Şimdi Ara

Ssangyong Actyon Sports, Actyon, Kyron, Rodius, Rexton, Musso, Korando Genel Bilgi Paylaşımı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
351
Cevap
10
Favori
143.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ne oluyor bu foruma bakıyorum ssangyong kullanıcılarını ya uzaklaştırıyorlar ya yazdıklarını paso makaslıyolar bi durum mu var el altından bizim bilmediğimiz ?

discovery tabi 2 verecek İngiltre başbakanı Mr Brown parti kurultay konuşmasında yükselen asya TEHDİDİ ne karşı alınanacak tedbirler diyerek söze başlıyor tabi 2 verecek Allahsız discovery vermese şaşarım

dergiler karşılaştırma yapmış bi forum katılıcısı arkadaş linkini vermişti adamlar ne sruktan mevzulardan puanlar kırıyolar ve toyatanın pick up 1 numara seçiyolar hatta çok güleceğim geldi yol tutuşunu ssangyong un zayıf buluyolar ve diyolarki düz yolda en konforlu araç actyon sport fakat virajlarda yol tutuşu kotu akabinde ve yere en yakına arabada actyon sport , yani bu iki lafı bari ust uste demeyinde millette inansın araçın yol tutuşuna kotu demenize halbuki tüm test ettikleri araçlar içerisinde yol tutuşu konusunda diğer araçlar actyon sportun eline su dokemez bu yorum değil gerçek.

bide bu foruma fotoda insan buluna araç fotografları eklenemiyor mu dene dene olmadı yoksa rus kız arkadasların araçla beraber çekilmiş fotolarını gostericem de araçta tip var ya da yok şeklindeki yorumları bi daha düşünelim demiştim
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Last Viking -- 18 Şubat 2013; 8:00:10 >
  • Autoshow da Rexton modelini incelemiştim. Mercedes Benz 2.7 Turbo Dizel motoru ve KIA nın Carens MPV sinden bile daha fazla donanımı, Çin malı Navitech de olsa standard gelen navigasyonlu yol bilgisayarı ışıklandırmalı kapı süpürgelikleri ve vinil köpük kaplaması ile gayet güzeldi, ama iç hacmi biraz dar gibiydi. 110bin YTL istiyorlardı. Aslında alınır ve kullanılır da o paraya daha hoş alternatifler gelecek gibi. (Peugeot 4007 RC)
  •  Ssangyong Actyon Sports, Actyon, Kyron, Rodius, Rexton, Musso, Korando Genel Bilgi Paylaşımı

Ssangyong Actyon Sports, Actyon, Kyron, Rodius, Rexton, Musso, Korando Genel Bilgi Paylaşımı

Ssangyong Actyon Sports, Actyon, Kyron, Rodius, Rexton, Musso, Korando Genel Bilgi Paylaşımı

• yorum yokmu ?
  • ilginç
  • Çok güzel ve kaliteli araçlar. Bu sınıflarda araç almak isteyenlerin mutlaka test etmesini öneririm.

İnşallah yılbaşında 4x4 siyah bir actyon sports alıyorum bir aksilik olmazsa
  • Arkadaşım emeğine sağlık,inşallah bigün bizimde olur....
    quote:

Orjinalden alıntı: wanma

• Fuarda Kyron modelini inceledim ve çok beğendim.Önümüzdeki haftada testini yapacağım.Fakat bazı şeyler eksik gibi yada katologda yazmıyor.Mesela yol bilgisayarı yok görünüyor ki bence olması iyi olurdu.Olmasa da çok şey kaybetmeyiz.Bir de hıza duyarlı direksiyon var mı yokmu belli değil,teste gidince soracağım artık.Ayrıca Ssangyong'un hiç bir modelinin Türkiye'de yapılmış bir testi yok.Bu firmanın ilgisizliğimi yoksa bu testleri yapanlar önemsemiyor anlamadım.
    Bu araca sahip olan ve kullananan biri varsa aramızda araç hakkında görüşlerini belirtirse çok sevinirim.Satıcının söylediğinden çok kullanıcının görüşleri daha makbul benim için.Sonuçta 80.000 YTL gibi ciddi bir rakam söz konusu.
  • Merhaba,

Discovery'ye bu söylemin biraz haksızlık olduğunu düşünüyorum

20K sterlin altındaki 4x4 karşılaştırmasında freelander 2'yi yerden yere vurdu

kapışmada son ikiye rav4 v4 x-trail kaldı ve x-trail birinci çıktı diye biliyorum
  • Arkadaş hiçbir dergide incelemesi yok demişti, inceleme sayılmaz ama evodergi de çıkan bir yazı...

http://www.evodergi.com/evo/0802/izlenim5.asp
  • Bu arada benim actyon sports 3800 KM oldu, arka sağ camlı kabin tarafından araç tümsekten geçerken sallandığında ses geliyor; cam arkasındaki demirlerin titreşmesi gibi.

