

http://web.canon.jp/imaging/dcp/pssx1is/samples/IMG_1080.JPG

Shutter Speed: 1/1250 sec.
    Exp. Compensation: -2/3

http://web.canon.jp/imaging/dcp/pssx1is/samples/IMG_1085.JPG

Shutter Speed: 1/1000 sec.
    Exp. Compensation: -1/3

http://web.canon.jp/imaging/dcp/pssx1is/samples/IMG_1105.JPG

Shutter Speed: 1/20 sec.
    Aperture Value: f/5.7

http://web.canon.jp/imaging/dcp/pssx1is/samples/IMG_1208.JPG

Shutter Speed: 1/20 sec.
    Aperture Value: f/5.6
    Exp. Compensation: -2/3

Kaynak:http://web.canon.jp

http://web.canon.jp/imaging/dcp/pssx1is/samples.html

• selamlar
    ben s5 almayı dusunurken sımdı de bu makınayı gordum 2 gun once acaba ne zaman pıyasaya cıkar bu makına cıkınca hemen almayı dusunuyorum
  • [font="Arial"]tam niyeti eos 450 ile bozmuşken bugün bu makinanın haberiyle yeniden aklım karıştı.
    Slr makinalar iyi hoş ama kitle gelen lensler hem yeterli değil hem de ayrı satılanlar kadar kaliteli değil.
    İyi bir takım düzmek için -benim açımdan- bir ultra geniş açı zoom lens ve bir de telezoom (70-300 mesela)
    lazım.
    O zaman da maliyet boyumu çok aşıyor. Geçenlerde B&H den böyle bir set toplasam ne tutar dedim; 1700- 1800$ tutuyor. Bu daha ABD fiyatları bir de burayı düşünün.
    Ben iyi fotoğraflar çekmek isteyen bir amatörüm.Temel fotoğrafçılık eğitimi aldım. Yarışma ve sergilere katıldım. Digital öncesi son makinem EOS 50 +28-80mm zoom idi. Sonra powershot S2 IS aldım ve halen onu kullanıyorum. Bir yandan da artık bu makineyi bırakmayı düşünürken canon un SLR benzeri makineler konusunda niye biraz geri kalır gibi olduğunu düşünüyordum.
    SX1 le gelen CMOS sensor, 20 optik zoom Full HD video gerçekten çok cazip geldi. Artı objektifin geniş açılı olması , F2.8 olması da diğer cazip noktalar.
    Ben sizlerin görüşlerini almak isterim
    Saygılarımla

• yeni çıkan canonlar 35 MP/cm² pixel density
    casionun son ultra zoomu 32 MP/cm² pixel density
    fz 28 36 MP/cm² pixel density

aralarında çok fark yok... yalnız canon da digic 4 ne getirir götürür onu bilemem... bir de canon makine yine boyut itibari ile büyük gibi duruyor... bana kalırsa aralarında uçurum yok hepsi denk sayılır...

ama geniş açıyı bir kenara bırakırsak
    Casio Exilim Pro EX-F1 16 MP/cm² pixel density değeri ile şu an alınabilecek en iyi seçimlerden birisi diyebilirim...
  • canon bu arada 2 kompakt duyurdu.

canon ixus 870 ve 980 ıs

980ıs 14.7 mpx şimdilik klasmanda liderliği kapdı
  • Arkadaşlar tam Panasonic FZ28'i alıyordumki SX1 IS ve SX10 IS'i görünce afalladım kaldım...SX1 IS de FULL HD video çekimi ve 20xoptik, 28-560mm daha da geliştirilmiş ultrazoom objektif,Ultrasessiz zoom motoru,saniyede 4 kare seri çekim,1/2.33 CMOS sensör,CD kalitesinde stereo ses kaydı ve yeni DİGİC 4 işlemci...Ne derece görüntü kalitesini arttırmışlar önümüzdeki günlerde hep beraber göreceğiz...Medya CANON PHOTOKİNA 2008 ÖNCESİ POWERSHOT baskını yaptı diye vermiş...SX1 IS modeli Panasonic'in 3 seneye yakın bir zamandır çıkartmadığı FZ60 bu dercesine...Canonunda süperzoom arenasına çıkmasıyla artık süperzum kameralar bitti Micro4/3 dönemi başlıyor diyenlere Canon hayır bitmedi rekabet yeni başlıyor dedi...Hadi hayırlısı bizim gibi zoomsever fotoğrafçılara şimdilik günü kurtardık...Umarım diğer markalarda cevap vererek bu klas makinaları hep canlı tutarlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alperkon -- 19 Eylül 2008; 22:07:25 >
  • Yeni makinanın mevcut S5 e göre artılarını arkadaşlar zaten saymış. Fiziksel olarak s5 ten pek farkı yok. Süperzoom sınıfına getirisi ise bence öyle abartılacak kadar değil. Nedeni lensin 28-560 aralığında olması. Zoom isteği yakınlaşma isteği anlamına geliyor ki bu durumda S5 in uzandığı 432 mm ye ilavesi 100 mm den biraz fazla.
    Yani s5 12 zoom değerine katkısı yürek hoplatmıyor. Ha 36-720 mm olsa iş başka Yakınlaştıkça düşen görüntü kalitesi de cabası. Ama şu tarafı güzel: 28 mm den başladığı için s5 te bazen çok aranan geniş açı foto ihtiyacını bu defa karşılamış.
    Bir diğer cezbedici değişiklik de full hd video çekimi : Şimdi makinaya talip olavak kaç kişide 1920*1080 görüntü verecek panel tv var? Bu makinanın çektiği videonun keyfine ancak sözkonusu panele sahip kişiler varacaktır. Olsun hd çekeyim ilerde nasılsa izletecek panelim olur diyene sözüm yok videoyu saklasın zamanı gelince baksın ya da makinanın devasa :) ekranından izlesin. Bilgisayarından izleme yoluna da gidebilir. Benim şahsen bahsi gecen değerlerde görüntü alabileceğim televizyonum olmadığından makina elimde şimdi olsa % 80 vga çekmeye devam ederim. Kaldı ki video hd olunca kaliteli olacak diye birşey de yok. Saniyede işlenen veri miktarı da ziyadesiyle önemli. Görüntü çamur gibi ise hd çekmenin bir de oluşan dosyalara depolayacak yer aramanı bir anlamı da yok. Canonun video dosyalarının iriliğini kullanıcılar ve inceleyenler bilir.
    Yeni like makina alacklar için güzel haber ama halihazırda s5 kullananlar için çok da heyecan verici bir makina değil.
    Sensör de cmos a geçmişler ama max perde süresi hala 15 sn Fiyatı da giriş sınıfı bir DSLR kadar olacaktır.
    Kalsın. Ben almıyim.

