Şimdi Ara

Yeni CASPER Montevina Kullanıcıları+İnceleme+Resimler /Centrino2/ (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.201
Cevap
1
Favori
103.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben benımkı en ıyısı dıyenlerden degıl turk malına sahıp cıkanlardanım dostum kendını burda one cıkarma senınle uğraşmam deyıp.sen ne yapıyorsan yap sen kendın gırmıssın burda casper kullanıcılarının arasına ortalıgı karıstırma takıl hangı markada takılıyorsan.
  • ve sana son söz olarakda casper sayfasında hakkımızda kısmını ıncelemenı tavsıye ederım yenı tesısden haberın yok sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenk14 -- 7 Eylül 2009; 19:03:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenk14

ve sana son söz olarakda casper sayfasında hakkımızda kısmını ıncelemenı tavsıye ederım yenı tesısden haberın yok sanırım.

Üretim tesislerine bakacak olursan Acer ve Samsung'a da iyi bi' bakmanı tavsiye ederim.

Casper gerçi üretim tesisi değil, toplama tesisidir ya...

Ayrıca, unutma; Casper her ne kadar Türk Malı da olsa, içindeki parçalar tamamiyle yurtdışından geliyor. Yani kazanan yine kazanıyor...
  • sen sanırım ekonomi degerlerını anlayamıyorsun bu nedenle fazla konusmyacağım yurt dısına ıhracat yapan bır turk markasının ulkeye kaazancını anlatmıyacagım sana.
  • quote:

sen sanırım ekonomi degerlerını anlayamıyorsun bu nedenle fazla konusmyacağım yurt dısına ıhracat yapan bır turk markasının ulkeye kaazancını anlatmıyacagım sana.

Hocam, hayal dünyasında mı yaşıyorsun ? Anlamıyorsun dediğimi. Casper'ın içindeki tüüüüm parçalar zaten yurtdışından geliyor. Üretim yok Türkiye'de o markaya ait. Clevo gibi firmalardan alınıyor, burada etiketleniyor Casper adıyla... Türk malı tek bir parçası olabilir, o da üzerindeki "CASPER" yazan plastik.

Arkadaşlar,

Biraz daha forum sitelerini, alışveriş sitelerini incelediğiniz zaman göreceksiniz ki, Casper'ın ürünlerinden başta grafik kartı olmak üzere, ekran, ergonomi, şıklık gibi diğer unsurlarda da çok çok daha başarılı ürünler bulacaksınız, hem de aynı fiyata belki de daha uygun fiyata.

Casper daha uygun fiyattan ürünler satana kadar desteklemiyorum ve önermiyorum...

Masaüstü bilgisayarlarında bile "hafifsiklet" ekran kartı kullanan, aynı fiyata çok çok daha başarılı kendiniz toplayabileceğiniz bilgisayar varken... Casper sadece Türkiye çapında biraz olsun isim yapmış bir firma gibi, hepsi bu...

• quote:

Orijinalden alıntı: sertacaygun

quote:

sen sanırım ekonomi degerlerını anlayamıyorsun bu nedenle fazla konusmyacağım yurt dısına ıhracat yapan bır turk markasının ulkeye kaazancını anlatmıyacagım sana.

Hocam, hayal dünyasında mı yaşıyorsun ? Anlamıyorsun dediğimi. Casper'ın içindeki tüüüüm parçalar zaten yurtdışından geliyor. Üretim yok Türkiye'de o markaya ait. Clevo gibi firmalardan alınıyor, burada etiketleniyor Casper adıyla... Türk malı tek bir parçası olabilir, o da üzerindeki "CASPER" yazan plastik.

Arkadaşlar,

Biraz daha forum sitelerini, alışveriş sitelerini incelediğiniz zaman göreceksiniz ki, Casper'ın ürünlerinden başta grafik kartı olmak üzere, ekran, ergonomi, şıklık gibi diğer unsurlarda da çok çok daha başarılı ürünler bulacaksınız, hem de aynı fiyata belki de daha uygun fiyata.

Casper daha uygun fiyattan ürünler satana kadar desteklemiyorum ve önermiyorum...

Masaüstü bilgisayarlarında bile "hafifsiklet" ekran kartı kullanan, aynı fiyata çok çok daha başarılı kendiniz toplayabileceğiniz bilgisayar varken... Casper sadece Türkiye çapında biraz olsun isim yapmış bir firma gibi, hepsi bu...

sertac kardeş haklı beyler...son kullanıcı olarak ben yerli yada yabancı olmasına bakmam.fiyat/performans a bakarım.bunu konuda da şu an daha iyi markalar var.ben de su an p8600lük casperla yazıyorum.ben aldıgım zaman casper f/p olarak gercekten cok iyidi o zamanın diger laptoplarına göre.şimdi ise lenova-samsung canava gibi ekran kartları olan bilgisayarlar cıkardı...şimdi laptop alsam onlardan birini alırdım.