Bir de çok bozuk yollarda direksiyon içinde bir parça tıkırtı yapıyor; muhtemelen direksiyon yükseklik ayarı ile ilgili bir parçanın gevşemesiyle alakalı olmalı...

6000K H4 uzun/kısa xenon kit taktırdım, genel itibariyle memnunum ama benim daha önceki araçtaki 8000K olan H4 xenondan daha az ışık veriyor sanki; bu da H4/H7 farkıyla ilgili gibi geliyor bana, H4 ün flamanları daha kısa çünkü...

Şu an ortalama 9-9,5 lt arası motorin harcıyorum, araçta herhangi bir problem yok; ses problemlerine de 5000 bakımda baktıracağım. Araçta daha kaliteli bir motoryağı (tam sentetik) kullanmak istiyorum ama garanti kapsamı ve kısa bakım aralıkları nedeniyle düşünüyorum; mesela 30.000 lik yağ koyacağım ama 5000 km sonra bakım var; yağ değişecek... Yağ kesinlikle aracı değiştiriyor; o nedenle kaliteli yağ almakta fayda var...

Merak edenler için; pek eksikliğini hissetmiyorum ama araçta yol bilgisayarı yok.. Direksiyon da hıza duyarlı değil bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mebgerate

Bu arada benim actyon sports 3800 KM oldu, arka sağ camlı kabin tarafından araç tümsekten geçerken sallandığında ses geliyor; cam arkasındaki demirlerin titreşmesi gibi.

Bir de çok bozuk yollarda direksiyon içinde bir parça tıkırtı yapıyor; muhtemelen direksiyon yükseklik ayarı ile ilgili bir parçanın gevşemesiyle alakalı olmalı...

6000K H4 uzun/kısa xenon kit taktırdım, genel itibariyle memnunum ama benim daha önceki araçtaki 8000K olan H4 xenondan daha az ışık veriyor sanki; bu da H4/H7 farkıyla ilgili gibi geliyor bana, H4 ün flamanları daha kısa çünkü...

Şu an ortalama 9-9,5 lt arası motorin harcıyorum, araçta herhangi bir problem yok; ses problemlerine de 5000 bakımda baktıracağım. Araçta daha kaliteli bir motoryağı (tam sentetik) kullanmak istiyorum ama garanti kapsamı ve kısa bakım aralıkları nedeniyle düşünüyorum; mesela 30.000 lik yağ koyacağım ama 5000 km sonra bakım var; yağ değişecek... Yağ kesinlikle aracı değiştiriyor; o nedenle kaliteli yağ almakta fayda var...

Merak edenler için; pek eksikliğini hissetmiyorum ama araçta yol bilgisayarı yok.. Direksiyon da hıza duyarlı değil bence.

Servise henüz girmemişsiniz ama fikriniz vardır.Bakım aralıkları ve bakım fiyatları hakkında ne söyleyebilirsiniz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mebgerate

Arkadaş hiçbir dergide incelemesi yok demişti, inceleme sayılmaz ama evodergi de çıkan bir yazı...

http://www.evodergi.com/evo/0802/izlenim5.asp

Link için teşekkür ederim.Test yok derken ben Kyron modelini kastetmiştim.
  • sağ arka dan gelen ses bende de var ve o sesin nedeni büyük nedeni emniyet kemeri makarası ..

araçın servisleri hakkında ben daha önceden yazmıştım .Birde yakında 10.000'e gireceğim yağ hakkında hiçbir bilgim yok alınıp konulacak en iyi optimal yağ nedir model marka lütfen aydınlatırsanız sevinirim ..

