Şimdi Ara

'Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu' Ne demek? (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
449
Cevap
4
Favori
170.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Packardbell EasyNote TS701-TK dizüstü bilgisayarım var. win7-64bit, i7-2630Q işlemci, 6GB ddr3 bellek ve GT540M ekran kartım. Fakat Autocad 2012 yüklediğimde bazı komutlarda (mesela rotate) "görüntü sürücüsü yanıt vermiyor...kurtarıldı." hatası alıyorum. Autocad 2010 yüklediğimde ise bilgisayar kitleniyor. O kadar para ver sonuç bu olsun. Denemediğim şey kalmadı. Sorunu çözebilen arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Denediklerim:
    1) nvidia sürücüsünü kaldırıp güncel sürücüyü siteden yeniden yükledim, olmadı.
    2) autocad 'te özelliklerde performans ayarlarına "manuel tune" girdim. Ekran kartımın autocad 'i desteklemediğini gördüm. En üstte ünlem işareti olan kutucuktaki check 'i kaldırdım, olmadı. Zaten çizgi çizerken görüntü atlamalı hale gelmişti.
    3)nvidia ayarlarından autocad için gelişmiş nvdia kartını kullanmayı seçtim, olmadı.

Yardım arkadaşlar....

• quote:

Orijinalden alıntı: Gaara34

Arkadaşlar bende de bu sorun çıkıyor fakat bendeki olay biraz farklı.

MSI R6850 Cyclone ekran kartı kullanıyorum. Şu BF3 ve Rage için yayınlanan 11.10 Preview 2 ve 3 versiyonlarını denedim fakat ikisinde de bilgisayarın açılışında bu hatayı veriyor. Görüntü bi an gidip geliyor ve sonra bi köşede bu hata beliriyor...bi daha hiç çıkmıyor. 11.10 preview sürücülerinde bu skıntıyı yaşayan oldumu?

Eski sürücüme geri dönüyorum hiçbir sıkıntı yok.

Bendede XFX 6850 ekran kartı var bende amd yayınladıgı 11.10 beta sürücülerini yükledim pc aynı hatayı verdi o hatadan sonrada pc performans düşüklüğü olmaya başladı şuan atinin çıkardığı 11.10 kullanıyorum beta olmayan versiyonu sorun çözüldü bencede tamamen yazılımsal özellikle ekran kartı driverlarından kaynaklanıyor bu sorun

• quote:

Orijinalden alıntı: osmanlı06

quote:

Orijinalden alıntı: Gaara34

Arkadaşlar bende de bu sorun çıkıyor fakat bendeki olay biraz farklı.

MSI R6850 Cyclone ekran kartı kullanıyorum. Şu BF3 ve Rage için yayınlanan 11.10 Preview 2 ve 3 versiyonlarını denedim fakat ikisinde de bilgisayarın açılışında bu hatayı veriyor. Görüntü bi an gidip geliyor ve sonra bi köşede bu hata beliriyor...bi daha hiç çıkmıyor. 11.10 preview sürücülerinde bu skıntıyı yaşayan oldumu?

Eski sürücüme geri dönüyorum hiçbir sıkıntı yok.

Bendede XFX 6850 ekran kartı var bende amd yayınladıgı 11.10 beta sürücülerini yükledim pc aynı hatayı verdi o hatadan sonrada pc performans düşüklüğü olmaya başladı şuan atinin çıkardığı 11.10 kullanıyorum beta olmayan versiyonu sorun çözüldü bencede tamamen yazılımsal özellikle ekran kartı driverlarından kaynaklanıyor bu sorun

Bende bu olayın nedenini çözdüm... Logitech'in G15 driveri ile Ati nin 11.10 prw3 önizleme sürümü driverlarının çakışması sonucu olduğunu fark ettim. Klavyedeki Lcd'nin bu hataya sebep olduğuna dair bir yazı okudum yabancı forumlarda... G15in driverını kaldırdıkdan sonra Atinin 11.10 prw3 driverı bi daha bu hatayı vermedi.. Şuan klavyenin driverını kullanamıyordum. Eve gidince yeni sürümü çekip G15 driverınıda kuracam, bakalım gene yapacakmı bu olayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 1 Kasım 2011; 11:35:55 >