9600m serisinin eskidi artık.bunu samsung bile anladı o da daha önceki modellerinde 9600m gt ddr3 lük bi ekran kartı kullanıyordu.onlar da ekran kartlarını update etti.samsung-lenovo-hp-acer hep ddr3 ekran kartları kullanıyorlar.bi tek casper kaldı hala ddr2 ekran kartı kullanan.

• İşte Arkadaşlar Kararsız kaldığım bi nokta daha Bilgisayarların hemen hemen fiyatları aynı ama sizinde fikrinizi almak istedim.

İşte LG R710 un özellikleri:

Teknik Özellikler
    Ürün Kodu R710-S.AP27T
    Aile R710
    İşlemci Cinsi Intel Core2 Duo İşlemci T6400 2 GHz, Düzey 2 önbellek 2 MB
    İşlemci Hızı ( MHZ) T6400 (2.00 GHz)
    Ön Bellek 2 MB
    Bellek 4096 MB DDR3 (2 X 2048MB)
    Maksimum Bellek ( MB) *
    Bellek Slot Sayısı 2 (2 Dolu)
    Sabit Disk 160 GB + 320 GB (480 GB 5400RPM SATA)
    Ekran Kartı ATI Mobility Radeon(TM) HD 3650; Toplam mevcut Grafik Hafızası 1530 MB*;Adanmış Video Hafızası 512MB
    Ekran Boyutu 17.1"
    Ekran Tipi TFT WXGA (PARLAK)
    Ekran Çözünürlüğü (DPI) 1680 X 1050
    Optik Sürücü DVD Combo / DVD Super Multi Dual Layer (DVD-R/RW, +R/RW, RAM)
    Ses Kartı 24bit HD Audio
    İşletim Sistemi Vista Home Premium Edition Türkçe
    Faks Modem var
    Network Kartı Gigabit Ethernet
    Kamera Var (1.3 Mega Pixel)
    Bluetooth var
    I/O Port 3xUSB 2.0, e-Sata, DVI, Firewire, RJ45, HDMI, HP-out, Mic-in
    Wireless var
    Ağırlık (kg) 3.6 kg
    Pil Tipi - Ömrü Li-ion 6 cells
    Klavye Q Türkçe
    Mouse Touchpad with Scroll Function
    Boyutlar (WxDxH) : 398 x 288.5 x 31.6~39.3mm
    Ağırlık : 3.6 Kg (standard batarya ve Çift HDD ile)
    Garanti ( Yıl, Açıklama) 2 Yıl Servis Merkezinde

Buda CASPER P8700ün Özellikleri :

İşlemci Teknolojisi Intel® Core™ 2 Duo
    İşlemci Ailesi Intel® Centrino®2 Islemci
    İşlemci Numarası P8700
    İşlemci Hızı 2.53 GHz
    İşlemci Bus Hızı 1066 MHz
    İşlemci Ön Bellek 3 MB
    Hafıza (RAM) Kapasitesi 4 GB
    Hafıza (RAM) Tipi DDR2
    Hafıza Bus Hızı 667 MHz
    Sabit Disk Kapasitesi 320 GB
    Ekran Kartı Hafızası 512 Mb
    VGA Chipset Markası NVIDIA
    VGA Chipset Modeli Geforce 9600 GS
    Ekran Boyu(inch) 15.4"
    Monitör Tipi WXGA TFT Parlak Renkli Ekran
    Maksimum Çözünürlük 1280 x 800
    Optik Sürücü DVD±RW Double Layer
    Mobil Özellikler BlueTooth, Kamera, Kart Okuyucu, Wireless
    İşletim Sistemi Win Vista Premium Tr
    Ağırlık (Kg) 2.7 KG

Eğer LG yi kullanan veya bilgisi olan arkadaslar varsa yardımlarını bekliyorum.CASPER hakkında epey bilgim var zaten Ama Söyledigim gibi araştırma yapmadan almak istemiyorm..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roz.kamalna -- 8 Eylül 2009; 20:20:54 >

