Şimdi Ara

'Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu' Ne demek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
449
Cevap
4
Favori
170.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • "Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu" Uyarısını yeni ekran kartıma geçtikten sonra baya bi almaya başladım. HD 4870 ekran kartı ve Catayst Control Center 8.8 ve sürücülerini kullanıyorum. İşletim sistemi olrak ise Vista home premium 64 bit işletim sistemi kullanıyorum

• Aynı sorunu ben de yaşıyorum ; Powercolor HD4870 kullanıyorum .
    Yaşamış olduğum sorunu da burada dile getirdim :http://forum.donanimhaber.com/m_26488444/tm.htm
    Tüm sürücüleri denedim 8.6 8.7 8.8 sonuç hep aynı ; mutlaka her oyunda vpu recover alıyorum .
    3dmark06'da da durum aynı ; kartı gigatek'ten almıştım , Ankara'ya gitme durumum şu anda olmadığı için garantiye göndermedim henüz.
    Siz bence önce 8.8'i kaldırıp 8.6'yı kurun ; en sorunsuz sürücü 8.6 çünkü.
  • Ben bu sorunla 2 haftadır ugrasıyorum. Kurmadıgım driver kalmadı ve en sonunda yukle kaldırdan dolayı pc kayafı yedı:) Format atıldı 64 bit yerıne 32 bit vista kuruldu. Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti hatasını ile tekrar karsılasacagımı tahmın ediyorum. Daha oyuna giriş asamasında göruntu beyazlaştı bende sınırlenıp oynamadan cıktım. Yarın 8.8 yerıne 8.6 kurup tekrar denıcem.
    4850 ve 4870 ile ilgili konuhttp://forum.donanimhaber.com/m_25905484/tm.htm
  • Microsofttan Online destek aldım şu sayfaya yönlendirdi isterseniz bir deneyin

http://support.microsoft.com/kb/938194/tr
  • http://forum.donanimhaber.com/m_35978139/mpage_1/key_//tm.htm#35981146 8800gt-win7 7600 x64'le yaşadığım sorun...
  • Konuyla ilgili microsoft un sitesindeki bilgi:
    http://www.microsoft.com/whdc/device/display/wddm_timeout.mspx

Basitçe bu hatanın nedeni işletim sistemiyle grafik kartının anlaşmazlıga düşmesi, yani işletim sistemi bir nedenle grafik kartının cevap vermediğini görüp, grafik kartını resetliyor.
    Sayısız nedeni olabilir:
    - Düşük fps ile oyun oynanıyorsa, grafik kartı geç cevap vereceginden hata çıkabilir.
    - Oyunu yazan kişiler yeterince dikkatli davranmamış olabilir.
    - Grafik kartı sürücünde sorun olabilir.
    - Grafik kartı aşırı ısınıyor veya donanımsal sorunu varsa, yine bu hata ortaya çıkabilir.

Genellikle grafik sürücüleri ve directx güncellemeriyle (sadece dx11 değil, directx10 ve 9 da güncellenmelidir) daha az hata alınabilir.
  • bu soruna microsoft yardım forumunda verilen cevap

http://social.microsoft.com/Forums/tr-TR/windowstr/thread/e81701bd-8292-493a-9fab-7daf98dac4ae

Probleminizi çözmek için lütfen aşağıdaki maddeleri uygulayalım.

1- BIOS Update yaparak hatayı tekrar kontrol edelim.

2- Ekran kartı sürücünüzü güncelleyerek hatayı kontrol edelim.

3- Bilgisayarınızda 2 adet Ram bellek var ise 1 tanesi çıkartıp hatayı kontrol edelim.

4- Microsoft Debugging Tools adresindeki yazılımı kurduktan sonra sistemi yedeniden başlatıp hatayı kontrol edelim.

5- Başlat > Arama kısmına Saydamlık yazın gelen sonuçlardan saydamlık devre dışı seçip açılan sayfadan saydamlık kutucuğunun işaretini kaldırın. Hatayı tekrar kontrol edin.

Sonucu bizimle paylaşırsanız sevinirim.

Kolay Gelsin.