• inşallah yapmaz çok pis bir hata ve çok can sıkıyor çözümü olmadıgı için
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanlı06

inşallah yapmaz çok pis bir hata ve çok can sıkıyor çözümü olmadıgı için

Dün yeni sürücüyü indirdim konuya yazmayı unutmuşum, hiçbir sıkıntı yok. Şuan G15 driveri ile sorunsuz kullanıyorum.
  • Vay be bu sorun 2008 'den beri varmıs belkı daha eskı ve cogu kullanıcıda bende aynı dertten muzdarıptım Sapphıre HD6850 Toxic CFx kullanıyordum ılk olarak en zahmetsız olan Drıverlerı denedım cozum olmadı Kartları teker teker denedım yemedı Ramları degıstırdım olmadı Psu .. . Vs vS Vs tum sıstemı yenıledım en sonunda Islemcı Anakart Ram Psu kartları yıne denedım tırt ve mecburen Ekran kartınıda yenıledım sımdı 15 yıllık Atı/Amd kullanıcısıyım sırf bu hatadan dolayı Nvidia'ya gecıs yaptım bırdaha tovbe Atı/Amd almam ama bu konu ıle ılgılı TAM COZUM bulabılen arkadaslar var ıse Pm atarlarsa cok memnun olurum Saygılar.
  • yok abi ben bunu yazılımsal bir sorun olduğuna eminim. Benimde denemediğim şey kalmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwertydevil34

Vay be bu sorun 2008 'den beri varmıs belkı daha eskı ve cogu kullanıcıda bende aynı dertten muzdarıptım Sapphıre HD6850 Toxic CFx kullanıyordum ılk olarak en zahmetsız olan Drıverlerı denedım cozum olmadı Kartları teker teker denedım yemedı Ramları degıstırdım olmadı Psu .. . Vs vS Vs tum sıstemı yenıledım en sonunda Islemcı Anakart Ram Psu kartları yıne denedım tırt ve mecburen Ekran kartınıda yenıledım sımdı 15 yıllık Atı/Amd kullanıcısıyım sırf bu hatadan dolayı Nvidia'ya gecıs yaptım bırdaha tovbe Atı/Amd almam ama bu konu ıle ılgılı TAM COZUM bulabılen arkadaslar var ıse Pm atarlarsa cok memnun olurum Saygılar.

Arkadaşımdada aynı senin karttan var HD 6850 ve aynı sorunu yaşıyoruz, bende şuan kendime yeni bir kart almayı düşünüyorum HD 5850 yi tavsiye ediyorlar ama sırf bu hatadan dolayı Ati düşünmüyorum bu yüzden Nvidia ya sıcak bakıyorum.

• selam. caper marka pc'mde MSI anakart vardı.bozuldu.yerine ESC G31T-M9 yeni bir anakart taktım.bios ayarlarını yapıp format attım.oyun açınca . ''görüntü sürücüsü çalışmayı durdurdu ve bu durumdan kurtuldu'' uyarısı almaya başladım.görüntüde siyah beyaz olmalar karıncalaşmalar vs daha sonraki safhası ve sonu resete varıyor.sadece oyun açtığımda olmuyor nette gezinirken de aynı uyarıyı alıyorum bazen.
    anakart: esc g31t-m9
    işlemcim : intelr [r] celeron [r]
    ram : 2gb
    ekran kartı: atı radeon hd 3400
    ekran kartı ıscaklığı 54-55 lerde gezerken oyun açtığımda 65 lere kadar çıkıyor. yeni anakartın driverını da yükledim eksiksiz.ama bir türlü sorunu çözemedim.yeni anakart ve ekran kartı çakışmasımı?anakart mı yetersiz kalıyor?ekran kartım mı arızalı? anlamış değilim.
    yeni bir anakart alsam esc marka anakart için hangisi en uygun olur.önerilerinizi ve pc sorunum için cevaplarınızı yazarsanız çok sevinirim.

• Valla arkadaslar ben yeni sapphire 6870 kart aldim 11.10 pre ve whql dahil yukleyince bu hatayi vermeye basladi. Aero yu kapattim ve guc ozelliklerinden "dengeli" kismini "yuksek performans" yaptim aeroyu tekrar actim ogunden beri hata almadim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AvaLion

Valla arkadaslar ben yeni sapphire 6870 kart aldim 11.10 pre ve whql dahil yukleyince bu hatayi vermeye basladi. Aero yu kapattim ve guc ozelliklerinden "dengeli" kismini "yuksek performans" yaptim aeroyu tekrar actim ogunden beri hata almadim.

Denemek lazım,herhalde Atinin kronik sorunu bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: saltanat1299

quote:

Valla arkadaslar ben yeni sapphire 6870 kart aldim 11.10 pre ve whql dahil yukleyince bu hatayi vermeye basladi. Aero yu kapattim ve guc ozelliklerinden "dengeli" kismini "yuksek performans" yaptim aeroyu tekrar actim ogunden beri hata almadim.

