Şimdi Ara

## 750GB'lık 2.5 HDD ve 512GBlık SSD'ler 2009'da ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## 750GB'lık 2.5 HDD ve 512GBlık SSD'ler 2009'da ##

Depolama çözümlerinde kapasitesi artan ve geliştirilen yeni modellerin sayısı her geçen gün biraz daha artıyor. Geçtiğimiz günlerde duyurulan 2.5" boyutunda 500GB'lık sabit disk modelinden sonra sıradaki aşamanın ne olacağı noktasında önemli bir ipucu ortaya çıktı. Zira sektörün lider isimlerinden Fujitsu, Hitachi ve Western Digital, 2.5" boyutlu 750GB'lık sabit disklerini 2009 yılının ortalarına doğru duyurmayı planlıyor. Özellikle taşınabilir medya oynatıcıları ve oyunculara yönelik olarak hazırlanan performans odaklı dizüstü bilgisayarlar için yüksek kapasite yolu iyiden iyiye göründü. Ayrıca 1TB'lık modeller için de 2010'un hemen başı işaret edilmekte. Mekanik tabanlı geleneksel depolama çözümlerinin yanı sıra geleceğin standardı olarak ifade edilen ve flash bellek teknolojisini esas alan SSD'ler için de yol haritası çizilmiş durumda. Henüz 256GB'lık modelleri yaygınlaşmayan SSD'ler için 2009 sonuna doğru 512GB'lık modellerin pazara sürülmesi bekleniyor ki bu gelişme ile birlikte daha düşük kapasiteli modellerde fiyat indirimi yaşanacağı öngörülüyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Teknolojinin nu kadar çabuk gelişmesini SEVMİYORUM
  • tabiiki cıksın ama ssdlerde hız önemli bunların hızlı olanları çok pahalı olur
  • SSD varken, HDD ile anahtarlık yapalım diycemde, ağır olur biraz. HDD lerimizi nerelerde değerlendirebileceğimize dair fikirler lazım, yoksa 2009 da çöpe gider hepsi.
  • Şu SSD olayını bir türlü sevemedim ucuzlasada alıp test edip kullanma şansımız olsa...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fuckara99

Şu SSD olayını bir türlü sevemedim ucuzlasada alıp test edip kullanma şansımız olsa...

2009 son çeyreğe doğru anca
  • bu ssd lerde performans düşük olmaya devam ederse bir halta yaramaz. ram modülleri kadar hızlı olmasını beklemesem de sonuçta 30mb/s nedir yani? diskler 60mb/s iken neden yarı hızına razı olayım. sakın erişim süresi demeyin, okuma performansı daha önemli benim için.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Xed

bu ssd lerde performans düşük olmaya devam ederse bir halta yaramaz. ram modülleri kadar hızlı olmasını beklemesem de sonuçta 30mb/s nedir yani? diskler 60mb/s iken neden yarı hızına razı olayım. sakın erişim süresi demeyin, okuma performansı daha önemli benim için.

Kim dedi size SSD'lerin hızı 30MB/sn diye? Donanımhaber'in ivdeosunu izlemediniz sanırım:
    http://www.donanimhaber.com/videolar.asp?izle=321

OCZ Core SSD okuma hızı: 108MB/sn
    Seagate 250GB 7200RPM okuma hızı: 81MB/sn

Sizin dediğiniz 30MB/sn SSD değil de USB bellek falan olmasın?

• sistem kuracak kadar 30-40 gb lik model 100 ytl civarına düşerse hemen alınabilir.
  • ya gelsin artik su yeni sistem
    pc dunyasi kac senedir hala bu eski hdd leri kullaniyor

pc lerin su anda en yavas birimleri hdd lerdir ve artik kesinlikle yeni sisteme gecilmesi lazim
  • quote:

Orjinalden alıntı: ogameci

Teknolojinin nu kadar çabuk gelişmesini SEVMİYORUM

Bildim bileli hep mekanik diskler kullanılıyor ne demek teknoloji çok çabuk ilerliyor(HDD için)
  • 2010 gelmeden SSD'ye para vermek biraz anlamsız olur.Çünkü 2 sene sonra hem gb başına ödeyeceğiniz para daha az olur hemde şimdi çıkanlardan daha kaliteli ve hızlı ssdler piyasada boy gösterir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.