--------------------------------------------------------------------------------
    İlker CUMBUR
    Information Systems or Technical Administrator
    Computer Hardware & Software Developer
  • Laptoplarda bilmiyorum ama Desktop'larda %100 yazılımsal demek yanlış olur, çünkü bu sorunla 2 ay öncesine kadar benim GTS 250 ekran kartımla boğuşuyordum, internette yerli yabancı onlarca çözümü(yeni PSU aldım, overclock, underclock, format, ısı kontrolü, microsoft debug aracı, ekran kartı güç seçeneklerini değiştirme gibi birçok çözümü) denememe rağmen sonuç alamadım. En son dayanamayıp garanti ile iletişime geçtim ve bu sorunun ekran kartının bellek çiplerinden birinin arızalanmasıyla meydana geldiğini söylediler, ben de gönderdim ve yeni ekran kartı gönderdiler. Yalnız benim sorunum sadece bu "ekran kartı yanıt vermeyi kesti" değildi,http://forum.donanimhaber.com/m_46507085/mpage_1/f_/key_//tm.htm#46507085 burada karşılaştığım sorunları yazmıştım, belki yardımı dokunabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4F4EC4307 -- 6 Mayıs 2011; 23:31:19 >
  • Çok yakın başlıklı başka bir konuya da yazmıştım, belki yardımı olur;

Tek bir sebebe bağlamaya çalışan arkadaşlar için... bu hata, alışveriş listesi kadar uzun bir problem listesinden kaynaklanabilir. "There is no single cause for a TDR event to be triggered."
    Aslında problemi yaratan windows içindeki zaman aşımı algılama sistemi ve recovery özelliği.Ama dediğim gibi bunu tetikleyebilecek sebepler yazmakla bitmiyor;

-Belirli bir uygulama kullanırken yapıyor,
    -DirectX sürücüleri bozuk ya da eski olması yapıyor,
    -Anakart sürücü ya da biosundan kaynaklanıyor,
    -İşletim sistemi servis paketi istiyor,
    -İşletim sisteminde bozuk sistem dosyaları ya da bozuk kayıt defteri girişleri,
    -Ekran kartı sürücülerinden kaynaklanıyor,
    -Overclocklu işlemci, ram, ekran kartından,
    -Yetersiz veya bozuk güç kaynağından,
    -İşlemci, ekran kartı, anakart veya ramlerin biri sistem uyumluluğunu bozuyor, olabilir.

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/737-27116RadeonSeries-ATIKMDAGhasstoppedrespondingerrormessages.aspx
  • selamlar. sistemi kuralı bir olmadı. bende bu hatayı aldım.

ekran kartı asus Gtx 560 Dci top ii -http://www.asus.com/Graphics_Cards/NVIDIA_Series/ENGTX560_Ti_DCII_TOP2DI1GD5/

anakart - asus pz68 deluxe gen 3

ram kingston hyperx ddr 3 1600 mhz 4 kanal.

---

sorunun ram veya rapid depolama teknolojisinden kaynakladıngını soyleyenler var. bu hatayı ıkı kez aldım bırı az once bf3 yüzünden ki bir mw hayranı olarak bf'nin canı cehenneme dedım bır kere daha. mw3 singe oynarken hiç sıkıntı yapmadı 7/24 mw2 onlıne atıyorum zaten hiç sorun yok.

diğeri de tam hatıralmıyorum, ama kesınlıkle kasacak bırseyler yapmıyordum oyunda falan degıldım bundan emınım.

ne yapmak gerekır.

1-kimisi bios update demiş uefi bios update eden varmı daha önce ?

2- psu yetersiz diyenler var. 750w Cooler master Psu var psu yeterlıdır herhalde gtx 560 için ?

quote:

Bende bu olayın nedenini çözdüm... Logitech'in G15 driveri ile Ati nin 11.10 prw3 önizleme sürümü driverlarının çakışması sonucu olduğunu fark ettim. Klavyedeki Lcd'nin bu hataya sebep olduğuna dair bir yazı okudum yabancı forumlarda... G15in driverını kaldırdıkdan sonra Atinin 11.10 prw3 driverı bi daha bu hatayı vermedi.. Şuan klavyenin driverını kullanamıyordum. Eve gidince yeni sürümü çekip G15 driverınıda kuracam, bakalım gene yapacakmı bu olayı.

