Şimdi Ara

peugeot 407 hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
16.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ben bugüne kadar buraya 407 hakkında hiçbişey yazmamıştım. saolunki sizlerin verdiği bilgiler ışığında ve birazda araştırarak
    bugün itibariyle ''0'' 2009 model 407 executive 1.6 hdi almış bulunmaktayım. burayı okuyupta bilgi sahibi olmak isteyecek olan arakadaşlara yardımcı olmak için yazıyorum

aldığım araç inci siyah renkli ve iç döşeme fangorn gri (aslında önce bej alıcaktım ama test aracının içini görünce vazgeçtim)
    test ettiğim araç bnm aldığım araçla aynı özellikleri taşımakta idi.
    ilk izlenimlerimi anlatıyım:

araca bindiğinizde size pahalı bir araca bindiğiniz hissini uyandırıyor malzeme kalitesi açısından tartışılmaz zaten
    ankarayı bilenler vardır mutlaka konya yolu balgatta test ettiğim aracı gölbaşı yolu üzerinde sürdüm dik bir yol olan yolda klima açıkken vede araba 4 kişi varken 130-140 rahat bir şekilde gördüm fazla hızlanamadım çünkü ışıklar geldi durmak zorunda kaldım
    ışıklara gelince bilerek ve isteyerek frenlere asıldım araç 1400 kilo üzerinde olduğu düşünülünce resmen yere çivileniyor.
    gelelim yol tutuşa yolda giderken 130 ve üseri hızlarda makasa girdim ve araç sanki hiç sağa sola hareket etmiyormuş hissi uyandırıyor ilk izlenim gzl
    geldiğim yolun tam tersine dönmek için köprü üzerine çıkam gerekiyordu hgerkes bilirki köprü üzerine sert virajlarla çıkılır. yerler yağışlı olduğu için önce tedirgin olsamda sonradan araçtaki yetkilininde gazıyla :) yüklendim gaza. gayet başarılı olduğunu söylemek isterim
    geri dönüşte iniş aşağı olduğu için tabiki basmadım pek sevmem.

arkadaşlar şunu söylememde sanırım fayda vardır ben bu araca karar kılmadan önce suv tarzı almayı planlıyordum
    baktığım araçlar kia sorento x-force, chevrolet captiva high, hyundaı santa-fe (bu araçların içinde en gzl olanı captiva-santafe ve sorento son sırada bunuda belirtiyim) tüm araçları test ettim. bu araçların vergileri sorento 6 aylık 1300, santafe ve captiva 750 yakıtları 11 litrenin üzerinde
    not: bu tip araç alıcaklar sakın sorentonun kafa arkalıklarında ve göğüste bulunan dvd sine aldanıpta almasınlar yani kırk yılda arabanıza birisi binecek ve aaa ne kadar gzl bu ekranlar dicek bunun için sakın kararınız sorentodan yana olmasın.iyi düşünün araç alırken niyetim sorentoyu kötülemek değil ama 4-5 yıllık bir araç olduğu her haliyle ortada. gidin captiva alın

daha sonra karar değiştirip passat almaya karar verdim 66.500 e comfort 140 ps 2000 motor sıfır araç bırakıyolardı ama nedense passata bir türlü içim atmadı. gerek iç donanım fakirliği gerekse kullanılan malzemede olan yeterlilik.
    karar kılmadan önce son atak olarak yeni focus ve 407 kalmıştı. önce 407 den fiyat aldım ve focusa gittim test için. alacağım araç titanyum x paketli siyah bir focus idi 44.500 e bırakıyolardı.(2009) model. araca bindim kontağı açtığımda güçlü bir gürültüyü kulaklarımda hissettim daha sonra motor ısınınca geçer dedim ama öyle olmuyor sanki gokart sürer gibi ses dvm ediyor. iç özellik ve kalite 10 üzerinden anca 3 alır. focus sevdalıları vardır elbet yeni kasa onlar için hayırlı olsun fakat habire makyaj yapıyolar 2008 model focusu olanlar şimdi napıcak bu 2. eli öldürmektir fordun izlediği yol yanlış
    tabi passatta öyle 2004 model bi passat alıyosunuz daha siz binmeden arabaya yenisini koyuyolar söyleyin bakalım eski kasa passatlar kaç yıl çıkartıldı 2mi 3mü :)

her neyse araçları kötülemek değil niyetim bnm burda yazmak istediklerim tam olarak araçlar hakkındaki izlenimlerim.
    aracımı daha teslim almadım showromda bir araç vardı ama her gelen mıncıkladığı için almadım yenisini pazartesinden sonra geleceğini söylediler şimdi yolda.

