Şimdi Ara

## HIS Pasif Soğutmalı Radeon HD 4650 iSilence 4 Modelini Duyurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## HIS Pasif Soğutmalı Radeon HD 4650 iSilence 4 Modelini Duyurdu ##

Geçtiğimiz hafta içerisinde Radeon HD 4670 ICEQ TurboX modelini duyuran HIS, performansın yanında sessizliğe de önem veren kullanıcılar için HD 4650 iSilence 4 modelini hazırladı. 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV730 Pro gpu'sunun güç verdiği ekran kartı 128-bit bellek veri yolunu destekliyor ve 320x paralel işlem birimiyle geliyor. 512MB GDDR2 bellek ile donatılan kartın referans saat hızlarıyla gelebileceği belirtiliyor. DirectX 10.1 ve PCIe 2.0 uyumlu olan ekran kartı Unified Video Decoder 2 özelliği ile yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabiliyor. Crossfire X teknolojisiyle çoklu kart kullanımına da olanak tanıyabilen model üzerinde çift DVI ve HDTV destekli tv çıkışı yer alıyor. Tabi kartın öne çıkan asıl detayı kullanılan soğutucusu. Zalman tarafından hazırlanan ve ısı iletim teknolojisini temel alan VNF100 soğutucusunun kullanıldığı kart, özellikle HTPC sistem kurmak isteyen kullanıcılar için dikkat çekici bir seçenek olabilir.

## HIS Pasif Soğutmalı Radeon HD 4650 iSilence 4 Modelini Duyurdu ##

• Orjinal bi soğutucu. Çift slot yer kaplıyor herhalde.
  • çok güzel görünüyor. Zaten az güç çeken fazla ısınmayan bir kart diye biliyorum. Pasif sogutma çok iyi gider. Ama 4670 alan kişi f/p peşinde olduğu için fazla pahalı olmamalı.

edit:4650 imiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xenom -- 15 Eylül 2008; 16:28:59 >
  • Soğutucu değişik olmuş ama DDR2.
  • Bu tarz düşük profilli kartlarda böyle maliyet getiren soğutucuların kullanmasına anlam veremiyorum.
  • kart normal ama soğutucuya bak ya zalman bi de
  • eski tasarım soğutma olmuş
  • biktim artik birbirinin aynisi soğutuculara. Nesi farkli sapphire a verdiği soğutucuyu maviye boyayip his e vermis. gereksiz kart gereksiz soğutucu...
  • soğutucu şekil olmuş bence
  • Arkası güclü bir arkadasımız gelmis XD nese saka bi yana sogutucu arka tarafta cok güzel gözüküyor biraz daha büyük olsa ve fan takılıp kullanılsa[ledli sessiz bir fan] cok güzel olur ama model yanlıs XD
  • quote:

Orjinalden alıntı: leon23

eski tasarım soğutma olmuş

evet eski bir soğutma çözümünü buna da aynen koymuşlar. yani hiç te orjinal-yepyeni bir şey değil. aynı soğutma tertibatı "512MB ATI Radeon HD2600 PRO Silence III (PCI-E)" modelde de vardı.
    bakınız:
    http://www.mavibilgisayar.com/ud/6091

ayrıca, portlar benim için tam hayal kırıklığı. ne o çift dvi?
    hani hdmi portu ve displayport? özellikle salonumdaki lcd tv ye bağlamak için, hdmi portu benim açımdan şart. kısacası almam bu ekran kartını.

• quote:

Orjinalden alıntı: ahmetkep

Bu tarz düşük profilli kartlarda böyle maliyet getiren soğutucuların kullanmasına anlam veremiyorum.

Keisnlikle katiliyorum. Bu karta degmeyecek bir sogutucu takmislar. Gerci sogutucu da eski bir sogutucu belki zalman elinde kalan sogutuculari bunlara takiyodur:) Ucuza kapatiyorlardir belkide. Yoksa bir tek sogutucu takmak icin ddr3 yerine maliyetten kisip ta ddr2 koyacaklarini hic sanmiyorum. Kistilarsa hepsinden kismislardir.
  • Güzel soğutucu ama bu kart için o soğutucuya gerek yok.
  • satış stratejisi ya tutarsa
  • quote:

Orjinalden alıntı: foreverkobe

Soğutucu değişik olmuş ama DDR2.

• ya tabiki tutacak....valla herşeyin yeni olması beklenemez...kartı soğutabiliyorsa iş bitmiştir
  • zm soğutmalı olan harika
  • quote:

Orjinalden alıntı: CavaLieR-G

ya tabiki tutacak....valla herşeyin yeni olması beklenemez...kartı soğutabiliyorsa iş bitmiştir

nerden biliyosun kahinlik var galiba
  • Güzel soğutucu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.