şu anda 100 ytl ye çok rahat 400 km'den fazla yapıyorum şehir içi dışı karışık yaklaşık 415-435 arası .Havalar serinledi klimasız!
  • Evet olabilir, emniyet kemerini bir kontrol edeyim...
    Benim tavsiyem önceki aracımda da kullandığım Castrol SLX Longtec 0-30 olur; şimdi EDGE 5-40 vb. de çıkarmışlar. En iyisi aracın kitabına bakıp hangi standartları sağladığını kontrol etmek...

Benim daha önce Opel aracım vardı; garanti dahilindeyken 10-40 bilinmeyen yarı sentetik bir yağ koyuyorlardı; bakım periyoduna yaklaştığım zaman motor sesi artıyordu, traktöre dönüyordu. Ayrıca soğukken ısınana kadar da sesli çalışıyordu. (7,500 de bir yağ değişimi yapılıyordu) Motor fazla ısındığında da motorun performans/kalitesi düşüyordu...

Garanti bittikten sonra yağımı tam sentetik castrol ile değiştirdiğimde;

- Soğuk motor sesi kesildi
    - Trafikte motor ne kadar ısınırsa ısınsın motor karakteristiği daha stabil oldu
    - 15 bine kadar yağ değiştirmeden kullanmama rağmen yağ renk olarak değil ama vizkozite hala eskisi gibi..
    (zaten yağın üzerinde 30.000 de bir değişir yazar)

Fiyatları 4 lt 90 YTL civarında; bizim araçlar için 2 kutu almak lazım... Ama en iyisi herhalde sonradan problem çıkarmamaları için yetkili serviste (şahsuvaroğlunun kendi servisinde) koyulan yağı kabul etmek garanti bitene kadar...

quote:

Orjinalden alıntı: orgasmatron-

sağ arka dan gelen ses bende de var ve o sesin nedeni büyük nedeni emniyet kemeri makarası ..

araçın servisleri hakkında ben daha önceden yazmıştım .Birde yakında 10.000'e gireceğim yağ hakkında hiçbir bilgim yok alınıp konulacak en iyi optimal yağ nedir model marka lütfen aydınlatırsanız sevinirim ..

şu anda 100 ytl ye çok rahat 400 km'den fazla yapıyorum şehir içi dışı karışık yaklaşık 415-435 arası .Havalar serinledi klimasız!
  • teşekkür ederim mebgerate

araç 7.5 litre yağ alıyor dediler servisin yalancısıyım araçın başında dikilmedim ..
  • Bir de eklemek istediğim şikayet; arka tekerleklerin üzerindeki çamurlukların sert plastik olması; geri geri kaldırım vb. çıkarken ya da parkederken sürtüyor ve beni sinir ediyor...
    adamlar arazi aracı yapmış ama çamurluğu bırakmadan kaldırım çıkamıyorsun!!
  • alıntı//
    Challenger.55
    Bir de hıza duyarlı direksiyon var mı yokmu belli değil

///Bende actyon sports var ve bu hıza duyarlılık hiçbir araçta görmediğim kadar (kullandıklarım arasında) etkili. Kısaca var...///

alıntı//
    mebgerate
    arka sağ camlı kabin tarafından araç tümsekten geçerken sallandığında ses geliyor; cam arkasındaki demirlerin titreşmesi gibi.

Bende buna benzer bi problem yaşamıştım ve servise 1.000 km bakımı için gittiğimde de bikişinin böle bi şikayeti vardı. Benim sorunum emniyet kemerinin tokası diyeyim artık o ters dönmüştü ve araç sallandığında koltukla kemerin üst tutturulma yeri arasında kalan sert plastik yere çarpmasından çıkan bi sesti.(Bilmem ne kadar tarif edebildim.) Neyse servis elemanlarıyla birlikte test sürüşüne çıkıp servistekilere nasıl bir ses geldiğini tarif edecekti, bende kulak misafiri olmuştum ve konuya müdahele ettim, emniyet kemerine baktığımda benimkiyle aynı şekildeydi.(toka ters dönmüştü) onu düzelttim ve servis elemanlarıyla bi tur atıp geldiler ve ses kesilmişti. Sizde bi kontrol edin bakalım aynı şey mi?
    Saygılar,
  • o sert plastik çamurluk etekleri hakketten bi alem geri geri gelirken sensor de bişey yok garç diye ses geliyor .. bakıyorum o paspaslar sürtmüş benimkilerin neredeyse tümünün viadaları düştü serviste söktürücem
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.