Şimdi Ara

Trigue L3800 hakkında..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar bu setle alakalı bir kaç sorum olacak.

http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=1842

Kullanım alanı: 10 m2 küçük bir oda, (gücü sorun değil)
    Kullanım amacı: Film ve metal(rock) müzik

1- Bass'ları yetersiz deniyor, burda gücü mü yetersiz yoksa bass karakteristiği mi kötü? Benim istediğim kulağı tırmalamayan yumuşak bir bass vermesi, gücü önemli değil.
    2- Bass'lar tamamen kapanabiliyor mu? Yani gerektiğinde 2.0 stereo dinleyebilir miyim? Metal müzik dinlerken bass'ı tamamen kapatmayı düşünüyorum. (Z-2300'den vazgeçme sebebim)
    3- Tizlerden ve midlerden şüphem yok, burda sorun yok.
    4- Subwoofer 6.5" yazıyor. Bendeki T6060 5.25" ve bass'ları rezaletti, bu yeni subwoofer 6.5" olması sayesinde daha yumuşak bass mı verir? Yoksa tam tersine bass'ı mı sertleştirir?

Teşekkürler şimdiden....

• üzerine biraz daha ekleyip aego m alırsan çok harika olur yumuşak baslı tiz mid kalitesi yüksek harika bir settir rock müzik için ideal forumda 2. el 275 liraya vardı sıfırıda yanılmıyorsam 350 civarında idi kesinlikle tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre6128 -- 17 Eylül 2008; 13:25:32 >
  • Teşekkürler, fakat aego-m'nin de bass'ı sonuna kadar kapatılamıyor diye biliyorum, doğrumudur?
  • quote:

Orjinalden alıntı: rextr

Selamlar bu setle alakalı bir kaç sorum olacak.

http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=1842

Kullanım alanı: 10 m2 küçük bir oda, (gücü sorun değil)
    Kullanım amacı: Film ve metal(rock) müzik

1- Bass'ları yetersiz deniyor, burda gücü mü yetersiz yoksa bass karakteristiği mi kötü? Benim istediğim kulağı tırmalamayan yumuşak bir bass vermesi, gücü önemli değil.
    2- Bass'lar tamamen kapanabiliyor mu? Yani gerektiğinde 2.0 stereo dinleyebilir miyim? Metal müzik dinlerken bass'ı tamamen kapatmayı düşünüyorum. (Z-2300'den vazgeçme sebebim)
    4- Subwoofer 6.5" yazıyor. Bendeki T6060 5.25" ve bass'ları rezaletti, bu yeni subwoofer 6.5" olması sayesinde daha yumuşak bass mı verir? Yoksa tam tersine bass'ı mı sertleştirir?

Teşekkürler şimdiden....

L3800 çok güzel bir settir fakat siz tam olarak kavram kargaşası içindesiniz diye düşünüyorum yukarıdaki alıntıda ki maddeler çok anlamsız geldi bana.
    Önce L3800 den bahsediyim.
    Orta ve üst frekans dengesi oldukça güzeldir, subw konusundaki endişelerinizde sadece portlu sub kullanmasından kaynaklansın. Portlu sub lar bas sesini biraz uzatır. L 3800 deki alt frekans kesinlikle yetersiz degil fakat beklentileriniz dahilinde tabi. Kendi fiyat aralığında güzel bir multimedya setdir.

Gelelim madde madde sorduklarınıza.

quote:

Alt frekans kulağı tırmalamaz burda bir kavram eksiklği söz konusu, üst frekanslar kulağı tırmalar.
    L3800 ün basları yumaşak ve tok degildir onu sölim.

Multimedya 2.1 sistemlerde basın tamamen kapatılması kadar komik bişi olamaz, uydu hop. ler üst ve orta frekanslarda ses verirken alt frekansları subw verir ki.. bu durumda subw ın tamamen kapatılması seste acayip bir boşluk yaşatacaktır. Uydu hop. ler alt frekanslara inemez, eger stereo ses almak istiyorsanız multimedya setlerden vazgeçip kendi içinde alt frekans üreten sürücüleri olan hop. leri tercih edin. En azından Audio Engine 5 olabilir. Ki.. o da sadece mid bas üretebiliyor, daha alt frekanslar için ekstra subw baglantı seçeneği mevcut.

Subw ın sürücü büyüklüğü ile alt frekansların sert yada yumuşak olmasının hiç bir alakası yoktur. Tamamen port ve kabin yapısıyla alakalı bir durumdan bahsediyorsunuz ki mümkün olduğunca kapalı kabinlere yonelin daha tok ve yumuşak bas alabilirsiniz.