Düzeltme : Yazım hatası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shimoda -- 20 Eylül 2008; 0:30:32 >

• Sugarboy bir makinanın alınıp alınmamasında santimetrekareye düşen piksel yoğunluğu tek başına kriter olamaz gibi geliyor bana...
    quote:

Orjinalden alıntı: sugarboy

yeni çıkan canonlar 35 MP/cm² pixel density

aralarında çok fark yok... yalnız canon da digic 4 ne getirir götürür onu bilemem... bir de canon makine yine boyut itibari ile büyük gibi duruyor... bana kalırsa aralarında uçurum yok hepsi denk sayılır...

Casio Exilim Pro EX-F1 16 MP/cm² pixel density değeri ile şu an alınabilecek en iyi seçimlerden birisi diyebilirim...

• herkese merhabalar..
    fotoğrafçılık konusunda deneyimsizim , bi süredir bu sınıfta bi makinayı bende arıyodum , diğer özelliklerinden ziyade "fullhd" etiketiyle ilgili bir sorum olacaktı arkadaşlara . SX1 IS maksimum kaç gb lik kartla çalışabilecek, malum fullhd dediğimiz görüntü çok yer tutacaktır _? ve video çekim süre sınırlaması olacakmı _?
  • elbette kriter değil önemli olan sizin hangi özellikleri ön planda tuttuğunuzdur... yalnız fotoğraf kalitesi için santimetrekareye düşen piksel yoğunluğu çok önemlidir... zaten fotoğraf makinesini niye alıyorsunuz iyi fotoğraf çekmek için yoksa cep telefonu ile de çekim yapabilirsiniz bir sürü özellik onda da var...

quote:

Orjinalden alıntı: Alperkon

Sugarboy bir makinanın alınıp alınmamasında santimetrekareye düşen piksel yoğunluğu tek başına kriter olamaz gibi geliyor bana...
    quote:

• tekbaşına kriter olmaya bilir ama en önemli kiriterlerin başında geliyo. yoksa kumlanma ister istemez hat safhaya çıkıyo.sensör boyutu belkide slr-like ile dslr leri ayıran en önemli özellik
    quote:

Orjinalden alıntı: Alperkon

Sugarboy bir makinanın alınıp alınmamasında santimetrekareye düşen piksel yoğunluğu tek başına kriter olamaz gibi geliyor bana...
    quote:

• sanki biraz renk sapması var.ancak o sensöre rağmen çok ii fotolar.cmos sensör olmasının avantajı gibi geldi.
  • panasonic slr-like de sadece olympus değil diğer tüm modellerin önünde oldu.dolayısı ile bende canona vereceği cevabı bekliyorum.olympustan bence şimdilik bişe beklememek lazım.zaten 565uz u duyuralı 1 ay falan oldu.ve 570uz dan pek farklı değil.belki fujifilm bir atak yapabilir.uzun zamandır sesi soluğu çıkmıyor.
  • sx1 modelinin yüz tanıma sistemi diğer makinalara göre daha gelişmiş gözüküyor. Yüzün yandan gözükmesi bile yüzü tanıma için yeterli gözüküyor.

aşağıdaki canon un sitesinde daha ayrıntısı var.

http://web.canon.jp/imaging/dcp/pssx1is/index.html
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.