- x
Ssangyong Actyon Sports, Actyon, Kyron, Rodius, Rexton, Musso, Korando Genel Bilgi P
344 Cevap102792 Görüntüleme9 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 2 [4] 6      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

45 Mesaj
30 Haziran 2009; 21:17:26 

Selam Ofiskurdu,

5000bakımda ekstra bişey çıkardılar mı? Ne kadar tuttu? Serviste başka kullanıcılardan duyduğun olumsuz bişey oldu mu? Hangi şehirde hangi servisi kullandın? Yaşadığın yerde büyük bir aracı park etmekle ilgili neler yaşıyorsun bizimle paylaşabilirsen seviniriz...

Biraz sorular kalabalık oldu ama vakit ayırırsan güzel bir paylaşım olur...

Hepimize yetecek kadar Samsung Galaxyy 10.1 2014 Edition ekran koruyucu filmi getirdim, isteyen yazsın...

34 Mesaj
25 Eylül 2009; 23:58:55 

Bu motor mercedesin hangi aracında kullanılıyor?
CDİ mı yoksa eski Turbolardan mı ?
(bende 2001 112CDİ var uçak gibi)
çekiş? son sürat vs?
bu motorda tatminkarmı?

10 Mesaj
13 Ekim 2009; 15:37:27 

actyon sports kullanıcısıyım bugüne kadar kullandığım en iyi araç diyebilirim bundan önceki araçlarım opel astra (gkasa 2007) honda civic premium (2008)

2414 Mesaj
13 Ekim 2009; 16:18:11 

Ney modeli bunlar ? Çikolatamı ?

Hayattayken yaşayalım...

149 Mesaj
23 Ekim 2009; 17:58:29 

quote:

Orijinalden alıntı: AykuT KosvA

Ney modeli bunlar ? Çikolatamı ?

hee çikolata yiyebilecen mi

SANGYONG KYRON 4X2

187 Mesaj
7 Aralık 2009; 2:30:33 

Herkese Merhaba,
Ben de uzun süredir actyon Sport'la ilgileniyorum.Hatunun iki ay önce "L200 alalım mı?" sorusuyla başlayan süreç sanırım bu araçla son bulacak.Kendimce nedenlerini belirtiyorum.
1)Aracın 4WD yurt dışı satış fiyatı 40.000$.Türkiye'de ise 40.000 TL.(Ama L200 ya da Navara'ya bakarsanız durumun tam tersi olduğunu görürüsünüz)
2)Ssangyong 1984'den beri sadece 4x4 üretiyor,bu konuda dünyanın en tecrübeli firmalarından.
3)Kaporta çelik sacdan üretildiğinden(SSangyong'un otomobilden önce çelik üreticisi olduğunu öğrendim...) araç muadillerinden daha ağır.(full modelinin boş ağırlığı 2 ton).Bu da sağlamlığını gösterir.
4)Hepinizin bildiği gibi araçta Mercedes motor,şanzıman,know how olması v.b.
5)2000 motor'un vergi avantajı v.b.
Bu bilgiler bu arabayı tercih etmek için gayet yeterli...Hele hele L200 full modeline 62.000tl isterlerken...

187 Mesaj
7 Aralık 2009; 2:33:51 

Kullanan arkadaşlar hangi tarihte hangi bayiden kaça aldıklarını yazarlarsa benim gibi alacak olan arkadaşlara ciddi yardımda bulunmuş olurlar...

291 Mesaj
7 Aralık 2009; 10:32:57 

hocam gercekten bu marka araçlar insanın aklını çeliyor ama soru işaretleri çok?

890 Mesaj
7 Aralık 2009; 18:21:27 

ben de kyron almayı düşünüyorum. her haliyle süper bir araç ama insanda bazı korkular olmuyor değil. aslında 4x4 alanında motor - şanzıman alanında korkum yok. ee herkes kaportasının da çok sağlam olduğunu söylüyor tek korkum fren mesafesi. bu konuda hiç bir bilgi yok. ben bazen (: her zaman değil böyle ya sinirliyken ya da canım sıkkınken) aracı biraz hızlı kullanırım ve ani fren yapabiliyorum acaba buna uygun mu en azından fren kalitesi iyi mi? bilmiyorum kyron çok güzel ve çok iyi bir araç fiyatıda iyi ama kısmet işte. acaba frenleri hakkında bilgisi olan var mı? yakamozum arkadaşım sen de kyron var diye biliyorum bu konuda beni aydınlatırsan sevinirim.

886 Mesaj
18 Şubat 2010; 23:25:41 

kullanan arkadaşlardan varmı bir sıkıntı ???

Pioneer VSX-520 + E-ES3tb + S-21W

1 Mesaj
28 Nisan 2010; 11:11:42 

selamlar, ben nisan 2009'dan beri ssangyong actyon sports 6/AT 4x4'ün tepesinde, çoğunlukla İstanbul-Bodrum arası, ayda bir-iki sefer dağ-taş 42.000 km yol yaptım. sanırım yeteri kadar fikir edindim. tecrübelerimi sizinle paylaşmak, almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olmak isterim. Ki, inip binerken yollarda sık sık bu araçla ilgili arkadaşlara yardımcı olmuşumdur. Genel olarak fikrin ne diye sorarsanız, çok memnunum açıkçası. iyi ki bu araça sahibim. dağda bayırda keçi gibi, otobanda düz yolda 185 kmyi gördü, yokuş aşağı 220 kmye kadar dayandı ibre. ve transatlantik gibi ya da eski amerikan arabaları gibi dengeli ve oturaklı. hala ilk gün aldığım gibi tık ses yok. yazık diğer markalara o kadar para dökmeye bence...

6500 Mesaj
28 Nisan 2010; 16:04:15 

0

canlı canlı dün görme imkanım oldu ilk defa, sahipleri kusura bakmasın ama arabadan başka herşeye benziyor tipi. neden bu kadar marjinal takılmak istemişler tasarlarken anlayamadım doğrusu. çocuk olsa ne çizdim lan ben böyle diyip yenisini çizerd i

Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

17 Mesaj
28 Nisan 2010; 20:50:31 

güzellik göreceli,, aksine bana göre ön tasarım çok başarılı

675 Mesaj
29 Nisan 2010; 10:06:03 

quote:

Orijinalden alıntı: ismailg

selamlar, ben nisan 2009'dan beri ssangyong actyon sports 6/AT 4x4'ün tepesinde, çoğunlukla İstanbul-Bodrum arası, ayda bir-iki sefer dağ-taş 42.000 km yol yaptım. sanırım yeteri kadar fikir edindim. tecrübelerimi sizinle paylaşmak, almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olmak isterim. Ki, inip binerken yollarda sık sık bu araçla ilgili arkadaşlara yardımcı olmuşumdur. Genel olarak fikrin ne diye sorarsanız, çok memnunum açıkçası. iyi ki bu araça sahibim. dağda bayırda keçi gibi, otobanda düz yolda 185 kmyi gördü, yokuş aşağı 220 kmye kadar dayandı ibre. ve transatlantik gibi ya da eski amerikan arabaları gibi dengeli ve oturaklı. hala ilk gün aldığım gibi tık ses yok. yazık diğer markalara o kadar para dökmeye bence...