Tavsiyem kesinlikle Acoustic Energy AEGO dur. Kendi fiyat aralığında muazzam bir sesi vardır. Tüm frekanslarda oldukça dengeli ve natureldir. Subw dan bas sesini en kısıga getirdiğinizde stereo ya yakın performans alırsınız bas sesini uydu hop. ler veriyor gibi gelir inanın bana, o güzelim seslerin bu setten çıktığına inanamazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oronra -- 17 Eylül 2008; 15:52:37 >

• Çok teşekkürler ayrıntılı cevap için...

Başka bir topic'te birisi trigue 3300'de bass'ı tamamen kapatıyorum falan demişti... ama dediğiniz gibi bu seferde alt frekans'ları hiç duyamıcam.

Bir de "kulak tırmalamak" lafını yanlış söylemişim.Düzeltiyim onun yerine "borazan gibi", "duumm yerine wuuuu sesi", uğultu sesi vsvs. Demek istemiştim, anlatması zor baya. :)

Son olarak Aego-M'yi Ankara'da dinleyip satın alabilir miyim? Yada internetten nerelerden sipariş verebilirim?
  • vallaha srcelektronik satıyordu ama artık satmıyor galiba bl muzik ile iletişime geçersen halledebilirsin 138 gbp satış fiyatı 315 ytl ye geliyor linki aşağıda şimdiden hayırlı olsun

http://www.blmuzik.com/dynamic/hifi_detail.aspx?ProductId=7
  • Şu durumda Aego-M almamın tek sebebi, bass sesleri kısıkken trigue den daha güzel ses vermesi olacak değil mi? çünkü creative'deki tiz ve mid bana hayli hayli yetecek gibi. Peki 180ytl yerine 315 ytl vermeye değer mi?

Bir de aego-m nin uzaktan kumandası yok sanırım, ben Htpc ile Lcd TV yanında kullanmayı düşünüyordum.
  • evet ya rock dinlerken benim x230da biraz uğulduyo
  • AEGO yu L3800 le felan kıyaslamayın sakın. AEGO resmen hi-fi ayarında çok muzikal bir üründür. Dİnlediginiz müzik her ne olursa olsun kadife gibi sesiyle sizi mest eder. Vokallerde oluşturduğu sahne etkisi çok iyidir.

L3800 e göre aradaki fiyat farkı kesinlikle degecektir. Çünki dediğim gibi çok müzikal bir sesi var, oldukça kalitelidir. Kumandayada o kadar takılma derim açıkcası. Eger PC de kullanacaksan iyi bir ses kartıyla harikalar yaratabilirsin müzikal anlamda. Ama ama ç film izlemekse seni 5.1 çok kanallı setlere yonlendirmek isterim bilesin. AEGO seni filmlerde, muziklerde etkiledigi kadar etkileyemez.

İnanın ben AEGO ile dinlediğim muzikten aldığım keyfi marantz anfim ve WF 9.6 tower hop. lerimle dinledigim muzikten alamıyorum. O kadarda iddalıyım bu konuda. Hi-fi setimin ortalama fiyatı 3000YTL civarı AEGO nun fiyatının 10 misli yani
    Heleki AEGO yu güzel konumlandırır ve subw ınıda güzel bir yere koyarsanız tadından yenmez.

• müzik için bünyesinde subwoofer barındıran sistemler hiçbir zaman tam anlamıyla müzik zevkli yaşatmaz..
    ya uğultu yapar,ya bassları yayvan(dağınık) gelir böyle uzar gider...
  • bütçe nedir tam olarak ve ses kartıda alacakmısınız
  • Sizi birgün misafir edeyim de bendeki AEGO yu bir dinleyin sevgili @Nymphadora
    Eminimki bu düşünceniz tamamen degişecek ve AEGO ya hayranlık duyacaksınız. Ben hiç bir dinlediğim 2.1 de uydularıyla subw ı bu kadar uyumlu çalışan başka bir set görmedim. Bas seslerini uydulardan aldığınızı sanıyor ve o ufacık uydulardan nasıl boyle bir ses çıkar diye azınız açık izliyorsunuz

Müzikal anlamda kendi sınıfında AEGO ya 9/10 puan veririm. Bu konuda çok iddalıyım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mamo99

bütçe nedir tam olarak ve ses kartıda alacakmısınız

ses kartı düşünmüyordum ama gerekiyorsa alırım. Bütçe olarak kesin birşey diyemiyorum ama aklıma tam olarak yatan bir model bulabilirsem 500ytl civarı olabilir hatta geçebilir. Ama bişeyler hep eksik oluyor... :(

@Oronra, 5.1 düşünemiyorum çünkü arka uyduları koyacak yerim yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rextr

quote:

bütçe nedir tam olarak ve ses kartıda alacakmısınız

ses kartı düşünmüyordum ama gerekiyorsa alırım. Bütçe olarak kesin birşey diyemiyorum ama aklıma tam olarak yatan bir model bulabilirsem 500ytl civarı olabilir hatta geçebilir. Ama bişeyler hep eksik oluyor... :(

@Oronra, 5.1 düşünemiyorum çünkü arka uyduları koyacak yerim yok.