• Başlığı gormuyorsunuz sanırım bu konuları gıdın tavsıye bolumune acın burası Casper kullanıcılarının bölümu forum kırlılıgı yaratmayın.
    2.si bende hp dv2 var 2 kere farklı sorunlardan servıse gıttı ve suandada touch pad kısmı bozuldu sözde hp pehh.
    ve 3. sü iseasıl sız laf anlamıyorsunuz sankı hp toshıba gıbı markalar kendımı uretıyor ıcındekı parçaları hadi arkadaşlar artık bırakın su gereksız mutalaları.
  • roz.kamalna :
    LG sana tavsıye edecegım en son markadır.ozellık olarak da ekran kartıları hemen hemen aynı sevıye ancak Casper ın ıslemcısı acık ara onde.ve birde intel işlemcılı notebookda nvidia ekran kartı aramanı tavsıye ederım.
    Casper markasınıda dusunmem dıyorsan Lenovo ya bak derım Lenovoda ıyı bır markadır.ama ben uzun zamandır casper kullanıyorum memnunum karar sana kalmıs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenk14 -- 8 Eylül 2009; 20:49:23 >
  • @sertacuygun
    HP, Asus yada Sony de olsa kendi parcalarini uretmiyorlar. Dolayisi ile kiyaslamada birebir sayilirlar. Ayrica onlarin dis gorunume verdigi onemden ziyade Casper performans odakli notebooklar uretiyor. Ya da sizin tabirinizle topluyor.
    Yabanci marka olarak ben hicbir fimanin kendi donanimini urettigini gormedim. Herkes AMD,Intel,nVidia Seagate gibi donanimlari kullanir. Ve en fazla katkilari kasa seklini tasarlamak. Bazi buyuk firmalar anakart seklinide tasarliyor ama icerigi yine ayni firmalar. Apple gibi koklu bir firmanin anakartlarini bile Foxconn firmasi yapiyor. Demem o ki yillardir bu isin icindeyim ama bu gune kadar HP Ekran Karti , Sony HDD, Toshiba RAM, Yada Asus CPU ben gormedim. Sen gordunmu? (Sanki bu cumleyi daha once kullanmis gibiyim.)
    Bu gune kadar Casper i oyun icin almak isteyenler 9600M GS gibi orta sinif bir ekran karti ile karsilasiyor. Bu da oyundan cok uzun sureli ofis kullanimina yoneldigi anlamina gelir, ki buda oyun oynayan kullanici sadece ekran kartina bakar ama is yapan kullanici CPU, RAM ve HDD ile ilgilenir ve daha uzun sureli kullanir. Oyuncular kisa surede notebooku yipratir ve eskidir Ofis yada is kullanicilari notebookun cani cikana kadar kullanir ve oyuzden "4 yildir casper kullaniyorum, hicbir sorun yasamadim" cumlesini kurarlar. Kisacasi Casper oyun notebooku degildir aksina is notebookudur denilebilir.
    Son cikardigi urunle de suan piyada "ben hizliyim" diyen butun notebooklara once performansi ile sonrada fiyati ile fark atiyor. Hem oyunda hemde ofis yada is kullaniminda oldukca basarili bir grafik cizdigi icin uzun sureli kullanim avantaji sagliyor. Heleki diger tum yabanci firmalarin arkasina sigindiklari "30 Is Gunu" tabirini yerle bir eden "2 hafta" lik Teknik Servis ve hizli Musteri Hizmetleri ile bircok Casper i tecrube etmis kullaniciya guzel izlenimler birakti(Bunlardan 1 tanesi benim). "Casperin Tenik Servis i yada Musteri Hizmetlerinden memnun degilim" diyen arkadaslarin ya garantisi coktan bitmistir yada teknik servisin ne odlugu konusunda fikirleri olduklarini sanmiyorum.
    Musteri Hizmetleri numarasini ben veriyorum kullanicilara. Casper benim bu cirpinisimi gorse maasa baglardi. Musteri Hizmetleri Temsilcisi gibi calisiyorum vesselam :) Saka bir yana gercekten PC yada notebook kullanmayi bilmeyen bircok kisi yuzunden yerli markalar ziyan olup gidiyor.

Duzeltme:
    Kucuk bir yanlis anlasilmadan dolayi "Kisa olarak hem sertacuygun a hemde amele mühendis e cevaben sunlari soyleyeyim." cumlesi kaldirildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GurcellOnline -- 10 Eylül 2009; 7:25:56 >

• quote:

roz.kamalna :
    LG sana tavsıye edecegım en son markadır.ozellık olarak da ekran kartıları hemen hemen aynı sevıye ancak Casper ın ıslemcısı acık ara onde.ve birde intel işlemcılı notebookda nvidia ekran kartı aramanı tavsıye ederım.
    Casper markasınıda dusunmem dıyorsan Lenovo ya bak derım Lenovoda ıyı bır markadır.ama ben uzun zamandır casper kullanıyorum memnunum karar sana kalmıs.