gelelim en can alıcı fiyat konusuna araç 50.000 ytl ye geldi.
    17.500 kendi aracım takas
    19.000 peugeot kredisi(param vardı ancak 0 faizle 24 ay verildiği için hoşuma gitti)
    13.500 üstüne peşin verdim

aracımı benden almadılar teslim ettikleri zaman vereceğim.(aracım 2007 model kango multix tek sürgü ve klima 25.000 km hasarsız yük bile taşınmadı. otelcilik yaptığım için lazım olmuştu ama artık lazım değil:) )

kimse bu motor kaldırmaz bunu diye düşünmesin gitsin denesin bu araçtan 320 tork gücündeki bir araçtan beklediğiniz sürati beklemeyin(passat) ama ondan beklediğiniz konfordan daha fazlasını bulacağınıza eminim. hem vergisi düşük hemde az yakıyo ben santafeye 78.000 ytl vericem 12 litre yakıcak ve 750 ytl vergi vericem sanki hergün off-road yapıyorum o sert amartisörlere ve yaylanmaya hergün asfalt yolda katlanıcam sonuç ne olacak hava atmak. eğer böle düşünüyosanız yoldan geçen her 407 ye nasıl baktığınız düşünün. sakın ben bakmıyorum demeyin çünkü bıurdaki bunları okuyon her insan arabadan birazda olsa anlıyo şekli imajı ortada :)

sonuç olarak
    1-fiyat avantajı
    2-donanım zenginliği
    3-yakıt tasarrufu
    4-vergi avantajı
    5-makul güç (bununla nascara katılmıcaksınız. zaten kendi arabamla daha 3 gün önce ayvalık yolu üzerinde 237 ytl para ödedim:) sakın bu araba 90 ı aşmaz diye düşünmeyin :) araç motorlarından anlayan birisiyimdir. öenmli olan hızlanma faktörünüde unutmadım merak etmeyin.
    6-dış tasarım( ben siyah aldım. tabi siz bana yolda herkes bakmasın her zamanda yıkayamam derseniz başka renk alabilirsiniz mesela gri tonları :)

diğer maddeleri araç elime gelince yazıcam inşallah
    arkladaşlar sakın yanlış anlamayın yukaridakı araçların çoğu aynı segment araç değil ama ben test ettiğim araçları yazdım.

diğer araçlar olsun 407 olsun sormak istediğiniz herhangi bişey varsa seve seve yanıtlamaya çalışırım. çünkü donanım haber forum bnm araç alımlarımda gayet yardımcı oldu sanırım bende yardımcı olacak kadar bilgi sahibi oldum

sonuç: PEUGEOT 407 EXECUTİVE 1.6 HDİ-----2009 MODEL SİYAH aracımı salı günü teslim alıcam binmek ve gezmek için sabırsızlanıyorum :)

• 0 faizle kredi işi nasıl oldu. bende peugeot bipper 2009 aldım 0.99 dan verdiler 16500 tşk.ler
  • hayirli olsun gule gule kullanin

renk olarak iyi secim siyahlari insani dondurup dondurup baktiriyor bendede siyah metalik var ordan biliyorum

ben confort aldim izinde iken bagetlerini de metalik siyaha boyattim harika oldu camlarada acik tonda film yaptirdim bi baska oldu . turkiyenin yaz sicaginda baya ise yaradi

fransadan turkiyeye yaklasik gidis gelis ve turkiye ici gezintilerim toplam asayukari 10.000km yol yaptim bir ayda arac ta hic bir sorunla karsilasmadim

yeri geldi 190yeri geldi birinci viteste 10 ile kullandim yalniz bir problemi oldu sicaktan ekrani turkiyede gostermedi

ama bunlara rahmen aracimi seviyorum beni hic yormadi

• quote:

