Şimdi Ara

Yeni CASPER Montevina Kullanıcıları+İnceleme+Resimler /Centrino2/

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.201
Cevap
1
Favori
103.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fiyat/Performans olarak üst orta seviyediki en iyi seri Casper Montevina İncelemesi

Yeni seride Çeşitli konfigürasyonları var...

Genel olarak T9 ve P7-8 serisi işlemcileri kullanıyor.T serisi işlemciler 35watt enerji harcayıp 6mb önbellek sunarken P serisi 25watt harcar ve 3mb önbellek sunarak daha uzun pil ömrü sunar.Ortak özellikleri 45nm ve 1066fbs olmaları

Nvidia9600gs ekran kartını barındırıyor.512mb DDR2 ve 128bit.notebookda oyun oynamak için yeterli

Hdd olarak 5400rmp Toshiba 250-320gb, Ram olarak 2-4gb DDR2 800mhz A-DATA ramler var..2gb olanlarda tek 2gb vardır.

Anakartımız İntel PM45 çipsetli..ICH9+Wifi5100+Bluetooth bağlantıları içeriyor.Wifi gerçekten çok güçlü çekim alanına sahip ve kopma-kesilme gibi sorunları yok.

İşletim sistemi Windows Vistanın çeşitli sürümlerini içeriyor ayrıca içinde 60günlük office deneme sürümü+nero8+adobe reader çıkıyor.

Ekran 15.4'' widescreen geniş parlak ekrana sahip. 1280*800 çözünürlükte.kenar çıtaları fazla kalın değil ve ince.Üst çıtada 2mp webcam ve 2adet mikrofon var.

Kasaya gelicek olursak gerçekten beni cezbeden kısmı oldu.Casper dan böyle bi şıklık beklemezdim.Piano black denen parlak kasalardan ve üzerinde çok hoş gri desenler var..Kasanın üzerinde açma tuşu hariç başka tuş bulunmuyor.açma tuşu metal ve ekranın alt çıtasının kenarlarıyla uyum içinde.
    Kasanın sol alt tarafında 6adet durum ışıkları yer alıyor..Kasanın üst ve iç tarafı gerçekten kaliteli ama alt tarafındaki plastik pek sağlam değil gibi.

Klavye daha iyi olabilirmiş.Touchpad çok rahat

Kasadaki girişlere gelicek olursak:

Ön tarafta hiç giriş yok.2adet hoparlörümüz var...

Sağ tarata DvdRw+2usb+Kulaklık+mikrofon+güç girişi+kilit yeri var.

Sol tarafta Vga çıkışı+Uzun bi port girişi(ne işe yarar ne takılır buna?) + Lan+Modem+HDMI+E-Sata(aynı zamanda usb) + hafıza kartı okuyucu+express card girişi+fan çıkışı(vga ve port girişlerinin altında)

Arka tarafta pilimiz var ve fan çıkışımız var.

Alt tarafta fan çıkışı veya hoparlör bulunmuyor..

Ses seviyesi ve kalitesi tatmin edici ama çok iyi değil.keşke casper da harman kordon gibi bi firmayla anlaşmış olsaydı

Isınma çok yoğun kullanımda ve oyunlarda orta denicek seviyede..klavyede ısınma yok..Fan sesi yok deilecek kadar az..Hdd sessiz..Dvdrw çalışırken çok az ses çıkartıyo.

Webcam kaliteli ve net..mikrofonlar sesi net alıyo.

Artık Resim Ve Test Sonuçlarına Geçebiliriz: Testte kullanılan cihaz: P7350 işlemci + 2gb ram + 250gb hdd + 9600Gs

Öncelikle Resimler Diyelim:

Ana görünüm

Klavye görünümü

Sağ Taraf

Sol taraf

Webcam ve mikrofonlar

Parlak Kasa dizaynı

22''Asus lcd ile karşılaştırma(Vga dan aynı görüntüyü verdim)

Performans Testleri

vista taban puanımız 5

3DMark06 testi ve test sonrası sıcaklıklar

Everest test sonuçları ( E6700 seviyesinde bi işlemci)

Not: Tüm yazı ve resimlerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Destek Linkleri:

Casper Notebook Driver Listesi Resmi Ftp ağı:ftp://213.194.123.227/Notebook

Vista Sistem Bilgisi Girme Detaylı Anlatım Sayfa 19'da

Sorularınız varsa yazın elimden geldiğince cevaplıyayım...

Ayırıca bu modeli kullananlar olarak soru ve sorunlarımızı bu konuda paylaşalım..