Saol kardes ben casperi alcam zaten büyük ihtimalde yinede kullanan arkadaslarında fikrini alayım diyorum casperi uzun zamandır araştırıyorum.Bu serinin p8400 ünüde kendi iş yerimizde kullanıyoruz simdiye kadar bi sorun yok Artık kararımı verdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gurcellonline

Kisa olarak hem sertacuygun a hemde amele mühendis e cevaben sunlari soyleyeyim.
    HP, Asus yada Sony de olsa kendi parcalarini uretmiyorlar. Dolayisi ile kiyaslamada birebir sayilirlar. Ayrica onlarin dis gorunume verdigi onemden ziyade Casper performans odakli notebooklar uretiyor. Ya da sizin tabirinizle topluyor.
    Yabanci marka olarak ben hicbir fimanin kendi donanimini urettigini gormedim. Herkes AMD,Intel,nVidia Seagate gibi donanimlari kullanir. Ve en fazla katkilari kasa seklini tasarlamak. Bazi buyuk firmalar anakart seklinide tasarliyor ama icerigi yine ayni firmalar. Apple gibi koklu bir firmanin anakartlarini bile Foxconn firmasi yapiyor. Demem o ki yillardir bu isin icindeyim ama bu gune kadar HP Ekran Karti , Sony HDD, Toshiba RAM, Yada Asus CPU ben gormedim. Sen gordunmu? (Sanki bu cumleyi daha once kullanmis gibiyim.)
    Bu gune kadar Casper i oyun icin almak isteyenler 9600M GS gibi orta sinif bir ekran karti ile karsilasiyor. Bu da oyundan cok uzun sureli ofis kullanimina yoneldigi anlamina gelir, ki buda oyun oynayan kullanici sadece ekran kartina bakar ama is yapan kullanici CPU, RAM ve HDD ile ilgilenir ve daha uzun sureli kullanir. Oyuncular kisa surede notebooku yipratir ve eskidir Ofis yada is kullanicilari notebookun cani cikana kadar kullanir ve oyuzden "4 yildir casper kullaniyorum, hicbir sorun yasamadim" cumlesini kurarlar. Kisacasi Casper oyun notebooku degildir aksina is notebookudur denilebilir.
    Son cikardigi urunle de suan piyada "ben hizliyim" diyen butun notebooklara once performansi ile sonrada fiyati ile fark atiyor. Hem oyunda hemde ofis yada is kullaniminda oldukca basarili bir grafik cizdigi icin uzun sureli kullanim avantaji sagliyor. Heleki diger tum yabanci firmalarin arkasina sigindiklari "30 Is Gunu" tabirini yerle bir eden "2 hafta" lik Teknik Servis ve hizli Musteri Hizmetleri ile bircok Casper i tecrube etmis kullaniciya guzel izlenimler birakti(Bunlardan 1 tanesi benim). "Casperin Tenik Servis i yada Musteri Hizmetlerinden memnun degilim" diyen arkadaslarin ya garantisi coktan bitmistir yada teknik servisin ne odlugu konusunda fikirleri olduklarini sanmiyorum.
    Musteri Hizmetleri numarasini ben veriyorum kullanicilara. Casper benim bu cirpinisimi gorse maasa baglardi. Musteri Hizmetleri Temsilcisi gibi calisiyorum vesselam :) Saka bir yana gercekten PC yada notebook kullanmayi bilmeyen bircok kisi yuzunden yerli markalar ziyan olup gidiyor.

abi baştan söleyeyim derdim tartışma yaratmak degil.ama gercekten bana cevaben mesaj yazmışın ya.ben yazdıgım mesajın herhangi bir yerinde ''casper fason üretim yapıyor'' türevi bir şey söylemedim.söyledigim şey casper ın artık f/p ürünü olmaktan uzaklaşmaya başladıgı idi.ve bırakın allah aşkına şu türkiyenin prestiji saçmalıgını.son tüketici -ya da kendi adıma konuşayım ben- bi ürün alırken markadan ziyade f/p ürünü olmasına bakarım.casper bu seriyi cıkardıgında ilk alanlardan biriydim ben de.ve metintekin arkadaşın incelemesini görüp almıştım.cihazdan memnun da kaldım yalan söyleyecek halim yok ya.ama benim söyledigim şey bilgisayar teknolojileri her gün gelişiyor.ve casper bu gelişime ayak uyduramıyor