Bende g13 gamepad var. bununda lcd ekranı bulunuyor. yoksa bu mu.. :s birisi bi akıl versin gerekırse sıstemı sıfırdan kuracagım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aofd -- 24 Ocak 2012; 21:10:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aofd

selamlar. sistemi kuralı bir olmadı. bende bu hatayı aldım.

ekran kartı asus Gtx 560 Dci top ii -http://www.asus.com/Graphics_Cards/NVIDIA_Series/ENGTX560_Ti_DCII_TOP2DI1GD5/

---

sorunun ram veya rapid depolama teknolojisinden kaynakladıngını soyleyenler var. bu hatayı ıkı kez aldım bırı az once bf3 yüzünden ki bir mw hayranı olarak bf'nin canı cehenneme dedım bır kere daha. mw3 singe oynarken hiç sıkıntı yapmadı 7/24 mw2 onlıne atıyorum zaten hiç sorun yok.

diğeri de tam hatıralmıyorum, ama kesınlıkle kasacak bırseyler yapmıyordum oyunda falan degıldım bundan emınım.

ne yapmak gerekır.

2- psu yetersiz diyenler var. 750w Cooler master Psu var psu yeterlıdır herhalde gtx 560 için ?

quote:

Bende bu olayın nedenini çözdüm... Logitech'in G15 driveri ile Ati nin 11.10 prw3 önizleme sürümü driverlarının çakışması sonucu olduğunu fark ettim. Klavyedeki Lcd'nin bu hataya sebep olduğuna dair bir yazı okudum yabancı forumlarda... G15in driverını kaldırdıkdan sonra Atinin 11.10 prw3 driverı bi daha bu hatayı vermedi.. Şuan klavyenin driverını kullanamıyordum. Eve gidince yeni sürümü çekip G15 driverınıda kuracam, bakalım gene yapacakmı bu olayı.

Bende g13 gamepad var. bununda lcd ekranı bulunuyor. yoksa bu mu.. :s birisi bi akıl versin gerekırse sıstemı sıfırdan kuracagım.

Klavyeyle filan alakalı değil(Veya lcd ekranlı herhangi bir aparattan değil)

Banada 1 ayda 1-2 kere oluyor,ama ne zaman olsa firefox'dayken oluyor,ekran simsiyah oluyor,3-5 saniye sonra geri geliyor aşağıda ''Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu'' yazıyor.Ama aynı andada firefox çöküyor ve Bug raporu gönderiyor.

Bu sorun %99(en azından bende oluş sebebi) firefoxtur.Sıcaklık veya kalitesiz psu demeyin.Sıcaklık boştayken 30 derece civarı,sıcaklıktan olsaydı oyunlarda yapardı 64 derece oluyor max.

Psu Seasonic 80 plus 620W ve O.C siz kullanıyorum ekran kartını.Bu 1-2 kere değil hep olduğunda firefoxda çöküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghost911

quote:

---

ne yapmak gerekır.

quote:

Banada 1 ayda 1-2 kere oluyor,ama ne zaman olsa firefox'dayken oluyor,ekran simsiyah oluyor,3-5 saniye sonra geri geliyor aşağıda ''Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu'' yazıyor.Ama aynı andada firefox çöküyor ve Bug raporu gönderiyor.

Bu sorun %99(en azından bende oluş sebebi) firefoxtur.Sıcaklık veya kalitesiz psu demeyin.Sıcaklık boştayken 30 derece civarı,sıcaklıktan olsaydı oyunlarda yapardı 64 derece oluyor max.

Psu Seasonic 80 plus 620W ve O.C siz kullanıyorum ekran kartını.Bu 1-2 kere değil hep olduğunda firefoxda çöküyor.

firefox ta gpu hızlandırmayı kapatıp bir denermisin şimdi nası kapatıldığını googledan bak bilmiyorsan hatırlayamadım şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsanlukk

quote:

Orijinalden alıntı: ghost911

quote:

---

ne yapmak gerekır.

quote:

firefox ta gpu hızlandırmayı kapatıp bir denermisin şimdi nası kapatıldığını googledan bak bilmiyorsan hatırlayamadım şimdi

Firefox GPU hızlandırma kapalıymış zaten,ama merak ettim açdım şimdi.Yani gpu hızlandırmadan değilmiş bu problem.