Casper Montevina Kullanıcıları Platformu Açıyorum (Üye olmak İsteyenler Pm atsın ekliyim)

Kurucu: MetinTekin

Üyeler:

1-- agekopat
    2-- sivıl encınyır
    3-- pugulli61
    4-- stjimmy
    5-- judger90
    6-- mehmet_alp
    7-- antikcocuk
    8-- S3RC@N
    9-- falez
    10- caglar32
    11- biolog_hakan
    12- poyraz147
    13- CvTh@t
    14- musicbanger
    15- dehsset
    16- PFFED
    17- XYAĞMUR
    18- demote
    19- M.AliKaya
    20- glokal
    21- Keagon
    22- yamakasi1453
    23- leadertit
    24- muhammet erdal
    25- evrenel
    26- hakanbeyci
    27- veliaht27
    28- vasfiii
    29- remixes
    30- piratees
    31- hakanbeyci
    32- samuray51
    33- selcuk_abanoz
    34- Gurcellonline
    35- erenu89
    36- kopyatosun
    37- Nikola Tesla
    38- huso
    39- sertacaygun
    40- tuper_64
    41- agurkan
    42- turklucky
    43- clubberh
    44- canhavli38
    45- kozlowski
    46- tahminci
    49- Mansuninght
    50- ZehirliYilan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metintekin -- 21 Ağustos 2009; 3:12:23 >

• Resimlerini koyduğum ürün Extreme işlemcili modele ait.
    http://www.casperstore.net/pinfo.asp?pid=1864
    adresinden görebilirsiniz. Mağaza sahibine rica ederek resimlerini çektim. O yüzden üzerindeki koruyucu kağıtları vs. duruyor. Söylesem belki çalıştırırdı ama o kadarına cesaret edemedim.

• http://www.chip.com.tr/urun/Casper-Nirvana_2253.html

adresindeki chip incelemesinde sıcaklık sorunu yok demişler galiba ben de casper alicam gibi
  • arkadaşlar ben farklı bişi sorucam.vatanda bulun p8600 işlemcili casperın ramleri 667mhz larak gözüküo.gercekten böle midir yoksa yanlış mı yazılmıştır acaba.lin de şu

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=34779
  • http://www.casperstore.net/pinfo.asp?pid=1861

800 mhz li modelelrde var yanlış değildir umarim.
  • kardeş yardımın için saol ama cpu dan bahsetmiyorum bn.ege şu linke bakarsan anlarsın ne demek istedigimi:D
    http://www.casperstore.net/pinfo.asp?pid=1862
  • quote:

Orjinalden alıntı: stjimmy

http://www.casperstore.net/pinfo.asp?pid=1861

800 mhz li modelelrde var yanlış değildir umarim.

evet 800MHZ li modellerde var alırken dikkat edin hepsi aynı değil...
  • Casper Nirvana CPM-P735-9F15 Mode sipariş ettim sözde cumartesi pazartesi gibi gelecekti Salı olmuş şimdi
    Bir kaç sorum var bilenlerden yardım..

1-Bu modelde 2GB 800 Mhz lik ram tek slottamı Umarım tek slottadır. bir 2gb daha takmayı düşünüyorum..
    2- e-sata normal pc lerdeki sata görevini üstlelen bir slotmu yani oraya bir hdd bağlayıp 2Gbit/s yakın bir hızla HDD kopyalaması/kullanımı yapabilirmiyim?
    3- Bu HDMI slotu LCD tv ler için sanırım.. Bende LCD TV yokda normal tüplü TV lerden var. Bizdeki normal TV ye görüntüyü aktarabilirmiyim. Bu HDMI soket içinde Analog Video sinyali geliyormu? Veya bu linkdeki kablo işimi görürmü?

Yardımlar için şimdiden sağolun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet_alp -- 20 Eylül 2008; 19:00:59 >

• quote:

Orjinalden alıntı: sivıl encınyır

arkadaşlar ben farklı bişi sorucam.vatanda bulun p8600 işlemcili casperın ramleri 667mhz larak gözüküo.gercekten böle midir yoksa yanlış mı yazılmıştır acaba.lin de şu

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=34779

vatanın sitesinde birçok üründe genelde özellikler yanlış veya eksik yazılıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: metintekin

Arkadaşlar yukarıdaki incelememi okumadan soru sormayın

Bi kaç soruyu tekrar cevaplıyım...

1-- Yni montevina platformundaki bütün cihazlarda 800mhz ddr2 ram var!! 2gb olanlarda tek slotta 2gb var!!

2-- Isınma YOK!! hatta fan sesi bile yok...bugün laptop alcak olsam yine alırdım herkeze tavsiye ederim..

paranızı markaya kaptırmayın!!!