Ortalama yakıt tüketiminiz ne kadar?160-170 gibi hızlarda rüzgar sesi varmı ve güven veriyor mu?

EMNİYET KEMERİ HAYATA BAĞLAR.LÜTFEN KEMERSİZ ARAÇ KULLANMAYIN.

370 Mesaj
13 Mayıs 2010; 13:52:29 

quote:

Orijinalden alıntı: mebgerate

Otomatik vitesi performansa yönelik değil diğer dizellerde olduğu gibi ekonomiye göre yapmışlar. O nedenle 2000 devirin üzerinde uzun süre gitmeyi sevmiyor araç... Mesela 140 tan sonra 5. vitesle devam etmesi gibi bir opsiyon olsa kopacak gidecek ama yok...

Chip tuning vb. ile program değiştirilebilir.

pardon ama tiptronik degilmiydi bu araclar? manuele alip 5. viteste sabit tutamiyormusunuz?

2267 Mesaj
13 Mayıs 2010; 18:51:54 

Heybetli bir duruşu var gerçekten. Ama tipsiz araçlar sırasında başrolü oynamaya aday. Hele ki ön tasarım tam bir felaket.

890 Mesaj
13 Mayıs 2010; 18:59:22 

quote:

Orijinalden alıntı: asi_boyz

Heybetli bir duruşu var gerçekten. Ama tipsiz araçlar sırasında başrolü oynamaya aday. Hele ki ön tasarım tam bir felaket.

Şimdi tasarım kişiden kişiye değiştiği için birşey diyemiyeceğim. Beğenmeyenler olduğu gibi gerçekten çok sevenlerde var. Ancak ssangyong markasını sırf bu modelle değil diğer modelleriyle de incelemenizi tavsiye ederim. Mesela bir kyorn, rexton ya da actyon.

0

0

0

Bunlar da diğer modelleri. Bunları da inceleyip o şekilde bir karar vermenizi öneririm. Dediğim gibi zevkler kişiden kişiye göre değişir. Ancak gerçekten iyi araçlar.

248 Mesaj
13 Mayıs 2010; 21:52:53 

quote:

Orijinalden alıntı: V.K.

bu araçta zerafet varsa ben odunun önde gideniyim.arabadanda anlamıyorum.

bunun zerafeti nerede allah aşkına biri bana göstersin.hocam zerafet dediğin böyle arabalarda olmaz.mesela mesareti de olur,mesela cadillac ta olur.yapmayın allah aşkına kendinizi kandırmayın.

teknolojisini iç dizaynına konforuna vs hiçbir lafım yok ama tsarımında zerafet var demeyin

+10000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucak_muhendisi -- 13 Mayıs 2010; 21:53:49 >

2012 PEUGEOT 308 HDi

2998 Mesaj
13 Mayıs 2010; 22:23:50 

quote:

Orijinalden alıntı: suicide

0

canlı canlı dün görme imkanım oldu ilk defa, sahipleri kusura bakmasın ama arabadan başka herşeye benziyor tipi. neden bu kadar marjinal takılmak istemişler tasarlarken anlayamadım doğrusu. çocuk olsa ne çizdim lan ben böyle diyip yenisini çizerd i

eski kasa sorento ile aynı farı kullansalardı sorento kadar satıcak bi araç ama tipi bitiriyor maalesef...

2012 Fiat Linea 1.6 MultiJet Emotion Plus

248 Mesaj
11 Haziran 2010; 0:30:08 

Arkadaşlar Actyon sportsu test ettim, gerçekten beğendim. Daha önce Mitsubishi L200ü test etmiştim, pick up testlerime Hilux ile devam edeceğim. Bir pick up alma niyetim var, ama önce hepsini test etmek istiyorum
Actyon Sportsun yol tutuşu beni şaşırttı, otomobil gibi yol tutuşu var.

+Actyon Sports oldukça çevik bir araç, bir pick uptan bu kadarını beklemiyordum.
+İç donanım ve tasarım harika, direksiyondan kontrollü müzik sistemi en düşük modelde bile var, sürücü ve yolcu hava yastıgı standart.
+Dış tasarım burada çoğu kişi beğenmese de ben beğeniyorum, zaten Uzakdoğu araçlarının tasarımları uçuk kaçık, ben tekniğe bakarım.
+Aracın arka kasası camlı hardtop ile kapatıldığında mükemmel bagaj hacmi oluyor
+60 bin tlye satılan Actyon modeli ile 30 küsür bin tlye satılan araç aynı araç. Tek fark Actyon sportsun arkası kesilmiş, ruhsatta ticari gectiginden ÖTV düsük
+En düşük modelin bile donanımı oldukça tatminkar, tuşla kontrol edilen yan aynalar ekstra özellik.
+36 bin tl fiyata aracın arkasına takılan Hardtopu hediye etmeleri oldukca cazip bir kampanya.
+Araca biraz yüklendim, motor banamısın demedi, motor performansı yeterli
-Araçta EBDnin standart olması gerekirdi maalesef yok

Fiyat performans olarak oranlarsak, verdiginiz fiyata göre bu araç 5 yıldızı hak ediyor.
Tek eksiği Türkiye'de bilinirliğinin olmaması. Ancak bu aracı ben beğendim, biraz daha araştırıp bu aracı almak istiyorum.
Siyah olanı çok güzel duruyor. Sonuçta 2 LT motoru olan jeep konforunda bir aracı yarı fiyata alıyorsunuz, bu araç bireysel araç olsa ticari geçmese fiyatı 2 kat olcaktı...

Hak tecelli eyleyince her işi âsân eder, Halk eder esbabını bir lâhzada ihsan eder. (Allah işi ele alinca her iş kolaylasir. O, sebeplerini de yaratip istenilenin hepsini bir anda ihsan ediverir)

248 Mesaj
11 Haziran 2010; 0:32:23 

quote:

Orijinalden alıntı: forester34

Arkadaşlar Actyon sportsu test ettim, gerçekten beğendim. Daha önce Mitsubishi L200ü test etmiştim, pick up testlerime Hilux ile devam edeceğim. Bir pick up alma niyetim var, ama önce hepsini test etmek istiyorum
Actyon Sportsun yol tutuşu beni şaşırttı, otomobil gibi yol tutuşu var.