Dostum bak AEGO varken paranı baska bişeye harcamana inanki gerek yok. M Audio yada Creative X-fi ın adam gibi bir ses kartıyla beraber AEGO muazmman uyum saglar. Seni müzikal anlamda tavana vurur AEGO ürünü Acoustic Energy diye bir markanın biliyorsunki bu marka ingiliz ve ingilizlerin hi-fi konusundaki basarısını az bucukta olsa okumuşsundur. Biraz araştırınca zaten f/p olarak tüm kapılar seni AEGO ile karşılaştıracak. He daha fazla para vericem dersen BOSE ve KLIPSCH lered ebakabilirsin ama anlamsız.

Alıcaksın M Audio ses kartı ile bir AEGO, tadından yenmicek. Sonra bana çok dua ediceksin.

• film zevkini çok aşırı izlemiyosanız ikinci planda tutun ki seçtiğiniz setler öyle zaten 2.1 olmasında dolayı ben size mademki bütçeniz var müzik için alacaklara hep tavsiye ettiğim ikiliyi yazayım size
    m-audio bx5a ve yanındada gene m-audio bir ses kartı
    http://www.compel.com.tr/Include/Modules/ProductDetail.php?CatID=2&ManID=10&ProID=2942
    aego m den çok daha zevk verecektir bass performansıda aego kadar 50 hz e kadar verebiliyor
  • AEGO 35hz in altına inebiliyor dikkatinizi çekerim. Bizzat test edip 32hz de alt frekans sesi duyabildiğimi belirtmek isterim ki.. MAudio nun hop. leri studio tipidir. Genelde üst frekanslar oldukça yukardadır. Ama ses kartı olarak bende MAudio yu tavsiye ederim. Birde AuzenTech Prelude ses kartı oldukça iyidir.
  • acousticenergy nin kendi sitesinde 50 hz olarak belirtiliyor aego m ve üst frekans olarakta biraz düşük gözüküyor megaworksle aynı frekasans yanıtını veriyor uydular yani 16khz tonlaması hakkında bişey diyemicem çok güzel olduğu ortada
    http://www.acoustic-energy.co.uk/Product_range/Aego_series/Aego_M_spec.asp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamo99 -- 17 Eylül 2008; 16:35:48 >
  • quote:

film zevkini çok aşırı izlemiyosanız ikinci planda tutun ki seçtiğiniz setler öyle zaten 2.1 olmasında dolayı ben size mademki bütçeniz var müzik için alacaklara hep tavsiye ettiğim ikiliyi yazayım size
    m-audio bx5a ve yanındada gene m-audio bir ses kartı
    http://www.compel.com.tr/Include/Modules/ProductDetail.php?CatID=2&ManID=10&ProID=2942
    aego m den çok daha zevk verecektir bass performansıda aego kadar 50 hz e kadar verebiliyor

Saol bu da iyiymiş hem Ankara'da varmış dinleyebilirim inşallah. Yine aynı sitede BX10s subwoofer var, bunu da ayrıca alıp bağlayabiliyoruz değil mi? Böylece istersem sub'ı tamamen iptal edebileceğim, istersem 2+1 (filmler için) olarak kullanabileceğim..?

• bütçeniz el verirse tadından yenmez her hangi bir sorunla karşılaşmazsınız sub woofer üstünden bağlanıyor bx5a lar böylece her hangi bi frekans hem subwooferden hem uydudan gelerek sese olumsuz bi etkisi olmuyor imkanınız el verirse kesinlikle alın subwooferi o kadar kaliteli ki 20hz i dahil veriyor
  • eminim subwooferi alınca devre dışı bırakmazsınız her hangi bi sorununuz olursada yardımcı olmaya hazırım bende ankarada oturuyorum
    özellikle bx5a alırken deluxe modelinde alın daha iyi ama ne ölçüde daha iyidir bende merak ediyorum bx5a ları dinledim ve sesi çok güzeldi ki bende almayı düşünüyorum kaç aydır
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.