Üye listesini bu gece yada yarın yapcam

Haklısın yazmışsın hemde markası A-data imiş Bende hepsiburdada A-data 2gb 800mz lik en ucuz olduğunu gördüm.. denk gelmiş. Kart devrettikten sonra sipariş vereyim hemen
    Geriye 2 Sorum kaldı (ŞİMDİLİK)

2- e-sata normal pc lerdeki sata görevini üstlelen bir slotmu yani oraya bir hdd bağlayıp 2Gbit/s yakın bir hızla HDD kopyalaması/kullanımı yapabilirmiyim?

3- Bu HDMI slotu LCD tv ler için sanırım.. Bende LCD TV yokda normal tüplü TV lerden var. Bizdeki normal TV ye görüntüyü aktarabilirmiyim. Bu HDMI soket içinde Analog Video sinyali geliyormu? Veya bu linkdeki kablo işimi görürmü?

Yardım Please..

• quote:

Orjinalden alıntı: mehmet_alp

quote:

Arkadaşlar yukarıdaki incelememi okumadan soru sormayın

Bi kaç soruyu tekrar cevaplıyım...

1-- Yni montevina platformundaki bütün cihazlarda 800mhz ddr2 ram var!! 2gb olanlarda tek slotta 2gb var!!

2-- Isınma YOK!! hatta fan sesi bile yok...bugün laptop alcak olsam yine alırdım herkeze tavsiye ederim..

paranızı markaya kaptırmayın!!!

Üye listesini bu gece yada yarın yapcam

Haklısın yazmışsın hemde markası A-data imiş Bende hepsiburdada A-data 2gb 800mz lik en ucuz olduğunu gördüm.. denk gelmiş. Kart devrettikten sonra sipariş vereyim hemen
    Geriye 2 Sorum kaldı (ŞİMDİLİK)

Yardım Please..

E-sata normal satadan farklı diye biliyorum ama tam emin değilim.bilen bi arkadaş yazarsa bizde öğrenmiş oluruz...ama E-sata girişine hiçbir aparat vs takmadan direkt usb aygıt takılıyor..

Hdmı 1080p yani full HD çıkış verebilen ve ağırlıklı olarak Lcd-Plazma tv lere bağlamak için konulan bi özelliktir..

Linkte verdiğiniz kablo ile büyük ihtimal hdmı dan compozit dönüştürülür ama denemeden kesin bişi diyemeyiz.

Wifi 5100 de 3-4 farklı model var..ama bizdeki cihazda yani casperda N draft özelliği var bence..çünkü N draft olmayan Hp 7tane wifi ağ bulurken bizim cihaz 10-12 tane buluyor ve daha hızlı

• Yabancı dil bilen arkadaşlar HDMI hakkında bir tartışma var bu linkdekini bana özetleyebilirmisiniz. Ürün işe yarıyormuymuş?
    Tartışma forumu
    http://www.dealextreme.com/forums/Default.dx/sku.13188~threadid.172831
    ürün linki
    http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.13188

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet_alp -- 21 Eylül 2008; 12:18:04 >

• quote:

bugün ben de teknosa dan ürünü aldım tasarımı çok güzel zaten gitiğim teknosa nın elinde kalmadı başka son ürünü de ben aldım :S
    üzerinde 32 bitlik vista olmasına rağmen 4 gb ram gormesi ilginç ama.sadece 64 bitler 4 gb ı tam olrak görüyo sanıyodum

bir de casper store da benim kullandığım model yok 320 gb 4gb ram 2.0ghz işlemci 9600 gs

Bahsettiğin model casper storeda var.
    http://www.casperstore.net/pinfo.asp?pid=1888

• quote:

Orjinalden alıntı: antikcocuk

arkdaşlar ben kameraya giremiyorum. daha doğrusu kamera ikonum yok. normalde bilgisaayarımda olması lazım ama orda yok. kameradan kayıt yapmadan görüntüsüne bakiyim dedim ama bir türlü bulamıyorum. anca msnden webcam ayarları dediğimde görebiliyorum. yani driverinde bi problem yok. ama sorun nerde. bir türlü boşta kemrayı çalıştıramadım

Bu sorun farklı bir modelde başıma gelmişti.
    http://r a p i d s h a r e .com/files/147215671/Camera.rar.html
    adresinden camera dosyasını indirin. İçindeki camera klasöründe amcap adlı dosyayı masaüstüne atıp çalıştırın. options menüsünden previewe tıklayın. Kamera açılacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chic -- 21 Eylül 2008; 21:52:30 >

• quote:

Orjinalden alıntı: parthenios

http://www.casper.com.tr/tr/ct-panel/UrunDetay.aspx?intStockNo=206 nedersiniz arkadaslar?

linkte kampanya bitiş süresi 15 Eylül yazılmış. Aynı modelden düşünüyorum ben büyük ihtimal Ereyon 'dan alıcam. Güvenilir ve ucuz olması avantaj. Bayiden alırsam 100 lira pahalıya gelir.