+Actyon Sports oldukça çevik bir araç, bir pick uptan bu kadarını beklemiyordum.
+İç donanım ve tasarım harika, direksiyondan kontrollü müzik sistemi en düşük modelde bile var, sürücü ve yolcu hava yastıgı standart.
+Dış tasarım burada çoğu kişi beğenmese de ben beğeniyorum, zaten Uzakdoğu araçlarının tasarımları uçuk kaçık, ben tekniğe bakarım.
+Aracın arka kasası camlı hardtop ile kapatıldığında mükemmel bagaj hacmi oluyor
+60 bin tlye satılan Actyon modeli ile 30 küsür bin tlye satılan araç aynı araç. Tek fark Actyon sportsun arkası kesilmiş, ruhsatta ticari gectiginden ÖTV düsük
+En düşük modelin bile donanımı oldukça tatminkar, tuşla kontrol edilen yan aynalar ekstra özellik.
+36 bin tl fiyata aracın arkasına takılan Hardtopu hediye etmeleri oldukca cazip bir kampanya.
+Araca biraz yüklendim, motor banamısın demedi, motor performansı yeterli
-Araçta EBDnin standart olması gerekirdi maalesef yok

Fiyat performans olarak oranlarsak, verdiginiz fiyata göre bu araç 5 yıldızı hak ediyor.
Tek eksiği Türkiye'de bilinirliğinin olmaması. Ancak bu aracı ben beğendim, biraz daha araştırıp bu aracı almak istiyorum.
Siyah olanı çok güzel duruyor. Sonuçta 2 LT motoru olan jeep konforunda bir aracı yarı fiyata alıyorsunuz, bu araç bireysel araç olsa ticari geçmese fiyatı 2 kat olcaktı...

son olarak
Ben Uzakdoğu ürünlerini almaktan asla korkmam. Uzakdoğu araçları Amerikan ve Avrupa araçlarından 10 kat daha iyidir. Yurtdışında yıllarca yaşadım, Amerikada ve Avrupada her zaman Uzakdoğu araçları ve elektronik eşyaları tercih edilir. Çünkü daha dayanıklıdır, daha çeviktir, daha yeni teknolojiyle yapılır, ikinci eli her zaman para eder, hem de yakıt tüketimi minimumdur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forester34 -- 11 Haziran 2010; 0:33:32 >

Hak tecelli eyleyince her işi âsân eder, Halk eder esbabını bir lâhzada ihsan eder. (Allah işi ele alinca her iş kolaylasir. O, sebeplerini de yaratip istenilenin hepsini bir anda ihsan ediverir)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Haziran 2010; 2:12:45 

Arkadaşlar Ben Volkswagen kullanıcısıyım. Piyasada binek olarak aracımın modelinde ve peroformansında bir araç bulamadığım için ve bir jipe binmek istediğim için, KYRON modelinie bu sıralar takmış vaziyetteyim. Siz değerli kullancılardan yada bu araç hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlardan geniş çaplı bir 2.0 dizel KYRON bilgisi bekliyorum.

KYRON

0

MERCEDES S 350

0

366 Mesaj
12 Haziran 2010; 2:31:45 

quote:

Orijinalden alıntı: atsızadam

Arkadaşlar Ben Volkswagen kullanıcısıyım. Piyasada binek olarak aracımın modelinde ve peroformansında bir araç bulamadığım için ve bir jipe binmek istediğim için, KYRON modelinie bu sıralar takmış vaziyetteyim. Siz değerli kullancılardan yada bu araç hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlardan geniş çaplı bir 2.0 dizel KYRON bilgisi bekliyorum.

KYRON

0

MERCEDES S 350

0

Aynı sonderklasse demi

çakması bile olamaz... Bari kopyasını yaparken biraz güzel yapsalar.

60-80 bin lira yazık günah bu araçlara

80 bine bu var yaw

http://www.arabam.com/IKINCIEL/Ilan/Detay/2241266

890 Mesaj
12 Haziran 2010; 3:04:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Ω Omega

Aynı sonderklasse demi

çakması bile olamaz... Bari kopyasını yaparken biraz güzel yapsalar.

60-80 bin lira yazık günah bu araçlara

80 bine bu var yaw

http://www.arabam.com/IKINCIEL/Ilan/Detay/2241266

Arkadaşım madem yazacaksın önce bir araştır öyle yaz. En azından saçma yazmazsın belki. Araç kopya ya da çakma değil. Forumu tam okusaydın ya da ssangyong topiclerine baksaydın mercedesin bu firma ile teknoloji ortaklıkları olduğunu ve bir çok yönden mercedesin bu firmaya destek verdiğini görürdün. Aracın motor-şanzıman mercedes. Mercedesin know-how ını kullanıyor. Hatta chairman modelini araştırırsan neredeyse birebir mercedes. Ama galiba pek araştırmaya meyilli değilsin. Onu da ben ekliyeyim bare.

0

0

Yazık günah dediğiniz araçlar mercedes motor-şanzıman-alt yapısını kullanıyor. Yıllardır sadece suv üreten bir firma. Yani araç dediğiniz gibi kopya ya da çakma değil. Birşeyler yazmadan önce araştırırsak en azından yaptığımız yorumların bir değeri olur.

890 Mesaj
12 Haziran 2010; 3:20:29 

quote:

Orijinalden alıntı: atsızadam

KYRON

0

MERCEDES S 350

0

Arkadaşım ben de senin gibi bir vw kullanıcısıyım. Bu sene içerisinde aracımı değiştireceğim ve kyron da tercihlerim arasında. Kyron Türkiye'ye ilk geldiğinde daha ilk inceleyenlerdenimdir herhalde. Hatta o zaman alacaktım ama vazgeçmiştim çünkü belli başlı soru işaretleri vardı kafamda.

Ancak aradan geçen sürede ssangyong konusunda baya birşey öğrendiğimi söyliyebilirim. Şimdi sana araç hakkında teknik bilgiler ve kendi görüşlerimi vereceğim.

Teknik bilgiler

Araç 4.66 m boyunda 1.75 m yüksekliğinde 1.88 m genişliğinde bir suv. 4 çeker ve 2 çeker versiyonları mevcut. Aracın 2 çeker versiyonları ya da 4 çeker versiyonları 2 çekerken araç arkadan itişli. Araçta mercedesin 2000 cc lik dizel motoru var. 141 hp ve 310 nm torkluk bir motor. Yakıt olarak ortalamada fabrika verileri 8.7 diyor ama sen 10 lt yakarsın kanaatindeyim. Araçta mercedesin 5 ileri triptronik şanzımanı mevcut (manuel de mevcut) ve gerçekten başarılı bir şanzıman. Vites geçiş hızları olsun dişli oranları olsun başarılı bir şanzıman. Aynı zamanda direksiyondan kontrolde mevcut. Araç off road konusunda gerçekten başarılı. Daha önce birçok video eklemiştim. Ancak youtube da kyron diye yazarsan birçok video bulursun. Araçta yol bilgisayarı yok fakat navigasyon-dvd eklenmiş ön konsola ki gayet başarılı bir cihaz.