Zaten ayda 1-2 kere veriyor pek rahatsız etmiyor beni.Ama nedense hep firefoxdayken oluyor

Ve daha şimdiden fark ettiğim bir hızlanma oldu firefoxda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghost911 -- 25 Ocak 2012; 0:07:36 >
  • arkadaşlar lenovo Y570 yeni aldım cihazı ben de bu sorunla karşılaşıyorum autocad kullanırken çok oluyor özellikle. şöyle bir araştırdım bulduklarımı paylaşıyorum, deneyenler deneyimleri paylaşırlarsa sevinirim

Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu

Display Driver nvlddmkm Stopped Responding and Has Successfully Recovered
    HP Pavilion DV6000 Serisi Laptop ekranda karıncalanma ve kitlenme problemleri sebebiyle bize gelmişti ve problemin ilk olarak ekran çipi arızası oldugunu tahmin ettik fakat daha farklı bir sorun olduğu ramler'i tek tek denediğimizde ortaya çıktı.Bilgisayar başlangıçta normal windows vista açılışını yapıyor.Fakat işletim sisteminin hoşgeldiniz ekranından sonra makina 2-3 dkk sonra kilitleniyor ve ekran karıncalanıyor.Problemin sebebi Windows Vista Ekran kartı sürücüsünden Gerekli yanıtları bekliyor istediği yanıta ulaşamassa Ekrankartı Sürücüsü resetleniyor yani Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuluyor.Çalışan ekran kartınız işletim sistemine cevap verse bile Windows Vista ekran kartına tanıdığı cevap verme süresi ile ilgili bu problemin sebebi.

Adım Adım Kontrol ediyoruz (Sizlerde Yapın Bendeki Eksiler Sizde artıya dönüşebilir)

1) Görüntü sürücünüzün sürümü eski olabilir
    2) Windows vista güncellemeleriniz eksik olabilir.
    3) Problemin çözümü için microsoft tarafından duyurlan güncelleme yüklenir.
    4) Bios'u Kontrol edelim

1) Görüntü sürücümüzü hp'nin türkiye officall sitesinden indirerek güncelleme yapıldı. (-) Problem Çözülmedi - Güvenli mod ile sistem geri yükleme yapılarak sistem geri tarihe alındı.

2) Eksik olan tüm güncelleştirmeleri yüklüyoruz.Bizim bilgisayarımızda 83 Adet güncelleme eksiği vardı.Güncelleme yapıldı. (-) Problem Çözülmedi.Bir Problem Yaratmadı.

3) Gerekli güncelleme yükleme esnasında hata verdi Günelleştirme sisteminiz için geçerli değil hatası (-) İlgili güncellemeler aşağıdadır denemenizde fayda var fakat bizde işe yaramadı

http://support.microsoft.com/kb/938194/tr

32 bitler için download:http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=tr&FamilyID=ae2f819d-c33d-48db-a7e3-62eef7c1f7c2

64 bitler için download:http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=tr&FamilyID=5b7f1544-fef3-4c80-af1a-8b732dcb2756

4) BIOS güncellemeleri kontrol ettik fakat istediğimiz göncelleştirme yoktu yani sırf "Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu" problemi için ek bir güncelleştirme bulamadık fakat yinede bıos sürümünü güncelleştirdik (-)

5) Son olarak Mod'lu Sürücüleri deniyoruz. (Alıntıdır Fakat bende bu şekilde çözdüm)

Çoktandır uğraştığım "nvlddmkm çalışmayı durdurdu" hatasına bir çözüm buldum. Eğer hata donanım kaynaklı değilse yazdıklarımı yaparsanız hatadan kurtulursunuz.

1- Gerekli Yazılımlar
    Guru3D Driver Sweeper
    Gerekli NVidia Driverı
    Gerekli .inf dosyası

Yukarıdaki dosyaları indirdikten sonra NVidia driverını sıkıştırılmış klasörden masaüstüne çıkarıyoruz ve nv_disp.inf dosyasını oluşan klasörün içine atıyoruz.

