Şimdi Ara

## Core i7 Serisi İşlemcilerinin Model İsimleri Belli Oldu ? ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
3.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Core i7 Serisi İşlemcilerinin Model İsimleri Belli Oldu ? ##

Intel'in Kasım ayında duyurmayı planladığı Core i7 serisi işlemciler için yeni detaylar gelmeye devam ediyor. İlk etapta kullanıma sunulacak olan Bloomfield serisi işlemciler için model bilgileri yavaş yavaş netleşmeye başladı. Gelen bilgilere göre Intel'in Kasım ayında kullanıma sunacağı 3.2GHz'lik model pazara Core i7 Extreme Edition i7 965 adı altında sunulacak. 3.2GHz'de çalışan ve 6.4GT/sn'lik QPI hızını destekleyecek olan işlemcinin yanı sıra 2.93GHz'lik modelin Core i7 940, 2.66GHz'lik modelin ise Core i7 920 ismi ile pazara sunulacağı iddia ediliyor. Entegre olarak 3 kanal DDR3 kontrolcüsüne sahip olacak dört çekirdekli yeni işlemciler 45nm üretim teknolojisiyle hazırlandılar. LGA1366 formunda olan ve X58 yonga setiyle kullanıma sunulacak olan Bloomfield serisi Core i7 işlemcilerinin bazı detayları ve fiyat bilgileri şu şekilde;

## Core i7 Serisi İşlemcilerinin Model İsimleri Belli Oldu ? ##
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 900 serisinden D930 aklıma geldi , pek yaratıcı değil.Fiyat ve performans güzel.
  • isimler söylenirken biraz zorluk yaratabilir fakat iyi birşeye benziyorlar sonuçta yenilik işte sağol haber için hocam
  • TAm da Q9550 alma arefesindeyim bu haber yıktı beni... Napsam acaba yav.
  • Orjinalden alıntı: Fuckara99

TAm da Q9550 alma arefesindeyim bu haber yıktı beni... Napsam acaba yav.
    [/qSakın hedefinden vazgeçme :) Bu sistem daha çok yeni olduğu için fiyatlarıda uçuk olacak. Bir X58 anakrtın fiyatı el yakar bu aralar.. DAha tam oturmadan bence şimdilik kafandakini yap. Sonra yeni sisteme geçersin..
  • Teşekkürler desteğin için bakalım böyle yorumlar geldikten sonra zaten kesin alırım... Yani bu gazla....
  • bi performanslarini gorelim bakalim su yeni cikan islemcilerin..
  • eee bakalım cıksın performanslarını göreyim artık bizde mecburen 4 cekirdekli işlemçilere geçeceğiz
  • intelin saçma bir isinmlendirmesi yine...
    Core i7 yi anladıkta sonundaki 900 ne oluyor ve niye 900...
    bana çipsetlerini hatırlattı....
  • 3 üde saat hızları hariç aynı işlemci aynı özellik.. Bu durumda i7 920 alınır overclock la 3 ghz yapılır.
  • Genel performans sonuçlarını merak ediyorum. Intel iyi bir iş çıkarmış gibi görünüyor. Fiyatları aslında güzel. Ama neden üç modelin de 130W tüketimi var garip doğrusu.

Bu arada Triple dedikleri destekle çift DDR2 belleği hani Dual olarak çalıştırdığımız gibi artık DDR3 bellekler de o tarz ama Triple olarak mı çalışacak? (Nasıl bir cümle kurduysam )

Haber için teşekkürler...
  • 130W güç tüketimi fazla ısınma sorunu olabilir. güç tüketimi düşük olanları beklemek lazım.
  • bunlar biraz fazlamı güç tüketiyo bana mı öle geldi
  • Saat hızları ve bant genişlikleri haricinde bütün özellikler aynı
  • 1066 ddr3 ram komik geldi bana, ddr2 leri 1200e zorlarken...
    cl3 de 1066 çalışırsa belki ...
    asıl konu şu, hepsi 130 watt tdp ile geliyor, buradan nasıl bir sonuç çıkartmalıyız,
    aynı voltajla mı çalışacaklar, yoksa hızaşırtma potansiyelini azaltmak için mi böyle bir yol izliyor intel ...
  • 130 W çok fazla bu zamnda
  • Bu seriyi bekliyordum ama son ada E8500 alınca planlar iptal oldu. İnşallah performansı iyidir. Oc potasiyeli de iyiyse 920 alıp oc ile aradaki fark kapatılır. Hepsinin özellikleri aynı sonuçta!
  • herşey iyide x58 yongası kullanmayı mecbur tutmaları bence çok gereksizdi. 400 dolara anakart aldık boşa gitti.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57
    Entegre olarak 3 kanal DDR3 kontrolcüsüne sahip olacak

bu 3 kanal ddr3 kontrolcusunu bıraz acabılırmıyız?
  • Orjinalden alıntı: tolgaciik

Orjinalden alıntı: Fuckara99

TAm da Q9550 alma arefesindeyim bu haber yıktı beni... Napsam acaba yav.
    [/qSakın hedefinden vazgeçme :) Bu sistem daha çok yeni olduğu için fiyatlarıda uçuk olacak. Bir X58 anakrtın fiyatı el yakar bu aralar.. DAha tam oturmadan bence şimdilik kafandakini yap. Sonra yeni sisteme geçersin..

tolgaciik kendi mesajların alıntının dışına lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uplifting -- 16 Eylül 2008; 15:43:28 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.