• quote:

Orjinalden alıntı: erdempolat

quote:

Orjinalden alıntı: agekopat

quote:

Orjinalden alıntı: LeoS

quote:

Herşey cihazı alana kadarmıydı arkadaşlar Biraz paylaşım yani..Nasıl memnunmusunuz cihazlardan? artı ve eksileri neler sizlere göre?

extreme veya 4çekirdekli modeli alan varmı?

Ya arkadaşlar ben de bu ""Casper NIRVANA 15.4" CPM-T940-4K15"" modelini almaya karar verdim ama hala aklımdan da ""Asus M51VA"" yı atabilmilş değilim. Kafamda Garanti konusunda birazz şüpheler var. Herkes Asus un garantisi daha iyidir diyor ama aradaki fiyat farkıda bayağı fazla.

Eğer CAsperi alırsam İzmir de nereden daha ucuza alabilirm. Bi de Bunun "2.53 T9400" ünün yerine "P9500 2.53" olanı yok mu? Çünlü P serisinin enerji tüketimi 25W T serisi ise 35W. Isınma açısından bayağı fark eder sanırım!!! Cevaplarsanız çok sevinirim.

ısınma olmaz sana garanti veriyorum... eski seriden cok sey ogrenmiş casper... ısınma sorununu kesinlikle halletmişler... izmirden dil de internetten ucuza bulabilirsin... su an en ucuz ereyon galiba. ama genede bi arastırman gerekir...

http://www.ereyon.com.tr/Store/ProductDetails.aspx?productid=160717 1259,00 usd + kdv
    http://www.netteenucuz.com/store/ProductDetails.aspx?productId=89523 1,219.32 usd+ KDV

ikisinin yeri de izmirde.

• quote:

Orjinalden alıntı: LeoS

quote:

cod 4 ü de kurdum oyun 1024*768 herşey fulldeyken 35-80 arası fps veriyor. yalnız test ettiğim yer online 42 kişilik bir haritaydı o yüzden çok değişken fps aldım ve ne kadar kasabildiğini tahmin edersiniz.

bilgisayar hakında ise sol ctrl tuşu en gıcık olduğum şey o tuşa alışmak biraz zaman alıyo onun haricinde günde 10+ saat kullanmama rağmen asla ısınma sorunu olmuyo

Sendeki hangi modeli casperin sen nerden aldın?

teknosa dan aldımhttp://www.casperstore.net/pinfo.asp?pid=1888 adresindeki model.

• quote:

Orjinalden alıntı: agekopat

quote:

Orjinalden alıntı: tuper_64

arkadşalar casper p8600 4k15 almayı düşünüorum,mühendislik okuduğum için tüm mühendislik programlarını kldrck bi pc lazım,oyun fln oynamam,açıkçası pek anlamıorum pden ama bu 32 bit ve 667 mhz muhabbetleri bi sorun çıkarır mı,ayrıca bana yarayabilcek bu fiyatta başka pc önerirmisiniz?şimdiden teşekkürler

muhendislik okuyosan senin pc ni kasıcak en fazla visual studio kullanırsın, autocad , photoshop tarzı programları da hic kasmadan calıstırır... Bende bilg. müh. okuyom ordan biliyom :D ... bende gecen sene casper ın eski modellerinden biri vardı " t7200 2.0 Ghz işlemci, t7400 nVidia 256MB ekran kartı, 2GB ram" cok rahat calıstırıyodu visual studio yu... simdi CPM-T940-4K15 modeli var... Alıcagın modelde bi sorun yasamazsın...Oyun oynamadıgını soylemissin ama bu modeli alırsan inan bana oyun da oynamaya baslarsın... ztn oynamazsan arkadasların dalga gecerler seninle boyle ekran kartın var oyun oynanmazmı diye... :D

Hocam hayırlı olsun CPM-T940-4K15 modelin. Senden rica etsem bu ürünün test ve vista puan sonuçlarını koyabilirmisin eğer zahmet olmazsa. Asustakileri acayip kıskandım. Adamlar tamamen kenetlenmişler ürünün bütün testlerini yapmışlar :) Ben de böyle bi şey düşünüyorum Sadece bu modelle ilgilenen arkadaşlara bi ipucu olur.

Sonuçları aşağıdaki CPM-T940-4K15 konusuna koyarsan sevinirim....

http://forum.donanimhaber.com/m_26730148/mpage_1/key_//tm.htm#26753051

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.