2- Güvenli Mod
    Bilgisayarımızı Güvenli Mod'da açıyoruz. Program ve Özellikler'inden Nvidia ile ilgili yazılımları kaldırıyoruz.

Daha sonra Driver Sweeper programını açıp NVidia ile başlayanları seçip Analyse butonunu kullanıyoruz ve karşımıza liste çıkınca Clean'a basıyoruz.

3- Sürücü Yazılımı Yükleme
    Bilgisayarımızı normal bir şekilde açtıktan sonra Bilgisayar'a sağ tıklayıp Özellikler'e giriyoruz ve çıkan pencerede sağ taraftaki Aygıt Yöneticisi'ne giriyoruz.

Görüntü Bağdaştırıcıları'nın altında ünlem işaretli sürücüyü görüyoruz ve sağ tıklayıp Sürücü Yazılımını Güncelleştir'e tıklıyoruz.

Çıkan pencerede "Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara" butonuna tıklıyoruz.

Burda da "Bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver" e tıklıyoruz.

Karşımıza bir liste çıkıyor ve burdan Standart VGA Grafik Bağdaştırıcısını seçip Disketi Var... a tıklıyoruz.

Çıkan pencerede Gözat... a tıklayıp nv_disp.inf dosyasını seçiyoruz ve Aç butonuna tıklıyoruz.

Tamam'a tıklayıp devam ediyoruz.

Son olarak İleri'ye basıyoruz ve Aygıt sürücüsü yazılımı yükleniyor...

Ve bu sorundan kurtuluyoruz. Yükleme sırasında oluşabilecek hatalardan ben sorumlu değilim :)

Kaynak: Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu | Blog Herşeydir
    Lütfen Kaynak Gösterelim!!
  • HD 6870
    X4 965 BE
    2x2gb DDR3

ve bu psu. Psu yu değiştirsem mi acaba? 3 kasa fanını da başka psudan çalıştırıyorum.Bir Anno 2070 oynayamadım. BF 3 yarım saat falan çalışıyor en azından. GTA 4 te sorun çıkmıyor...

http://www.highpower-tech.com/eng/product_page.php?class=20100527154206&id=20100530202212

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHzgn -- 28 Temmuz 2012; 18:09:39 >
  • driverlarınızı aşşağıdaki programla kaldırın bilgisayarınızı yeniden başlatın ve tekrar kurun sorun düzelecektir:

http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/catalyst-uninstall-utility.aspx
  • quote:

Orijinalden alıntı: confuest

driverlarınızı aşşağıdaki programla kaldırın bilgisayarınızı yeniden başlatın ve tekrar kurun sorun düzelecektir:

kart nvidia ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: viper17

quote:

driverlarınızı aşşağıdaki programla kaldırın bilgisayarınızı yeniden başlatın ve tekrar kurun sorun düzelecektir:

kart nvidia ?

valla nvidia kullananlar naparlar bilemem ama amd kullananların kartlarında bir sorun yoksa dediğim işlemi yaptıktan sonra durum düzeliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: viper17

quote:

kart nvidia ?

flash player ile ilgili durumlarda oluyordu flash player yeniden yükleyip dene bir
  • Arkadaşlar konunun tamamını okuyamadımda şöyle bir problemim var.Haftasonu Amd FX8350 GTX 680 li bir sistem topladım.BF 3 deyken yaklaşık 1 saat sonra görüntü bir an değişti hafif pembeli yeşilli karıncalındı ve masaüstüne döndü.Oyun kitlendi ve şöyle bir hata aldıkhttp://www.overclock.net/t/1358287/directx-function-getdeviceremovedreason-failed-with-dxgi-error-device-hung-please-help-error. Daha sonra ayarları kıstık bir süre sonra yine yaptı.Win7 de deneyelim deyip win7 kurduk derecelendirme yaparken nvidia windows kernel mode driver versiyon 301.42 görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyle bu durumdan kurtuldu uyarısı verdi.Tekrar bf 3 girdim yine 30 dk sonra hafif bir yeşilli pembeli karıncalı bir ekran ve masaüstüne döndü ve oyun gitti.Sorunu nasıl çözerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurrapper -- 9 Nisan 2013; 11:51:35 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.