• sertacaygun Casper Topicini Kariştirmayimi Geldin Anlamadım Casper Kendi Yaptigini Düşündügüm İçin Bende 3 aydir p8700 serisini kullaniyorum 7-8 saat kullaniyorum en az tık yok performans düşüklügü yok gelelim hp ye ben hp tasarim acisindan cok şiık buluyorum uzaktan kumanda parmak izi cok güzel ama hp genelde wless karti bozuluyo tabiki sıcaklık sorunu 2 saat oyna cayir cayir yakiyor Ben Hp De Kullaniyorum ondada 8700 işlemci ekran karti ati 1 gb payşlaşimsiz güzel fakat acayip cok isiniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZehirliYilan -- 20 Eylül 2009; 15:48:40 >
  • Gurcellonline vallahi denılıcek bısı bırakmadın bu arkadasa anlatılmıo ama hp toshiba lenovo gıbı markaların parçasını kendı uremedıgı nese uzatmayalım artık.

zehirliyilan:
    evet bendekı hp de ınanılmaz ısınıyor elımı acıttıgı bıle oluyor sıcaktan.o hp nın 2006 2008 dv serısınde olan bı sorun sanırım.
  • gürsel olayı iyi anlatmışın. ben bıktım artık anti-casper'cılara söz anlatmaya.

şuanda olsam belki bende samsung veya başka bi marka tercih ederdim çünkü F-P olarak casperda düşüş var.

en kısa zamanda yeni bi seriyle kendini toplar diye düşünüyorum
  • Kesin olmamakla beraber bugun elime gecen bilgiye gore sanirim. Yeni seri urunler yil sonunda cikacak. Ekran kartlari GT 130M yada muadil CPU da ise P8600 ve uzeri kullanilacak. Ayrica yeni nesil seride ust seviye icin yil basindan sonra CPQ-Q900-4M35 serisinin yerini alacak olan ve Baska bir seri cikacak. Bu bilginin henuz resmiyet kazanmadigini soylemeliyim. O yuzden kesin birsey soyleyemiyorum. Bu bana gelen sadece duyumdan ibaret. Saglamligi konusunda suphelerim olsada yinede beni mutlu eden bir gelisme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metintekin

gürsel olayı iyi anlatmışın. ben bıktım artık anti-casper'cılara söz anlatmaya.

şuanda olsam belki bende samsung veya başka bi marka tercih ederdim çünkü F-P olarak casperda düşüş var.

en kısa zamanda yeni bi seriyle kendini toplar diye düşünüyorum

abi ne anti-casper'cısı ya.ben de montevina p8600lük cihazı aldım zaten bi sene önce.tutup anti caspercı demişin ya bi garip oldum.

neyse ben naçizane görüşlerimi bildirdim.zaten cok da anlamam su bilgisayar teknolojilerinden-kinaye yapmak için demiyorum-

topiginizi de acıg kirlettim sanırım.yazdıgım mesajları silebilirim isterseniz.

• @amele mühendis
    Seni yanlis anlamisim yukaridaki yaziyi tekrar okuyunca farkettim. Adini yukaridan kaldiriyorum. Hatamdan dolayi uzgunum ama bazen saglam kaynaklara dayanmayan dusunceleri yada yorumlari gorunce ister istemez birazcik sinirleniyorum. Belki biraz Agresifim Kompleksliyim ama perdelerimi kaldirinca kedi gibi bir insanimdir :)
  • Merak etmeyin arkadaşlar. Casper teknolojiyi takip eder hemde çok yakından.
    hatırlayın
    çift çekirdekli dizüstü ve masaüstü bilgisayarları Türkiye'de satışa ilk Casper sundu, (temmuz 2006) hp vs. diğer markalar 2007 başında bu işlemciyi kullanmaya başladı
    4 çekirdekli masaüstü ve dizüstü bilgisayarları yine ilk Casper satmaya başladı,
    Core i7 işlemcili masüstü bilgisayarları ilk Casper satmaya başladı,
    Core i5 işlemcili masaüstü bilgisayarlar bu hafta satılmaya başlandı. (bildiğim kadarıyla bu işlemci resmi olarak piyasaya sürülmedi bile)
    http://www.casperstore.net/pinfo.asp?pid=2122
    Nettop pc'ler yine bu hafta satışa sunuldu.

şimdi bunları yazdım diye sivri zekalının biri beni yine birilerinin adamı ilan etmez umarım.

• Casperin Tek Sorunu Parmak İzi Okuyucu Erkani Full Hd ve Ekran Karti 1 Gb olmasi lazım bekliyoruz dört gözle ::)

Gardaşim anti caspercilara laff yeter mi söylenir dururlar :)
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.