Kendi görüşlerim

Araç teknik olarak gerçekten başarılı. Size sıkıntı yaratmaz. Motor-şanzıman açısından söylenecek birşey yok. Size o zamanlar almadığımı söylemiştim. Özellikle servis-distribütör durumunun ne olacağını bilemediğim için almamamıştım. Ancak şu anda büyük şehirlerde bu sorun yok. Aracın servis ücretleri de gayet makul. Hatta bildiğim periyodik bakımları çoğu zaman ücretsiz yapıyorlar. Aracın iç malzemeleri bir alman suvu kadar değil maalesef. Yani konsol sert plastik falan şeklinde. Tabi bu sizin ne beklediğinize bağlı.

Benim görüşlerim bunlar. Gerisi size kalmış Kafanıza takılan birşey varsa bildiğim kadarıyla cevaplarım. Dediğim gibi aracın bazı eksiklikleri mevcut ancak bu sizin beklentilerinizle alakalı.

366 Mesaj
12 Haziran 2010; 4:32:55 

quote:

Orijinalden alıntı: byatunga

Arkadaşım madem yazacaksın önce bir araştır öyle yaz. En azından saçma yazmazsın belki. Araç kopya ya da çakma değil. Forumu tam okusaydın ya da ssangyong topiclerine baksaydın mercedesin bu firma ile teknoloji ortaklıkları olduğunu ve bir çok yönden mercedesin bu firmaya destek verdiğini görürdün. Aracın motor-şanzıman mercedes. Mercedesin know-how ını kullanıyor. Hatta chairman modelini araştırırsan neredeyse birebir mercedes. Ama galiba pek araştırmaya meyilli değilsin. Onu da ben ekliyeyim bare.

Yazık günah dediğiniz araçlar mercedes motor-şanzıman-alt yapısını kullanıyor. Yıllardır sadece suv üreten bir firma. Yani araç dediğiniz gibi kopya ya da çakma değil. Birşeyler yazmadan önce araştırırsak en azından yaptığımız yorumların bir değeri olur.

Hem ikinci el w220 s-class örneği vermem
Hem de çakma mercedes dememin amacıda o ya zaten.
Güncel modellerdeki ekipmanları kullanıyor gibi anlatmışsınız ya bide ona yanarım...
Araçlara bindim test ettim merak etme... iğrenç malzeme kalitesi ve işçilik kusurları var.
İstediği kadar mercedes know-howını kullansın...
Çakmadan öteye geçemez.
Mercedes'i Mercedes yapar...

"Felsefemiz oldukça basit: en iyisini bekleyenlere elimizden gelenin en iyisini sunuyoruz"
Dr. Dieter Zetsche

890 Mesaj
12 Haziran 2010; 4:47:21 

quote:

Hem ikinci el w220 s-class örneği vermem
Hem de çakma mercedes dememin amacıda o ya zaten.
Güncel modellerdeki ekipmanları kullanıyor gibi anlatmışsınız ya bide ona yanarım...
Araçlara bindim test ettim merak etme... iğrenç malzeme kalitesi ve işçilik kusurları var.
İstediği kadar mercedes know-howını kullansın...
Çakmadan öteye geçemez.
Mercedes'i Mercedes yapar...

"Felsefemiz oldukça basit: en iyisini bekleyenlere elimizden gelenin en iyisini sunuyoruz"
Dr. Dieter Zetsche

Ben zaten işçilik kalitesi alman suvları gibi değil diye yazmışım oraya bakarsan. Ben güncel modellerdeki ekipmanların hangisinden bahsettim o da ayrı bir merak konusu. Mercedesin 5 ileri şanzımanı dedim ki bu güncel falan değil ancak çoğu kişinin beğendiği bir şanzıman. Ben 2000 cclik dizel motordan bahsettim ve teknik verilerini verdim ki biraz bakan biri bunun yeni motor olmadığını anlar. Çakma mevzusuna gelince bir aracın çakma olması için marka izni olmaksızın o aracın tasarımını falan kullanması lazım ki şu anda çin araçlarının bazıları bunu yapıyor. Ancak bu farklı. Dediğim gibi araç mercedes teknolojilerini kullanıyor ancak bu yeni teknolojiler değil. Ancak mercedes teknolojisi. Tasarım mercedesin araçları gibi zaten. İç kalitesinin iyi olmadığını zaten ben de söyledim. Ancak sizin mantalitenize göre seatta audi çakması(exeo-a4). Kimse burada diyemez ki bu araçlar mercedes kalitesinde. Bu zaten imkansız. Ancak bu aracı kötü yapmaz. Aracın motor- şanzıman - alt yapısı iyi. Tasarımı iyi. İç malzeme kalitesinin alman suvları gibi olmadığını herhalde 3. kez söylüyorum. Ancak bunların hiçbiri bu markayı çakma yapmaz. Umarım dediğimi anlatabilmişimdir.

366 Mesaj
12 Haziran 2010; 5:09:05 

quote:

Ben zaten işçilik kalitesi alman suvları gibi değil diye yazmışım oraya bakarsan. Ben güncel modellerdeki ekipmanların hangisinden bahsettim o da ayrı bir merak konusu. Mercedesin 5 ileri şanzımanı dedim ki bu güncel falan değil ancak çoğu kişinin beğendiği bir şanzıman. Ben 2000 cclik dizel motordan bahsettim ve teknik verilerini verdim ki biraz bakan biri bunun yeni motor olmadığını anlar. Çakma mevzusuna gelince bir aracın çakma olması için marka izni olmaksızın o aracın tasarımını falan kullanması lazım ki şu anda çin araçlarının bazıları bunu yapıyor. Ancak bu farklı. Dediğim gibi araç mercedes teknolojilerini kullanıyor ancak bu yeni teknolojiler değil. Ancak mercedes teknolojisi. Tasarım mercedesin araçları gibi zaten. İç kalitesinin iyi olmadığını zaten ben de söyledim. Ancak sizin mantalitenize göre seatta audi çakması(exeo-a4). Kimse burada diyemez ki bu araçlar mercedes kalitesinde. Bu zaten imkansız. Ancak bu aracı kötü yapmaz. Aracın motor- şanzıman - alt yapısı iyi. Tasarımı iyi. İç malzeme kalitesinin alman suvları gibi olmadığını herhalde 3. kez söylüyorum. Ancak bunların hiçbiri bu markayı çakma yapmaz. Umarım dediğimi anlatabilmişimdir.

