Şimdi Ara

AMD'nin Fusion atağı - Hedef: Daha yüksek oyun performansı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AMD'den Fusion atağı. Daha önceki pek çok haberimizde de belirttiğimiz üzere firma yaklaşık iki yıldır işlemci ve gpu'nun tek çatı altında buluşturulacağı Fusion teknolojisi üzerinde çalışıyor. AMD, 2009 sonu veya 2010 için Fusion çalışmalarına devam ederken öte taraftan firmanın bir başka Fusion çalışması hakkında somut detaylar ortaya çıkmaya başladı.

AMD mevcut masüstü platformunun oyunlardaki performansını geliştirilebilmek için Fusion for Gaming isimli yeni bir uygulama geliştirdi. Daha yüksek performans elde edilmesi için farklı optimizasyonlar yapılabilmesine olanak tanıyan uygulama Asus, Biostar, Foxconn, Gigabyte ve MSI gibi üreticilerin soket AM2+ formundaki anakartlarıyla da test edildi.

Arka planda çalışan uygulamaları geçici olarak kapatarak oyunlarda daha yüksek perfrmans elde edilmesini hedefleyen ayrıca kullanıcı tabanlı optimizasyona da olanak tanıyan uygulamayı indirmek için; http://ati.amd.com/online/fusion/index.html

• Biraz fazla büyük Çalışan uygulamaları kapattıktan sonra oyundan çıkarsak ne olacak? Hangi uygulamaları kapatacak bir de o var...

Bir şeyler yapmaya çalışıyor AMD
  • Haber için teşekkürler
  • haber icin tesekkürler...
  • İlginç,karışık

Haberr için teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Z-DGİ

İlginç,karışık

Ama bana mantıklı geldi, PC çok kasarsa bende görev yöneticisinden kapatırım gereksiz gördüğüm bazı uygulama ve servisleri
  • Çıksın bakalım bekliyoruz.
    The future is fusion, an its only from AMD
  • quote:

Orjinalden alıntı: polatyy

quote:

İlginç,karışık

Ama bana mantıklı geldi, PC çok kasarsa bende görev yöneticisinden kapatırım gereksiz gördüğüm bazı uygulama ve servisleri

Mantıklı > Son olarak İlginç,karışık,mantıklı
  • Fx57 sağol hocam indirdim denedim gereksiz arka plandakileri kapatıyor.Onu çalıştırmadan ram kullanımı 1200lerdeyken 600 lere indi.Oyunlarda gerçenden fark eder gibi sadece Crysis e girdim.2 FPS artmışdı.Atinin 8.9 sürümünüde bu gün yükledim.Oda Crysis de 1 FPS yükselmişti.

Bir günde 3 FPS artış süperr

Xp de de kurdum.Xp de oyun server ı kurduğum için ram normal xp den fazlaydı.Bu programı çalıştırdığımda server dosyalarını kapatmadan 225 mb ram yediğini gördüm
  • tabii bu oraya güzel afiş vermekle olmuyor bakalım bu ne kadar gerçekleşebilecek
  • Bundan sonraki moda bu:

x86+Streaming SIMD extensions (SSE ler) (CPU) + ASIC (Application Specific Integrated Circuit, uygulamaya özel entegre devre. Bu ASIC modülleri grafik işlemlerindeki vektörel hesaplamaları da yapabilir, başka uygulamalardaki paralel işlemle coşan akış hesapları da. Her ikisini yapabilen modüller olabileceği gibi, ikisinden de olabilir.)

Bu mantık mimarisi ve yazılımın kullanımı ve yapılan iş bazında.

Bir de üretim tekniği ve buna bağlı olarak gelebilecek yeni teknolojik mimari var. Yine buna endeksli mantık biraz değişebilir.

Bundan 10 yıl sonra, x86'ya (tek başına) bu kadar uzun süre iyi katlanmışız yahu diyebilirsiniz.

Yahu bu bilişim işi giderek heyecanlanıyor. Bir tempo düşürün, , zaten en yeni ürünü alarak takip etmek isteyenlerin sayısı azalır bu gidişle. Takat, derman yetmez buna.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saidakkas -- 18 Eylül 2008; 23:37:46 >

• quote:

Orjinalden alıntı: saidakkas
    Yahu bu bilişim işi giderek heyecanlanıyor. Bir tempo düşürün, , zaten en yeni ürünü alarak takip etmek isteyenlerin sayısı azalır bu gidişle. Takat, derman yetmez buna.

Walla beni hiç heycanlandırmıyor.Nm düşürüp duruyorlar ama oc yapmadan direk olarak 4ghz de çalışan bir işlemci yapmıyorlar.

Aslında şu anda 4ghz ile çalışan işlemci ve bütün oyunları full + full çalıştıran ekran kartı yapabilirlerdi.Ama bunlarda olsa MS adam gibi bir işletim sistemi çıkarmıyor.Her gün daha çok bellek yiyen her gün hantallaşan bir işletim sistemi kullanıyoruz.

Keşke ama keşke Linux e bütün program ve oyun firmaları destek verse ama nerdeeeeeeee

İşin içinde para olunca herifler nasıl olursa alırlar diyip hemen gönderiyorlar malları.Bunlar danışıklı dövüşler.

Örnek vermek gerekirse şu anda oled tv gündemde ama her gün yeni lcd ve plazmalar çıkıyor.Halbuki bu firmalar oled e geçse hem ucuz hem daha net gösteren hemde daha az elektirik harcayan tv yapabilirler çünki oled de bu kapasite var.Her gün tvlerde gazatelerde lcd ve plazma tv reklamları çoğalmaya başladı.Birazda fiyat kırdılar milletde aaa ne kadarda ucuzmuş diyip kredi kartıyla taksit ile alıyor.Yarın öbürgün oled e geçtiklerinde bu alanlar pişman olacak.En iyi tv üreticileride hala oled e geçmedi ama geçince hepsi bir geçecek

• Magazin haberi gibi takip edilirse sıkar tabi.
  • Haber için teşekkürler.Amd kullanıcıları için umarım iyi bir uygulama olur.
  • benim anlamadığım fusion ismini neden bu uygulama içinde kullanmışlar.
    diğer bildiğimiz, üzerinde çalıştıkları fusion ile bunun hiç bi alakası yok.
    ayrıca fusion ismi cpu+gpu için mantıklı bişey, birleşme reaksiyonlarına deniyor burdada bi birleşme var, ama bu uygulamanın hiçbi benzerliği yok
  • @multeci

Bu uygulama fusion platformu üzerine yapılmıştır. fusion platformda masaüstünü durdurup sadece oyuna ağırlık vermek işte bu.
  • Ben denedim bu uygulamayı.. öyle ahım şahım bir farklılık göremedim. Gerçi biraz daha yavaş sistemlerde belki faydası daha açık görülebilir. Bendeki spider'a pek bir faydası olmadı ama.
  • quote:

Orjinalden alıntı: polatyy

quote:

İlginç,karışık

bende aynısını yapıyorum

• hadi hayırlısı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.