Orjinalden alıntı: yusuf_alp

0 faizle kredi işi nasıl oldu. bende peugeot bipper 2009 aldım 0.99 dan verdiler 16500 tşk.ler

hocam araçta kredi olarak 19.000 ytl kullandım 24 aylık faiz oranı 0.01 yani tüm paraya işleyen faiz 28 ytl oda evrak işleri ve vergi olarak kesiliyo sonuç olarak 19.000 ytl yanında 28 ytl hiçbişey olduğu için 0 faizle yazdım snn fazi oranın fazla imiş sanırım daha çok vade istedin o zaman artabiliyor. bipperiniz hayırlı olsun bgn onu tanıma fırsatım oldu. bende 2007 model kango vardı bipper ondan daha hoş duruyo.
  • quote:

Orjinalden alıntı: candan25

hayirli olsun gule gule kullanin

renk olarak iyi secim siyahlari insani dondurup dondurup baktiriyor bendede siyah metalik var ordan biliyorum

ben confort aldim izinde iken bagetlerini de metalik siyaha boyattim harika oldu camlarada acik tonda film yaptirdim bi baska oldu . turkiyenin yaz sicaginda baya ise yaradi

fransadan turkiyeye yaklasik gidis gelis ve turkiye ici gezintilerim toplam asayukari 10.000km yol yaptim bir ayda arac ta hic bir sorunla karsilasmadim

yeri geldi 190yeri geldi birinci viteste 10 ile kullandim yalniz bir problemi oldu sicaktan ekrani turkiyede gostermedi

ama bunlara rahmen aracimi seviyorum beni hic yormadi

saolun teşekkür ederim.

o ekran sorunu sanırım fazla sıcaktan oluyomuş ve araçta klima çalışınca kesiliyomuş yanlız daha başıma gelmediği için pek bi bilgim yok

• Hayırlı olsun resim bekleriz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: GöKHaN 35

Hayırlı olsun resim bekleriz.

teşekkür ederim kardeş inşallah pazartesi günü alıcam arabayı istanbuldan geliyomuş tüm işlemler halledildi. pazartesi resimleri koyacam buraya
  • Hayırlı olsun ama şunu da unutma:

Ödediğin 50bin YTL'nin ne kadarı Fransa'ya gidecek ve mermi olarak geri dönüp Masum Mehmetçiklerimizi şehit edecek. Kredi faizindense bunu hesaplasaydın daha hayırlı bir iş yapmış olurdun. Ben de arabanı kötülemiyorum aynı zamanda...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kiyametkral

quote:

Orjinalden alıntı: yusuf_alp

0 faizle kredi işi nasıl oldu. bende peugeot bipper 2009 aldım 0.99 dan verdiler 16500 tşk.ler

hocam araçta kredi olarak 19.000 ytl kullandım 24 aylık faiz oranı 0.01 yani tüm paraya işleyen faiz 28 ytl oda evrak işleri ve vergi olarak kesiliyo sonuç olarak 19.000 ytl yanında 28 ytl hiçbişey olduğu için 0 faizle yazdım snn fazi oranın fazla imiş sanırım daha çok vade istedin o zaman artabiliyor. bipperiniz hayırlı olsun bgn onu tanıma fırsatım oldu. bende 2007 model kango vardı bipper ondan daha hoş duruyo.

hangi bayiden aldınız öğrenebilirmiyim.16500 12 aya 099 la aldım. internettede kappanya bu. sizin ki gibi kampanya gormedim valla.