Ya ben senin dediğine bir şey demiyorum ki !
Tamam eyvallah güzel dediklerin objektif v.s.
ama fiyat kısmına gelince 80.000 lira...
İtirazım o kısma.

Arkadaşdan alıntı yapmamda
Bak ikisi benziyor deyipde w221 ile kyronun resimleri koymasınada yuh derim.

Daha bu akşam... arkadaş araç almış
eşiyle geldi gelin aracı doğrultalım bi dondurma ısmarlayayım dedi.
dondurmacının bahçesinde otururken w220 S350 geldi
ikinci el araçlardan konuşuyorduk...
70-80 bin liraya bunu almayıp orta sınıf bir sedan almam dedim...
ha bu diğer araçları kötülemek değil...
tabiki vergi yakıt bakım v.s. yönlerine de bakılacak araç alınırken.
Örnek vereyim... sevdiğim beğendiğim bir araç passat
80 bin lirayı passata mı veririm w220 s sınıfına mı ?
tartışmasız S Sınıfı
ha bağımlılık yapar başka hiç bir şey kesmez seni o ayrı
el yapımı ingilizler hedefin olur artık

890 Mesaj
12 Haziran 2010; 6:20:59 

quote:

Ya ben senin dediğine bir şey demiyorum ki !
Tamam eyvallah güzel dediklerin objektif v.s.
ama fiyat kısmına gelince 80.000 lira...
İtirazım o kısma.

Arkadaşdan alıntı yapmamda
Bak ikisi benziyor deyipde w221 ile kyronun resimleri koymasınada yuh derim.

Daha bu akşam... arkadaş araç almış
eşiyle geldi gelin aracı doğrultalım bi dondurma ısmarlayayım dedi.
dondurmacının bahçesinde otururken w220 S350 geldi
ikinci el araçlardan konuşuyorduk...
70-80 bin liraya bunu almayıp orta sınıf bir sedan almam dedim...
ha bu diğer araçları kötülemek değil...
tabiki vergi yakıt bakım v.s. yönlerine de bakılacak araç alınırken.
Örnek vereyim... sevdiğim beğendiğim bir araç passat
80 bin lirayı passata mı veririm w220 s sınıfına mı ?
tartışmasız S Sınıfı
ha bağımlılık yapar başka hiç bir şey kesmez seni o ayrı
el yapımı ingilizler hedefin olur artık

Fiyat konusunda sana katılıyorum zaten. Ancak bunu tek bir araca endekslemiyorum ben. Piyasada kaç tane araç verilen parayı hakediyor ki. He bunda vergi sistemimizin de suçu yok değil. Ancak yapacak birşey yok. Ben de zaten s sınıfıyla kıyaslamam kyronu. Şöyle söyliyeyim benim bundan önceki iki aracımda bmwydi. E36 ve E39 kasa. Ondan sonra gene bmw ya da mercedes alacaktım ama olmadı. Hatta başka bir başlıkta da e39 umu verip şimdiki aracımı aldığımda pişman olduğumu belirtmiştim. Tamam şimdiki aracım daha az yakıyor. Sıfır bir araç. Park problemi yok. Bakım masrafları daha az. Daha hafif olduğu için daha seri. Kasko problemi yok vs. Ancak araçta birşey eksik. Sürüş zevki. Bazı arkadaşlara saçma gelebilir ama durum böyle. Ancak arkadaş senin benim gibi sürüş zevki aramıyor ki(ben her seferinde kafamdan silmeye çalışıyorum o ayrı) Arkadaş elindeki bütçeye göre suv segmentinde bir araç arıyor. Ve o segmentte o boyutlarda sıfır pek araç yok. O bütçeye göre ancak kompakt suvlar alınabiliyor ki başka çare yok. He zaten bu markayı önermemin sebebi arkasında eski de olsa mercedes teknolojisinin olmasıdır. Yoksa zaten benim için başka bir önem ifade etmez. Sözün kısası fiyat konusunda size katılıyorum ki ilk geldiklerindeki fiyata zam yaptılar. Ancak anlam veremediğim üzere çoğu firma yaptı bunu. O 1.5 sene önceki fiyatlar yok hiçbirinde. Diğer yandan b segmenti bir aracın bile 40 bin liraya dayandığı hata üst motor seçeneklerinde 55 bin tlye dayandığı güzel ülkemde suv segmentindeki bir aracın 75 - 80 bin tl olması konusunda yapacak pak birşey yok(ekstra bilgi:aracın asıl fiyatı 68-69 ancak kredi kampanyalarından yararlanmazsanız bu fiyat aralığından veriyorlar). Dediğiniz gibi arkadaş sürüş zevki arasaydı bmw, mercedes ya da jaguar önerirdim. Ancak bu bütçe altında kyron için olabilir diyorum. Diğer konularda umarım anlaşabilmişizdir.

248 Mesaj
16 Haziran 2010; 19:47:23 

Arkadaşlar buraya 2010 yılında Actyon sports alanlar hangi fiyattan aldığını yazabilirmi acaba modelini belirterek?

1047 Mesaj
28 Haziran 2010; 12:58:46 

30 haziranda kapak kapanyası bitiyor. dah önce başvurursanız. hem 2011 modelini veriyorlar hemde istediğniz kapağı bedava alıyorsunuz. kapağı sonradan alıcam derseniz 3500 tl yi bayılacaksınız :)

şimdi başvuran daha avntajlı.

galaxy beam

248 Mesaj
29 Haziran 2010; 0:20:34 

quote:

Orijinalden alıntı: ScorpioX

30 haziranda kapak kapanyası bitiyor. dah önce başvurursanız. hem 2011 modelini veriyorlar hemde istediğniz kapağı bedava alıyorsunuz. kapağı sonradan alıcam derseniz 3500 tl yi bayılacaksınız :)

şimdi başvuran daha avntajlı.

Burası Türkiye. Kampanyalar asla bitmez ustam. 30 haziran olmadan önce de 15 hazirandı uzattılar kaç defa.
O mesele değil. Zaten taktıkları kapakları dışarda 1500 liraya yapıyorlar.
Üstelik kapaksız çıplak aracı daha ucuza veriyorlar.
Pazarlıkla fiyatlar inanılmaz iniyor. Sonuçta Ssang yong markası ekmek peynir gibi giden bir ürün değil. O yüzden bayiler baya iniyorlar fiyatta.

