- x
WLAN çalışmıyor
9 Cevap5238 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1067 Mesaj
15 Eylül 2008; 23:16:45 

arkadaşlar ZyXEL amrka modemim var. Ethernetle hiçbir problem yaşamıyorum ama wireless ta sorun çekiyorum. Ne notebook nede iPhone wireless tan bağlanamıyor. Şifreleri kontrol etti hatta değiştirdim ama hala sorun yaşıyorum. Sizce çözüm ne olabilir?

1067 Mesaj
15 Eylül 2008; 23:31:29 

Şifreleme sistemini WPA dan WEP e aldım. Şimdilik sorunum çözüldü. İnşallah bir daha sorun çıkmaz. Benim anlamadığı iPhone dan daha önce WPA şifresiyle bağlanmıştım ve sorun çıkarmamıştı. Son 2 gündür hem notebook hemde ihone sorun çıkardı. Sizce nedendir.

1263 Mesaj
16 Eylül 2008; 1:22:27 

valla bendede inca bi modem vardı bugün garantiye gönderdim wpa şifresi koyarken alet uçtu hiç çalışmıyo artık oda lanet bişeydi kablosuza şifre koyunca kablosuz çalışmıyordu alete reset atmam gerekiyordu

3327 Mesaj
16 Eylül 2008; 11:15:36 

quote:

Orjinalden alıntı: hksdejavu

arkadaşlar ZyXEL amrka modemim var. Ethernetle hiçbir problem yaşamıyorum ama wireless ta sorun çekiyorum. Ne notebook nede iPhone wireless tan bağlanamıyor. Şifreleri kontrol etti hatta değiştirdim ama hala sorun yaşıyorum. Sizce çözüm ne olabilir?

Modeminizin hangi model olduğunu belirtmemişsiniz ama her ne ise, en son firmware sürümünü indirip yüklemenizi ve ondan sonra yine WPA şifreleme ile bağlanmanızı tavsiye edebileceğim... Sorun devam ediyorsa, mecburi istikamet: Servis!...

Önceleri tamamen AMD taraftarı olmakla beraber artık Intel'e de "hayır" diyemeyen, sonradan görme Windows kullanıcısı olmakla beraber artık sıkı bir MacSever ve kullanıcısı da olan AirTies-Zyxel destekleyicisi, kendi halinde TC vatandaşı, 1952 doğumlu "dedeleşmiş" bir elektronik mühendisi. (Evinde 2 ayrı ADSL hattında halen AirTies Air 5050 & Apple Time Capsule ve Zyxel P-660HN-F1Z kullanıyor. Kullandığı WIN / MAC mobil, masaüstü ve dizüstü donanımların konfigürasyonlarını yazmak epeyce uzun süreceğinden "kimse bilmesin" daha iyi!...Mobil telefonda Android'e de geçmek üzere...

1067 Mesaj
16 Eylül 2008; 18:13:34 

Teşekkürler yarımlarınız için sorunlar çözüldü! :D

3327 Mesaj
17 Eylül 2008; 22:04:14 

quote:

Orjinalden alıntı: hksdejavu

Teşekkürler yarımlarınız için sorunlar çözüldü! :D

Yani WPA ve/veya WPA2 ile de şifreleme yapabiliyor musunuz?

Önceleri tamamen AMD taraftarı olmakla beraber artık Intel'e de "hayır" diyemeyen, sonradan görme Windows kullanıcısı olmakla beraber artık sıkı bir MacSever ve kullanıcısı da olan AirTies-Zyxel destekleyicisi, kendi halinde TC vatandaşı, 1952 doğumlu "dedeleşmiş" bir elektronik mühendisi. (Evinde 2 ayrı ADSL hattında halen AirTies Air 5050 & Apple Time Capsule ve Zyxel P-660HN-F1Z kullanıyor. Kullandığı WIN / MAC mobil, masaüstü ve dizüstü donanımların konfigürasyonlarını yazmak epeyce uzun süreceğinden "kimse bilmesin" daha iyi!...Mobil telefonda Android'e de geçmek üzere...

1067 Mesaj
23 Eylül 2008; 19:37:00 

EVET

87 Mesaj
24 Eylül 2008; 20:50:12 

ben de wireles sorunu yasıyorum..
modemim zyxel prestige 662HW..masaüstü pc ye normal kurulumu yaptım ınternete baglanabiliyorum..fakat laptoptan kablosuz ağ araması yaptıgımda bulamıyorum..kitapçıgını okudum ayarlar sayfasında WİRELESS LAN ayarlarında wireles ı aktif hale getirmem gerekiyormuş..fakat ayarlarda WİRELESS LAN diye bölüm yok..kitapçıkta birde şöyle bir not var..

"the wlan screens are only available when a wlan card is installed."

galiba bende bu kart yok o yüzden ayarlar sayfasında WİRELESS LAN bölümü görünmüyor..doğru mu tahmın etmişim..

547 Mesaj
24 Eylül 2008; 23:43:56 

Zyxel modem kullanmadım ama senin modemin alışveriş sitelerinden baktıgımda gayet güzel pahalı bir kablosuz modem oldugu gözüküyor. Orda ingilizce yazan yerde kastedilen şey wirelless kardınız olmadan wireless kullanamazsınız. Bence ayarları iyice gezin illaki olması gerekiyor. Hadi sende öyle bir kart yok diyelim arayüzü senin kartının olup olmadıgına göre olusturmuyorlar sonucunda. Eğer kolay kurulum filan varsa birde onu deneyin.

87 Mesaj
2 Ekim 2008; 19:14:38 

heryeri aradım taradım ama bulamadım wlan ayarlarını..birde portlardn birisi çalışmıyordu bozuk heralde servise gönderdim..bakalım sorun neymiş..

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.296