• bence çok saçma bi yorum olmuş citroen,renault,peugeot'ya verilen bütün paralar örgüte mi gidiyor ?ki renaultun oyakla ortaklıkları bile vardı bir ara hemde yıllarca senin söyledigine göre bu ortaklıktan bile çok farklı anlam çıkabilir.belki fransız ürünlerini sevmiyor olabilirsiniz ancak birbirine girmiş bir ticari ilişkiler yumağı olduğunu unutmayalım.birde etrafına biraz bakmanı öneririm kullandıgın bir çok ürünün fransız veya fransız alt yapılı oldugunu görürsün.bence senin dediğin konuyu bırakalım büyüklerimiz çözsün.eger duyarlılıksa sonuna kadar yarım ama bunu sadece peugeot'ya mal etmek bence çok dogru bir yaklaşım değil.bu yazdıklarımdan dolayı lütfen alınmayınız amacım polemik yaratmak degil
    quote:

Orjinalden alıntı: ABABA2307

Hayırlı olsun ama şunu da unutma:

Ödediğin 50bin YTL'nin ne kadarı Fransa'ya gidecek ve mermi olarak geri dönüp Masum Mehmetçiklerimizi şehit edecek. Kredi faizindense bunu hesaplasaydın daha hayırlı bir iş yapmış olurdun. Ben de arabanı kötülemiyorum aynı zamanda...

• 40 yaşımdayım. Büyüklerinden de bi hayır göremedik hala. Kullandığım birçok ürünün hangi ülkenin üretimi olduğunu da biliyorum merak etme. Bu benim kişisel tercihim ama kafadan "saçma" diye konuya dalınmaz ki. Duyarlılık değilse ne olabilir peki? Pejoya da mal etmiş değilim ayrıca, bu senin önyargın. O ülkeden ithal edilen ne kadar ürün varsa hepsine. Ayrıca, bu malum meselenin gidişatını takip etmek gerekir. Dünyada olup biteni bilmek gerekir. Arabalarının kalitesine veya iyi olup olmadığına birşey demiyorum, kötülemiyorum . Paramız o ülkeye gitmesin diyorum sadece...
  • fransada peugeotta calisan bir suru turk var yani bunlardami mehmetcigi vuruyorlar

bir peki dis ulke mali almayip ta o zaman neye biniyorsun sen

turkiyenin kendi aracimi var

sen bilgisayar kullaniyorsun bilgisayarin turk mali mi ki

tamam boykot guzel birsey ama yetrli yerinde yapilmasi gerek bak peygamderimizin karukaturunu cizdiler danimarka mallari boykot edildi baya bi zarara ugratildi ve sonun da ozur dilediler

benim sirket amreikaya tank parcasi yapiyor yani bizdemi turk askerine saldirmismi oluyoruz

burakin bu dusunceleri herkez bu dunyada ekmek derdinde.
    obur tarafta gorur turk askerini vuranlarda muslumanlari ezenlerde

allah onlara cehennemin dibinde yer hazirlamistir bile

• yabanci sermaye ye para harcamak farklı terör farklıdır. türkiye araç yaptıda bizmi almadık. tofaş bile italyan tasarım değilmi fiat...

yukarıda kiyametkral yazdığı kredi faizi 407 için olabilir. buyuk paraya az faiz benim araç

peugeot 407 hakkında

yukarıda made in turkey yazıyor arkadaşlar şimdi kurşunlamış oldukmu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @KlavYE@ -- 20 Eylül 2008; 9:41:54 >
  • quote:

40 yaşımdayım. Büyüklerinden de bi hayır göremedik hala. Kullandığım birçok ürünün hangi ülkenin üretimi olduğunu da biliyorum merak etme. Bu benim kişisel tercihim ama kafadan "saçma" diye konuya dalınmaz ki. Duyarlılık değilse ne olabilir peki? Pejoya da mal etmiş değilim ayrıca, bu senin önyargın. O ülkeden ithal edilen ne kadar ürün varsa hepsine. Ayrıca, bu malum meselenin gidişatını takip etmek gerekir. Dünyada olup biteni bilmek gerekir. Arabalarının kalitesine veya iyi olup olmadığına birşey demiyorum, kötülemiyorum . Paramız o ülkeye gitmesin diyorum sadece...