1047 Mesaj
29 Haziran 2010; 0:31:00 

quote:

Burası Türkiye. Kampanyalar asla bitmez ustam. 30 haziran olmadan önce de 15 hazirandı uzattılar kaç defa.
O mesele değil. Zaten taktıkları kapakları dışarda 1500 liraya yapıyorlar.
Üstelik kapaksız çıplak aracı daha ucuza veriyorlar.
Pazarlıkla fiyatlar inanılmaz iniyor. Sonuçta Ssang yong markası ekmek peynir gibi giden bir ürün değil. O yüzden bayiler baya iniyorlar fiyatta.

1500 liraya çakma kapak yapıyorlarsa . bedava dururken kimse sonradan taktırmaz . ki bide hardtop camlı olanını nasıl yapıyorlar çakması kimbilir nasıldır . ? Ekmek peynir gibi gitmiyor diyorsun ama bu aralar bayilerde bayağı kuyruklar oluştu...

sana ne fiyat verdiler Triptonik 40 bin TL lik olandan ?? Liste de ikinci sırada olan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScorpioX -- 29 Haziran 2010; 0:34:38 >

galaxy beam

248 Mesaj
29 Haziran 2010; 0:47:00 

Bedava falan verdikleri yok. Bedava ne var ya bu Dünyada ustam. Gözünü aç
Dışarda halftopları 1500e yapıyorlar, hardtop camlı kabini sormadım onu da tahminim daha ucuza yapıyorlardır servisinden.
Çakma diyorsun da sanki serviste takılanlar orjinalmi sanıyorsun? Ssang yongun ne işi var aksesuar üretmekle, Şahsuvaroglu gidip Çinden yada Koreden bir firmadan bu aksesuarları ithal ediyor. Ama çoğu servis adam gibi takamıyor, su aldığına dair şikayetler yoğun.
Fiyatlara gelince düz manueli 35900e veriyorlar kabinli, kabin yada halftop istemezsen 33 bine bırakıyorlar.
Otomatik olan icin de bu fiyatların üstüne 1000-1500 ekle.
Bu yazdığım fiyatlardan daha aşağı fiyatlara da inerle bence, çünkü cep telefonumu arayıp duruyor bayiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forester34 -- 29 Haziran 2010; 0:50:36 >

1047 Mesaj
29 Haziran 2010; 0:54:04 

quote:

Bedava falan verdikleri yok. Bedava ne var ya bu Dünyada ustam. Gözünü aç
Dışarda halftopları 1500e yapıyorlar, hardtop camlı kabini sormadım onu da tahminim daha ucuza yapıyorlardır servisinden.
Çakma diyorsun da sanki serviste takılanlar orjinalmi sanıyorsun? Ssang yongun ne işi var aksesuar üretmekle, Şahsuvaroglu gidip Çinden yada Koreden bir firmadan bu aksesuarları ithal ediyor. Ama çoğu servis adam gibi takamıyor, su aldığına dair şikayetler yoğun.
Fiyatlara gelince düz manueli 35900e veriyorlar kabinli, kabin yada halftop istemezsen 33 bine bırakıyorlar.
Otomatik olan icin de bu fiyatların üstüne 1000-1500 ekle.
Bu yazdığım fiyatlardan daha aşağı fiyatlara da inerle bence, çünkü cep telefonumu arayıp duruyor bayiler.

bu araba ticari olmadan alınabiliyormu yani .şahsi alınabiliyormu *?

galaxy beam

2196 Mesaj
18 Ağustos 2010; 6:23:46 

ssyang eskiden ssyang du benim için ssyang mercedes di mercedes in motorunu verdiği ve tasarımında yapımında yardım ettiği bir firmaydı zaten türkiyeye de bu lansmanla girdi bilhassa bu lansman yapılmışdı hatta rağmetli barış mançoda vardı o zamanlar ssyang çok ağır bir marka idi ve pahalı idi çünkü markanın yanında mercedes lafı hep geçerdi..

yani bu zamanın infiniti jeepleri gibi bir şeydi..

şimdiki ssyang ise bam başka artık çinlilerin elinde olan motor kalitesi üretim kalite standartı belli olmayan chery kalitesinde bir marka yani o zamanki ssyang ile yakından uzakdan alakası yok..

bu farkı belirtmek çok şart bence

bir ustanın mussoya bakım yaparken gaza basarken bana dediği bir laf vardı bu araç ne daewoo ne ssyang bu motor ben merdesim diye gürlüyor demişdi..

2585 Mesaj
24 Ağustos 2010; 13:20:02 

jeep'im pickup'ım var benim demek isteyen adamın alacağı ucuz araba markası.
ekşisözlük yorumu gibi oldu

248 Mesaj
11 Eylül 2010; 2:34:33 

quote:

Orijinalden alıntı: ScorpioX

bu araba ticari olmadan alınabiliyormu yani .şahsi alınabiliyormu *?

şahıs üzerine alabilirsin ruhsatta adın yazar. ama araç ticari olarak gecer her sene muayene şart.
zaten binek araç olsa 2 lt motorla fiyatı en az ÖTVden dolayı 60-70 kagıt olurdu

248 Mesaj
11 Eylül 2010; 2:38:15 

quote:

Orijinalden alıntı: dix1

jeep'im pickup'ım var benim demek isteyen adamın alacağı ucuz araba markası.
ekşisözlük yorumu gibi oldu

öncelikle ucuz araba markası demeyelim arkadaşım.
Bu araç ticari gectiginden vergisi düsük, ucuz demek dandik demek degildir dikkatini cekerim.
Yani bu araç binek satılsa ötvsi yüksek cıkcaktı o zaman 50 milyar üstünde olsaydı iyimi olcaktı?
60 milyarlık jeepe binsen vergisi kaç kat fazla fiyatı 2 kat fazla.
Ucuz diye kalitesiz degil aracı test ettinmi? Sürüp görmelisin bence sonra kararın degiscek.
Bu araba işini Japon ve Koreliler kadar iyi yapan ülke yok. Adamların ekonomisi araba ihracatı üzerine kurulu, bu sanayi ve yan sanayisiyle ülkelerini bu sekilde kalkındırmıslar. Dayanıklı kaliteli az yakan araclar üretiyorlar. Amerikan ve Avrupa araclarından teknoloji olarak daha iyi.

248 Mesaj
11 Eylül 2010; 2:41:14 

quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

ssyang eskiden ssyang du benim için ssyang mercedes di mercedes in motorunu verdiği ve tasarımında yapımında yardım ettiği bir firmaydı zaten türkiyeye de bu lansmanla girdi bilhassa bu lansman yapılmışdı hatta rağmetli barış mançoda vardı o zamanlar ssyang çok ağır bir marka idi ve pahalı idi çünkü markanın yanında mercedes lafı hep geçerdi..

yani bu zamanın infiniti jeepleri gibi bir şeydi..