Son sürücüde Nvidia kartlarda da var. 29 Ekimde Zotac GTX560 AMP aldım. Onu Vatan'dan ASUS GTX560 TI ile değiştirdim yine var. Firefox2ta yapıyor. Artık hangisi uyumlu yazılım update yapar bilemem. Ya Nvidia ve AMD ya da Mozilla. En iyi çözüm ya eski sürücüyü yüklemek ki o zamanda BF3 belası var. Geriye Chrome kullanmak kalıyor bir süre.....

• bu sorun bf3 çıktıktan sonra yaygınlaşmaya başladı, muhtemelen oyunun optimizasyon sorunu var
  • quote:

Orijinalden alıntı: setek01

quote:

Orijinalden alıntı: saltanat1299

quote:

Son sürücüde Nvidia kartlarda da var. 29 Ekimde Zotac GTX560 AMP aldım. Onu Vatan'dan ASUS GTX560 TI ile değiştirdim yine var. Firefox2ta yapıyor. Artık hangisi uyumlu yazılım update yapar bilemem. Ya Nvidia ve AMD ya da Mozilla. En iyi çözüm ya eski sürücüyü yüklemek ki o zamanda BF3 belası var. Geriye Chrome kullanmak kalıyor bir süre.....

hmm bende tam atiden vazgeçip nvidia almayı düşünüyordum

• Bende Zotac gtx470 amp var bir ara bu hatayı alıyordum sonrasında makineye format filan atmıştım o günden beri hiç gçrmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuk_tr_31

Bende Zotac gtx470 amp var bir ara bu hatayı alıyordum sonrasında makineye format filan atmıştım o günden beri hiç gçrmedim.

Daha önceki ekran kartın Atimiydi?
  • Sıkıntı bende sürücü çakışmasından donanımsal değildi...
    p67 z68 vs serisi anakart kullanan arkadaşlar varsa İRT(intel rapid stroge) drive kesinlikle guncellesinler en kotu kaldırmayı deneyin
    Düne kadar bende de bu sorun vardı biraz araştırınca sorunu buldum.
    Benim ihtimalelr daha azdı şahsen,eski sistemde hiç bir sorun yok iken sb(i7 2600k - p67 anakart) ile bu hatayı almaya baslayınca ekran kartından olmayacağını bildiğim için direk eledim..
    Sistemde oc da vardı default yaptım baktım devam ediyor belliki sürücü çakışmasıydı.Hdd çalışma sesinden ve verdiği geç tepkilerden kendimce sorunun sata portlarında ve onunla ilişkili driverda olabileceğini düşündüm ve haklı çıktım.
    Driver güzelce kaldırdım intelin kendi sistesinden en güncel olanı indirdim ve bayram boyunca bir kere bile bu hatayı almadım.Normalde nette gezerken oyunun daha ilk dakikalarında video convert işlemi derken çok sık alıyordum...
    Neyse belki birine faydası olur

• arkadaşlar konuda bahsi geçen hatayı yaklaşık 1 aydır bende almaya başlamıştım, bayram dolayısıyla yaklaşık 10 gün evden uzak kaldım ve internetin olmadığı bir otamdaydım. bilgisayarı günde 5-6 saat kullandım ama hiç internete bağlanamadım yani hiçbir tarayıcı programını açmadım. dün eve geldiğimde bilgisayarı açıp internete bağlanıp, firefox u çalıştırdım ve yaklaşık yarım saat dolaştım. bi süre sonra aynı hata geldi, bugünde burdaki 5 sayfayı tamamen okurken yaklaşık 3 defa daha oldu aynı hata. ilginçtir ama sorun firefoxta olabilirmi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: merenkisa

arkadaşlar konuda bahsi geçen hatayı yaklaşık 1 aydır bende almaya başlamıştım, bayram dolayısıyla yaklaşık 10 gün evden uzak kaldım ve internetin olmadığı bir otamdaydım. bilgisayarı günde 5-6 saat kullandım ama hiç internete bağlanamadım yani hiçbir tarayıcı programını açmadım. dün eve geldiğimde bilgisayarı açıp internete bağlanıp, firefox u çalıştırdım ve yaklaşık yarım saat dolaştım. bi süre sonra aynı hata geldi, bugünde burdaki 5 sayfayı tamamen okurken yaklaşık 3 defa daha oldu aynı hata. ilginçtir ama sorun firefoxta olabilirmi acaba?

Catalyst 11.10 ile de benzer şikayetler var. Sanırım kafa kafaya verdiler google destekli chrome'a yönlendirmeye çalışıyorlar gibi bir şüpheye düştüm. Bunu çözmek firefox'a düşecek sanırım. Dün Beta'yı da yükledim yine FireFox'ta aynı hatayı aldım....

• Valla ati ekran kartlarında fifa 12 kasma sorunu var benim bir önceki ekran kartım palit gts 450 idi ve bir kez bile kasmadı yağ gibi akıyordu oyun.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.