bak 40 yaşındasın abimsin saygım var gerçi yaşça küçük olsan bile saygım elbette olcak yanlız kendinde dediğin gibi dünyada olup biteni bilmek gerekir sanırım bazı şeleri biraz daha araştırman gerekiyor. milliyetçilik diyosan inan EN AZ snn kadar milliyetçiyim. ama snn dışarıya giden her paran terör olarak dönmüyor. dünyada milletler birbirleriyle etkileşim ve iletişim içindedir ve öylede olmak zorundadır. şimdi onlarda türkiye pazarına giren her malını onların karşısında terör oluşturabilecek bir unsur olarak görselerde şu anda türkiyenin hali tam bir ambargo türkiyesi durumuna düşerdi. neyseki durum böyle değil bir ülkeye giden paran sana terör olarak dönmüyor. sen yeterince önlemini almışsan ithalat ve ihracat pazarının her geçen gün büyümesi senin lehine sonuçlancaktır. konunun başka yerlere doğru gitmesi hoş olmadı ama bu bilgileride paylaşmak insanı görevimiz.

herkese teşekkür ederim
    yusupalp, arabayı ankara göral beştepe bayisinden aldım. diğer araçların kredi oranlarıyla bir bilgim yok seninde deiğin gibi araç yüksek fiyatlı olduğu için kredi oranları değişiyo olabilir

• 31 yaşını bitirmek üzereyim.milletçe canımızın yandığı bölgede hemde 90 lı yıllarda 8 yıl kaldım.bizzat mücadele ettim.fransaya gelene kadar kimler çıkıyor karşına bir bilsen fransayla kanka olursun.bu konuda son yorumum.
    quote:

40 yaşımdayım. Büyüklerinden de bi hayır göremedik hala. Kullandığım birçok ürünün hangi ülkenin üretimi olduğunu da biliyorum merak etme. Bu benim kişisel tercihim ama kafadan "saçma" diye konuya dalınmaz ki. Duyarlılık değilse ne olabilir peki? Pejoya da mal etmiş değilim ayrıca, bu senin önyargın. O ülkeden ithal edilen ne kadar ürün varsa hepsine. Ayrıca, bu malum meselenin gidişatını takip etmek gerekir. Dünyada olup biteni bilmek gerekir. Arabalarının kalitesine veya iyi olup olmadığına birşey demiyorum, kötülemiyorum . Paramız o ülkeye gitmesin diyorum sadece...

• seçimin güzel kazasız belasız sürüşler dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rocky_m5 -- 20 Eylül 2008; 21:49:28 >
  • peki hocam biz bu otoları bu fiyatalar alıyoruz 2 yıl sonra bunun 2.el piyasasında sence bu araba kac bin ytlden satılır sana ne kadar kaybettirr sorum sadece peugeot için değil passat olsun citroen olsun diger lüks modeller olsun ww marka bir oto alan arkadaş bir yılda 16 bin ytl zarar etti şimdi onun zarar ettiği fiyata nerdeyse 2.el başka bir araba alınır ben gerçekten üzülüyorum bu kadar kayıp yaşanmasına düşüncem şu ki bu araçlar ilk çıktıklarında çok yüksek fiyattan satışa sunuluyor.tabi insanlrın tercihi ve ekonomik durumuda başka bir etken rusyada arabasının kabortasını altınla kaplayan görgüsüz gibi.ben gerçekten fransız ve alman otolarından çok hoşlanıyorum birinci sınıf otomobil üretiyorlar alacağın arabada gerçekten çok hoş bana göre bir araba hem performanslı hemde güvenli olmalı malum türkiyede yaşıyoruz.heran her şey başımıza gelebilir.sana burdan hayırlı günlerde kullanmalı dilerim arabanı allah kazadan beladan korusun

• arkadaşlar comfortlarda arka koltukta kol dayama varmı? ayrıca şoför yanı yolcu koltuğu yükseklik ayarı varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fastdriver. -- 12 Ekim 2008; 23:18:31 >
  • arka koltukta kol dayama yok,yolcu koltuğu yüksekliğine de bakmam lazım...ama vardır sanırım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: plateau

arka koltukta kol dayama yok,yolcu koltuğu yüksekliğine de bakmam lazım...ama vardır sanırım...

Teşekkürler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.