şimdiki ssyang ise bam başka artık çinlilerin elinde olan motor kalitesi üretim kalite standartı belli olmayan chery kalitesinde bir marka yani o zamanki ssyang ile yakından uzakdan alakası yok..

bu farkı belirtmek çok şart bence

bir ustanın mussoya bakım yaparken gaza basarken bana dediği bir laf vardı bu araç ne daewoo ne ssyang bu motor ben merdesim diye gürlüyor demişdi..

Hala Mercedes bu firmaya ortak, Boschun yakıt pompaları kullanılıyor bildigim kadarıyla, şasi Mercedes diye biliyorum.
Sonuçta aracı alırken bunları sormak lazım hala üretilen modellerde Mercedes parcalarımı kullanılıyor. Ben kalitenin bozulcagını sanmam. Hiç bir firma gecmistekinden daha kötü araç üretmez. Birde bu araç sadece Turkiyeye degil, Avustralyadan Almanyaya, Hollandadan Rusyaya her yere ihrac ediliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forester34 -- 11 Eylül 2010; 3:04:03 >

2196 Mesaj
11 Eylül 2010; 13:02:50 

quote:

Hala Mercedes bu firmaya ortak, Boschun yakıt pompaları kullanılıyor bildigim kadarıyla, şasi Mercedes diye biliyorum.
Sonuçta aracı alırken bunları sormak lazım hala üretilen modellerde Mercedes parcalarımı kullanılıyor. Ben kalitenin bozulcagını sanmam. Hiç bir firma gecmistekinden daha kötü araç üretmez. Birde bu araç sadece Turkiyeye degil, Avustralyadan Almanyaya, Hollandadan Rusyaya her yere ihrac ediliyor

şu anda mercedesle anlaşmasını fes ettiler onu biliyorum belki mercedes ar ge lerinde yardım ediyordur ama dediğim şu eski araçları komple mercedes üretiyordu a dan z ye ssyaoungun sadece ismi vardı araç üstünde .. şimdilerde öyle değil artık..

2467 Mesaj
15 Eylül 2010; 23:59:09 

şu kyrona acayip kafayı taktım ben de.
inanılmaz güzel ve geniş duruyor içi. maalesef test sürüşü yapmadım.
ancak sorentodan hiç de farklı değil dış görünüş olarak.
73000 tlfiyat çektiler 4x4 lx 18 inç jantlısına.

SÖZ KONUSU OLAN VATAN İSE GERİ KALAN TEFERRUATTIR.

PSN ID: orion75 / BATTLEFIELD3.

2792 Mesaj
17 Eylül 2010; 14:20:02 

Rodius alan var mı çok merak ediyorum.. Bu zamana kadar gördüğüm en şekilsiz araba... Yurt dışındaki cenaze arabalarına benziyor tasarımı..

Ayrıca Actyon da Yol bilgisayarı yok demiş bir arkadaş , doğru mu bu ?

" Otomobil 100 yılı aşkın süredir kullanılan bir ulaşım aracıdır. Hindistan ineği muamelesi yapıp tapmaya gerek yoktur....!!! "

507 Mesaj
26 Eylül 2010; 14:09:26 

arkadaşlar actyon sports da bass ve tiz ayarları nasıl yapılıor acaba bi bilginiz varmı acaba

VW Caddy 1.6 TDI Comfortlıne Dsg Şeker beyazı

1021 Mesaj
13 Ekim 2010; 21:35:30 

hocam müzik sisteminin sagındaki yuvarlak tusun üzerine ilk bastıgınızda sanırım tiss sonraki basınısınızda bass üçüncü basmanızda ise sesin hanhi tarafdan gelecegine karar veriyorsunuz kazasız belasız yolculuklar.

26 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
fikret_gfb
21 Ekim 2010; 3:00:34 

Arkadaşlar 2008 yılı ocak ayında ,son anda Mitsubishi L200 den vazgeçip Ssangyong Actyon Sports almaya karar verdim ve aldım. Ozamanlarda bugünlerdeki kadar yaygın olmayan bu aracı almak biraz cesaret işiydi ama yaptım bir hata ! ve aldım. Ilk zamanlarda araçdan gayet memnundum ve severek biniyordum ama en fazla 6 aylık bir zaman diliminden sonra araçda ufak ufak arızalar çıkmaya başladı.Onca olumsuz yoruma rağmen yinede severek kullandıgım aracımdan gün geçtikçe soğumaya başladım.Heleki 1 yıldan snra aracın 2 periyodik bakım arasında servise gitmediği gün yoktu.Yakıt filtersiydi triger kayışıydı (usta hatası) el freni problemi, direksiyon kutusu , şanzıman problemi,4x4 problemi,ön cam fitili,kapı fitilleri ve aklıma gelmeyen daha bir çok arızayla uğraşmak zorunda kaldım.Buyuk bir kısmı garanti kapsamından yapıldı anca yinede 2 haftada bir aracımı servise bırakmak gittikce can sıkmaya başladı. Yaklaşık iki hafta önce dönüşlerde aracım arka kısmından acayip sesler gelmeye başladından servise götürdüm ve 2 saat sonra aracı onardıklarını soyleyipp geri verdiler bana ama aldıgım andan itibaren eskisinden daha fazla ses gelmeye başladı. Birkaç gün snra sorunu tekrar kontrol ettirmeye giderken şans eseri tamda servisin önünde araç hareket halindeyken direksiyon aniden sertleşti ve güçlükle servisin içine bırakabildim . Bana 3 gun aracı servisde bırakmam gerektiğini soylediler ,bende mecburen kabul ettim.Aracı servisden alalı 2 gun geçmiştiki işyerimin önünde aracın altınına artık hidrolikmidir yağmıdır bilmiyorm tamamen boşalmış ve direksiyon yine aynı duruma geldi.Aracım şuan servisde ve severek aldıgım arabamdan aşırı derecede soğudum. Araç servisden çıksa bile nasıl güvenip binebilirim.90-100km hızla giderken aynı problemi tekrar yaşarsam diye düşünmekden nasıl yola çıkabilirim.....

Bunlar benim aracımla yaşadığım problemler.Burdan kimseye " bu aracı kesinlikle almayın, uzak durun demiyorum". Sadece yaşadığım sıkıntıları yazdım ve eger bu araclardan almak gibi bir düşünceniz varsa bir kez daha düşünün ve oyle karar verin.

Ayrıca şöyle bir soru sormak istiyorum. Direksiyondan kaynaklı 3 kez arıza yaşadım.Bu durumda tüketici hakları mahkemesine başvurup aracın geri iadesini talep etme hakkım varmıdır ?Para iadesi veya yenisiyle değişim gibi bi şansım olabilirmi ?

6949 Mesaj
21 Ekim 2010; 3:28:32 

quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

Rodius alan var mı çok merak ediyorum.. Bu zamana kadar gördüğüm en şekilsiz araba... Yurt dışındaki cenaze arabalarına benziyor tasarımı..

Ayrıca Actyon da Yol bilgisayarı yok demiş bir arkadaş , doğru mu bu ?

Ben hiç canlısını görmedim,netteki fotoğraflarını gördüm sadece.Umarım canlısını hiçbir zaman görmem.Cenaze arabasından bile beter bence,iğrenç olmuş ama Kyron güzel.

2010 Golf 1.4 TSI Highline Manuel 160hp. Fırtına Grisi

2792 Mesaj
21 Ekim 2010; 9:01:41 

quote:

Orijinalden alıntı: enoman

Ben hiç canlısını görmedim,netteki fotoğraflarını gördüm sadece.Umarım canlısını hiçbir zaman görmem.Cenaze arabasından bile beter bence,iğrenç olmuş ama Kyron güzel.

Ben bi tane CC plakalı konsolosluk aracı gördüm.. İnanılmaz bir tasarım rezilliği diyebiliriz...

Kyron veya Rexrton gibi çok güzel araçlar üreten tasarlayan adamlar Rodius u nasıl yaparlar hayret bi şey...

" Otomobil 100 yılı aşkın süredir kullanılan bir ulaşım aracıdır. Hindistan ineği muamelesi yapıp tapmaya gerek yoktur....!!! "

6949 Mesaj
21 Ekim 2010; 13:48:19 

quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

Ben bi tane CC plakalı konsolosluk aracı gördüm.. İnanılmaz bir tasarım rezilliği diyebiliriz...

Kyron veya Rexrton gibi çok güzel araçlar üreten tasarlayan adamlar Rodius u nasıl yaparlar hayret bi şey...

Aynen özellikle Kyron çok yakışıklı.

2010 Golf 1.4 TSI Highline Manuel 160hp. Fırtına Grisi

36 Mesaj
1 Kasım 2010; 0:15:12 

KYRON yeni kasa ne zaman çıkar acaba? 5 yıl olmuş şimdiki kasa çıkalı. Aldıktan hemen sonra kasa değişirse yanarım:(
Bir de bana kaportası diğer araçlara göre zayıf geldi,tınn tınn ötüyor. ne dersiniz?

383 Mesaj
1 Kasım 2010; 21:04:37 

bence kaportası gayet sağlam ncapten 5 yıldızlı kaza testlerini youtubeden bakabilirsiniz (youtube açılmıştır bilginize) dikkat ederseniz arç avrupada new kyron olarak satılır 2008'de kasa değiştirmiştir aslında sadece sağı soluyla biraz oynanıp biraz daha yakışıklı hale getirilmiştir.2008 öncesinde stoplar sinyaller ve bazı kasada değişikler görebilirsiniz...

4106 Mesaj
1 Kasım 2010; 21:11:44 

quote:

fazla söze ne hacet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpello -- 1 Kasım 2010; 21:13:02 >

383 Mesaj
1 Kasım 2010; 23:37:57 

neredeyse değil tamamen mercedes :D ingilizce aracın orjinal kitapçığında motor seçeneklerindeki otorlardaki yıldızlara dikkat ettinizmi?? bu aracın c200 cdi ile olan motor benzerliğine (bg sayısı vs) dikkat ettiniz mi??? şanzımandaki yıldızı ve mersonun şu anda kullandığı delphi mazot pompalarını kullandığına dikkat ettiniz mi?? farların s serisine benzediğini görmüşsünüz bravo :D

36 Mesaj
4 Kasım 2010; 23:56:07 

quote:

Orijinalden alıntı: rockboy

bence kaportası gayet sağlam ncapten 5 yıldızlı kaza testlerini youtubeden bakabilirsiniz (youtube açılmıştır bilginize) dikkat ederseniz arç avrupada new kyron olarak satılır 2008'de kasa değiştirmiştir aslında sadece sağı soluyla biraz oynanıp biraz daha yakışıklı hale getirilmiştir.2008 öncesinde stoplar sinyaller ve bazı kasada değişikler görebilirsiniz...

O NCAP testi Kore'nin, EURO-NCAP değil. Biraz katakülle yaptıkları izlenimi verdi bana. Kore'de test yapıp EURO diye izlenim vermeleri güven sorunu uyandırdı bende. Demek EURO için güvenemiyorlar kendilerine. Sırf bu yüzden almaktan vazgeçtim şimdilik.Beklemedeyim.

1021 Mesaj
5 Kasım 2010; 0:40:28 

hocam fikrinize saygılıyım.avrupalı tüketici güvenli arac almak istiyor otomobil üreticileri de buna
göre ayarlıyorlar arabaları reno yıllardır topluyor yıldızları armut toplar gibi renoyu kötülemiyorum buarada.her kazanın kendine göre degişkenleri vardır bu carpısma testlerinden alınan yıldızlar fikir verebilir
size ama asla güven vermez kanımca.
ben SSangyongActionsports ile byk kaza atlattım iki şeritli yolda bir otobüs hiç benii görmeden sollamaya
kalktı arada otuz mtre yoktu.yoldan cıktım inanın eski aracım olsa ya da baska bi binek arac kesin takla
atardım.binek arac olsa yol dısına cıkmaya cesaret edemez belki de otobusun altına girerdim bilmiyorum.
haa bakın bu aracların kafa kafaya olsun yandan carpmalarda olsun öyle kötü performas sergileyecegini düşünmüyorum ama yaya güvenliği acısından sanırım sınıfta kalır aracların tasarımından dolayı.
Günümüz araclarına şehir içinde ufaktan dokun dünyanın masrafını cıkarıyorlar,darbeyi absorbe etmek için..
hocam bu aracların tercih edilmeme sebebi ikinci elinin olmaması olabilir,
Distribitör'den şüpheleriniz olabilir,servisler daha tecrübe kazanmamıs diyebilirsiniz ama emin olun mayıs2010dan beri kullanıyorum 15oookm dayandım emniyette hissetme acısından yüksek hızda verdiği güven(150-160 daha fazlasını yapmıyorum)en begendiğim özellikleri.kazadan sora lifte kaldırdılar 30 40cmlikkot farkı vardı indiğim bahce ile yol arasında hızım fren sonrası80 filan idi sadece camurlukları kırılmıstı.Şahsuvaroğlu erzurum kökenli bir firma burda gayet basarılı satıslar yapıyorlar ikinci el piyasası
burda var sahsen memletimde olsam bu kadar cesaret edemezdim.sizi de gayet net anlıyorum.

1932 Mesaj
5 Kasım 2010; 13:22:38 

quote:

Orijinalden alıntı: kiyali

arkadaşlar şu zerafete bakın:

0

0

0

bunlardan birinemi sahipsin ?

kargaya yavrusu şahan misali

1021 Mesaj